INGEZONDEN STUKKEN. KOERSEN. BURGERLIJKE STAND, cpncT Laatste Berichten, Advertentiën Maar de getuigenissen zijn tegen haar. Zij zal moeten terechtstaan. Schande over het hoofdje van haar kind. En schande ook over 't hoofd van haar man, den beroemden aJvo caat Gelukkig wendt ten slotte alles ten goede De film is soms sterk dramatisch, soms gevoelig steeds den toeschouwer bezig houdend mei goede beelden en fraai afgerond spel. Een prima verzorgd bijprogramma completeert het bezienswaardige pro gramma. Luxor-Bioscoop, tiet Meisje uit de Zeemanskroeg. Deze Paramount—Picture laat spannende tafereeltjes zien uil het woelige havenkwartier te San Fran cisco, waar een vreemdeling binnen vlucht, die van moord wordt verdacht. Hij krijgt kennis met het meisje uit de zeemanskroeg(Dorothy Dell) dat echter haar hart reeds aan een Turk geschonken had, doch meer met den vreemdeling gaat sympathiseeren. De Turk, die zich opzij voelt gezet, verraadt tenslotte den vreemdeling, die hij oorspron kelijk in bescherming nam. Verder willen we van het span nende verhaal niets vertellen. Het üappy end moeten de toeschouwers zelf meemaken. In haar prachtig spel wordt »Het Meisje« bijgestaan door Victor McLaglen, 1 res ton Foster e.a. Als tweede nummer draait »De Pantoffelheld« met W. Fields, de paniomimisehespeler en de bekende Baby Leroy in de hoofdrollen. Fields speelt den houder vaneen niet al te bloeiend kruidenierswin keltje en het is dan ook begrijpelijk dat hij naar iets anders zoekt. Hij koopt een ellendige sinaasappei- kweekerij in California, waarvan hii echter niet de slechte kwaliteit wist, voelt zich gedesillusioneerd en niet minder natuurlijk zijn lastige vrouw, totdat de reddende engel komt op dagen in den vorm van een mil- lionair, diehet land goed duur koopt, omdat daar de tribune van een ren baan moet gebouwd worden. Luxor heeft deze week een uit gebreid. spannend en amusant programma. De T.B.C.-Commissie niet meer zelfstandig. Bij de plaatselijke T.B.C.-Commis sie is bericht ontvangen van den In specteur der Volksgezondheid, dat deze instelling niet meer als zelfstan dige commissie zal kunnen voortbe staan en voor rijkssubsidie niet meer in aanmerking komt. Door dit feit zal de t.b.c.-bestrijding dus wederom ressorteeren onder het Groene- en het Wit-Gele Kruis. Deze mededeeling bracht het be stuurslid, de heer C. Pullens, in de bestuursvergadering van het Wit-Gele Kruis over. Er werden reeds met het Groene Kruis besprekingen gevoerd, om de t.b.c.-commissie intact te laten. Waar het zulk een ingrijpende veran dering betreft, besloot het Wit-Gele Kruis de volgende week Donderdag avond een aparte vergadering te be leggen om deze aangelegenheid te be spreken. Bij de Rondvraag deelde de heer F. Smolders mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden ontslag neemt als be stuurslid van het Wit-Gele Kruis en als afgevaardigde der t.b.c.-commissie. Een rare klant. Gisteren werd onze gemeente be zocht door iemand uit Tilburg afkom stig, die een aantal jaren geleden een onzer hotels met een bezoek vereerde, maar vergat de rekening te betalen. Hij heeft toen zeker van onze acco- modatie zulk een goeden indruk mee genomen, dat hij na zooveel jaren het nog eens probeerde en met succes. De bewuste kwam met een huur auto van Kerkrade naar hier, plaatste z'n chauffeur aan de Besoijensche straat en wandelde naar „De Twee Kolommen". Later heeft hij den wagen laten op halen en is even voor een boodschap naar 's-Bosch gereden. Toen hij weer terugkwam, heeft hij z'n lunch ge bruikt en is toen naar Eindhoven af gereisd, met de mededeeling, dat hij direct terugkwam. Dit geschiedde ook, maar hij kwam met een anderen chauffeur en wagen, omdat hij met zijn eerste (zijn eigen?) wagen pech gehad had en z'n z.g. eigen chauffeur bij de reparatie moest behulpzaam zijn. Hij heeft toen z'n diner met het noodige besteld en geconsumeerd, maar ging even wandelen, om zijn hoofdpijn te verdrijvenen de vogel was gevlogen. Ondertusschen belde de chauffeur uit Kerkrade, die in Eindhoven steeds stond te wachten Waalwijk op en toen begreep men wat voor vleesch men in de kuip had. De politie werd gewaarschuwd en nu bleek, dat het heerschap met een wagen van de garage v. D. alhier naar Tilburg was afgereisd, die op den Heuvel stond te wachtenomdat de passagier even een zieke bezocht. In verbinding met de Tilburgsche recherche heeft onze politie naar den automobilist gezocht, die op dezen dag drie chauffeurs en garages en de noo dige restaurants te pakken heeft ge- hacU n]J Zuid—Nederlandsch Danskam- piuenschap voor amateurs in het Cusino te 's Bosch. Zondag 22 Maart zal in het Ca sino te 's Bosch een groot gala soitée dansante worden gehouden, met o a. een officieele danswedstrijd om het kampioenschap van Zuid Nederland voor amateurs. Deze wedstrijd wordt georgani seerd door de Koninklijk Neder landsche Vakkring van dansleeraren gevestigd te Amsterdam De jury zal worden gevormd uit vooraanstaande Amsterdamsche en Haagsche dansleeraren. Diverse prijzen: zilveren cups, zilveren plaquettes en medailles zullen beschikbaar worden gesteld. De deelname aan de wedstrijd is geheel vrij, uit het geheele Zuiden kunnen paren inschrijven. Ter afwisseling zal door den heer W. du Beau en Mej. Santen, beide uit Amsterdam, het allernieuwste op dansgebied worden gedemon streerd, terwijl ook het publiek volop gelegenheid zal krijgen actief deel te nemen aan dit dansfestijn Ongetwijfeld zal deze officieele Zuid - Nederlandschedanswedstrijd, gezien het groote aantaldans-enthou siasten, een groot succes worden. Boekenweek 28 Maart tot k April 1936. We wijzen onze lezers op de Boekenweek, welke binnenkort wordt gehouden. In die week zal ieder, die voor minstens f2.50 aan boeken besteedt, een gratis boekwerk worden aangeboden door den erken den boekhandelaar, getiteld: »Het Geschenk». De leiding bij de samenstelling heeft Roel Houwink, tirwijl het bijdragen bevat van Dirk Coster, Tine Cool, Dr. Geelkerken, Prof. Ovink, Dr. Annie Posthums (Noor- sche bijdragen). Ben van Eysselsteyn, enz. Men grijpe deze gelegenheid aan, om een gratis boekwerk te bemach tigen; verleden jaar was «Het Ge schenk» binnen drie dagen uitver kocht. (Buiten verantwoording van de Red.) ORDENING. Met belangstelling las ik, geachte Heer Redacteur, in Uw blad van Za terdag 14 Maart j.l. de bijdrage geti teld ..Ordening" en tevens in hetzelfde blad een ingezonden stuk geteekend „X." Vergun mij hierop een weinig nader in te gaan, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Hoewel beide stukken naast elkaar staan, is het één een logisch gevolg van het ander en bij een diepere beschou wing komt het verband helder en dui delijk tot uitdrukking. Het is m.i. zeer jammer dat de Cen trale H. L. S. het niet heeft kunnen bol werken, doch het is eveneens volkomen verklaarbaar dat het zoo geloopen is. Wat was n.l. het geval? De Centrale H.L.S. was een ver- eeniging van een groot aantal fabrie ken, zaken, personen, die allen betrok ken waren bij de schoen- en lederin dustrie. die onder een strakke en des kundige leiding in korten tijd tot een machtig lichaam was uitgegroeid. Diverse strenge bepalingen en maat regelen waren getroffen ten aanzien van productie, kwaliteit, prijsniveau etc., welke absoluut tot een saneering in onze Industrie hadden moeten lei den, mits het strikte doorvoeren ervan mogelijk gebleken zou zijn. Het heeft niet mogen zijn. Dit veel besproken en door couranten van al lerlei richting beschreven en als voor beeld gesteld orgaan, ja door sommigen reeds begroet als de eerste corporatie, is gevallen aan de gebreken, die vanaf hare oprichting er reeds aan kleefden, met name EEN GARANTIE dat de door de leden overeengekomen en ge accepteerde bepalingen stipt zouden worden nagekomen en uitgevoerd. Die garantie had de Regeering moe ten geven, desnoods moeten opleggen.- Hier was een schoone gelegenheid ge weest om te onderzoeken of en in hoe verre de corporatieve Mij. staat boven de huidige Regeeringsvorm. Daartoe was noodig geweest de Centrale H. L. S. wetgevende en rechtsprekende be voegdheden te verleenen. Dan zouden de ongure elementen de parasieten die uitsluitend lid werden om er zelf beter door te worden, anders ziin uit gekomen en zouden diegenen, die om egoïstische redenen zich afzijdig hiel den, gedwongen zijn geworden toe te treden. Wil men ordening, dan kieze men dc eenig ware en eenig noede orde ning. n.l. de „CORPORATIEVE OR DENING". Dan zullen toestanden als beschreven door den heer X. onmo gelijk zijn of tot het kleinste minimum bcoerkt worden. Schrik niet lezer: ik bedoel geen „Corporatieven »Staat", zoodanig be grepen dat de Corporaties de staats macht zouden vormen, zooals die nu gevormd wordt door de politieke par tijen. Neen, uitsluitend de ordening van het beroepsleven is de taak der cor poratie; de ordening van het volksle ven behoort tot de taak van den staat, wijl die alleen competent daarvoor is. Deze ordening welke in overeen stemming is met de beginselen van „Quadragesimo Anno" heeft m.i. kans verbetering te brengen in den hui- digen chaos. Men zal zeggen goed alles mooi en wel maar hoe gaat het dan met die ordening en welke zijn dan die be voegdheden van zoo n Corporatie? Dat is nu juist waarom het gaat. Men benoemt Commissies, belegt vergade ringen, geeft uitvoerige lezingen, om een formule te vinden, die toch maar geen enkelen kiezer zal kwetsen. De put zal wel gedempt worden als het kalf in casu de geheele gemeen schap verdronken is. Wilt Ge een model van een Corpo ratie, let dan op. Hebt Ge een beter model, maakt het openbaar, dan be wijst ge de gemeenschap en mij een dienst. „Een corporatie is een arbeids- en „levensgemeenschap. Aan het hoofd „dezer gemeenschao staat de Regee- „rina of Raad der Corporatie. „Werkgever en werknemer hebben „in innige samenwerking, slechts één „zorg, dat de Corporatie hare drievou dige taak op economisch, sociaal en „politiek gebied, in eer en trouw ver- vult. „Het economisch gebied omvat de „verdediging van het beroep, de rege- „ling, normaliseering en desnoods be merking van de productie en vervol- „gens de waarb^fging van de kwali teit der goederen en van den loyan- „teit in den handel. Het sociaal ge- „bied omvat de reglementeering der „loonen en arbeidsvoorwaarden, de „organisatie van arbeidsbezorging, „vakonderwijs, enz. en ten slotte de or ganisatie der maatschappelijke ver zekeringen en der verzekeringen te men beroepscrisis, naast de zorg over „de goede verstandhouding en den „saamhorigheidsgeest die in de onder nemingen en in het geheel der corpo- „ratie onder werknemers en werkge vers heerschen moet. .Het pohtiek gebied omvat de ver tegenwoordiging van het beroep bij „de openbare machten. ..Om dit naar behooren te verrich ten beschikt de Corporatie-regeering „over de noodige wetgevende, uitvoe rende en rechtsprekende macht, heeft „zij bovendien hare eigen Corporatieve „Bank ten haren dienste, die op seri- „euze en billijke gronden de crediet- .verleening en verdere tot haar com- „petentie behoorende werkzaamheden „verricht, waarbij gelet zal moeten „worden, dat het geld zijn dienende rol „zal hebben te vervullen, in tegenstel- „ling met het principe geld heer- „scheen." Dit is naar miin meening een oplos- sina van de huidige warboel en dan1' ik U. Mijnheer de Redacteur, dat U mij de gelegenheid geschonken hebt, mijne meening naar voren te brengen. OBSERVATOR. Opgaaf van de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. Kantoor Waalwijk. R.K. W.V.B. Door wijziging in het program zal WVB 1 geen thuis-, doch een uitwed strijd spelen, en wel tegen Juliana te Goirle. Dit is voor WVB wel de zwaarste strijd die hun nog wacht. Toch hehben we vertrouwen in de Oranjehemden, zij weten wat hun te wachten staat, en jammer zou het zijn thans in het zicht van de haven te stranden. - Ook WVB 2 maakt de reis naar Go'rle, en zal er de Juliana-reserves Lekatnpen. Voor de WVB'ers een schier hopelooze zaak. Hun slechte beurt van een week geleden, geeft ons reden tot zooveel pessimisme. Beiden elftallen vertrekken per bus, sfipt op tijd R. W. B. Wij vestigen er even de aandacht op dat de aanvankelijk eerst vastge stelde wedstrijd RWB 2WSC 3 is uitgesteld, zoodat alleen RWB 3 een wedstrijd te spelen krijgt tegen Baard wijk 3 op het terrein van Baardwijk, terwijl de RWB-junioren Zaterdag een wedstrijd hij die van WSC zullen spe len. Parfis—Urugay 11. Een treurig begin. De eerste wedstrijd die de Uruguee- nen in Europa hebben gespeeld n.l. te Parijs is van dien aard dat ze hun ge heele voetbal-reputatie hebben ver- sreekl, en dat b.v. Nederland zijn twee te spelen wedstrijden reeds heeft ge- anuleerd. Het zou 't beste zijn hen maar direct naar huis te sturen. De scheidsrechter, de Belg Beers werd geslagen en verliet het veld. Ver schillende Fransche spelers werden gewond en de wedstrijd werd aan houdend gestaakt. Als er een beslis sing genomen werd, die hen niet aan stond, sloegen ze er op los. De wedstrijd heeft algemeene ver- ontwaaridging gewekt. Men ver wacht dat het tournee door Europa verder zal verboden worden. MARKTBERICHT. Waalwijk, 20 Maart 1936. Varkens 11 13 gld. Eieren 3 cent. De internationale toestand. In de parlementen van Engeland, Frankrijk en België zijn Vrijdag de re sultaten hekend gemaakt van de be sprekingen, welke de Locarno-landen te Londen hebben gevoerd. Het belangrijkst was de verklaring van Flandin, wijl deze het vooruit zicht opende van een spoedig herstel van den vrede in Abessinië. De Fran sche minister zeide o.m. bereikt te hehben, dal onderhandelingen zullen worden aangeknoopt, die naar hij hoopte zullen leiden tot een opschor ting van vijandelijkheden en sancties en tot de herleving van het front van Stresa. In het Lagerhuis verklaarde mi nister Eden, dat België en Frankrijk in de periode van onderhandelingen met Duitschland geen nieuwe troe pen naar de grens zullen zenden, een belofte, welke ook door Flandin is uitgesproken. De Belgische premier Van Zeeland heeft in het hijzonder de aandacht ge vestigd op de Britsche toezegging van steun, als België mocht worden aan gevallen. Rijkskanselier Hitier heeft gisteren avond te Hamburg een felle verkie zingsrede gehouden, waarin hij ver klaarde, dat Duitschland niet zal bui- g< tl voor geweld en niets van zijn eisch inzake gelijke rechten zal prijsgeven. Niemand heeft recht, zoo zeide hij: om van schending van verdrag-ngen te spreken. Uit alles blijkt dat Hitier het accoord der Locarno-mogendheden niet zal aanvaarden. K ADI O DISTRIBUTIE-BEDRIJ F, WAALWIJK. ZONDAG 22 MAART 1936. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: MAANDAG 23 MAART 1936. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG 24 MAART 1936. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: 10.45 Regional programma. WOENSDAG 24 MAART 1936. Programma 1: 8.UU v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: Programma 3: 8.UU v.m. Hilversum 1875 M. WAALWIJK. Geboren: Adrianus C. G. M. z.v. C. J. MustertCloin. Maria P. d.v. J. J. van OschVerhulst. Lambertus A. J. z.v. J. A. KleybergBaijens. Overleden: Maayke Uithoven wed. van A. de Rooy, oud 64 j. Adriana van Sprang, wed. van F. v. d. En^en, oud 73 j., woonplaats Heusden. Ma. Her man oud 1 maand. Jacobus Th. v. d. Ven, oud 80 j. Huwelijken en huwelijksaangiften: Geene. IngekomenJ. F. Brokken en gezin van Tilburg. A. Kooien en gezin van Amsterdam. M. .1. Pennings en gezin van Loon op Zand. Pa. H. Groenentrrg van Sprang-Capelle- J. J. J. Tummers van Amsterdam. Vertrokken: Ja. W. Kanters naar Dongen. Govert Vissen en eezin naar 's-Graveland. Ma. P. Castelijns naar Den Bosch. J. P. Timmermans naar Amersfoort. P. A. Gastkemper naar Utrecht. Kinderen Bakker naar Rot terdam. R AAMSDONK. Van 7 tot en met 13 Maart 1936. Geboren: Adrianus Jos. zv. Marti- rius C. van Seeters cn Adriana Joh. Broeders Huiberdina Joh. dv. Pau- lus Ant. van Seters en Johanna Th. Verhulst Adriana d.v. Antonie Kominers en Arnolda D. Honcoop Huiberdina D. J. dv. Simon P. C. van Dongen cn Lainberta M. Smits Slina dv. Antonius Hub. Ilmer en Bar bara van Delft Antonia A. dv. Adrianus Smits en Catharina C. Za gers. HuwelijkenGeene. OverlijdenHuberdina Corn, van Groezen oud 1 jaar Arnoldus Ger. Hoofimaijers, echtg. van Geerdina Onmnnn"d 67 inny. UMMEr Hiermede vervullen wij den droeven plicht het overlijden te berichten van onze dierbare Moeder en Behuwdmoeder Mejuffrouw MARIA GEERTS geb. v. Kollenburg, Weduwe van den Heer GERARDUS GEERTS. Na voorzien te zijn van de laatsleGenademiddelen dér H. Kerk z cht en kalm overleden in liet St The resia-Gestichtalhierin den gezegenden ouderdom van 90 jaren. Wij bevelen de geliefde overledene in Uwe gods vruchlige gebeden aan. W. PENNINGS. GEERTS. Waalwijk, 21 Maart 1936. Waalwijk. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop, »t Meisje uil» de Zeemanskroegen Atleen Zondag, R. D. B.-Tlieater, »Chantage«. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertalel ^Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Licdei- afel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K.en V. Gymnastieklokaal Ü.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.3Ui:ur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvninustiekl.O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. S« hooi. Laalkoers omstr. 11 ure. Datum 18/3 19/3 20/3 Londen 7.26'/2 7.261/2 7.263/4 Herlijn 59 20 59.20 59.25 Parijs 9.70'/2 9 70'/2 9 70'/2 Brussel 24 82 24.82 24.83 N. York 1.46 1 46'/4 1.46'/2 Reismarken 40. 40. 0 40.50 Marken Zilver 44,— 44 50 45 Marken Bankp. 40,- 40,- 41.— Montreal 1,46 l,46'/4 1.46'/4 Wijzigingen Toorbchoaden. 8.30 Brussel Vlaamsch. 12.30 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Droltwjch. 4.05 Keulen. 5.20 Brussel Vlaarasch. C.20 Brussel. 9.50 Berlijn. 8.20 Brussel Vlanmscli. 9.35 üeutschlandsender. 10.05 Keulen. 12.20 Brussel Vlaamscli. 3.20 Droltwlch. 3.35 Regional programma. 5.05 Droltwlch. 6.20 Diversen. 78 uur: Gramofooimiuziek van liet It. I). B. Lichte Muziek-programma. 3437 Ilja Spielt. Dansorkest. 3212 Frau Luna. Zang en orkest. 1810 Bravo, Bravo. Dansorkest. 1192 Murmelndcs Luftclien. 3 zingende zagen. Lelse, Leise fromrne Weise. id. 3392 Geburtstagfcler. James Kok xylofoon. Parade der Xylofonisten. ld. 2811 Hong. Rapsodie van Popper. Cello en ork. 3430 Mein Herz liat heute Sonntag. Zigeunerorkest. Romania. ld. 2175 Sie sind so liubsch. Viool en plano. Flageolett-Walzer. id. '653 Liedjes, die men nooit vergeet. Orkest. 8.00 Regional programma. 8.20 Droltwlch. 9.50 Regional programma. '0.20 Brussel Vlaamscli. 10.30 Regional programma. 8.20 Brussel Vlaamsch. 9.35 Keulen. 10.05 Dcutsclilandsender. '2.20 Burssel Vlaamsch. 2.20 Regional programma. 5.35 Droltwich. 6.20 Diversen. 6.50 Regional programma. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. I). B. Wals- en Marschmuzlek. 1806 Parlscher Eizug Marsch. Orkest. Unter dem Siegesbanner. id. 1722 Hoffbaltanz. Wiener Bohème Orkest. Donausagen. ld. '853 Radetzky Marsch. Orkest. Torgauer Marsch. ld. 2556 An der Schöne Blaucn Donau. Dans-ork. 3452 Bad'ner Mad'len. Orkest. Wiener Burger. id. 3381 Royal Court Ball. Paul Godwin Orkest. In good old times. Id. 3553 Sommernacht am Starnb. See. Oberbayern. Gruss- an Berchtesgaden. id. 2324 KUng-KIang. Zang en Orkest. Der Seeman, ja der Seeman. ld. 3429 Florentlner Marsch. Orkest. Elnzug der Gladiatoren. Id. 8.20 Droltwlch. 9-50 Brussel Fransch. *0.20 Droltwlch. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Keulen. 10.50 Deutschlnndsender. 11.20 Keulen. 12.20 Brussel Vlaamsch. 1.35 Droltwich. 2.20 Regional programma. 3.10 Droltwlch. G.20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. K. Dansmuziek. 2336 Heut' könnte Ich. Zang en orkest. Nur du brlngt mir das Gluck. id. 3551 Zartlich clne Welse klingt. Dansorkest. Eine Serenade klingt bel Nacht. 3202 Zuckerschnutt. Dansorkest. Wonnemond Hotel. ld. 3206 Hallo Madame. Zang- Orkest. So kusst nur die Katjn. Russcli. Orkest. 3238 Ah Paris. Orkest. Dans le petit Brlstot. id. 1566 Pipsy. Dansorkest. Zwei Gultarren. ld. 2325 Heute mocht' icli. id. Adieu, Adieu, ich geh'. id. 2323 Heut mein Scliatz. ld. Zigeunerblut. ld. 3382 Wir Ziehen durch die Welt. ld. Uns geht's Immer fabelhaft. ld. 7.50 Droitwicli. 11.10 Regional programma.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 12