Liedeitafel-Bals I gEMÖWHÊT ZUIDEN. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. LEDENVERGADERING AKKERTJES Ook al griep? AFDEELING VAN HET NED. ROODE KRUIS WAALWIJK, Reserveert tfo. 15 Woensdag 19 Febr. '36 59e Jrg Het concert der Liederlafel Oefening en Vermaak". Wij lazen dezer dagen in »Musica» •t volgende A>Terwijl de pers alleen en »houidzuh.elijk aaadaCul üeell «voor spui luis uiting van volks «leven, gaat de nelangsleiling «voor onze gewone üaiuiouie- ^en laulaiecoipsen ecni iy- »piacue uiting van volksleven met rasse schreden acüler «uit. Hiervoor te waarschuwen »is de nedouiiug van dit artikel.» We zouden 't zeilde willen zeggen van onze zanggezeiscüappeu, van oudsher de uniiigeu van cultureel volksleven zoowei ten plallenlaude als in de steden. Kn dal de oelaugstelling hiervoor, niet alleen van de pers, maar van 't puulick, zelis van donateurs aan zienlijk slinki, daarvan getuigde zouuag 1 1. de zaal -wAiusis bacruui» Waar «Oeieuing eu Vermaak» zou concerteeren, daarvan getuigde de zaal van F. van Cromvoiri, waar «Tul gloei der i'ooiikunsl» een uitvoering aanbood. 't is werkelijk allertreurigst gesteld i met de belangstelling voor de mu zikale kunst en er boort o.i. groote I moed toe om baar te blij ven dienen, ooi zicb zooveel moeite te geven teneinde anderen iels goeds te be reiden, dat toch niet gewaardeerd wordt. Alle factoren waren voor een prima concert aanwezig. Een mooi en niet overladen programma, een uitstekend solist, met als toegift een prettig bal met goed orkest. En de weinigen die hun belangstelling toonden voor ons aloud gezelscnap, dat op zoo schitterende wijze onlangs zijn 7ó-jat'ig bestaan herdacht, zullen dezen avond in velerlei opzicht geuoten hebben. De liederlatei was al bijzonder op dreef en had zich door ijverig re peleeren onder de heeren Gerritsen en Jan Kooien, danig voorbereid. Zij gat ons te hooren buszlied, Fi üh ling, Abendteier am Al tere en Jan Gerstenkoorn, waarvan vooral de twee laatste bijzonder goed vertolkt werden. Een aangename afwisseling was het dubbelmannenkwartet dal ons op hoogst kunstzinnige wijze Waldesrauschen en Wiegelied gaf. De nummertjes werden subliem gezongen waarlijk concours lahig zouden we zeggen. De solist van den avond de heer E. Aliedema uit Den Haag, deed ons op veelzijdig gebied genieten en ook de keuze van zijn nummers was een uitstekende. Voor de pauze zong hij uit »Der Freischutz», «Pagliacci» en «Tosca» terwijl na de pauze liederen gegeven werden als Weelde van Gottfried Mann; Zonnedag, van G. H.G. van Brucken Fock. Zijn optreden muntte uit door groote muzikaliteit en ook z'n mooi tenorgeluid, al was het niet steeds zoo geweldig omvangrijk, gaf zeer veel te genieten. De opera fragmenten en niet minder de liede reu hadden bij het publiek een daverend succes, vooral »L'Elisir d'Amore» en «Lolita» sloegen zeer in, zoodat de heer Aliedema het laatste moest biseeren. Hij had te voren reeds als toegift gegeven «Lo hengrin's Abschied» en het Ijrsche liedje »Alakoesja.» De heer Aliedema, een kunstenaar met groote muzikale gaven, sloot zich waardig aan bij de rij der groote Liedertafel-solisten. Alles bijeen een prachtig geslaagde uitvoering; ook de aankleeding van 't podium was keurig. Terecht biacht de Voorzitter, de heer A. C. van der Heijden solist, koor, directeur en onder directeur hartelijk dank voor de prestaties van dezen bijzonderen avond, betreurde het slechte bezoek dat zeker voor een deel te wijten is aan de talrijke amusements-gelegen- heden op denzelfden avond en de ver zekering gevend dat de oude Lieder tafel niet zal versagen, waar de geest en ambitie prima is. Een gezellig bal met prettige stemming, maar waaraan de deel name te gering was, met goede muziek van de »Darling Band» besloot dezen avond. Roode Kruis. Wij vestigen de aandacht der leden op de aankondiging in dit nummer betreffende de Jaarvergadeiing der afdeeling Waalwijk van het Ned. Roode Kruis in de achterzaal van Hotel Verwiel. De agenda der vergadering bevat o.m. bestuursverkiezing, terwijl een belangrijke aangelegenheid, waar over wij elders in dit nummer be richten, wel ter sprake zal komen. VAN DE TE HOUDEN OP VRIJDAG 21 FEBRUARI as. des avonds om kwart over acht in de achterzaal van Hotel ERW IEL. AAN DE ORDE: 1. Opening. 3. Benoeming van twee bestuursleden (vacature Mej. RUBBENS en de heer P. G. v. VLIET.) 4. Begrooting 1936. 5. Benoeming Commissie van Onderzoek rekening 1935. 6. Rondvraag. O ra njevereen ig ing O ra rjeh u is ln Hotel de Twee Kolommen hield bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer J. van Mierlo een algemeene leden, vergadering, welke precies om 8 uur aanving. Na de opening door den voor zitter werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onge wijzigd vastgesteld Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J J. Al. van Heeswijk, ontleenen we het volgende: 1935 was het vijfde bestaansjaar van de vereeniging, welke ondanks verschillende moeilijkheden niet ontevreden behoeft te zijn over de bereikte ïesultaten. De activiteit bleef beperkt tot het organiseeren van het Koninginnefeest. De be langstelling van het volk was steeds stijgende. Huisbezoek en propaganda bleken vruchtdragend werk te zijn. Het ledenaantal van 194 bleef constant. De collecte bracht f 24.24 in kas. De heeren De Hoop en Blokzijl werden tot bestuurslid gekozen, ter wijl de heer Th. de Graat als zoo danig bedankte. Wat de heer de Graaf voor de vereeniging beeft gedaan zal in aangename berinne ring blijven. Met de beste wenschen voor het komende vereenigingsjaar sloot het jaarverslag, dat onder dank aan den secretaris werd vastgesteld. De heer J. Froklage, penning meester, verantwoorddede financiën, waaruit bleek dat de uitgaven f331,98 beliepen. Na onderzoek door een controle commissie werd de penningmeester onder dankzegging voor zijn accu raat beheer gedechargeerd. De aftredende bestuursleden, de heeren Bonis, Moonen en Witlox werden herkozen en de vacature werd aangevuld door den heer E. Bossaerts. De vergadering ging met alge meene stemmen accoord met het voorstel dat het bestuur op initiatief vaneen zijner mede leden deednl.om aan art 2 van het reglement een be paling toe te voegen inhoudende, dat de in het programma opgeno men feestelijkheden niet meer op Zondag zullen gehouden worden. Bij de rondvraag bepleitte de heer Adelberg een gezamenlijk organisee ren van den optocht door de ver schillende comité's. De voorzitter antwoordde, da dit op groote moeilijkheden zal stuiten. Bij het samenstellen van het feestprogramma heeft het een traal-Comilé telkenjare vele tegen kantingen van de zijde der buiten- comilé's gehad. De heer Hartog, die jarenlang voorzitter van de vereeniging is ge- weest en haar wel en wee vanat de oprichting meemaakte, zeide, dat er een zekere rivaliteit tusscnen de verschillende comité s bestaat Eenheid zal z.i. eerder verkregen kunnen worden bij het organiseeren van andere feestelijkheden, dan bij den optocht. De heeren Froklage en van wiet spraken in denzetlden geest, terwijl de voorzitter betoogde, dat uit er varing gebleken is hoezeer behoud van eigen zelfstandigheid door de verschillende parochies op prijs wordt gesteld. Het denkbeeld van den heer Adelberg zal in gewijzigden vorm ter kennis van de vergadering van 't centraal comité gebracht worden. Desgevraagd zegt de voorzitter dat er nog geen definitieve plannen voor den Koninginnedag beslaan. De heer Adelberg zag gaarne zooveel mogelijk propaganda en reclame voor dezen dag. Voor de sluiting heeft de voorzit ter den heer Hartog, die niet langer in staat was het voorzitterschap van de vereeniging te bekleeden, dank ge zegd voor alles, wat hij in het be lang van de vereeniging heeft gedaan. Spreker hoopte de leiding op den- zelfden voet te kunnen voortzetten (Applaus). De heer Hartog dankte voor de vriendelijke woorden en de instem ming van de vergadering en zeide dat het hem genoegen deed in den heer J. van Mierlo zijn opvolger te zien. Spreker zegde toe de ver eeniging als bestuurslid zooveel mogelijk te zullen blijven steunen. Opbrengst vermakelijkheidsbelasiing. Naar wij vernemen heeft de Vermakelijkheidsbelasting in 'l jaar 1935 in deze gemeente opgebracht de som van f5935.25, tegenover f6608 04 in 1934. Een beduidende vermindering dus, waarin zich weer de tijdsomstandigheden afspiegelen! Humoristen wedstrijd O.O. G. Ook de tweede avond van den door de tooneeRereeniging OOG. uigeschreven humoristen wedstrijd mag uitstekend geslaagd genoemd worden. De zaal »Thalia« was goed bezet en de aanwezigen hebben vast geen spijt van hun bezoek gehad, want zij hebben van een goed program genoten en zich met de op het tooneel gedebiteerde grappen uit. stekend vermaakt. Er kwamen dezen avond vijf duo's op de planken en hetgeen zij presteerden stelde de jury voor een niet gemakkelijke taak. De heeren juryleden voerden aan het slot van den avond nog in het kort het woord om enkele tech nische opmerkingen te maken. De heer Duijvelaar deelde daarbij den uitslag mede, die alsvolgt luidde: lste prijs duo Elewout 132 p, 2de prijs duo J. Deelen-v. Geene 112 p 3de prijs duo Henco 109 p 4e prijs duo Kuilman 104 p., 5de prijs duo Damme 86 p. De publieksprijs werd behaald door het duo P. v. Elewout te Breda met «Vrijage op commando«. 0.0 G. mag met veel voldoening op de beide mooie humoristen- avonden terugzien. Boerenleenbank De Boerenleenbank alhier houdt op Vrijdag 21 Februari 1936, des avon is om 7 uur in t Patronaats gebouw te Baardwijk haar alge meene vergadering. Aan de orde komen o.m.: Verslag van het boekjaar 193.) en goedkeuring van balans en rekening over 1935. Verkiezing van 1 lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer Ant. van Huiten, die terstond her kiesbaar is. Fancy Fair li. W.jv.jtf. De Fancy Fair van de Besoijen- sche Voelualvereeniging W, V. B. heeft een belangstelling getrokken die de verwachtingen vene over schreden heeft. Alle drie de avonden maar vooral Zondag en Maandag, was hel overdruk in de zaal en er heerschle een prettige stemming. Van de verschillende attracties, die waren opgesteld, werd een zeer di uk gebruik gemaakt en de deelnemers zagen hun offers soms met prachtjge prijzen beloond. Deze uitstekend geslaagde fancy fair zal zeker een mooi bedrag voor de kas der vereeniging opleveren, doch meer dan dit feit zal het hel W.V.B -bestuur tot voldoening stem men, dat weer eens bewezen is hoe katholiek Besoijen met de jonge club meeleeft. Tooneel—Uitvoering St. Clemens—Jtuyauerteniging. In het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk werd Maandagavond de tweede winter—uitvoering van de St. Clemens-Jeugdvereen, gegeven. »Ons Jonge Tooneel», onder-al- deeling van »St. Taicisius» te Geerli uidenberg verleende zijn medewei king met het mysteriespel van den Franschen schrijver Henri Ghéon »Ilet gastmaal der kinderen» (bewerking van Kees Spielings) en het blijspel van Slan Roossel «Voet bal— Henkie.» Het is te betreuren dat de belang stelling voor dezen avond verre van groot was, want de jongens die van de uitvoering werkelijk iels mooi's hebben gemaakt, verdienden ruime re waardeering. Men mag toch wel verwachten, dat zeker de ouders, wier kinderen deel uilmaken van dc vereeniging, grootere belangstelling toonen voor het werk van de jongens En daarbij mocht men, al wist men van de verrichtingen van het St. Tarcisius-patronaat weinig ot niets, toch met spannende verwachting uitzien naar een mysterie-spel van Ghéon, den katholieken schrijver, uit wiens wei ken diepe godsdienst, zin en beleving spreekt. »Het Gastmaal der Kinderen» is oorspronkelijk een middeleeuwsche legende, welke door den auteur mo- raliseerend is behandeld. Het spel wil den grooten en gewichtig doen den leeren, dat de eenvoud des harten de schoonste deugd is, dat het verkeer met God niet bestaat uit geforceerde diepdoenerij en dat van de kleinsten onder ons in dit opzicht zoo ontzettend veel te leeren Het is gewaagd een dergelijk stuk van Ghéon door de dilettanten, en dan nog wel door jongens, te laten opvoeren, doch de vertolking was prachtig gaaf en heettgeen aanleiding tot beci itiseerende opmerkingen geg-ven. Ook het blijspel «Voetbal-Henkie» werd door het publiek gewaardeerd. Men mag gerust zeggen dat degenen die bij de winteruitvoering van de St. AKKER.CACHETS Het echtpaar J. W. Roelofsen Hendr. van Rooij, dat op 25 Februari a. s. zijn gouden brui loft viert Huizenverkoop. Bij de gisterenavond in hotel Verwiel door notaris Schaap ge houden toeslag is het woon- en winkelhuis met toebebooren aan de Grooteslraat, eigendom van den heer C. G. Nieuwkoop, aangekocht door den heer J. van den Heuvel alhier voor de som van f 8IUÜ., de som van den inzet. Verkeersregeling. Onze gemeente is verblijd met een groot aantal een 5U tal verkeersborden, die de nieuwe ver keersregeling wel zeer duidelijk aan geven. Of de palen nu o. alle even practisch geplaatst zijn, zouden we niet willen beweren, b.v. die op den boek Groote Straat-Mr. v. Coolh straat, Mr. van Coolhstraat—Juli- anastraat. Luchlbescherminsoefening en. Naar ons ter oore komt, bestaan er ook in onze gemeente plannen tot het houden van luchtbescher mingsoefeningen, zooals den laatsten tijd in verschillende deelen des lands gehouden zijn. De practische oefe ning van den luchtbeschermings dienst. die zooals men weet onder leiding staat van den heer P. G. van Vliet, zal weliswaar niet op zoo grootsche wijze worden opgezet als dat elders het geval was, maar toch zoodanig dat de werking van den dienst er goed mede tot zijn recht komt. Clemens Jeugdvereeniging niet aan wezig waren, werkelijk iets gemist hebben. één of meer uwer Carnaval avonden voor de Leest a s ZATERDAG de feestprogramma's. Concert liedeita/el »lot Bloei der loonkunsta. Het tweede winlerconcert dat »Tot Bloei der Toonkunst* Zondag avond gaf was vrij goed bezocht, doch het mooie, afwisselend pro gramma dat geboden werd had een volle zaal verdiend. De liedertafel, onder leiding van den heer W Ligtvoet, voerde een viertal mooie met zorg gekozen nummers op keurige wijze uit. De verjongingskuur en de bloeiperiode die dit oude gezelschap den laatsten tijd doormaakt gaan hoe langer hoe meer hun stempel drukken op de vocale prestaties van dit bijna 50 man sterke koor, dat er tegen woordig in elk opzicht zijn mag. Elke partij heeft van den leden aanwas zijn deel gekregen waardoor een fraai harmonisch eu massaal geheel is gevormd en ook de nuanceeiing komt steeds beter tot zijn recht. Uil alles blijki üat er zoowel door den diiecleur als Uoor de zangers een groote toewijding tn ambitie aan den dag gelegd wordt en de repetities goed worden benut. Van het vocale gedeelte van het programma moeten we verder ver melden de beide dubbel kwaï lellen die zeer goed weiden gezongen, speciaal het bekende «Wiegelied* van Mozart, dat bijzonder mooi werd uitgevoerd. Voorts het zware terzet uit de »Schöpfung« van Haydn dat de heeren M. Pullens, li. Verhoeven en Jos. Boom uitstekend onder de knie bleken te hebben en een fraaie prestatie van deze zangers mag worden genoemd. De jeugdige bas-zanger Jos. Boom vergastte de aanwezigen op ten zeer mooie solo »An der Wezer*, die bij liet publiek zeer in den smaak viel. Hij blijkt goede voide lingen te maken en loont over de stem capaciteiten te beschikken om een prima solist te woiden. De heer H. Verhoeven sloeg zich als steeds kranig door de moeilijk heden van een opera aria heen en oogstte met zijn tenor solo uit »de Troubadours een welverdiend succes. De heer H. Alutsaerts koos o.i. geen geschikt nummer om zijn uitstekende, zuivere en hooge tenor stem op zijn gunstigst te doen uit komen. «Eiu Stern Ifillt vom Him- mel«, vooral in dit rythme voorge dragen, eigent zich minder voor een concert-solo. Alen zal graag nog eens een betere keus van hem hooren. Ook thans oogstte hij een dankbaar applaus. Vermelden we nog dat de jonge, heer Jos Lombarts het koor en de solisten op zeer loffelijke wijze aan de piano heeft geaccompagneerd. De 2 bedrijvige klucht «De truc van Jim» zorgde voor een zeer amusante afwisseling in het pro gramma. Er werd door allen zeer vlot en natuurlijk gespeeld en men bleek voor alle rollen buitengewoon geschikte typen te hebben gevonden. Het publiek heelt onbedaarlijk ge lachen en spelers en leider hebben alle eer van hun werk gehad. Het slot van dezen genotvollen avond werd gevormd door een danspartijtje waarbij het er als sleeds prell g toeging. Een aardige buit De visschersvereeniging «Maar geduld hebben* wist 1.1. Zaterdag weer een mooie buit le verschalken. Niet minder dan 400 pond had men in vier trekken in 't kanaal bij elkaar, zoodat iedere deelnemer een aaidig portie meekreeg. Gouden Bruiloft. Het is zeker wel iets zeer bijzon ders twee gouden bruiloften in week en nog wel beide in v.m. Besoijen. A s. Zaterdag het echtpaar Didden- Timmermans waarvan we in ons vorig nummer een foto opnamen en 25 Februari a s. de gouden bruiloft van J. W. Roelofs en Hendr. van Booy, van welke gouden jubi larissen men in dit nummer een portret vindt. Ook hier heeft zich een comité gevormd met als bestuur de heeren: Godefr Gouwen berg, L. van Es en Simon Versteeg. Aan de woning der jubilarssen zal een gepaste versiering worden aangebracht, terwijl de commissie het geschenk der buurt zal aanbie den. De jongens en meisjes uit de buurt zullen eveneens een afzon derlijk cadeau gev«n. Het belooft voor 't gouden paar een mooie dag te worden. Door het buurtcomité voorde gouden bruiloft van het echlpaar Didden is thans het program van feestviering opgemaakt. Om 9 uur is er een plechtige H. Mis, 's mid- dags van 12 tot 1.30 uur receptie en 'savonds buurtfeest in café Pompe. De harmonie zal ssvonds een serenade aan het gouden paar brengen. Dienstvak der Directe Belastingen enz. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de Ontvanger A. J. Sonnevijle ter Inspectie Botterdam I en A, werkzaam gesteld ter Inspectie Waalwijk D.B. Home trainer-avond in Musis Sacrum Door de Waalwijksche Renners club »Excelsior« is Dinsdagavond in Musis Sacrum de aangekondigde Home-trainers avond gehouden. De belangstelling van mannelijk Waalwijk was groot. Dat was wel Waalwijk, 19 Fcbr. 1936 Die hoofdpijn, dat gevoel van ziek zijn en die pijnen overal zullen dan snel verdwijnen met Volgens recept van Apotheker Dumont

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5