Tiiirssnas I Ei'™ TWEEDE BLAD. ~~DPnviMPu»i NIEUWS ASPIRIN NIEUWS UIT SPRANG-CAPELLE. Wij herinneren tvjo. 25 Woensdag 25 Mrt. '36. 59e Jrg. Waalwijk, 24 Maart 1936. Medadaeling der Redactie. Waar ieder met ons de overtui ging deelen zal, dat de verhouding, zooals die sinds jaren bestaat tus. schen het hoofd der gemeente en den redacteur-uitgever van het plaat selijk blad, zeer ten nadeele is der gemeente Waalwijk, daar meenen tfij dat de mededeeling tot voldoe ning stemmen zal, dat aan deze ongewenschte verhouding een einde is gekomen. Steeds waar zulks mogelijk is, zal in de toekomst loyaal gestreefd worden naar de gewenschte samen werking in het waarachtig belang van Waalwijk. Santen. Aan de wedstrijden, die hierna volgden, werd deelgenomen door een vijftiental paren, die voor een uit drie leden bestaande juiy hun proeve van bekwaamheid moesten alleggen in het achtereenvolgens dansen van foxtrot, tango, Engel- sche wals en rumba, waarbij door de jury speciaal gelet werd op de houding, de techniik en het maat gevoel van de deelnemers en deel neemsters. De jury kwam bij haar beoordee vair het Cnr.'Nat! I üng lül de volgende beslissing: het te treden in de zaal kampioenschap van Zuid-Nederland Ondergeteekende prijst zich ge lukkig, dat hij na deze mededeelinü der Redactie de eerste zijn mag, die openlijk zijn groote voldoening kan uitspreken over bovenbedoelde toenadering, waartoe beide partijen eerlijk en oprecht bereid waien. H. HEEZEMANS, Pastoor. Benoeming. Bij Koninklijk beaiuit is opnieuw beuoeinU, met ingang van Apnl ïyjU, lol nurgemecalei er ge ineen le BaainsUonk ue litlelaclilb. Heel' A. J. W. AA. Aioons. Wij bieaen burgemeester Moons èn ue gemeente iiaamsduiik onze gelukwenscüeu bij deze herbenoe ming aan. Gemeenteraad. De heer Jvan Loon zal wederom zijn intrede doi u 111 üe gemeenteraad ais opvolger van den neer Jan van der Gein, die thans zijn ontslag heeft ingediend tegen 1 April a s. Ruud van Beroep. De heer G. van Hullen, oud gemeenle-bouwkunüige is benoemd tot lid van den Baad van Beroep der Directe Betastingen. Zilveren Feest van de Eerw. Zusteis Üochiers van U.L. Viuuw van tici H. Hart. De aandacht van de belangstel lenden bij dit zilveren herdenkings feest van de vestiging der Eerw. Zusters lil Waalwijk, waarvan de juiste daium 3U Maart a.s. is, wordt er op gevestigd, dal de teeslviemig in vei naait met de Vasten zal plaats vinden op Zondag iy April a.s. Mogelijke ieeslgaven, zooals bloe men en dergelijke, gelieve men vóór Pascheu niet le doen bezorgen, daar gedurende den Vasleulijd noor de Zusiers van die Ieeslgaven geen gebruik mag worden gemaakt en bloemen niet in de kapel mogen worden geplaalst. »Uc/tinny en Vermaak Voor eeuigen tijd werd door het bestuur der lied er tafel «Oefening en en Vermaak» met het hooidbestuur een vergadering gehouden ter be spreking van den toestand der ver- eeuiging terzake het slechte bezoek A. Hamers van de R. K. W. G. V. alhier. Lantaarn op het Raadhuisplein. Het vervaardigen van den lan taarn op het Raadhuisplein is als volgt toegewezen Het graniet aan den heer A. Verappen, het stellen en metselen aan den heer H. Maas het smeed, werk aan den heer G Marks. Het geheel wordt dus door Waal wijk.che ambachtslieden vervaar digd. Jong Holland snakt naar werk. ponderdag 2ü Maart 's avonds 7.30 uur hoopt de heer K. Kruithof, Eere-voorzitter Vakverbond op van Chr. Belangen vm. Besoijen met het onderwerp: «Jong Holland snakt naar weika. iedereen is welkom. Gevaarlijk kruispunt te Sprang. 'ie bpraiig is in nen provincialen weg iiinurg- v\ aalwijk een kiui-punl waar Hel uiizicui voor nel vei keer op Iwee boeken ernslig worui be lemmerd Uoor Ue vlak langs Ueu wegaanwezi^enebouwiijg,tengevolge waarvan nernaaiUeiijk uaurijunigcu voorkomen. Naar vernomen werd zou door de Provincie bel nuis op üen Z.uiü- ooslelijkeu boek zijn aangekocht om le worucn algeoiokcU Aangezien ook ue opruiming van hel buis op Ueu Nooiuwesieiijken Uoek uil een oogpunt van veikeers- veiligheiU UinigeuU nooUig la, neell Ue A. N. VV. B. aan UencpuieerUe Malen van NoorU-Biabani verzocht Uil le willen bevorUcrcn Auiiütólcuiuy, De aan den lieer J. Kooien gegunde verbouwing van bel woonnuis en de bouw van ten gal age voor reke mug van denbeer ur. Kolsierzijnaan- genomen voor ue som van 1 iöl>U en met, zooais toulief werU gemeiu, voor i ïyuu. R.K. Coöp. »Ons Belangd. Zaterdag j.l. had in het Patronaat alhier de jaarvergaUeriiig plaats van noveiigeiiueuiue verceni0iug De secrelaiis van bet nroodfonds bracht verslag uu over heialgeioo pen jaar. Waar in bel algeioopen jaar de brood uilkeering bij ziekie van een lid voor proei 4 weken geschiedde (m plaats van wekenj uleek uil uil verslag Uat hieruooi een nadeeiig saiUo was omslaan van 1 8U. Als gevolg hiervan wern bestolen Ueze uilkeering weuer lei ug le brengen op 3 weken voor bei komeuUe jaar. Daarna baU Ue ver kiezing plaals van Urie leUeu van bet bestuur wegens periodiek allre- Ueu. De beer.b J. Vogels, VV.Buys en K. Leijlens werden herkozen. Verder bracht de penningmeester verslag uil over bet algeioopen boekjaar. Hieruit blijkt Uat_ een netto winst is gemaaki van i y?ti.43. Hiervan zal f 40 worden gestort in bet reservefonds, en zal hel restee- rende bedrag in zijn geheel zijnde y procent, aan elk der leden wor den uitbetaald. De heer A. v. Mierlo bracht ver slag uit, waaruit bieek, dal boeken en bescheiden in orue waren be JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 26 MAART '36. werd toegekend aan het paar Mej en de heer Kamp uit Wuutwijk, dal daarmede in het bezit kwam van een lraaien beker; de tweede en derde prijs werden resp. behaald door mej Lambert en den heer de Rooij uit Rosmalen en mej. S. Ben dikx en den heer Leijlen, Den Bosch. Onder luid applaus ter instemming van het publiek met de beslissing van de juiy werden aan de dames van de winnende paren bloen en aangeboden door den heer L. J. Grielaars, die tevens namens de directie van Casino mej. Santen een fraai bloemstuk ter hand stelde. Er volgde daarna een zeer geani meerd bal. BIOSCOOP. RD. B. Theater 20.000 Mijlen over zee. De wereldreis van Hr. Ms. K. XVIII Het schitterende Nationale Film werk «2U.UUU Mijlen over Zee», de triomphale wereldreis van llr Ms. K. XV111, dat momenteel een glo rieuze tocht door Nederland maakt, zal ook VVaa»wijk aan doen. Het is de Direciie van het R.D.B.- Theater alhier gelukt het alleen— vertooningsrecht van deze zeer bizondere film te verkrijgen en binnenkoit wordt dit filmwerk in het R. D. B. Theater verwacht. Naast wèkenlange prolongatie en overvolle zalen is wèl de beste aan beveling voor deze film het feil, dat het H. M. de Koningin behaagd heelt om met Haar Dochter, H K. H Prinses Julianaen Haar schoonzuster Groot Hertogin van Oldenbuig dit imposante tllmwerk deze week in Capitol Theater in Den Haag te gaan zien. Dit bezoek is van buitengewone beteekenis te achten want men weet, dat Hare Majesteit geen bioscoop theaters bezoekt. Het was trouwtns de eerste maal dat Zij de verlooninc van een Nederlandsche geluidfilm bijwoonde. Ce K 18 film is deze hooge onder scheiding te beurt gevallen 1 Üe hlburgsche kermis weer „nat. In de 1.1. Vrijdag gehouden ge— meenteraadsveigadeiing van Til. urg werd het voorstel van B. en VV kiachlig verdedigd door den voor zitter, om afwijzend te beschikken op een adres der atdeeling lilburg van den Ned. R.K.Bond van Holel- Calé.Restauranlhouders en Slijters Uat behelsde het verzoek om de vonden. Bij de rondvraag deed de I drooglegging gedurende de kermis voorzitter ue meUedeeliiig Uat onUei op te hellen, verworpen met lo enkele leden ontevredenheid bestaal, geheel onverwacht kan een ieder door spit overvallen worden, ledereen moet dan ook wetem Neemt: het product van vertrouwen derstaanbare werking van den Pink stergeest. Als er geen profetie is, wordt het volk ontbloot. In de opkomst van de gemeente behoort ook dit alles tot uitdrukking te komen. Mogelijk oefent een beetje vroegere afloop hierop ook nog een gunstigen invloed uit. Mij voor Nijverheid en Handel. Een departement Oost-Brabant. Naar wij vernemen heeft zich een comité gevormd teneinde te geraken tot de oprichting van een departement Oost-Brabant van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Onder het gebied van het te stich ten departement zullen vallen de in dustrie-centra 's-Hertogenbosch, Eind hoven, Helmond, Oss en Waalwijk. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren mr. H. F. van Walsem te Eindhoven, voorzitter; ir. D. L. Jon ker te Den Bosch, onder-voorzitter; C. G. J. van Lanschot te St. Michiels gestel, penningmeester; mr. J. C. van Sandick te Eindhoven; ir. A. A. Bien- fait te Helmond; L. de Gruyter Pzn. te Den Bosch; A. L. M. van der Lande te Helmond; ir. C. Raming te Waal wijk en M. van Zwanenberg te Oss. De eerste vergadering zal gehouden worden te Eindhoven op Zaterdag 4 April a.s. Oud-Minister dr. F. E. Posthuma zal daar een rede houden over de moge lijkheden en moeilijkheden van den internationalen handel. Veldslag te Vlijmen! We meenden dat de tijden van Bok kenrijders. van Hozewollen e.d. reeds lang voorbij waren, dat vechtpartijen van gemeente tegen aangrenzende, van buurt tegen buurt, die we vroegen ook in onze streken hadden, lang tot het verleden behoorden! Maar 't schijnt toch niet zoo te zijn. Verleden week is er op de Wolf- SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Vergadering der Geref. Mannenver- eeniging op Donderdagavond half 8 in de vergaderzaal der Geref. Kerk. Aan de orde, onderwerp: ,,De Joden en de H. Schrift", in te leiden door den heer Abersohn. Vergadering der A.R.J.A.-club „Mr. Th. Heemskerk" alhier, op Vrij dag 27 Maart des avonds kwart voor acht, in het Gebouw van den Chr. Volksbond. Aan de orde: onderwerp „Keuchenius", in te leiden door dhr. B. Dalmaijer. Alle A. R.-vrienden zijn hartelijk welkom. Het 11-jarig zoontje van dhr. G. Braspenning kwam j.l. Zaterdagmiddag zoodanig met de fiets te vallen, dat de rechterarm ernstig inwendig werd ge kneusd. Dr. Winkelman achtte genees kundige behandeling in het Ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk. Alhier is een geval van besmette lijke ziekte diphteritus geconstateerd in het gezin van dhr. J. Nieuwenhuizen. Vanwege de afdeeling Sprang- Capelle van den Bijz. Vrijw. Land storm, zal in de zaal v. d. Chr. Volks bond alhier, Donderdagavond half 8 een groote propagandavergadering ge houden worden, waarin als sprekers zullen optreden de voorzitter en de corpscommandant van de Gewestelijke Landstormcommisie de Meijerij, terwijl het openings- en slotwoord resp. zal gesproken worden door Burgemeester Smit en Wethouder v. Willigenburg. Bij deze gelegenheid zullen tevens enkele films, met de Landstorm ver band houdende, worden vertoond. De Ned. Herv. Meisjesvereeni- ging op Geref. Grondslag „Persis" al hier, hield j.l. Maandagavond in de zaal v. d. Chr. Volksbond hare jaar vergadering, welke een feestelijk ka rakter droeg. Er was veel belangstel ling. De bijeenkomst stond onder lei ding van den Weleerw. heer Ds. W. Bousema, die na de gebruikelijke ope ning de aanwezigen welkom heette, in 't bijzonder de afgevaardigden en de Ed.Achtb. heer en Mevrouw Smit. Na de jaarverslagen, die getuigden van een opgewekt vereenigingsleven, werden enkele inleidingen behandeld en de avond verder gezellig doorge bracht met zang en voordracht. De afgevaardigden brachten de beste wen- schen hunner vereenigingen over, ter wijl de vergadering tevens nog werd toegesproken door Burgemeester Smit. Na een dankwoord door Ds. Bouse ma werd de goed geslaagde feestver- gadering met dankgebed beëindigd. VRIJHOEVE-CAPELLE. Zater dagavond werd een dochtertje van den arbeider J. O. in de Heistraat zoodanig door een wielrijder aangereden, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Vrijdagavond j.l. kreeg het 2- put te Vlijmen tusschen de Potters uit Nieuwkuijk en eenige Wolfputters een paar dagen werkelijk volledig slag ge- jarig dochtertje van bakker A. S. alhier leverd. per ongeluk een pan heete melk over Het boterde al lang niet tusschen de haar beentje, zoodat geneeskundige families in kwestie en dat moest ten- hulp van Dr. R. moest worden inge- slotte maar eens uitgemaaktuit gevochten worden. Zoo trokken de Potters naar de Wolfput, vader en zoon raakten al spoedig met hun tegenstanders hand- roepen. Dinsdagavond hield de Chr. Schoolvereeniqing in de Heistraat in haar schoolgebouw, onder leiding van den voorzitter, den heer H. Kerst, haar De kermis is omdat de Coöperatie minder divi dend zou uilkeeien als op andere plaatsen. Aan de hand van enkele laarversiagen van de hier bedoelde vereenigingen toonde de voorzitter met cijlers aan, dat deze uitlatingen der concerten en bals,'t afnemende I Qp fantasie berusten. Na eukcleop I aantal donateurs enz. ot aanmerkingen werd overgegaan J' Dg vergadering stond onder leiding tot uilkeering van bet dividend. hun eere-voorzitter Ds. Hofman, hierbij de termijn P legen lo stemmen, dus dit jaar sinds 1921 weer «nat.» 19e Jaarfeest der Chr. Jongelingsver. Immanuel" en Knapenver. „Jozua'. Maandagavond vierde de Chr. Jon- gelingsvereeniging „Immanuel" en Knapenvereeniging „Jozua' het 19e Breedvoerig werd over een en ander oeraadslaagd en unaniem was men het erover eens dat met alle kracht moest gewerkt worden om de moreele en liuancieele positie te verheleren. Als een middel daartoe werd het idee naar voren gebracht wederom een dames-koor te organiseeren en dit naast en met het mannenkoor te iaten optreden, wat de variane der programma s in de hand zal werken, en ook 't bezoek aan con certen en bals zal doen toenemen Mogelijk groeit een en ander uit tot Tevens werd uilkeering gedaan van de rente over de gestorte aandeelen. Waarschuwing. Alvorens een advertentieovereen komst te sluiten met Herman Isaak Swart, geb. te Haarlem fi Februari 19U6, reiziger, wonende aldaar Lei schevaart 90, voor de door dezen persoon uit te geven sportprogram ma's van voetbalverenigingen,geell de Commissaris van politie te Haar lem belanghebbenden ernslig in die dit jaarfeest op de gebruikelijke wijze opende en inleidde. Blijkens het jaarverslag van den Secretaris heeft het ledental van de J.V. zich in het afgeloopen jaar meer als kunnen handhaven. De opkomst naar de wekelijksche vergaderingen was over het algemeen goed. Het jaarverslag van den penning meester was iets pessimistischer. Trots zuinig beheer moest hij zijn boeken met een tekort van 15. afsluiten. Het program dat rijk was aan di- gemeen, terwijl moeder en dochter de jaarvergadering, welke druk bezocht ruiten insloegen onder de fraaiste ver- wenschingen. Maar de Potters troffen het niet, ze kregen een zoodanig pak, dat ze hals over kop naar huis moesten. Maar daarmee was hun vrede niet geteekend, want den volgenden dag togen ze op nieuw ten strijde. Een hunner die zooals men zegt, den geheelen dag met een mes had rond- geloopen, kwam een zijner tegenstan ders tegen en noodigde hem uit ter vechtpartij, waaraan deze welwillend voldeed en den Potter met een riek zoodanig toetakelde dat het een bloed massa leek. Zoo trok het slachtoffer huiswaarts en riep de geheele Potter-familie ten strijde. Vader en twee zoons, de eene onkenbaar door 't bloed, de andere met knuppel gewapend: moeder en dochter die scholden en tierden: maar de Wol- putters dankten ditmaal voor de invi tatie. Maar ook de politie kwam ter was. Naar we vernemen heeft Ds. Cuperus toezegging van beroep ont vangen naar de Ned. Herv. gemeente te Middelharnis. CAPELLE. Onder leiding van het hoofd der school, den heer E. Colet, werd j.l. Donderdagavond in de O. L. school in de Kom een ouderavond ge houden. Na een kort welkomstwoord volgde een openbare les in rekenen en aardrijkskunde met de leerlingen van het 7e leerjaar, waarna gepauzeerd werd en de ouders in de gelegenheid gesteld werden het werk der leerlin gen te bezichtigen. Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt en vooral al de handwerken, welke in een der lokalen tentoongesteld waren, mochten zich in de algemeene belangstelling, vooral der moeders, verheugen. Na de pauze werd het woord gege ven aan den heer J. J. Wackerhausen, muziek. Hoofdbestuur en bestuur gingen over dit plan volkomen accoord en zoo is 't 1.1. Zondag voorgelegd aan de algemeene ledenvergadering, die ook hare goedkeuring daaraan hechtte. Danswedstrijd om het Amateur- kampioenschap van Zuid-Nederland. Zooals wij in ons vorig nummei hebben aangekondigd had Zondag avond in de cabaretzaal van Casino Tijdens de pauze werd de inwendige mensch versterkt. Verschillende afgevaardigden van talrijke zustervereenigingen spraken woorden van dank en brachten de beste wenschen over. Hieronder trad ook de Chr. Mannenvereeniging voor het eerst in de loopbaan. Het moet ge zegd, dat deze jeugdige plaatselijke af- Thans is T dus op de eerste plaats I ak dat zich een zoo tluik mogelijk den N gd ganiseerd, 1 aantal dames als lid aanmelden, «n ern «an* van de8n dansleeraa, deeling. die Wat haar vereenig.ngs- opdat weldra met een Hinke kern gj CrielaarSi te Waal- leeftijd aangaat, eigenlijk nog in haar tothloeider I de verschillende kinderschoenen staat, by monde van dans'cursussen geelt. Aan dezen haar afgevaardigd^fhnk^ kan worden begonnen, tot bloei der liedertafel en tot heil en vooruitgang van 't muzikale leven in onze plaats. Keurturnen. Zondag werden te Tilburg de voorturnlessen geho.uden met de examens voor keurturners eersteen plaatse en ontdeed de heeren van hun I oud-hoofdbestuurslid van t Ned. Ond. wapens en qeestelijke en dokter waren Genootschap te Eindhoven, die een le- eveneens aanwezig, waar de gewonde zing hield over tochtjes langs den R.jn Potter bewusteloos was neergezakt. en sagen uit deze streken. Op die later op een ladder huiswaarts werd eigen populaire wijze behandelde spre- gèbracht Hij had verschillende won- ker zijn onderwerp en met belangstel den aan hoofd, armen en in de lenden ling beluisterden de aanwezigen deze aeJ zeer interessante, leerzame rede, welke Vader en zoon Potter zijn gearres- aan de hand van een uitgezochte col- teerd en naar den Bosch overgebracht: lectie lantaarnplaatjes op het witte doek de woning van K. werd door de politie I nader werd toegelicht. bewaakt, tal van processen zijn t ge- vola geweest. Thans wordt voorloopig met dreig brieven gewerkt! examens voor keurturners eerste en was in handen van aeniiiM>u^« ditmaal niet zoo groot tweede graad, onder leiding van den vün den Ned. Vakk. v. D. den heer g jammer. Juist deze heer A. J. Tervoort, voorzitter der W. du Beau u,t Amsterdandie. Ms amders. Dat^ technische commissie. voordat met het wedstrijddansei Het diploma keurlurnen 2e graad werd aangevangen, eenige demon werd o.m. uitgereikt aan den heer straties gaf met zijn partnerin Mej. er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per week eveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik. Ongeveer half elf sprak het hoofd der school nog een slotwoord, waarin hij den spreker namens de aanwezigen dank bracht voor zijn leerzaam betoog en ten slotte de ouders opwekte in eigen omgeving steeds zooveel mogelijk pro paganda te maken tot het geregeld bij wonen der ouderavonden. Door den architect J. Michael werd j.l. Zaterdag in het café van den heer A. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijh.-Capelle in opdracht van den landbouwer F. Haanstra, aanbesteed het bouwen van een boerderij in de Nieuwstraat, waarvoor als volgt werd ingeschreven: Kleinloog en Verhagen, Capelle 65 dTecho van het zuiden. Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuljjai van 20 tabl. 70 ct». en orenjexekje» van 2 tabl. 10 ets. lem neiaiiürieuueiiucn cmong i r--o- -

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5