NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. INGEZONDEN STUIM~ ABONNEERT U OP DIT BLAD. SPORT UW KRANT „De Echo van het Zuiden" CAPELLE. De heer W. K. Ben- me jaminse, onderwijzer op wachtgeld alhier, is tijdelijk werkzaam gesteld te Moerdijk. J' De voetbalvereeniging «Capel- le«, welke j.l. Zondagmiddag op het sportterrein aan. de Wi lem van Gentsvaart voor de le klasse B.V.B. tegen «Blauw Wit« uit Waalwijk speelde, won dezen wedstrijd met 2-1. De heer B. Verhoeven heeft bedankt als correspondent van het agentschap der Arbeidsbemiddeling te dezer plaatse. RAAMSDONKSVEER. Zekere C. D. is jl. Zondagnamiddag door de gebr. v. S. alhier zoodanig met een bierglas toegetakeld, dat hij een bloedende hoofdwonde bekwam en zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Procesverbaal is door degemeente- politie opgemaakt. Bij de gemeente-politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen, een gouden liug en een bontkraag. HANK. Zaterdag en Zondag j.l. werd door de pluimveevereeniging «Onderlinge Strijd», in de zaal van Calé Cor van Duiteren alhier, een onderlinge tentoonstelling gehouden. Des Zaterdags n 111 6 uur, werd de tentoonsUilingotficieel geopend door den lieer liurgemeester van Dussen. Deze wensctile de vereeniging veel succes, er op wijzende dat derge lijke vereeniging opvoedend werkt, daarbij de üoop uitsprekende dat zij een goede toekomst tegemoet moge gaan en steeds meer leden mogen aansluiten. De tentoonstelling heeft zich beide dagen vooral Zondag, in een bui tengewone belangstelling mogen ver heugen. Er waren vele prachtige dieren, kippen en konijnen le be zichtigen. Verschillende eerste en eereprijzen werden dan ook uit gereikt. Een woord van, dank is dan ook zeker op zijn plaats aan de verschil lende ingezetenen en ook van bui ten de gemeente, die prachtige prij zen ter beschikking hadden gesteld. Alles had een prettig verloop en voldaan zijn de leden en bezoekers huiswaarts gekeerd. Dezer dagen zijn bij den land bouwer v. D., aan den Rijksweg alhier enkele kleedingstukken door onbekende dader(s) ontvreemd, uit een schuur die niet was afgesloten. Het verdient aanbeveling dat ieder zijn woning, schuien enz. des avonds behoorlijk sluit, zulks ter voorkoming van minder prettige gevolgen. Maandag j 1. zijn bij de werk verschaffing in den Zuid Holland- schen polder alhier weer een 4U tal personen uit Almkerk tewerkge steld LOON-OP ZAND. Op een morgen der laatste dagen misten de boeren van de Loonscüe Molenstraat bijna allen hunne laagkarren, alsook hon denkarren en kruiwagens. Toen ze op onderzoek uitgingen vonden zij ze terug, allen bij elkaar geplaatst in averechtschen toestand, bij het kruispunt Molenstr. aan den harden weg Loonopzand-Udenhout, alwaar een druk verkeer is. Natuurlijk had dit geval veel bekijks, ook van pas- seerende, druk besprekende wat er aan de nand was, hetzij verkooping, tentoonstelling of zoo iets. Men kwam tot de conclusie dat er 's nachts zoogenaamde buurters aan het werk waren geweest om een grap uit te halen. Dat ze voor moeite niet terug geschrokken waren bewijst wel dat er karren bij waren die ze enkele honderden meters vervoerd hadden evenmin als voor een paar beslijkte handen om de karren zoo te demon- teeren, opdat ze niet vervoerbaar waren, ook niet ingespannen konden worden. Nadat men elkaat geholpen had de karren weer in normalen toestand te brengen, kon ieder zijn eigen spullen weer huiswaarts bren gen en werd de zaak van den luch tigen kant opgenomen, terwijl men toch liever van dergelijke grappen verschoond hoopt te blijven. ST. JOACHIMSMOEU. Sedert 1928 heeft de C. H V. te Veghel alhier een goed rendeerend pakhuis als filiaal opgericht, aanvankelijk be heerd door den heer H. Jacobs; thans is de heer J. Klijn de zaak waarnemer. Door genoemde coöpe ratie, een instelling van den N C.B., is vergunning gevraagd en verkregen tut 't plaatsen van een motor als drijfkracht voor een aan genoemd filiaal te verbinden maalderij. de weled. heer M. A. v. d Wee, ge- meente-secreiaris alhier, tot bestuurs lid de weled. heer J Witlox. terwijl herkozen werden de heeren Michael Steenbergen, Jan Steenbergen en Jos van Wezenbeek. T.B.C. Vereeniging. Vrijdagavond hield de T.B.C Ver eeniging haar jaarvergadering in café Jan van Dun. Uit het resume van den Voorzitter den heer M A. v d. Wee bleek, dat de vereeniging in het af- geloopen jaar een patiënte in ver- pleging had in Heliomara te Wijk aan Zee, een patiëntje in 't kleuterhuis De Krabbebosschen te Rijsbergen, drie kinderen in het Gasthuis alhier, één in het gesticht te Berkdijk terwijl 22 kinderen gedurende 6 weken of langer verpleging genoten in het Herstellingsoord te Eersel. De ondersteuning die diverse ge zinnen regelmatig ontvingen, beliep de kosten van pl m. f31,— per week, terwijl er nog een beduidend bedrag gespendeerd werd aan verstrekking in kleeren voor uitzending van kinde ren naar Eersel. De inkomsten bedroegen aan bijdrage van de Prov. Ver. tot bestrijding van de t.bc. fl. 582,50 aan contributie aan vereeniging contributie recetie duivenvlucht opbrengst t.b.c.-busjes opbrengst propagandadagen opbrengst t.b.c.-revue opbrengst diverse attracties Totaal 45 .',05 161 50 159 55 7*.05 1158 49 28U.97 413 04 De uitgaven: aan versterkende middelen aan kleeding aan drukwerken aan diversen aan tentkosten aan bijdragen in uitzendingen aan armbest. aan kinderuitzending Eersel aan uitz. Sanatoria fl. 3286,15 fl. 1291,14 238 03 200.93 167,57 - 50,- 212- 810.08 886 95 Gauw even naar Uw winkelier om te zorgen dat dit voordeel U niet ontgaat. Tot de hierop aangegeven datum ontvangt U voor onderstaande bon 3 pak ken Presto, waarde 22 V2 ct. voor slechts 15 ct. Niet verzui men hiervan gebruik te maken, omdat Presto wat prijs en kwa liteit aangaat ongeëvenaard is. BON VOOR GRATIS PRESTO ^EEPPO^ dubbel Harmonie A potlot. In de Zaterdagavond gehouden jaarvergadering van de harmonie „Apollo", werd tot voorzitter gekozen Nog te ontvangen nog te betalen voorraad materialen Uitvoerig werd de bonte avond met filmvertooiiing besproken die op 2 Februari in de zaal van den heer van Dun zal gehouden worden. Ter ge legenheid van dezen avond zal ook het publiek kennis krijgen van het jaarverslag met Oi kosten cijfers. Tevens werd besloten met de komende vasienavond 2 oliebollen- dagen te organiseeren. Onder dank zegging voor het vele werk voor de vereeniging gedaan, werd de heer H van Woensel bij acclamatie tot secretaris der vereeniging herbenoemd. De t b c.-commissie werd verder aangevuld met de heeren H. van Rijswijk, Jac Cornelissen, Jan Brands, en Fred, van Hel9land. R.K. Voetbalv. D.E.S. De ontmoeting La Chapelle—DES voor de 2de klasse l.V C B. eindigde in een gelijk spel 2-2 terwijl La- Chapelle met de rust nog 'n voorsprong had van 2- 0 DES 11 won op eigen terrein van Viosll met 6-1 terwijl Vios 111 op eigen terrein van DES 111 won met 1 4. Kaatsheuvelsche Boys. De Kaatsheuvelsche Boy9 wisten op eigen veld een gelijk spel te forceeren legen Nivema uit 's Bosch 3-3. Het 2de elftal won van Nivema 11 met 3-2. Groote Gymnastiekuiivoering. Kaatsheuvel heeft Zondagavond kunnen genieten van de première van de groote propaganda demonstratie, die vijf der be9te gymnastiekver- eenigingen uit ons Brabant onder leiding van den heer P J Sparidaens uit Tilburg, in een tijdsbestek van een goede acht dagen gaan geven. Kaatsheuvel heeft met onze R. K. Gymnastiekvereniging K. G. V. de eer der première gehad Op gebied van gymnastiek heeft onze plaats reed3 jaren een goede naam, doch deze demonstratie heeft doen zien dat voor onze gymnasten ook in deze sport nog crescendo kan bereikt worden. De keur uit vijf prima ver- eenigingen blijkt nog iets anders te kunnen vertoonen, dan een prima club alleen.' 't Was 'n rijk gevarieerd programma, dat de heer Sparidaens in elkaar had gezet en we mogen er gerust aan toevoegen, de samenstelling en af werking tevens lieten niets te wenschen over. Door deze uitvoering is bewezen, dat zelfs zonder aanvulling van tooneel of humoresk een avond kan gegeven worden, die van het begin tot het einde boeit. De opmarsch reed9 getuigde van leiding en goede training. De MedUy Band uit Tilburg zorgde bij elke oefening voor gepaste muziek, waaruit een keer te meer bleek, dat de af werking van 't programma alle aan dacht gehad had. Wij kunnen niet alle nummers van de ruim twee uur lange uitvoering recenceeren, doch we kunnen volstaan met de getuigenis, dat in vrije oefeningen vaste training en goede leiding tot groot succe9 samenwerkte; dat in rek- brug en ringoefeningen beheersching en lijn getoond werd, dat bij beroepswerk niet beter gevraagd wordt; dat de geperfectioneerde molen uit onze T.B.C.-revue een mooi verzorgde afwisseling bood, die hoogst gewaar, deerd werd; dat de lucni-aciobatiek als slotnummer een bravourwerk is, een goed circus waardig. Te mogen weten, dat dit alles dillettantenwerk is, in stage oefening en volhardend willen verkregen, mag voor de leiding, de meewerkenden en de vereenigtngs. besturen een reden zijn om zich ie verheugen. Met den Eerw. Adviseur den heer v.d. Heuvel mogen wij juichen, dal er voor onze kinderen een gelegenheid geboden wordt, om in Roomsch verband een gezonde ziet te vormen in een gezond en krachtig lichaam. '1 Buiten verantwoordelijkheid der Red. Open brief aan de leden van den Gemeenteraad van Waalwijk. Aan de Edelachtbare Heeren, Leden van den Raad der Gemeente Waalwijk te Waalwijk. Edelachtbare Heeren, Met gemengde gevoelens heb ik de aankondiging gelezen, dat in de ver gadering van 3U Januari a.s. een voorstel ter tafel komt, om een nieuwen lantaarnpaal te plaatsen op het Raadhuisplein. Deze lantaarn paal moet natuurlijk in overeen stemming zijn met het schitterende raadhuis, dat spreekt vanzelf. Doch of het in deze tijden wel oirbaar is dat daarvoor bijna een duizend gulden wordt uitgegeven Ik meen, dat de kiezers, die U naar den Gemeenteraad hebben afgevaar digd, daar wel anders overdenken. Dat plaatsen van een nieuwen lantaarn heeft toch zeker geen haast Waar het, voor het sluitend maken van de begrooting 1935, noodzakelijk was om de opcenten op de perso- neele belasting niet onaanzienlijk te verhoogen, doet een voorstel als het onderhavige in deze abnormale tijden toch wel een beetje vreemd aan, om het maar zacht uit te drukken. Die gelden komen uit het spaar- polje van 'telectriciteitsbedrijf, aldus luidt de toelichting.Dus de belasting betalers behoeven daarvoor niets extra op te brengen. Prachtig. Doch spaarpotten dienen om tegenvallers op te vangen en niet voor overbodige en luxe-uitgaven. Indien het geld toch uitgegeven moet worden kan het beter besteed worden voor betere verlichting van b.v. de St. Crispijnstraat of voor het verlichten van het Kerkpad. De voorgestelde lantaarn op het Raadhuisplein is in deze tijden over bodige luxe; veel verlichting is er niet noodig; want geparkeerd mag er toch niet worden en om als steun punt te dienen voor een ontelbaar aantal fietsen in de avonduren, zal de lantaarn toch wel niet bedoeld zijn. Komen er betere tijden welaan plaatst dan de lantaarn. Met verschuldigde hoogachting P. G. BEEKMAN. Bezuinigen. Waalwijk 28 Januari. Mijnheer de Redacteur. Met schrik las ik dat de Waal- wijksche belastingbetalers f 10UU. zullen moeten neertellen voor een nieuwe lantaarn op het Raadhuis plein. Zeker, het leelijke ding dat er nu staat moet weg, maar kan er niet met minder kosten iets goeds gemaakt worden. Van dit bedrag kan de gemeente twee werklooze gezinnen een jaar onderhouden. Deze luxe uitgave is m.i. tegen woordig onverantwoord. Bovendien begrijp ik niet goed wat de reserve van de lichtbedrijven hiermede te maken heefthet gaat toch niet zoozeer over de verlichting, dan wel om de verfraaiing. Met dank voor de plaatsing SIJ MEN' Waalwijk, 28 Januari 1936t Waalwijksche Wielerbaan. Redactie Echo van het Zuiden U mijnheer de redacteur bij voor baat dankend voor de verleende plaatsruimte. Ik heb Zaterdag in Uw blad ge lezen dat de plaatselijke Wielerbaan zoo goed als zeker zal worden stop gelegd; het zou mij ten zeerste spijten indien dat werkelijkheid zou worden want met mij zijn er toch. zeker nog een-honderdtal enthou siasten die de wielersport nog een warm hart toedragen Het zou zeer te betreuren zijn wanneer wij dezen zomer geen mooie wielerwedstrijden hier meei te zien kregen. Ik hoop dat de tegenwoordige eigenaar alsnog in de gelegenheid zal zijn de baan voor exploitatie te kunnen verhuren Zijn er in Waal. wijk geen menschen die zooiets aan durven, of zou het werkelijk niet meer rendabel gemaakt kunnen worden Ik hoop dat het een en ander nog in het gereede komt voor het seizoen is begonnen, EEN GEREGELD BEZOEKER. VOETBALSPORT. K.N.V.B.-Com petitiê. N.A.C. sïaat M.V.V. NOAIVs laatste krachten. MVV, dat vorige week nog de voor naamste belager van BW was, verliest snel zijn kansen. Thans verloren de Lim burgers van NAC, dat hiermede zijn laatste kans in handen gehouden heett. •Vermelding verdient voorts de over winning van NOAD op Blijerheide, waar door de Tilburgers de laatste hoop ten minste nog niet behoeven op te S^ven. In de tweede klasse hadden de leiden de ploegen een goede dag. A'Jle wonnen zij en de Valk bestond het zelfs \U1- helmina met 8—0 in de pan te hakken. In de derde klasse gingen ^belang rijkste wedstrijden niet door. I.WB won in den Bosch, terwijl de Boys het tegen Nivema tot een gefiik spel brachten. Hier volgen de uitslagen: lste Klasse. NOAD—Bleijerheide j Juliana—Eindhoven J PSV—Roermond NACMW Z~AJ 2de Klasse A. TSCDOSKO 7~l TerneuzeuHero MiddelburgDe Baronie 32 GoesZeelandia 31 RBCVlisingen 32 2de Klasse B. HelmondESV 31 TegelenBreda 70 VOSPicus 23 WilhelminaDe Valk 08 Willem II—VW 5—2 3de Klasse D. WSCBaardwijk afgek. VlijmenTOP afgek. Kaatsheuvelsche BoysNivema 33 Bossche BoysRWB 13 Reserve 2de Klasse B. Longa 3NOAD 4 13 Willem II 3—WSC 2 5—3 WAALWIJK. W. S. C. Willem II 3—VV.S.C. 2 5—1. Het tweede elftal heeft Zondag bitter teleurgesteld. De strijd tuschen hen en Willem II 3 kon beschouwd worden als dé wedstrijd van het seizoen, daar beide elftallen aanspraak maakten op het kam pioenschap. Nu WSC zich met liefst 51 liet inmaken zijn haar kansen op den titel verkeken en is het zoo goed als ze ker dat de Willem Il'ers er met de eer vandoor gaan. Niettemin kan WSC nog de eervolle tweede plaats bezetten en zou ook dit een zeer lofwaardige pres. tatie zijn. Het was de slechtste wedstrijd, die on ze ploeg in dit seizoen speelde. Op één uitzondering na de midhalf speelde een prima partij waren alle spelers finaal den kluts kwijt en kregen zij geen vat op het geroutineerde spel der gast- heeren. De uitslag zegt trouwens wel voldoende voor de meerderheid der thuisclub doch het zij gezegd dat de 51 door het abnormaal slechte spel der zwarte achterhoede wel eenigszins geflatteerd genoemd kan worden. De overige wedstrijden gingen we gens terrein-afkeuring niet door. Zaterdagmiddag klopten de junioren Heusden met 50 waardoor zij het kam pioenschap der Jeugdcompetitie voor het grijpen hebben. Een uitstekend voor beeld, dat de jeugd geeft! Voor a.s. Zondag s»aan op het program de volgende wedstrijden: Nivema—WSC 1. WSC 2—Wilhelmina 2. Baardwijk 2—WSC 3- WSC 4Zandschel 1. R. W. B. Wederom is het RWB gelukt in den Bosch de overwinning te behalen met 31 bleven onze jongens in de meerder- heid. Over het geheel genomen was het een forsch gespeelde wedstrijd, diwijls wel wat al te forsch. Scheidsrechter IJpelaar hield echter de teugels goed strak en heeft deze wedstrijd op uitstekende wijze geleid. o Reeds vanaf hot begin zijn de RWB'ers het meest in den aanval, maar het spel wordt iets te kort gehouden, zoodat de forsch spelende Bossche achterhoede steeds op liet juiste moment kan ingrij pen, terwijl de Bossche doelverdediger enkele schoten goed uit zijn doel houdt. Verschillende hoekschoppen brengen voor RWB niet het gewenschte resultaat. Bij een vluggen uitval der Bosschenaren weten zij een doelpunt te maken, doch scheidsrechter IJpelaar heeft voor bui tenspel gefloten. Dan zijn de BWB'crs weer in den aan val en als de linksbinnen wat al te hard handig wordt aangevallen schiet de mid- voor de hiervoor toegewezen strafschop goed in 10. RWB is thans doorloo pend in den aanval, doch voor rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld met RWB steeds in de meerderheid en hij een goede aanval weet de midvoor via een Bosch, lichaam de voorsprong te ver- grootcn 20. om bij een volgenden aan val de bal tegen de paal te schieten. Thans komen de Bosschenaren iels meer in den aanval, maar de RWB-ach- terhoede met den doelverdediger aan het hoofd is in goede conditie, zoodat doel punten uitblijven. Onze jongens weten zelfs hun voorsprong te vergrooten. Zij trekken zich thans geheel onnoodig in de verdediging terug, waardoor de gast- hceren meer in den aanval komen en enkele minuten voor 't einde weten deze de eer te redden, middtels een du bicus doelpunt. Nauwelijks is er echter afgetrapt of het einde is daar en hebben onze jongens een verdiende overwinning behaald. RWB 3 wist na een uitstekende wed- j strijd tegen Vlijmen A de sterkste uit de afdeeling een gelijk spel te behalen wat een uitstekend resultaat is. Tenslotte behaalden ook de junioren de overwinning, zij klopten Baardwijk met 41. W.V.V. BLAUW WIT. Zondag speelde Blauw-Wit een com petitiewedstrijd tegen Capelle en ver- verloor met 21. Blauw-Wit komt direct gevaarlijk op zetten en verscheidene mooie kansen gaan verloren. Bij een volgende aanval weet de rechtsbinnen te scoren. Capelle pakt nu steviger aan en met succes, want kort daarna is de stand gelijk. Beide par tijen wegen nu goed tegen elkaar op. Dt Blauw-Wit-voorhoede krijgt verscheidene opgelegde kansen, doch weet het doel niet te vinden. Kort voor de rust weet j Capelle de leiding te nemen. Na de rust is Blauw-Wit overwegend sterker, doch de voorhoede blijkt niet op schot le zijn, zoodat de achterhoede van Capelle alles kan wegwerken. Aanval op aanval volgt, doch zonder het verdiend resultaat. Capelle verdedigt zoo goed mogelijk en slaagt erin de stand op 2—1 te houden. Voor Zondag a.s. heeft Blauw-V- it vrijaf, terwijl Blauw-Wit 2 Vlymen een bezoek gaat brengen. (Zie vervolg sporl tweede blad). MOET Z IJ N die behartigt de belanger van plaats en streek i Totaal fl. 3907,20 fl. 69.- 39,- - 200,- GELDIG TOT EN MET 22 FEERUARI Uw winkelier verstrekt U tegen deïe bon 3 pakken Presto. 7£ ct. zeeppoe der, voor de prijs van 2, dus voor slechts 15 ct. 3 pakken Presto zeeppoeder. Naam Straat TTv. W ASCHOLl N F A BR IE K JOOOO^ PRO* 112 -092h Neem in plaats van het GRATIS PAK PRESTOgeen andermerk zeeppoeder aant U heeft recht op PRESTO en wie U iets anders geeft, benadeelt U.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3