Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. EERSTE BLAD. FEUILLETON HET HOOGSTE RECHT m .JODRD BRABanD" i DT= INT>£ pijp Dit nummer bestaat uit TWEE BLADEN. DIK op DUN MAATL... DOUWE EGBERTS üMMER 25. WOENSDAG 25 MAART 1936. 59c JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: VVAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlyk 9 uur in ons bezit z\jn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. Maandagavond om 7 uur kwam de raad der gemeente Drunen in open bare vergadering bijeen onder presi dium van burgemeester mr. R. J. Th. van der Heijden. Secretaris: de heer M. Veltman. Afwezig de heer van Herpt. Naar aanleiding van de notulen dei- vorige vergadering, merkt de heer De Wijs op, dat deze ditmaal al te zeer bekort zijn. Er werd gesproken over werkverschaffing, maar daarover is niets genotuleerd. De Voorzitter zegt eveneens bemerkt te hebben, dat de notulen niet volle dig zijn. Wat uit de prae-adviezen is genomen, is niet voldoende. De secre taris heeft toegezegd naar grooter vol ledigheid te zullen streven. Spr. ver zoekt den raad ditmaal nog de notulen vast te stellen. De heer van Drunen is ook niet te- vreden over de notulen, maar zal het ditmaal erbij laten. De heer van Oers zegt, dat hem de woorden in den mond waren gelegd, i die door den voorzitter van de bouw- vereeniging waren gesproken. Spreker verlangt, dat dit gecorrigeerd wordt. Behoudens de door den heer van Oers voorgestelde wijziging worden de notulen vastgesteld. 1. Mededeeling van den heer F. A. J. van Liempt, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag neemt als lid vah den Raad. Het schrijven wordt voor kennis geving aangenomen. Van den voorzitter van het hooltl- stembureau is een schrijven binnen gekomen, waarin hij mededeelt, dat de beer M. N. Klerks zijn benoeming als raadslid aanneemt. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. Nadruk verboden. 19. Jonathan had den rechter verteld, dat Lloyd Jackson voor het bal was komen halen en dat ze samen wa ren gegaan. Misschien Lloyd? Maai de rechter was nu vlak bij het huis, waarom hij zich dus niet verder in gissingen verdiepte, maar zich steik- te, voor wat komen zou. Toen hij het hek indraaide, ont moette hij iemand, die haastig zijn richting uitkwam en de oude man bleef staan, denkend, dat die persoon hem iets te zeggen had, maar toen de naderbij komende gestalte den reenter, die onbewegelijk in het maanlicht stond, bemerkte, stond hij een oogen- hlik besluiteloos stil en sloeg toen, j zonder een woord te zeggen, een zij pad in. De neger aan de voordeur ging den rechter voor naar Kolonel Monroe s studeerkamer en klopte. Beneden in de hall zag de rechter de dansende paren en hoorde het geroezemoes van praten en lachen. Er kon vast niets ernstig zijn, als die anderen zich zoo zorgeloos en luchthartig in de balzaal vermaakten. Maar de deur ging open, de rechter trad binnen, sloot de deur achter zich en keerde zich om. Zijn vlugge, ang stige oogen speurden de kamer rond en hij zuchtte van verlichting. 2. Onderzoek van den geloofsbrief en toelating van M. N. Klerks als lid van den raad. De Voorzitter verzoekt de heeren v. d. Wiel, Vugts en Klijn de geloofs brieven te onderzoeken. Hiertoe wordt de vergadering ge schorst. Na de heropening deelt de heer Klijn mede, dat de brieven in orde zijn be vonden en stelt den raad voor tot de toelating van het nieuwe raadslid over te gaan. Aldus wordt besloten. De heer Klerks legt in handen van den Voorzitter de gebruikelijke eeden af. De Voorzitter wenscht den heer Klerks geluk met zijn benoeming en toelating en vertrouwt, dat hij in pret tige samenwerking met den raad veel voor de gemeente zal doen. De heer Klerks dankt den Voorzit ter voor de felicitatie en zegt zijn bes te krachten aan de gemeentebelangen te zullen wijden. 3. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van 't medegedeel de besluit van Ged. Staten tot verda ging hunner beslissing betreffende 't raadsbesluit tot wijziging der bouw verordening, vraagt de heer van Dru nen of dit verband houdt met de ver plichte aansluiting aan de waterlei ding. I)e Voorzitter deelt mede, dat hij in overleg trad met den inspecteur van de Volksgezondheid, die toezegde, de verplichting tot aansluiting te laten vervallen. Alle ingekomen stukken, zooals m ons vorig nummer gepubliceerd, wor den voor kennisgeving aangenomen. Jackson stond daar in levenden lijve en toonde geen spoor van een schandelijke ruzie, hoewel hij vreemd stil was en niet opkeek, toen zijn va der binnentrad. Kolonel Monroe haastte zich naar hem toe, stak zijn hand uit: Het spijt me, dat ik je moest sto ren, Randolph, begon hij en in die op ernstigen en bedroefden toon gespro ken woorden, voelde de rechter een plotselinge voorbode van kwaad. Er is hier vanavond iets zeer on aangenaams en vreemds gebeurd. Ik ik heb je laten roepen, omdat ik dacht dat het beter is, dat jij de zaak ter hand neemt. Ik begrijp het niet. Oude vriend, ik weet geen raad ab soluut geen raad. Misschien kan jij... Kolonel Monroe zweeg plotseling, staarde naar den vloer voor zijn voe ten en was niet in staat verder te spreken. En rechter Kent keek van den eenen naar den anderen zwijgzamen man en liep op den Kolonel toe. Hij legde zijn hand op diens schouder. Kom, beste vriend, zei hij, vertel het me. De ander zweeg nog even, en keek toen op. Ik ben bang, dat ik het je zal moeten zeggen, klonk het gedrukt; toen vervolgde hij met vaster stem: Misschien kan jij voor dit verdraaide geheimzinnige gedoe een verklaring vinden. Ik ben er tot nu toe niet in geslaagd. En?, vroeg de rechter, toen de ander weer aarzelde. Kolonel Monroe richtte zich op. Vanavond, vervolgde hij, toen mijn vrouw zich kleedde, om haar gasten te ontvangen, legde ze haar halssnoer op tafel, om het even latei aan te doen. Kolonel Monroe liep naar de tateb nam het snoer, dat daar lag en hield het in zijn hand. Ze werd ergens door afgeleid en vergat daardoor het snoer 4. Beschikking van den Minister van Financiën d.d. 29 Febr. j.l. tot vaststelling van de som der belasting opbrengsten over 19331934, met het voorstel van B. en W. om daartegen beroep in te stellen. De Voorzitter deelde mede, dat dooi den Minister het bedrag werd geraamd op 36.714.79. Hoe hooger de belasting opbrengst is, hoe lager de uitkeering van het werkloosheidsubsidiefonds is. De veel te hoog geraamde opbrengst heeft tot gevolg, dat minstens 6 1000 tot 1200) minder zal worden uitgekeerd. Het is dus van belang in beroep te gaan tegen de ministerieele beschikking. Bij de raming 1934-1935 werd door den Minister erkend, dat de draagkracht te hoog was aangeslagen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. 5. Mededeeling van B. en W. van Waalwijk, dat Ged. Staten bezwaar hebben tegen de redactie van art. 3, 3e lid, der indertijd vastgestelde ge meenschappelijke regeling van den Vleeschkeuringsdienst, met verzoek, die regeling, voor zooveel noodig ge wijzigd, opnieuw in haar geheel vast te stellen, met voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt mede, dat het betreffende artikel bepaalt, dat de be noeming van den directeur van den Vleeschkeuringsdienst zal geschieden op bindende voordracht van twee le den van de Vleeschkeuringscominissie door B. en W. van Waalwijk. Ged. Staten merken op, dat zij be zwaar hebben tegen de bindende voor dracht, welke echter wel aanbevelend mag zijn. B. en W. van Drunen meenen, dat er geen bezwaar tegen de door Ged. Staten voorgestelde wijziging bestaat, omdat B. en W. van Waalwijk in uit stekend contact staan met de commis sie, zoodat de aanbeveling van deze commissie practisch als voordracht zal gelden. Het voorstel wordt z. h. st. aange nomen. 6. Voorstel van B. en W. 0111 de woning van den voormaligen secreta ris der gemeente Oudheusden, onder hands te verpachten aan het Hoofd der Bijz. Jongensschool te Elshout, den heer Willems. De Voorzitter zegt, dat het voorstel in het belang is van het Hoofd der school, die meer in de nabijheid van zijn school komt te wonen. Zou er eventueel een nieuw Hoofd in de ge meente komen, dan zal hij hetzelfde huis wel willen huren, daar het dicht hij de school ligt. Zoodoende is 't voor stel ook van belang voor de gemeen te. De prijs is vastgesteld op ƒ250.— per jaar over den tijd van 5 jaar. Eén jaar voor de beëindiging van dien ter mijn moet het contract opgezegd wor den. Het Hoofd heeft gevraagd 0111 de woning te mogen onderverhuren, in dien hij onverwacht de gemeente zou moeten verlaten. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar, mits de ga rantie van betaling der huurpennin gen en de verantwoordelijkheid voor rekening van het Hoofd blij It. Boven dien zullen B. en W. de geschiktheid van den onderverhuurder bepalen. Het £clrfe T-riesch^ Weeren-Qaai >10-15 - 20 - 25 cf. per VaonS om te doen, zoodat het op de toilet tafel bleef liggen. Een kwartier ge leden ontdekte ze dat ze haar paarlen- snoer niet droeg en haastte zich naar hoven om het te halen. Zij vertelde dat ze, de trap opgaande, Jackson ont moette, die van boven kwam. Latei- heeft ze dit weer probeeren te ontken nen, omdat ze realiseerde, hoeveel be- teekenis deze ontmoeting hebben kon, maar ik houd van rechtvaardigheid, zooals je weet, en daarom moet ik je de feiten voorleggen. Rechter Kent lachte geamuseerd, fronste daarna zijn voorhoofd, toen de minder aangename houding van den Kolonel hem duidelijk werd. Hij ging vlug een stap voorwaarts. Ben jij bezig een web van be wijzen tegen mijn zoon, een Kent, sa men te weven?, vroeg hij. Kolonel Monroe hief zijn hand op. Wacht even, alsjeblieft, antwoord de hij, maak de zaak niet zwaarder voor me, dan ze al is. Rechter Kent bewaarde het stilzwij gen en langzaam aan, ging de Kolonel voort: Toen mijn vrouw in haar ka mer kwam, was het halssnoer ver dwenen. Eerst dacht ze natuurlijk, dat ze het verlegd had. Ze zocht overal, maar moest eindelijk wel tot de con clusie komen, dat iemanddat het weggenomen was. Zoodra ze het mij vertelde en ik me overtuigd had, dat de paarlen er niet waren, gaf ik Peter, mijn bediende, order iederen gast, die vertrekken wilde, te verzoe ken in mijn kamer te komen. Deze maatregel was billijk tegenover alle gasten; ieder zou gefouilleerd worden, zoodat er later geen praatjes en geen valsche vermoedens de ronde konden doen, als het wegraken van de paarlen bekend zou worden. Het zou best mo gelijk kunnen zijn, dat er een klep tomaan onder de gasten was, en dus voelde ik me gerechtigd deze maat regel te nemen. huis zal moeten worden opgeknapt, hetgeen, naar B. en W. meenen, teza men kan geschieden met de restaura tie van het gemeentehuis en de Bijz. school. De heer De Wijs vraagt of de ver- houwing een publieke aanbesteding wordt. Spr. had graag gezien, dat de aanbesteding alleen aan Druncnsche ingezetenen werd gegund. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. de zaak uitvoerig besproken heb ben en tot publieke aanbesteding be sloten. Als alle gemeenten het werk slechts aan haar ingezetenen gunden, dan zou er niet veel werk meer voor de Druncnsche aannemers zijn. Bo vendien acht de Minister het in strijd met het algemeen belang, dat de aan- Rechter Kent had Jackson onrustig aangestaard. Nu liep hij naar hem toe, klopte hem op den schouder en pro beerde hem in het gezicht te zien, maar Jackson keek niet op. Voor het eerst voelde de rechter een vage vrees in zijn hart, maar hij verbande dit ge voel met kracht en wendde zich weer tot den Kolonel. Ga verder, verzocht hij. Jackson was de eerste, die vertrok. Peter bracht hem volgens mijn orders hier en ik legde hem de situatie bloot. Hij toonde eerst een begrijpelijken tegenzin om gefouilleerd te worden, maar toen ik nog eens met hem ge praat had, stemde hij er in toe. Weer aarzelde Kolonel Monroe, hij keerde zich half naar Jackson, maai deze gaf geen enkel teeken, zoodat de kolonel zich weer tot den rechter wendde en met een stem, die trilde zei: „Ik vond de paarlen in de zak van zijn overjas. Een oogenblik heerschte stilte in de kamer, die plotseling door een lach werd onderbroken. Rechter Kent klop te zijn vriend op den schouder. En ik wed, dat hij even verbaasd was als jij, hé? Jackson zou nooit zoo'n grap met jou uithalen, Allen. Maar toch hoorden de twee aanwezigen iets van een ontzettenden angst in den lach en de woorden van den rechter. Kolonel Monroe's ernst en Jackson's zwijgen, wat beteekende dit? Toen hij zich aan het onderzoek onderwierp, gooide hij zijn jas over een stoel en ik voelde zijn zakken na. Ik had er niet over gedacht, de over jas na te kijken, maar toen ik de jas oppakte om hem die aan te ge en, raakte mijn hand toevallig het hals snoer aan. Zoo vond ik het Rechter Kent viel hem in de rede. Nu, barstte hij uit, is het genoeg. Zijn stem klonk barsch, maar de hand, die hij op Jackson's schouder legde, was licht en teer, als die van een vrouw. Mijn zoon zal je vertellen, wat hij er van weet en dan is de zaak op gehelderd. Dal je ook maar een mo ment gelooven kon dat een Kent zou Bah, zoo iets is onwaardig, Mon roe, absoluut onwaardig en onwaar dig tegenover onze vriendschap. Maar kolonel Monroe viel hem op zijn beurt in de rede. Wacht even, vervolgde hij. Na tuurlijk heb ik eerst niet aan zoo iets gedacht, ik was in de war en geschrok ken, dat geef ik toe, maar ik heb Jack son 0111 een uitleg gevraagd en die wilde hij niet geven. Daarom heb ik jou geroepen. Rechter Kent liep naar zijn zoon en zag hem aan. Hij glimlachte, maar toen hij sprak, klonk zijn stem schor van angst. Jackson, zei hij, vertel me wat je weet. Maar Jackson zweeg. Wat beteekent dit, mijn jongen? Begrijp je niet, dat je spreken moet? Jackson hief het hoofd op, maar keek zijn vader niet aan. Zijn gezicht was lijkbleek. Ik kan het niet uitleggen, vader, klonk het. Het waren vreeselijke oogenblikken geweest, terwijl Jackson op zijn vader wachtte. De kamer, de heen en weer loopende kolonel, de zwakke geluiden van lach en vroolijkheid, die door de gesloten deur tot hem doordrongen, alles had hem vaag en onwerkelijk geleken. Het eenige wat hom duidelijk voor den geest stond was Virginia's gezicht, zooals ze hem door haar tra nen heen, den dag van zijn vertrek naar het Noorden in den tuin had aan gekeken en gesmeekt had„Lieve Jack wil je probeeren hem te helpen? Nog voelde hij de zachte armen om zijn hals en hij had haar zijn woord gegeven. (Wordt vervolgd). St. UëEcho van het Zuide WaalwUbscbe en Langstraatsche Coorantj iÉMEENTEBAAD DBDNEN Zich verzekeren bij een goede maatschappij Is een wijze voorzorgsmaatregel WIST U DAT EEN HALF MILLIOEN PERSONEN BIJ DE VERZEKERD ZIJN De ..NOORD-BRABAND" betaalde in 1934 circa f 1.500 OOO uit aan hare verzekerden F 22

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 1