Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. "a r te ntÏE.™ ADVERTEERT IN DIT BLAD 260.000 K.G. Brechcokes A. Coppens Brandstoffenhandel EdeBont-v.Hulten TWEEDE BLAD. BRIEVEN UIT WASPIK. PROVINCIAAL NIEUWS. VERWACHT DE NEDERLANDSGHE STAATSMIJNEN VRAAGT ONZE PRIJZEN! Heerenkleeding naar maat Het aangewezen adres voor Brechcokes* NUMMER 101. ZATERDAG 28 DECEMBER 1935. 58c JAARGANl Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrydag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Reclames 40 cent per regel. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Waspik, 27 Dec. '35. Geachte Lezer, De Heer Ant. Brokx heeft weer eens gemeend zijn misnoegen over onze brieven te moeten uiten in een „in gezonden stuk". Wij zijn niet van plan ten zijner genoegen nog eens weer opnieuw onze laak als briet schrijver te gaan uitleggen, alleen houden wij hem aan zijn eigen woor- den, waar hij spreekt over kroeg- en straatpraatjes. Gelukkig hadden wij in ouzen laatsten briet er nog eens speciaal bijgeschreven waar wij ons licüi hadden opgestoken, opdat het lezend publiek zelf zou kunnen uit. kienenwelkt waarde het aan onze woorden zou willen toekennen. Al dat gezwam over lasterpraatjes en dergelijke zullen we dus maar rustig naast ons nederleggen, terwijl wij meenen dat een Redactie van een tientallen jaren verschijnend blad. ook zonder den raad van den Heer Brokx bekwaam genoeg is om er „brief schrijvers" op na te houden Ier geruststelling zou ik er nog bij kunnen voegen dat het tot heden nog slechts één keer is voorgekomen dat de Redactie, die toch de verantwoording draagt, enkele regels uit een briei wenschte te schrappen. En ook willen wij er nog bijvoegen dat het nooit onze bedoeling is, iemand aangenaam of onaangenaam te zijn; alleen het algemeen belang te dienen is de taak van een plaatselijk blad. Onze R. K Winkeliersvereniging hield een slecht bezochte vergadering waarin o m. verslag werd uitgebracht over de gehouden winkelweek. Het bleek, dat ondanks de steeds verder invretende crisis het resultaat toch nog bevredigend mocht worden ge noemd, terwijl de gemaakte onkosten vrijwel overeenstemden met de te voren gemaakte begrooting. Ook werd besloten de a. s jaarvergadering een eenigszins feeste ijk karakter te geven, vanwege het eerste lustrum der ver- eeniging. Mede door de zeer geani- meerde stemming der vergadering bleek weer eens, dat de onderlinge verstandhouding onzer winkeliers buitengewoon goed is te noemen, iets wat men van alle vereenigingen nog niet kan zeggen. Vooral onder winke liers, die toch eigenlijk allemaal concurrenten zijn, ziet men het nog wel eens anders. En daarom vinden wij dit besluit zoo goed gezien, om dat zulk een feestvergadering de stem ming onder de leden nóg beter zal doen worden. HH. Winkeliers, gij hebt than9 den eersten mijlpaal be reikt, thans vol moed op weg naar den tweeden. Van het medeleven van Waspik 8 bevolking kunt ge over tuigd zijn. Dit jaar werd het tooneelseizoen ingezet door de tooneelvereeniging „Concordia" gevestigd in Hotel Mon- tens. De goed bezette zaal heeft kunnen genieten van het eenigszins eigenaardige gegeven dat in „Adel en Zwijnen" was uitgewerkt. Het i9 na tuurlijk vanzelfsprekend dat bij een zoo jonge vereeniging, nog niet alles in optimaforma kan wezen, maar wij herinneren on9 nog het zeer sterk gespeelde Indische tooneelweik „Oes sin Blanda" van een paar jaar ge. leden, en daarbij vergeleken moeten wij, willen we eerlijk zijn, zeggen dat het than9 gegeven blijspel eenigszins tegenviel. Wij meenen te mogen ver onderstellen dat de acteurs de zaak dezen keer een beetje al te luchtig hebben opgenomen, hetwelk vooral opviel door te weinig „rollenkennis". Een volgende keer een beetje ernstiger studie, zal deze dilletanten zeer zeker ten goede komen. Vanzelfsprekend willen wij dezen laatsten brief van 1936 eindigen met een „Zalig uiteinde" en een „Gelukkig Nieuwjaar" aan al onze lezers. ADEPT Waalwijk, 27 December 1935. Koopt niet in den vreemde Wat ge even goed en goedkoop in Waalwijk kunt koopen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. Ons volgend nummer verschijnt DINSDAGNAMIDDAG Nieuwjaarswenschen en adverten ties worden aangenomen tot uiterlijk Dinsdag 9 uur. Oudergewoonte wordt het blad in Waalwijk op Nieuwjaarsmorgen met den kalender bezorgd. Fabricage voortgezet Naar wij vernemen zal de fabricage der »Arch Shoe« (steunschoenen patent Tuinder) door de fa. Donkers worden voortgezet in een op het oogenblik niel in gebruik zijnde fabriek in v.m. Baardwijk. Volksmatinée Het volksmatinée der Liedertafel «Oefening en Vermaak« was jammer genoeg weer niet bezocht, zooals het dit verdiende. Wel nam de be langstelling langzamerhand toe, maar toch mist men de drukke gezellige sfeer van vroeger. Het matiné was werkelijk aller waardeering waard, want er werd onder leiding van den heer Jan Kooien, een uitstekend programma afgewerkt. We noemen het Kerstlied van B. Diamant, Abschied am Meer en Hymne van de Vliegh en voorts de soli der heeren J. Burmanje en P. van Ree. We hebben alle respect voor de prestaties dezer twee solisten, zoowel als van 't koor en de uitstekende leiding van den heer Kooien en ook 't publiek gaf van hartelijke waardeering blijk. Kerst—Oratorium. Voor een goed bezette zaal werd Donderdagavond in het Patronaats gebouw te v.m. Baardwijk 't mooie kerst oratorium van H. Müller uit gevoerd. Het kerkkoor der St. Clemens- parochie met de zangeressen der Maria-congregatie vormden een uitstekend goed bezet gemengd koor met een machtig en goed harmoni eerend geheel. Er was slechts één roep over de keurige vertolking, welke dit gemengd koor aan deze fraaie en stemmige kerst-compositie gegeven heeft en waarvoor den zangeressen en zangers, maar niet minder den directeur den heer Fr. Schilders, die het geheel dirigeerde en den heer Chr. Thijssen, die de repetitie van het dameskoor heeft geleid, een loffelijk compliment toekomt. Men zou wenschen zoo'n prima gemengd koor in tact te houden, zoodat we er in de toekomst nog meermalen van konden genieten. Ook de solisten mej. Lombarts en de heren E. Hoevenaars.L. v. d. Geld M. Pullens en A. Boom, hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. Op het tooneel werden de ver schillende gezangen geillustreerd door het uitbeelden der betreffende tafereelen. Hierdoor en niet minder door de duidelijke uiteenzetting, welke de WelEerw. heer kapelaan Allard voor elk tafereel gaf was een en ander voor de bezoekers gemakke lijk te volgen. De toewijding door de jongens van het patronaat en vooral door hun directeur hierbij aan den dag gelegd verdienen alle lof. Jammer dat de herhaalde onderbreking van den zang vanwege de aankleeding der figuranten, alsmede de jeugdige deel betrelt in elkaar is gezet. Zaterdag wordt gereserveerd voor de adspiranten die 's middags een onderling partijtje zullen spelen en daarna in het clubgebouw op het terrein rijkelijk onthaald zullen worden. 's Zondags wordt de groote jubi leum—wedstrijd WSG-Helmond gespeeld, waarover wij in de sport- rubriek iets meer schrijven. Het belooft dus Zondag 5 Jan. een paar mooie en intressante IN DE HAVEN TE WAALWIJK SCHIP „PIETERNELLA", BELADEN MET aangekocht bij door leeftijd van deze, die bij het gemis van grimeering nog meer uitkwam, ons nu en dan minder bevorderlijk leeken om de indruk, die dit schoone kerst oratarium ongetwijfeld op iederen toehoorder maakt, te verdiepen. Niettemin had deze uitbeelding ter verduidelijking van den zang ook zijn goede zijde en speciaal voor de vertolkster van de Maria rol, de jonge juffrouw v. Brunschot hebben we niets dan lof. Alsgeheel vormde deze Oratorium opvoering een stemmingsvolle avond, passend in de sfeer van deze kerstdagen die door 't publiek met groote aandacht werd gevolgd en aan het slot met een hartelijk applaus werd beloond. Droeve plechtigheid. Donderdagmorgen had in de parochiekerk van St. Jan de uitvaart plaats van den op 23 jarige leeftijd overleden Frans Hamburg. Door zijn vrienden van de voetbalver eeniging W.S.C. werd het stoffelijk overschot gedragen. Vooraf gingen een drietal adspiranten met kransen, terwijl in den langen lijkstoet vele W.S C.'ers en vele leden van het personeel der Hollandi schoen fabrieken volgden. De plechtigheid op het kerkhof der parochie, maakte op alle aan wezigen een diepen indruk. Jubileum W.S.C. Volgende week, 5 Januari, zal het 30 jarig jubileum van »W.S C gevierd worden. In vervolg op heigeen wij reeds mededeelden omtrent het feestprogramma kan thans nog vermeld worden dat het program ook wat het sportieve wedstrijd te worden. Voor het jubileumbal, waaraan zooals men weet de Victoria band zal medewerken, zijn bijzondere attracties voorbereid en vergissen wij ons niet, dan zal dit een prachtige avond worden, met de zelfde vroolijke stemming, die heerschte op de vroegere jubileum bals van W S G. Mooi initiatief De Waalwijksche Verkenners hadden het lofwaardige idee op Tweeden Kerstdag de in het St. Theresia gesticht verpleegde ouden van da^en te verrassen met een zeer geslaagde demonstratie van hun kunnen. Natuurlijk viel het ver toonde bij de oudjes zeer in den smaak en zij hebben eens een uurtje hartelijk kunnen lachen om de grappen die de jeugd voor hen opdischle. We hopen dat de verkenners hun optreden nog eens zullen herhalen 1 Rome-film. Op Woensdag 8 Januari zal in de zaal van den B.K. Gildenbond een vertooning gegeven worden van de Rome film. Met 1200 K.J.V.'ers naar Rome in April 1935, met opname van: Voorbereiding op het secreta riaat, vertrek, Cranenburg, Keulen, de Rijn, Lucern, de tocht over het Vierwoudstedenmeer, de Alpen en de St. Gothard-tunnel, Lugano, Mi laan, de PovLkte, Genua, Rome. St. Pieter, St. Pietersplein, St. Jan van Lateranen en omgeving, Pincio, défilé bij het Hollandsch College, Colosseum, Forum Frajanum, Vati caansche tuinen, audiëntie bij den Paus, oud en nieuw Rome, Pension. Vertrek, Stresa, de Rijn van Mainz naar Keulen, enz enz. Wij sporen eenieder aan om naar deze prachtige film te komen zien, het bezorgt een kunstzinnige en genotvolle avond. Het enti ée zal zoo uiterst laag worden gesteld, dat dit voor niemand een bezwaar kan zijn. Concert llallelujah». Het concert door de Chr. Gem. Zangvereeniging «Hallelujah» op len Kerstdag iu de Ned. Herv. lverk te v.m. Besoijen gegeven, mag uitste kend geslaagd genoemd worden Er was een vrij groote belangstelling toen Ds. Hofman op de gebruikelijke wijze de uitvoering opende. Onder leiding van den heer A. v. d Kolk werkte hel koor een goed verzorgd en zeer gevarieerd pro gramma af, waarvan in 't bijzonder net groote Hallelujah—koor van HUndel zeer mooi gezongen werd. Hallelujah heeft met dit optreden weer een zeer goede beurt gemaakt en haar goede reputatie ten over vloede nog eens bevestigd. De aanwezigen hebben van goede muziek genoten en stelden het ge- bodene dan ook op zeer hoogen piijs. In zijn slotwoord bracht Ds. Hofman dan ook den welgemeenden dank der bezoekers aan het koor en den dirigent over. Konijnen gestolen Ten nadeele van J. A. K. te v m. Baardwijk werden een tweetal konijnen gestolen. De politie stelt een streng onder zoek in. Gevonden voorwerpen Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Kosteloos rij wielbelastingmerk; ge breide handschoen grijze ceintuur. Besmettelijke ziekten. In de afg> loopen week kwamen in de provincie Noord-Brabant 48 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. 1 van febris lyphoïdea te Andel, 38 van roodvonk, 8 van diphtherie, alsmede 1 van kinder verlamming. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Nuamluoze en nootschappen Electr. Schoenfabriek «Elvekao N.V. te Waalwijk. Oprichters C van Kuik, L. J. M. Leenheers, M J. A. Leenheers J. B. C. A. Leen heers, allen schoenfabrikant t( Waalwijk Doelhet fabriceerer van schoenen, enz., het drijven var handel in schoenen, enz., het ziet interesseeren in of deelnemen aar ondernemingen, welke een soort gelijk doel beoogen Kapitaal f 20,000, verdeeld in 200 aandeeler op naam ad f 100, waarvan er 121 zijn geplaatst en volgestort. Vol storting geschiedt voor f3646,12 ir contanten en voor de rest doo inbreng van alle activa en passiv: van de door den heer C. van Kuil gedreven schoenfabriek Elveka. Bettuur hoogstens 2 directeurei onder toezicht van één of mee commissarissen. Voor de eerst' maal zijn tot directeur benoemi G. van Kuik en L. Leenheets ei tot commissarissen M. Leenheer en J. Leenheers, allen voornoemd De Echo van het Zuiden, Waalwijkscbe en Langstraatsc&e Courant*

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7