PLAATSELIJKE BERICHTEN INGEZONDEN STUKKEN. D E. IN DE PUP ABONNEERT II OP DIT BLAD. GEMENGD NIEUWS. UW KRANT „Dc Echo van het Zuiden NIEUWS UIT HEUSDEN. DOUWE EGBERTS Hondententoonstelling. Op de Int. Hondententoonstelling 1.1. Zondag te Tilburg gehouden, behaal- eidin^en Waalwijksche inzenders de navol- ende prijzen: St. Bernards: A. Wijkmans. Open Waar»t(]asse, 2e pr. Z.G.; W. van Oers in is. r.'qdklasse en Nieuwelingsklasse. Ie tellJrG. el aa- Qroenendaelers: Jos. Dumoulin. Nieuwelingsklasse. Ie pr Z. G wer Hollandsche Herders: Jac. Henkel- aanbe ^n, Open Klasse, 2e pr. Z. G. va; C. v. Heivoort in Jeugdkl., Ie pr. G. jos, v. d. Broek in Jeugdkl.. 2e pr. jos. Steenbergen, in Jeugdkl., 4e pr. Uitslag Loterij R.K.W.V.B. No. 6 Schemerlamp. 10 Fototoestel. 9ji padvindersmes, 225 Dames- of hee- kelift renrijwiel of Rooktafel, 262 Stuurtasch, J 769 Schilderij, 300 Koper fruitschaal- l/ tje 903 Gelakt bonbonschaaltje, 946 ando Luxe kan. 1062 Theeservies, 1134 Rij-' striH wielslot. 1176 Electrisch strijkijzer, is V- 1239 Jasbeschermer, 1288 1 paar Re- vzaW aenpijpen, 1302 Sportriem, 1520 Luxe doos sigaren. 1728 Voetbalkoffer. 1842 sne Luxe bloempot, 1914 Vulpenhouder, j aar l931 Kistje sigaren, jerce Prijzen kunnen binnen 8 dagen te- rd or qen overlegging van het winnende lot or ee worden afgehaald aan het adres Be- t leid soijenschestraat 35. Melhado 50 jaar! Cl]nie Melhado. de man die in Amster- 5 j dam zoowel als in de Langstraat ieder- u 3 een kent, de man die een groot aantal 1C U jaren al z'n tijd en krachter. wijdt aan C 1 de belangen van de Schoenindustrie. S °C werd dezer dagen 50 jaar. Fn al weten wij dat het niet strookt inet z'r. bescheidenheid, wij willen van den man die over anderen zooveel zegt n ..de Schoen", waarvan hij laatste ja ren de gevierde medewerker is, ook w el eens een enkel woordje zeggen bij de ze passende gelegenheid. Melhado streeft met bijzondere kracht en tact ernaar de belangen der Neder- bndsche schoenindustrie te bevorde ren en zijn populariteit in deze kringen is niet weinig gestegen door z n on- vermoeiden strijd tegen het ,.Bac a- systeem" in ons laad. En als er symp tomen zijn van succes bij de bestrij ding van dit systeem, dan is het zeer zeker voor een groot deel aan 7.jn krachtig en rusteloos strijden, aan n pictige en juiste artikelenreeks in ,,Je Schoen" te danken. C ok op ander terrein weet hij steeds normen te vinden, de industrie te steu nen en den verkoop bij de winkeliers t> bevorderen. Zijn kennis van zaken, z'n bereid willigheid om ieder van dienst te zijn. zooveel in zijn vermogen ligt, zijn haast J spreekwoordelijk en hij is dan ook in :t Ac* lfrinnpn der fabrikanten, winkeliers De schoenindustrie te Drunen. In Drunen werden in enkele maan den tijds een drietal schoenfabrieken stopgezet. Ondanks den tijd tegen het zomerseizoen, heerscht in de meeste nog draaiende bedrijven slapte en wordt bij verschillende slechts op hal ve kracht of met stukjes en beetjes ge werkt. Ongunstige toestanden in Oisterwijk's industrieën. Wij lezen in 't D. v. N.: De toestanden in de industrieën van Oisterwijk teekenen zich thans meer onrustbarend af dan ooit. In de sigarenindustrie heerscht reeds langer een ongekende slapte en weid reeds het grootste gedeelte der arbei ders ontslagen. Ook in de schoenindustrie is een tijd perk van groote slapte ingetreden en dit in den tijd vóór Paschen, waarin juist overtollig werk moet zijn! Op meerdere schoenfabrieken, ook op de grootste bedrijven, wordt thans eenige uren per dag minder gewerkt en wordt het personeel op wisselvallige uren naai huis gestuurd. Ook volgden reeds ont slagen. Zeer ongunstig' zijn de toestanden op de Kon. Leder fabriek Oisterwijk een bedrijf dat aan ruim 700 man werk biedt. Hoofdzakelijk wegens moeilijkheden met den uitvoer naar het buitenland dreigt hier een groote crisis. Reeds is den arbeiders tegen Donderdag a.s. een 5 pet. loonsverlaging aangezegd, ter wijl van dien dag af 42 in plaats van 48 uren per week gewerkt zal wor den; een 12-tal werd ontslag aange zegd. WAARSCHUWINGEN. De Burgemeester van Llillegom geeft belanghebbenden in overweging om alvorens in relatie te treden met dc bloembollenfirma Walraven-de Jong, gevestigd te Hillegom, bij hem inlich tingen omtrent genoemde firma in te winnen. Aangezien in de gemeente Hillegom meerdere bloembollenfirma s zijn ge vestigd die den naam Walraven voe ren, wordt speciaal de aandacht geves tigd op de toevoeging „de Jong v< nu de kringen der fabrikanten, winkeliers en bij ieder die hem kent en met hem omgaat zeer gezien. Óok in de stad zijner inwoning heeft hij zich met volle interesse geheel be langeloos gewijd aan sociaal en maat schappelijk werk en heeft in diverse in stellingen zitting, o.a. is hij er lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, lid van de schoenen-commis- "sie van den levensmiddelenraad. van den Middenstand e.a. Hij is voorts lid der internationale commissie ter verbetering van de be- drijfstoestanden in de schoenenbranche, lid der internationale commissie ter be strijding van het „Bat a-systeem en mede-oprichter der Centrale H.L.S. Wij meenen dat het .wel pas geeft bij deze gelegenheid eens op een en ander te wijzen, den jubilaris onze ge- lukwenschen aan te bieden en de hoop uit te spreken dat hij nog vele jaren in en door „de Schoen" voor de schoen en lederindustrie zal werkzaam zijn en die waardeering vinden, die hem daar voor zeker toekomt! „Ijzer voor Duitschland!" Het gerucht liep dat aan de haven alhier oud ijzer werd verscheept met de bestemming naar Duitschland. Naar men ons mededeelde betreft het hier alleen oud materiaal van tram wagens van de B.B.A., dat werd op geladen voor den slooper Rijsdijk te Hendrik Ido Ambacht. Voorjaarskeuring Springstieren. Onder groote belangstelling werd Dinsdagmorgen op het terrein van het slachthuis, alhier, de voorjaarskeuring voor springstieren gehouden. Goedgekeurd werden de springstie ren van de volgende eigenaren: G. v. d. Hoven, Loon-op-Zand; C. van Gorkum, idem; D. Oerlemans, idem; J. C. Zijlmans. Waspik; A. Kamp 2 dieren, idem; L. W. C. Biermans, idem; W. de Jong, Loon-op-Zand; J. J. Klijn, Drunen-Elshout; J. A. Klijn, idem; G. Pulles, idem; Andries van Delft, idem; L. van Pelt, J. J. Pruijssers en J. van Pelt, allen van Sprang-Ca- pelle; A. Vos, Wed. P. Klerx en C. A. Baijens, allen uit Waalwijk. Landstormkring Heusden. De plannen om voor dezen kring, waarbij zijn aangesloten de afdeelingen Drunen, Elshout, Herpt, Haarsteeg, Vlijmen en Nieuwkuijk, de film „Sluit de Gelederen" te doen draaien, zijn, naar wij van officieele zijde vernemen, thans geheel van de baan. Getracht zal worden in 't volgend seizoen, wanneer tenminste de noodige steun daarvoor wordt ontvangen, de film voor dezen kring te doen vertoo- nen. Naar aanleiding van bij hem inge komen ambts- en andere berichten geeft de Commissaris van Politie te Zutphen dringend in overweging om. alvorens in relatie te treden met het Urologisch Laboratorium, bij hem in lichtingen in te winnen. Onder dezen naam 'houdt men onder no. 40 te Zut phen een postbox, terwijl in de desbe treffende correspondentie worden ge noemd Martin K. Schuit, homoeopaath; J. C. van Rosmalen, helderziende (soms is een dame in verpleegsterscostuum in het spel); dr. Hugo Meisner, alge meen leiding, en de zich noemende na tuurgeneeskundige Hermaflus Klein Leugemors. geb. te Wijk bij Duurstede 1 April 1903, wonende te Apelooorn. die met de reclame is belast. Reeds dikwijls is t<*Groningen en elders door de politie gewaarschuwd tegen ondernemingen en personen, die premieobligaties, premieloten en fond sen tegen afbetaling te koop aanbieden. In dit verband geeft de Commissaris van Politie te Groningen in overwe ging, alvorens in relatie te treden met A 'Nijboer, wonende te Tolbert. ge meente Leek, die als vertegenwoordi ger optreedt van het Universeel 1 rust- kantoor, gevestigd te Amsterdam, Warmondstraat 157, bij hem nadere inlichtingen in te winnen. De Commissaris van Politie te Gro ningen acht het in het algemeen belang, het publiek in overweging te geven, alvorens deelnemer te worden van de een of andere stichting, waarbij men in het vooruitzicht wordt gesteld te eenigertijd, nadat men maandelijks een bedrag gestort heefteen som gelds ter leen te zullen ontvangen, zich terdege op de hoogte te stellen van de bepalin gen en voorwaarden van zulk een stichting en niet klakkeloos in te gaan op hetgeen vertegenwoordigers dier ondernemingen plegen voor te spiege len. Deze stichtingen zijn alle op onge veer dezelfde leest geschoeid. Verleden jaar is te Groningen en elders gewaarschuwd tegen de Nebo mes, Nederlandsche Bouw- en Meubel spaarkas, gevestigd te Maastricht, na dat een groot aantal klachten van ge dupeerden was binnengekomen. Daarna heeft de Coöperatie „Secu rity" (generaal agentschap te Tiel) eenigen tijd te Groningen en omgeving gewerkt. Het is thans de stichting Nationaal Hypotheek Onderlinge (N.H.O.) voor Bouwcrediet en Hypotheekaflossing, gevestigd te Apeldoorn (vroeger ge naamd N.C.O.) die tracht deelnemers te werven. Hoofdcorrespondent in het Noorden is H. Wiltjer. Floresplein 24 B te Groningen, terwijl o.a. in Buiten post, Uithuizermeeden, Oudeschip, Groningen, Martenshoek, Tolbert, Leens en Hoogeveen agenten van het N.H.O. zijn gevestigd. Belanghebbenden kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot den Commissaris van Politie te Groningen. (Zie vervolg Tweede Blad). WASPIK. De heer van Loon, directeur der Stoomzuivelfabriek Raamsdonk-Waspik zal op 1 April a.s. zijn 25 jarig ambtsjubileum herdenken. Het bestuur der fabriek heelt gemeend dezen dag niet onopge merkt voorbij te m >eten laten gaan. Onder architectuur van den heer A. G. de Bruijn werd aan be steed het bouwen van een magazijn met toonzaal voor rekening van den heer W. A. de Glas. Ingeschreven werd als volgt C. Savelkouls Waspik f 3500 Gebr Boom ^475. A. Mutsaers 3428. .1. de Ruijter 3120.— Gebr. de Graauw 3388.— .1. v. d. Broek 3149.— G. Baaten 2898. A. Roo,rers 2866.— Arn. de Graauw 2819.— L. Fitters 2757. Gegund aan den laagsten inschrij ver. In Waspik-Boven botste dezer dagen een luxe auto tegen een vrachtauto. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De heer K. uit Raamsdonk had het ongeluk met zijn rijwiel tegen een melkwagentje van den heer K. alhier te rijden, met gevolg dat de wagen kantelde en van den dijk afgleed. De geheele voorraad melk ging verloren. De heer K. uit Raamsdonk was zoo bereidwillig de schade geheel te vergoeden. GEERTRUI DEN BERG. Vrijdag morgen had ten gemeentehuize de aanbesteding plaats voor staanplaal sen van kermis attracties gedurende de kermis 1936 welke in deze ge meente gehouden zal worden van 25 t/m. 28 Juli a s. Staanplaatsen werden verleend voor de navolgende attracties Luchtschommel, zweefmolen, auto skooter, rupsbaan, miniatuur-race baan, kinderfietsmolen en globe- steilwand. Verder zijn bereids plaatsen aan gevraagd voor gebak-, paling-, ga lanterie- en andere soort kramen, alsmede voor schiettent, bommen sport, vliegsport, werptent en der gelijke kleine attracties. Óiigetwijfeld kunnen we ons hartje met de Geertruidenbergsche kermis weer eens ophalen. Ten nadeele van v. B. werd Donderdagavond een rijwiel ont vreemd hetwelk hij voor zijn woning had geplaatst. Aangifte volgde bij den gemeente-veldwachter. Vrijdagmiddag had op de Geer- triidenbergsche voetbrug een aan rijding plaats tusschen een kolen wagen en een auto afkomstig uit Wageningen, welke beiden tegelijker tijd op de brug elkander wilden passeeren. Aangezien de brug echter daarvoor veel te smal is, bleef een aanrijding niet achterwege. De auto werd aan het spatbord beschadigd Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zaterdagmorgen had alhier ouder zeer groote belangstelling de teraardebestelling plaats van de zoo plotseling op 19 jarigen leeftijd ge storven mej.M. H. van Wietmarschen uit deze gemeente Verschillende kransen dekten de baar, terwijl een krans vanwege de directie en personeel der aardewei k fairiek »Decora«, waar de overle dene werkzaam was, gedragen werd door een tweetal meisjes. Achter de lijkbaar volgde naast de talrijke familieleden, vrienden en kennissen, de meisjescongregatie. Het was een zeer indrukwekkende plechtigheid, waarbij ook vele om- staanders hun tranen niet konden bedwingen. Vrijdagavond had ten gemeente huize de aanbesteding plaats van het doen van voorzieningen aan ge meentegebouwen en werken voor het jaar 1936. Ingeschreven werd als volgt Ch. v. d. Ploeg f788.Wed. A. C. Krols f740 -,G.v Wietmarschen f759.v. Uijen en Kerremans f 730 P. W.' v. Alphen f705.-, C. Krols f680.-, Gebr. Nagléfó99.-, Firma Wed A. J. du Pont en Zn. f587.— Gegund aan de laagste ïnschnjfster. In verband met de in deze gemeente voorkomende ziekte Rood vonk is de bewaarschool gesloten. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des vm. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. MADE. De gemeenteraad heeft besloten over te gaan tot verbete ring van de haven en tot dekking van de kosten een geldleening aan te gaan van f 14.000. WERKENDAM. De heer A. Paans heeft bedankt als lid van den ge meenteraad. In zijn plaats is de heer T. Westerhout (gem. bel) be noemd. VLIJMEN. Alhier is na een lang durige ongesteldheid overleden wet houder P. W. van Buul. D^ontsTapên^wa^geaïïrenae jaren gemeenteraadslid, waarvan 25 jaren wethouder. Voorts was hij bestuurslid, van het waterschap «Dc Bossche Sloot», terwijl hij tevens deel uiimaakte van de commissie van schatters voor de inkomstenbelasting. Heusden, 17 Maart '36. Tot hoofd van de luchtbescher mingsdienst werd benoemd voor onze gemeente e. b.d. de heer H. A. J. M. Verhoeven. Op de aanbeveling voor ge meente opzichter zijn geplaatst de heeren J. J. L. Verschuur, A. J. van Gerven (Herpt) en C. A. Klerks. Door het college van regenten der Godshuizen (vac. Joh. de Mol) worden aanbevolen de heeren W. J. N. Wijs en Joh. de Mol. Maandagavond had een open bare vergadering plaats van den Geemeente Raad. Op de agenda stonden 23 puntenin 't volgende nummer hopen we een uitvoerig verslag te geven. Juliana won Zondag te 's Bosch van Nivema met 10—2 en staat bovenaan. De kans op'l kampioen schap is dus groot, te meer, omdat zij nog rnaar twee wedstrijden heeft te spelen. Te Zeist werd Donderdag be graven de Eerw. Heer Ds. J. Kloots, oud predikant van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Aanwezig was de geheele Kerkraad, kerkvoogden, Ouderlingen en Diakenen, om de laatste eer te bewijzen aan hun dominé, terwijl bovendien nog eenige dames en heeren van hier mede acte de précence gaven. De jaarvergadering der Gem. Zangvereeniging Crescendo heeft plaats 18 Maart a.s., des avonds om half acht in het repetitie-lokaal in de v m. Mulo school. De heer Adr. de Graag speelde Zaterdag en Zondag 2 partijen om het damkampioenschap Nederland en wist het in beide te brengen tot remise. De partijen werden resp. gespeeld tegen Raman en Rusten burg. Onder de kinderen komt hier veelvuldig voor: »Roode Hond«, tenminste het schoolverzuim daar voor is nogal groot. Met een paar dagen zijn de patientjes gelukkig weer hersteld. 2 April e. k. geeft de zangver eeniging »Crescendo« haar eerste uitvoering onder haar nieuwen Directeur, den heer Chr. Klerkx. Tevens wordt door de tooneelafd. der vereeniging vertoond »Novem- berstormen« tooneelspel in vier bedrijven. Maandagavond hield de Eerw. Pater Redemptorist Verhagen in het Patronaat een filmvertooning over de melaalschheid in W. Indië. De opkomst was bedroevend, doch de Pater wist het publiek zoo te boeien, dat dit zich bij de collecte gedron gen voelde tot een meer dan gewone gift; de opbrengst overtrof dan ook verre de verwachting. Uitslag dam wedstrijd bij V. D. op Maandagavond le gr. C. Bax-A. Deuren 2—0, 2e gr. J. Hartjesveld Jac. Tim mermans 2 0, 3e gr. H. Dollekens- S. Barghoorn 2-0, 1). v. d. Stoep— J. Andriesse 0—2, C. Schaap L. Kamminga 2—0, C. Schaap—W. v. Beijnen l —1, 4e gr. 1. Spierings H. van Helden 2-0, M. Spierings— A. Klijn 1 1. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) SENIOR of JUNIOR MAAR £ch-fe t-riesche Weeren-^aai -10-15 - 90 -95 ck per ons Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het bericht in De Echo van het Zuiden, van Zater dag 14 Maart, omtrent de niet-uitbe- taling der 100.000 op No. 7208 aan een schoenmaker te Loon op Zand, hen ik, ondergeteekende, omdat in het bericht geen Maatschappij genoemd werd, en daardoor soliede onderne mingen in verdenking kwamen, op onderzoek uitgegaan. De familie Maas, Bergstraat No. 10, de winnaar van de 100.000, heeft mij zeer vriendelijk de gevraagde inlich tingen gegeven, en mij medegedeeld, dat de Maatschappij thuis behoort Utrechtscheweg 284, De Rilt, en zich onemt Assurantiekantoor. Directeur is de heer Janssen; de Agent die het lot aan Maas heeft verkocht J. Reunis te Tilburg. Hopende hiermede de verdenking tegenover soliede ondernemingen uit den weg geruimd te hebben, blijf ik Uw geachte Redactie dankbaar voor de plaatsruimte mij gegeven en teeken Hoogachtend, A. Duquesnoy, Stationsstraat 109 Agent der H.Y.S. Roofoverval te Westzuun Westzaan is dezer dagen in op schudding gebracht door een bru. talen rootoverval in de woning van den emeritus predikant ds. van Dokkum aan de Dorpsstraat. Ongeveer tien uur vervoegden zich ten huize van den emeiitus- predikant, die ter kerke was, eenige »heeren« en gaven aan de 27-jaiigc huishoudster v. S. voor, dai zij kwamen om den predikant te spreken over bankzaken. Nauwe lijks binnen gelaten, begonnen zij al spoedig met dreigementen van »je geld of je leven«, waardoor het meisje danig van stuur raakte. Inmiddels wierpen zij het beduusde meisje een kleed over het hoold en bonden haar vast, onderwijl een aanvang makende om t woon huis te doorsnutlëlen. Het meisje zag kans wat lucht te krijgen en zebe het op een ver- vaarlijk schreeuwen. Een vooibij- gangsler meeneud, dat mej S. een toeval had gekregen, snelde naar den in de nabijheid wonenden vader, om hem van haar bevin dingen op de hoogte te hiengeu. Vader S haastte zich naar de woning van den predikant, waar hem door de twee bandieten werd open gedaan, die hierop ijlings in tegenovergestelde lichting een heen komen zochten. Een van hen, die, om de aandacht van zich zeil at te leiden, luidkuils »houd den diela, schreeuwde, werd door eenige burgers gepakt en hoewel hij be weerde, dat zij den verkeerde te pakken hadden, vastgehouden. Na de mededeelingen van den gearres teerde, gelukte het ook diens collega op te halen, terwijl ten slotte ook een derde persoon, die op een afstand, langs den Westzaandijk met een auto stond te wachten aan het complot werd debet geacht en eveneens werd vastgehouden. De gemeentepolitie was er bereids aan te pas gekomen, door wier toedoen, het drietal naar het bureau van politie te Zaandam werd overge- bracht. Bij het verhoor bleken zij te zijn de 29-jarige schilder J. C. P., de 29 jarige loswerkman H. D. B. en de 26 jarige loodgieter P. H. allen uit Amsterdam. Zij hadden een gouden horloge en de portemonnaie van de huis houdster reeds buit gemaakt. Dertien dagen stuurloos rond- gedreven. Vreeselijke beproevingen hebben Russische visschers, die met den treiler »Kavasaki« waren uitgeval en op de Witte Zee doorstaan Tijdens een hevigen storm wa> het roer weggeslagen, waardoor het scheepje een speelbal der golven werd, Dei- tien dagen lang zwierf .het stuur loos rond, de kapi ein maakte uit wanhoop een einde aan zijn leven, na een week was al het voedsel opgebruikt en vijf dagen heelt de bemanning honger geleden, voordat zij per toeval door de »Sererianine« werd ontdekt, die de mannen in veiligheid bracht. moet z ij n die behartigt de belangen van plaats en streek „Wat rijden al die menschen ge vaarlijk vandaag dacht u immers vanmiddag achter het stuur (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) F 21

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3