SPORT, LAATSTE BERICHTEN. Openbare Vergadering Belangrijke Vergadering. w. s. c. Advertentiën. haai hars stuut geer amd( med( »rairt ver- stuur lulaii :staa aolde zeei oren i zal "Sing ?ere- uit n. de Al mag. nste a.s. tser ote. bus nan en er een erd Jhr. van md ans ïn- na- /ul- >rit: ren nd- :el) een olie che ler- de aen rrt- er- ïen rd- het ag: 100 00 00 69 95 BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. »Stradivarius«. Een film, die Geza von Bolvary als zich regisseur heeft, is altijd een goede film. 2den in «Stradivarius* heeft hij zich weer °°k kunnen uitleven. Het gaat hier om de niet geschiedenis van een beroemde viool die door een jonge luitenant (anno 1914) wordt geërfd van een oom een eenza men kasteelheer. De atmosfeer is geladen met roman tiek. Dat is von Bolvary op zijn best Vooral in zijn tuinscènes met het sil houet van Boedapest op den achter grond- De Stradivarius van den luitenant is een gevaarlijk bezit want in oude boeken staat te lezen, dal het instrument den eigenaar ongeluk aanbrengt. Men voelt de dreiging. Augustus nadert, en de wereldoorlog breekt los Rondom de viool gaat de geschiedenis van het jonge paar verder, soms heftig, soms langzaam. De toeschouwers blijven ten einde toe geboeid door het verhaal, door de uitnemend verzorgde tafereelen endoor de voortreffelijke Hongaarsche muziek Luxor—Bioscoop Be Bengaalsche Lansiers Een der bekendste Paramount— producten der laatste jaren «De Ben gaalsche Lansiers» loopt deze week in Luxor». Het is een film die ongetwijfeld aller belangstelling ver dient. L)eze film biedt den bezoeker een buitengewone sensatie. Zij schil dert de voortdurende dreiging waaronder de lansiers in Britsch Indie leven, dj humor, toewijding en trouw der mannen onder elkaar, de weelderige Oostersche feesten, jachtpartijen enz. Dit alles speelt zich af tegen een pittoreske achter grond, de opnamen zijn gemaakt door een speciaal naar Britsch Indie gezonden expeditie. Gary Cooper speelt in deze film op onnavolgbare wijze de hoofdrol en hij wordt op uitstekende wijze gesecondeerd door Franchot lone, Richard Cromwell en Guy Standing Bijzondere vermelding verdient ook de regie van Hjnry Hathaway, die deze film gemaakt heelt tot een, die ver boven de middelmaat uitgaat en dan ook de belangstelling van het bioscooppubliek ten volle ver dient PLECHTIGHEID IN HET BOSSCHE GERECHTSHOF. Hulde aan geboren Waalwijkers. Woensdagmiddag vond er een in tieme bijeenkomst plaats in het Ge rechtshof te 's-Bosch, waar men zich in de presidentskamer vereenigd had om de plaatsing bij te wonen van twee portretten van oud-presidenten van dit college, n.l. van de heeren Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt en Mr. P. H. Loeff. Alhoewel hierbij de pers niet vei - tegenwoordigd was wegens het intie me karakter der plechtigheid, zij het ons toch vergund met een enkel woord en zonder al te zeer in details te ire den, van deze bijeenkomst te gewagen. Aanwezig waren de heeren: Mr. A. J. Vliegenthart en Jhr. Mr. E. van Meeuwen, resp. president en vice-pre sident van het Hof, de Raadsheeren Mr. P. J. van Bortel, Mr. de Nerée tot Babberich, Mr. A. A. van Schuilen- burch, Mr. van Veen en Mr. Weijers, Mr. E. Baron Speyart van Woerden en Mr. Massink, resp. procureur-generaal en advocaat-generaal, Jhr. Mr. G. de Kuijper, Griffier en Jhr. Mr. E. Ver- heijen, sub-Griffier, Mr. J. van Zin- nicq Bergmann, plaatsvervangende Raadsheeren Mr. R. Baron de Bieber- stein en Mr. J. B. W. Baron van Hu- genpoth, oud-Raadsheeren. De oud- procureur-generaal Mr. Mathon was helaas door ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. Van de verschillende woorden die gesproken werden, willen wij alleen vermelden, dat Jhr. van Sasse van Ys selt de aandacht vestigde op het typi sche en bloot toevallige feit, dat het hier ging over twee portretten van ge- horen Waalwijkers door een Waal- wijker, Theo van Delft, geschilderd. Om nu onzerzijds op de schilder stukken zelf terug te komen: Theo van Delft heeft in zijn portret van Mr.- P. H. Loeff zeer gelukkig de psyche weergegeven van den waardi- gen rechter, wiens gestrengheid ge temperd wordt door de zachte bemin nelijkheid zijner gelaatsuitdrukking, door de fijne weergave zijner persoon lijkheid, steeds voor eenieder toegan kelijk. De diep-zwarte kleur der statige toga doet het uitmuntend tegen den warmen goud-achtigen achtergrond en de buitengewoon nobel geschilderde handen vormen een prachtige noot in het harmonieuse geheel. Bij het portret van Jhr. van Sasse van Ysselt is de fond in een koeler gamma gehouden dat hier geheel op zijn plaats is. Ook dit portret, mag men zeggen, is buitengewoon geslaagd en vormt een treffend pendant met dat van Mr. Loeff. Alhoewel het on derwerp der beide doeken zoo geheel identiek is, ademt hel portret van Jhr. van Sasse toch weer een geheel eigen karakter en is het de volledige uit drukking van diens persoonlijkheid. De schilder is volkomen geslaagd in de weergave van den edelman en streng-rechtvaardigen rechter, zooals die daar gezeten is aan de presidun- tieele tafel, met de attributen van zijn ambt. Hoe leeft, voor ons die hem kennen, zijn pittige transparante kop met die eigenaardige dooraderde gelaatskleur, waar zooveel jeugdig vuur uit spran kelt, die scherpe, doordringende blik, die ons in hem den historischen vor- scher doen herkennen. Ook hier domi neert het strakke zwart der ambts- kleedij zonder te storen noch het ge heel te versomberen, gebroken als die wordt door de kleurige eere-teekencn. Met het zeer verdienstelijke portret van wijlen jhr. L. van Meeuwen van de hand van Piet Slager, vormen de twee portretten van Theo van Delft een kostbare en zinrijke versiering van de overigens nuchtere en streng- sobere presidentskamer van ons Ge rechtshof en zij zullen voor het nage slacht tot in lengte van dagen de ge tuigen zijn van de edele persoonlijk heid en de vele verdiensten van drie Bossche magistraten, zoowel als van Brabantschen kunstzin en schilders talent. J- R.K.W.V.B. R.K. Hercules. SPRANG. N. E. O. WIELERSPORT. M Zaterdag en Zondag, R.D.B.-Theater, «Stradivarius». Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop, «Bengaalsche lansiers». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertalel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 nur. Repetitie Liodet afel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Vergadering van het Genootschap van den «Stillen Omgang» in den Gildenhond. Maandag 8 uur. Vergadering Wit- Gele Kruis in den B.K. Gildenbond. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.3U uur. Gymnastiek dames K. en V. Gym nar tick lokaal O.S. Dinsdag half acht. Vergadering Groene Kruis in 't Wijkgebouw. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— (5.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Boode Kruis O. L. School. Ernstig vliegongeval. Vanmiddag ongeveer 1 uur is op on geveer \]/2 K.M. ten Zuiden van het vliegveld Waalhaven een militair vliegtuig, komende van Soesterberg, de Fokker C 4, gevallen. De beide inzittenden, de reserve luitenant E. Segboer en de reserve luitenant H. F. van Ernst, heiden ruim 20 jaar oud, werden op slag gedood. Het nieuwe Fransche Kabinet. Sarreaut heeft de opdracht tot vor ming van een nieuw Fransch Kabinet definitief aanvaard en is reeds met de vorming hiervan gereed gekomen. De Directie van het Bijkantoor Tilburg der N V. Bouwkas „Ro- hyp" Amsterdam, Ministerieel goed gekeurd 15 Juni 1934, noodigl alle belangstellenden uit tot bijwoning eener W'lke gehouden wordt te Waalwijk Café „CITY", Markt op aanstaande Maandag 27 Januari, te 7.30 uur precies. Spreker: M.J. H. GENTENEER, Directeur van het bijkantoor te Tilburg, Onderwerp Uiteenzetting der werkwijze van da N.V. „Rohyp" tot het verstrek ken aan hare deelnemers-spaar ders van Rentelooze en Onopzeg- Lare Hypotheken voor: Aankoop of bouw eener woning. Aankoop van grond. Aflossing van bestaande Hypo theken, enz. endt bola Amusement—H.B.S.: a v d. Ven P. v. Schijndel 75— 40 \V. v. RaakG. v. d. Wiel 7558 H. VeltmeijerDielman 4675 K v. Heijst—K. v. d. Schans 75— 70 - v. d. Ven B. v. d. Pennen 75— 51 346-294 Gemiddelde 233. M. v. d. Ven, hoogste serie 16. Hoogste serie 10 c. G. v. d. Wiel. Ons Genoegen. Tilburg Het Bandspel. Ie vijftal. mmi jac. Bergmans-Fr. v. Helvoirt 79100 aa9(' Jac. v. d. Ven-L. v. Schijndel 68 100 er2e' A OttenB. v. Engelen 37100 'hooi ]a'n de Haas-Jac. v. Helvoirt 10042 den Van Nunen Joh. Willemsen 93—100 Dij 377—442 Gemiddelde 5,16—6,54. Hoogste serie Joh. de Haas 35 c. Hoogste serie Fr. v. Helvoirt 37 c. Maandag a.s. komen spel enhet 2e ïbied! vijftal van den heer G. Kroot, aanvang 1 hei 8 uur. oepje Dinsdag 1.1. speelde de biljartclub ver- „E.B.B." uit café Pullens ('t Vosje) de 3e vriendschappelijke wedstrijd te llede gen de biljartclub „Soc. v. Cromvoirt". [leijh Daar beide vereenigingen elkaar op luo's eigen biljart al eens hadden ontmoet, amu- werd deze wedstrijd gespeeld in 't ca- heer fé van den heer W. v. Helvoirt. De ikele wedstrijd had een prettig verloop en was bovendien zeer spannend, wat duidelijk blijkt uit de volgende uitslag: E.B.B.—Soc. v. Cromvoirt: W- PullensL. v. Cromvoirt 85100 zijn o.a "oofe i hel rijd an) >er- Fr. i te je- 100- 87 100- 85 100— 96 82—100 97—100 Deze H. Kleijn—E. de Vries lucht Jos- Slaats—H. Pullens acter H. Pullens—G. v. Helvoirt van L. v. d. Geld—Joh. Pullens rsten Slaats—A. v. Cromvoirt deze 564-568 men Zoodat Soc. v. Cromvoirt dezen dio wedstrijd met 4 caramboles won. Hoogste serie 23 c. werd gehaald door E. de Vries van Soc. van Crom voirt. W.S.C.Baard wy k. Weer staat déze ontmoeting op het program en eindelijk ziet liet er eens "J- naar uit dat de strijd doorgang zal kun nen vinden. Het wordt wel tijd want of schoon we al aan den laatsten Zondag van Januari zijn aangeland heeft WSG nog steeds maar vijf competitiewedstrij den gespeeld- Het zal dus wel weer zo- merwerk worden Dat de ontmoeting van morgen met de grootste spanning wordt tegemoet gezien spreekt wel vanzelf. Het is nu eenmaal een plaatselijke strijd en daarvoor loopt men in den regel spoediger warm dan voor een andere ontmoeting. Baardwijk heeft dit seizoen tot heden vrij wispelturig gespeeld, maar we kun nen ervan verzekerd zijn dat de club er bijzonder prijs op zal stellen tegen haar plaatsgenoot een goed figuur te slaan. WSC dient er dus op te rekenen dat Baardwijk zich tot het uiterste zal geven. Bij al de wisselvalligheid, die een wedstrijd als deze biedt', durven wij toch aan de thuisclub de beste kansen geven. Hel zou ons eerlijk gezegd tegenvallen als de zwarthemden de zoo kostbare punten naar Baardwijk lieten verhuizen. We hopen op een faire en goede party voetbal! WSC 2 gaat op bezoek bij Willem II 3 in Tilburg en moet dus met een der sterkste tegenstanders afrekenen. Van den uitslag dezer partij hangt zeer veel af, daar Willem II met WSC gegadigde is voor de eereplaats. Daar we ervan over tuigd zijn dat de zwarthemden zich weer met veel geestdrift in den strijd zullen begeven, hebben we goede hoop op een gelukkige uitslag. Om twaalf uur speelt op het WSD- terrein WSC 3 tegen Baardwijk 2. een strijd waarin de bezoekers de beste pa pieren hebben. WSC 4 gaat op bezoek bij Vlijmen B. JULIANA. Zondag a.s. moet het eerste elftal naar WSC om de plaatselijke ontmoeting te spelen. Wij zullen ons aan geen voor spelling wagen maar zien met- belang stelling de uitslag tegemoet. Juliana 2 moet eveneens naar WSC om den strijd aan te binden tegen W SC i. Aanvang om 12 uur. Wy vertrouwen dat ook onze reserves op den goeden weg zullen voortgaan om de mooie plaats op de ranglijst te behouden. Juliana 3 speelt thuis en ontvangt Kaatsh. Bovs 3; aanvang half twaalf. W.v.v. BLAUW-WIT. Zondag a.s. speelt Blauw-W'it uit tegen Capelle 1. Op het Blauw-Wit-terrein wist Capelle te zegevieren met 73, zoodat er voor de Blauw-Wit'ers a.s. Zondag wei nig is te halen in Capelle. Doch wij raden raden Blauw-Wit aan om zich vol vuur in den strijd te werpen en te spelen tot de laatste minuut. Mo gelijk zit er dan nog een gelyk spel in het verschiet. Intusschen wenschen wij hen veel succes toe. De wedstrijd vangt aan om 2 uur.* Blauw-Wit 2 heeft een rustdag. R. W. B. Zondag a.s. gaat RWB naar 's Bosch om bij de Bossche-Boys een Competitie wedstrijd gaan te spelen. De Bosschena ren beschikken over een snelle ploeg en reeds in de eerste wedstrijd hebben zij bewezen tot goede dingen in staat te zyn en slechts na veel moeite konden onze jongens de punten thuishouden. Wij kunnen dus op een warme ontvangst rekenen en ongetwijfeld zullen onzt jongens hun uiterste best moeten doen om de punten mee naar Besoyen te bren gen. Indien onze jongens volledig kun nen uitkomen geven wij hun toch wel een kansje, echter zullen zij zich van het begin tot het einde geheel moeten geven, wat wij dan ook verwachten. Zooals reeds eerder gemeld zullen on ze reserves Zaterdag a.s. deelnemen aan het nederlaagtournooi ui'geschreven door de vcreeniging NEO te Sprang. RWB 3 krijgt bezoek van het sterke Vlijmen en wij zijn benieuwd hoe zij zich tegen deze tegenstander zullen hou den. Wordt het een overwinning jon gens? Ten slotte spelen de RWB-junioren Za terdagmiddag een wedstrijd tegen hun collega's uit Baardwijk en ook deze wed strijd zien wy met belangstelling tege moet- R.K.V.V. H.E.C. Zondag a.s. komt HEC na 3 weken weer voor de competitie in de rij. Na de feesten moet de strijd om het bestaan weer voortgezet worden, het geen met veel animo zal gebeuren, daar van zijn wij overtuigd. Het zal voor het eersle elftal echter niet zoo gemakkelijk zijn om punten rijker te worden, daar Sarto, dat hier te gast is, dit jaar mooie resultaten bereikt beeft, en mede naar de bovenste plaats dingt- Zoodoende staan de HEC'ers voor een zware opgave. Het is echter niet onmo gelijk een eervol resultaat te beba'en. Dit is in Tilburg bewezen, waar Sarto eerst in de laatste minuten een gelijk spel wist te forceeren. De HEC'ers moeten dan echter alles uitpakken, wat zij in hun mars hebben. Sarto beschikt nl. niet alleen over een flink elftal, dorh ook over spelers die kunnen voetballen. Iemand die nu iets voor werkelijk goed voetbal voelt, zal Zondag a.s. op het HEC-terrein present zijn. Het 2e elftal trekt er weer eens op uit- Bij Volharding, in Hilvarenbeek, zal HEC 2 nu trachten zich eenigszins op te werken. Zii zuUen er echter een flinke kluif aan hebben. De aspiranten spelen thuis om 12.30 tegen Hercules B. en ziin volgens bun stand verplicht de overwinning te beha len. Door onze vereerfiging werd Woens dagavond i.l. een ahiemeene ledenverca- dering gehouden, welke zeer druk be zocht was. Aan 't eind van deze vrucht bare vergadering spoorde de voorzittei de leden nog eens extra ann de goede geest die er op het, oogenblik in onze vereenieing li^^scht te helpen bevorde ren en bestendigen. Dit kan vooral door het trouw bezoe ken der clubavonden. De leden dienen dit wel te beseffen. A.s. Zondag speelt WVB 1 thuis teeen RKTVV 3. Dit is voor do oranieh^mden geen onbekende. In Ti'burg werd des tijds met 52 gewonen: dat het thans weer zulk een groote zege worden zal (turven wii niet voorspellen, maar een WVB-overwinning liet toch wel in het verschiet, doch dan dient er gestreden Ié worden me' de wil om te winnen, anders zouden we nog wel eens voor een Qnaan- gename verrassing geplaatst kunnen wor den. TV wedstrijd vangt ann om 2 uur. WVB 2 gaat naar Tilburg de reserves van St. Josenh bekampen. Onze jongens ziin vost van plan hun huid zoo duur mogelijk te verkoonen. Wii meenen der halve dat on?e reserves niet met ledige handen uit de wolstad zullen terugkee- ren. Deze wedstrüd vangt aan om 12 uur- Zondag a s. speelt Hercules 1 een uit- wedetriid. Zii gaan een bezoek brengen bii.WTK 2 in Oisterwijk. Zouden de Her- cules-Uii bii WTK 2 in staat ziin te win nen, dan hebben zii er 7 gespeeld en f> gewonnen en 1 verloren. Jongens neem deze wedstrüd niet te licht op. wan» an ders zou dit wel pens een struikelblok kunnen worden. Wii vertrouwen dan ook da» elke speler zich ;n dezen zwaren wed strüd geheel zal geven. Aanvang om 12 uur. Supporters welke de reis wenschen mede te maken, kunnen zich nog opge ven bij den heer .Tos van Hoof Antonius- straat 100, tot Zondagmorgen 10 uur. Vertrek per bus om 10.45 uur bij Con- certzaal de Lindenboom. Voor Hercules 2 s'aat een tbuiswed- striid op het programma. Zij krii«pn be zoek van bet sterke Sarto 4 uit Tilburg, dat momenteel de eer«te plaats inneemt op de ranglijst. De Hcrcutes-lui zullen nog een woordie trachten mee te spre ken en de overwinning trachten hier te houden. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. De iunioren van Hercides spelen thuis om 12 uur tegen Qu'ck A. terwijl Hercu les B een bezoek gaat brengen bij HEC. Aanvang om 12.30 uur. WASPTK. R.K.V.V. Waspik. Voor de eerste maal van het nieuwe jaar zal ons eerste eKtal morgen op eigen veld moeten aantreden. Dongen 2 uil de plan's van dien naam komt op bezoek. We'herinneren ons nog deze ontmoeting van vorig seizoen. Met niet minder dan 52 moesten de gasten toen de vlag strijken. Wat spelpeil betrof was dat toen ongetwijfeld de schitterendste wedstryd welke onze ploeg in dat seizoen heeft gespeeld. Of we ditmaal ook een derge- 1 ij ken uitslag zullen mogen verwachten, betwijfelen we ten zeerste. Dongen 2 heeft in dit seizoen al menige tegenstan der voor een hopeloos geval geplaatst en we kunnen er op rekenen dat ze niet zullen nalaten, morgen alles in t werk te stellen om met onze jongens hetzelfde te doen. Reeds eenmaal zyn ze daar in geslaagd. De ontmoeting te Dongen werd voor de thuisclub een beslissende over winning. Echter mogen we wel aanne men dat morgen de zaken eenigszins an ders staan. Op de eerste plaats genieten we het niet te onderschatten voordeel dat we spelen op eigen veld. En verder werd de wedstrijd in Dongen gespeeld in een tijd toen Waspik nog lang niet z'n periode van inzinking te boven was. Afgaande op de resultaten van de laat ste wedstrijden is het vermoeden gewet tigd, dat dit thans wel zoo is. We her inneren in dit verband nog even aan liet gelijke spel in Princcnhage tegen Groen-Wit en aan de overwinning op SCO 2 te Oosterhout. We verwachten daarom morgen een zeer spannende strijd, met een gelijk spel als vermoede lijke uitslag. Ilèt tweede elftal reist naar Zevenber gen om daar legen ZVV 3 par'ij te geven. We zyn.benieuwd wat ze. daar zuUen we ten te presteeren. Oogenschijnlyk zijn aan onze ploeg de beste kansen, maar of ze daarvan zoodanig zullen profitee- ren dat ze de beide punties zullen mee brengen staat aDnog te bezien. R.K.V.V. W.S.C. Na de eclatante overwinning welke bet eerste elftal voor veertien dagen te Zevenbergen wist te behalen, is hun eer ste wedstryd in eigen huis. Ze zidlen morgen de gastheeren zyn van MVV uit Moerdijk. Met deze ploeg zullen ze het niet gemakkelijk hebben. Ze heeft zich langzamerhand weten te ontpoppen als een taaie tegenstander, ook waneer ze elders in liet strijdperk treden moet. Nu wil dit heelemaal niet zeggen dat onze jongens zich daardoor ook maar in het minst zullen moeten la ten ontmoedigen. Het tegenovergestelde zal eerder het geval zyn. De wetenschap dat ze een sterke tegenstander tegenover zich zullen vinden lijkt ons voor ben de beste aansporing om van den beginne en de geheele wedstrijd door alle krach ten in te spannen en zich geheel te ge ven. Dat dit dan ook werkelijk gebeuren ?al, daarvan kunnen we verzekerd zijn en een spannende strijd staat ons alzoo te wachten. Of ze zich evenals in Zevenbergen in een 73 overwinning zullen kunnen verheugen gelooven we niet. MVV is er niet naar om een dergelijke nederlaag te willen incasseeren. Wel echter hebben wy de beste kansen en 't zou al heel raar moeten loopen wanneer de beide punten niet in de wacht werden gesleept. Het tweede elftal gaat bii de naburige Veersche Boys op bezoek. De jongste ge neratie van deze succesvol spelende vcr eeniging, weet zoo nu en dan ook heel aardig uit den hoek te komen en onze reserves zullen er morgen ongetwijfeld de handen aan vol hebben. Zelfs lijkt het ons niet waarschijnlijk dat er voor hen eenige winst te behalen zal zijn. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. Een zware taak staat er morgen voor ons eerste elftal te wachten. Ze zullen moeten afreizen naar Made waar ze de gast zullen zijn van Quick. En dat niet alleen, maar ze zullen er moeten winnen. De beide punten zullen er veroverd moe ten worden, want dit is een allereerste Aoorwaarde om onze kans op het kam pioenschap te behouden. En om dit te bereiken moeten alle krachten worden ingespannen, daarvoor moet alles in 't geweer worden gebracht. En zeker zal dit morgen het geval zijn. Quick is voor ons geen onbekende. We we'cn ongeveer hoe zwaar deze vcreeniging weegt, en we weten daarom ook dat we moreen op zeer sterken tegenstand zullen stuiten. Quick is in eigen huis bijna niet te ver murwen. En tochhet zal moeten. We mogen op de Veersche Bovs in geen geval achterrakcn, zelfs geen duim breed. Daarom bij deze een opwekkend woord tol alle spelers. Weost morgen voor hon derd procent je plaats waardig, spant alle krachten in de geheele wedstrijd door en weest er wel van bewust wat ir op het spel staat. Er is ongetwijfeld een kans om 'e winnen, maar heel groot is ze niet. Weest daarom op uw hoede en houdt vol. Alleen dan zal er bij Quick 1c balen zyn wat er te halen is. Ons tweede elftal speelt morgen thuis tegen de Dusschcnschc Boys. Ook hier zal het er danig spannen. De Dussensche Boys hebben wel hun leiderschap moe ten afstaan, maar we kunnen er verze kerd van zijn dat ze alle pogingen in het werk zullen stellen om bet, zoo het eenigszins mogelijk is. opnieuw te ver overen. Daarvan zouden onze jongens morgen wel eens de dupe kunnen wor den wanneer ze niet heel goed oppassen. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Morgen gaat ons eerste elftal on reis 'naar Zevenbergen. Daar zal Virtus 2 als gastheer voor ons optreden en we kun nen er direct aan toevoegen dat deze het onze mannen nu nog niet zoo heel ge makkelijk zullen maken. Niet dat wc daar in hen onze gelijke in kracht zullen hebben. Daarvoor zijn de resultaten wel ke Virtus 2 tot héden wist te behalen te gering vergeleken bij de onze. Doch zij hebben morgen het voordeel van eigen veld cn dat beteekent bij de weersom standigheden van de laatste tijd, meer dan de argelooze huitcns'aander zou ver moeden. Niettemin gaat onze ploeg vol goeden moed op reis en al moge het veld voor hen al eenigszins een handicap zijn, dat wil nog niet zeggen dat Virtus 2 in staat zal worden gesteld daarvan zoo te profiteeren. dat ze de onzen zou kunnen dwingen alles achter te laten. Het komt ons voor dal onze ploeg al wel voor hee- lere vuren heeft gestaan, en daarom zien we bel resul'aat van deze kamp vol ver trouwen tegemoet. Het tweede elftal krijgt Hirundo op bezoek. Ook deze zullen met de iongens uit Lage-Zwaluwe zoo maar nog niet zijn gedraaid. Wel moesten ze in eigen buis voor onze reserves de vlag strijken, doch onze overwinning was nu niet zoo eclatant dat we morgen alsvast op een herhaling daarvan zouden kunnen reke nen. Wel hcefl pns tweede de beste kan sen zeker nu in eigen huis gestreden zal moeten worden. Ons derde elftal dat eveneens thuis speelt, zal z'n krachten moe'en meten met de reserves van WSC uit Waspik. Wii ver'rouwen dat ze dit op waardige wijze zullen doen en tevens de overwinning zullen weten te behalen. DUSSEN. A.s. Zondag ondernemen de Boys de reis naar Raamsdnnk en zullen aldaar de gast zijn van WVB 2. De eerste ont moeting tusschen deze beide tegenstan ders eindigde in een verdiende 5i overwinning voor de Bovs. Nadien heb ben de rood-witten twee onfortuinlijke nieuwd of zy zich hebben weten te her stellen. Bijzonderheden daargelaten ver wachten we een kleine Boys-overwin ning die alleen behaald kan worden in den vorm zooals in den aanvang der competitie. Boys laat U dit genoeg zijn. Be Ready 1 onderneemt de reis naar Moerdijk om aldaar DVO te ontmoeten, terwijl het tweede elftal de Quick-reser ves uit Made ontvangt. Wij gelooven dat we zonder groot risico voor beide geel zwarte elftallen een kleine zege kunnen voorspellen. Het eerste elftal zal dit wel- ichl met moeite behalen, maar 't twec- le heeft een vrij gemakkelijke taak- Zaterdag 25 Jan. zal de' Sprangsche voetbalvereeniging NEO een thuiswed strijd spelen tegen Wilhelinina uit Wijk voor het door de eerstgenoemde vereen i- ging uitgeschreven nederlaagtournooi. Deze wedstryd vangt aan om half drie. De SDO-iuniorcn gaan naar de B- jupioren van WSC te Waalwijk. De NEO-juniorcn spelen tegen de ju nioren van NOAD uit Wijk. PijnenburgSlaats. Uit zeer betrouwbare bron wordt aan hel D. v. N. gemeld dat thans tusschen Pijnenburg cn Slaats de contracten ge- teekend zyn die hun verbinden in het vormen van een koppel in de te rijden konpelcoursen. Vandaag zullen zij als zoodanig uitko men te Antwerpen, waar Pijnenburg dan voor het eerst in den koppelcours uit komt om den gouden armband. Waahvijksche Wielerbaan. Reeds eerder deden geruchten de ronde als zou de plaatselijke wieler baan niet meer worden geëxploiteerd. Thans hebben wij uit betrouwbaren bron vernomen, dat de baan niet meer door den eigenaar in exploita'ie zal worden gebracht, wat zeker is te betreuren voor de wielersport in het algemeen, in het bijzonder voor de plaatselijke renners en het vreemdelingenverkeer. Jammer is bet dat de wielersport in onze plaats niet beter floreert, dan zou de baan niet ge sloten behoeven te worden. Vooralsnog hopen wij dat er nog mogelijkheden ge vonden kunnen worden, de baan te ex- ploiteeren. Wij vernamen zelfs dat plannen gevormd zijn. wedstrijden gespeeld en we zijn thans be daart oe al WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11