Weer Griep? H KOERSEN. ADVERTEERT IN DIT BLAD. AGENDA'* VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWST Advertentiën Aanbesteding. 2 Dit sen, want uit den vreemde tot ons ge komen, voelde zij zich onder ons thuis, als was zij door God in onze kring ge bracht. De overledene werd door eenieder geacht en gerespecteerd en mogen wij dan ook met den Eerwaarden spreker besluiten: „Zuster Nelis, Rust zacht". 0 3' .Zaterdagmiddag hield de gereor ganiseerde brandweer een oefening met het nieuwe brandbluschmateriaal. De diverse groepen volgens de nieu we indeeling waren present en de oefe ning stond onder leiding van den heer Newkiercher, technisch ambtenaar van het waterleidingbedrijf te Den Bosch en opperbrandmeester dier stad. De manschappen werden technisch en practisch onderricht omtrent mate riaal en gebruik van 't materiaal, zoo dat de oefeningen door de diverse groepen vlot en goed werden afge werkt. Den heer Neukiercher verstrekte ons enkele interessante mededeelingen. Hij vertelde, dat 't materiaal van goede kwaliteit was en van dezelfde construc tie als dat der Bossche Brandweer, zoodat in de uiterste noodgevallen Den Bosch ter plaatse hulp kon verkenen. Zooals thans werd geoefend konden in geval van brand alle in Drunen staande woningen worden bestreden, want er werd een spuithoogte bereikt van 20 meter, met een druk van 30 a 35 m. water van de toren te Nieuw- kuijk. Moest de druk ooit verhoogd worden, wat evenwel nooit zal voorko men. dan moet de toren worden uitge schakeld en gewerkt worden op de pomp, terwijl dan een motorspuit mis schien even groote diensten zou kun nen bewijzen. Iedere brandkraan, zooals deze in t net van Drunen liggen heeft een capa citeit van 25 m3 per uur. dus 25000 liter water in één uur. Zooals reeds eerder gemeld zijn voor Drunen en Elshout een 8-tal slangen wagens aangeschaft. Een slangenwagen kan door drie personen worden bediend en misschien nog minder. Deze wagentjes zijn uiterst handig ingericht en kunnen gemakkelijk op de fiets worden meegetrokken. Iedere wagen bevat 4 brandslangen met een standpijp; twee trompen met een diameter van 16 en 19 mm. en het noodige gereedschap, terwijl 't geheel wordt toegedekt met een zèildoek en dus goed bewaard blijft. De slangen kunnen alleen lijden door 't lang ongebruikt liggen, waardoor in de vouwnaden gaten zouden kunnen ontstaan. Bij deze oefening merkten wij behal ve vele belangstellende inwoners op. Burgemeester Mr. R. v. d. Heijden. Notaris Schreus en verschillende raadsleden. Na de oefening werden aan de le den der brandweer ten gemeentehuize nog diverse inlichtingen verstrekt, ter wijl hen allen een instructie werd over handigd. waar hun functie enz. in staat aangegeven. Met deze moderne, practische uit rusting van de plaatselijke brandweer, heeft men een groote stap van vooruit gang gedaan op dit gebied in onze ge meente. Nadat Zondagmorgen ongeveer alle leden van de Fabrieksarbeiders- (sters)bond van Drunen onder de H. Mis van half zeven in de Parochiekerk van den H. Lambertus ter H. Tafel waren genaderd, werd om half twaalf in de zaal der meisjes-congregatie de algemeene jaarvergadering gehouden. Een groot aantal leden was aanwe zig benevens den geestelijken adviseur kapelaan Vogels, het bestuur, behalve 't lid Vrijhoeve, dat wegens ziekte ver hinderd was. Voorzitter H. Maas opent de verga dering met de Chr. Groet en heet allen hartelijk welkom, waarna door den secretaris J. Jongeburth de notulen der vorige vergadering worden gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens brengt den penning meester J. Schapendonk verslag uit over 't afgeloopen jaar. waaruit wij o.m. ontleenen: Ontvangen aan contributie 2243.34 waarvan 2038.39 moest worden af gedragen aan 't H. B. In de plaatselijke kas werd dus ontvangen 204.45. Op 1 Maart 1935 was 't kassaldo ƒ44.15. De ontvangsten verminderd met 't sa laris van de penningmeester bedroegen dus netto 122.67 en kasgeld op 31 Febr. 1935. dus 166.82. De uitgaven bedroegen in totaal 115.31, waarvan 66.22 voor bode loon, zoodat het kassaldo op 1 Maart 1936 51.51 bedroeg. In het afgeloopen jaar werd aan werkloozensteun uitgekeerd 4252.45, zoodat door het H. B. 213.56 moest worden bijgepast. Door de controle-commissie waren de bescheiden in orde bevonden, waar na de voorzitter een warm woord van dank spreekt aan 't adres van den penningmeester, waarmede de aanwe zigen met een applaus instemmen. Daar geen candidaten waren inge komen, waren de aftredende bestuurs leden H. Maas en J. Venrooij zonder stemming herkozen. Tot voorzitter werd met groote meerderheid van stemmen herkozen den heer H. Maas. In zeer spontane woorden dankte deze de leden voor het 'opnieuw in hem gestelde vertrouwen en vraagt daarom om de groote steun der leden in alle gevallen, vooral in dezen zware tijd voor alle arbeiders. Kapelaan Vogels feliciteerde den heer H. Maas namens de aanwezigen en de overige bestuursleden en onder streepte nog eens de woorden van den voorzitter. Als lid der controlecommissie werd gekozen M. v. Oers. Vervolgens wordt de presentielijst gelezen en daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt liep deze vergadering vlot af en werd deze te ruim half één door den voor zitter. onder dank aan allen voor hun ne trouwe opkomst, met de Chr. groet gesloten. Zondagmiddag om half 2 hield de Boerenleenbank van Drunen en Elshout haar jaarvergadering in de zaal der meisjescongregatie. De Voorzitter Sjef Kleijn uit Elshout opende de vergadering met den Chr. groet. In zijn openingswoord wees de voorzitter in zeer pakkende bewoor dingen op den huidigen toestand van de boeren en op datgene wat door den Boerenbond niet al zijn nevenorgani saties en niet het minst door de Boe renleenbank, voor goeds voor de boe ren was gedaan. Al is de boerenleenbank geen lief dadigheidsinstelling, toch deed hij een beroep op de leden om eigen standge- nooten in deze moeilijke tijden te hel pen. Hij wees erop niet moedeloos te worden, maar schouder aan schouder de wereldsche dingen af te wachten. Een applaus betuigde de instemming der leden. Door den secretaris M. van Halder werden daarna de zeer uitvoe rige notulen der vorige vergadering gelezen, welke onder dank onveran derd werden goedgekeurd. Tot stem- opnemers werden benoemd M. van Huiten en P. van Huiten. Dan volgt het verslag van den kas sier, waaraan wij o.m. ontleenen: Op 31 Dec. 1934 waren 339 leden in geschreven bij de B.L.B. In het afge loopen jaar traden 6 nieuwe leden toe, overleden 7 leden en zijn 3 uit hun lidmaatschap ontzet. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1935335. Op 31 Dec. 1935 circuleerden 474 spaarboekjes, 177 voorschotboekjes, 40 loopendc rekening-boekjes en 47 depo sitoboekjes. Van 12 spaarders werd het te goed geheel terug betaald, ter wijl 13 nieuwe spaarders werden in geschreven. De ontvangsten bedroegen: In kas op 1 Jan. 1935 6 Aan spaargelden incl. rente 153 In loopende rekening: Van de leden Coöp. Centrale Bank Wegens aflossing of belegging Verkoop of afschrijving van waardepapieren Overboeking naar debiteu ren-reserve Afboeking winst vorig jaar Ontvangen van de Tarwe- 21 717.22 .008.57 .607.81 .093.05 060.— 565.— .271.58 .220.12 Rillerig, koortsig eri onbehaaglijk? Stuit die aanval direct. Ga 'rtaar bed en gebruik "AKKERTJES". Ge zult verbaasd en ver heugd zijn de bijzonder krachtige werking van AKKER-CACHETS te ondervinden. Voordat Ge 't weet is alle narigheid ver delen. Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks. organisatie 7.200.88 Ontvangen van de Veehou ders-Centrale 9.061.2') De totale ontvangsten in loopende rekening bedragen dus 159.079.96 Aan voorschotten 39.607.81 Provisiekosten voorschotten 9.34 Ontvangen rente loopende rekeningen 9.806.35 Ontvangen provisie loopen de rekeningen 33.35 Buitengewone ontvangsten 1.133.93 De totale ontvangsten be droegen ƒ346.117.96 De uitgaven bedroegen: Terugbetaald aan spaargelden 164.184.63 Nieuwe voorschotten 11.680. Loopende rekening: Aan leden 37.417.74 Aan Centr. Boerenleenbank 74.827.22 Aankoop af afschrijving effecten 9.976.25 Afboeking wegens koers verschil 2.565. Uitbetaling tarwe- leveranciers 7.385.16 Uitbetaling vee- en varkens leveranciers 9.505.79 Het totaal der uitgaven in loopende rekening bedraagt 141.677.16 Uitkeering rente van de spaargelden 12.808.70 Uitkeering rente loopende rekeningen 237.07 Provisie kosten loopende rekeningen 252.86 Salaris van den kassier 1.175. Winst vorig jaar naar de reserve 3.220.12 Buitengewone uitgaven 1.829.23 Overboeking debiteuren reserve 3.220.12 Inhoud kas op 31 Dec. '35 6.781.61 De totale uitgaven bedroe gen dus ƒ346.117.96 De vereeniging heeft de volgende schulden: Saldo spaargelden 388.894.95 waarvan ƒ296.022.76 di rect opvorderbaar en 92.872.19 aan deposito's met 1 jaar opzegging. Schulden in loopende reke ning van de leden 10.897.53 Reserve - 61.826.47 Nog te betalen aan var kensleveranciers 136.12 Debiteurenreserve 2.271.58 Winst van het boekjaar '35 2.215.26 Totaal der schulden is ƒ466.241.91 De bezittingen zijn: In kas op 31 Dec. 1935 Uitstaande voorschotten Tegoed in loopende reke ning van de leden Tegoed in loopende reke ning C. C. B. Tegoed in deposito's C.C.B. Aan waardepapieren Aandeelen Coöp. Boeren leenbank Aandeelen Boeren hypo theekbank Waarde der roerende goe deren Aandeelen Ned. Landbouw- Bank Aandeelen Borg. My. Ned. Boerb. Reserve koersverschil (ver lies) Te vorderen rente van voorschotten Te vorderen rente van loo pende rekeningen Te vorderen provisie en on kosten Maakt een totale bezitting van 6.781.61 186.849.16 100.837.06 89.375.80 54.000.— 23.411.25 500.— 100.— 1.— 3.000.— 50.— 1.730.— 3.644.90 953.98 7.96 466.241.91 Een hartelijk woord van dank van den voorzitter met de volle instem ming der leden aan het adres van den kassier, den heer v. Halder, was hier op zijn plaats. De aftredende bestuursledenAdr. Robben, H. Pelders en Joan Brok, werden allen met groote meerderheid van stemmen herkozen. Het aftredend lid in den Raad van Toezicht, de heer C. P. van Huiten, werd eveneens met groote meerder heid herkozen. Het voorstel van het bestuur om 250.van de winst uit te trekken voor steun aan behoeftige boeren, werd met algemeene stemmen aange nomen. Een der aanwezigen zag het bedrag gaarne verdubbeld. De vergadering gaat accoord om 'n niet op de agenda vermeld staand punt te behandelen. Dit punt behelst de wijziging van de statuten der Boerenleenbank. Door de C. C. B. wordt voorgesteld om in Art. 7 het volgende te lezen: a. het bestuur van de B.L.B. is be voegd een voorschot te verstrekken tot 1000.—. b. het bestuur met den raad van toezicht kan een voorschot verstrek ken tot 10.000. Het door ons onder a. genoemde blijft onveranderd, terwijl onder b. gelezen moet worden: tot ƒ5000. Dit in verband met de tijdsomstandig heden. De vergadering ging met deze wijzi ging accoord. Daar niemand van de Rondvraag wenscht gebruik te maken, richt de Voorzitter een woord van dank tot zijn mede-bestuurderen, in het bijzon der tot den kassier, voor de prettige samenwerking en sluit te half 4 de vergadering met den Chr. Groet. Op de Heusdensche weg is van gemeentewege een afgemaakte plaats beschikbaar gesteld voor het storten van vuilnis. Laten we hopen dat hiervan door belanghebbenden gebruik wordt ge maakt, zoodat een en ander zoo maar niet lukraad langs wegen of in sloten wordt neergestort. De zandtrain richtte wederom een verwoesting aan bij het derailleeren van een geladen zandkar. De pas zoo mooi aangelegde rioleering bij de re mise en aan de laan werd totaal ver nield. Zondag houdt de R.K.W.V. haar algemeene jaarvergadering in de zaal der meisjescongregatie om half twee. Onder de H. Mis van half zeven alge meene H. Communie voor de leden. Naar wij vernemen, koestert de festivalcommissie thans plannen om bij gelegenheid van 't festival een Vlaamsche kermis te organiseeren Jaarvergadering 16-3-1936. R.K. Fabrieksarbeidersbond, afd. Lederbewerkers. Maandagavond hield bovengenoem de vereeniging haar jaarlijksche alge meene vergadering. De Voorzitter opent met den gebrui kei ijken groet en vindt de opkomst bevredigend, wel licht vindt het zijn oorzaak in de ver loting, die op hel convocatiebiljet is aangegeven. Het is voor de eerste maal zegt spr., dat ik als Voorzitter een jaarvergadering voor U mag leiden. Heb ik verleden jaar met een zekere huivering het voorzitterschap aan vaard, bewust als ik was dat de taak van voorzitter voor zoo'n groote af- deeling moeilijk zou zijn, de medewer king van het bestuur en van de leden is van dien aard geweest dat ik me thans als voorzitter heel goed in Uw midden thuis voel. Voor die hartelij ke medewerking breng ik mijn mede bestuursleden en ook de vergadering hartelijk dank. Hij belicht verder de zon- en schaduwzijde van de organi satie, waarna hij aanspoort tot paraat blijven, want de toekomst zal leeren dat het noodig is. Hierna wordt het strijdlied gezongen, waarna de notu len worden gelezen en onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester worden uitgebracht, die een welverdiend applaus mochten inoogsten. Bij monde van het lid G. de Jong werd namens de controlecom missie verslag uitgebracht over de controle, welke was verricht en ver klaarde boeken en bescheiden in bes te orde te hebben bevonden. Wegens periodiek aftreden van A. van Hoof als lid der controlecommissie werd benoemd P. de Brouwer. Punt 7 der agenda: bestuursverkie zing wegens periodiek aftreden van H.' Casteleijns, Nic. van Gorcum en L. Schapendonk behoefde niet veel tijd in beslag te nemen, daar geen candi- daten waren gesteld. Alzoo waren de drie aftredenden herkozen. Bij punt 8: Mededeelingen. maakte de Voorzitter bekend dat Woensdag avond om 8 uur in de groote zaal der R.K. Werkliedenvereeniging de film zal worden vertoond van H. L., toe gankelijk voor alle leden. Hij sprak tevens de hoop uit dat hierdoor de liefde voor H. L. zou toenemen en meerderen zich zullen opgeven als stuiversvrijwilliger, om daardoor de zoozeer gevreesde ziekte nog beter te kunnen bestrijden. De penningmeester geeft alsnog een duidelijke uiteenzetting van de wijzi gingen, welke zijn gebracht in de werkloozenkas bij gedeeltelijke werk loosheid. Hierna verkrijgt de districlsbestuur der, de heer Buijckx het woord om mededeeling te doen van het onder houd, dat heeft plaats gehad met de Vereeniging v. Waalwijksche Schoen fabrikanten, temeer daar in het or gaan der Nederlandsche Vereeniging het een en ander reeds was gepubli ceerd. Het betrof hier in hoofdzaak de 6 vacantiedagen met behoud van loon die ernstig in het gedrang schijnen te komen. De vergadering droeg het Hoofdbe stuur op al het mogelijke te doen om voor Waalwijk te behouden wat in 't verleden vast stond, temeer daar bij het afsluiten van de nieuwe overeen- tfllMMI Opgaaf van de Rotterdamsche üankvereeniging N.V. Kantoor Waalwijk. Laatkoers omstr. 11 ure. 16/3 7.263/4 59.15 7.70'/2 1 463/8 40.50 42.50 Datum Londen Berlijn Parijs New. York Re smaikcn Marken Bankp, Marken Zilver Montreal W Brie trai Abc Fra komst door de patroons is toegezeg daar niet aan te zullen tornen. Daar verschillende leden zich r aangaande verschillende punten haA den uitgesproken, werd van de rond. vraag geen gebruik gemaakt. Tot slot volgde een gratis verloting waarvan de prijzen werden gewonnen door: P. Span, le prijs; H. de Peffer, 2e pr.; H. Casteleijns, 3e pr. en Chr Siegenthaler 4e pr. Het was intusschen 11 uur gewor- den, toen de Voorzitter de vergadering sloot met den Chr. groet. Ledental. Op 1 Januari 1935 558 leden. Op 1 Jan. 1936 531 leden, een ver mindering van 27 leden. Uit de werkloozenkas werd over 1935 uitgekeerd 11.367.64. Uit het financieel verslag bleek datj de inkomsten hadden bedragen de som van 14.658.42, de uitgaven 15.508.33, een nadeelig saldo van 849.91. De stand der kas was op 31 Dec. 1935: 1023.68. VRIJHOEVE CAPELLE. In'i gebouw voor Chr. Belangt n alhier, hield de plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond haar jaarvergadering. Wegens ziekte van den voorzitter den heer Joh, Kosenbrand, stond deze samen~ komst onder leiding van den heer „a Ant Kruis. n0°^n Hierna bracht de secretaris de ^eZme, heer W. Bos een goed verzorgd gStreei< jaarverslag uit, waaruit bleek dal n e liet ledental op 1 Januari 1936, 52 Jan hedroeg. Er werden in 1935, zeven cn ec< nieuwe leden ingeschre%en, terwijl L{-jet er 5 moesten worden afgevoerd, sjag hieivan werd«-n er 3 overgeschreven p]ann na r andere afdeelingt n Depenning verzc meester de heer P. Faro gaf een njngt financieel overzicht, dat vermelde Ni aan inkomsten Bondscontribulie werk 1761.05 en a^n Werkloozenkas- recte contributie f 1005 71. Aan werklooze Zen, leden werd in de afgeloopen periode van uitgekeerd de som van f3554.20. door Bijna alle leden waren in mindere of meerdere mate door werkloos heid getroffen geweest. Beiden functionarissen werd een woord van dank gebracht voor de uitgebrachte verslagen en den veler lei arneid voor de afdeeling als zoodanig verricht. Hoofdbestuurder K. de Boer, welke in deze vergade ring een opwekkend woord zou spreken, was om onbekende redenen niet aanwezig. GENDEBEN. Op de voorjaarskeu ring van spiingst eren alhier, wer. den 47 stieren ter keuring aange boden. Goedgekeurd weiden 20 stieren en wel de navolgende eigenaren: Adr. van Wijk, E. Nieuwkoop, J, van Ga mm eren, Wed. Joh. Vos, J. C. Wink (2 stuks) allen te Wijk en Aalburg; Gebr. Brarderhorst en A. van der Kolk allen te Eethen; J. C. van der Beek, II. van den Heu-. vel Jzn en Johs. Oerlemans allen te Genderen; W. van Gammeren, Gebr. Oerlemans-van derSchai.sen J. de Baad allen te ürongelen; A D. van Buuren te Meeuwen; A. W. Bos, W. de Graaff, Jac Heijmans en Adr. Vos Czn allen te Babylo niën broek. voor Tl zet. nen, weir werl werl de zijn U gem en c van loos dan dac kwe ons cial WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrij dag 8 uur, Luxor Bioscoop, »'t Meisje uit de Zeemanskroeg«. Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. De aanbesteding van een loods voor de Firma GEBBS. DE JONG te Waalwijk zal plaats hebben op ZATERDAG 21 MAART 1936, des 's avonds om 8 UUR, in 't café van den - Heer J. v. d. MEIJS. De Architect, A. VAN HULTEN Jr. 18 ne lij: bc m er ke ic bi ze o| k b s k v j s s c ei 2

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 8