4 wsm Uitvoering S.S.S. kantongerecht! NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, ABONNEERT U OP DIT BLAD. KANTONGERECHT. GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. BUITENLAND. Uitkomst bij GRIEP Zaterdag 8 Febr. half acht Kaatsheuvel, 2 Febr. 1930. R. P. S. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende bulppostkantoren werd gedurende de maand Jan. ingelegd f27500 23 en terugbetaald f 36389.71. Uitge geven werden 14 nieuwe boekjes. Tooneel. Voor een uitverkochte zaal trad hedenavond de onderald. «Kunst en Vermaak» van de K. J. C op met een tooneeluitvoering, wat we wer kelijk haar tweede succes mogen noemen. Opgevoerd werd 't tooneel- spel in diie bedrijven 'n Kruisvaart van J. Grosfeld. Over het spel niets dan lof. Wat de Eerw. Broider Vivinus, de kranige regisseur van de looneelclub in zoo'n kort tijds bestek met z'n jongens tot stand heeft gebracht is werkelijk bewon- dei ingswaardig en heeft aller ver wachtingen verre overtrotTen Alle rollen werden werkelijk zon der uitzondering uitmuntend ver tolkt. Mogen wij slechts n^nien noemen A. Leijslen als Jan Ver— heijden, Jos Dingemans als Max Verheijen, G. v. Buren als Wil Ver heijen, Wies Kroot als Tonny Ver heijen, Wies Beerens al Oom Tom, allen speelden een onverbeterlijk spel, o ii nog de andere acteurs niet te noemen. Ook tooneel, decor, grime, dictie etc. waren uiterst ver zorgd. De honderden bezoekers hebben genotenen zijn ongetwijfeld gebrand op een volgenden avond van de K. J. C. Tooneelclub »Kunst en Vermaak Bonten Avond. Twee overvolle kindervoorstellin gen gingen vooraf aan den bonten avond Uie de T. B. G. Vereeniging hedenavond in de »Bel Ganto» zaal gaf. Ook de avondvoorstelling was lot in de hoeken gevuld. Behalve het T. B. G. Bestuur waren aan wezig de Voorzitters der diverse muziekgezelschappen met de Zeer Eerw. Beclor Weijers uit Eeiïel. Na het T. B. G. Lied sprak dhr. M. v. d. Wee. een openingswoord waarin hij het jaar 1935 de revue liet passeeren. De belangstellende zaal kreeg daaruiüeen overzicht van het vele goede, dat de veieeniging ook in 'l afgeloopen jaar weder lot stanJ wist te brengen. Aan zijn resumé kop pelde de Voorzitter een woord van dank aan allen, die op zoo joviale wijze het werk der Vereeniging op nieuw steunden, er een woord van aanbeveling aan toevoegende voor de komende actie, speciaal het door Bel Ganto te geven lieldadigbeids- concert voor de Spijskokerij. De heer J. Willox gaf een nauw keurig financieel verslag, dat een kijk gaf op dj groote uitgaven, die de T. B. G. bestrijding in uitzending en plaatselijkeondersteuningbehoeft. Uector Weijers vertoonde een zeer leerzame film hoe de kleintjes in Eersel op de meest doelnialige wijze iu kort tijdsbestek nieuwe krachten verzamelen om gehard te worden tegen de aanvallen van de witte pest. De heeren Bos, Brands, v. Hels- land, met de dames Smit, Brands en de overige sterren uit de T. B. G. revue leverden een koddige en amu santé aanvulling van den avond, waarbij tol goed welslagen de mu ziekband en de Tiroler Mandeline- club »E Jelweis» niet weinig bijdroeg. Kermisstaanplaatsen. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn bij de gehouden inschrijving voor de verpachting van de kermisstaanplaatsen de navol gende toewijzingen gedaan. Voor Kaatsheuvel. B. M. Giezen, draaimolen en luchtschommel, F. Gerzen gebak kraam, Hobbe Janvier autoskooter, Janssens van Giessen, suikerkraam, F. Janssens, suiker kraam, Schim mei. penninck, suikerkraam, W. de Foor. ter gebakkraam, Gez. J. W. Vogel, galanleriekraam, A. H. de Jong galanteriekraam, J. Damen, fruit - kraam, J. van Wanningen werptent en 2 v liegbomsport, N. Th. Daudhin schiettent, J. Visser, visch en zuur kraam, J. van der Haar palingkraam, J. B. Werrens, fietsmolen. Voor Loonopzand P. van Gemert draaimolen en schommel, A. Janvier lunapark, F. de Leeuw suiker en fruitkraam, van Riel Jansen, gebakkraam, A. Flores galanttriekraam, J. van Helvert paling, visch en zuurkraam. Prtttige wandeling. J. de R., een man als een lantaarn paal, 2i jaar, chauffeur te Sprang- Gapelle moest voorkomen omdat hij op 1 October van het vorig jaar, 's avonds om een uur of acht met zijn auto te Sprang-Gapelle op twee manieren de veiligheid van het ver keer in gevaar had gebracht. Eerstens had hij zoo gereden.dat iemand, die langs den weg liep, aangereden werd. En de tweede manier, waarop hij gevaarlijk was waren zijn slechte remmen. Tegen hem weid als getuige gehoord de landbouwer Anthonic J. Bogers. Deze verklaarde dat hij over het zandpad, niet op den grooten rijweg liep Het leek hem niet on mogelijk, dat hij heel dicht lings den rijweg liep. Hoe het zij, op een gegeven oogenblik kwam hem een auto achterop, die tegen hem aan reed en verder kon getuige niets meer verklaren, omdat hij direct zijn bewustzijn kwijt was. Volgens het proces-verbaal staat verdachte bekend als iemand, die graag hard rijdt met zijn auto. Zijn remkabels waren op sommige plaat, sen uitgerekt. Tegen hem werd geeischt f25.— boete voor de aanrijding en f 10 voor de slechte remmen. De uitspraak was nogwathooger f'23.onvoorwaardelijk en f25. met onttrekking van rijbewijsgedu rende 1 jaar voorwaardelijk. Voor de slechte remmen f 10.— boete, conform den eisch. POLITIERECHTER. Vlijmen. Rijwiel plaatje gegapt. F. D. en W. J. D., beiden arbeider te Vlijmen, stonden terecht wegens diefstal. Tesamen met zekeren v. E. hadden zij een rijwielplaatje van de fiets van ilen arbeider Kievits ont vreemd. Deze v. E. was ook gedag vaard maar niet verschenen en van die gelegenheid maakten de beide anderen nu gauw gebruik om te zeggen: v. E. heeft het gedaan. Erg trouwe kameraden Maar voor de politie hadden zij anders verklaard, daar bad W. D toegegeven het plaatje te hebben weggehaald, terwijl de ander had gezegd, op wacht te hebben gestaan. Dit werd ook nog eens bevestigd door veldwachter Harks uit Vlijmen. Getuige A. Kievits, arbeider te Vlijmen, verklaarde, dat hij op de Lageheide, waar hij zijn rijwiel had laten staan, het plaatje gemist had. Later is het hem door de politie weer vertoond De beklaagden worden nog voor meerdere feiten verdacht doch het is voor de politie moeilijk, steeds met zekerheid te kunnen aantoonen wie de dader is. De eisch luidde tegen ieder hun ner drie maanden gevangenisstraf. De verdediger .1 hr. Mr. van Nispen tot Sevenaar refereerde zich aan het oordeel der rechtbank. De uitspraak luidde 1 maand tegen elk. Ook v. werd bij verstek veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma [Verhoogdevrerwnq "jScenh rlaaade prijzen f\ Waalwijk. Nog een rijwielplaatje. Het is toch geen gunstig ver schijnsel, dat de goede trouw zoo onder de mensehen zoek is. Alles wat niet bewaakt of opgesloten of op een andere manier onbereikbaar is voor lange vingers loopt gevaar, vandaag of morgen voor goed uit de oogen van den eigenaar te ver dwijnen. Men kan zelfs geen fiets aan de kerk laten staan, terwijl men mishoort, of er is kans, dal deze bij het uitgaan van de kerk verdwenen is. Het is erg jammer dat op die manier de menschen bij elkaar het vertrouwen lam slaan, want men maakt er onderling het leven zoo veel moeilijker door als het reeds is. Men moest toch eens even iets kunnen laten staan, zonder er bij te hoeven denken: »ls dat wel veilig? Komt er niet iemand aan Een der meest verbreide en ver. velendste kleinere diefstallen is die van rijwielplaaljes, dynamo's, fiets lantaarns e.d. waarmee men anderen zulk een last bezorgen kan. Het euvel van diefstal der rijwielen zelf wordt een weinig paal en perk ge steld door de gemeente verordenin gen, volgens welke de fietsen op slot moeten zijn, als ze langs de straat staan. Behalve het drietal uit Vlijmen stond thans ook de 33 jarige arbeider Th. L. terecht wegens diefstal van een rij wiel plaatje van Huiberdina Pullens. Hij was zoo dom, aan anderen te vertellen, wat hij had gedaan en die konden nu tegen hem getuigen. Zoo getuigde de bakker Hendrikus Schoenmakers uit Loonopzand.dat verdachte bij hem was gekomen, en hem had verteld, wat hij uitgehaald had. Tegen hem werd geeischt f 15 boete. Hij werd veroordeeld tot f5#_ boete. »\Vees maar blij, dat je er zoo goed afkomt!» zei de politierechter, die een volgenden keer zeker zoo clement niet zal zijn. Noodweer benoorden Johannesburg In de streek van Settler 150 K M ten Noorden van Johannesburg, heeft een hevig noodweer gewoed, waarbij hagelbuien door wolkbreuken werden afgewisseld Er zijn groote verwoes tingen aangericht. Zeven en-negentig inboorlingen zijn om het leven ge komen. Moordaanslag te Rotterdam Op den Oosizeedijk te Rotterdam is Zondagnacht een man met een schotwond in de linkerborst aange- troffen. De man, die later bleek de 33 jarige J. Marijnen te zijn is door den GGD. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij is opge nomen. Hij heeti een schotwond in de linkerborst. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Auto van den weg afgeraakt Een auto, waarin een gezelschap van zeven personen gezeten was, is op den rijksweg ZenderenAlmelo tegen eenige boomen gereden, waarbij één inzittende werd gedood en één met een zware hersenschudding werd opgenomen. Auto rijdt trottoir op Te Leeuwarden is in <ie St Jacob- straat een auto-ongeluk gebeurd, waarbij een man op slag is gedood en zijn vrouw levensgevaarlijk is gewond. Oude vrouw verdronken De 63 jarige weduwe H Kling Mandeis uit Haren, die erg bijziende was, is toen zij op weg was naar de kerk, van den dijk geraakt en in de Maas, die bij den huidigen hoogen waterstand tot aan den dijk reikt, terechtgekomen. Korten tijd later werd zij opgemerkt door enkele voorbijgangers, die haar op het droge trokken, doch toen bleken de levens geesten te zijn geweken. Heiligschennis nabij Mechelen In den nacht van Zondag op Moandag is in de parochiekerk van Waelhem, nabij Mechelen. een heiligschennende diefstal gepleegd. De daders hebben verscheidene kostbare gewijde voorwerpen ont vreemd, namelijk twee gouden kelken ter waarde van 40 000 frs., een ostensorium, een ciborie en twee reliquieschrijnen, van de H. Catha rina en de H. Ida. De H.H. Hosties, welke zich in de ontvreemde kelken bevonden, heeft men later op het altaar terug gevonden. Door auto aangereden Zaterdagmiddag is op den Blaart- hemschenweg de te Eindhoven wonende 76 jarige A. P. Renders, door een auto, komende uit Meer— veldhoven en bestuurd door den heer A. de Groof, aangereden en zwaar gewond. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het R K. Binnengasthuis te Eindhoven overgebracht, waar hij des avonds is overleden. Onder~zand bedolven Te Hoensbroek heeft een tragisch ongeluk plaats gehad. De 23—jarige H. G. was daar in een zandberg bezig met het maken van een ondergrondsche bergplaats. Toen hij niet op den gewonen lijd aan tafel verscheen, ging men naar den zandberg om hem te roepen. Daar deed men een vreeselijke ontdekking. De jongen was onder 't zand bedojven geraakt. Nadat het slachtoffer bevrijd was, kon de dokter echter slechts den dood constateeren. Schot hagel in het onderlijf Zaterdagmiddag was de landbouwer A. van Grootheest te Bennekom. op den deel zijner woning bezig met het schieten op ratten. Toen zijn geweer weigerde, zette hij dat met den kolf op den grond en den loop tegen zijn buik, teneinde het slot te onderzoeken Plotseling ging het schot af en kreeg v. G. de lading in zijn onderlij! De man is des nachts overleden. Hij laat een vrouw en vier jeugdige kinderen achter. Een auto rijdt in de Zuid Willemsvaart Gistermorgen is een auto waarin 1 persoon gezeten was. n.l. de heer 1 Toncman wonende in de Kruisstraat in Oss tengevolge van slippen op den met ijzel bedekten betonweg Iang9 de Zuid Willemsvaart ter hoogte van Den Dungen te water gereden. Toen de auto de brug gepasseerd was, ging de wagen plotseling op den gladden weg slippen en reed. vermoedelijk doordat de bestuurder d<^>r het sterke zor.licht werd ver blind, de lang9 den weg staande boompj-s omver en daarna langs het sterk hellende talud te water. De auto verdween geheel onder water. Opeen9 zag de ooggetuige dat een man, aan de oppervlakte kwam, die zich zwemmende tiachtte te redden. Toen de drenkeling de kant dicht genaderd was begaven hem blijkbaar tengevolge van de groote inspanning en de verstijving van zijn ledematen door het ijskoude water, zijn krachten en hij verdween weer. nu voorgoed in de diepte, nadat hij nog om hulp had geroepen. Met een dreg werd het lijk van het slachtoffer spoedig opgehaald. kanonnen en elf vrachtauto's buitge maakt hebben. Door de Italianen is voorts o.m. nog bericht dat de Abessijnen reeds min stens 50.000 strijdkrachten verloren hebben, waarvan er 17.000 gedood zouden zijn en de anderen gewond of gevangen. België's defensie. Tijdens de begrootingsdebatten in den Belgischen senaat, nam minister president van Zeeland het woord, om te wijzen op den ernst van den inter nationalen toestand, die een uitbreiding van België's defensie-middelen aller dringendst noodig maakt. Nazi gedood. Te Davos is een leider der nat. soc. in Zwitserland gedood. De dader is gearresteerd. Koude in Rusland. In geheel Rusland heerscht ontzet tende koude. In Moskou vriest het 35°. Hitler's opvolging. Naar de Berlijnsche correspondent van de Neue Züricher Ztg. verneemt, is inderdaad een regeling getroffen voor het geval Hitier om eenigerlei reden zijn functie als staatshoofd niet langer zou kunnen vervullen. In dit geval zal de macht overgaan op een driemanschap uit de rijksministers Goering, Hess en Blomberg. De twee generaals belichamen de militaire macht als ruggegraat van den staat. Omtrent deze beslissing wordt in Duitschland de strengste geheimhou ding betracht. Italië bewapent verder. Bij de Italiaansche Kamer zijn thans de voorloopige begrootingen inge diend van de departementen van Ma rine en Onderwijs. De uitgaven voor de marine worden voor 1936/37 ge raamd op 1609 millioen lire, hetgeen een vermeerdering ten opzichte van het loopende dienstjaar beteekent van 305 millioen. „IN THALIA" Plotseling sterfgeval in de raadzaal. Dinsdagmiddag tijdens de verga dering van den gemeenteraad van Dordrecht, terwijl hij zelf het woord voerde, overleed de heer C. S. C. van Waalwijk van Doorn. De heer van Waalwijk van Doorn behoorde tot den Vrijheidsbond en was 55 jaar oud. Onbewaakte overweg. Op den onbewaakten overweg nabij het kerkhof te Brummen is Dinsdag een vrachtauto, bestuurd door den 67 jarigen gehuwden H. J- Palsenberg uit Brummen door den trein aangereden. De bestuurder wera vrijwel op slag gedood, de auto werd totaal vernield. Honderden meters in den omtrek lagen de brokstukken verspreid. DE OORLOG IN ABESSINIE. Het zijn nu weer de Abessijnen die melding maken van beduidende over winningen. In het Noorden zou Ma- kalle vrijwel omsingeld zijn. zoodat de Abessijnen de stad kunnen nemen als zij willen. Ook ten Westen van Ak- soem zouden zij een overwinning be haald hebben. In Addis Abeba spreekt men zelfs van een groote nederlaag van de Ita liaansche troepen, doch de Italianen verkleinen het, al moesten zij toegeven dat zij honderden strijdkrachten hebben verloren. In het Zuiden schijnt het zwarte le ger thans gereorganiseerd te zijn. Vier generaals zijn met 75.000 man naar her Zuiden getrokken. Er heeft reeds een botsing met de voorposten van Graziani s leger plaats gehad. Van de zijde der Abessinische re geering werd medegedeeld, dat bij de zeer hevige gevechten ten Noorden van Neghelli, ongeveer 1700 Italianen zouden zijn gevallen. Het zouden meest inlandsche soldaten zijn, doch tot de gesneuvelden zouden ook veel blanke soldaten en zwarthemden behooren; de Abessinische verliezen worden niet vermeld. De Abessiniërs zouden 18 tanks, 70 machinegeweren, drie veld- Goedkoope Margarine. De mogelijkheid wordt onderzocht een grootere categorie gezinnen te be trekken bij de distributie van goed- koope margarine. Prov. Staten van Noord-Brabant. In de vacature in de Prov. Staten van Noord-Brabant, ontstaan door het overlijden van den heer W. Ver- stijnen, heeft de voorzitter van het centrale stembureau benoemd verklaard mejuffrouw J. J. M. Sweens te Uden- hout. „Kieviet" beschadigd. De ..Kieviet" is op het vliegveld te Jodhpur in aanraking gekomen met een hek, waardoor de staart werd bescha digd. De vertraging voor de passagiers zal niet langer dan drie dagen duren. De post is met het vliegtuig „Kwak" doorgegaan. Amsterdam moet bezuinigen. Ged. Staten van Noord-Holland hebben aan het Amsterdamsche ge meentebestuur de begrooting terugge stuurd. daar deze h.i. nog een tekort van 3.000.000.— bevat. Het gemeen tebestuur zal nu drastisch moeten be zuinigen, vooral op Onderwijs en Ge neeskundige Dienst. Henri ter Hall. De bekende revue-leider Henri ter Hall wordt heden 70 jaar. De zaak-Schaap. Het aangeboden accoord van het bankiershuis Schaap te Wormerveer is thans gehomologeerd. M. S„ Vlijmen, Crisiszuivelwet f 25 boete. M. v. B., Dussen, Crisiszuivelwet, 15 boete. Mi L. v. d. B., Heusden, nachtgerucht, 10 boete. S. F. P., Vlijmen, rijwiel zonder licht, 3 boete. J. P. K., Waalwijk, rijwiel zonder licht, 3 boete. A. M. P., Vlijmen, vloeken, 10 boete. C. L. W. D., Vlijmen, Arbeidswet, drie maal 2 boete. C. H. L., Hank, Dussen, vee over an ders grond laten loopen. 6 boete. L. L. V., Vlijmen, veiligheid van het verkeer, 3 boete. F. v. D., Drunen, rijwiel zonder licht, 3 boete. M. C. v. H., Drunen, met dnecn naasi elkaar rijden ƒ1,50 boete. M. V.. Vlijmen, dronkenschap, 10 boete. A. v. Z-, Waalwijk, dronkenschap, eer ste herhaling 15 boete. P. v. T., Wijk en Aalburg, Leerplicht, 1 boete. J. L. W., Heusden—Herpt, gespan zonder licht, tweemaal 5 boete. RECHTBANK 's-BOSCH. Schuldig? De winkelier Ch, v. d. H. uit Vlij men stond terecht omdat hij in 1933, 1934 en 1935 te Vlijmen zich ƒ900.— had toegeëigend van A. Jansen te Nij megen, welke gelden hij als depothou der onder zich had. Het was gewoonte dat door Jansen f Wacht niet tot de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelt: dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omdat Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten le.pel zult Gij de taaie slijm kwijt raken, die bezwan» gerd is met millioe'nen ziektekiemen, •ij ondervindt een buitengewone verlichting, Uw hoest verdwijnt. Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende noest- aanvallen. Gebruik daarom altijd bijt AKKER's

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7