Nieuws uit de Langstraat en Omgeving DIENSTBODE, TE HUUR een perceel WEILAND li Sportrubriek ABONNEERT U OP D!T BLAD, GEMENGD NIEUWS, BINNENLAND. KERKNIEUWS. DRUNEN. Advertentiën t een flinke R*K* jjUMM1 R.K. VV.V.B. In een geanimeerd partijtje voetbal is het de Oranjehemden ge.ukt dezesrs'.er- ke DESK combinatie een gelijk spel af te dwingen. We hebben met vlagen kunnen genie ten van zeer knap technisch spel, vooial van de tegenpartij, al hebben ook de WVB'ers getoond dat zij ook tegen een beter spelend elftal, werkelijk voe.ballen kunnen. Het experiment, met een geheel gewij zigde ploeg op te treden heeft werkelijk zijn nut gehad. Vooral de verhuizing van den mid\oor naar de spilplaats bleek een openbaring, daar hij op deze plaats volkomen voldeed. De voorhoede heeft als geheel niel slecht gespeeld, vooral de linksbinnen was bijzonder actief. De midvoor deed nog een beetje onwennig, hetgeen men hem niet euvel duiden kan. 'I'wee jaren rust gaat, speciaal wat voet bal betreft, niet in de kleeren zitten. Toch dient tot zijn eer gezegd, dat hij niet minder dan de hattrick verrichtte- Tenslotte komt ook de WVB-doelman, die zijn heiligdom op waarlijk sublieme wij e verdedigde, een woord van lof toe. Deze in buitengewoon vriendschappelijke ver standhouding gespeelde wedstrijd, zal er niet weinig toe bijdragen, de vriend schapsbanden die er toch reeds tusschen de beide vereenigingen bestond, nog hechter aaneen te halen. Ons jeugdelf'.al dat geheel onvolledig legen de HEC-junioren in het veld kwam, heeft een schandelijke nederlaag geleden. De slechte opkomst der jongste WVB'ers is hieraan debet! A.s. Zondag staat voor het eerste elf al de zware wedstrijd tegen Rapid op het program. - DRUNEN. ELSHOUT. R.K, Juniorenkring „Drunen en Omstreken". SPRANG. N. E. O. NEO nam 2c Paa«chdag deel aan de seriewedstrijden uitgeschreven Hoor de voet bal vereen i gin» NO AD u:' Wijk. Door den beslissingcwedstrijd teren N'OAD resneeld te winnen behaalde onze vereeniging a'daar den eersten prijs. KORFBALSPORT. CAPELLE. Seriewedstrijden te Gorinchem. 2e Paaechdag heeft KIOL deelgenomen aan de seriewedstrijden te Gorinchem. KIOL heeft weliswaar nog geen overwin ning mogen boeken, maar toch hebben wc bij de KIOL-mannen een sterke voor uitgang kunnen cons'ateeren. De eerste wedstrijd werd pittig, baa-J met KIOL in de meerderheid gespeeld en aan de onproduc'iviteit van het aan- Y al vak is dan ook de 10 nederlaag te wijten. Na KTOLRust-Roest werd de wed strijd GKVADO gespeeld, welke wed- stiijd na een gelijk spel door GKV met doelworpen gewonnen is. Ilierna werd de wedstrijd KIOLADO gespeeld en door KIOL met 30 verlo ren- De finale, Rust-RoestGKV werd door Gorinchem gewonnen, zoodat GKV zelf met de eerste prijs is gaan strijken. Maar met dit al is er een prettige dag doorgebracht en er heerschte een bui'en- gewoon sportieve en prettige stemming. GKV heeft werkelijk eer van zijn werk gehad. WIELERSPOÜt. Wielerwedstrijden te Ginneken. De prachtige wielerbaan te Ginneken opende 1.1. Maandag, waarvoor men een uitverkocht huis verwachtte, maar ook hier was dit niet 't geval. Pijnenburg werd gehuldigd met zijn koperen rennersloopba^n en Frans Slaat.s me' z'n prestaties te Amsterdam. Van de vele wieier- en atbletieknum- mers van 't programma verme'den we de 5 K M mgen kracht voor profs en on afhankelijker Hier was Frans Slaats verre de sterk ste. Slants 9 punten, van Zundert 14, Martens 16 en Tonnelier 17 punten. De 40 K.M. koppelwedstrijd gaf een uitgesproken zege voor 't koppel Pijnen burgSlaafs. Het koppel Peccpieux Tonnelier was de heftigste tegenstander. De uilslag is als volgi: 1 PijnenburgSlaals 17 punten, tijd 51 m. 39 s. Op twee ronden: 2 de BruykerVer- haeghen 25 p. Op drie ronden: 3 PecqueuxTonne lier 17 put. Op vier ronden 4 De KuysscherHa- meriinck 13 pnt. Op vijf ronden: 5 Pelservan Rijen 2 punten. Op zes ronden: 6 Falck HansenPel- lenaars 20 punten- fret als het er over gaat uitloopers te ach terhalen. Ongetwijfeld zal dit tweetal in de koppelkoers* een hartig woordje mee spreken. We willen het publiek nog erop atlent maken, dat de voorverkoop van kaarten Donderdag, dus morgen, begint. Het adres hiervoor is: sigarenmagazijn Jac. Moonen, Grootestraat Waalwijk. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Heden Woensdagavond de groote bil jartwedstrijd tusschcn de heeren Leo v. Schijndel Waalwijk en de bekende bil jartspeler Karei Dekkers uit 's-Hertogen- bosch. De Waalwijkcr staat voor een zwaar probleem, doch hij zal trachten om de talrijke supporters die van hem aanwezig zullen zijn, niet teleur te stel len. Biljart-supporters raden wij aan om bijtijds aanwezig te zijn om een goede plaats machtig te worden. Aanvang van dezen wedstrijd half negen. Jan Pijnenburg jubileert. De Brabander Jan Pijnenburg, naar wiens persoon en prestaties op het ge bied der wielersport, de belangstelling van de heele Langstraat na onzen Frans Slaats het meeste uitgaat, viert heden zijn koperen jubileum als wielrenner. Men kan moeilijk ontkennen, dat het de Pijn is geweest, die de wielersport in ons land populair heeft gemaakt en die in den roem na zijn overwinningen ook ons land heeft laten deelen. Na langen tijd van voorbereiding werd Pijnenburg in 1929 onafhankelijke. Vanaf lien tijd is hi,i zijn triomfen gaan vieren. -Sas van Gent en Piet van Kempen moes ten voor hem onderdoen en even later won bij te Amsterdam het kampioenschap van Nederland over 50 K.M. Zijn eersten Zesdaagsche reed de Pijn te Stuttgart, waar hij tweede werd. In 1930 professional geworden kreeg hij te Dortmund Schön als kopelgenoot. Beiden wonnen ze den zesdaagsche, wel ke daar werd verreden- Thans heeft onze Brabander een paar honderd koppelwedstrijdcn gereden en de meeste daarvan gewonnen. Zijn over winningen in de zesdaagschen zijn be kend. Met belangstelling zien we hel verder» debuut van de Pijn, die zooals men weet voor ve'e komende wedstrijden aan Frans Slaats gekoppeld is, tegemoet. Waahvijksche Wielerbaan. Het programma waarmede de Waal- wyksché Wielerbaan Zondag 19 April a.s. opent, telt zoovele klinkende namen, dal het haast overbodig lijkt voor dezen wed strijd nog een woord van aanbeveling te schrijven. Voor diegenen echter, die de uitslagen der talrijke wielerbanen in binnen- en buitenland niet voortdurend iezen en die dus ook niet op de hoogte zyn wat deze of gene wielerspeciali.eit reeds presteerde, is het wellicht interes sant, wanneer we hier een kort overzicht laten volgen van de prestaties der w'elcr- athleten, die Zondag op het Waalwyk- sche beton starten. Allereerst P. OszmellaCzukalla. Oszmella is wel de bekendste van de twee, hoewel de Oostenrijker Czukalla in zijn eigen land en ook bij onze Ooste lijke naburen, talrijke triomfen vierde- Oszmella was zeven maal sprintkam- pioen van Duitschland en wist, want sprinten is zijn specialiteit, verschillen de malen te zegevieren over sprinters met wereldnaam als Scherens, Michard, Gérardin, Richter, v. Egmond en Pijnen burg. Op zijn winstrekening wist hij even eens te boeken de „Groote prijzen" van Berlijn, Kopenhagen, Keulen, Leipzig, Parijs, enz. De sprints van Zondag zullen wel zéér spannend worden. Het Iweede buitenlandsche koppel Alex MaasAlois de Grave, de laa'ste be ier bekend als „Neuske" de Grave, is een graag geziene gast op de Belgische ■'o- mer- en winterbanen, waar ze talrijke overwinningen bchealden cn bekend staan om hun geweldige strijdlust. En dat wil wat zeggen bij onze Zuiderburen, waar het al heel moeilijk is onder het groote leger goede renners, dat Beleië telt, naam te ma^en. Ongetwijfeld zul'en •'e er alles on zetten om ook in ons land, da' nog altijd als een „wieier eldoraoo" geldt, succes te behalen. Een andere nog onbekende rast is het koppel RoodbergenKlein Nagelvoort ui' Amersfoort. Roodbergen legl zich sneeiaal toe op achtervolging en daarvoor is de eerste 'isch.... hardheid, „ausdauer". Hij be haalde op dit gebied reeds negen over winningen en is nog ongeslagen. We ziin zeer benieuwd of dnt Zondag nog het rteval zal zijn. Ook bij de wedstrijden in het Sportpaleis 'e Antwerpen wist bij enkele ma'en reds oen mooie ulna's te verov°ren, terwijl hij derde werd uit 50 renners om het kampioenschap van de provincie Utrecht. Eveneens voor Waahvük nog onbe kend, maar niet een. in Limburg, k'in- kende naam is het koppel PistersVin ders. Vinders was reds verschillende ma len in he' buitenland, o a. te Munster, Berlijn, Keulen en Dortmund en wist daar mooie successen te lmha'en. door meer malen te eindigen vóór koppels met in ternationale bekendheid. Ook Pisters heeft een goed seizoen ach'er den rug en strarlte o m. met veel succes te Brussel en Munster. Het koppel P. v. d. HorstJan Mar tens. Wat te zeggen van de7e twee, in Waalwijk, zoo popu'aire ioneens. De ,.fight:ng spirit" van Piet is bekend, al gemeen bekend kunnen we gcust z°egen. Als er iemand vnnr strijd zoret dan is het v. d. Horst. Altijd 'agen. aRijd jakke ren! Piet geeft 't veld weinig of geen rust, zorgt dat er spanning is. 't Zal een genoegen zijn hem weer over onze haan te zien snorren. En Martens zal wel zor gen dat hij zich een hem waardig part ner betoont. Jan »s ook een goeden b°- kende in Waalwijk, een graag geziene gast, die altijd stevig medewerkt om le ven in de brouwerij te brengen. Het laatstgenoemde, maar z°ker niet het minste koppel vormt Jo Kremers m°t Bartje v. Helvoirt Kremers won ver'eden week nog met Pijnenburg te Gouda de groote koppclkocrs. Fen sprin'er van Drofess'e en hoog geha'te, weel Jo ook in koppelraces een woordje mee te spreken, vooral als 't er over gaat khassementjes te pikken. Ook v. Helvoirt is hier lang geen onbekende. Bartje is zoo fel als een Vergadering Boterfabriek. De Eerste Langstr. Coöp. Stoom- zuivelfabriek hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in de zaal der meisjes congregatie. De opkomst was matig. De voorzit ter, dhr. M. v. Halder, riep allen een hartelijk welkom toe en in 't bijzonder den Geest. Adviseur, Pastoor Goos- sens. Secretaris J. Kleijn uit Elshout las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag der fabriek over het afgeloopen jaar ontleenen wij: Het aantal leden bleef constant en bedroeg op 1 Jan. '36 456. In het be stuur kwam geen verandering. Totaal werden 5.132.083 kg. melk verwerkt, met een gemiddeld vetgehalte van 3,28 procent, waarvoor werd uitbetaald 220864.70. In het jaar 1935 werd 195.628 kg. boter geproduceerd, waar van door de Coöp. Z.E.V. „Brabant" te Brqda 124405 kg. a 1.51 x/i Per kg. werd verkocht en in detail 71223 kg. a 1.61 per kg., zoodat de gemid delde verkoopsprijs 1.55 bedroeg. Bij de boterkeuringen van den Bra- bantschen Zuivelbond behaalden zij 't diploma, en bij de keuringen der ex- portvereenigingen behaalden zij we derom een premie. Op de internatio nale zuiveltentoonstelling te Brussel behaalden zij diploma voor gouden me daille. Aan melk werd verkocht 66981 liter. Van de geleverde melk werd 80 als ondermelk teruggegeven of ver kocht ten bate der melkleveranciers. De karnemelk werd zooveel moge lijk tot pap verwerkt en verkocht. De heffing der C.Z.C. bedroeg on- veer 1en de steun ongeveer 0.70 per kg. boter. Voor de melk werd per 1 vet 1.31 betaald, dat bedraagt per kg. 4.30. 5 cent per 100 kg. geleverde melk werd tegoed geschreven als le denkapitaal. Aan 12 cursisten van de rnelkcursus in Nieuwkuijk kon een diploma worden uitgereikt. De onkosten bedroegen 59 cent per 100 kg. ontvangen melk. De balans sloot met 72549.29, waarvan de bezittingen uitwezen dat de toeslag bedroeg 11430.05; de debi teuren 5412.22; de terreinen en ge bouwen 20.000 en machines 13600. De schulden: aan ledenkapitaal 29274.91; aan totale reserves 11400. aan heffing 14158.55. De rekening van lasten en baten sluit met 456708.02. De lasten: onkosten 30459.29; melk uitbetaling aan leve ranciers 220864.70; heffing 195233.96. De baten: toeslag 137415.28, bo- terrekening 303469.87. Aan het overzicht van aanvoer der melk in 1935 ontleenen wij dat de grootste hoeveelheid melk werd aange voerd in het tijdvak van 618 Mei, 257654 kg. en de kleinste hoeveelheid in 't tijdvak 23 Sept.—5 Oct., 130267 kg. Bij 't melkonderzoek werden 10727 monsters onderzocht van bedrijfsmelk; 212 monsters voor de leden: 1295 voor de controle-vereeniging Elshout; 631 voor de controlevereeniging Nieuw kuijk; 309 monsters voor consumptie- melk; 86 monsters voor ondermelk; 633 voor karnemelk. Op vochtgehalte zijn 633 monsters boter onderzocht. Bij de wattenproef waren 5707 monsters met 0 afwijkingen, 3508 monsters met 1 afwijking, 1016 monsters met 2 afwijkingen, 210 monsters met 3 afwijkingen, 18 monsters met 4 afwijkingen. Bij de gistingsproef waren 363 monsters met 0 afwijkingen, 733 monsters met 1 afwijking, 490 monsters met 2 afwijkingen, 40 monsters met 3 afwijkingen. Gedurende 1935 werden de melk bussen geinspecteerd en 177 afwijkin gen geconstateerd. Voor de streptococcenproef werden 715 monsters opgezonden, waarvan 19 verdacht, 4 zeer verdacht en 10 posi tief. Op advies van den accountant van den Brabantschen Zuivelbond die ieder kwartaal de bescheiden der f-.briek controleert, werd deze rekening en ver antwoording goedgekeurd. Een opmerking van 't lid v. d. Wiel omtrent de verhooging met 2000. van de post voor belastingen enz., bracht aan 't licht dat de oorzauK daar van de Omzetbelasting was. De uittreding van een 10-tal leden \olgens art. 11 der .statuten, werd aan genomen. Door directeur va»: Kessel werden daarna de volgende mcdtdeeiingen ge daan: De fabriek staat er finantieel buiten gewoon goed bij. De ^rdermelk brengt thans 0.40 per kg. op. De boterprijs is met 10 c. vermin derd en daarmede ook de crisisheïhng. De heer de Kok uit Lieda zal binnen kort ook in Drunen een propagandadao organiseeren voor het gebruik m Zui velproducten. Op de lijst van premie- trekkende leden dient tevens vermeld te staan P. Vermeulen te Elshout. Het bestuur heeft besloten het te- 'goed ledenkapitaal van 1920, 1921 en '22 terug te betalen. In 1920 werd 9 c,. in 1921 5 c. en in 1922 5 c. bijgeschre ven van de 100 kg. geleverde melk. De vergadering kon zich met dit be sluit vereenigen. 't Lid Jos. v. d. Wiel vraagt weder om om de leden de boter tegen geredu ceerde prijs te verstrekken. Dit ge beurt ook in Erp en Megen en in Don gen. Dit voorstel wordt door verschil lende aanwezigen gesteund, terwijl er op gewezen wordt, dat 't noodzakelijk is voor groote gezinnen en daarmede ook 't margarine-verbruik zal worden tegengegaan. De voorzitter ziet er toch voor- en nadeelen in. maar zegt toe in 't be stuur een en ander te bespreken. Bij de rondvraag werden nog enkele zeer practische dingen besproken waar o.m. uit bleek, dat de karnbewijzen, die in 1933 zijn afgegeven, allen zijn in getrokken. Onder dank aan allen sluit voorzitter v. HaMer deze vergadering. Door het springen van een pijp ontstond Maandag brand in 't houten schuurtje van v. Melis op de Braken, 't Gebouwtje brandde tot den grond af. De snel toegeschoten buren behiel den met emmers water 't naastbij staande woonhuis nat. Een hond had de bewoners door zijn geblaf gewaar schuwd. Door het bestuur der Boerenleen bank is besloten 250.— uit te trekken uit 't winstsaldo, als steun aan de ar me boeren in Drunen en Elshout. Wij meldden reeds eerder de plannen, die er bestonden, om de Plui- mewicl als zwembad te doen inrichten. Van deskundige zijde deelde men ons mede, dat de bodem van deze wiel met een ongeveer 1Y2 meter dikke modderlaag is bedekt. Voor een goede inrichting lijkt ons daarom deze modderlaag zeer bezwaar lijk. Jan Dekkers, die werkzaam is op de boterfabriek alhier, raakte met zijn linkerhand tusschen een machine en liep daarbij dergelijke verwondingen op, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. ELSHOUT. Reeds geruimen tijd werd de wo ning van M. v. d. Aa met steenen be kogeld of met. vuil besmeurd. Zoo was 't geval weer doende Vrij dagavond, toen een steen een hek werk voor de voordeur vernielde. "Majoor Peters en Rijksveldwachter v. d. Grindt konden echter den dader arresteeren, die een naaste buur van v. d. Aa bleek te zijn. Hij legde een volledige bekentenis af en mogelijk zal het nu rustiger wor den op de Schans. Maandagmiddag kwamen in de zaal der Jongens-Congregatie alhier, een aantal belanghebbenden bijeen, om tot definitieve oprichting te komen van een eiervereeniging, waarbij zouden aansluiten Elshout, Drunen en Nieuw kuijk. De aanwezigen zagen allen het nut in van een goede vereeniging als on- derafdeeling van de N.C.B. en zoo werd de oprichting dan een feit en werd een bestuur samengesteld uit de heeren H. Brok, Elshout, O. v. Dal, Drunen en A. Mostermans, Nieuwkuijk. Van het reglement en de statuten van de C. R. E. te Roermond werd kennis genomen. Het is aan de leden verboden hun eieren te verkoooen aan weder- verkoopers of misbruik te maken van de levering. Hiertegen worden groote boetes ge steld. De contributie werd bepaald op 60 cent per lid per jaar, terwijl diegenen d:e nog lid wenscl.en te worden, zich deze week kunnen aanmelden bij den secretaris-verpakker, Joh. Kn-ppels, Keiweg, Drunen. De eieren moeten op Dinsdag gele verd worden inplaars van Maandag. R. K. VROUWENBOND 's-BOSCH. Om meer contact tusschen bestuur en leden van den R.K. Vrouwenbond tei plaatse te verkrijgen, vermits geen vijfde deel der leden in de gelegenheid is ook door het bijwonen der vergade ringen het vereenigingsleven te volgen, heeft het bestuur besloten tot uitgave aan de leden van een klein goed ver zorgd eigen orgaan, dat alles geeft wat voor de Rooinsche vrouw in het gezin, in de opvoeding en op sociaal en zoo velerlei gebied nuttig kan zijn en waar bij de leden van het geheele vereenii- gingsleven op de hoogte blijven. Voor dit orgaan onder den titel „Contact" is dc redactie samengesteld uil de leden: Mevr. M. de Roy van Zuidewijn-van der Does de Willebois, presidente; Me jN. Cleerdin; Mevr. ,W'. Brouns-van Besouw; Mevr. M. van Nispen tot Sevenaer-Ruys de Beeren- hrouck en Mej. H. van Lanschot. Het orgaan is een maandblad in mooien blauwen omslag en is reeds verschenen als proefnummer. GROOTE BRAND TE VENLO. Dinsdagmorgen brak een geweldige brand uit in de loodsen en opslag plaatsen der Coöp. Veilingvereeniging aan de Havenstraat te Venlo. In de groote houten loodsen, welke zich achter de hoofdgebouwen bevin den, waren ruim 20.000 eierkisten en fruitkisten opgeborgen. In deze brand bare goederen, waarin zich bovendien veel verpakkingshoutwol bevond, vond het vuur gretig voedsel. De Venlosche brandweer, geassis teerd door de particuliere brandweer van de Ned. Instrumenten Comp. kon. legen de enorme vuurzee, die 'n enor me hitte verspreidde, nagenoeg niets uitrichten. De felle Z.-O. wind dreef het vuur dwars door de loodsen van de ach terzijde van het gebouwencomplex naar het front. De brandweercorpsen van Tegelen, Steijl en Bleriék werden ter assistentie geroepen en gaven spoedig 20 stralen water. Het vuur tastte voorts de houtloods van de firma van Gasselt aan en ver spreidde zulk een hitte, dat het blus- schingswerk uiterst bemoeilijkt werd. De frontgebouwen van de Coöp. Veilingver. heeft tnen voor het vuur behouden. De materieele schade wordt op 100.000 geschat. In het geheel zijn afgebrand: twee houten loodsen, ter grootte van 70 meter lengte bij 15 meter breedte, ge vuld met ledige emballage Voor eieren- en fi*u it verpakking, een houtopslag- plöats der fa. van Gasselt en de Zui delijke vleugel vah het hoofdgebouw der Coöperatieve Veiling vereeniging, waarin totaal circa 80.000 .ledige kis ten geborgen Warén. MOORD IN EEN BIOSCOOPPORTIEK. Gisteravond omstreeks 8 uur is de 2!-jarige fabrieksarbeidster J. S. uit Zoeterwoude, toen zij in de portiek van de bioscoop Luxor te Leiden foto's van een film stond te bekijken, onver hoeds aangevallen door den 28-jari- gen M. C. B. uit Leiden, die als arbei der op dezelfde fabriek als het meisje werkzaam is. Het meisje werd met 'n mes in den rug gestoken en is kort daarna overleden. Haar lijk is naar hel Academisch Ziekenhuis overge bracht. De dader is gearresteerd en heeft eèn volledige bekentenis afgelegd. Uit het voorloopig onderzoek is ge bleken, dat het meisje had geweigerd zich met den jongeman te verloven. Op grond daarvan had hij haar reeds eerder met den dood bedreigd. MEISJE UIT DEN TREIN GEVALLEN. Gistermiddag is even voor het sta tion Haren bij den overweg naar On- nen het 8-jarige meisje B. Leutscher uit Utrecht uit den sneltrein gevallen, die te 17.28 te Groningen moet aanko men. Het kind was met haar vader en haar 6-jarig zusje op weg naar fami lie te Groningen; terwijl de vader met eenige passagiers zat te praten, leunde het kind tegen het portier aan de an dere zijde van de coupé. Eensklaps schoot de deur los en stortte het kind uit den trein. De vader sprong op en zou in zijn schrik het kind zijn na gesprongen, als men hem niet had te gengehouden. Een der mede-passagiers trok aan de noodrem. Toen de trein stilstond sprongen de vader en eenige passagiers uit den trein en liepen naar het kind, dat ongeveer een kilometer verder op de spoorbaan lag. Het bleek gewond aan hoofd en ledematen en schreide hevig. Dr. Vink uit Haren, telefonisch ont boden, was weldra tér plaatse en liet het meisje overbrengen naar het Dia- conessenhuis te Groningen. De trein had door dit ongeluk ongeveer een half uur vertraging. Ook de sneltrein die uit Groningen moest vertrekken, had hierdoor oponthoud. WERKZOEKENDE NEDERLAN DERS NAAR FRANKRIJK. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken vestigt er de aandacht op, dat ondanks herhaalde waarschu wing van de zijde der Nederlandsche regeering nog telkens blijk Nederlanders zich naar Erad begeven met het doel, daarw] zoeken of zich voor het Vret. lingenlegioen te doen aanwerv,. daarin niet slagen doordat zij l niet de vereischle arbeidsvergj kunnen verkrijgen, hetzij lichan, ongeschikt worden bevonden, dienstneming bij het Vreemdelj,' legioen. In den regel worden! Nederlanders na korten tijd de Fransche politie aangeho-, wegens landlooperij en tot vangenisstraf veroordeeld. 2j. ondanks deze waarschuwingop geluk naar Frankiijk trekken, ten er rekening mede houden, zij niet op landskosten nanrNy land zullen woiden leruggezon en evenmin in aanmerking koj voor ondersteuning in ee; andere»! vorm. RECTOR M. DEKKERS TOl' EERE-KANUNNIK BENOFjt Naar we vernemen is doori Exc. den Bisschop van 's Herlc bosch, Mgr. A. F. Diepen, tot kanunnik van 't Kathedraal Ka] van St. Jan te Den Bosch beiu de Zeereerw. Heer M, F. Del, rector van »Mariënburg« aldai WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5, 6.30 uur Adspiranten I, van 6 7.45 uur Adspiranten III en 8.30 10 uur leden. Vrijdagavond van 6 tot halfn inkorven duiven voor wedv] vanuit Lier. Vrijdag 8 uur, Luxor Bios;. »De blinde Vliegenier«. Vrijdag 8,15 uur, H.D.B.-Thi| «Casino de Paris«. Zaterdag 1.30—2.45 uur Da aspiranten (iymn. Vereen. K. f Gymnastieklokaal Stationsstraa Zondag 12 uur repetitie voor Liedertafel «Oefening en Verm MARKTBERICHTEN. Vee en Paarden. Heden overleed tot onze diepedroefheid onze innig- geliefde Moeder-, Behuwd- en Grootmoeder PETR0N ELLA MARIA HEUVIN Weduwe van Petrus Cornelis Passier, in den ouderdom van 73 jaar. Waalwijk, April 1936. G. M. v. d. MEI.IS- PASSIER J. v. d. MEIJS en Kinderen. Berg hem M. C. C. v. d. HOVEN- PASSIER J. G. M. v. d. HOVEN en Kinderen. Waalwijk J. C. M. HOLTZER- PASSIER A. J. J. HOLTZER. GEVRAAGD met 1 Mei zelfstandig kunnendewerken en eenigszins met koken bekend. Mevr. HOFFMANS-ZIJLMANS Grootestraat 349 Waalwijk 4 te Besoijen, groot 75.80 Aren] afkomstig van A.M. VAN DEI LEE, voor 4 jaren, dadelijl ingaand. Notaris CHRIST te Waalwijl geeft inlichtingen. 5565( _i In liet Sporterskamp was geen leven en de verwachte spanning in Vuglit omtrent .lulinna lloxtel lileei uit, terwijl Nieuwkuijk en neder laag leed en zich over een nederlaag van Juliana ook wel niet bijzonder druk zal maken. De positie van Sporters voor liet kampioen schap werd dezer dagen nog slechter, omdn. een zaak aanhangig is inct een ongerechtigd speler in den wedstrijd Vlijmensche Boys 2 Juliana, welke wedstrijd door Julijinn werd ver loren. Kan deze ongerechtigheid worden bewezen, dan heeft Juliana nog een wedstrijd méér te spelen en daarmede een nog grootcrc kans op 't kam pioenschap. Ook de juniores van Druilen lagen stil, om dat Rapitas uitstel had gevraagd voor den vast gestelde!! wedstrijd in Drunen. I)e pas opgerichte R.K. voetbalclub D.V.V. heef op 10 Mei een groote seriewedstrijd georgani seerd, waarbij de lc klas elftallen van den R.K Voetbalbond Bisdom Den Bosch zijn uitgenoo- digd. Deze ploegen ontmoetten elkaar reeds gere geld in het afgeloopen seizoen. Aan deze seriewedstrijd is ook een keeperwed strijd verbonden, terwijl een viertal prachtig prijzen beschikbaar zijn gesteld. De inschrijving sluit 25 April, terwijl als da-" van loting is bepaald 27 April om half 8 n.m. ti de zaal der Jongens-Congregatie. Het programma van a.s. Zondag vermeldt a' leen een wedstrijd voor Sporters 3 tegen J. var Arkel 2 in Drunen. E.S.C. speelde een zeer spannende match thui tegen E.V.V. uit Engelen. In Engelen hadden zij ren 4-1 /n'ederlaag geleden. Van dén aftrap af is E.S.C. in dé volstrekt' meerderheid en voor rust kon E.S.C. dan a' drlepiaal seocen, zoodat rust ingaat mei een 3—C voorsprong voor E.S.C. Na de rust is E.V.V. in de meerderheid er kan daardoor al sp.oedlg haar achterstand to' 3—2 verkleinen. Tegen het einde scoort E.S.C. nog éénmaal en zijn de punten met een 1—2 overwinning voor E.S.C". E.S.C.. speelde een goede partij voetbal. Rapiditas vroeg andermaal uitstel voor den wedstrijd in Drunen. Uitslagen 2e Pnnschdag: D.V.V.—Rapiditas afgelast. Vlijmensche BoysHollandia 31. Overzicht. Rapiditas ligt schijnbaar op sterven, want he? ccne uitstel volgt na het andere. Vlijm. Boys B versloegen voor de tweede maa' met mooie cijfers de stevige Hollandla-plocg er sleepten daarmede officieus het kampioenschap lil de wacht. ft Rotterdam, 14 April 193G. Ter veeinai ren lieden aangevoerd totaal 5267 diere: 17!) paarden, 1579 magere runderen, 7,'i runderen, 315 vette kalveren, 1651 nuchtq veren, 95 graskalveren, 105 schapen of 1 ren, 509 vifrkens, 43 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien le kw. tol 2e lot 16 et., 3e kw. 32 tot 38 ct.; vette a 16 ct., 2e 42 ct., 3e 3337 c.; stieren 1e 14 10 ct., 3e 3236 ct.; vette kalveren 1e 90 75 .ct., 3e 5055 ct.; varkens, levend g' le 33 ct., 2e 32 ct., 3e 31 ct.schap, n le 2e 34 ct., 3e 30 ct., lammeren le 40 et., 2e 3e 20 ct.; nuchtere slachtkalveren le 30 25 et., 3e 20 ct.: slnchtpanrdcn le 41 ct., 2e 3e 30 ct. Z1

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6