Sequoia, Je maagd der wildernis. groote afslag BUITENLAND. KOERSEN. GEMENGD NIEUWS. AGENTEN „REPKO" Ook bij Roos slagerij ROOS SLAGERIJ S UIKERFREULE Begrafenis van Koning George. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. GEVRAAGD VISCHHANDEL Voorhanden; VOOR DEN BOTERHAM: van Rund- en Varkensvleesch. pioenschap behouden door de Be Read}*- junioren in eigen huis met 32 te slaan, 't Was een aardige wedstrijd, waarbij voortdurend de Boys in de meerderheid waren. Twee doelpunten werden nog geannuleerd. Het einde kwam met een verdiende 32 Boys-overwinning, nadat de rust in was gegaan met 20 voor de Boys. R.K.V.V. Be Ready. Be Readv 1 eischte te Moerdijk, alwaar zij bij DVO te gast was, beide punten voor zich op In een wedstrijd waar de geel-zwarten voortdurend in den aanval waren, slaagden zij er tenslotte in met 30 te zegevieren. Het tweede elftal slaagde er met moeite in met een oneven goal de Quick-reser- ves er onder te houden. Zij zegevierde met 10. Voorwaar geen slechte dag voor de Be Ready-ploegen. Het junioren-elftal verloor met 32 van de Duss. Boys. WASPIK. Waspik 1Dongen 2 10. Wederom heeft ons eerste elftal onze verwachtingen overtroffen. Tn plaats van een gelijk spel zooals we vermoed hadden, hebben onze jongens weten te zegevieren, zij het dan door de eenigste goal welk in deze wedstrijd kon worden gescoord. Dat neemt echter niet weg, dat de beide punten welke er door werden veroverd even kostbaar blijven als wanneer een grootere score mogelijk was geweest. We kunnen nu de vrees om op het eind van het seizoen als hekken sluiters te fungeeren, voorloopig van ons afzetten en dat niet alleen, maar wan neer we op den ingeslagen weg voort gaan, zullen we ongetwijfeld nog een zeer aanzienlijke plaats op de ranglijst veroveren. Daarop dus nu alle krachten ingesteld. Wat spelpeil betrof had de wedstrijd wel op eenigszins hooger plan kunnen staan. Na een schitterende start van Waspik, waardoor het Dongen-doel drie tot viermaal achtereen aan het grootste gevaar ontsnapte, daalde het spel tot het middelmatige en wist zich daarboven tot het einde toe, niet te verheffen. Ook Dongen kwam niet boven de middel maat uit en vooral de voorhoede hield het spel veel te kort. waardoor elke aanval om hals gebracht werd voordat hli eenig gevaar kon opleveren. Na de rust wordt Waspik een weinig doortastender. Uit een goed opgezette aanval wordt de bal voor het Dongen- doel wat heen en weer gespeeld, totdat de linksbuiten de kans schoon ziet en met een tam schot het leer in het net deponeerl. Hoewel de Dongenaren alles in het werk stelden de gelijkmaker te scoren, ze slaagden daarin niet, zoodat ze met leege handen naar huis moesten De wedstrijd voor het tweede elftal werd door ZVV afgelast. RAAMSDONK. Quick 1—VV.V.R. 1 2—2. RAAMSDONKSVEER Veersche Boys 2Hirundo 50. GEERTRUIDENBERG. S.N.P. 1—S.C.O. 2 41. SPRANG. WIELERSPORT. Waalwiiksche Rennersclub Excelsior. L.l. Maandag hield de wielerclub Ex celsior haar eerste jaarvergadering in haar clublokaal café „City". De opkomst der leden was zeer bevredigend. Notulen en jaarverslag van den secre taris en penningmeester werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit een en ander is gebleken dat Ex celsior wel degelijk levensvatbaarheid heeft,en de wielersport alhier wel reden van bestaan heeft, al is de publieke be langstelling niet naar wensch. Er werden reeds verschillende plan» nen besproken, zoo zal o.m. a.s. Zondag een aanvang worden gemaakt met een drie weeksche competitie-rit, via Dru- nen-Heusden Maasdijk-Zomerdijk (twee maal). Wegens drukke bezigheden was de huidige voorzitter jammer genoeg ge noodzaakt als zoodanig te bedanken. Het bestuur werd als volgt samengesteld: F. de Vaan, Voorzitter; A Mulders, Pen ningmeester; M. van Vugt Secretaris; Jos Sars, A. Nelis, Comm. Excelsior telt momenteel 40 leden. Op waardige wijze heelt het Engel- sche volk zijn overleden Koning ver gezeld op zijn laatslen gang, den gang naar de Koninklijke Gralkelders te Windsor. Gedurende de vier dagen dat het stoffelijk overschot opgebaard was, hebben meer dan 800.000 menschen ervoor gedefileerd om den grooten koning—keizer een laatste hulde te brengen. Dag en nacht moest de Westminster Hall geopend blijven om allen gelegenheid te geven hun groet le brengen. Den laatslen nacht voor de be grafenis hebben Koning Edward en zijn drie broers de doodenwacht gehouden. De begrafenisplechtigheid was een grootsche, imposante gebeurtenis, zooals zelfs Engeland's historie er slechts weinig kent. Onbeschrijflijk was de drukte langs de straten waar de stoet pas seerde. Reeds in de vroege morgen uren moest alle verkeer worden stopgezet en was er geen doorkomen tusschen de menschënmassa's te vinden. Achter de affuit, waarop de lijk baar geplaatst was, schreden Koning Edward met zijn broers en schoon, broer. Daarachter volgden de ver tegenwoordigers van buitenlandsche staten en vorstenhuizen. Niet min «Ier dan vijf koningen waren daar onder n. 1. Koning Haakon van Noorwegen, Koning Christiaan van Denemarken, Koning Carol van Roemenië, Koning Leopold van België en Koning Boris van Bulgarije. Ongeveer twee uren duurde de tocht door de straten van Londen. Te kwart voor twaalf was Pad. dington Station bereikt, vanwaar het stoffelijk overschot in een rouw trein naar Windsor gebracht werd. Daar vond de rouwdienst plaats in de St George kapel. De oude kapel bood een schitte rende aanblik Links van het altaar stonden in witte gewaden de koor knapen, rechts de geestelijkheid in zwarte, witte en roode gewaden. Voor het altaar in purper gekleed, de aartsbisschoppen van Canterbury en York Terzijde van het altaar zag men de Middeleeuwsche gewaden der dragers van de verschillende nog Middel eeuwsche heraldieke funciies en van de voornaamste hoogwaardigheidsbe kleeders der Oude Orde van den Kousenband Het was een oogenblik van groote ontroering toen allen zich van hun zetels verhieven en het lievelingslied van den Koning „Abide with me weerklonk Daarna daalde de aartsbisschop van Canterbuiy naar de katafalk af en zegde het gebed voor de dooden, dat eindigt met de woorden «Ge doogt niet dat wij in de pijnen des doods van ons laatste uur van U zullen vervreemden.» Na deze woorden daalde lang. zaam de katafalk met de kist naar de zich onder het altaar bevinden de grafkelder Op dat moment dreunde buiten een kanonschot, dat de twee minuten van stilte aankondigde. De echo van dit schot werd ge hoord over de geheele aarde. Het klonk in de straten van Londen, en de voorsteden, in Schotland en in Ierland, naar ook over de prairiën van Canada en de oerwouden van Indië, over de vlakte van Australië en in de hergen van Zuid Afrika en het Poolsche gebied en op de Brit- sche eilanden in de Stille Zuidzee. En overal verstomde plotseling het leven, overal waar de Britschevlag waait, werd het even stilte en stil stand. Het duurde slechts twee minuten, want toen kondigde een nieuw kanonschot het einde van deze grootsche hulde aan den ontslapen heerscher over dit enorme Rijk aan. Koning Edward VIII schreed daarop langzaam naar de opening boven het grafgewelf en met de woorden: »Earth to earth, ashes to ashes», strooide hij uit een zilveren schaal aarde op de kist. Met het »God save the King» werd de majestueuze plechtigheid besloten De Gemeentebedrijven in 1935. Verschenen zijn de productie- en afname-cijfers der gemeentebedrijven in 1935. Daaraan is het volgende ont leend: Gasbedrijf. Het gasbedrijf produceerde 825.052 m3 of 68774 m3 (7.58 minder dan in 1934. De aflevering van het gas bedroeg in totaal 765.778 m3 of 40124 m3 (4.98 minder dan in 1934. Vooral het muntgasverbruik liep sterk terug, het bedroeg in 1935 239.850 m3 tegenover 274.901 m3 in 1934, een teruggang dus van 12.75 De afgifte gewoon gas kon zich vrijwel handhaven, de ver mindering bedroeg hier slechts 1.54 In deze categorie werd afgegeven 440.589 m3. Voor straatverlichting was noodig 85.339 m3 of 2.21 meer dan in 1934. Het laatste kwartaal van 1935 is de gas-afgifte zeer goed geweest, zelfs be duidend hooger dan in het overeen komstige tijdvak van 1934. Door deze omstandigheid is de groote verminde ring van het eerste deel van dit jaar goeddeels weggewerkt. Gewone gasmeters waren geplaatst •1027 (1934: 1034) en muntgasmeters 925 (1934: 927). G. E. B. Het Electriciteitsbedrijf ging crescen do. De stroominkoop steeg met 2.38 tot 545.506 Kwh en de aflevering met I.92 tot 472.370 Kwh. In de afname van lichtstroom (272.206 Kwh) viel een vermeerdering van 5.6 te constateeren, in de cate gorie krachtstroom (196.910 Kwh) daarentegen een teruggang van 2.82%. Het aantal lichtstroom-verbruikers bedroeg 1464 (1934: 1360) en het aan tal kracht-verbruikers 116 (1934: 123). Waterbedrijf. Voor het eerst sinds vele jaren geeft het tot voor kort zoo florissante water bedrijf een vermindering der afgifte te zien. De totale aflevering bedroeg 201.842 in3 of 3.75 minder dan in 1934. De abonnementsafname liep het sterkst terug, n.l. met 6.25 tot 107.930 m3. Per watermeter werd ge leverd aan particulieren 55.532 m3, hetgeen tegenover 1934 een vermeer dering van 1.32% beteekent, en aan industrie en gemeentewerken 38.380 m3 of 3.60 minder dan in 1934. De waterproductie bedroeg 211842 m3 (1934: 219.414 m3). Voor huishoudelijk verbruik waren aangesloten 860 perceelen (1934: 803), voor industrie, woningbouw en ge meentewerken waren er 47 aansluitin gen (1934: 43), terwijl per abonnement werd afgenomen door 1261 aangeslo tenen (1934: 1246). Het totaal aantal aansluitingen vermeerderde dus van 2092 tot 2168. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad, op Donder dag 30 Januari 1936 des n.m. ten half 8 uur ten raadhuize der ge meente. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Machtiging aan Burgemeester en Wethouders tot het houden van de gewone verpachtingen en ver huringen in 1936. 3. Verzoek van den Centralen Bond van Politiehonden-vereeni gingen tot verlaging van de belas ling voor politiebonden met voor stel van Burgemeester en Wethou ders. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol het intrekken van het raadsbesluit van 21 Nov. 1935, regelend de maximum snelheid op wegen, binnen de bebouwde kom men der gemeente. 5 Voorstel van Burgemeester en Weth. tot wijziging van de veror dening op de heffing van besmet telijke ziektengelden. 6. Vooistel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandschever huring van de schoolwoning in wijk Haarsteeg aan het hoofd der bijzon dere lagere jongensschool aldaar 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aan koop van een perceeltje grond van de Provincie in de Mommersteeg. 8. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche aankoop van een gedeelte grond van het perceel van Sieveking aan den Zuidelijken in gang van de Akkerstraat. 9. Voorstel van B. en W. tot on derhandsche verkoop van de alge- meene begraafplaats van de voor malige gemeente Nieuwkuijk. 10. Voorstel van B. en W. betref fende een voorstel van Ged. Staten tot verlaging van de wedde van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger en de Wethouders. II. Voorstel van B. en W, tot het sluiten van een onderhandsche kas- geldleening van den dienst 1936. 12. Voorstel van B. en W. tot be perking van het hoogste aantal te verleenen vergunningen in de wij. ken Vlijmen, Nieuwkuijk en Haar steeg. 13. Wijziging van de begrooting 1935 afdeelingen Vlijmen en Nieuw- ki ijk. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Vrijdag 8U4 uur. R.D.B.-Theater, «Sequoia, de maagd der wildernis». Vrijdag 3 uur, Luxor Bioscoop, »Cleopatra». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Opgaaf van de Roltrrdamsche liankvereeniging N.V. Verkoopkoers omstr. 11 ure. Parijs Brussel N. York Montreal Reischeques Marken Bnk 27/1 7.283/4 59.z7'/2 9.72 24,8*'/2 1 453/4 1,46 37,58 41.- 37,75 Verdronken. Men meldt uit Werkendam: Zaterdagavond moest de 18-jarige schippersknecht G. Versteeg van Nieuwendijk, die met zijn schip aan de voormalige suikerfabriek lag, de lantaarn aansteken. Hij struikelde en viel over boord. De schipper moest hem voor zijn oogen zien verdrinken, daar geen boot aanwezig was. Het lijk is nog niet opgevischt. Vliegtuigrampen. Nabij Texas is een vliegtuig neer gestort. De twee inzittenden werden gedood. Te Pearl Harbour nabij Honoloeloe zijn twee Amerikaansche bommenwer pers neergestort, waarbij zes personen om het leven kwamen. Tragisch ongeluk te Princenhage. Gisteravond werd de 14-jarige sla gersleerling Verwijmeren uit Beek, onder de gemeente Princenhage, op den Academiesingel te Breda, door een zeswieligen vrachtauto gegrepen en op shg gedood. Naar Parijs. Een reiziger uit Noord-Scharwou- de ging er met 6000.— van zijn pa troon vandoor en zag kans die in Pa rijs in drie dagen op te maken. De man is gearresteerd. Alexander Zoebkow overleden. Gemeld wordt, dat de bekende avon turier Alexander Zoebkow, die gehuwd was met wijlen prinses Victoria van Pruisen te Luxemburg op zes en dertig jarigen leeftijd is overleden. Fraude. Te Heerenveen is een directeur van twee verzekeringsmaatschappijen ge arresteerd. verdacht van fraude. De maatschappijen zijn voor 35000 opgelicht. Negentien mille verduisterd Te Buinen in Drenhe is de jarige weduwnaar T. Z. gearresteej die verdacht wordt gedurende jaren 1921 tot 1935 als kassier y, de Boerenleenbank te Buinen e bedrag van rond 19,000 gulden hebben verduisterd. voor Waalwijk en omstreken voor een kapitaalkrachtige Maatschappij van Levens-, Volks-, Ongevallen- en Brand' verzekering met zeer concur, reerende maand- en week- premie tarieven, om het be- staande klein agentschap over te nemen en verder uit te breiden. Ilooge provisie en incasso- loon. Bij gebleken geschiktheid vaste positie. 55668 Brieven a. h. Bureau v. d. blad onder No der advertentie. UMM Grootestr. 221, WAALWIJK. TEL. 264. Versche Oesters, Levende Kreeft, Versche Zalm, Tong, Tarbot, Griet, Kabeljauw met lever, Spiering, Z Z. Bot, Zuiderzee Bukking, Snoek, Baa*s, Bak- en Stoofpaling, Zoutevisch, Blanke Stokvisch, Schol- en Scbelvisch vanaf 20 ct. p pond. Gerookte paling, Paling in Gelei Spekbokking Zalmbokking, Bokking. Gestoomde en gerookte Makreel Harderwijkers, Sprot, Garnalen Prima Zoute en Zure Haring 5 5 ct. Gesneden Zalm 30 ct. p. ons. Spekbokking 12 ct. p. ons. Makreel 18 ct. per ons. DAGELIJKSCH V E R S C H GEBAKKEN VISCH. GROOTSER DAN ..TRADER HORN' SPANNENDER DAN „TARZA N" is de buitengewone zeldzame film De hoofdrol in deze schitterende M. G. M. film wordt gespeeld door JEAN PARKER. HET MYSTERIE DER OERWOUDEN. NOG NIMMER TEVOREN HEEFT MEN lETs'dergelijks in filmbeeld kunnen vastleggen. Vanaf Vrijdag in R. D. B. THEATER, Waalwijk. Bespreek uw plaatsen. Toegang 16 jaar. Heden als reclame GELDERSCHE loodje) 37'/2 CENT PER POND. Vergelijk onze prijzen met hetgeen U Fricandeau 55 Varkenshaas 50 Cotelet, vanaf 40 Varkenslappen vanaf 45 Mager doorregen spek 35 Vet versch spek 30 Vet gerookt spek 35 Gehakt 3'/2 pond Versche worst 3'/2p Reuzel 3'/, pond WORST (met heden betaalt. 65 L— 1 1, Beafsluk Rosbeaf Rib Dikke Rib Runderlappeih vanaf Po u let Schenkel Bouillon vleesch Gehakt 3'/2 pond Rollade 3 pond U weet toch ook dat BOOS' zijn doel is, te leveren wat goed is Bestellingen worden gratis aan huis bezorgd. U komt toch ook naar: Grootestraat 131 WAALWIJK (bij de Haven) Telefoon 212 staat op internationaal peil, en is van het begin tot het einde e e n volwaardige film. 55671 W.S.C. 1—M.V.V. 1 4—1. Wederom waren we in de gelegenheid een en thousiast gespeelden wedstrijd te aanschouwen. „.Ons le elftal heeft zich weer danig geweerd en daaraan hebben we het dan ook te danken dat met sprekende cijfers de wedstrijd werd gewonnen. Niet dat we er zoo bang voor waren dat ons de buit van dezen kamp zou ontglippen, maar toch, voetbal blijft ook een kansspel en daarom zijn we van het resultaat nooit zeker. Thans is ech ter de zaak beklonken en kunnen we weer met genoegen op een prachtige overwinning terug zien. Het 2e elftal trof liet, zooals wc hadden ver moed, niet zoo bijzonder. Met 31 kregen zc de kous op den kop. Ons vermoeden dat het le elftal een zware taak te wachten stond, is bewaarheid geworden. Wij hebben Quick niet onderschat toen we schre ven dnt ze taaien tegenstand zouden liicdcn. Ze hebben de onzen een gelijk spel afgedwongen en we moesten ons daar bü leerleggen. Het is jam mer dat we niet hebben kunnen winnen, doch het is nog alleszins een lofwaardig resultaat. Ons 2e elftal stelde zich echter met een ver- dceling niet tevreden en wist met een oneven goal te winnen. Dit is ongetwijfeld zeer verdienstelijk werk te noemen, te meer daar de Dussensehe Boys hebben laten zien dat ze nog zoo maar niet met zich laten spotten. Ue wedstrijd voor ons le elftal, dat aanvanke lijk naar Zevenbergen zou gaan, werd afgelast. Ons 2e elftal kwam In eigen huis binnen de lijnen tegen Hirundo en heeft daarmede flink afgerekend. Met niet minder dan 52 werden de gasten geslagen. Hiermede hebben zij zich weer vaster op de bovenste plaats gehecht en er zal nu voortaan al heel wat moeten gebeuren vooraleer ze zich zullen laten onttronen. Ons 3e elftal deed voor het 2e niet onder en wist van W.S.C. 2 den heel en buit machtig te worden, wat we zeker een mooi resultaat mogen noemen. In een zeer mooie wedstrijd waarin het aan spanning niet ontbrak, hebben onze jongens de beide puntjes weten te bemachtigen. Tevens had den onze spelers weer eens de gelegenheid te toonen, wat zc kunnen, en dan kunnen we niet ter hunner eer zeggen, dat ze tegen SCO 2 een prachtig figuur maakten. Over de gchcele linie waren ze overwegend sterker en ze hebben dat ook in doelpunten weten uit te drukken. Een alleszins verdiende overwinning. Ons 2e elftal zette haar reeks overwinningen voort. Thans werd Zwaluwe de dupe en moest met 21 de vlag strijken voor onze reserves. Een mooi resultaat, waarmede" we hen geluk wenschen. 5 De voetbalver. Sparta te Vrijh.-Capelle speelde Zaterdagmiddag 25 Jan. een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen haar jonge zustervereeniging J.P.S. uit Tilburg. Na een spannende wedstrijd wist J.P.S. met 21 te winnen. DRUNEN—ELSHOUT. Zondag speelde Haarsteeg tegen Sporters Dru- nen. Ruststand 21 voor Drunen. Na den stand 31 voor Sporters, weet de tegenpartij nog een doelpunt te maken, zoodat 't einde kwam met 23 voor Sporters. Sporters 2 verloor van Nooit Gedacht Nuland met 32, zoodat hun kans op- de eerste plaats verkeken is. E.S.C. Elshout speelde tegen Gecl-Zwart Den Bosch, ruststand 1—1. Na de rust brengt E.S.C. den stand op 31, terwijl de tegenpartij nog eenmaal scoort, zoodat de overwinning aan E.S.C. is met 32. Datum Londen Berlijn Stockholm Zilver Marken 40, 28/1 7.29 59,26 9 72'/2 24.87 1 453/4 1,46 37.54 41, 38,— 41. 29/1

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 8