r m m 1 I 'i m m "plaatselijke berichten UIT DE DRUNENSGHE HAAI. 1*1 s s v s x r\ Ie Drunen, 20 December 1935. Munheer de Riddakteur, 't Is vandoag den twidden Korsdag, en hamme in 't begin van de week mee linnen wenter te doen, op den «ogen blik is het builen een hondenweer, een i echt boamusweer, die oew noodzoakt om binnen te blijven es ge gin griep op oew lijf wult hoalen. Munheer, dieën korte wenter liee bij oons de koppen van sommige meenscn los gevroren. Ge wit hoe ik in mun veurgoande epistels gelammenteerd heb over ijs es het ging vriezen en nou zie'k dan verrechtig in den Bossche kraant stoan de Moandag, demme un ijsboan zallen goan krijgen. Joa munheer, ik zeg nog al veul, mèr doar ston da ter plannen waren gemokt deur de Drunensche Zwem- club, die overigens mer een stil be- stoan hee, want irlijk bekind, beurde nooit iels van die club noar buiten. Ik wed dat er veul meensen in Dru nen zijn, die nog gin eens, evenmin es meen persoontje, iets aafwiezen van het bestoan van die club. Doar hoefde hillemoal nie achterlijk veur te zijn. Hoe wijd ze mee dur plannen geko men zijn, weet ik nie, mer ik veron derstel, dat ze net zoo stil es ze be stoan, ook zallen \verken om de ijs boan veur mekare te krijgen. Dat 't nou dooit, doar kan gin man iets oan doen, en dat zal ook wel gin bezwoar zijn om dur plannen wij er uit te werken. Ik hoop dan ook, nou ze de koei bij dur horens hebben, dat ze deur zallen blijven trekken tot dat het kloar is; net es den Bosschen Burge- mister dat gedoan hee mee zijn vee- mert. De Korsdoagen zijn net zoo es te verwaachten was, in oons durp heel rustig verloopen. Op godsdienstige en vroolijke menier hebben oons Drunen- Bel Canto. Zooals wij in ons vorig nummer meldden, geeft Bel Canto Zondag 29 December een Kerstconcert, 't Mag 'n gelukkig besluit van B.C.'s bestuur ge noemd worden dat dit concert is be paald op een dag die niet zoo druk be zet is als de 2e Kerstdag. Het programma geeft in z'n eerste afdeeling diverse nummers, die meer speciaal voor den Kersttijd gekozen zijn. ,,De Gloria' van J. v. Leeuwen en de „Ave Maria" van P. B. Bisselink, volgen direct op het openingsnummer, waarvoor het Soldatenkoor uit de Faust op 't programma staat. Ook de beide solo-nummers van den heer Woning, die juist in het bereik van zijn sonoor geluid liggen, zijn spe ciaal voor den Kersttijd gekozen. Het dames- en gemengd koor zal zich met 'n enkel nummertje laten hooren, waarna 't Mannenkoor met „Die Ves per" van Beethoven en twee Grieg- werken sluit. De bekende „Darling-Band" zal tij dens het bal dat om 9 uur aanvangt, voor dansmuziek zorgen. Postkantoor. Het zal ongetwijfeld het publiek een zeer groot genoegen zijn, te mogen ver nemen, dat de openstelling van het postkantoor verruimd is, en dat daar naast ook de loketbediening is uitge breid. Met ingang van Vrijdag 27 De cember zal het kantoor opengesteld zijn van Sl/2 uur13 uur (eerst 12^ uur); van 14 16 uur (eerst 15j^ uur) en van 18 uur39.30 uur, terwijl van 10 113^ uur en vanMJ/^ uur—15J^ uur de bediening aan twee loketten zal ge schieden. J Duiven-T entoonstelling. Uitslag van de Duiven-Tentoonstel ling van de duivenclub De Gevleugel de Vrienden, gevestigd in 't Hotel van den heer C. J. v. d. Assem. Keurmeester: H. de Laat. Oude Doffers: le prijs Jos Aussems, 2e B. v. d. Linden, 3e C. Verbogen, 4e Gijsb. v. d. Linden, 5e Jos.Aussems, 6e F. v. d. Linden, 7e B. v. d. Linden (2e Straatje), 8e J. Lenzholz, 9e Jos. Aus sems, 10e Dries van Kuijk. Z.E.V. C. J. v. d. Assem, E.V. C. J. v. d. Assem. Oude Duiven: le prijs Gijsb. v. d. Linden, 2e F. v. d. Linden, 3e Jos Aus sems, 4e H. Klis, 5e F. v. d. Linden, 6e W. v. Best, 7e C. J. v. d. Assem, 8e C. J. v. d. Assem, 9e C. Verbogen. Z.E.V. B. v. d. Linden, E.V. B. v. d. Linden. Jonge Doffers: le prijs C. J. v. d. Assem, 2e Pieter Snoeren, 3e H. Klis, 4e Gijsb. v. d. Linden, 5e H. Klis, 6e Gijsb. v. d. Linden, 7e Jos. Aussems, 8e Frans v. Beers, 9e Dr. v. Kuijk, 10e C. Verbogen. Z.E.V. Jos. Aussems, E.V. Frans van Beers. Jonge Duiven: le prijs B. v. d. Lin den, 2e Gijsb. v. d. Linden, 3e Gijsb. v. d. Linden, 4e H. Klis, 5e Jean Lenz holz, 6e Frits v. d. Linden, 7e Jan Monthee. Z.E.V. H. Klis, E.V. Gijsb. v. d. Linden. Schoonste oude Doffer van de Ten toonstelling Jos Aussems. sche meensen dit hoogfist gevierd, zoo wel Katholieken es Hervormden. We hebben wir eens kannen heuren, hoe lur op muzikoal gebied in Drunen nog veul te bereiken zou zijn mee al- gemeene soamenwerking. Hemme gin schitterende Kerstcanta tes le heuren gekregen, zoowel van de heeren es van de doames? Munheer, groot verstaand van mu ziek of zang hek nooit gehad, mer dat kan ik oew toch wel zeggen, demme schoon dingen hebben gebeurd en demme es 't er al en wel op oan komt, veur jullie nie hoeven teruug goan te stoan. Den Elshout hee zijn uitvoering ge had zoo'k heur, mèr uit kraantenbe- richten weet ik nou wir demme de Zondag in Drunen een uitvoering krij gen van hel looneel in Drunen. Het Drunensch tooneel was bekind om zijn goei speulers en mooi tooneel- slukken. Ik veronderstel doaroin, dat ze de eer wir hoog zallen hauwen en mee een mooi stuk veur den dag zal len komen. In ieder geval munheer, goan kijken doe'k, al loopen de koei in de kool, zeggen ze nog wel eens. Munheer, daander week hemme wir Nieuwjoar. Ik zie rond om mun hee- nen hoe jong meensen zitten te vlas sen op auwjoars-oavond, om op l'iste- lijke wijze het Nieuwjoar in te wijen en in te leven. Mèr gij en ik munheer, die ieder joar al dichter bij de kiest komen, le ven ook nog mee en wij onderzuken oons geweten eens efkens, hoe we oons eigen dit joar tegenover hel lezend pu bliek gedroagen hebben. Musschien hemme 't begoid, wel nou, dan vroagen me doar ekskuus veur en zallen me prebeeren om het daander joar zukke floaters nie meer te moaken. Munheer, 1936 hee nog een bijzon- Schoonste oude Duif Gijsb. van der Linden. Schoonste Jonge Doffer C. J. v. d. Assem. Schoonste Jonge Duif B. v. d. Lin den. KaatsheuvelWaal wij ksche Jeugd Luchtvaart Club. \y Zondag j.l. heeft bovengenoemde club meegedaan aan een wedstrijd die uitgeschreven was door de Tilburgsche club. Ondanks gladheid en sterken wind (6 meter per seconde), togen de jongens er des morgens reeds vroeg op uit. Er zouden A- en B-hrevetten gevlogen worden. Voor het A-brevet is een vlucht van 30 sec. en voor bel B.-brevet een van 60 seconden vereist. Reeds 2 A-brevetten zijn gehaald en nog een vlucht van 59 seconden. Onze wiiiklers hebben een spanwijd te van 80 e.m., de Pelt 120 c.M., 't Ein- heitsmodel 98 c.M. en de Poppink 100 c.M. Het best voldeden de Wink Iers in de hoogte-, verte- en duurvluehten. De mooiste vlucht was die van de Winkler van .1. v. d. Bogaert. Vlak na de start steeg deze tot 5060 M. en zwenkte toen naar links. Langzaam aan kwam hij nu lager, schoot rakelings over een boomtop, trof daar een sterke opwind en zat direct weer op 3540 M. hoog te. Doordat hij plotseling in 'n val wind raakte, maakte hij een sterke loo ping. Daarna bleef hij nog ongeveer 10 seconden in de lucht. Deze vlucht had 79 seconden geduurd. Ook had .1. v. d. Bogaert nog een eigen ontworpen toestel meegebracht. Het was 'n prach tig afgewerkt rompmodel, dat als pres tatie en als show-model gebruikt kan worden. De uitslag van den wedstrijd is als volgt Handstart Tip: 8, 24.2 sec., Horst Winkler. R. de Boer: 18, 28.8 sec., Horst Winkler. J. Mandos: 15.4, 29 sec., Horst Winkler. J. v .d. Bogaert: 45.6 sec., Horst Winkler. A. v. d. Linden: 34.8, 32 sec., Hans Poppink. Hoogstart .1. v. d. Bogaert: Horst Winkler: 40.4 79 sec. J. Mandos: Horst Winkler: 52, 58.6 sec., Grunau Baby: 37, 29.4 sec. Tip: Horst Winkler: 61.8, 59 sec., Grunau Baby: 34.4, 36 sec. R. de Boer: Horst Winkler: 59.4, 62.6 sec. A. v. d. Linden: Poppink: 59 sec. Mutaties in 't Missiehuis St. Anlonius. Wij mogen de geruchten die aan gaande diverse mutaties in het Missie huis St. Antonius in omloop zijn, niet tegenspreken, doch op verzoek kunnen wij hiervan nog geen officieele mel ding maken. Alleen de benoeming van den Zeer Eerw. Pater Welling tot Rector van het Missiehuis St. Antonius kunnen we als officieel melden. Volgende week komen we op de^ mutaties terug. clere attractie, want dat is een schrik- keljoar. En dan munheer, dan mogen het de meskes zelf vroagen oan de jon gens. Geleuf dat ze van die gelegenheid gebruik zallen moaken de meskes, want ochèrm, doar loopen er toch nog zoo- veul, nie alleen in Drunen, mèr ook bij jullie, die lur zonnen gloeiende hekel oan hebben, dat ze zoo alleen op de wereld moeten roudloopen. Ik geleuf munheer, demme doar ook al crisis in kannen bespeuren. Zuk dieper op de zoak ingoan, dau zuk moeten zeggen: hoe kan unnen jon gen oan een meske beginnen es ie toch gin toekomst hee? Ik zal deez voaderlijke woorden nou nie goan uitpluizen, mèr oan un aan tier over loaten en ieder veur zich, dat punt eens le loaten overwegen. Ik zeg munheer, vijf en dartig hem me aachter de rug; hemme deurgesuk- keld en ik maag lijen, dat zes en dar tig wat meer licht in deez crisistijen zal brengen. Munheer, loaten we hopen, dat hel joar meer werk gift in de grootst meu- gelijke uitgebraaidheid, want zoo kan het toch ook nie langer blijven. Vijnde wel? Mee al deez goei wenschen wul ik dan eindigen mee mun leste epistel van het joar negentien honderd vijf en dartig. Munheer, ook een gezellig Nieuwjoar veur jou en oew familie, veur oew per soneel, mèr veural veur den zetter, die meen gekriebel-krabbel moet overbren gen in goed leesboare toal en goei drukletters. Ik sluit dan, zoo es den kastelijn dat zee, mee veul heil en zegen oan oons lezers en jullie allemoal. Munheer, tot een aanderen keer en hou doe. NIJEN TIENUS. R.K. Coöperatie. Maandag 30 Dec. houdt de R.K. Coö peratie Broederhulp, in het Gildenliuis een buitengewone ledenvergadering, waarop het voorstel tol liet verleenen van een vaste rente op de meeste win kelartikelen van 4% bij een minimum- verbruik van 35.en 8% op bakke rij-producten bij een afname van min stens jf 20.voor het jaar 1936, in behandeling komt. (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte in Uw te dezer plaatse veelgelezen blad. Na de emotievolle twee laatste Raads vergaderingen van Sprang-Capelle, werd blijkbaar de gansche Gemeente op 21 Dec. overstrooid met het «Gereformeer de Weekblad* onder Redaciie der twee Professoren Dr. Sevenjn en Dr. Hugo Visscher. De geheele inhoud heeft mijne volle belangstelling gehad, speciaal het car- dinale punt Halfslachtig en Vreesachtig* onderteekend met vijf sterren. Tot heden is deze senrijver nog niet bekend, ik weet alleen dat de driestarschrijver indertijd wijlen Dr. Kuyper was. Nu hebben wij dus een vijfstarschrijver. Baas boven baas. Het behoort in den tegenwoordigen verwarden tijd niet tot de onmogelijkheden, dat wij nog eens epiotels te lezen krijgen onderteekend met nog meer «starren* n.m.l. «De Melkweg*, met de noodige vallende starren. Ik vermeen niet ver naast de waar heid te zijn geweest in de laatste Raadsvergadering, toen ik zeide dat Burgemeester Smit zijn benoeming had te danken aan de kopstukken van den «Gereformeerden Bond* der Ned. Herv. (groote) Kerk. Burgemeester Smit be weerde in zijn antwoord wel van niet, doch in dit bovengenoemde epistel, blijkt mij nu nog duidelijker, dat ik het bij 't rechte eind had. Ondergeteekende de liberale kamp vechter in deze gemeente zou volgens dit blad de klok 120 jaar achteruitgezet hebben. Inderdaad heb ik dit in de voorlaatste vergadering gemeend en óók gezegd. Vermoedelijk bedoelt de vijfstarschrijver hiermede het jaar 1816 het bekende spookjaar der Gerefor meerden c.s. Indien dit soms de be doeling is welnu, dan is dit een ver gissing zijnerzijds, Ik bedoelde heel iets anders. Hoewel ik geen speler ben, de kaarten evenwel ken, houd ik mijne hoogste troeven in handen, om indien eenigszins mogelijk op een daartoe geschikt oogenblik uit te spelen Wat de liberalen in onze gemeente betreft, di=ne tot goed begrip, dat deze heeren op godsdienstig terrein van di verse pluimage zün. Voor mij en meer anderen heeft «liberaal* met o.a. «vrij zinnig* absoluut niets te maken. Van recntsche zijde beweert men dit wel eens, doch dit is een infame leugen. UITSLAG KERST-PUZZLE. A M E 1 A F V I A R 0 R E A A T, 0 p V N 0 K L E p T 0 M A A N S A A S 3 V A T- i I D |D E T A I L L E T R I E F A «Rechtzinnig» in de Kerk en'«liberaal» in de Politiek kan wel degelijk i^en- gaan. Of ik alles goedkeur wat »hfc; ralen» in het verleden deden, dit is een «tweede Wij zijn allen per slot van rekening maar menschen die allen wel eens fouten maken. Ik wensch het Gereformeerdebonds- epistel op den voet te volgen. Waar haalt de «vijfstarschrijver* de vervloekte leugen toch vandaan dat op Zondagen in onze geheele Gemeente ooit in geopende kroegen, muziek een luidruchtige feestvergaderingen werden, gehouden? Schrijver meent zeker nog rond de »millieus» van Schiedamsche Dijk, Zeedijk of Rietdijk te vertoeven, Goddank, zoover is het zedelijke peil in onze gemeente nog niet gedaald. De besturen der neutrale vereenigingen houden terdege de teugels in handen, opdat er absoluut met het allerheiligste, niet gespot wordt en de goede zeden niet in 't gedrang komen. Persoonlijk, en later anderen, was ik op dit gebied een «streng censor.» Van bovenaf be hoeven wij «geen censuur,* Bij feestelijke gelegenheden of uit voeringen zijn speciaal de Capellenaars vrooliik. Wij stonden altijd op het standpunt dat .alcoholische" dranken niet voor de ganzen zijn gebrouwen, 't Schijnt dat schrijver zich met den „echt Brabantschen humor" die Capelle door drenkt, niet vereenigen kan. Dit is zijn goed recht, doch de «enten» der Utrecht- sche Universiteit zullen blijken geen levenskracht te hebben óf «Phariseisme» te kweeken- Ik wil er nog op wijzen, dat men uit dagelijksche gesprekken met onze Sprang Capelsche groote en kleine boeren bemerken kan, dat zij „onbe wust" „liberale" boeren zijn, al stemmen velen Christelijk Historisch voor Tweede Kamer en soms Antirevolutionnair voor de Provinciale Staten. Dit laatste geldt meer speciale personen, wat eveneens een groote rol speelt. Tenslotte wil ik den verspreider van dit blad erop wijzen, voor een gepaste vrijheid der drukpers te zijn, doch met alle liefelijkheden aan het aares der „liberalen" voorzichtig te zijn. Bekend is hem zeker, dat deze „Bond" tegen woordig niet erg getapt meer is in de Herv. Kerk. Wanneer men uit alle richtingen de hoofden eens bijeen steekt, kon het wel eens verkeerd gaan. Ik heb in kleuren en geuren 1886 meege maakt. Rond „Grootvaders" prettigen haard, lid van h=t Classikaal Bestuur var, Heusden, zijn nog intieme treurige herinneringen verbonden! Men houde het voor gezegd, hoewel ik mij nooit op kerkelijk terrein heb bewogen, den handschoen voor de „Gereformeerde Kerken" en den Burgemeester van Amsterdam op te nemen, zoude dwaas heid zijn. Deze zijn bekwaam genoeg hunne eigen boontjes te doppen Tevens maak ik gebruik om alle gemeentenaren alsmede U Mijnheer de Redacteur met Uw gezin een gelukkig en voorspoedig 1936 toe te wenschen, en dank voor de verleende plaatsruimte. De liberale kampvechter A. M. Verheijden Az. Raadslid van Sprang-Capelle. 's Grevelduin Capelle Einde Dec. 1935. RAAMSDONK. De raad der ge meente Raamsdonk zal op Dinsdag 31 December a.s. een openbare vergadering houden. Aan de orde komen de volgende punten 1. Ingekomen Stukken. 2. Ontwerp-verordening tot wijzi ging der verkeersverordening. 3. Benoeming van leden der commissie van fabricage wegens periodiek aftreden der heeren C. J. Kanters, J. C. de Bont en J. W. Netten. 4. Benoeming van leden der Lichtcommissie wegens periodiek aftreden der heeren H. Rombouts, D. Lankhuizen en J. J. de Jong. 5. Benoeming gemeente—genees- heeren wegens periodiek aftreden der heeren Ch. Lips en B. Knaap. 6. Wijziging gemeentebegrooting T&35. 0 Afschei,7 Secretaris Kieboom. T ::edip«'ng nieuwe Secretaris. Pluimvt. r)onstelling te Dus^en. De Pluimvtl Konijnenfokveree- njgmg voor DWsen en Omstreken, hield op Zateniab en Zondag j.l. een groote tentoonstelling. Daar /'e uitslag te groou^ om ge heel té worden opgenomen, later» wij hier alleen de winnaars van ee're- en eerste-prijzen volgen: Konijnen: Ylaamsche Reuzen (wit): 1 Eereprijs en le prijs: J. Herman, Hank. 2 Eereprijzen en le prijs: C. Trimbach, Waalwijk. 3 Eereprijzen en 2e prijs S. Schalken, Dussen. Ylaamsche Reuzen (geel): 2 Eeeprijzen en le prijs: Adr. van Til burg, Hank. 1 Eereprijs en le prijs: Seb. Schalken, Dussen. 3 Eereprijzen en 2e prijs: J. Herman, Hank. Vlaamsche Reuzen (haaskleur): 2 Eereprijzen en le prijs: L. Dijkstra, Capelle. 1 Eereprijs en le prijs: Seb. Schalken, Dussen. laamsche Reuzen (konijngrijs) 2 Eerste prijzen: Arie Vink, Al'mkerk. Fransche Hangooren: 1 Eereprijs en le prijs J. v. Dijk, Dussen Weeners (blauw) 1 Eereprijs en le prijs: L. Mandjes le Waalwijk. Ie Prijs C. Stam, Waalwijk. Weeners (wit): 2 Eereprijzen en le prijs: G. van Bie- zen-Heijmans. 1 Eereprijs en le prijs: L. Mandjes te Waalwijk. Belgian Hares: I Eereprijs en twee le prijzen: L. Dijk stra, Capelle. Havanna's: 1 Eereprijs en le prijs; L. Dijkstra te Capelle. 2 Eereprijzen en 2e prijs: C. Stam te Waalwijk. 3 Eereprijzen en 2e prijs: L. Dijkstra, Capelle. Blauwe van Beveren: le Prijs: C. Leemans-van Balkom. 1 Eereprijs en le prijs: Mej. H. van Krimpen. 2 Eereprijzen en ie prijs: L. de Bodt Hank. Zilvervoskonijnen (zwart) le Prijs; Joh. Kievits, Hank. Klein Chinchilla's: 1 Eereprijs en le prijs: L. Dijkstra te Capelle. 2 Eereprijzen en le prijs: Drik van der Pluijm. Hollanders (zwart) 1 Eereprijs en le prijs: L. Dijkstra te Capelle. Black Tans: 3 Eereprijzen en 2e prijs: Seb. Schal ken, Dussen. 2 Eereprijzen en le prijs: Theo Pulles, Waalwijk. 1 Eereprijs en le prijs: Mart. Sagt, Dussen. Zilvers (geel): 1 Eereprijs en le prijs: J. Herman te Hank. Brandneus: 1 Eereprijs en 2 le prijzen: C. Stam, Waalwijk. Afdeeling Hoenders: Witte Leghorns: 2 Eereprijzen en 2 le prijzen: L. Dijk stra, Capelle. le Prijs: J. F. J. Ansems, Dussen. Patrijs Leghorn: 1 Eereprijs en le prijs; L. Dijkstra te Capelle. Welsummers: 1 Eereprijs en le prijs: J. C. v. Dijk. Rhode Island Reds: 3 Eereprijzen en 4 le prijzen: Joh. van der Hammen, Waalwijk. Wyandottes (wit): 2 Eereprijzen en 2 le prijzen: Th. Ha- negraaf, Hank. Wyandottes (Patrijs): 1 Eereprijs en 3 le prijzen: L .Dijkstra, Capelle. IIIUkkUllULII V# I UIVIVLil u

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9