e Echo van hel luiden 1 H. II. 0. TB0I1BID0IIBS ZeerEerw. Heer Pasloor L. H. PERQUIN. H.deBont-v.Hulten DERDE BLAD. BRIEVEN UIT WASPIK. PROVINCIAAL NIEUWS. NIEUWS UIT HEUSDEN. SPORT, Sukkelde met de spijsvertering, JOPIE KOOPMAN, Zangeres. Heereakleeding naar maat Zaterdag 11 Jan. 1936. 59e Jg. Waspik, 9 Januari 1936 Geachte Lezer, orden geen op de 2t jaar >evatte 4. 'muiier f" 6. De elang- i defi- uitge- iertien 1 :loopi-1 >rende an de ver- :e met orden 3 niet meesten onzer is het een woonle oin bij üe wisseling des ars nog eens even terug te blikken hetgeen achter ons ligt, en ook na^ U willen na een «gelukkig en 1 J jorspueüig nieuwjaars aan onze t rfe zeis, deze gewoontegetrouw blijven j i nog eens even enkele feitjes van *Cn e 135 rcleveeren. °vcr" Op de eerste plaats willen wij er j~un' met vreugae aan terugdenken ,u ee in 19do weer een Waspiksche m ie eomist bel geluk bad om in Zijn 9^~ ëen parucniekerk ziju eerste H. Dover L1S te mü8eu opdragen. Voor den edri'f ïrslen 1S 111 Waspik zulk een iïs ii *esU1ag baar uunen door de lakte Büeele parochie medegevierd. In 3 fle. ezeltde parochie t,i>t. Oarlbolomeus) leiden de beereu tl. vaii leisel, antie val1 Veltboven en A. de Bruijn ntie" uu zl^veie11 leesl aAs koorzanger 1 der etwelk eveneens met veel sympathie paal- er parochianen werd beleeld. Het is verlijden van de Eerw. Zuster geen M*vie heett veie van haar oud- coes- jerhugen een vurig gebed voor rage a,e ziclerust doen stollen, bij de n en n te kor- 'aar- nt te neer odig akte den. vele i op ga de- ;t te ver- h.a. ntie deel stel- ga- )dig per- te tere niet L1W- in- nis- jer- re r- na~ ?ie- in op- be- en. lier :ei- jen etioudeii raadsverkiezingen wist de t. h. Werklieden* erceinging haar ciloren tweeden raadszelel terug finnen, terwijl in de K K. Mid- enstandsvereeiiiging de secretaris, ie heer iVl. van Dongen, zijn plaats fstond aan den heer Jos. Snels, luk in de R.K. Kiesvereeniging wam de plaats van secretaris acant, Wtlke echter lot heden nog iet is aangevuld. Bij de Gerelormeerde Kerk is eker wel het voornaamste lelt de egeling, waardoor het weer mogelijk i-erd een Dominé te beioepen, ietgeen dan ook in de eerstvol ieiide weken wel zal geschieden, iezien de moeilijkheden der laatste jiren, waarin men het zonder ierder heelt moeten do.n, mogen irij de Heeren, welke aan de op össing hiervan hebben medegewerkt vel dankbaar zijn voor deze nieuwe nogelijkheid. Een tweede lelt van leteekenis is wel de oprichting van ten Christelijk Historische kiesver eniging, welke na een rede van tiet Kamerlid Mr. Tilanus tot stand twam. Vei melden we verder nog iat de Chr. Zangvereeniging op het loncours te Sprang den eersten prijs wist te behalen, en dal er in sa nenwerking met onze Harmonie •engoedgeslaagd Koninginne concert sverd georganiseerd. Naast de hier boven genoemde jubilea dienen ook nog vermeld te worden het Zilveren pnderwijsjubilé van het hooid der ,ongensschool, den Heer Maas, en verder het Koperen jubilé als Ge meenteontvanger van den Heer R. de Winter. Natuurlijk zouden wij er aan te kort komen als wij ook niet het Gouden Huwelijksfeest van het echtpaar G. Easen van Strien memoreerden, terwijl wij hierbij (natuurlijk ook denken aan de prachtige symbolische versiering, door de buurtbewoners aangebracht. De tooneelclub »Concordia« ver gastte ons nog kort geleden op het blijspel »Adel en Zwijnen« terwijl »Entre Nous« ons met Kerstmis heeft doen genieten van de bekende revue »Waspik in woord en beeld«. Speciaal willen wij hierbij vermelden dat deze revue nogmaals is opge voerd ten bate van het Crisiscomité, een gebaar dat door velen op hoo gen prijs is gesteld. Op sportgebied willen wij nog herinneren aan den voetbalwedstrijd tusschen een ge combineerd »Waspik« elftal enden lste klas I.V.C.B..er »Sparta« uit Rotterdam. Ook op politiek terrein zijn nog enkele feiten vermeldens. waardig. Zoo hadden wij achter eenvolgens de Verkiezingen voorde Provinciale Staten, den Gemeente raad en het college van B. en W. Hoewel het aantal S.D.A.P.-stemmen was vermeerderd, zoowel voor de Provinciale Staten als voor den Gemeenteraad slaagden zij er toch niet in een raadszetel te bemachtigen De R.K. Werkliedenvereniging liet een lijst circuleeren om onze ge beente in een hoogere klasse inge deeld te krijgen, welk pogen even eims mislukte. De beruchte «water- Jingkwestie« werd weer eens mieuw aangesneden, en wij ver— oeden nog steeds dat hierin het itste woord nog niet is gesproken, rvolgens werden de gemoederen ieder rechtgeaard Waspikker dg in beweging gebracht door plan van HH. Gedeputeerde ten, hetwelk samenvoeging van ze gemeente met Raamsdonk en ^rtruidenberg behelsde. Uit de eele burgerij werd een «comité verweer hiertegen« gekozen, ijl bij wijze van protest een te file van auto's werd gefor meerd, die te samen met het comité in 's Bosch ter bevoegder plaatse een request ging presenteeren. Hoewel onlangs een officieus bericht circuleerde dat van samenvoeging was afgezien, vreezen wij toch nog dat 1936 ons in dit geval verras singen kan bezorgen. Onze gemeente als zoodanig heeft in 1935 op vele plaatsen een veranderd aanzien gekregen en dan bedoelen we voor namelijk den aanleg van nieuwe wegen. «De Piovincie« gaf ons in het centrum een prachtigen nieuwen weg van platte keien met aan weerszijden rijwielpaden van klin kers, terwijl de Gemeente in Waspik- Boven en in de Diepstraat vuor asphaltwegen zorgde. Enkele nieu we woningen werden bijgebouwd terwijl de N.V. Edah den winkel stand weer met een nieuw pand kwam verfraaien De winkeliers vereeniging hield weer een goed geslaagde winkelweek terwijl tenslot te onze G raeenteraad op het einde des jaars nog met een dou ceurtje in den vorm van een ver hoogde straatbelasting kwam aan dragen. Geachte Lezer, de feiten uit het afgeloopen jaar die ons in onze gedachten kwamen hebben wij hiermede neergepend. Wij zijn er van overtuigd dat wij er misschien even zoovele vergelen, terwijl wij over de narigheid, zooals werk loosheid enz., welke '35 ons bracht, den sluier van het verleden maar liever niet meer oplichten Liever zien wij vooruit naar '36 en aan moeten wij op de eerste plaats de aandacht richten naar het 4U-jarig Priesterjubileum dat onzen bemin den Parochieherder, den Zeeieerw. Heer Pastoor Huybers, op 3D Mei a.s. hoopt te viert-n. Een ander Kerkelijk feest zal 1936 ons naar wij hopen brengen door de Priester wijding van den Weleerw. Heer G Broekmans, dii momenteel nog studeert te Mill Hill (Eng Verder staat er voor 15 Febr. a.s. nog op het program het zilveren ambts jubileum van onzen geachten ge meentesecretaris, den Weled Heer B. van Schijndel, voor welk feest reeds voorbereidingen worden ge troffen. En voor de allernaaste toekomst willen wij nog vermelden dat «Entre Nous« a.s Zondag nog maals het «Kerstlegende spel« zal opvoeren, waarmede het j.l. Zondag en Maandag zoo'n overvloedig suc ces wist te behalen En om de keuze van het stuk, én om de buitengewone hooge spelkwaliteiten kunnen wij deze opvoering van ganscher harte warm aanbevelen, te meer daar de opvoering van a.s. Zondag voor iedereen, dus ook voor niet dona teurs, toegankelijk is. En tenslotte zij nog vermeld dat duivenliefheb- bers a.s. Zondag hun hartje kunnen ophalen door een bezoek te brengen aan de groote onderlinge tentoon stelling der vereeniging «de Reis duif in café Chr. v. Dongen waar het puikje van het materiaal der leden zal zijn te bezichtigen. De duiven worden Zaterdag gekeurd en gezien de belangstelling voor de duivensport kan het er Zondag nog wel eens druk loopen. ADEPT Waalwijk, 10 Januari '36. Werkverschaffing in de Buitenpolders. Naar wij vernemen zijn de bestu ren der waterschappen van Waal wijk, Baardwijk en Besoijen door B. en W. voor hedenmorgen uitge- noodigd tot een bespreking over de mogelijkheid van het schoonmaken der slooten in de buitenpolders in werkverschaffing. De gemeente wil aan dit werk haar medewerking geven en krijgt daartoe van het rijk subsidie. Het Katholiek Beginselprogram. Woensdagavond werd in de achter zaal van Hotel Verwiel een goed bezochte vergadering van den Kern Waalwijk der R.K. Staatspartij ge houden. Na een inleidend woord van den heer F. C. Smolders sprak Mr.J Adel- meijer uit 's Bosch over 't Beginsel program der R.K. Staatspartij. In een zeer belangwekkende en aan gename causerie gaf spr. een diep- gefundeerde uiteenzetting van de begrippen «staat» en «staatsgezag». Daar de verduidelijking van de katholieke leer omtrent deze beide kernpunten van de staatkunde ge- ruimen tijd vorderde ging de spreker op de overige punlen van het pro gram niet verder in. Liever dan deze punten al te vlucht g te behandelen wilde hij ze voor een volgende spreekbeurt reserveeren. Met de grootste aandacht werd de heldere uiteenzetting van mr. Adel meijer door de aanwezigen gevolgd. In zijn slotwoord zeide de heer Smolders dat het bestuur van de Kiesvereeniging gaarne gebruik zal maken van het aanbod van mr. Adelmeijer om zijn causerie op een anderen avond te vervolgen. Met den Chr. groet werd de bijeen komst gesloten. «Op zekeren dag zag ik, dat er zes zouten in waren. Daarom probeerde ik Kruschen. Het was met mij een voudig het geval van den zakenman, wiens werk meebrengt, dat hij aan slechte spijsvertering lijdt en aan rheumatiek en die eigenlijk iets noodig heeft, dat niet alleen het bloed zou zuiveren, maar de geheele wer king van zijn organisme zou ver beteren. Ik had van alles gebruikt, maargeen Kruschen,omdatikdacht, dat het hetzelfde zou zijn als zooveel andere middelen. Toen probeerde ik toch nog Kruschen. En hierein. digt mijn relaas. Ik kan alleen zeggen, dat ik er niet meer buiten zou willen. Het houdt mij perfect in orde en ik ben nu 64 jaar. Kruschen is heel wat meer dan een eenvoudig laxeer zout J. S. H. te T. Overwerking, zorg, te veel zittend leven, dit alles zijn oorzaken voor de verslapte werking der verschil lende inwendige organen. Indigestie is een van de eerste gevolgen. On voldoende afvoer, die leidt tot een verstopping van het organisme door giftige afvalproducten, is een ander schadelijk gevolg. Het bloed wordt overladen met onzuiverheden, die de algeheele gezondheid ondermijnen en de gewrichten kunnen aantasten met rheumatiek. De zes zouten in Kruschen sporen de inwendige or ganen, maag, lever en nieren aan. Uw bloed wordt gezuiverd. U vergeet indigestie en rheumatiek en U krijgt dat gevoel van geestelijke en licha melijke opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten 5 f 0.90 en t 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Rond een W-jarig bestaan. Reeds eerder vermeldden wij dat op 19 Januari a.s. de Roomsch Katholieke Waalwijksche Gymnas tiek Vereeniging «W.G.V.» haar 40- jarig bestaan zal herdenken. Ongetwijfeld is een 40-jarig be staan van een SporRereeniging een zeldzaamheid, welke waard is her dacht te worden. Het stemt tot een vreugde dat een vereeniging als de «W.G.V.» die altijd de belangen der mooie Katholieke Turnsport ge diend heeft een zoo belangrijk jubileum kan vieren. Niet altijd immers, was het gemakkelijk de op de belangstelling van geheel sportlievend Waalwijk. Hoe die te toonen? Op Zondag 19 Januari wordt in de zaal van Musis Sacrum een groote Jubileum uitvoering gegeven waar tevens de R.K. Damesgymnastiek vereeniging «Orova» zal optreden. Door deze uitvoering in grooten getale te be zoeken kunt U getuigen van Uwe waardeering voor deze sympathieke vereeniging. Muziek—avond. Dinsdag a.s. geeft Jan Verhoeven in de achterzaal van Hotel Verwiel een Muziek—avond, waaraan naast de sopraan mej. Frenny Hornstra uit Rotterdam, zullen medewerken eenige leerlingen van Jan Verhoeven en het Kinderkoortje. Wij verwachten dat er voor dit muzikale avondje een tlinke belang stelling zal bestaan. Rome—film. Voor een buitengewoon groote belangstelling werd Woensdagavond in den Gildenbond de film vertoond, opgenomen tijdens de reis der K.J V - meisjes naar Rome. De film gaf een intressant beeld van deze reis, met tal van bijzon derheden, en het was dan ook geen wonder dat de vertooning door alle aanwezigen met de grootste aan dacht we d gevolgd. Het was alleen jammer dat de projectie te klein was, waardoor de film achter in de zaal moeilijk te volgen was. In den loop van den avond werd door een der leiders van de Rome reis nog een kort woord gesproken. Zeer vele heeren geestelijken woonden de voorstelling bij. Tentoonstelling Waalwijksche PI ui m veevereen ig ing. A.s. Zaterdag en Zondag houdt, zooals wij reeds vroeger mede deelden, de Waalwijksche Pluimvee- vereeniging wederom eene tentoon stelling in haar lokaal bij den heer Ant. v. d. Pluijm, welke zeer inte ressant belooft te worden. Zij zal niet minder dan een 100 tal verschillende nummers bevatten van kippen en konijnen van ver schillende rassen, eigendom van de leden dezer vereeniging, die zich in grooten bloei mag verheugen, waar de ambitie om zich toe te leggen op het fokken en houden van prima materiaal zeer groot is. Hiervan zal men zich kunnen overtuigen als men een bezoek brengt aan deze tentoonstelling, die Zaterdagmiddag' 6 uur geopend wordt. Wij hopen dat velen hun belangstelling zullen toonen, men steunt hierdoor de pogingen der komen MAANDAG 13 JANUARI a.s. 'savonds om 8 uur in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. SPREKER: Leider: JAN HAHN, Humorist-Conferencier met medewerking van EntréeLoge f 1.50 - 1e Rang fl. - 2eRangf0.60. Alles inbegrepen. Plaatsbespreking ZATERDAGMIDDAG 11 JANUARI aan de zaal van 3-5 uur k 10 cent per plaats. zaak aan het rollen te houden. Ont- zettend vele, en vaak groote moei lijkheden en tegenslagen heeft deze club te verwerken gekregen. Doch dank zij de groote clubliefde en het taaie vasthouden der bestuursleden en leden onderling wisten zij telkens de impasse te boven te komen, en steeas werd de vereenigingsband hechter. Wat zij eventueel aan leden verloren, wonnen zij aan vereeni- gingsgeest. Deze clubgeest is het dan ook welke de R.K. «W.G.V.» een acti viteit verleent, welke men zelden bij een sportvereeniging met zulke jonge leden zal aantreffen. Steeds wordt er met ijver en volharding gewerkt om mede de bovenste plaats in den R.K. Diocesanen Gym- nastiekbond te kunnenbezetten.dat zij dit eenmaal mogen bereiken, is de wensch van elk rechtgeaard sportliefhebber. Ook lijkt ons dit een geschikte gelegenheid te wijzen op het feit dat de »W G.V.» steeds klaar staat wanneer het gaat om een plaatselijk feest of andere openbare gebeurte nis op te luisteren met een marsch door de gemeente of demonstratie. En altijd ook trekt deze medewer king de belangslelling van zeer velen uit den verren omtrek. Wij durven zeggen dat tegenover zulk 'n populaire en nuttige jvereeni- ging 't Waalwijksche publiek eenige verplichting heeft De R.K. «W.G.V gaat thans de vieringvan haar40-jarig bestaan tegemoet en rekent daarbij vereeniging en krijgt veel goeds en moois op dit gebied te zien. Nieuwe Telefoonabonné's. No. 212. W. Roos, Slagerij, Groote straat 131. No. 236. Mevr. A. Timmermans— Verschure, Grootestraat 172. No. 281. G. Vlamings, Luxe Auto verhuurinrichting, Mr. van Cooth- straat 67. Gevonden voorwerpen Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: rij wiel belastingmerk, damestasch met inhoud, draagmedaihe, blauwe dames regenjas. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. De Spionne van Stamboul. »De Spionne van Stamboul» be- hoort tot de zeer goede spionnage- films Zij behandelt de ontmaske ring van den Tui kschen bevelhebber over de Dardanellen, die er van wordt verdacht militaire geheimen over de verdediging van deze be langrijke zeestraat aan de Engelsche uit te leveren, door een Duitsche spionne. Er ligt in de scènes tusschen de spionne en den Turkschen bevel hebber een dikwijls ondraaglijke spanning, die veroorzaakt wordt door het wantronwen van den man. Sam Wood, de regisseur, heeft de vrouw alle recht doen wedervaren. In den strijd tusschen liefde en plicht heeft hij niet onaardig gemarchan. B.J.C deerd met de gevoelens die men M. Klerks hieromtrent kan hebben. Hij heeft C.v.d. Hoven den gulden middenweg bewandeld H. Verhoeven en'daardoor velen tevreden gesteld. L. Kuijpers Voor de hoofdrollen wist hij goede W. Vissers vertolkers te vinden, Myrna Loy, A. Brok George Brent, Lionel Atwilen Henry Gordon. Het bijwerk is van de bekende goede samenstelling. Liefhebbers van sensatie kunnen in het R.D B.- Theater genieten. Luxor Bioscoop. »Het verliefde Reisbureau «De Vrouw in kil)». In de Luxor deze week weer twee hoofdnummers. Een deel van het programma is gewijd aan 't komische, het andere aan het sensationeele. «Het verliefde Reisbureau» is het komische geval. Dit bureau beslaat uit een echtpaar op middelbaren leeftijd, dat er ter viering van het zilveren huwelijksjubilé zelf ook eens op uit wil. Maar om de onkosten te bestrijden zoeken zij tochtgenoo- ten, die tegen vergoeding met hun auto mee mogen rijden. De taak van «reisbureau» blijkt bitter tegen te vallen en hadden de jubilarissen geweten welke moeilijkheden hen berokkend zouden worden, dan zouden zij waarschijnlijk toch maar liever op eigen kosten hun «huwe lijksreis» gemaakt hebben. Voor den toeschouwer echter zijn hun avon turen dol—vermakelijk. Voor de sensatie zoigt «De Vrouw in 419», waarin een zeer geheim zinnige zaak tot oplossing wordt gebracht en twee mannen op leven en dood vechten om één vrouw. Een gangster—film, die je koude rillingen op het lijf brengt 1 Belangrijk werk der Bossche Kamer van Koophandel en Rubrieken. Donderdag is in de Slatenzaal te Js Hertogenbosch een vergadering der Kamer van Koophandel gehou den, waarop Prof. v. Vuuren rapport uitbracht omtrent zijn onderzoekin gen ter bevordering van de econo mische ontwikkeling en van de welvaart in het district der Kamer, nu dit district door de uitvoering der Maaswerken van de jaarlijksche kwelling der overstrooming is ver lost. Ter nadere bestudeering der ver schillende kwesties zul een commissie worden benoemd, waarvoor zullen worden aangezocht de Commissaris der Koningin als eere-voorzitter of als voorzitter, de heer van Haaren, secretaris van den N.C.B., de heer Ploegmakers, burgemeester van Oss, de heer v. d. Mortel, burgemeester van Cuyck, ir. Mesu, prof. Kaag van de Handelshoogeschool te Tilburg, mr. B. van Spaendonck, secretaris van de Kamer van Koophandel te Tilburg. Een Revue in Oosterhout. Op Zondag 19 Jan. zal de eerste uitvoering worden gegeven in de groote zaal van Hotel Koppelpaarden te Oosterhout, van de Revue «Eerst Eten». Met bijzondere ijver wordt door de Rederijkerskamer «Geestbescha ving», in samenwerking met de Liedertafel «Aurora» en de Kon. Muziek vereen. «Harmonie», gewerkt om deze eerste Ooslerhoutsche revue te doen slagen, en de groote ambitie onder de medewerkenden doet het beste verwachten. De opvoeringen zijn vastgesteld op Zondag 19, Maandag 20, Woens- dan 22, Maandag 27 en Woensdag 29 Januari des avonds om 8 uur, terwijl op Zondag 26 Jan. speciaal voor vreemdelingen een uitvoering wordt gegeven des nam. om half 4. De goede reputatie die boven genoemde vereenigingen in den vreemde genieten waarborgen voor een groot gedeelte reeds het slagen dezer onderneming. Het groot aantal aanvragen- van buiten bewijst reeds hoeveel animo voor deze revue elders bestaat. 2e afdeeling E.B.C. 75 B. Klerks 58 48 C. Pulles 75 75 C. K1 ijii 43 46 H. Pulles 75 75 W. de Man 49 75 A. Merks 65 394 365 Hoogste serie H. Verhoeven 15 punten. NIEUWKUIJK. Daartoe uitgenoo- digd zal onze R.K. Tooneelvereeni- ging «Kunst na Arbeid» op Zondag lz Januari a.s. in de zaal van den heer P. van Eggelen te Vlijmen een uitvoering gaan geven. Op Zondag 26 Januari a.s. zal ze wederom in Heusden optreden Wel een bewijs dat deze vereeniging ook in den vreemde om haar prachtig spel zeer gezien is. Met de restauratie van het voormalige gemeentehuis dat zal worden ingericht tot K.J.M.-huis is een begin gemaakt. Het gebouw zal spoedig #als zoodanig in gebruik worden genomen. DUüStN. In de j.l. gehouden ver- gaaeiing van de KK. Tooneelvereeni* ging «Oeiening en Vermaak* alhier werd door aen secretaris den heer P. van Olst een keurig verzorgd verslag uitgebracht van de laatste gehouden uitvoeringen, waaruit bleek aat een voordeelig saldo was verkregen. Besloten werd o.m. om nog deze maand een feestavond te organiaeeren. hen verzoek tot lidmaatschap werd aan gehouden. Gevonden een postduivenring gemerkt: N5 35 5466. lnlicntingen bi] den heer G. van Olst, alhier. Tot leden van de St. Vincentius- vereeniging alhier werden benoemd de heeren P. van Öchundel en ]ac. Wutvliet. In tegenstelling met vele andere plaatsen heerscht hier een ware woning nood. Het is zelfs zoo erg dat een gezin met acht kinderen in een schuur moet slapen en wonen in een z. g. „keet" die hiervoor is ingericht, voor zoover dit mogehik is. Voor gebouwen die nog onbewoond zi]n wordt een ausdanige huur gevergd, die voor een arbeidersgezin niet te betalen is. Evenals vorig jaar zal ook dezen winter in 't lokaal bij de Eerw. Zusters alhier, vanwege de plaatsehlke St. Vin- centiusvereeniging een spijskokerij zijn, voor scnoolgaande kinderen. EETHEN. De openbare raadsver gadering dezer gemeente, waarin de Edelachtbare Heer L). F Brune zijn ambt officieel zal neerleggen is be paald op Dinsdag 14 Januari des namiddags om 1 uur. Bij deze gelegenheid zullen namens de ingezeten souvenirs worden aan geboden. Van de inwoners wordt niemand atzonderlijk uugenoodigd, maar allen zi]n welkom. Na de openbare vergadering zal er gelegenheid zijn van den burgemees ter atscheid te nemen. De voorwerpen, namens de inge zetenen worden aangeboden, zullen ten gemeentehuize ter bezichtiging gesteld zijn op Vrijdag 10 Jan. van 9 tot 4 Uur en op Zaterdag 11 Jan. van 9 tot 12 uur. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. DRUNEN. In de maand Dec. 1935 werd voor de rijkspostspaar bank op het postkantoor alhier in gelegd f 4906.66 en terugbetaald f 4568.49. Voor den vleeschkeurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie alhier aange geven 18 runderen en 40 varkens. Aan georganiseerde werklie den uit onze gemeente werd in 1935 in totaal uitgekeerd f 5797.37. De return—biljartwedstrijd die Woensdagavond alhier gespeeld werd tusschen B J.C. alhier en E.B.C. uit Elshout had het volgende verloop Heusdeu 9 Januari '36. A s. Zondag speelt Juliana te Waalwijk legen Waalwijk in de le klasse A van den B. V.B. voor de competitie. Op het consultatie-bureau meld- den zich deze week aan 2Q moeders, waarvan 7 uit de stad, de overigen uit de omgeving. Onze stadgenoot den heer Dr. Schimmel geeft deze week in het naburige Wijk in het gebouw van het Groene Kiuis een cursus voor eerste hulp bij ongelukken. Het gerucht dat de gasfabriek in den loop dezes jaars zou worden stopgezet, schijnt van allen grond ontbloot te zijn, te meer nog omdat de Directie nog voor enkele jaren contractueel met de gemeente ver- bonden is. Een 6 a 7 jarig kind van d. D. had deze weck het ongeluk een beeB''' te bezeeren wat zoo aankwam, dat medische hulp werd ingeroepen, en toen constateerde de arts dat het been gebroken was. WASPIK. R.K.V.V. Wtaspik. Ons le elftal speelt morgen voor de derde maal van dit seizoen in eigen huis en wel tegen de Wapendragers van Oosterhout. Het is al ongeveer 2 maanden geleden, dat we onze ploeg op eigen veld aan het werk hebben gezien en het spreekt van zelf, dat iedere voetballiefhebber nieuwsgierig is te weten, wat onze jongens na zoo'n lange tijd wel te vertoonen zullen ge ven. Daarbij komt, dat ze in de laat ste uit-wedstrijden mooie successen wisten te boeken, waaruit we mogen concludeeren, dat er een ernstig stre ven bestaat om de achterstand, ver oorzaakt door een onfortuinlijk begin, zoo vlug en zoo goed mogelijk in te

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9