Voor Zelisctieerders NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. INGEZONDEN STUKKEN. BINNENLAND. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. AGENDA'S. SPORT. BURGERLIJKE STAND, BOEKBESPREKING. DE Willi. DIE Z1JB HOOFD BEHIELD. Wij herinneren Advertentiën. Prijsopgaaf gevraagd Jaarve rgadering „Het Wit-Gele Kruis" 8. Causerie door den Zeereerw. Heer H. F, Heezemans. D.B. THEATER Vrijdag, Zaterdag, Zondag Claude Rains DUSSEN. Voor een aandachtig en talrijk gehoor heeft de heer K. Onrust uit Oudenbosch in hotel Leemans alhier een lezing gehouden over het onder werp «Ziekten en beschadiging van onze fruitboomen en de bestrijding daarvan». Ook burgemeester Snijders gaf blijk van belangstelling. Dinsdagmorgen had de heer H. v. Biesen Thzn. op de papier fabriek alhier het ongeluk met een kapbijtel op een kabel der electri- sche geleiding te slaan, waarbij door een uitslaande vlam zijn beide beenen ernstig werden gebrand. Met veel pijn is hij naar de ouderlijke woning vervoerd, alwaar hij zich verder onder geneeskundige behandeling kon stellen. In de gehouden vergadering van de afd. Dussen van den Ned Chr. Landarbeidersbond is besloten met nagenoeg alle leden deel te nemen aan de groote propaganda vergadering van den ho.id op 31 Januari a.s. te Nieuwendijk. Hiertoe zal een autocar worden afgehuurd. De R.K. Landarbeidersbond »St. Deusdedit» alhier zal Vrijdag 17 dezer des avonds half zeven haar jaarvergadering houden in het Ver- eenigingsgebouw. De R. K. Tooneelvereeniging «Oefening en Vermaak» vergadert a.s. Donderdag in het Patronaat Als gevonden aangegeven een zwart lederen portefeuille met inhoud, geen geldwaarde. Kaatsheuvel, 14 Jan. 1936. Geslaagd. Aan het Psychologisch Paedago- gisch Instituut der R.K. Leergangen Ie Tilburg slaagde voor 't diploma Paedagogiek A o.m. de Eerw. Br. Hermes van de Eerw. Broeders van Liefde alhier. Armbestuur. Als opvolger van den heer L. J. v. d. Horst, die wegens vertrek als zoodanig ontslag nam, is tot voor zitler van het Burg. of Algemeen Armbestuur in deze gemeente be noemd de edelachtb heer J. A. Frans Malleus, burgemeester. Slipgevaar. Tengevolge van de gladheid van den weg had op de Vaart, kruispunt Prov weg, een ongeval plaats dat betrekkelijk zeer goed atliep. Van de richting Sprang kwam omstreeks half acht een vrachtwagen voor de zandaanvoer van de wegomlegging Waalwijk—Waspik. Op hetzelfde moment kwam een BBAbus van de richting Kaatsheuvel. Beide be. stuurders gaven bij het kruispunt gekomen de noodige signalen en brachten hun wagen in verminderde vaart. De vrachtwagen kwam ten gevolge van het remmen te slippen, draaide zich daarbij geheel om op den gladden weg en botste toen met het achtergedeelte tegen de voorzijde van de Bus, die op een goede Meter op de Prov. weg door den bestuurder tot staan was gebracht, daar deze iets van 't «slipvoornemen» van de vrachtwagen bemerkte. De gemeente, politie die een onderzoek instelne moest constateeren, dat de regels van het verkeer zeer nauwkeurig waren opgevolgd en de remmen der wagens goed funclionneerden. Uit sluitend aan de gladheid van den weg is dit ongeval te wijten. Roodvonk. De roodvonk begint zich in onze plaats ernstig uit te breiden. Kwamen er voor een achttal dagen nog slechts een paar gevallen voor, thans is dit reeds tot een 10-tal uitgebreid. Ge- lukkig is de aard van de ziekte nog niet kwaadaardig Bekroond. üp de Pluimvee— en Konijnen tentoonstelling te Waalwijk gehou den behaalde de heer P. v. d. Velden Zacht alhier met gele Vlaamsche reus, voedster, de 2e pr. meteereprijs. K.R.O.— Troubadours. Zondagavond traden voor een overvolle zaal met een uitbundig succes op de K.R.O.—Trobadours. Voor het verslag der uitvoering ver wijzen wij naar het verslag van 't zelfde programma onder Waalwijk. (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnbeer de Redacteur. Mag ik eenige plaatsruimte om den «Observator» even te antwoor den op zijn ingezonden stuk in Uw blad^ van 8 Januari. Wat is nu eigenlijk tot goed be grip liberalisme? Dit is vrijheidsmin, liefde voor vrije staatsvormen, voor onbevangen denkbeelden in wetenschap, Gods dienst en Staatskunde. Naar mijne meening kan men aldus zich een onbevangen denkbeeld vormen op Godsdienstig te-fein, dus zoowel vrijzinnig al* rechtzinnig zijn. U merk ik venwel op, dat ik mij op Richtingsgebied nooit heb uitgelaten. Dit j's een privaat bezit, waarmede men niet op de markt, op hoeken van straten gaat staan evenals de Pharizeëers. U kunt wellicht eene definitie geven over «Rechtzinnig— heid?» Ik niet meer. Neem onze geheele Kerkelijke Gemeente, die men «Gereformeerd» belieft te noemen Zooals bekend hebben wij twee Herv. Kerken op Gereformeer- den Grondslag, twee »Gereformeerde Kerken» en nu nog eene «Gerefor meerde Gemeente.» Eene onderlinge ruzie zooals nog nooit gezien 11 Zeg mij nu eens wat werkelijk «Gerefor meerd» is. Op politiek gebied, kan ik ook geen onderscheid meer zien wat zwart of rood is. U zegt dat het liberalisme niet erg gelapt is. Volkomen waar. Het liberalisme is evenwel niet dood, zooals ik eens in een ander plaatselijk blad schreef. Het is voor mij slechts de «schoone slaapster» in het bosch die in de laatstedagen zelfsaangestooten wordt door niemand minder als de Ver eenigde Staten van Noord Amerika en Canada, waar men na alle treurige beschermende ervaringen, ja zelfs «autarchie», begint in te zien op het verkeerde paard te hebben gewed. Het daagt nu eens in 't Westen II Ik ben nooit zóó opgekomen voor de «liberale economie» als den laatsten tijd, omreden wij onbewust «liberaal» geregeerd werden naar mijne meening. Nu het roer hier wordt omgegooid en men op mis- wijzend compas zeilt, acht ik het niet alleen mijn goed recht, doch mijn plicht als oud handelsman me ervaring hierop te wijzen. Wij mochten de Radiorede van Minister Colijn beluisteren met zijne somber gestemde redevoering. Hoewel ik op sommig regeerings beleid critiek uitoefen, steun ik, »im groszen Ganzen» onze Regeering. Zij heeft 'n zware taak. Verder beluis terden wij eveneens de schitterende redevoering van oud Minister Post huma.» Ik hoop dat alle boeren deze redevoering gehoord hebben Ik onderschrijf deze ten volle. Hierin vond men mijne critiek. Zijne Ex cellentie beweerde o.a. dat zes kruis jes met eene groote le^nservaring meer waard zijn als groote theore tische boekenkennis. Als oud handelsman die de zeven kruisjes snel nadert, heeft men toch ook recht mede te kunnen spreken en zeker als men in de fleur van zijn leven, zaken deed in de uiterste hoeken der wereld. Treurig is het dat de «kerk» zich zoo op politiek terrein heeft begeven. Wat weet men daar nu in 's Hemels naam, wat op het gebied van Staats huishoudkunde nu goed óf niet goed is Aan theologische kibbelarijtjes in de Kamers heeft men nietsII U spreekt van Janussen in den liberalen bond. Ik zeg dat wij tegenwoordig in deze Gemeente «Manusjes van alles» hebben zonder kijk op «Finan- tiën en Economie», en toch de groote trom roeien. (Geen muzi kanten in den waren zin des woords U beweert dat ik iemand ben met twee aangezichten, die een masker voor zou hebben in de kerk en in de de politiek. Welnu geachte schrijver, alsdan vergist U zich deerlijk in mij. Nimmer heb ik een masker voor gehad en aan geen oogendienst ge- gedaan. Het eenige, wat men kan zeggen is, dat ik nooit een blad voor mijnen mond nam. Zeer waarschijnlijk zult U be hooren tot de rechtzinnigen in de Herv. Kerk onzer Gemeente. Ik neem daarom nog eens even het bekende »Geref. Weekblad» van 21 Dec. '35 ter hand, doch niet voor voetballerij of kroegen. Neen heel iets anders. Ik bedoel de «Oudejaars avondcollecte» op 31 Dec. 1935. Ik beluisterde dien avond o.a. een predikant uit Oudenbosch, die deze collecte voor de geheele Herv. Kerk warm aanbeval. En nu de Heeren Gereformeerde Predikanten in onze Heiv Kerk. Deze bevalen deze col lecte eveneens warm aan doch uit sluitend voor de Geref. Emeritii, w:duwen en wezen van Gerefor meerden huize. Is dit niet een diep diep treurig verschijnsel. Recht zinnig Alle Herv. Predikanten onver schillig van welke Richting zijn toch Dienaars in 's Heeren wijngaard geweest, en deze offers moeten alleen ten goede komen aan dezeUtrecht- sche secte?? Christelijke ambts broederliefdel Men kan zich niet met de Herv. Kerk vereenigen, omdat daar vrijheid van leer is, evenwei- overwegend Rechtzinnig!I De zil veren koorde (Rijkstractement) laat men liever niet los, zeide wijlen Dr. Kuyper. Weet U wat ik zeg Obser vator?? Om der wille van de smeer, likt de kat de kandeleer 11 Hiermede neem ik afscheid van U. Dankend voor de verleende plaats ruimte Uw abonné A. M. VERHEIJDEN Adrz. Minister Gelisseri en minister Deckers in Polen De president der republiek heeft de ministers Gelissen en Deckers in audiëntie ontvangen, waarbij tegen woordig waren de Nederlandsche gezant te Warschau, Carsten en de Poolschegezantin Nederland, Babinski. Vervolgens hebben de ministers een bezoek gebracht aan den voor zitter van den ministerraad Koscial- kowski, die hun namens den presi dent der republiek het grootkruis der orde Polonia Restituia overhandigde. De min. van financiën Kwiatkowski, heeft den gasten een maaltijd aange- boden. Nederlandsche Bank Er is deze week een vermeerdering van den goudvoorraad van f 5,4 millioen. Beleeningen zijn met f 9 millioen afgenomen en de biljetten circulatie met f17 8 millioen. De direct opeischbare verplichtingen, welke thans f 857,2 millioen beloo pen, zijn voor 78.9 pCt. (v. w 77,8 pCt door goud en zilver gedekt. beroep tegen het vonnis, waarbij de dader van den moord op Sonja Beugeltas tot levenslange gevange nisstraf werd veroordeeld, afgewe zen. Gasverstikking. Te Gouda is tengevolge van gas verstikking een man om het leven gekomen, zijn klein-dochtertje, dat reeds bewusteloos was, kon worden behouden. s Grevelduin-Capelle, Jan. '36. Nieuwe leening van het rijk Naar de Tel. verneemt is zeer binnenkort de uitgifte te verwachten van een nieuwe staatsleening, ten beloope van iets meer dan f 100 millioen. De opbrengst van deze leening zal niet voor conversie van een andere leening worden besteed De voorbereiding van een grond wetsherziening De binnenkort te benoemen staats commissie zal onder leiding staan van den minister van binnenlandsche zaken. Naar voorts verluidt, zal de com missie bestaan uit 12 leden. DE OORLOG IN ABESSINIë. Nu in het Noorden, Abessijnsche successen uitblijven, bestaat de moge lijkheid dat de groote Abessijrsche troepen ver banden gedesorganiseerd geraken. Desondanks blijft de positie van de Italianen in Makalle critiek, daar zij geheel van het achterland zijn afgesloten. De positie van ras Desta blijkt minder gunstig te zijn Hij ondervindt moeilijkheden bij de voedselvoor ziening van zijn troepen Nieuwe slag voor Roosevelt. Opnieuw heeft het Amerikaansche hooggerechtshof een zwaren slag aan de regecring toegebracht, door te bepalen, dat de verwerkingsbe lasting, welke een bate van 50Ü millioen dollar per jaar opleverde, niet meer geheven mag worden, terwijl een bedrag van 200 millioen dollar, dat uit hoofde van deze belasting is geïnd, moet worden terugbetaald; een besluit ovei de eventueele terugbetaling van de totale ingevorderde 1200 millioen dollar zal het hof later nemen. Japan verlaat de Vloolconferentie. De Japansche delegatie heeft thans definitief besloten, de vloolconfe rentie te verlaten. Het is vrij zeker dat de vloot conferentie te Londen zonder de Japanners zal worden voortgezet. Een gedelegeerde van de Sowjetunie zou reeds op weg naar Londen zijn. Vrouw vermoord te Rotterdam. Aan den Schiedamschedijk te Rotterdam is een misdrijf gepleegd waarvan de 36 jarige E. G. Broks- hoofde het slachtoffer is. De vrouw werd door een man, die in haar woning vertoefde, met een mes in de hals gestoken, ten gevolge waar van zij zooveel bloed verloor, dat zij eenige tijd later in haar woning is overleden. Het is komen vast te staan, dat de dader, een zekere J. B., in de woning aanwezig was, terwijl de echtgenoot van de vrouw was gaan stempelen. Man door zijn vrouw gedood. Zondagmorgen omstreeks half elf is op een zandpad nabij de tweede kanaalbrug te Eindhoven het lijk gevonden van een zekeren v. Baar, wonende op het Eindje te Eindho ven. Bij onderzoek op het politie bureau werd in de borst een schot wonde vastgesteld Op de plaats, waar het lijk ge vonden werd, vond men afdruksels van damesschoenen. Dit gaf de politie aanleiding om de vrouw van het slachtoffer, mej van B. S., in verhoor te nemen. Naar de politie mededeelde heeft zij een volledige bekentenis afgelegd haar man ver moord te hebben. De motieven hiervoor moeten ge zocht worden in de liefdesgeschie denis. De vrouw is in arrest gesteld, als ook een jongen van 19 jaar, waar mee zij dien avond was uitgeweest. De onbewaakte overweg. Maandagochtend is te Apeldoorn op den onbewaakten overweg in den Sprengen weg een voetganger, de 63-jarige H. Disberg, wonende aan den Kootweg te ApelJoorn, tegen een passeerenden lokaaltrein van het traject Apeldoorn Zwolle geloopen en op slag gedood. Het slachtoffer was deerlijk verminkt. Vermoedelijk heeft hij door onop lettendheid en doofheid den trein niet opgemerkt. Het stoffelijk over- schot, dat onherkenbaar verminkt was, is naar het algemeene zieken huis te Apeldoorn gebracht. Rampspoedige storm. Aan de kust van Oregon en Washington, in het Noordwesten van de Ver. Staten, heeft een ge weldige storm gewoed, waarin eenige schepen zijn vergaan en andere in groot gevaar zijn gebracht. De Iowa, met 35 opvarenden, is met man en muis vergaan. De schoener Lumberman wordt ver mist. Andere schepen, ook booten van de kustwacht, verkeeren in moeilijkheden. Cassatie—beroep verworpen. De Hooge Raad heeft het cassatie- WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8'/4 uur. R.D.B.-Theater, »De man die zijn hoofd behield» Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «Zigeunerin». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». VOETBALSPORT. W. S. C. Het vierde elftal bleef Zondag met 61 meester over Vlijmen. Voor den komenden Zondag staan drie competitie-wedstrijden op het program ma, en wel: VlijmenWSC. WSC 2—NOAD 4. WSC 3Capelle. R. W. B. De j.I. Zondag op het RWB-terrein ge snoeide plaatselijke wedstrijd tu<yschen RWB 2 en Baardwijk 2 eindigde in een gelyk spel 55. De toeschouwers hebber» van het begin tot het einde van een spannende wedstrijd kunen genieten. Beide elftallen hebben zich vol geestdrift in den strijd geworpen om zoo mogelijk de wedstrijd in hun voordeel te beslis sen en om beurten namen zij de leiding, om tenslotte toch nog onbeslist te ein digen. Dat er tenslotte tien doelpunten zijn gemaakt pleit niet voor de verdedigin gen, en vooral de RWB-verdediging speelde zeer onnadenkend, zoodat de Baardwijk-voorhoede enkele doelpunten maakte, die bij een beetje oplettend heid voorkomen hadden kunnen worden. Zondag a s. wordt de return-wedstrijd tegen Baardwijk 2 gespeeld. Het derde elftal wist een fraaie 70 overwinning in Kaatsheuvel op de Boys te behalen en heeft hiermede bewe zen hun inzinking te boven te zijn. Ter wijl tenslotte de junioren die bij WSC op bezoek waren, ook de overwinning be haalden, met 21 wisten zij te zege vieren. Voor Zondag 1!) Jan. slaal vastgesteld de wedstrijd RWB 1Baardwijk 1 een belangryke wedstrijd dus waarop wij Zaterdag a.s. terug komen. SPRANG. N. E. O. Voor de jeugdcompetitie speelden de junioren van NEO uit Sprang op Zater dagmiddag 11 Januari een thuiswedstrijd tegen de junioren van Juliana uit Baard- Y r i- was een sch»lterend spel, met de Juhana-junioren iets in de meerder- heid. De Baardwijksche jeugd won dan ook met 21. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Hoewel daartoe aan den Bond een ver zoek was gericht 0111 alsnog een wed- sirijd voor Duss. Boys in te lasschen is hieraan geen gevolg gegeven, en we derom moesten onze jongens op een wer kelijk ideale voetbaldag werkloos toe zien. Het werd evenwel nog erger, toen ook voor f Jeugdolffal, en trouwens voor de geheele Jeugdcompetitie, geen wedstrijd werd vastgesteld. Dus alles lag stil en allen hebben nu volop kunnen genieten van Han Hollanders verslag over Neder- •land's éclatante overwinning op de rransche profs. R.K.V.V. Be Ready. Voor Be Ready werd ter elfder ure nog een wedstrijd vastgesteld, en wel legen 't Madesche Quick. Be Ready heeft in dezen wedstrijd vriend en vijand doen verbazen door hun 71 overwinning. Hoewel Quick zeer verzwakt is hadden wy dezen uitslag toch niet verwacht. t Blijkt dat Be Ready alles van haar thuiswedstrijden moet 'hebben, 't geen wellicht den penningmeester 't meest in teresseert. WASPIK. Er werd in onze plaats Zondag weinig gevoetbald. Slechts WSC trad in het strijdperk. En met succes, want de ploeg bracht een 7—3 overwinning mee uit Zevenbergen, waar ZVV 2 er onder werd gehouden. Een mooie uitslag voor onze ploeg! DRUNEN. V. J. C. VJC speelde Zondag in Vlymen tegen de boys. In een zeer op en neer gaan den wedstrijd kregen de VJC'ers tegen de rust een strafschop te nemen, die door Brok netjes wordt ingeschoten. 'Als-de rust is aangebroken, is de stand 0—1. Na de rust zijn de VJC'ers weder om sterk in den aanval en al spoedig kan Boeien voor de tweede zorgen, om ook no. drie voor zijn rekening te ne men. Vliimensche boys komen dan even in de meerderheid èn kunnen de eer red den door een tegenpunt te scoren. De VJC-linksbinnen kan nog eenmaal voor zijn ploeg scoren en het einde komt met een 41 overwinning voor VJC uit Drunen, en voor de tweede maal be haalde VJC een overwinning op de boys. ELSHOUT. In Elshout werd Zondag een eenigs- zins humoristischen voetbalwedstrijd ge speeld op het terrein van ESC, tusschen ESC en een elftal van haar donateurs welke allen lid zijn van de O.L. Schuts. Dat voor dezen wedstrijd veel belang stelling was kan eenieder begrijpen. Na den aftrap kan van Loglen van er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 een! per weekeveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik. Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna inzeepen dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. ESC de leiding nemen, voor zijn ploeg met 10. Reinier de Gouw eveneens van ESC, kan voor den tweeden goal zorgen, zoodat de stand 20 voor ESC is. De Schutters weren zich danig en kunnen dezen stand handhaven tot de rust. Na de rust die gezellig verloopen was, is ESC wederom in de meerderheid en het einde komt met een 51 overwin ning voor ESC. Het was een gezellige match, terwijl na den wedstrijd beide ploegen, incluis een groot aantal leden van de Schuts gezellig bijeen bleven in het clublokaal bij van Hulten. Wij vernamen, dat ESC de Schuts een tegenbezoek zal brengen, om zich in het schuttcrsvak te oefenen, evenals de schutters zich heden in de voetbalsport oefenden. Bapiditas had in Heusden moeten spelen legen PSV, maar wegens onge steldheid van een aantal spelers, van Bapiditas kon de wedstrijd niet door gaan. WIELERSPORT. Waalwijksche Rennersclub Excelsior. A.s. Zondag 19 Januari zal de eerste trainingsrit gehouden worden voor alle renners van Excelsior. In het nummer van a.s. Zaterdag zal een en ander nader worden gepubliceerd. DRUNEN. Over de maand December 1935. Geboren: Josina dv. Theodorus v. d. Besselaar en Giisberdina v. d. Wiel Cornelia dv. Adrianus v. Lieshout en Gatharina de Gouw Petrus zv. Hen- drikus de Wit en Elisabeth v. Laarhoven Johanna dv. Martinus de Munnik Maria Jozen Wilhelmina dv. Wouthe- rus v. d. Wiel en Antonia v. d. Wiel Wilhelmus zv. Johannes Timmermans en Anna Pulles Johannes zv. Petrus de Bont en Maria Elshout Elisabeth dv. Petrus Brok en Adriana Verschuren Martinus zv. Adrianus Muskcns en Cor nelia de Wilt Marius zv, Adrianus v. Booy en Cornelia Hoorn Johanna dv. Hendrikus Liefting en Hendrika Smits Adrianus zv. Wilhelmus v. Kuik en Clasina v. d. Wiel Adrianus zv. Marius v. Oers en Johanna Goedhart Adrianus zv. Andreas v. d. Wiel en Hendrika van Mierlo Johannes zv. Adrianus Berg mans en Clasina v. Ravesteijn Corne lls zv. Johannes v. d- Wiel en Alleeonda Klerx. Overleden: Gatharina v. d. Hoven 87 jaar Johanna v. d. Wiel 12 weken Anna Maria van Drunen 47 jaar Jo hannes Klerks echtg. van Johanna v. d. Wiel 48 iaar. Petronella Francisca Jansen echtg. van Johannes Frans v. d. Hoven 74 jaar Martinus Timmermans echtg. van Maria v. d. Water 76 jaar. Ingekomen: Mariniis de Boer uit Hil versum Wilhelmus Smits, Gerardus Smits, Adriaan v. Gestel en Johanna Mommersteeg uit Vlymen Andreas Dekkers, Cornelia v. Lieshout, Godefri- dus Dekkers en Christiann Dekkers uit Den Bosch Gijsbertus Maas uit Eind hoven Allegonda v. Noort uit Waal wijk Albertina Heerdink uit Zwolle Petronella Rutten uit Maastricht Neeltje Bot uit Wijk aan Zee Wilhel mina Winkelman uit Den Haag. Vertrokken: Maria v. d. Oetelaar en Constatyn v. Gorp naar Tilburg Jo hannes Doorelegers naar Vught Maria Ravesteyn naar Loononzand Jo hanna v. d. Westen en Theodora v. d. Wiel naar Waalwijk. RAAMSDONK. Van 4 tot en met 10 Januari 1936. GeboortenGeene. Huwelijken: Geene. Overlijden: Johannes Spuibroek wedn. van Wilhelmina H. Hamel oud 76 iaar Hendrik van Delft echtg. van Wilhel mina van Bijnen, oud 73 jaar Andries C. van Gils oud 70 iaar Adriaan de Bruiin, echtg. van Theresia Melisse oud 83 iaar Johannes Alb. Timmermans oud 68 jaar. MUDirTDCDIPUTCM mniuvi uliiiuiiiuiii VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM. 14 Jan. Ter Veemarkt ren heden aangevoerd: totaal 3543 die ren; 163 paarden, 4 veulens, 789 magere rund, 955 vette rund, 181 vette kalveren, 895 nuchtere kalveren, 159 graskalveren, 261 schapen of lammeren, 4 varkens, 29 hokken of geiten. Pijzen per kilo: vette koeien tot 46, tot 42, 2834 ets-; vette ossen tot 44, tot 40, 3034 ets.; stieren tot 2, tot 38. 3034 ets.; vette kalveren tot 95, tot 85, 6570 ets.; graskalveren 45, 40 ets.; schapen 40, 36, 29 ets.; lam meren 41, 36, 28 ct.; nuchtere slacht kal veren 38, 32 ets.; slachtpaarden 41, 34, 25 ets. Pryzen per stuk van mager vee: schapen f 18. f 14, f10: lammeren f 14, f 11f6; nuchtere slachtkalvoren f9, f8, f6; nuchtere fokkalveren f 16. f 13, f9; biggen slachtpaarden 150, f100, f65; werkpaarden f 240, f140, f80; hitten f 110f80, f60; veulens stieren f 200, f150, f 100: kalf- koeien f195, f150, f95; melkkoeien f 200, f155, f 100; vaarzen f115. f80, f60; pinken f95, f75, f60; graskalve ren f 45, f 35, f 25. VEILING LANGSTRAAT DRUNEN. Veilingbericht van 2 Jan. 1936. Goudrenette 1317; Idem II 812; Bellefleuren 712; Idem II 47; Ster* appel 2 810; Osschoppen 711; Cule- mans 68 Geedzuur 69; Courtfenden 710; Schippers 79; Zoete appel 48', Brederode 13—16; Idem II 8—12; St. Remic 813; Kleiperen 69; Druiven 28—32; Spruitjes 17—25; Idem 2 9—15; Idem 3 27; Kroten 251/?; Sjalotte 4 -6; Knolraap 12; Wortelen 13; Wit lof 14—18; Idem 2 7—12. Alles per K.G. Roode kool 215; Savoy kool 14; Witte kool 24; Knolselderij 24; Co- cosnoten 67; Sinaasappel l1/»2; An- dyvieVa 2;. Alles per stuk. Selderij pluk 1.1/4; Prij 1.1/212. Alles per bos. A. Zischka: Oorlog om Ethiopië. Het Ned. Boekhuis, Til burg. ƒ2.50—ƒ3.50. Het is niet te verwonderen dat het nieuwste boek van den bekende Fran- schen journalist Anton Zischka „Oor log om Ethiopië", dat in vertaling ver schenen is bij het Nederlandsche Boekhuis te Tilburg, ook in ons lapd grooten opgang gemaakt heeft. Het woord „Ethiopië" houdt ook voor der ontwikkelden mensch de sfeer van hel geheimzinnig!* De uitgestrekte wilder, nis waarvoor zich tot voor korten tijd slechts weinigen interesseerden is plotseling in de belangstelling van de geheele wereld komen te staan. Ieder verlangt iets meer te weten om. trenl de levensgewoonten van hei zwarte Christenvolk. „Oorlog om Ethiopië" is een hoek. dat op uitstekende wijze aan dit ver langen tegemoet komt. 't Is weliswaar in populairen vorm geschreven, doch bevrerigt tevens den intellectueelen lezer, die vooral zoekt naar de ont- wikkeling der voorgeschiedenis van conflict. Juist de historie van Ethiopië wordt hier voor ons ontrold, van den oertijd af tot de bewogen moderne pe- riode toe, met in het bijzonder natuur lijk de groei naar den huidigen oorlog. Die voorgeschiedenis is ontstellend veel ingewikkelder dan de massa ver moedt. Zischka laat uitkomen dat hel hier geen simplistisch geval betreft van belaagde onschuldigen en roof zuchtige indringers, doch dat er ach ter de schermen reeds meer over Ethiopië gekonkeld is als men ver moeden kan. Het boex is geen dorre studie, het brengt ook beschrijving en schildering van landschap en rijkdommen en geeft inzicht in de veelzijdige samenstelling der bevolking. In liet kort: een boek dat voor ieder geschikt is en in een behoefte voorziet. Niet minder dan 25 oorspronkelijke fotografieën en 7 kaarten verduidelij ken den tekst. Degenen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen Mejuffr. JOH ANNA BERGMANS, overleden in het Theresia-Gesticht te Waalwijk 9 Januari 1936, gelieven dit op te geven voor 25 Januari 1936 ten kantore van Notaris CHRIST te Waalwijk. 55628 van het handopzwikken van Kinderschoenen 22—28, Dames- en Heeren pantoffels. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 55626 van in de zaal van de R.K. Werk- liedenvereeniging te Waalwijk OP MAANDAG 27 JANUARI, 's avonds 8 uur precies. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag Secretaris. 4. Penningmeester 5. Verslag Conti öle-comm. 6. Bestuursverkiezing wegens a. periodieke aftreding van de heeren A. VERW1EL en A.v. MIERLO en de dames Mevr. HOFFMANS en GRAGTMANS (herkiesbaar) b. uitbreiding met één lid. 7. Verkiezing Controle-com missie. 9. Vartooning nieuwste Film over Kleuterzorg. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. het ze r interessant sterk Realistisch filmwerk in de schitterende drama tische speelfilm 4 UOAN BEHNEtTdid CLAUDE RAINS kShfMANWHO RECLAIMED HIS HEAO" Een Nieuwe Triomf voor dezen knappen artist. Prima verzorgd bijprogramma

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6