NIEUWS UIT HEUSDEN. De politie heeft er al enkele bij den kraag genomen en een geducht standje toebedeeld! Bazar Chr. School te v.m. Besoijen. Maandag 20 Jan. j.l. had in het ge bouw voor Chr. Belangen te v.m. Be somen de slotvergadering plaats van het Bazar-Comité met de verschillen de medewerkers. De Voorzitter, Ds. Hoffman, open de met gebed en bijbellezen. De bedoeling van dezen avond was: een gezellige bijeenkomst te hebben, waardij natuurlijk de noodige „baks- kes" niet mochten ontbreken, terwijl de hoofdschotel van het menu zou zijn: overdracht van het geld aan de resp. penningmeesters van beide scho len. Inderdaad was het een buitenge woon gezellige, zeer druk bezochte - avond, afgewisseld door een prachtig geslaagd tableau, een voordracht van de veteraan op onderwijsgebied: mej. Mazirel, een komische voordracht van den heer M. van Zeist, een solo-zang van mej. Jo. van Zeist, waarnaar met gespannen aandacht geluisterd werd, en, last not least, een zeer in de smaak vallende dichterlijke verhandeling van den heer De Hoop, die op zeer komi sche wijze alles wat op de bazar met al z'n voorbereidingsvergaderingen ge beurd was, de revue liet passeeren. Vervolgens werden de boekeu van de penningmeesteres gecontroleerd en in orde bevonden door de heeren v. d. Hoven, De Boer en De Hoop. De penningmeesteres, Mevr. Both, kreeg hierna het woord en las, onder udemlooze stilte, de uitslag van de bazar voor. Deze uitslag was als volgt: Netto opbrengst 940.06. Dit bedrag werd verdeeld tusschen beide scholen in verhouding 2 1, zoodat aan de school een bedrag werd uitgereikt van ƒ626.71 en aan de bewaarschool 313.35. Hierop volgde een krachtig, harte lijk gemeend applaus. Vervolgens had de overdracht van het geld plaats aan de. deputaties uit de besturen van de beide scholen, waarna verschillende personen het woord voerden, n.l. de heer Van Driel, als penningmeester van het schoolbestuur, de heer Bud- dingh als secretaris, de heer Nelis na mens de kerkeraad, de heer De Hoop namens de ouders en de heer Wilzing als hoofd der school. Men heeft in Besoijen op prachtige wijze laten zien, wat zelfs in crisistijd door eendrachtige samenwerking te bereiken is en tevens hoezeer beide Chr. scholen zich in de hartelijke be langstelling mogen verheugen. Door den heer Wachtels van den Berg werd deze gezellige vergadering, waar weer zoo prachtig het saamhoo- righeidsgevoel tot uiting kwam, met dankgebed gesloten. N.V. Bouwkas „Rohyp", Amsterdam. Maandagavond hield de heer M. J. H. Denteneer uit Tilburg, directeur van het bijkantoor in het Zuiden, een lezing over hypotheek-kwesties in café City, waarvoor goede belangstel ling bestond. Wij zullen in ons volgend nummer een meer uitvoerig verslag geven. LiederSafel „Oefening en Vermaak". Het a.s. winterconcert, aanvanke lijk vastgesteld op 10 Februari, wordt thans gegeven op Zondag 16 Februari a.s. Als solist zal optreden de bekende tenorzanger Evert Miedema. Na afloop is er groot bal onder leiding van de Darling Band. Voor de a.s. Carnavalsdagen heeft de liedertafel 3 gezellige avonden op haar programma en heeft hiervoor reeds geëngageerd de gerenommeerde 8-persoons Jasz-Band The Rambling Moochers uit Gorinchem, welke hier reeds meermalen met groot succes op trad. Lezing Bouwvereenigingen. A.s. Donderdag, des avonds 7 uur, zal mr. Hazelburg, juridisch adviseur van den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemin gen 'n lezing houden in hotel Verwiel, over het onderwerp: Het nul en de noodzakelijkheid van organisatie van alle huis- én grondeigenaren en bouw ondernemers in een Landelijken Bond. Tot deze vergadering zijn uitgenoo- digd de besturen der Bouwvereenigin gen te Waalwijk, Baardwijk, Besoijen, Drunen, Loon op Zand en Kaats heuvel, Sprang-Capelle en Waspik. H. Familie. Ook in de St. Antoniusparoehie is een plechtig triduum gehouden voor jonge mannen, waarbij de Z. Eerw. Pater van Gassel C.S.S.R. gewezen heelt op het nul der Aartsbroeder schap der H. Familie. Als resultaat dezer predicaties mocht de H. Fami lie in die parochie Zondag niet min- derdan 74 nieuwe leden aannemen. 's Morgens werd in de parochiekerk een H. Mis opgedragen, waaronder de leden der H. Familie ter H. Tafel gin gen. De aanneming had 's middags te half 5 plaats. Daarbij werden toespra ken gehouden door pater van Gassel en pastoor Verhagen. Tevens werden twee gouden jubila rissen, de heeren A. C. v. d. Heijden en C. Slaats, en zes zilveren jubilaris sen gehuldigd. Zij kregen de gebrui kelijke medailles. Stille Omgang. De afdeeling Waalwijk van het Ge nootschap van den Stillen Omgang vergaderde Zondagmiddag in de bo venzaal van den R.K. Gildenbond. Zoo als telken jare was de bespreking der deelname aan den a.s. Omgang het voornaamste punt van het programma. Besloten werd de bedevaart op 15 Maart a.s. tesamen met de processie uit Tilburg en Oi ster wijk te houden. De mogelijkheid werd geopperd de deelnemers dit jaar na een Lof in de St. Antoniuskerk, gezamenlijk te doen optrekken naar het station, waar de expresstrein klaar zal staan om de processie naar Den Bosch te brengen, waar wordt aangesloten bij de pel grims van Tilburg en Oisterwijk. Daar de drukte in Amsterdam vo rige jaren nog al moeilijkheden op leverde, is thans een nieuwe regeling getroffen. De processies Tilburg en Oisterwijk en Waalwijk zullen n.l. des nachts om half 1 het H. Lof bijwonen, waarna de Waalwijksche deelnemers in de H. Mis zullen blijven en de ove rigen terstond den Omgang beginnen. De Waalwijksche processie zal een eigen zangkoor en een organist mee nemen. Vermoedelijk zullen uit Waalwijk 200 pelgrims naar Amsterdam on trekken. De Bonte Avond van O.O.G. Een prettige afwisseling in de reeks vanOooneeiavonden van O.O.G. was de Bonte Avond van Zondag. De zaal van „Thalia" in de Stationsstraat was geheel bezet met een enthousiast pu bliek. En de bezoekers hadden inderdaad reden om geestdriftig te zijn, want het overvloedige wat het program bood, stond op een bijzonder hoog peil en wij moeten onze bewondering uitspre ken voor de organisators, die uitste kend den smaak van hun publiek ken nen, en die goede volkskunst op het tooneel welen te brengen. Het zou ons te ver voeren hel pro gram uitvoerig te bespreken: van 7 uur tot over 11 werden de bezoekers aan genaam bezig gehouden. Hel knapenkoor uit Tilburg, onder leiding van den heer C. Bodde, gaf 'n keur van aardige, opgewekte liedjes, die met bewonderenswaardige beheer- sching gezongen werden. Wel 'n koor tje om trots op te zijn! Zeer terecht bracht het O.O.G.-bestuur een prach tige hulde aan den leider en zijn jon gens, die we hopelijk nog eens meer in Waalwijk mogen begroeten. Natuurlijk was het vroolijke genre niet vergeten. Door den heer H. van Engelen en 't duo Kleijn werd dit uit stekend vertolkt. Vooral „Drik" was dezen avond weer onverbeterlijk en zijn eigen liedjes sloegen geweldig in. En hel zij gezegd: zij verdienden dit succes ten volle. Ook het duo gaf ver schillende! uitstekende voordrachten, die veel vroolijkheid in de zaal brach ten. Na de pauze werd door O.O.G. zelf een kluchtige 1-acter opgevoerd, ge titeld „Bureau-Succes", waarmede on bedaarlijk gelachen is. Opnieuw be wees O.O.G. hiermede over welke uil- stekende krachten zij beschikt. De ver tolking was werkelijk boven allen lof verheven. Het omvangrijke program werd op zeer vlotte wijze afgewerkt en de kor te pauzes werden met de nieuwste schlagers gevuld door het ensemble Schouten uit den Bosch. O.O.G. heeft haar honoraire leden weer eens een mooie avond bereid en bovendien weer twee extra avonden aangekondigd, n.l. 9 en 16 Februari, wanneer een Humoristen-wedstrijd ge houden zal worden. Aanbesteding. Uitslag der aanbesteding van glas-, schilder- en behangwerk der verbou wing van een winkelpand in twee win kels met woonhuizen, gelegen aan de Grootestraat te Waalwijk, voor reke ning van den heer J. Tausch. soneele kampioenschap van de Lang straat. De wedstrijden zullen worden ge houden in café City, bij den heer H. de Ruijter, Markt, Waalwijk. Diverse goede spelers uit heel de Langstraat zullen worden aangeschre ven of ze genegen zijn om aan dit kam pioenschap deel te nemen. Verschillen de geldprijzen en kampioensmedailles zullen hierbij te verdienen zijn. Wij twijfelen er niet aan dat dit concours, dat voor Waalwijk, ja, voor heel de Langstraat, iets nieuws zal zijn, naar wensch zal slagen. Zoodra er genoeg deelnemers binnen gekomen zijn, zullen wij hun namen be kend maken en hierop verder terug komen. In café Wed. J. van Helvoirt werd het tournooi voortgezet met een wed strijd tusschen E.B.B. en de thuisclub ,,Het Bandspel". De uitslag was als volgt: E.B.B.H. Slaats 72, A. Verheijden 75, Fr. de Vries 66, M. v. Mierlo 75, K. Leijten 75, totaal 373 punten. Het Bandspel: L. Moonen 75, P. v. Schijndel 50, G. v. d. Wiel 75, Diel- man 55, B. v. d. Pennen 39, totaal 294 punten. Hoogste serie E.B.B.: A. Verheijden met 15 c.; hoogste serie H.B.O.: L. Moonen met 19 c. Aanrijding. Maandag had in de Grootestraat nabij de Markt een aanrijding plaats. De 15-jarige mej. B. uit Kaatsheuvel werd tegen den grond gesmakt door een achteruit rijdende vrachtauto, waarvan de bestuurder onbekend is gebleven. Het meisje werd bewusteloos opge nomen en bij Apotheek Nijman bin nengedragen. Toen zij opgeknapt was, werd zij naar een familie-lid aan den Winterdijk gebracht, waar zij op nieuw in elkaar zakte, zoodat men liet raadzaam achtte geneeskundige hulp in te roepen. Gelukkig bleek, dat het meisje geen ernstige verwondingen had opgeloopen. Diefstal. Bij S. in de Grootestraat werden Vrij dagnacht enkele konijnen benevens 'n vijftal konijnenvellen gestolen. N. C. B. De Afdeeling Waalwijk van den N. C. Boerenbond houdt Vrijdag a.s. hare algemeene vergadering in 't Patronaat te Baardwijk. Deze vergadering wordt een uur vervroegd, vanwege de lezing, welke zal worden gehouden door den heer Bonants, Directeur der Verzeke ringen v. d. N. C. B. Aanvang dus om half zeven. Ontwikkelings cu/sus. In het St. Clemens patronaat werd Maandagavond de de Unlwikkelings- avond vanwegCde R K. Werklieden vereeniging Aid. Buardwija gegeven. Na eeu openings- en welkomst woord van den voorzitter den heer C. Maas hield de heer P. Vriens, worden goedgekeurd, en bracht ver volgens het finanuëele verslag uit over het afgeloopen boekjaar, waaraan wij het volgende onileenen: In kas op 31 Dec 1934 f 17 42 De ontvangs-en bedroegen t 218 61 De uitgaven f217 62 In kas op 31 December 1935 f0 99. De bezimngrn bedroegen op 1 Jan 1936 f130 76 De «chulden f16 50. Vermogen op 1 Jan. 1936 f 114 26. De vereeniging telt momenteel 40 leden. Aan de geestelijke en tech nische adviseurs werd dank gebrachi •'oor hun belangiooze zeer gewaar deerde medewerking. Ook werd dank gebracht aan ge meentebes'uur en boerenbond voor ontvangen fi lantieë'en steun Deleden die deel hadden genomen aan den proefveld en gewassen wedstijd, werd een geldprijs toegekend. De periodiek aftredende bestuurs leden Jan Knippels en C Brok werden bij acclamatie herkozen. Bij stemming voor een nieuw bestuurslid werd gekozen C. Brekelmans. Voor de Kring-tentoonstelling, die dit jaar wordt gehouden, werden de leden aangespoord tot deelname aan den proefveld-en gewassen wedstrijd. Hiervoor gaven zich 16 leden op Medegedeeld werd dat de vereeni ging een nieuw bondsvaandel krijg" waarvan de teekening werd getoond. Voor deelname aan de retraite te Vught. begin maand Maart, gaven zich 21 leden op De leden werden verzocht zooveel mogelijk de grooie Kring -vergadering bij te wonen, waarop Pater Henricus zal komen spreken De varkensverzekering hield eveneens haar jaarve gadering onder voorzitterschap van M. v Halder. Na voorlezing der notulen door den secretaris M v. Dommelen werd het finantieel verslag uitgebracht. De ontvangsten waren f229 68. De uitgaven f181,19 Ontvangen aan maandpremie f15171 Bijdra e boe renleenbank f 15,Reserve f 718 98. In kas op 31 Dec 1935 f48 49 Aai. ongevallen werd uufiekeerd t 129,44 Verzekerd waren 129 varkens en 5 zeugen. De vereeniging telt 64 leden. Het voorstel van het bestuur van uilbetaling der biggen tot 35 K G te brengen van 28 op 33 cent, werd goedgekeurd Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de ver gadering. In de zaal der meisjescon gregatie werd Dinsdagavond de jaarvergadering gehouden van de veeverzekering »St. lsidorus«. De voorzitter C v. Drunen opende de vergadering met den Christelijken groet en een welkom aan allen, waarna door den secretaris L. de Wit de notulen werden voorgelezen en verslag werd uitgebracht over het afgeloopen boekjaar. Hieraan ontleenen wij het volgende: De ont vangsten bedroegen f 2266,52, de secretaris van de H,K. Diocesa.ie uitgaven f 2154,43. In kas op 1 Jan. Werkl. Vereen., wegens verhindering f 4,49. In kas op 31 Dec.1935 G. Hens 875.— W. Hens 874.— Mol 735.— Van Hulten 730i Van der Pas 712. Beijnen 673. Gebrs. van Loon 640. Wed. van der Heijden 622. Biljartsport. Heden, Woensdagavond, om 8 uur, zal er een biljartwedstrijd plaats vin den in het café van den heer Jac. Pas sier tusschen de aldaar gevestigde So ciëteit „Amicitia" en het tweede 5-tal der vereeniging „Ons Genoegen", ge vestigd hij dhr. Alb. Kemperman. Na de nederlaag welke Amicitia de vorige week heeft opgeloopen bij Ons Genoegen, twijfelen wij er niet aan of ze zullen hedenavond hun beste been tje voor zetten om revanche te nemen. Wij raden daarom dan ook alle bil jartsportliefhebbers aan, hier heden avond eens een kijkje te gaan nemen. van den heer Goppens, een keurig verzorgde rede met als onderwerp «Zedelijke volksverhelfing en statie lijke welvaart Uitvoerig betoogde spr. de nood zakelijkheid van een nieuwe aan eensluiting der atbeiders in R. K. verband en wees op het vele dat dooi de organisatie reeds was gedaan tot zedelijke verheffing van den arbeider. Vooral in dezen tijd, nu de stoffe lijke welvaart hoe langer hoe meer plaats maakt voor nijpend gebrek, klinkt voor velen de roepstem van «links», waar uitslu.tend materieele voordeelen worden voorgespiegeld, zoo verlokkend. Bij alle zorg die de R.K. organisatie voor de sloffe f 23,66. Reserve 1 167,63. Aan premie ont vangen f 1525,15. Aantal leden 146 met 612 stuks vee. De periodiek aftredende bestuurs leden Jos. Pijnenborg en C. v. Dru nen werden bij acclamatie herkozen Wegens bedanken van het be stuurslid A. v. Bladel moest een verkiezing plaats hebben, gekozen werd A. v. Bladel. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt, waarna sluiting plaats had. De Kalverenverzekering hield een jaarvergadering onder voorzit terschap van M. v Halder. Na opening deed de secretaris een jaar sprak de heer de Boer een woorr van dank aan publiek en spelers Voor de Evangelisatie Eber Haezer te Raamsdonksveer hoor) a.s. Zondag des v.m. 9.30 en dt nam. 2 uur voor te gaan Ds. Ewolr uit BergAmbacht. Door de R.K. Propagandaclul »\oor God en Naderland» werd it Hotel Centraal alhier een uitvoerin gegeven. Opgevoerd werd het prach' tige Driekoningenspel van Felij limmermaus «En waai de ster biet stille staan». Alhoewel we reeds herbaaldt malen hebben hooren beweren dar <Je vereeniging der gemeenten Geer truidenbeig, Raamsdonk en Waspik geheel van de baan zou zijn, leel het toch dien avond ol genoemdt gemeenten vereenigd waren, wan; niet alleen waren er bezoekers uit Geertruidenberg, maar zelfs ook uil Raamsdonksveer en Waspik. Raams donksveer was hier in de meerder heid. Het geleek wel op de wedstrijc Frankrijk—Nederland, want vanui Raamsdonksveer was een flink aan tal supporters meegekomen om dt spelers aan te moedigen En dit supporters zijn er dan ook tenzeerstt in geslaagd, want het gebodene was in een woord af. Dit konden wt tiouwens wel verwachten, want te Raamsdonksveer hebben reeds een viertal opvoeringen van genoemd looneelspel plaats gehad met een totaal aantal toeschouwers van ongeveer 161)0, wel een bewijs dal het gebodene de moeite waard is De regie van den heer Frans van Gerwen was zooals altijd keurig Het bleek dat men het idee van den schrijver volkomen had begrepen want een van de drie Koningen Suskewiet, zong zooals hij moesl zingen: zeer gebrekkig. Verder was de kieeding sjofel, terwijl er een aardig woordje Vlaamsch gesproken werd. De twee andere Koningen speelden eveneens keurig, zoo zelfs, dat het drietal meer naar't beroeps- spel dan naar 't dilletan.isme over helde.; Het spel van den duivel was werkelijk duivels, terwijl ook de andeie spelers hun rollen goed ver. stonden. Zeer indrukwekkend was het moment waarop Suskewiet naar den hemel ging. Ce decors, verzorgd door Frater Hubertinus en architect Jos Renniers waren af en over de grimage door den heer J. v. Gerwen niets dan lof. Het was een kunstvolle avond, die een talrijker publiek (er waren er slechts ongeveer 160) waardig was geweest. De verkoop van weldadigheids, postzegels voor het Kind door het dames—comité onder leiding van den Weleerw. heer kapelaan J. v. Bakel, heeft f48 opgebracht. Een woord van dank aan genoemd comité is hier zeker op zijn plaats. lijke belangen der arbeiders in alle I verslag waar uit bleek datopfJan omstandigheden aan den dag legt, 1935 in kas was f 46,36. Dat de biljartsport in Waalwijk op het moment in grooten blbei verkeert, bewijst dat er geen week voorbij gaat of door vereenigingen worden groote nationale concoursen en onderlinge wedstrijden uitgeschreven. In deze wedstrijden komen partijen voor die werkelijk den toets der vergelijking met clubs uit groote steden prachtig kunnen weerstaan. Daarom hebben eenige heeren die in de biljartsport goed thuis zijn, het plan geopperd om in Waalwijk een groot concours uit te schrijven om het per- blijft voor haar de zorg voor het geestelijk welzijn op het eerste plan. Ook het vraagstuk der jeugd werkeloosheid had haar groote zorg in welk verband spr. wees op het heilzame werk der tehuizenals o.a. huize Guerra. Als allekatholieke georganiseerden n.l. de 59 000 in ons diocees en de 200 000 over het geheele land een grootere saamhoorigheid en meer medeleven met het vereenigingswerk aan den dag legden, dan zou er nog veel meer bereikt worden. Meteen krachtige opwekking besloot spreker zijn betoog. De Eerw. A viseur, kapelaan Allard dankte densprekeren onderstreepte nog eens diens woorden inzake een intensiever vereenigingsleven onder de arbeiders. Het was een zeer leerzame avond en het was dan ook te betreuren dat niet meer leden van hunne be langstelling hadden doen blijken. Juist voor hen die zoo gemakkelijk wegblijven waren de propagan distische woorden van den heer Vriens het best op hun plaats ge weest. DRUNEN. De Jonge Boeren, stand vergaderde Maandagavond in de zaal der meisjescongregatie Alle leden alsmede de geestelijke en tech nische adviseurs. Kapelaan Vogezen de heer J v. Rony waren aanwezig De voorzitter Jos Pijnenborg opende de vergadering met een welkomst groet aan allen De secretaris C. Brok las de notulen voor die onveranderd De inkomsten bedroegen f365,59. De uitgaven f362,13. Reserve f494,04. Voor 39 ongevallen werd uitge- keeid f 311.75. De periodiek aftredende leden R. v. Drunen en M. Jehoel werden bij acclamatie herkozen Hierna rondvraag en sluiting. De laatste houtverkooping al hier bracht f 1517,75 op, hetgeen beduidend meer is als vorig jaar. 'Poen werd slechts f 1300,gebo den. GEERTRUIDENBERG. Bij Min. resolutie is de rijksklerk A. v. Etten benoemd tot kassier ten kantore van den ontvunger der dir. belastingen alhier. De inzameling gehouden ten bate der Jeugd werk loozenzorg, welke ter hand genomen werd door de R K. Werkliedenvereen. en Propa- gandaclub hier ter plaatse, bracht de mooie som op van 128.15. Zondag en Maandag werd in het R K. Parochiehuis alhier door de tooneelvereen. St Joseph een uitvoering gegeven waarvan de op brengst geheel kwam ten bate van de plaatselijke bestrijding derT.B C. Opgevoerd werd het tooneelwerk van den auteur Herman de Vries «Priesterplicht», terwijl het vroolijk blijspel van P. v. Zwieteren »De Journalist» het geheel besloot Beide avonden was de zaal goed bezet en oogstten de jeugdige spelers veel succes. Namens de T.B.C.-commissie Heusden 28 Januari 36. Naar we vernemen zal zeer bin. nenkort een begin worden gemaakt met den bouw van de kazerne nabij de groote brug over de Maas, waar. van eenigen tijd geleden volgens krantenbericht reeds sprake was De werkverschaffing in hel Mannenland is afgeloopen. Thans zijn een 20 tal weikloozen te werk gesteld door het bestuur der Gods huizen alhier onder Bab'broek. Onze stadgenoot de heer Hub. Baaijens is aangesteld tot decanaat, opzichter van alle kerkelijke gebou wen en het decanaat Heusden. Benoemd is tot voorzitter der Chr. Jongelingsvereeniging de heer W. v. d. Steenoven, tot vice-voorz. de heer J. van Helden. De heer Adr. de Graag komt weer uit in het damlournooi te Amsterdam, om het kampioenschap voor Nederland. Zondag speelde hier Juliana tegen BW 4 voor de competitie en verloor met 0—1, wat tot heden haar 2e nederlaag en daarom erg jammer is. Zondag gaf de Fanfare der H. Familie md welwillende medewer king van de R.K. Tooneelvereeni" ging «Kunst na Arbeid» uit Nieuw* kuijk een groote winteruitvoering in het vereenigingsbouw. De ver schillende muzieknummers werden on<ler directeur v. Heivoort als naar gewoonte uitstekend uitge voerd. Ook de komische voordrach ten werden viot vertoond, terwijl over het blijspel: «Samson en Moot doen aan boksen» maar één roep was. Al met al kan gezegd worden, dat het zeer talrijke publiek even als de dilettanten kunnen terugzien op een zeer geslaagden avond. De damclub V. D. hield Maan dagavond een ledenvergadering. Allen waren present Besloten werd o.m. in April te spelen tegen R'veer en een wedstrijd te organiseeren om de pers. kampioenschappen le en 2e kl. van het Land van Heus den en Altena en de Langstraat. Hiervoor zullen circulaires worden toegezonden. Na behandeling v:-n enkele punten van ondergeschikt

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6