mSTr H.deBont-v.Hulten nir^at, r.w DE ECHO VAN HET ZUIDEN. DERDE BUD. Jubileum R.K. „W.G.V." Heerenkleeding naar maat No. 6. Zaterdag 18 Jan. 1936. 59e Jrg. Koopt niet in den vreemde Wat ge even goed en goedkoop in Waalwijk kunt koopen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. Waalwijk, 17 Jan. 1936. We hebben alweer een sportief ju bileum aan te kondigen. Na W.S.C. en H.E.C. is het thans de R.K. W.G.V. waarvoor we de aandacht moeten vragen. De oudste Waalwijksche Gymnas- tiekvereeniging bestaat 40 jaar en zal ter gelegenheid van dit feit morgen avond in Musis Sacrum een uitvoe ring geven. Slechts oudere Waalwij kers zullen zich nog den tijd herinneren van de oprichting der W.G.V. De heer A. Princen, die zoo lange jaren leider der vereeniging is geweest, was het die in dien tijd in onze plaats den stoot heeft gegeven tot de beoefening der gym- pastieksport. Toen de heer Princen in den zomer van 1894 zich in onze ge meente vestigde, was zijn eerste werk uit te zien naar personen, die spor tief waren aangelegd en voor de turn- sport voelden. Al spoedig vormde zich een clubje, dat onderling halterde en in de ringen werkte, en uit dit groep je is de W.G.V. voortgekomen. Op 12 Januari 1896 werd de vereeniging de finitief opgerichf. We zullen niet trachten na te gaan wat de W.G.V. in de 40 verstreken jaren zooal gepresteerd heeft. Een ieder die de waarde der gymnastiek- sport voor de lichamelijke ontwikke ling en de volksgezondheid kent, zal overtuigd zijn van de verdiensten die de W.G.V. Zich verworven heeft. Dank zij haar is de turnsport ook in onze gemeente gegroeid. Nu, na 40 jaren, staat de W.G.V. nog even hecht en sterk als steeds. Weliswaar heeft ook deze vereeniging moeilijke jaren doorgemaakt, maar zij is er doorheen gegroeid tot 'n hechte eenheid, die nog lange jaren met eere de Waalwijksche turnsport naar bui len zal vertegenwoordigen. Aan de R.K. W.G.V. en haar actief bestuur bieden wij bij dit jubileum onze welgemeende gelukwenschen. Het Jubileum-Comité schrijft ons nog Nu de ..Korenbeurs" is afgebroken en het laatste obstakel voor 't vrije ge zicht op ons monumentaal gemeente huis is verdwenen, achten wij het wel aardig nog eens, als laatste herinnering een foto te geven van den toestand, zooals die was voordat begonnen werd met den bouw van het Raadhuis. Met de Korenbeurs" verdwijnt weer een oud stukje Waalwijk, een stukje geschiedenis, vooral betrekking heb bende op onze jaarmarkten, kermissen enz., wanneer de ..Korenbeurs de grootste trek- en pleizierplaats was. Hoelang de Korenbeurs er staat we ten wij niet juist, maar dat er onder de huidige Waalwijkers trouwe be zoekers waren, constateerden we dezer dagen, toen een onzer oudste ingezete nen vertelde dat hij 60 jaren achter een Zondags zijn kaartje in de ..Ko renbeurs" heelt gelegd; anderen spra ken van 40 jaren enz. enz. De ons bekende exploitanten waren Kinderen van Ree. Willem Govaerts. Theodorus Van Loon, Max Govaerts en C. Snijders. Zoo staan we dan aan den voor avond van het zoo drukbesproken 8e lustrum van de Roomsch Katholieke Waalwijksche Gymnastiek Vereeni ging „W.G.V." De viering van dit gedenkwaardig leit zal, zij het dan ook veel minder grootsch opgezet dan bij het 7e lustrum 5 jaren terug, toch zoo goed mogelijk zijn, een Katholieke Sportvereeniging waardig. A.s. Zondag wordt de dag daarom begonnen met een H. Mis in de Pa rochiekerk van Sint Jan, waaronder alle leden en adspiranten ter H. Tafel zullen naderen. Voor dit programma punt is de Parochiemis van 8 mg aan gewezen. Daarna wordt er voor alle W.G.V.- ers verzamelen geblazen, om zich aan een gemeenschappelijk ontbijt in de ..Twee Kolommen" te vereenigen. Doch het hoogtepunt der Jubileum viering is mede voor het publiek be stemd, n.l. wanneer Zondagavond om half acht deze Vereeniging haar Groote Jubileumuitvoering geeft in Musis Sac rum, met gewaardeerde medewerking van de R.K. Dames-gymnastiek-Club „Orova"; dan willen zij het Waalwijk sche sportlievend publiek toonen, dat zij ondanks de 40 jaren dat de Ver eeniging oud is, nog geenszins ver ouderd zijn. Een speciaal programmapunt dezer uitvoering zal zelfs toonen het verschil tusschen de Gymnastiek van voorheen en thans, een nummer waar hard op gestudeerd is, en dat dan ook zeer ze ker succes zal hebben. De „W.G.V. zal het publiek laten zien, dat deze Vereeniging ondanks hun vele jeug dige krachten, toch tot dingen in staat is. welke men vergeefs bij andere Ver- eenigingen moet zoeken. Ongetwijfeld vormt deze uitvoering het hoogtepunt der feestelijkheden en wij verwachten op dezen avond dan ook druk bezoek. Speciale aandacht vragen wij nog voor verschillende gecostumèerde dan sen, uit te voeren door de Leden van Orova" en de Adspiranten der R.K. W G V Deze geheel nieuwe vorm van Gymnastiek heeft reed;ijeengz- niêt Took hier in Waalwijk zal een dergelijke uitvoering succes hebben. Een voor een de verdere program mapunten te gaan bespreken zou ons te ver voeren, doch we durven wel zeggen dat hier een uitvoering geboden zal worden, die inderdaad een Jubileum uitvoering zal zijn, d.w.z. in alle op zichten af. Om een en ander tot in de finesses te kunnen regelen zal er Za terdagmiddag in Musis nog een gene rale repetitie worden gehouden. De muzikale verzorging is gesteld in handen van den heer Crielaars, welke met zijn eerste klas geluidsinstallatie zeer zeker zal zorgen dat ook dit punt der uitvoering tip top zal zijn. Voor prijzen enz. zie de advertentie. Zaterdagmiddag tusschen half drie en drie uur zal de Sportredacteur van de K.R.O. dit Jubileum nog even be spreken, belangstellenden stemmen dus om die tijd af op 301 Meter Hilversum. Wij hopen én voor de sympathieke Vereeniging, welke de W.G.V. on getwijfeld is, én als belooning voor het harde werken der jongens dezer Ver eeniging en der Dames van „Orova op een zeer druk bezoek, het moet een echte Jubileumzaal worden, tot in de uiterste hoeken gevuld. SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE. Statistiekcijfers over 1935. Verschenen is de December-statis- tiek van den in- en uitvoer, en daar mede dus de jaarcijfers over 1935. Schoenwerk. .De invoer van lederen schoenwerk bedroeg over het geheele jaar 456.568 paren (1934: 460.665) voor een waar de van 1.124.000 (1934: 1.326.000). Hiervan kwamen 142.925 paar uit Duitschland, 25.659 paar uit België en Luxemburg, 103.558 paar uit Groot- Brittannië, 149.206 paar uit Tsjecho- Slowakije en 33.079 paar uit Zwitser land. Duitschland leverde de goedkoop ste schoenen en Zwitserland de duur ste. Het kleine Zwitsersche kwantum blijft in waarde 224.000) niet ver achter bij de waarde van den 4 x zoo gropten Duitschen import (ƒ260.000). In December weiden ingevoerd 29.873 paar tegen 20.041 paar in Dec. 1934. De invoer van rubberschoenen is m j 1935 sterk achteruitgeloopen. Er wer den slechts 602.994 paar ingevoerd met een waarde van ƒ464.000, tegenover in 1934: 1.403.711 paar met een waar de van 759.000. De voornaamste invoerlanden van rubberschoenen zijnDuitschland 240.891 paar, België en Luxemburg 129.034 paar, Groot-Brittannië 52.659 paar, Tsjecho Slowakije 57.313 paar, Polen 58.822 paar, Japan 29.961 paai en voorts Noorwegen, Canada en de Ver. Staten met kleinere kwanta. In de categorie schoenen, met lede ren zolen en hakken, doch met een bovenwerk, dat niet voor het grootste deel van leder is, werden 386.154 paar met een waarde van 354.000 inge voerd, tegenover in 1934: 555.601 paar met een waarde van 511.000. Ook hier waren Duitschland, België, Tsje- cho-Slowakije en Engeland de voor naamste invoer-landen. De schoenenuitvoer kon zich in '35 handhaven, doch alleen dank zij hel feit, dat deze uitvoer al zoodanig is geslonken, dat verlaging welhaast on mogelijk is. 44.895 paar lederen schoe nen met een waarde van 121.000. werden uitgevoerd, tegenover 36.174 paar met een waarde van 126.000 in h»34. Het grootste deel dezer schoenen ging naar Ned.-Indië (24.204 p.), ter wijl België en Engeland ook nog ge regelde gebruikers van Ned. schoen werk blijken te tellen. De uitvoer van rubberschoenen en van linnen schoenwerk liep iets op doch blijft nog onbeteekenend. Leder. De invoer van leder bedroeg in '35, verdeeld over de verschillende sta tistiek-posten 1935 1934 ton ton Tuig- en zaalleer 26 36) Plantaardig gel. zoolleer 86 (134) Splitleder 9 *6) Chroomgel. zoolleer 5 9) Afval-zoolleer hl 71) Java en Rundbox 137 (136) Ander chroom overleer 341 (350) Plantaardig gel .overleer 135 (136) Lakleder 29 73) Voeringleder 471 (502) Zeemleder 42 (61) Technisch leder 102 (119) Ander leder 356 (320) De invoer liep dus over het geheel in vergelijking met 1934 terug. Hier volgen de uitvoercijfers: 1935 1934 Tuig- en zaalleder (29) Plantaardig zoolleer 245 (349) Splitleder 9 3 Chroomgel. zoolleer 2 li Afval-zoolleder HO (323) Java en Rundbox 133 83) Ander chroom overleder 725 (720) Plantaardig overleder 7 17) Voeringleder HO (158) Zeemleder* 13 (27) Technisch leder 131 (134.1 Ander leder 108 (172) Ook hier dus achteruitgang over de geheele linie. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. jeslaugd De heer W. Hoogendoorn, alhier, die de vorige week te Eindhoven slaagde voor examen Fransch van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde ihans tevens voor de Practijk diploma's Fransch »Mercurius« en Engelsch «Mercurius». Werkverschaffing in de Buitenpolders Hedenmorgen is onder voorzit terschap van weihouder Eibers ten raadhmze een bespreking gehouden tusschen B. en W. en de verschil lende polderbesturen over het plan tot hel uitdiepen aer slooten in de buitenpolders in werkverschaffing. De polderbesturen der builen- polders van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen hebben in princ pe toe gezegd hun medewerking aan het plan te zullen geven. Voor deze medewerking definitie! kon worden toegezegd moet echter eerst de vergadering van ingelanden zich uitspreken. Daarna zal een begrooting van het werk worden gemaakt en naar den minister worden gezonden ter goedkeuring. Hel rijk zal in de kos ten subsidieeren. Oefening en Vermaak,. Maandag 10 Febr. a.s. zal de Liedertafel «Oefening en Vermaak» jen groot concert geven met mede werking van den bekenden concern zanger G. Miedema uit den Haag. Poliliehondenuereeniging. In een gisteravonn gehouden ver gadering is definitief opgericht de Eerste Waalwijksche Politiehonden Dresseer vereeniging, afdeeling van de K.N P.V. In het bestuur werden gekozen de heeren Kuypers, voorzilter; Klerx, vicevoorzitter en A. van Bavesteijn, secr. penningmeester. De oefeningen worden wekelijks gehouden voigens het keuringsreg lement der K.N.V.P. Nog geen beslissing omtrent het zitting nemen der looiers in een centraal contactorgaan. De vergadering van de Federatie van Vereenigingen van Ned. leder fabrikanten op 13 Januari is niet doorgegaan, wegens bijzondere om standigheden, maar 't is de bedoe ling, dat die wel zoo spoedig mo gelijk gehouden zal worden. Op die vergadering zou ook de houding bepaald worden van de leerfabrikanten inzake het al dan niet zitting nemen in een centraal contactorgaan, als bedoeld op de gehouden algemeene bestuursver gadering der Centrale H L.S. Vanzelfsprekend is dus die be slissing ook uitgesteld. R.K. Bediendenbond. Woensdag hield de aid. Waalwijk van den Nederl. R.K. Bond van Handels-, Kanloor- en Winkel bedienden in Hotel Verwiel een vrij goed bezochte ledenvergadering,die o.a. werd bijgewoond door den heer P. A. V. d. Ven, als vertegenwoo - diger van het Bondsbestuur. Aangezien dit de eerste vergade ring van dit jaar was, wenschte de voorzitter in zijn openingswoord de aanwezigen een Zalig Nieuwjaar, de hoop uitsprekende, dat 1936 voor alle leden een gelukkig en voor spoedig jaar moge zijn, zoowel op stoffelijk als op geestelijk gebied. Spr. vertrouwde dat alle leden hun volle medewerking zullen blijven verleenen, opdat de afd. Waalwijk moge groeien en bloeien en zoo doende vs el goeds voor de bedienden van Waalwijk en omstreken moge worden tot stand gebracht. Na het voorlezen der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, deed de voorziller eenige mede- deelingen. Als voornaamste moet genoemd worden esn wijziging in de conlri- butieregëling, welke hierop neer komt, dat een aanmerkelijke verla ging is aangebracht voor adspirant- leden, zoodat den jeugdigen bedien den van 14 tot 18 jaar geen enkel motief overblijft om builen den voor hen aangewezen bond te blijven. Spr. hoopte dan ook dat vele jonge bedienden zich dit jaar als lid zu len aanmelden, in het vertrouwen dat vooral de ouders in deze hun plicht zullen begrijpen. Voor de gehuwde leden bevat de nieuwe regeling ook een voordeel, daar deze vanaf hel zesde kind, drie klassen in conlributie teruggaan inplaats zooats voorheen slechts twee klassen. Verder deelde de voorzitter nog mede dat op 4 Febr. a.s. een belang, rijke vergadering zal worden gehou den, waarop de bondssecretaris de heer Boersma, een lezing zal houden over «De geschiedenis en beteekenis der Bedrijfsradenwet»; hij (spoorde alle leden aan deze vergadering bij te wonen. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den heer v. d. Ven, die eerst persoonlijk en daarna namens het Bondsbestuur bestuur en leden een Zalig Nieuwjaar toewenschte, in de hoop dat al hun rechtmatige ver langens in vervulling mogen gaan. Sprekende namens het Bonds bestuur gaf hij in een terugblik over 1935 een belangrijk overzicht van het vele ën goede dat door den bond werd verricht en tot stand gebracht. Het bondsbestuur is wel tevreden, maar nog niet voldaan Immers er staat nog zooveel op het program, dat nog niet bereikt is kunnen worden.Evenwel.de bond boekte geen achteruitgang in leden tal, zelfs een kleine vooruitgang, zonder dat daarbij het zoolang ver beide 8000-tal werd bereikt. Gedu rende 1935 werden veel acties ge voerd, waarvan een gedeelte nog hangende is. 'n gedeelte geen succes oplevei de, doch die voor 80 pet. met het gewenschte succes bekroond werden. In vele gevallen werd salarisverlaging voorkomen, uitge steld of gehalveerd, alleen bij drin gende noodzaak geaccepteerd, waar bij echter voor de gehuwden nog een korting op de verlaging werd verkregen. De in Mei gehouden Bondsver gadering stond in het teeken van de echte, degelijke collegialiteit en demonstreerde eens te meer welk een goede keuze de bond gedaan heeft door collega Cornelissen als Bondsvoorzitter aan te wijzen. Sprekende over hei Plaatsings bureau, waarbij zoowel werklooze als andere leden kunnen zijn inge schreven, mocht spr met voldoening constateeren, dat reeds 24 leden via dit Bureau aan een hen passende betrekking geholpen werden. Hoewel de wei kluosheid in den bond groot is en ernslig wordt gevoeld in de Werkloozenkas, verkeert deze kas in een sterke positie, niettegenstaande in 1935 meer dan f 100 000 werd uitgekeerd.Tevens werden nog van wege den bond, met medewerking van de afdeelingen, vele giften in natura verstrekt uil hel Crisisfonds aan werklooze leden, aangezien er onder deze categorie bedienden veel armoede heerscht, die gelukkig nu eenigszinsverzachliskunnen worden. Nog veel staat er op het verlang lijstje van den bond, naar welks vervulling nog altijd mei verlangen wordt uilgezien. Wij denken hierbij aan de vacanties, welke nog sleeds niet wettelijk zijn, (waarom hier niet, evenals wel in andere landen), en nog steeds in vele gevallen onvol doende zijn. Wij denken aan de Bedrijfsraden, waaruit de groote groep van H„ K. en W.bedienden tol nog toe steeds geweeid is. De 8 uiige arbeidsdag, naar welker wettelijke afkondiging de bedienden nog steeds sinds 1931) snakken. De vraag of dit alles nog bereikt kan worden,moet spr. beantwoorden met een stellig ja, mits alle bondsleden, ook de Waalwijksche, als één man achter hun bondsbestuur blij-en geschaard en tevens voor de volle lüü pet propagandist zijn, teneinde de nog ongeorganiseerde collega's voor onzen mooien bond te winnen. Met een smeekbede tot God om Zijn onmisbaren zegen te schenken over het werk gedurende 1936 be sloot spr. zijn belangrijk overzicht. De voorzitter bracht den spreker dank voor de wenschen, zoowel als voor het gesprokene en spoorde de leden aan zich deze woorden eigen te maken en de propagandistische waarde te benutlen. Hierna had de verkiezing plaats van twee leden voorden Bondsraad, in de provincies Noordbrabant en Zeeland, waarbij werden uitgebracht 9 st. op P. Janssens, Breda, 8 st. op H. Th. Brouwei, Helmond en 3 st. op J. J. v. Rijzewijk, Tilburg, welke stemmen gevoegd zullen worden bij die van andere afd. in genoemde provincies. Tenslotte verkreeg de Eerw. heer kapelaan v. Rooi) het woord, die allen eveneens een Zalig Nieuwjaar toewenschte, benevens zegen en voorspoed voor leden en afd. in tijdelijke zoowel als geestelijke zaken Spr. besluit uit de rede van den heer v. d. Ven het groote bestaansrecht van de organisatie voor de R.K. bedienden, hoopt op de standvastig heid en trouw van alle leden aan de organisatie en vraagt waardeering voor het werk van het afdelings bestuur. Wat de propaganda betreft, legt hij er den nadruk op te beden ken, dat aan Gods zegen alles is gelegen, en wij deze dan ook aller eerst over ons weik moeten afsmee ken. Bovendien moeten de leden zich ook dien zegen waardig maken. Spr. belooft de afd. in zijn gebeden te zullen gedenken en hoopt nog maals dat de afd. Waalwijk onder de bescherming van den Patroon heilige St. Franciscus van Assisië een zegenrijk 1936 mag beleven De voorzitter dankt namens de veigadering den Eerw. adviseur voor zijn welgemeende woorden en sluit, wijl niemand meer het woord ver langt, deze geanimeerde vergade ring met den Chr. groet. Bal Zivemclub. Het jaarlijksche bal der Waal wijksche Zwemvereeniging zal, naar wij vernemen, dit jaar plaats heb ben op Zondag 9 Februari in Musis Sacrum. Biljartwedstrijd. Hedenavond za! in café Kemper man de returnwedsiriid plaais vinden tusschen de W.8C (van Berkel) en .Ons Genoegen*. Dit zijn de twee oudste biljarlvereenigingen uit onze plaats, die om beurten succes hadden. Den biljartliefhebbers staat weer een avond van mooie en gezellige sport I te wachten. Naar een bedrijfsraad voor de schoenindustrie1 De minister van Sociale Zaken heeft aan de vaste leden van de Commissie van advies, bedoeld in artikel 8 der Bedrijfsradenwet (kern. commissie industrie) de navolgende personen als tijdelijke leden toege. voegd 1 mr. B J. M. van Spaendonck te Tilburg. 2 F. R ppen te Amsterdam 3 H. J Kunst te Voorburg 4 C Roestenberg te Kaatsheuvel. De minister heeft voorts bepaald, dat deze toevoeging geschiedt ten be- hoeve van het uitbreogen door voren genoemde commissie van een ad9r'e® omtrent de wenscheliikheid vani e instellen van een bedrijfsraa de schoenindustrie en omtrent andere daarmede verband houdende onder werpen. Ouderavond St. PetrusscIL Ook dit jaar zetten de St.\ scholen weer de goede gevi voort van het houden va.— Ouderavond. Deze zal op Dond! 23 Januari in den R.K Gildenfl gehouden worden. Als sprekers zullen optreden! Eeiw. Br. Cyprianus over Jeuj— lectuur en de WelEerw. heer kaj! laan Fr. v. Beekhoven overdeflljf Het kan dus weer een belangrif avond worden, die wij gaarne inl belangstelling van alle ouders bevelen. Besmettelijke ziekten. in de afgeloopen week kwamen m de provincie Noordbrabant 37 ge vallen van besmettelijke zitkirn voor n.l. 1 van febris-iyoh< idea, 32 van roodvonk en 4 van diphiherie. Jaarwedden leden van Ged. Staten. Ged. Staten van Noord - Brabant stellen Prov. S'aten voor hun besluit van 26 Juli 1934 tot vaststelling van de jaarwedde der leden van Ged. Siaten en van hunne vergoeding voor reis en verblijtkosten voor het bij. wonen der vergaderingen van het College te wijzigen door in artikel I te doen lezen f4000 in plaats van f4250.-; en verder te bepalen, dat dit besluit in werking zal treden op l April 1936. De bevolking van Noordbrabant. Blijkens een overzicht in de laatst verschenen aflevering van 't Maand, schrift van het Centraal Bureau voor de S'atistiek, was het aantal inwoners van Nederland op 1 November 1935 8 455 797. Waarvan Noord-Brabant 972 175 (Bergen op Zoom 23 955. Breda 43 389, Helmond 26 844, s Hertogen bosch 45971. Roosendaal 24 341, Tilburg 88 757). Overeenkomst in de Engelsche schoenindustrie. Patroons en gezellen in de Enge'sche schoen.industrie hebben te North, ampton een nieuw collectief contract gesloten, dat tot 1 Januari 1938 geldig zal zijn. De voornaamste verschillen zijn, dat de werkweek teruggebracht is van 48 op 46 uur, en dat van 1 Juni af de minimum loonen voor mannen 42 en voor vrouwen 36 shillings per week zullen bedragen. (1 shilling is ongeveer 35 cent). Een half millioen voor Bossche uitbreiding. Aan de gemeente 's Hertogenbosch is een bedrag van 5'/a l°n 'iel Werkfonds toegezegd voor het bouwrijp maken van »De Vliert», de nieuwe stadsuitbreiding. Dr. K. A. F. üeelen. Woensdag herdacht de heer dr. K. A. F. Deelen, geneesheer te Til burg, den dag, dat hem 50 geleden het arts—diploma was uitgereikt. Des middags van 12 tot half twee uur hield de jubilaris eene druk bezochte receptie. Daar verschenen o.m. het dage lij ksch bestuur der gemeente, het bestuur van de afdeeling Tilburg van de Ned Maatschappij tot be vordering der geneeskunst, namens wie cie voorzitter Dr. Ph.Taminiau het woord voerde. Deze wees er op, dat de jubilaris steeds met voor beeldige ernst de medische weten schap had gediend, en door zijn toedoen de verhouding tusschen de Tilburgsche medici steeds zoo uit stekend geweest is. Als blijk van waardeering bood spr. namens den geneeskundige kring Tilburg een kunstwerk ten geschenke aan. Namens de regenten van het bt. Elisabethsgasthuis sprak het hoofd der R. K. geestelijkheid, deken J. F. Sanders. De grijze jubilaris nam in opge wekte stemming de verschijlende huldeblijken in ontvangst. Gevonden voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: Een bos sleutels; Lipssleutel; ko per gewicht; zijden das; huissleutel. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. „De Man die zijn hoofd behie'd". Parijs 1915. Nacht. Geronk van ^G^LTvTgeveisenplave,^ Bombardement. Een vreeselijke pamek. En eenzaam, onverstoorbaar voor gaande. een kind op een arm. de man in uniform, die ergens aanbti en toe gelaten wordt: de man die z,/n hoofd gelaten, herkent em begjnt da„ komen1 en nmt tenslotte de reden zijn late bezoek werd. n? e„ Het verhaal neemt ee wordt een v<?'' „heliik en in de film! Zij is diep drama- eenvoud van vM«je wcinige tische speelfilm- riaude Rains al zijn geweest Overtreft zijn vorige creat es schitteren- de^scheXis eenvoudig mees terlijk te noemen.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9