I UATSELIJKE BERICHTEN BOEKBESPREKING. UW KRANT RADIO-PROGRAMMA. „De Echo van het Zuiden' (0 te Kaarlem te water gereden. free jongemannen van 20 en 27 uit Enkhuizen, hadden Zaterdag- S jn Cabaret La Gaité te Haarlem nachtfeest bijgewoond en daar nis gemaakt met de 25-jarige mej. It uit Haarlem. Toen zij 't nacht- ,j Zondagmorgen om 5 uur verlie- namen zij de juffrouw in den auto om haar naar huis te brengen, 'haar verzoek werd nog een rond gereden door de stad, doch de tuurder, die misschien door drank- rllili beneveld was en den toestand plaatse onvoldoende kende, reed den Kampersingel. )c twee mannen konden zich uit den 0 werken, doch de juffrouw is ver- inken. kindermishandeling te Megen. jet onderzoek op last van den Mi- ter van Justitie, ingesteld naar de l(lerniishandeling door de 61-jarige v. W. te Megen, heeft aan het Jt gebracht, dat zij reeds een acht- jaren geleden mishandeling heelt ileegd op een paar jongens, die in- •tijd als voogdijkinderen aan haar ren toevertrouwd. <a deze jongens een paar jaar te u,en gehad deed mej. W. pogingen den oudste elders geplaatst te krij- h omdat, zooals later is gebleken, tegen haar optrad. Beiden werden ar toen ontnomen; de oudste werd plaatst te Altforst, de jongste te lissen. Na onthullingen over de nnshande- gen op de meisjes deden geruchten ronde als zouden ook genoemde jgens zeer ernstig mishandeld zijn. Toen dit onderzocht werd zijn be urende feiten voor de vrouw aan t licht gekomen. pe jongens moeten indertijd her- aldelijk met bamboestokken en de dste meermalen zelfs met 'n wasch- rd zij" mishandeld. Het voedsel der •egkinderen bestond voor het mee rdeel uit droge aardappelen. Op een vraag hoe zulk een toestand Uaanbaar was, terwijl toch bij uit- pefende controle wel van een en an- r iets zal zijn bemerkt, deelde de rgemeester van Megen mede, dat {•mand iets wist van de komst van nderen, terwijl niemand in Megen ntrole over voogdijkinderen uit- fende. \Vel werd door den Inspecteur van kinderbescherming meermalen een zoek gebracht aan Megen, maar lordat dit bezoek gewoonlijk te vo- d was aangekondigd, werd er steeds Jor gezorgd, dat alles bij zijn komst orde was. Voor de mishandeling van de jon- ps zal de vrouw zich binnenkort op- iuw voor de rechtbank te verant- rden hebben.. HEDIKHUIZEN. De afdeeling der ,K. Werkliedenvereeniging, die eerst et Haarsteeg vereenigd was, heeft »sloten zich nu bij Heusden te voe- »n, waaronder Hedikhuizen voortaan Dort. In een vriendschappelijke ver- idering werden wederzijds hartelijke oorden gesproken. Het 40-urengebed zal hier geleid torden door den bekenden pater Hen- (cus der Capucijnen. Bij gelegenheid van den Biddag p a.s. Donderdag zal pater-prior Ser- atius uit Onzenoort de Hoogmis op- ragen, die door de studenten gezon- en wordt. Des avonds zal de hoog- erw. heer deken Wouters gedurende et Lof een predicatie houden. HAARSTEEG. De jaarlijksche uit- oeringen van St. Cecilia in Café van )ijen hebben weer groot succes ge- ad. Muziek en tooneel wisselden el- ;aar af en schonken alle bezoekers eel voldoening. Het ligt in de bedoeling met car- ïaval wedstrijden voor carnavalsgroe- jen uit te schrijven. Er worden geld lijzen uitgeloofd en een jury zal de leelnemende afdeelingen keuren en de jrijzen toekennen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Op uitnoodiging van de Ned. Herv. Meisjesvereeniging ,,Persis alhier zal Donderdagavond half acht in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker optre den Ds. J. Fokkema van Amstelveen, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier. Van een vrachtauto beladen met balen meel van den meelhandelaar A. Dekkers van den Loonschendijk, brak j.l. Vrijdagmiddag, ter hoogte van de villa van den heer Meijer in de Bo- ioijenschesteeg alhier een as. Persoon- ijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Nadat de auto was gelost, werd 'deze per kraanwagen opgehaald. Maandagavond kwam de Ring Langstraat van den Ned. Bond van jongelingsvereenigingen op Gerefor meerden Grondslag in 't Geref. Kerk gebouw alhier in vergadering bijeen. Nadat de voorzitter, de heer Wach tels v. d. Berg de vergadering op ge bruikelijke wijze had geopend en de notulen waren vastgesteld, werd door de vereeniging van Vrijhoeve-Capelle ingeleid: „Persoonlijke roeping ten op zichte van de J. V." Dit onderwerp be handelde: 1. De roeping ten opzichte van de vereeniging; 2. De roeping te genover de voorstudie en 3. De roe ping tegenover medeleden en niet-le- den. Een flinke en practische bespre king volgde. Na de pauze leidde de Vereeniging van Drimmelen in: „Wij blijven Gere formeerd", waarin de inleider behan delde: de oorsprong van de Geref. be ginselen uit Gods Woord; door de hervormers telkens tot grooter licht ge bracht en voor ons de taak ze te be- leiden en hoog te houden. Een zeer ernstige bespreking volgde. Daarna werd op gebruikelijke wijze gesloten en ging Ds. Hagen voor in dankgebed. Het bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle vergaderde j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, onder leiding van haar voorzitter den heer J. C. de Roon. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werd door den voorzitter een woord van dank gericht tot het scheidende bestuurslid, dhr. A. Mandemakers (Afd. Sprang N.C.B.) en aan het adres van den heer C. M. Quist (Afd. Waspik N.C.B.) voor hun arbeid in het belang der vak beweging en als bestuurslid der plaat selijke vakcentrale. Tevens richtte spr. een hartelijk wel komstwoord tot de nieuwe bestuurs leden, respectievelijk de heeren C. van Caem Dzn. en W. C. Boezer, daarbij de hoop uitsprekende dat zij hun ga ven en krachten mede mogen aanwen den tot heil der Chr. Vakbeweging in het algemeen en tot welzijn van den C.B.B. in het bijzonder. Door de heeren Mandemakers en van Caem werd dank gebracht voor de tot hen gerichte woorden. Een aantal ingekomen stukken wer den hierna behandeld. Besloten werd einde Maart de algemeene jaarverga dering te houden. De C.B.B. telt momenteel 530 leden. A.s. Maandag, des avond half 8 zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de jaarvergadering worden ge houden van de Chr. Oranjevereni ging „Het Drievoudig Snoer" van Sprang-Capelle. Naast de jaarverslagen, bestuurs verkiezing enz. zal een onderwerp wor den ingeleid over „De zegen van ons Oranjehuis" door mej. In 't Veld. J.l. Maandagavond had de jaar lijksche feestavond plaats van de voet balvereniging S.D.O. alhier, in de daartoe feestelijk versierde zaal van den heer G. van Caem. Omstreeks 7 uur opende de voor zitter der vereeniging, de heer J. Spuij- broek, de bijeenkomst, welke druk be zocht was, met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en spoorde daarbij de leden aan in de beste onder linge verstandhouding op den ingesla gen weg voort te blijven gaan. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma en werd de avond verder in gezellige stemming doorgebracht met zang, mu ziek en voordracht, wat bijzonder in den smaak viel. Te circa half 12 werd deze prettige en geslaagde feestvergadering beëin digd. VRIJH.-CAPELLE. Vrijdag 21 Febr. hoopt de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" des avonds om half acht in het gebouw voor Chr. Be langen te Vrijh.-Capelle bijeen te ko men. Er zal een praat-avond gehou den worden ter opheldering van de bekende Raadsquaestie: „Zondagsrust en Zondagsheiliging". Op deze besloten vergadering heb ben toegang de leden der plaatselijke kiesvereenigingen (Sprang en Vrijh.- Capelle) en de leden der beide A. R. J. A.-clubs te Sprang-Capelle. Donderdagavond j.l. hield de A.R.J.A. „Groen van Prinsterer" haar le jaarvergadering in het gebouw voor Chr. Belangen. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijk wijze en spreekt daarna over „Heengaan en Voorttrekken". We leven in dagen van groote verschuivingen op natio naal en internationaal terrein; rondom de Stille Oceaan dreigt een tweede ko loniaal conflict en de bewapeningen der Europeesche natie's worden eveneens snel opgevoerd. Nationaal is er reden te roepen: „Wee mijn volk"; economisch, maar vooral geestelijk. De laatste verkiezin gen, die een afbrokkeling van het Prot. Christ. Front (A.R. en C.H.) te zien gaven, hebben ons in ontstellende dui delijkheid geleerd, dat vooral duizen den jongeren, nieuwe kiezers, van ons heengaan. Anderen verlaten in de storm het schip, gaan een nieuwe partij stichten en dan spreken over hun bezwaren; onze taak is te blijven in de oude partij van Groen van Prinsterer. Spreker toont aan uit redevoeringen van Monseigneur Poels en Dr. van Lonkhuijzen dat noodig is consequente toepassing der beginselen. Hierna bracht de alg. adj. dhr. PJ. de Rooij een jaarverslag uit, waarin hij de goede samenwerking besprak; en kele leden gingen heen, maar een kern bleef. Vervolgens leidde dhr. W. Mande makers in „Geestelijke Vrijheid". Onderdrukking der vrijheid leidt tot onderdrukking van het Evangelie, zoo als we dat zien in Rusland en Duitsch- land. De overheid heeft echter misbruik tegen te gaan, omdat daarmede de vrij heid zelf wordt aangerand, maar de grenzen zijn hier echter niet voor alle tijden dezelfde. Hierop volgde een geanimeerde dis cussie over het onderwerp. De voorzitter sloot vervolgens de vergadering, waarna dhr. Mandema kers met dankgebed eindigde. VRIJHOEVE-CAPELLE. pHet perso neel der „Arno" schoenfabriek alhier kwam Zaterdagavond in feestelijke samenkomst bijeen. Dat het er gezellig toeging, laat zich begrijpen; muziek, zang en voordrachten wisselden el kander af. Vanwege den dikken mist geraak te Zondagavond een luxe auto uit Gil- ze-Reijen aan den Loonschendijk in de sloot. Persoonlijke ongelukken de den zich hierbij gelukkig niet voor. Het gevaarte werd door een takelwa gen op het droge gebracht. Door de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" alhier wordt a.s. Maan dagavond, Vastenavond, in de zaal van den heer J. Smit te Kaatsheuvel, een uitvoering gegeven. Opgevoerd zal worden: „Het lied van Moeder". CAPELLE. Weer doen zich te dezer plaatse een 2-tal gevallen van rood vonk voor en wel 1 geval aan den Win terdijk en 1 geval in de Nieuwstraat. Het tentoonstellingsschip „Antoi nette" met aan boord een tentoonstel ling op land- en tuinbouwgebied, zal deze week ligplaats nemen in onze ha ven en voor een bezoek geopend zijn a.s. Donderdagmorgen van 912 uur, terwijl Woensdagavond van kwart over acht tot 10 uur in de tentoonstel lingshal van het vaartuig een film avond zal plaats hebben, waarbij leer zame land- en tuinbouwfilms vertoond en toegelicht zullen worden. CAPELLE. Vrijdag 28 Febr. zal in de School met den Bijbel te Capelle de 10de ouderavond worden gehouden. Op dezen avond zal Ds. A. Meijers, Ned. Herv. Predikant te Utrecht, me de-oprichter van de school, een rede houden, terwijl het kinderkoor „De Zangvogeltjes" deze vergadering met haar zang zal opluisteren. Zooals altijd hebben leden, zoowel als ouders vrijen toegang. LOONSCHENDIJK. Zondagavond reed een automobilist S. uit Gilze-Rij- en, verblind door den dichten mist, met een gehuurde auto in de sloot die evenwijdig loopt met den Loonschen dijk. De bestuurder van den auto kwam met den schrik vrij; de wagen zelf kon slechts met behulp van een kraanwa gen uit zijn netelige positie bevrijd worden. WASPIK. Wegens het bedanken van den heer Brouwer, candidaat tot den H. Dienst te Vlaardingen, is de Ned. Herv. Gemeente alhier opnieuw opgeroepen tegen a.s.. Donderdag avond resp. 6 en 7 uu£, om uit een nieuw opgemaakt tweetal haar keus te bepalen. Predikbeurten Zondag 23 Febr. 1936: Ned. Herv. Kerk nam. 2 uur Ds. Cuperus van Capelle. WASPIK. Zaterdag had op de Chroomlederfabriek „Waspik" alhier een plechtigheid plaats ter huldiging van den arbeider H. Koks, die 50 jaren onafgebroken in dienst dezer fabriek was. De jubilaris werd met zijn echtge- noote aan zijn woonhuis afgehaald en naar het fabrieksterrein gebracht, dat met bloemen en guirlandes keurig was aangekleed. Een salvo van de fabrieks sirene meldde aan de collega's de komst van den jubilaris. In het kan toor werd de heer Koks hartelijk toe gesproken door den directeur, den I heer Samuel, en door een der colle- I ga's. Waardevolle geschenken werden den plichtsgetrouwen werker aangebo den. De verdere dag werd in gezellige feestviering doorgebracht. WASPIK. De vereeniging „Hel Wit- Gele Kruis" hield hare algemeene jaar vergadering in het parochiehuis. De Voorzitter, de heer A. F. Maas, opende de vergadering met den Chr. groet, waarna door hem een overzicht werd gegeven van de werkzaamheden van het Wit-Gele Kruis over het afge- loopen jaar. Speciaal werd de aan dacht gevestigd op de zeer gunstige resultaten van het consultatiebureau, waardoor het percentage van kinder sterfte, tot een minimum bleef be perkt. Door den heer A. de Groot, secreta ris der vereeniging, werd vervolgens een keurig verzorgd jaarverslag uit gebracht, waaruit bleek, dat zeer vele ingezetenen de hulp van „Het Wit- Gele Kruis" hadden ingeroepen. De rekening over het afgeloopen jaar sloot met een batig slot van ruim 43. Deze rekening, alsmede de begroo ting voor 1936, werden met algemeene stemmen vastgesteld. De aftredende bestuursleden, de heeren A. de Groot en G. Akkermans, werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd een filmvoorstel ling gegeven van het R.K. Kleuterhuis „De Krabbenbosschen", gelegen onder de gemeente Rijsbergen. Onder dankbetuiging voor de ge trouwe opkomst werd de vergadering daarna door den Voorzitter met den Chr. groet gesloten. Onder overgroote blijken van be langstelling vierde Zaterdag de heer E. Kokx den dag, waarop hij voor 25 jaren bij de lederfabriek van den heer Samuël in dienst trad. Het fabrieks- De laatste ronde! Uw winke lier is nog maar een paar dagen in staat om U van het zeld zame voordeel te doen profite ren! Zorg dat U niette laat komt, want zulk een voordeel moet U zich niet laten ontglippen. De speciale aanbieding eindigt 22 Februari a.s. BON VOOR GRATIS PRESTO terrein, alsmede het kantoor was bij die gelegenheid smaakvol versierd. Om 10 uur werd de jubilaris met zijne echtgenoote per auto aan zijn woning afgehaald, en naar de fabriek geleid. In tegenwoordigheid van het voltallige kantoor- en fabrieksperso- neel feliciteerde de heer Samuël den jubilaris met zijn zilveren feest, dank te hem voor het vele dat hij in het be lang der fabriek had gedaan en stel de hem vervolgens zijn ijver tot voor beeld aan het gansche personeel. Als stoffelijk blijk van hulde bood spre ker namens de directie der fabriek den jubilaris een prachtigen haard aan. Namens het kantoorpersoneel werd den jubilaris een pendule en door het fabriekspersoneel een theedressoir aan geboden. Zeer onder den indruk dank te de jubilaris allen, vooral den heer Samuël voor de hulde die hem dezen dag was bereid. Vervolgens werd een druk bezochte receptie gehouden, waaraan o.m. deel namen de Z.Eerw. Heer Pastoor, de Weleerw. Heer Kapelaan, de Z.Eerw. Paters der St. Theresia-kerk, de Edel achtbare heer Burgemeester e.a. Het heeft den jubilaris dien dag niet aan blijken van belangstelling ont broken. De groote voorjaarsmarkt zal dit jaar worden gehouden op Donderdag 12 Maart. Karei Capek: „Tuuntje". Ing. 1.75; geb. 2.50. Van Holkema Waren- dorf, Amsterdam. Capek beschrijft, teekent en fotogra feert hier zijn jongen hond Fortuna of Tuuntje. Hij slaat het leven van dezen foxterrier gade, zooals menig een nog niet de ontwikkelingsgang van zijn kleine spruit volgt. Door Tuuntje sprookjes te vertellen, weet hij hem te fotografeeren; deze sprook jes zijn natuurlijk ook opgenomen. Een boek als dit zal zelfs iemand, die niet van honden houdt, moeten bewonderen om de teekeningen, maar vooral om de foto's. W. V. Eleanor Smith: „Waar Tamboerijnen en Castagnetten klinken". Ing. 2.75; geb. 3.50. Schuyt, Uitgever, Velsen. In „De Roode Wagen" („Tijd stroom", Lochem) kwam reeds een in teressante zigeuner-episode voor. Uit dit werk blijkt, dat ze het zigeuner volkje buitengewoon goed kent; ze heeft zelfs een tijdlang onder hen ver keerd. Een „gajo" is de scheldnaam voor alles wat geen zigeuner is. Has- sina, de hoofdpersoon, zien we temid den van haar ras; op de groote samen komst van alle zigeuners beleeft ze haar eerste zuivere liefde voor Brazil, den leeuwentemmer. Door omstandig heden komt ze ertoe later in Engeland met een „gajo" te huwen. Het zigeu nerbloed schijnt zich te kunnen ver loochenen, totdat de doodgewaande Brazil weer in haar leven komt. Hij heeft steeds op haar gewacht, maar een vrouw, die de zigeunerwetten heeft geschonden, wordt afgewezen. Ze blijft een „gajo"-vrouw. Twee interessante boeken. W. V. HET IVOREN AAPJE. Herman Teirlinck. In keur- band ƒ5.50. N.V. Wereldbi bliotheek Amsterdam. Dat van een dergelijk literair prachtwerk een 15de druk verschijnt spreekt boekdeelen. Het is niet moge lijk in kort bestek de draad van het verhaal aan te geven. Het is een roman van Brusselsch leven omstreeks 1900. De beschrijving is zoo subliem en ev komen zooveel prachtig geteckende figuren in voor, dat men het niet in enkele verloren halve uurtjes behoeft te lezen. Het eischt je volle geestelijke belangstelling en is waard her- en nog eens herlezen te worden. Daar de W.B. sinds kort de prijzen der abonnementen aanzienlijk heeft verlaagd, kan men thans voor 20.-"^- 16 fraai uitgevoerde en gebonden nummers ontvangen. Prospectus wordt gratis toegezonden. W.V. MOET Z IJ N die behartigt de belangen van plaats en streek DONDERDAG 20 FEBRUARI 1936. Hilversum 1875 m. A. V. R. O. V. P. R. O. A. V. R. O. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. f{oq sèxM* GELDIG TOT EN MET 22 FEBRUARI Uw winkelier verstrekt U tegen deze bon 3 pakken Presto, ct. zeeppoe der, voor de prijs van 2, dus voor slechts 15 ct. 3 pakken Presto zeeppoeder. Naam e^. Neem in plaats van het GRATIS PAK PRESTO geen ander merk zeeppoeder aanl U heeft recht op PRESTO er» wie U iets anders geeft, benadeelt U. Straat ïT N V. WASCHOLINEFABRIEK PRO. A.114-092 H Gramofoonmuzlek. Het recept van de week. Het ensemble Llsmonde. Morgenwijding. Gramofoonmuzlek. Het ensemble Llsmonde. Knipcursus Kinderkleedlng. Het Lyra-trlo. Lunchmuzlek door het Acollan-orkest. Gramofoonmuzlek. Kovacs Lajos. Halfuur voor de vrouw. Gramofoonmuzlek. Vervolg knipcursus. Gramofoonmuzlek. Voor zieken en thuiszittenden. Gramofoonmuzlek. Hoorspel: Mlchaël Strogoff, de koerier van den Czaar. 5.30 Gesprekken met luisteraars. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.05 Het Museum-kwartet. Engelsche les voor beginners. Nieuwsberichten en Mededeellngen. Gramofoonmuzlek. Het Concertgebouworkest. Dr. G. Dudok gunt ons een blik in Shake speare's vroolijke werk: „The merry wives of Windsor". Fragm. uit de opera von Windsor". Gramofoonmuzlek. Nieuwsberichten. Gramofoonmuzlek. De AVRO-Decibels. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.15 Morgenconcert. 8.00 9.00 9.05 10.00 10.15 10.30 11.00 11.30 12.15 1.00 1.15 2.15 2.45 3.00 3.45 4.00 4.30 4.45 7.30 8.00 8.10 8.15 9.15 9.30 10.50 11.00 11.10 11.15 „Die lustlgen Welber

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3