I LANDBOUW. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. NIEUWS ÜIT HEUSDEN, Li )E E( UW KRANT BRIEVEN UIT DUSSEN, De „De Echo van het Zuiden" VELDBOONEN. I. Na onze beschouwing over de teelt van erwten, willen we hier ook eenige aandacht schenken aan de verbouw van veldboonen. Ook voor dit gewas staat de zaaitijd voor de deur. Terwijl reeds sedert vele jaren de teelt van dit gewas kwijnende was, is in de al lerlaatste tijd de belangstelling er voor weer aanmerkelijk gestegen. Onge twijfeld zal dit mede zijn oorzaak vin den in het feit dat ook dit product tot de gesteunde gewassen behoort. Voor dit jaar werd wederom een prijs van 8.tot 9.gegarandeerd. Daar bij is de geestdrift voor de verbouw van granen, in hoofdzaak voor de tar- weteelt, na de laatste verlaging door den Minister, van de richtprijs, aan merkelijk geluwd en bovendien is elke landbouwer er van overtuigd dat hij zal moeten gaan ophouden met de sinds enkele jaren onder invloed van de regeeringsmaatregelen, geforceerde, eenzijdige graanteelt. Nu hebben de veldboonen de prij zenswaardige eigenschap dat ze in de vruchtwisseling uitstekend passen tus- schen twee graangewassen en het is daarom zeer wel mogelijk dat bij de huidige stand van zaken, vooral ook deze eigenschap aantrekkingskracht op de landbouwers gaat uitoefenen. Ten slotte is ook het allerwege onder de landbouwers ontstane streven om in eigen bedrijf een zoo groot mogelijke hoeveelheid eiwit te winnen, niet vreemd aan de meerdere belangstelling voor dit product. Voor alle kleigron den zijn de veldboonen een geschikt gewas. Ook op de zwaarste klei kunnen ze worden geteeld, maar daarnaast kan ook goede zandgrond voor de verbouw ervan in aanmerking komen. Hier moet echter dan degelijk aandacht worden besteed aan een doelmatige bemesting. Uit hetgeen we reeds over den ver bouw van dit gewas zeiden, valt al wel op te maken, dat de teelt van veldboo nen niet alleen van beteekenis is in verband met de opbrengst, we zouden haast zeggen niet op de eerste plaats, maar het is vooral zijn structuurverbe- terende werking welke, vooral onder de huidige omstandigheden, van zeer groot belang is. Daarbij zijn boonen voor vele gewassen een beste voor- vrucht. De naam veldboonen is een soort verzamelnaam, waaronder men laat ressorteeren de Waalsche boon, de Wierboon, de paarde- en duive- boon. Waar de Waalsche en Wierboon voor deze streek van geen noemens waardige beteekenis zijn, zullen we deze laten rusten en alleen stilstaan bij de paarde- en duiveboon. De Rassen- lijst van 1936 vermeldt van de paar- deboon geen enkel aanbevelenswaardig cultuurras. De verbouw beperkt zich dan ook tot de bestaande landrassen. Als nieuw zijn opgenomen de Füllberg paardeboon en de Bunisa Paardeboon. De eerste gaf in ons land aanvankelijk een goede indruk, maar viel ten slotte toch nog niet mee. Ze is niet produc tiever dan de landrassen en niet min der vatbaar voor luisaantasting. De mogelijkheid bestaat dat dit ras een volgend jaar zal worden afgevoerd. De Bunica-paardeboon is een forsch, iets laat rijp gewas. Ze is productief en geeft mooie ronde gevulde boonen. Het eenige aanbevelenswaardige cul tuurras van de duiveboon is de Niki- duiveboon. Ze heeft stevig, vrij kort stroo en is iets laat bloeiend. Het zaad is tamelijk klein, mooi blank, vrij rond, met goede opbrengst. Ook op zand grond kan ze met succes worden ver bouwd. Evenals de erwten, tieren noch de paardeboonen, noch de duiveboo- nen in natte grond. De oorzaak hiervan wordt wel gezocht in het feit dat de wortelknolbacteriën zich in dergelijke gronden niet voldoende kunnen ont wikkelen. Daardoor lijdt de stikstof- voorziening van de plant, welke voor een groot gedeelte door die bacteriën wordt bewerkt, in erge mate, wat zich wreekt op de groei en ontwikkeling van de plant. Dergelijke gronden heb ben ook meestal tot laat in het voor jaar een lage temperatuur wat de teelt van het gewas en de opbrengst zeker niet gunstig beïnvloed. Bepaalde zure gronden moeten voor de teelt van veld boonen worden uitgesloten, terwijl zeer stikstofrijke gronden voor de teelt er van niet kunnen worden aanbevolen. Op deze gronden groeit 't gewas veel te sterk in de lengte, de peulaanzetting begint te hoog met het gevolg dat daardoor de opbrengst meestal danig tegenvalt. Daar de beste zaaitijd voor veldboonen is: van eind Februari tot begin April, dus zeer vroeg in het voorjaar, verdient het alle aanbeveling de grond in het najaar op diepte te ploegen. Daar deze boonen een diepe grondbewerking eischen, moet men hieraan dan wel aandacht besteden. Men zaait ze ook het liefst op de wintervoor. Daarbij kan men zoodoen de prcfiteeren van het groote voordeel dat verbonden is aan vroeg zaaien, daar de werkzaamheden in het voorjaar zich dan kunnen beperken tot het gereed maken van het zaaibed. Het zaaizaad der boonen moet blank zijn, daarbij groot en gaaf. Boonen kevers mogen er niet in voorkomen. Van de paardeboonen zaait men ge woonlijk ongeveer iy2 h.l. per h.a. V woonlijk ongeveer iy h.l. per h.a. Voor duivenboonen kan men met een hoeveelheid van 2 h.l. volstaan. Een ander punt waaraan veel zorg dient te worden besteed is de bemes ting van gewas. Doch dit bewaren we voor een volgende keer, wanneer we tevens nog iets zullen zeggen over het zaaien en oogsten van dit geWas. SPRANG-CAPELLE. Oret da maand Februari. Geboren Adrianus zv C. A. van der Schans en J. A. Snijders. Rlena Maria Johanna dv M. J. Blom en M. de Jong. Hendrika Jacoba dv M. A. van Dongen en H. J. vnn Dongen. Adrlaan zv W. A. van Zeist en M. Wagcmakers. Adriana Arnolda dv W. van der Schans en C. van Her wijnen. Jacoba Johanna dv C. J. de Ble en A. E. van Dongen. Cornelia Pleternella dv P. C. Spuybroek en C. de Rooy. Gehuwd H. J. van Heijst, oud 30 Jaar en G. M. Geenen oud 30 jaar. C. van Kuljk oud 20 Jaar en A. T. Waarts, oud 25 jaar. A. Klootwijk, oud 26 jaar en G. C. van Drongelen, oud 23 jaar. Overleden J. N. Visser, oud 74 Jaar, wed. van C. Pijl. E. M. H. Soeters, oud 64 jaar echtg. van J. de Rooy. G. Vcnnink, oud 71 Jaar, echtg. van W. A. E. Strankinga. J. Noels, oud 64 Jaar, echtg. van E. Barbier. WASPIK. Over Februari. Geboren Johannes C. I. zv Nicolaas C. Schellekens en Johanna Wagemakers. Johannes C. A. zv Adrinnus A. van Hoorcn en Anna M. W. Leijten. Adriana A. dv Thomas J. Smits en Johanna A. Langer mans. Gehuwd Laurens C. Verschuren, weduwnaar van Jo hanna C. van den Heljknnt, 37 jaar en Antonla M. Nclis, 38 jaar. Johannes J. Verschure 26 j. en Pctronella A. van Hooren 23 Jaar. Overleden Adriana Sneeuw, wed. van Peter Pagic, 81 j. Marinus F. Kools, 8 Jaar. Jan Kemmeren, echtgenoot van Cornelia van Wezenbeek, 82 J. Joslna Spierings, wed. van Joost Bolder, 76 Jaar. RAAMSDONK. Van 15 tot en met 28 Februari 1936. Geboren Jan zv Hendrik van Barneveld en Jannetje van Woudenberg. Wilhelmlna M. dv Johannes Adr. Snijders en Wilhelmlna M. Kanters. Huber- tus Th. zv Antonius Jac. Waas en Cornelia P. Rekkers. Peter Andr. zv Laurcntius Joh. Hooijmaijcrs en Anna C. Zwaans. Johannes P. Fr. zv Wilhelmus Fr. Stassar en Anna C. Munnecom. Hubertus W. M. zv Johannes Adr. Vissers en Clasina J. Kanters. Cornelia P. dv Aloulsius Adr. van Schijndel en Cornelia van Vugt. Catharina M. dv Willem van Drongelen en Johanna C. van Wijlen. Gehuwd Andreas J. van Herp, Jm., oud 28 Jaar en Helena M. van Strlen, Jd. oud 25 Jaar. Overleden Petronella Olislagers, wed. van Adr. Joore, oud 80 Jaren. RAAMSDONKSVEER. Van 1 tot en met 29 Februari 1936. Ingekomen: Pleter Heurter en gezin, van Eethen Drongelen E 26 naar H 78. Johanna G. M. Melsen, van Bergen op Zoom Potterstraat 30 naar I 20. Adriana M. A. Bouwens, van Made A 320 naar I 32. Jakob Schipper en gezin, van Oosterhout le Kegelstraat G 235b naar F 4. Johanna A. van der Schoot, van Schijndel B 1 naar J 45. Hermina G. Nijhof, van Schijndel B 1 naar J 45. Leoijnrda Tijssen, van Eindhoven Hemelrijken 85 B naar J 45. Adriana J. P. Redert, van Woudrichem A 121 naar F 73. Christiana H. van der Vorst, van Geldrop Bogardelnd 2 naar J 45. Huberta van Veldhoven, van Geldrop Bogardeind 2 naar J 45. Maria H. Bazelmans, van St. Oedenrode A 392 naar J 45. Frlcde- rika A. Snijders, van Breda Karrestraat 25 naar A 37. Maria A. E. Kegels, van Hilversum Sen- zcuweg 140 naar B 69. Hendrica M. Renders, van Schijndel B 1 naar J 45. Joscphina C. Mertens, van Oosterhout Klappljstraat D 14 naar G 15a. Theodora A. Ribbers, van Dusscn C 134 naar L 64. Adriana G. Oome, van Breda Sta tionsplein 7 naar E 93. Huberta J. van Don gen van Breda Kraanstraat 1 naar G 71. Vertrokken Antonius van Seeters en gezin van I 100 naar Goirle Nieuwstraat 32. Engelina H. M. A. van Strlen, van J 152 naar Groningen Paterswolde- scheweg 29. Judocus Thijssen, van M 27 naar Made Dreef C 12. Johanna van Boxcl, van J 76 naar Eindhoven le Aeremcntstraat 3. Theo- dorus G. Vermeer en gezin van H 78 naar Dus- sen Vierbanschesluls C 225. Catharina A. van Swol, van C 3 naar Breda Zandbcrgplein 2. Antonius M. Ancmaat en gezin, van E 116 naar Rotterdam Feijenoordstraat 10c. Frans van Vught en gezin, van K 104 naar Oosterhout, St. Josephstraat D 142. Barthoiomeus S. Zijlmans van A 81 naar Medemblik Wieringermeer Mid- denmeer. Huiberdina de Wijs, van C 44 naar Dongen St. Josephstraat 107. Josephus Joh. Drunen, van B 83 naar Schijndel Liefdege sticht. Wilhelmus Klopper, van H 119 naar Geertruidenberg. Maria P. van Heeswijk, van J 45 naar 's-Bosch Klooster Muntel. Henrica J. Donkers, van J 45 naar 's-Bosch Klooster Mun- Alelda P. Bril, van J 45 naar 's-Bosch Klooster Muntel. Johanna H. Slaats, van J 45 naar 's-Bosch Klooster Muntel. Jan Smit, van H 50 naar Rotterdam Zegwaerdstraat 28r. Eli sabeth Snijders, van L 31 naar Breda Het Oranje Hotel. Cornelia M. Luljpen van J 45 naar Lei den Ziekenhuis. Hendrikus Adr. Melisse, van I 70 naar Made. Johannes Chr. M. Bossers en gezin, van aan boord naar Rotterdam Vischsteeg no. 4. Huberdina van Gils, van C 52 naar Made Rijackers B 62. Petronella M. de Wijs, van D 36 naar Breda Boschstraat. Hendricus C. IJpelaar en gezin, van aan boord naar Rot terdam Bourg. Vliet 105a. Magdalena M. Kluijtmans, van J 45 naar Schijndel Liefdege sticht. Godefrida E. M. Broeders, van J 45 naar Dordrecht St. Jorisweg 2 rd. Huberta van Breda, van J 45 naar St. Oedenrode Liefde gesticht. Maria A. Spuijbroek, van J 113 naar Breda Lange Brugstraat 34. Johannes Jac. Zijl mans, van G 100 naar Llth Hamdijk D 46. Theodora W. J. van Leijen, van I 20 naar Geleen Mauritslaan 61. Marinus C. A. Baijens en ge zin van aan boord naar Tilburg Veestraat 46. Adriana M. en Johanna L. de Jong, van aan boord naar Zwijndrecht Brulnelaan. Geer- dina M. en Antonius L. van Erp, van J. 129c naar Geertruidenberg Zuldwal 32. Cornelus A. A. M. Simonls en gezin, van J 40 naar Breda Baronlclaan 319. Cornells Jos. van Strien en gezin, van aan boord naar Rotterdam Wijnstraat - Johannes Diependaal van M 27 naar Made Rigardus NIc. Boons, van D 84 naar Diessen slagerij. Anna Petr. Gabriels, van I 22 naar Breda Karrestraat 25. Petrus J. A. Ak kermans en gezin van E 12 c naar Oosterhout Veerscheweg 1 C.K. GEERTRUIDENBERG. Geboren Hendrikus Andreas zv A. Bogaarts-Pauwels. Henri Louis Jozeph zv A. Th. Ranijmakers-Wil- lebols. Johanna Adriana dv S. J. Sperber-Ma- glelsen. Plet zv Chr. G. Blom-van Houten. Overleden: Wttsssfc III-xsmtm Scène uil David Copperfield R. B. Theater. Cornelia R. Ch. J. dv van A. van Elten-van der Veeken, 1 Jaar. Pleter van der Veeke, 71 Jaar. Rosalia Rullens, echtg. van C. van der Veeken, 52 Jaar. Ingekomen Johanna G. de Vries uit Tilburg. Juliana M. Puts uit Terneuzen. Johanna Fens uit Oos terhout. Adriana Oomens uit Rotterdam. Agnes J. M. van Alphen uit Grevenblcht. Wil helmlna A. Stoop uit Made. Geerdlna M. van Erp en broer uit Raamsdonk. Vertrokken: Ida M. van Gils naar Tilburg. Gerardus J. Offermans naar Tilburg. Adriana M. Maas naar Helmond. Doe Hoekveen naar Arnhem. Adriana M. Roovers naar Bilthoven. Maria J. Simons naar Heerlen. Adriaan C. Simons en gezin naar Oosterhout. Catharina van der Ploeg naar »s-Gravenhage. Vierhonderd overjusseit gestolen. Te M (lachen heelt eeii zekere Wilhelm Scued terecütoeslaan, die een specialist was 111 hei stelen van overjassen. Hij nam in de wacul- kamers van dokters en landartsen plaats en wanneer de patiënten zich naar Dinuen hadden negeven, ging hij er met hun jassen vandoor. Hen tandai ts heelt hem tenslotte op heelerdaad betrapt. Scued is veroorueeld tot anderhall jaar gevangenisstraf Hij heelt hekend de laatste vier maanden meer dan 4uÜ overjassen le hehhen gestolen. Vrouiv door messteken vei wond. IndeNoord-Brahauische gemeente Vierlingsheek heelt de ongeveer 3d jarige arbeider Sch. zijn echtge- noole na een woordentwist een vijftal steken met een mes toege bracht. De viouw isiu vrij ernsligen toestand naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd de dader heelt zich hij de marechaussee aangemeld en is in arrest gesteld. Sch. was werkzaam op een land goed te Vierlingsheek en hem was over eenige maanden wegens gebrek aan werk ontslag aangezegd, welk feit hij zich erg schijnt te hebben aangetrokken. Hij stond gunstig bekend. Ruim vijfduizend gulden binnengekomen. Ruim vijfduizend gulden is 't eind resultaat geworden van de inzameling door het „Comité van journalisten", gehouden voor de slachtoffers van den brand aan de Oude Zijds Achterburg wal. Het totaal-generaal is thans 5059.34$. De getroffenen zullen nu zoo spoe dig mogelijk aan het allernoodigste geholpen worden. Kindje overreden en gedood. Op den Bredaschen weg onder de gemeente Gilze-Ryen had een ernstig verkeersongeluk plaats. Het 6-jarig dochtertje van den heer J. Broers stak den rijweg over en werd door een passeerende auto gegrepen. In ernsti- gen toestand werd het kind opgeno men en zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is het kort na de aanrijding aan de bekomen verwondingen over leden. De affaire Hauplmann. Uit Trenton woidt gemeld, dat er, zooals de zaken nu staan, geen sprake kan zijn van uilslel van de executie van Hauplmann. Hoil'inan, de gouverneur van New Jersey heeft als zijn meening meegedeeld, dat hij geen recht meer had tot ui.slel. Veertig arbeiders onder aordmassa bedolven en gedood. Bij de versterkingswerken, welke door deltalianen momenteel op den Dodecanesos worden uitgevoerd, heeft zich op het eiland Leros een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij veertig arbeiders om het leven zijn gekomen. Wegens de omstandigheid, dat geen voldoende veilightidsmaatre gelen waren genomen, heeft n groot stuk grond losgelaten, tengevolge waarvan veertig zich daarop bevin dende werklieden onder aardmassa's en los gesteente werden bedolven. Men is er tot dusver nog niet in geslaagd, ook maar één slachtoffer levend te bergen. Het inrichten van kazematten en het uitvoeren van andere verster kingswerkzaamheden zou veel te overhaast zijn geschied. Onder hooi bedo'ven en gedood. Terwijl de heer M. Laan te Edam aan het hooisteken was, geraakten twee kinderen, zijn 5-jarig zoontje en zijn 14 jarige fnecht bedolven onder het vallende hooi. De hoeveel heid hooi, waaronder de beide knaapjes bedolven werden, was zoo groot, dat het geruimen tijd duurde voor men "beide kinderen bevrijd had. De geneesheer kon nog slechts dm dood coustateeren. Zuiderslorm boven Italië. Het eiland Sicilië en geheel Zuid- llaiie woiüeii getcisleid door een warmen Zuiuexstotm, die enorme maieiieele scbaue Deelt aangericht en waarschijnlijk ook lal van men- stcbenlcveiis Deelt geeischt. Het aan tal UooUen is nog niet oekend, doch wei staal reeds vaat, dal minstens OuU personen zijn gewond. 'le Raiermo zouden door neer stortende sleenen eu afgerukte dak pannen 3UU personen verwondingen neubeu opgeioopen. Umslteeks 2U zwaargewonden zijn in Del zieken huis opgenomen. V ijl visschersscbe- peii zijn vtigaan; de 2U op varenden zijn vermoeuelijk allen verdronken. L/ertieu visschersschepeu worden nog vermist. Uok te Tarente zouden 300 per sonen tijdens den orkaan zijn ge wond in de omgeving der stad zijn lal van huizen ïugesloil, die door de builen de oe\eis gelreden rivie ren waieu ondermijnd. Oplichter berokkent 000.000 frank schude. De Frsnsche financier Berot is ge- arresteera. Hij WdS ae stichter van ae «Öucieié d'Etuues ae l'organisaiion tinai.uère.» üe^e maanchappij plaaiaie in ae provincie aanueeien van maat schappijen, welke aanaeelen waarae- loos Dieken. De oplichtingen beloopen, naar de schattinyen4van deskui.aiytii een bedrag van 30.U0U.U00 trank. 1 waalt Deneeraers van aoor Bérot gesiichie maaiscnappijen zijn eveneens gearresieera. Door gehooide leeuwen aungeoulltn. Dezer dagen is teCroydoneen 20-jarige elechicien op het to-ncei van hei urand Iheaier aldaar aoor leeuwen aangeval ten, toen hij langs hun kooi kwam hen van de leeuwen sloeg nem door ae tralies van zijn kooi op aen grondt waarop een anuere leeuw hem ver- wonaae, terwiil ook de overige uit de kooi naar de tralies kwamen. Terwijl de eene leeuw hem met zijn klauw vasthield en tegen de tralies drukte, Dset de andere hem in zijn gezichi en aamen. Alles ging zoo snel ie werk, dat de man reeds ernstig gewond was, voordat de temmer en zijn nelpers hem konden bevrijden. De man heelt ver scheidene wonden in het gezicht en kwetsuren aan arm en schouder. Kerken ingericht tot danszaal. Op last van den burgemeester van Valla Alba en Serratella in ae provincie Casiilië, is aan de pastoors dezer steden het verblijf in de gemeente ontzegd. De parochiekerken werden ter beschikking gesteld van plaatselijke vereenigmgen, tot het organiseerwn van bals en mu ziekuitvoeringen. In Valla Alba werd een gecostumeerd en gemaskerd bal gegeven in de kerk, waar Zondag voor het laatst de H. Mis is opgedragen. Heusden, 5 Maart 36 Eenige jongelui van hier fietsten naar huis, toen uil de andere richting ter hoogte van de vm. Up. School een groepje wielrijders aankwam. Waarschijnlijk door niet voldoende uitwijken ontstond een valpartij waaruij een jongmensch uit kaats- neuvel waarschijnlijk een hersen. schudding opliep en een uil Heesbeen een hootu en een beenwonde, zoo dat de hulp van Dr. V. uit de slad moest worden ingeroepen. Op 't consultatie-bureru was het deze week niet zoo druk als gewoonlijker kwamen skents 15 moeders met haar baby's. Zondag speelt de V.V. Juliana tegen H.W.B. (B.soijen.) De eerste moet nog 4 partijen spelen, doch staat met 2 p. boven B. V. V. nog boven aan. Onze stadgenoot deHeerA.de Graag spetlf a s. Zaterdag en Zondag weer voor het kampioenschap dam. men in Amsterdam en wel resp. tegen de Heeren A. Ligthart en C. Lochtenberg. L. 20. In o :eeds d ncene a 81/2 Wij [e vesti .eeling Waf lies d :en, g< laar zi icn en Daa: lernstig Me a.s (komen inen w< Maa fcvèël r wijs v king, zal op lede rijke v !werelc |uit Vi tin hel 'Grooti dag j MOET Z IJ N die behartigt de belangen van plaats en streek Dussen, 5 Maart 1936. Zooals we dezer dagen hebben ver nomen, zal ds. van den Berg onze ge meente, door het aannemen van het beroep naar Linschoten, de Ned. Her vormde Kerk gaan verlaten. Hoewel ds. van den Berg nog slechts betrekkelijk kort in onze plaats woon achtig is, heeft hij in dien tijd alhier vele vrienden verworven en zich alom bemind gemaakt. Geen wonder dan ook, dat men hem slechts zeer noode ziet vertrekken. Niet alleen heeft ds. van den Berg zich alhier vele vrien den weten te verschaffen, doch ook buiten onze gemeente. Als we beden ken dat er Zondagen zijn geweest, waarop hij op vier verschillende plaat sen predikbeurten vervulde, dan zegt dit tot ons voldoende. Met zijn a.s. vertrek verliest derhal ve niet Dussen alleen, maar daarnaast ook meerdere andere plaatsen een goed vriend en herder! Overstappende op een ander onder werp, willen we allereerst de bewe gingen van de neringdoenden, en in zonderheid de georganiseerde midden standers uit ons dorp, eens even aan een nadere beschouwing onderwerpen. We willen allereerst opmerken, dat de aanleiding hiertoe is geweest en kele artikelen die we in de dagbladen hebben aangetroffen, en waarin spra ke was van een parool met name „Maart Actiemaand". Bij het lezen hiervan dachten we di rect aan onze eigen Dussensche mid denstanders. Hoewel de woorden: „Maart Ac tiemaand", voor insiders wellicht hol le phrasen zijn, beteekenen zij voor de betrokken personen, en in deze de georganiseerde middenstanders, heel veel. Althans de bedoeling van deze leuze is, ze voor hen veel te laten be teekenen; dat ze deze woorden wer kelijk ook verwerken en in daden zul len omzetten! Dat is de opzet; goede resultaten zijn wellicht het gevolg! Wij hopen, dat het hierboven aan gehaalde ook tot onze plaatselijke mid denstanders moge doordringen. We herinneren ons nog dat we eens in deze brieven gesproken hebben over den vooruitgang die deze categorie van personen uit onze eigen omgeving den laatsten tijd hebben gemaakt. Als we ons niet vergissen was dit kort na Kerstmis, dus thans ongeveer twee maanden geleden. We konden toen constateeren dat zij de goede richting uitgingen; dat zij waren negonnen aan een arneidsveld dat reeds lang op ont ginning had gewacht. Enkele pioniers waren opgestaan en weer anderen gin gen veroer op den ingeslagen weg. In liet bijzonder bedoeïen we hier de reclame! Het woord reclame is onmis baar geworden in ons hedendaagsch bedrijtsleven en 't ziet er niet naar uit, dat in de toekomst hier eenige veran dering in zal komen, althans niet in dalende richting. Onwillekeurig denken we dan terug aan de eerste Dussensche Winkelweek, waarhij de eerste symphtomen der reclame-beweging in ons dorp op het gebied van den detailhandel merkbaar waren. Nadien hoorden of zagen we niets meer van eenige voortzetting dezer zoo goed begonnen actie. Is het nu te verwonderen, dat we nog eens den nadruk willen leggen op het bo ven omschreven motto: „Maart Actiemaand"? Vooruit Dussenaren, geef gehoor aan dezen oproep en schaart U onder deze banier. Sluimer niet in! Twee maanden zijn verloopen, bouw in de derde voort aan het begonnen werk. Zie niet alleen naar uw naaste om geving, maar naar den horizon. Daar ligt voor U allen een land, dat veel mooier en grooter is. Bij het doorlezen van De Echo van Woensdag j.l. komen we tot de ont dekking, dat uw plaatselijke corres pondent in een bepaald opzicht ons 't gras voor de voeten heeft weggemaaid. Wij doelen hier op zijn mededeeling, dat op de Sluis een mooie verbetering, doch vooral een verfraaiing in wording is. Veel behoeven we hier niet meer aan toe te voegen, en willen volstaan met het uitspreken van den wensch, dat nog meer dergelijke verbeteringen tot stand komen. Het maatschappelijk belang dat hieraan verbonden is, willen we een volgende maal eens in oogenschouw nemen. Lezers, tot de volgende week. OPMERKER. De in We Hac eerst i Fed, A.s. eene Feder, faorik hande en bd deslij Na ander ter be toege^ nisier voorg< Goud Tei van het i 23 IV een in ca To werd Graa sec re mees De oude medt Woe te kt He dami Ali juhil een berei Oi voor zal wore Oi doen een bied van kenc danl Tem al Di St. J de alias kerk zem mun Ei en werl H 5 l tenti huis toric H zijn temi zulle B den pru' SChr steil verl li

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 8