illeenslaaoi JEVEN UIT DUSSEN. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. Biedt zich aan Dussen, 15 Jantiari 1935 we wederom aan onzen zoo iten Dasienscne Örief beginnen, we scnr'Wen er dan boven 15 .uari, dan denkt men o.i willekeurig n 't feit, dat nog slecnts enkele en gele.ten 'n nieuw jaar, dat zich J6 noemt, werd Ingeluid. Wanneer ^n dan verder bedenkt, dat een ^-.ugbliK op 19 J5, miJdels onze Brieven, ög steeds niet ia gebeurd en dit toen in gied l.igeourgerde gewoonte is, lan wil Opmerker, geachte lezers, ok dit niet onthouden an U eenigszins stimJleeren b i uwe overpeinzingen wat 't afgeloopen jiar ons heeft gebracht. Op de allereerste plaa'S dan de nog imner voortsennidende crisis, die nog steeds voortgaat armoede, ellende en onderm'jning, zoowel geestelijk als lichamelijk, te brengen, daar, waar zij tot op heden nog niet was doirga— drongen. Neen, ook hiervan bleef ons dorp niet gespaard Werden in de eerste jaren der malaise de maatschappelijk zwakkeren aanqelasl, thans ook knaagt de crisisworm aan de positie van hen, die door noesten arbeid, zich thans wat meer weelde konden veroorloven. Geen enkele lichtstraal dringt ook tot 't kl ine plaafsi dat Dussen genoemd wordt, door welke hoop geeft voor de toekomst. Dat, wat 't ecomische leven onzer dorpelingen betreft I Releveeren we in 't kort de voor naamste plaats gehad hebbende ge beurtenissen van algemeen belang, dan is 't zeker de f »tstandkoming der waterleiding, die voor velen een groote uitkomst bracht, maar daarnaast ook weer fiianiieele offers. Welk nu den doorslag ge- ft. aan de eene züde de hyyiënie, comfort en gemak en aan de andere zijde de financiën, lalen we in 't midden, en blüven b'i 'f co.istaleeren dat de dior vélen zoo lang begeerde waterleiding tot stand kwam. Daarnaast krijgen we de verkiezing van den qemeenteraad, die vele oud - leden deed verdwijnen, 'I zij vrijwillig of qed vingen en vele nieuwe gezichten te voorschijn bracht. Ongeveer de helft keerde niet terug. Of dit veel verandering zal brengen We gelooven van niet! Voorneen hebben ook vele w izingen plaats gehad met nihil tot veranuerings resultaat. Hierop volgde de wetnoudersbenoeming, welke een A.R.-wethouder tevoorschijn deed komen, heigeen nog niet vaak is voorgevalle1 Een partijmeerderheid biacht ditmaal geen stemmeerd rhciJ. Kort hierop de boroemde, beruchte en wat dies meer zij, kasteel aankoop. Hierover is reeds voldoende gesproken en geschreven en kunnen we .-it voor loopig opaChorten. Hierna kregen we een klinkende plui nveetentoonsielling in ons dorp te zien, dis aller aandacht volkomen waard was. De oprichting van een middenstandsvereeniging met als gevolg een winkelweek ligt zeker allen nog versch in 't geheugen. Hiermede gelooven wil in 't kort datqeer.e te hebben besproken wat <936 ons biacnif hoewel we natuurlijk nog even zoovele er. wellicht nog meer gevallen en gevalletjes neer zouden kun nen pennen, maar hiervoor ontbreekt ons de uid 't en is o i. ook overbodig Macht 't gebeuren dat een of ander berokken persoon of qroep meent, dat we iets hebe.t vergeten, wat toch zeker vermeldenswaardig is, men duide 't ons niet ten kwade Terugkeerende tot de meer nabij lUgende tijdrekening, komen we tol de conclusie dat we in onzen vorigen brief de Tooneelvereeniging «Oefening eo Vermaak* te kort hebben gedaan en willen thins nog even hulde brengen aan hen, die hebben medegewerkt aar, de beide opvoeringen van Vergeten en Vergeven*. We kunnen niet anders doen dan consfateeren, dat le de kwaliteit en 'I spelerspehalle enorm geslegen en 2e dat ook de publieke belangstelling stijgende is- Moge dit steecs crescendo gaan Hiermede zullen we 't voor ditmaal laten en groeten de lezers tot een volgende maal OPMERKER. .,De Man die zijn hoofd behield" is een rolprent die overal het grootste succes had, in verschillende steden van ons land geprolongeerd moest worden, en die ook in Waalwijk ongetwijfeld gewaardeerd zal worden. Luxur Bioscoop. De Zigeunerin. Een film met romantische inslag loopt in Ue Luxor, liet verhaal be handelt de liJde lusschen een jonge doniiué en een zigeunerin, althans een meisje, dal zien voor zigeunerin uilgecll, doch in werkelijklieid een luuy blijkt te zijn. Ais er iels omtrent de liefdes verhouding lussclleii deze beiden Uitlekt, wordt de doini..é naluurlijk voor zijn gemeente gecompromit teerd. Zijn posine wordt onlioudoaar en de ouderlingen kouieu dan ouk al op de pastorie om hem zijiionl slagbriel le overhandigen. L)an komt er evenwel een omkeer. Uedominé gedi aagt zich moedig bij een Wevers- oproer, waarbij bij gewond wordt. Het meisje ontpopt zicli als de pupil van een kasteelbewoner. Ue ouderlingen worden door dat alles ontroerd en men snapt de resthet ontslag gaat niet marr de liefde wel door Uit is in het kort het verloop deer geschiedenis, die zich in de Schol sche hooglanden afspeelt. Biljurl-Tournooi Heden Zaterdagavond zal vooi het Tournooi bij de Wed J. van Helvoirt komen spelen het 2e vijftal van E. li. B. van Woulh. Pullens en en Maandag a.s. het 2e vijftal van «Amusement» van C. Smolders. Wit zullen weer mooie avonden worden voor liefhebbers der biljart spot l. De schoen- en lederbranche in 1935. Aan enkele oveizichten van de bevindingen, die men hel afgeloopen jaar in de schoen en ledei bedrijv» ii heeft opgedaan, in liet V. v. d. S. ontleenen wij het volgende: Het afgeloopen j iar was over hel algemeen voor de schoenindustrie slecht le noemen. Het heelt voor ons bedrijf en voor allen die ei in werkzaam zijn narigheden gebracht. Het steeds alle weken wederkomend tekort aan werk werkte deprimee- rend, zoowel op werkgever als werknemer. Hadden wij altijd de Centrale H. L. S. nog bes. houwd als de redster in den nood, dit jaar liet ook zij haar volslagen machteloos heid zien. In October, toen de politieke toestand gespannen scheen, was er een kleine opleving le be speuren. Uoch deze was van korten duur. Ue lederprijzen stegen, en de schoenprijzen waren slechts met de grootst mogelijke moeite o n vol doende op te voeren, in verband met de geweldige concurrentie. Kan er geen paal en perk worden gesteld aan de expan>iezucht van hier te lande gevestigde buitenland sche ondernemingen, die op alle mogelijke groote en kleinere plaat sen hun filialennet spanuen enden middenstandswinkelier als t ware 't brood uit den mond stooten? Dat er dringend verbetering noo dig is blijkt wel uit het f.'it, dal vooraanstaande fabrieken, die jaren lang op het hoogste peil stonden, thans in financieele moeilijkheden zijn geraakt. Zooals het thans is, laat ook 1936 zich niet gunstig aanzien. Mogelijk, dat uil de ruïnes van de Centrale een organise'ie opstaat, die wat levenskracht bezit, een organisatie die door onderlinge sa menwerking harer leden en met sieua van de Hegeering de schoen en lederindustrie naar een betere toekomst voeren kan. Algemeen wordt in het voorjaar dan ook prijsstijging van schoenen verwacht. He' geheele jaar door is er niet op de normale capaciteit gewerkt kunnen woruen en is hel prijsni veau regelinalig verder gedaald. Ondanks ue prijsverhooging van leder in het najaar kon voor sChoe nen geen hoogere prijs verkregen worden. Het jaar eindigde met een totaal gebrek aan orders. Nu hel vooi jaar in het land koml, ver wachten wij binnen afzienbaren ti|d wel eenige opleving, doch ove l igeiis is het met de schoenindustrie nog steeds mineur. Indien geen buitengewone factoren optreden, zal naar onze meening 1936 een verder aftakelen van de schoenbranche le zien geven. Niettegenstaande in de laatste helft van R35 eenige opleving te constateeren viel, zijn toch de re sultaten in dat jaar slecht geweest. Oorzaak hiervan is de enorme on derlinge concurrentie ten koste van de winst. Hoewel zij voor 1936 niet veel hoop op hetere resultaten hebben, durven wij ons toch aan eenige voorspelling niet wagen. Een lederwarenfabrikant schrijft het volgende Het jaar 193) zag er in den aan vang zeer donker uit. En het is nog slechter geworden dan het zich zelfs voor den ergsten pessimist liet aanzien. Ue hinderpalen, die de handhaving, om niet te spreken van de uitbreiding onzer betrekkelijk jonge industrie, in den weg stonden werden niet uit den weg geruimd. Met name niet het ongehoorde feit dat het leder, onze grondstof, wèl en het eindproduct niet gecontin- genteerd is. Ue schade hiervan is voor onze industrie niet in cijfers uit te drukken. Het buitenland, in het hijzonder DuitscMand, maakt v*n deze situatie een dankbaar ge bruik om lederwaren met 3O0'0 regeeringssteun in ons land in te voeren. Het behoeft geen nader heioog, welk een funeste gevolgen zulk een dumpingpolitiek voor onze industrie heeft. Uit een en ander zal de lezer wel kunnen begrijpen, dat de ver wachtingen voor bet jaar 1936 niet hoog gespannen zijn. Uat het voor de lederwaren fabri kanten, gezien het stijgende werk- loozencijfer en de dalende koop kracht in 1936 moeilijk zal zijn, staat wel vast. UKUNEN. Naar het »U. v N verneemt bestaan er ernstige plannen om op de plaats waar tnans de loods slaat, die dienst doet als gym nastieklokaal een clublokaal te bouwen voor de Jonge Wachters, want deze jeugdorganisatie wacht onder de leiding van pastoor Goos. sens nog een groote toei-omst gezien de groote vlucht die zij reeds nam in het eerste jaar van haar bestaan, waar ook de voor hun taak bereken de leiders hun aandeel aan hebben bijgedragen. ELSHOUT. Naar wij vernemen is onze ZeerEerwaarde heer Pasloot Willems benoemd tot Geestelijk Adviseur van de R.K Voetbalver eeniging E. S. C. UUSSEN. Donderdagavond raak te een zware tractor van de Shell, die op weg was naar de Hillsche Molens van den weg en kwam in de helling van de Kadealdaar terecht. Ue onmiddellijk ontboden kraan- en takelwagen van Garage de Graat! Co. le Waalwijk kon voorkomen dat dit gevaarte niet in de Molen vliet kantelde en na veel moeite wist men dit zware voertuig weer op den weg te brengen Van de verdere route werd wegens den slechten weg en het late uur afgezien, eenige veten werden daar gelost en den terugweg naar 's Bosch ondernomen. 'n uitreis geldt en HEG daarvan de laatste tijd met mooie successen terug keerde. Bovendien zullen de HEC-ers uit de viering van 't 3e lustrum wel zooveel clubgeest hebben geput, dat er Zondag a.s. nog een schepje op wordt gedaan. Het 2de elftal speelt eindelijk eens een thuiswedstrijd, welke om 2 uur aanvangt. De tegenpartij, Berkel, is geen uitblinker in deze afdeeling. HEG 2, het wordt tijd dat jullie enkele punten hij elkaar krijgen. Buit (lus de gelegenheid uit om Zondag een flink partijtje voetbal te spelen, zoo dat de zege in Waalwijk blijft. Als men bij het begin de voornemens maakt, het kan en het moet, dan is er al veel bereikt. In Antoniusparochie zijn de aspiran ten te gast bij Hercules A. Dit wordt wederom een spannend partijtje waar van de uitslag niet te voorspellen is. Jongens, zorgt eens dat ge ditmaal de Hercules-mannen de baas blijft. Hiermede komen wij ook nog even terug, op den feestavond welke heden- avond om 7 uur aanvangt. Uitdruk kelijk wijzen wij er nog op dat precies op lijd aangevangen wordt, en drin gen er nogmaals ten sterkste op aan bij de genoodigden voor tijdige aan wezigheid zorg te dragen, 't Program ma is met zorg samengesteld, en biedt rijke afwisseling. Een pracht-orkest van de Nijs uit Oosterhout verzorgt het muzikale ge deelte. Verder verleenen nog de vol gende bekende humoristen hun mede werking n.l. de heer H. v. Engelen, duo Klijn en duo de Bruijn. A.'Ps wijst er op dat deze feest avond een geweldig succes wordt, die i. dankbare herinnering bij dc HEG'ers zal blijven voortleven. Nog een ander kiekje hoe 't aan schijn van een gedeelte der Markt ver anderd is. Hierboven ziet men 't huis van Dr. van Gils (Dr. Langemeijer) 't oude hotel Verwiel en op den hoek Café van Riel (Chr. v. d. Werff) met concertzaal van 1' Espérance (thans het winkelpand Albert Heijn). CAPELLE. Zondag 19 Jan. hoopt des voorm. half 10 en des namiddags 2 uur voor de Ned. Herv. gemeente voor te gaan Ds. Cuperus. WAALWIJK. W.V.V. BLAUW WIT. Zondag 19 Jan. speelt bovenge noemde vereeniging een thuiswed strijd tegen Nivema 2 uit Den Bosch. Bij Nivema werd kort geleden verlo ren met 30 na een ruwe wedstrijd. Wanneer de Blcuw-Wit'ers nu eens het spel niet te kort houden, dan kan er gewonnen worden, maar dan ook voetballen. Blauw-Wit'ers je kunt 2 punten rijker wordenDe wedstrijd vangt aan om 2 uur. Blauw-Wit 2 gaal op bezoek bij de Kaatsheuvelsche Boys 3. Ook hier kan gewonnen worden, wanneer ten minste de reserve's zoo spelen als de laatste wedstrijden. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Kaatsheuvelsche Boys en vangt aan om 11.30 uur. R.K.V.V. H.E.C. Zondag a.s. begint HEC weer met» nieuwe moed aan de voortzetting van de competitie. Na de overwinning te gen Vlijmensche Boys zou het thans een mooi succes zijn, wanneer van RK TVV 2 de beide punten werden afge knapt. Dit is echter niet zoo gemak kelijk uit te voeren, als de stand van RKTVV 2 op het ranglijstje zou doen vermoeden. In deze zeer zware afdee ling zijn alle vereenigingen aan el kaar gewaagd, wat het beste door het groote aantal verliespunten van de kopclubs gedemonstreerd wordt. Dat de Tilburgers over een goed elftal beschikken, heeft HEC aan de lijve ondervonden in hun eerste wed strijd tegen RKTVV 2, waarbij met de rust gestaakt werd, terwijl de stand 20, hoewel geflatteerd, in het voor deel der gasten was. Dit alles mogen de HEC'ers wel be denken. Er moet ook in het oog ge houden worden, dat bij een nederlaag, de mogelijkhe.id bestaat, weer naar de onderste plaats te verhuizen. In het tegenovergestelde plaats zal HEC op 'n beetje gunstiger plaats terecht komen. Wij hebben ditmaal nogal vertrou wen in de uitslag, daar het wederom R.K. W.V.B. Zondag a.s. treed WVB tegenover het sterke VIOS uit Tilburg in het krijt. In den uitwedstrijd tegen deze club hebbe nde onzen het tot een over winning weten te brengen, zij het dan ook op het nippertje, en na taaien te genstand ondervonden te hebben. Zou den de Oranje-mannen het tot een reprise van de vertooning in Tilburg kunnen brengen? Wij denken van wel. De wetenschap immers dat voor hen het verspelen van een enkel puntje, hun voorgoed hun theoretische kans op hel kampioenschap zal ontnemen, zal voor de onzen een extra aanmoedi ging zijn. In ieder geval verwachten wii een spannenden kamp op het WVB-terrein. De wedstrijd vangt aan om 12 uur. WVB 2 gaat de reserves van RODA in Tilburg een beeoek brengen. Na het goede spel in de laatste thuiswedstrijd hebben wij alle reden om te gelooven dat onze jongens niet met ledige han den zullen terugkeeren. De wedstrijd vangt aan om 12 uur. R.K.V.V. HERCULES. Zondag a.s. staat voor Hercules 1 weer een zware uitwedstrijd op het programma. Zij gaan een bezoek bren gen bii DES 2 in Kaatsheuvel, welke wedstrijd de vorige maal wegens re gen moest worden afgelast met een 21 achterstand voor Hercules. De resteerende 40 minuten moeten thans nog gespeeld worden. Deze wedstrijd, welke van zeer groot belang is, kan misschien nog wel in een overwinning eindigen. Wij vertrouwen dat vele supporters deze wedstrijd zullen bij wonen. Vertrek per fiets om 11 uur bij den heer M. van Daelen. De wed strijd vangt aan om 12 uur. De reserves van Hercules zullen een thuiswedstrijd spelen, en krijgen be zoek van DES 4 uit Kaatsheuvel. DES 4 beschikt over een vlug werkende ploeg, waar het onze jongens niet ge makkelijk van zullen winnen. De wed strijd vangt aan om 2 uur. Ook de junioren van Hercules trek ken ten velde. Hercules A speelt om 12 uur thuis tegen Quick A, terwijl Hercules B een bezoek brengt bij HEC. R.W.B. Zooals wij reeds melden staat er a.s Zondag weer een helangrijke wedstrijd op het programma. Onze jongens zullen bezoek krijgen van hun plnatsgenoote Baardwijk, dus een plaatselijke derby. In de eerste ontmoeting wisten onze jongens met 2 -1 de overwinning te behalen, een bewijs dus, dat beide elftallen elkaar niet veel toegeven, zoodat ongetwij feld van een spannende wedstrijd gesproken kan worden. Baardwijk heeft echter de eerste nederlaag niet vergeten, zoodat zij haar uiterste best zal doen revanche te nemen. RWB echter zal probeeren ook voor de tweede maal te zegevieren. Ue Elftalcommissie heeft het noodig geacht een verandering in het elftal aan te brengen. Men heeft nl.weer de beschikking over Joh. Blom, het geen dit o.i. een versterking is. Wij verwachten dan ook veel publiek, temeer daar er in onze p'aats geen enkele belangrijke wedstrijd gespeeld wordt en het toch altijd de moeite waard zal zijn twee ploegen aan 't werk te zien die elkaar op 'n eerlijke sportieve wijze willen bekampen. Ue toeschouwers kunnen van een spannende wedstrijd verzekerd zijn daar heide elftallen van gelijke sterkte zullen zijn. Wij vestigen er de aandacht op dat alle nog te spelen thuiswed strijden van RWB voortaan wederom met Zondag a s. te beginnen om HALF DRIE zullen aanvangen. RWB 2 moet reeds thans de returnwedstrijd gaan spelen bij Baardwijk 2 en wij zullen hopen dat ze thans wat meer geestdrift aan den dag zullen leggen. RWB 3 speelt om 12 uur thuis tegen Baardwijk 3 en wij vertrouwen dalflzij op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Tenslotte vestigen wii er de aan dacht op dat de heer Radau voor dezen wedstrijd een veterlooze hal beschikhaar heeft gesteld om te zien of deze ook voldoet aan al de eischen, welke aan een voethal gesteld worden om dan hier patent op le vragen. WIELERSPORT. Waalwijksche Rennersclub Excelsior. Na een rustperiode van enkele we ken, wordt Zondag wederom met de trainingsritten begonnen.. Voor dezen eersten Zondag is de route vastge steld als volgt: Vertrek parallelweg café Kroot, Grootestraat, Capelle, Waspik, Ranimdonksveer Oosterhout, Dongen, Kaatsheuvel, Sprang, Langs de Watertoren huiswaarts. De finis zal worden gelegd op de oude plaats op de Parallelweg. Het vertrek heeft stipt op tijd plaats om half elf. Na deze rust zijn wij er van over tuigt dat de renners weer met volle animo aan den start zullen verschij nen. Bij dezen eersten rit mag toch zeker niemand ontbreken. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om na dezen Zondag te beginnen met een achtweeksche competitie-rit, waar voor berieds met een regelement is be gonnen. Maandag 27 Januari algemeene jaarvergadering. Dan zal het een jaar zijn geleden dat de rennersclub „Ex celsior" werd opgericht. WAALWIJK Zaterdag en Zondag, R.D.B.-Theater, »Ue man die zijn hoofd behield». Zat rdagen Zondag Luxor Bioscoop, «Zigeunerin». Zondag 12 uur. Vergadering van het bestuur van het Genootschap van den «Stillen Omgang» in de pastorie St. Antoniusparochie. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liodet afel „Tot Bloei der Toonkrnst". Maandag 89.3U uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.3U uur. Gymnastiek dames K.enV Gymnastieklokaal O.S Woensdag78.3üi ur.Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvninastiekl. O. S VV.G.V. Woensdag van 5.3U— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kri is O L. S hooi. Om net Uuinkuinpiitnscliup. De Nederlaiidsche kampioen is opnieuw door zijn tegenstander Rat- ctienbach verslagen. Na 13 pariijen >taat Raichenbach thans 10 punten voor, zoodat de eindzege hem moeilijk meer kan ontgaan Ue stand is 18 8 Vos heeft tot nog toe geen enkele partij gewonnen Onmenschflijk. Te Megen is een vrouw gearresteerd, die enkele aan haar zorgen toever trouwde voogdij-kinderen op on menschelijke wijze behandelde De kinderen moesten in een schuur op den grond slapen zonder eenige dtk king en zij kregen weinig meer dari wat huisafval le eien De vrouw be- werkte de kinderen regelmatig met een gloeiende pook, zoodat hun lichaampjes tapijke sporen van brand wonden vertoonde. De wandaden zijn dezer dagen aan het licht gekomen, toen een der kinderen 's middags weigerde de school te verlaten en aan den onder wijzer zijn nood klaagde. Deze stelde den burgemeester in kennis van het feit, die na onderzoek de vrouw in arrest liet stellen De kinderen bleken volkomen ondervoed te zijn. Te Arasterdam hebben drie bandieten met revolvers in de hand een aanval gedaan op een geld transport. De aanval mislukte door 't kranige optreden der begeleiders. Een der daders is gepakt. De G. G. van Ned. Indië, Jhr. mr. B. C. de Jonge heeft aan de regeering verzocht hem bij het einde van de gebruikelijke vijfjarige pe riode ontslag als zoodanig te ver leenen. -- Koning George van Engeland schijnt vrij ernstig ziek te zijn, er is eenige reden tot ongerustheid Volgens Italiaanse!) bericht zijn in den slag tusschen de troe pen van Graziani en Ras Desta 4000 Abessijnen gedood. Ellsworth teruggevonden. Het Discovery-comilé heeft een bericht ontvangen afkomstig van het ontdekkingsschip »Discovery«, waarin gezegd wordt, dat het op 15 dezer in de Walvi chbaai is aangekomen. Voorts wordt £in het telegram medegedeeld, dat door de beman ning van het vliegtuig »Klein Ame rika» een man is waargenomen, en daar de Poolvliegers Ellsworth en Kenyon in goeden welstand heeft aangetroffen. De beide Poolvliegers waren sinds twee maanden vermist. Men seint ons nader omtrent de ziekte van den Engelschen Koning: Laat in den avond hebben de dok toren van den koning, Lord Dawsen of Penn en Sir Frederik Williams den koning zuurstof toegediend. Lord Dawsen heeft den nacht in het paleis Sandringhc™ doorgebracht. Als derde arts is Sir Stanley Henett in 'consult genomen. Volgens de Daily Telegraph is de toediening van zuurstof een voorzorgs maatregel die wel meer wordt toege past in geval van zware aandoening der ademhalingsorganen, om de adem haling te verlichten. Vooral bij meer bejaarde personen wordt deze maatre gel toegepast. Om 1 uur werd uit Sandringham gemeld dat de koning rustig sliep. De prins van Wales is gisteren plot seling te Sandringham aangekomen. De hertog van York was reeds aan het ziekbed. WAALWIJK. 10—17 Januari 1936. Geboren Jacobus A. zv J. A. Ophorst-van Drongelen. Maria L. dv II. v. d. Broek-Pullens. Francis- cus M. J. zv P. J. de Gocij-Verboeven. Antonie zv A. Mooncn-Hesselbcrth. Theodorus F. zv M. J. A. van Daclen-de Jong. Johanna H. dv J. B .van den Auker-Hüllen. Overleden J. G. Treffers, 12 jaar. E. L. Bruurmijn, 27 jaar. - Ja. A. Timmermans 83 jaar echtg. van S. Vos. Ma. W. van Loon 12 d. Huwelijks-aangiften H. G. Couwenberg,'22 jaar, te Loon op Zand en Aa. Vcrhoofstad, 22 jaar, alhier. H. C. van der Hammen, 27 jaar en Ja. Chr. Schiferli, 20 jaar, heiden alhier. Gehuwd Th. J. P. Bisselink, 21 jaar te Loon op Zand en Ba. G. Lelieveld, 26 jaar, alhier. Ingekomen van Kessel van Wamel. C. J. de Vrind vanwBeiden. A. Vlveen en gezin van Geldrop. H. Spicrings van Sprang-Capelle. - P. J. H. v.""d. Ven van Maastricht. N. J. cfe Haan van Blerick. J. G. v. d. Meefakker en gezin van Breda. Vertrokken: F. J. B. M. Oldenhof naar Zwolle. Ga. P. B. Jonkers naar Helmond. Ga. Moonen naar Til burg. - Ma. van der Geld naar Tilburg. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT" DRUNEN. Prüsnoteering van 16 Januari 1936. Goudreinettcn 1418 c.; Idem II 913 c.; idem III 4—7 c.; Bellefleuren 8—12 c.; idem II 4—6 c idem III 21 c.; Kafappel 48 c.; Juinappel 3—6 c.; Culemans 48 c.Wijnzuur 69 c. Constpendu 69 c.Sterappel 610 c.Geel zuur 57 c.Ossekoppcn 38 c.Zoete Amgaard 5 7 c.Zoete Bellefleuren 96 c.; Zoete Campagne 36 c.; Zoete Huismans 26 c.; Bredcrode 11 15 c.idem II 69 c St. Rcmie 68 c.; Klei- peren 510 c.Diverse" stoofperen 19 c.Spruit jes 1216 c.idem II 610 c.; idem III 2—4 c.; Witlof 9—12 c.; idem II 4—7 c.; Juin l'/2—4 c.; Sjalotten 46 c.Wortelen 12% c.Knolraap 12 c.; Brcekpcen 59 c Schorscnccren 69 c.; idem II 25 c.Veldsla 911 c.alles per kg. Roode kool 211'/2 c.Savöle kool 1—9 c.; Boerenkool f22% c.Knolselderij 2—4J/2 c.Sla '/23'/2 c.; Andijvie '/22/4 c.Cocosnotcn 56 c., alles per stuk. Selderij 311 c.; Selderij pluk 1/31 c.Preij iy212 c., Sinaasappelen 400500 ct. per kist. voor direct of later 19 jaar. Huiselijk verkeerhoog loon geen vereischte. Van goedegetuigen voorzien. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 55640

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 10