NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Un KANTONGERECHT, te Utrecht in dezelfde garage I werden boeken en bescheiden in geplaatst. J orde bevonden. Hierna volgde een zeer leerzame lezing door den beer Diepstraten, landbou wonder wijzer te Oosterhout, over groenvoeder- bouw en ensilage, welke lezing zeer in den smaak viel. Nog werd be paald, om op Donderdag 30 Jan. een tooneeluitvoering te geven voor de leden der plaatselijke afdeeling van den NCB en op Zondag 2 Febr. voor alle ingezetenen. De opbrengst komt ten bate van de St. Vincen- tiusvereeniging. De schoenmaker L. van B. kreeg aan zijn arm bloedvergifti ging, doordat hij een puistje open VRIJH.-GAPELLE. De plaatse- I krabde. Zijn arm zwol zoodanig op, lijke afdeeling van het T. B. C. fonds dat hij de hulp van een geneesheer steeds werden De lilm van de Vrije Univer siteit (Vereeniging voor Hooger On- derwijs op Geref Grondslag) wordt op Donderdag 27 Febiuari in de zaal van den Cür. Volksbond vertoond Getracht zal worden ook een voor stelling voor kinderen te doen geven. Op een nader te bc-palen datum zal alhier vanwege het Centraal Comité van Anti-Revolutionaire Kiesvereeni - giogen een z g. streekvergadering wor den gehouden, waarop door het Tweede Kamerlid Wielinga de vragen van dezen tijd zullen worden bespro ken. »Draagt Elkanders Lasten» telde op 1 Januari j.l. 42 leden. In het af geloopen jaar werden aan een der leden versterkende middelen ver strekt, terwijl een tweetal kinderen eenige weken naar een gezondheids kolonie werden gezonden. Secretaris-penningmeester van de plaatselijke afdeeling uitgaande van het Chr. Nat. Vakverbond, is de heer Jac. Vos Hoogevaart alhier. Door het bestuur der Chr. Oranjevereeniging »Het Drievoudig Snoer» is besloten de Jaarvergade ring te doen houden in de tweede helft der maand Februari. Naast de Jaarverslagen van Secretaris en en Penningmeester, resp. de heeren B. van Dalen en J. Vos komt tevens bestuursverkiezing aan de orde wegens periodieke aftreding van de heeren W. Braspenning, K. Alblas en R. van Dalen. Naar we verne men stelt de heer Alblas zich niet meer herkiesbaar. Naar wij vernemen zijn de werkzaamheden ter verlegging van den weg bij caté Kamp tijdelijk stopgezet. CAPELLE. De schoenmaker H. v. d. S werkzaam op de schoenfabriek van de firma Kerst en Oerlemans in de Nieuwstraat alhier, had het onge luk bij zijn werkzaamheden met de hand onder een hakkenschrooimachine te geraken met het noodlottige gevolg, dat hij zich dermate aan de vingers verwondde, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling van Dr. R. moest stellen. De heer van Soest, stationchef bij het station KaatsheuvelCapelle wordt in gelijke betrekking overge plaatst naar Deurne. WASPIK. Terwijl één der leer lingen, Teuntje K. geheeten, Maandag j.l. op weg was naar de Chr School, 'kwam zij door het hoogst onvoor zichtig optreden van den voerman C van E. zoo ongelukkig met haar hoofd op een ijzeren band van eert hooiwagen terecht, dat zij zich onder behandeling van Dr. Wijffels moest stellen. RAAMSDONK. Zaterdagavond hield de R.K. Bouwvakarbeiders bond zijn jaarvergadering in de in de bewaarschool der Eerw. Zus ters. Door den voorzitter dhr. C. Kan tets werd de vergadering ge opend en allen welkom geheeten. Hierna werd door den secretaris J. Zijlmans verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar. Vervolgens bad de verkiezing plaats van een nieuw bestuur. Gekozen werden C. Kanters en J. Zijlmans, resp. als voorzitter en secr.-penningmeester. In plaats van P. van Delft, die be dankt had als bestuurslid, werd ge kozen P. Fijneman. Als extra ver rassing werden onder de aanwezigen sigaren verdeeld. Ook de huismoe ders waren niet vergeten, elk lid kreeg een peperkoek mee naar huis. Zij zullen bij moeder de vrouw wel welkom zijn geweest Naar thans bekend werd, her dacht vorige week Woensdag de heer A. van den Berg den dag, dat hij voor 50 jaren toetrad als lid van het zangkoor, waar hij als een ttouw lid gedurende een halve eeuw zijn gaven aan den luister van den eeredienst in de kerk wijdde. Tevens bekleedt hij tal van jaren als be stuurslid de positie van secretaris- moest inroepen, die erger deed voor komen. Zaterdagmiddag tijdens het vee verzorgen had de 25 jarige P. V. het ongeluk met twee emmers water te vallen Hij kwam met zijn hoofd op een dorpel terecht en bezeerde zich zoo ernstig, dat hij zich onmiddellijk onder dokters behandeling moest stellen. Dr. Wijffels heeft de wonde op drie plaatsen moeren hechten. RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen zal om half tien in de Veer- sche Kerk en om 2 uurindeDorp- sche Kerk optreden Ds. Oost. Alhier ging hardnekkig het gerucht, dat Dr. Knaap zijn praktijk zou neerleggen. Bij informatie ble' k ons dat hiervan geen-sprake is; geen oogenblik heeft Dr daar aangedacht. Wat zullen zijn patiënten zich daar over verheugenl Ds. W. Oost werd gekozen tot Voorzitter van het Bestuur der Hervormde Scholen alhier, in de plaats van dhr. G. Timmers die als zoodanig had bedankt. GEERTRUI DEN BERG. De rol- brug onder deze gemeente is we derom geheel gerepareerd zoodat hel scheepvaartverkeer weer op normale wijze plaats vindt. -- Door de architecten Frans Renniers en Zoon alhier werd aan besteed het verbouwen van een be nedenwoning voor rekening van Adr. Bellaard. Ingeschreven werd als volgt: 1. Ch. v. d. Ploeg f 015, 2. Wed. A. C. Krols f 610,50, Gebrs. Naglé f 569, 4 firma A J. du Pont f360. Voor rekening van den heer C. Stal werd onder architectuur van den heer Frans Renniers alhier aanbesteed het verfwerk voor een woning aan de Dordtscheslraat alhier. Ingeschreven werd als volgt: 1. Jac. Waalwijk f 260, 2. B. Sperber f 227, 3. Ant. Wiercx f 218, 4. M- Heesters f 195. Gegund aan de laagste inschrij vers. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Dussen, te houden op Vrijdag 24 Januari des namiddags ten 4 ure. Agenda 1. Ingekomen stukken en medc- deelingen. 2. Vaststelling wijziging Bouw verordening. 3. Reclame Hondenbelasting. 4. Vergoeding Artikel 13 der L,O. wet 1920. Naar we vernemen zal de gemeentelijke vroedvrouw, Mejuffr. Middel alhier, op 30 Januari a.s. naar Klazinaveen vertrekken, alwaar zij in gelijke betrekking is benoemd. Maandagavond hield de fanfare »Wilhelmina« in Hotel Leemans alhier haar jaarvergadering onder presidentschap van den heer J. Jongbloets. Uit 't jaarverslag bleek inmiddels verschenen penningmees ter, de heer G. v. Gorcum, bracht den stand der kas ter tafel, die een batig saldo aanwees van ruim OOgld. 1935 bleek dus voor T. O. G. een gunstig jaar geweest te zijn. Staande de vergadering trad de heer v. Gorcum als lid en bestuurslid af. De woorden van dank en waardee ring aan den scheidenden penning meester als bestuurslid en als mede speler vanaf de oprichting voor 14 jaar, vertolkten de gedachten van de aanwezigen, die er luide hun instemming mee betuigden. Als op volger werd bij eerste stemming gekozen de heer J. Kroot, die dooi den voorzitter welkom werd geheeten. Nadat nog enkele huishoudelijke aangelegenheden waren afgewerkt en de leider zijn gebruikelijke wen schen tot de leden en de club had geuit, levens met een aanmoediging voor 't verdere bestaan dezer krach tige vereeniging, sloot de voorzitter met. den gebruikelijken chr. groet deze geanimeerde vergadering Heusden 21 Januari '36. Donderdagavond hield dhr. Hoogers uit Bosch een lezing voor de RK. U/erkliedenbond over den tegenwoor digen toestand in Duiischland. Hij constateerde, dat Duitscnland geen rechtstaat maar een machfs'aat was Ook behandelde hij de vrijheid van drukpers en de verhouding van kerk en staat. De Eerw. heer Adviseur dankte hem ook namens de aanwezigen voor zijn gezellige causerie. De opkomst der leden ging nog al. Volgens de statistiek der R.K. Kerk werden dit jaar toegediend 21 doopsels, aangegaan 6 huwelijken er stierven 14 personen, w.o. één kind. Alhier is samengesteld een commissie voor jeugdwerkloozenzorg, bestaande uit den Weleerw. heerkape- laan, twee leden van den R.K. Werk liedenbond n.l. P. v. Deursen en F. van Diem en twee jeugdleiders o.m. Al. Carpay en H. van de Pol. In verband met de tot stand gekomen waterleiding werden deze week de brandbluschmiddelen beproefd en naar we vernamen liepen de proef nemingen af tot ieders tevredenheid. In het vereenigingslokaal had de halfjaarliiksche vergadering plaats van de R.K. Fanfare. Na de vaststelling der notulen door den heer van Laarhoven Jr. werd besproken de uitbreiding van het bestuur, waardoor de heer Jac. Toelhuis daaraan werd toegevoegd. Ook werd nog besproken een tooneelgezelschap uit te noodigen hier te komen spelen. De Ned- Alg. Metaalbewarkersbond heeft ziin gouden jubileum gevierd. Naar aanleiding hiervan kreeg ieder lid een aardig pakket thuis, dat zeer welkom was. Reeds voor de vierde keer in ruim één jaar werd hier door de ntaréchaussée in voorarrest gesteld en later naar 's Bosch getransponeerd een persoon verdacht van niet te noemen handelingen met een kind en wel een 70-jarig persoon. Een waarschuwing wederom voor de ouders toch vooral toe te zien op hun kinderen. Daar hier een vereeniging voor Ziekenhuisverpleging is opgericht, be sloot het Collegie van Regenten der Godshuizen te beginnen met 1 Aprilde kosten van verpleging in een zieke„nuis en die voor operalie's niet meer voor zijn rekening te nemen. Uit hef jaarverslag 1935 van den vee- en vleeschkeuringsdienst te Heus den blijkt, dat in dat jaar 1161 keuringen geschiedden voor gewone slachtingen I en 31 v°or noodslachfingen, 182 huis dat t ledental iets is achteruitgegaan, slachtingen werden aangegeven en 147 terwijl t finantieel verslag een batig rim(iprpn „tintin n saldo bracht. Het aantal donateurs is eveneens verminderd, terwijl 't bezoek der uitvoeringen o.a. met kermis, ver geleken bij voorafgaande jaren, daar beneden blijft. Het vereenigingspeil is, mede door den aankoop van nieuwe instrumenten, stijgende. De bestuursverkiezing werd aangehou- penningmeester. Moge het hem ge- den tot een volgende vergadering. geven zijn nog tal van jaren aan den dienst van God te wijden. Dit zeldzame jubilé, dat in alle stilte is voorbij gegaan, zal in November met het St. Ceciliafeest gevierd wor den, met het oog op de verschil lende jubilé's, die er dezen zomer nog zullen plaats hebben. Donderdagavond had in het St. Leo—gebouw de jaarvergadering plaats van den Jongen Boerenstand. De voorzitter sprak een welkomst woord tot de aanwezigen en me moreerde wat er in het afgeloopen jaar door de vereeniging gedaan is. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat de afdeeling 24 leden telt. Door de financieele commissie HANK. Door de slechte weers gesteldheid heeft het werk in den Zuid Hollandschen Polder alhier eenige dagen stil gelegen. Op 't oogenblik zijn 175 steuntrekkers in 'werkverschaffing, waarvan 100 uit onze gemeente en 75 uit omliggende plaatsen. ST. JOACHIMSMOER. Zaterdag 18 Januari hield de Tooneelclub T. O. G. hare jaarvergadering. De Voorzitter de heer P. v. d. Hoven opende op de gebruikelijke wijze deze bijeenkomst. Nadat de notulen der vorige ver gadering waren gelezen en goedge keurd kwam 't overzicht der finan ciën over 1935 aan de beurt. De runderen uitgehald. 13 keer werd een bacteor. onderzoek ingesteld. Verschil lende ziekteverschijnselen werden ge- constateerd o.a. 4 keer niertuberculose, 2 keer speentuberculose en in totaal 48 gevallen. Opgemaakt werd 8 keer procesverbaal w.o. 1 wegens overtreding van het crisis-varkensbesluit. Zondag a.s. geeft de Fanfare der H. Familie een groote winteruitvoering ook zal alsdan een tooneelstuk worden opgevoerd, n.l. »Samsonen Moot doen aan boksen* Het raam uit de R.K. Kerk. voor stellende de vlucht van Egypte, is door de firma De Jong uit Tilburg na restauratie he plaatst en gezegd moet worden, dat de firma alle eer heeft van haar werk. De uitslag van de onderlinge competitie bij de damclub V. D. is: 2e groep Jac. Timmermans 15 p., A. Kamminga 15 p, H. Brouwers 13 p A. Campenho'it 11 p., A. Fitters 6 p. en H. v. Helden 0 p. Ie groep J. Hartjesveld 15 p., L. Kamminga 14 p., J. Andriesse 14 p., T. Roza 12 p., S. Barghorn 4 p. en A. Hollemans 1 p. Kaatsheuvel, 21 Jan. 193;;. Gemeentreaadsvergadering. De gemeenteraad is bijeengeroepen voor hedenavond in een openbare ver gadering. Agenda i. aststeliing notulen vorige verga dering. -• Ingekomen stukken. 3. Schrijven van het Gemeentebe stuur van Waalwijk, met toezen ding van een ontwerp voor een gemeenschappelijke regeling in zake den keuringsdienst voor Vee en Vleesch en verzoekende tot vaststelling daarvan te willen be sluiten. 4. Voorstel wijziging bouwverorde ning. 5. Verzoek van liet bestuur der Afd. Loon op Zand van den Noord- Brabantschen Chr. Boerenbond, verzoekende voor hel geven van een cursus in landbouwonderwijs een zoodanig subsidie van ge meentewege te willen verleenen, dal de kosten van locaalhuur en van vuur en licht kunnen worden bestreden. 6. Schrijven van Ged. Staten dezer provincie inzake de bezoldigingen van den Burgemeester ,den Secre taris, den Gemeente-Ontvanger en de Wethouders. voorstel tot het aanvaarden als schenking, van een banier. 'V erzoek van L. Verbaandert te Kaatsheuvel, om verlenging van den termijn van ontruiming der hem in eigendom toebehoorende, onbewoonbaar verklaarde wo ning, staande aan de Verlengde Hoofdstraat en bewoond door Kleijsen. 9. oorstel om Burgemeester en ethóuders te machtigen tot het houden van verpachtingen in '3ü. 19. oorstel om aan de nieuwe straat te Loon op Zand den naam te geven van Gerlachusstraat. 11. erslag van de Commissie van i oezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente over liet jaar 1935. Van de leden is dit jhar aan de beurt van aftreding de lieer M. v. Uooy te de Moer, die zi«h herkies baar stelt. Aanbeveling voor de benoeming van een nieuw lid: 1. M. v. Rooy te De Moer. 2. J. de Kort te de Moer. erder behoort te worden voor zien in de vacature in deze Com missie, ontstaan door het vertrek van den heer L. J. van der Horst, waartoe worden aanbevolen de heeren: 1. H. van Woensel. 2. W. H. Esch. 14. Benoeming Bedrijven-commissie. W. Legh. Eng. Fant. Type 2 x le, 1 x-as. I 2e en 1 x 3e prijs. Met W. Wyand.jat 'bi vriel 4 x Z.E.Y. in zeer sterke con! i)e caté g 14. Benoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van den heer C. Michiel- .seri. Deze stelt zich opnieuw voor een eventueele benoeming beschik baar. Daartoe moge de navolgende aan beveling dienen. 1. C. Michielsen. 2. M. v. d. Wildenberg. 15. Wijziging begrooting van 't Burg. Armbestuur voor 1935. 16. Behandeling der gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1936, met de daartoe betrekkelijke bedrijfs- begrootingen (gasbedrijf en ex ploitatie drainagevelden) de be grooting van het Burgerlijk Arm bestuur in deze gemeente en de navolgende adressen: a. van liet bestuur van de Prov. Noord-Brabantsche Ver. „Hel Groene Kruis" om subsidie. 1). van het bestuur der Noord-Bra bantsche R.K. Blindenzorgver. St. Antonius van Padua, om subsidie. c. van het bestuur der Stichting „Moederheil" te Ginneken, o;n subsidie. d. van het bestuur der R.K. Han dels Hoogeschool te Tilburg en van het Bestuur der Stichting „De R.K. Leergangen", beiden met verzoek orii subsidie te ver leenen. e. van liet Bestuur der R.K. Avond vakschool voor schoenmakers te Loon op Zand om een sub sidie van 300. f. van den Directeur der R.K. Mil. Vereeniging te Venlo om sub sidie. 17. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Gemeenteraad, de heeren B. Ver hoeven en A. Snaphaan. 18. Wijziging gem.-begrooting voor het dienstjaar 1935. Bekroond. Op de gouden jubileum tentoonstel ling van Avicultura in Den Haag be haalde de lieer J. Tuerlings alhier met i urrentie. De lieer P. Elshout met Zw. Minor ca Kriel 5 x le pr., 1 x 2e pr. en 2 xL^-ar 3e pr. en 0 E.P. Vj, Missietentoonstelling. om Ja1 De jaariijksche •Missietentoonstel HÓ ling, die steeds in November gehou- klopP den werd, is thans vastgesteld op F Tei Zondag en Maandag 9 en 10 Febr. a.s. a déc Kon. Muziekgezelschap Euphonia. wooni Zondagavond gaf het Breda's Too-jgeklo| neel een uitvoering in de zaal van het Berth Kon. Muziekgezelschap „Euphonia", De alhier. ge g. Opgevoerd werd „Levens Avond", hebt een comedie in 3 bedrijven door J. v. f De tl. Pol. dager Het gezelschap dat ter plaatse reeds een gevestigde naam had en zijn repu- Len i latie dan ook alleen had op te hou- den, is hierin Zondag vólkomen ge- de k« slaagd. De Het sentimenteele werk werd ge-1 speetd op een wijze, waarvoor ieder een bewondering had. De regisseur, (ie heer van Eekelcn, heelde in zijn 1 Di rot een zakenman uit op een manier 9praa die ons dilettantenwerk geheel deed m. E vergeten. Niet minder was het spel van I delin Mevr. van Erp als Moeder en Schoon- [n moeder. den Karei (C. v. d. Does) de verstokte! te H optimist, die in de meest nijpende om- f 110 slaiuligheden dit nog bleef, gaf door hem zijn vaak onnoozele gezegden een hu moristisch tintje in de vele dramati sche momenten. Jammer dat de avond niet drukker bezocht was. Een grootere belangstel ling had deze uitvoering zeker ver diend. Na afloop van de uitvoering volg de een gezellig bal. Een dag Radja. De groote Gildenbondszaal was Zon dag tot in alle hoeken gevuld toen de looneelver. St. Gcnesius aldaar de pre mière gaf van het komische tooneel- spel in 3 bedrijven „Een dag Radja van Jan Grosfeld. Driek Bankok, een Bossche spek slager is, na een zeer begeerde candi- datuur voor de gemeente zijner stad gemist te hebben, van baloorigheid met zijn knecht Tinus Mispel op reis gegaan, daartoe geprikkeld door de niet al te zachtzinnige verwijten zij ner ega Trui en in staat gesteld door liet legaatje van wijlen Tante Sien. In een Holland's Hotel te Parijs biedl de gelegenheid zich aan, om zijn van on beduidendheid betichte figuur te reha- biliteeren, als hij door zeer gelukkige, maar ongezochte omstandigheden zich plotseling verheven ziet tot Radja van Massarobiobaba, welke waardigheid hij tot den avond op zijn welvermake lijk Qeteldonksche manier torsen zal, hemelsbly dat hij weer een doodge woon spekslager worden mag, zonder kennis te maken met de Fransche ge vangenis enguillotine. Wat Genesius onder leiding van den Eerw. Broeder Jonathus van dit too- neelspel gemaakt heeft, is kostelijk geweest. Het publiek heeft zich een cpvond dol geamuseerd. Het spel, dic tie, tooneelverzorging, grime, etc., al les was goed. Bart de Spekslager met zijn knecht, ook zoo de dokter en de beide op richters, mogen wel een bijzonder compliment accepteeren. De eenige bemerking die we zouden kunnen ma ken was dat eenige uitdrukkingen o.i. voor het tooneel wel wat plat waren. Overigens niets dan lof. De onneembare vesting. A. P. K. uit Waalwijk stond voor den kantonrechter wegens cachtge— rucbt Op 21 October van het vorig jaar had hij bij P. H. op de deur staan timmeren. Verdachte vertelde dat zijn uitver- korene daar woonde. Zij hadden elkaar bet ja woord gegeven en in de kerk was hun voorgenomen huwelijk al voor den eersten keer afgekondigd. Maar toen kwam de vader van de bruid er tegen op, en wilde van dat huwelijk niets meer weten. .Heeft U nu die vesting ge tracht te bestormen?" vroeg de kan- tonrechter „of wat was uw bedoeling?". Ik wilde haar spreken Het was heelemaal niet mijn bedoeling nacht rumoer te veroorzaken. Dacht je dat je haar beter snaehts kon spreken dan overdag? of kreeg je juist een ingeving van moed? Ik had juist hooren vertellen dat ze iets aan haar been had en daarom wou 'k eens gaan vragen hoe het er mee ging En doe je dat 'snaehts na sluitingstijd, als je uit de herberg komt De vader van het meisje, P. H., verklaarde, dat hij gewekt werd door het kloppen, dat nog al goed hard yerdai

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6