EASY Fa. Anton Holtgrefe Plaatselijk Nieuws. JAN DEREUS,Waalwijk BART VAN ENGELEN, Moeite Geld l Woensdag 22 April 1936. No. 33 De Echo van het Zuiden Tweede Blad. 12'2-jarig bestaan der Harmonie „St. Jan". Demi-finale Biljartkampioenschap van de Langstraat. CAFÉ „CITY" Spaart Tijd Het koperen jubileum van ,,St. Jan ..jocld en opgezet, als een bescheiden u-rdenking, omdat men nu eenmaal Lende dit feit niet geheel onopge- erkt te mogen laten voorbijgaan, is Lwillekeurig uitgegroeid tot een waar- Hiqe feestdag, waarop spontaan van He zijden betuigingen van medeleven ,n sympathie zijn ontvangen en waar- weer eens overduidelijk werd ge demonstreerd in welk een groote popu- jariteit dit muziekcorps zich verheugen m Van de vereenigingen en particulie ren die met prachtige bloemstukken en hartelijke brieven en telegrammen hun medeleven vertolkten, noemen we de Pdelachtb. heer Burgemeester Moo- ncn Waalwijks Belang, de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst de Har monie „St. Crispijn", de tooneelclub Kunst na Arbeid", de liedertafel Oefening en Vermaak de eere-be- stuursleden Jos. v. Heijst en A. de I eeuw, de instructeur de heer v. Loon de beschermheer dhr. Otto Donkers e.a. De plechtige wijding van het nieuwe vaandel, een geschenk der burgerij, welke om 12 uur s middags plaats had en verricht werd door den Eere-voor- zitter. den Z.Eerw. heer Pastoor van Erp, trok reeds zeer vele belangstel lenden. Zelfs kwam de liedertafel „lot Bloei der Toonkunst" voltallig hare opwachting maken en hare jubileeren de zustervereeniging een aubade bren- 9eDoor den ZeerEerw. heer Pastoor werd na de zegening van het vaandel een korte toespraak gehouden, waarin hij de beteekenis in het licht stelde van deze plechtigheid en de hoop uitsprak dat het nieuwe vaandel den leden en het bestuur zou inspireeren steeds hun beste krachten aan het corps te wij den en het vaandel en daarmee den naam van de vereeniging steeds hoog te houden. Spr. feliciteerde de heeren van Loon en J. Thijssen, resp. instruc teur en directeur der harmonie en bracht nog eens in dankbare herinne ring den stichter, den oprichter, voor heen kapelaan v. Berkel, thans pastoor te Sambeek. Hij eindigde met de bes te wenschen voor den groei en bloei van de harmonie onder de bescherming van haar patroon St. Jan Baptist. Door den voorzitter, den heer L. Pullens, werd Zijn Eerwaarde in wel- qekozen woorden dank gebracht voor zijn bereidwilligheid om deze plechtige inwijding te verrichten en voor zijn goede wenschen daarna aan het geze SCD\^aoorzm°er'der liedertafel, de heer w V d. Mee, sprak hierna namens zijne vereeniging. Tegenover eene zus tervereeniging waarmede men steeds op zoon vriendschappelijke voet ver keert en samenwerkt, meende men niet te kunnen volstaan met een bescheiden bloemenhulde, maar wilde men voltal- liq zijne opwachting gaan maken en te vens een vocale hulde komen brengen. Gezien de moeilijkheden waarin de meeste muziekgezelschappen in dezen tijd verkeeren om de vereeniging in stand te houden, meende spr. dat er alle reden was om ook een 12^-jang be staan eenigszins feestelijk te nerden- ken. Hij hoopt dat uit de viering hier van de vereeniging weer nieuwe kracht voor de toekomst zou putten, dat het steeds crescendo zou blijven gaan, en dat het corps even levenslustig en krachtig zijn zilveren bestaansfeest zou kunnen herdenken. Een extra gelukwensch uitte spr. nog in verband met het nieuwe vaandel, dat naar hij hoopte een aansporing vooral voor de werkende leden moge zijn om al hun krachten te geven en met graagte de offers te brengen die vaak van een goed lid geischt worden. De voorzitter, de heer Pullens, dankte voor deze hartelijke toespraak en zeide dat de harmonie geen oogen- blik gedacht had op haar bescheiden feest een dergelijke zang- en bloemen hulde van hare zustervereeniging te ontvangen. Zij is er zeer door getrof fen en spr. zegt hartelijk dank voor deze blijken van medeleven en vriend schap. Als het volgend jaar de lieder tafel een feest viert dat dit bescheiden jubilé verre in de schaduw stelt, dan zal zij de harmonie en spr. persoon ijk gaarne bereid vinden zooveel mogelijk mede te werken om van dat gouden feest een triomph voor de liedertafel te maken. Hierna hield het eere-bestuurslid, de heer Jos. van Heijst, een keurig gesti leerde toespraak waarin hij hulde bracht aan den oprichter, destijds ka pelaan, thans pastoor v. Berkel, aan den ijverigen en bekwamen directeur den heer J. Thijssen en den ervaren in structeur den heer v. Loon. Hij sprak den wensch uit dat de harmonie onder de energieke leiding van haar tegen- woordigen voorzitter, den heer C. I ul- lens, nog menig succes in de toekomst zou mogen behalen en was er van overtuigd dat men dan ook zou mogen blijven rekenen op de appreciatie en steun van alle muziekliefhebbers. De voorzitter kon niet nalaten den heer v. Heijst hartelijk dank te zeggen voor zijn kernachtige toespraak die zoo duidelijk uiting gaf van het medeleven van dit eere-bestuurslid met de har monie, waarvan hij voorheen president was. Bij elke gelegenheid heeft St. Jan de ondubbelzinnigste blijken van zijn belangstelling, alsmede zijn milden fi- nantieelen en moceelen steun ondervon den. Spr. bleef de harmonie ook voor de toekomst in zijn belangstelling aan bevelen. Nadat ook verschillende particulie ren het bestuur hunne gelukwenschen hadden aangeboden en de jubileerende harmonie zoowel als de liedertafel ver schillende nummers ter opluistering hadden gegeven, sloot de voorzittei met een hartelijk dankwoord deze zeer geslaagde plechtigheid. Het hoogtepunt van den feestdag vormde het jubileum-concert dat des avonds in het feestelijk met bloemstuk ken en palmen versierde patronaatsge bouw werd gegeven en natuurlijk een volle zaal trok. Een verslag van deze schitterend geslaagde uitvoering vindt men elders in dit blad; wij willen hier alleen het officieel gedeelte van den avond, wat met het jubileum of het nieuwe vaandel verband houdt, in het kort weergeven. Na met een toepasselijk woord de aanwezigen te hebben verwelkomd en de beteekenis van dit jubileum alsmede de cultureele waarde van de muziek voor beoefenaars en gehoor te hebben geschetst, uitte spr. zijn groote erken telijkheid voor het medeleven dat de burgerij in die 12J^ jaar steeds heeft betoond. Onder applaus der aanwezi gen bracht hij hulde aan den oprichter, die vanwege zijn benoeming voor eeni- ge dagen tot pastoor te Sambeek ver hinderd was aanwezig te zijn. Hij bracht dank aan de leden der harmonie voor hun betoonden ijver, maar huldig de speciaal een 6-tal leden, die onafge broken vanaf de oprichting lid zijn ge- weest en steeds de kern van het gezel schap hebben gevormd. Het zijn de heeren E. Hoevenaars, A. Verhoeven Jos Thijssen. Jos Maas, Fr. v. Helvoirt en L v. Huiten, aan wie spr. als aan denken een fraaie draagmedaille over handiade, terwijl het publiek met een hartelijk applaus deze hulde onder streepte. Ook de instructeur, de heer M. van Loon. die vanaf de oprichting deze functie zoo uitnemend heeft vervuld en zoo'n groot aandeel in de successen der harmonie heeft gehad, werd door snr. gehuldiad en een herinneringsmedaille geschonken. Den heer J. Thijssen, directeur, hoe wel eerst enkele maanden na de op richting lid qeworden. werd eveneens een welverdiende hulde en dank ge bracht voor de groote toewijding al dien tijd aan de harmonie besteed Ook bracht spr. dank aan den heer A. v. Zeist, chef de bureau van de Levensverz. Mij. „Noord-Braband voor de pittiqe marsch. getiteld „Noord-Braband", die hij aan de har monie had aangeboden en dien avond voor het eerst werd uitgevoerd. Met welgekozen woorden vertolkte spr. de groote erkentelijkheid van de harmonie' jegens de burqerij voor het prachtige nieuwe vaandel. Voorts dankte spr. den heer Jac. Bergmans naar wiens origineele ont werp en teekening dit nieuwe vaandel was uitgevoerd, waarover iedereen zoo vol lof is en waarop de harmonie met recht trotsch mag zijn. (Applaus). Tenslotte bracht spr. nog in dank bare herinnering het groote aandeel dat de familie Donkers in de oprichtinq en instandhouding der harmonie heeft qehad en hoewel de tegenwoordige be schermheer, de heer Otto Donkers, thans tot zijn leedwezen verhinderd was aanwezig te zijn, bracht spr. hem gaarne hulde voor zijn grooten daad werkelijken steun steeds aan de har monie verleend. De uitvoering welke hierop volgde stond op hoog peil. had een zeer vlot verloop en vormde een waardig be sluit van dit welgeslaagde feest, dat zeer zeker dit sympathieke, vooruit strevende muziekgezelschap opnieuw de overtuiging zal hebben geschonken dat het op 'ieders belangstelling en steun mag rekenen. Het zal een krach tige aansporing zijn voor bestuur en leden om alles in het werk te stellen zich dit medeleven waardig te toonen en de harmonie steeds crescendo te doen gaan. JUBILEUM-UITVOERING. Als onderdeel der zeer geslaagde herdenking van haar 12j^-jarig be staan, waarvan men elders in dit num mer een uitvoerig verslag vindt, gaf de harmonie St. Jan des avonds een schit terende jubileum-uitvoering. Het zeer talrijke publiek heeft geno ten van een hoogstaand en varieerend programma dat zeer vlot werd afge werkt. Vermelden we allereerst het optre den van de jubileerende harmonie die met enkele met zorg gekozen nummers den avond opende. .Zij zette dezen avond haar beste beentje voor en alge meen roemde men de zuivere stemming en het mooie klankgehalte'- dat te be luisteren viel. ,,Le Calif de Bagdad welk nummer hooge eischen stelt aan de excecutanten. kreeg een prima ver tolking en sloeg wel het meest bij het publiek in.. De marsch „Noord-Bra band door den heer A. v. Zeist, chef de bureau der gelijknamige levensverz. maatschappij alhier aan de harmonie aangeboden, bleek een mooie aanwinst te zijn, waarvan om haar pittig tempo en aangename melodie, zeker veel ge bruik gemaakt zal worden bij muzikale wandelingen, zoowel als bij concerten. Het optreden van den heer Gerard van der Berk, den gevierden tenor, dat we, zonder iets aan de prestaties der andere medewerkers te kort te doen, gerust het glanspunt van den avond mogen noemen, was wederom een ecla tant succes zoowel voor dezen zanger als voor de concerteerende vereeni ging. Goede wijn behoeft geen krans, en na hetgeen we bij zijn eerste optre den een paar jaar geleden schreven en Het woord van dank en hulde dat de ZEerw. heer Pastoor van Erp aan het slot van dezen mooien avond na mens alle aanwezigen sprak aan het adres van alle medewerkenden, was zeker geheel op zijn plaats. HEDEN WOENSDAGAVOND om half negen tegen WAALWIJK. Partij van 300 punten. H. DE RUIJTER, Waalwijk R.K. HOOGERE HANDELSSCHOOL TE WAALWIJK. Door het Bestuur zijn als gecommit teerden voor het eindexamen 1930 voorgedragen de Z.Eerw. Heer Pastooi H. Heezemans te Waalwijk, de heer Drs. L. Michels, Docent R.K. Leergan gen te Tilburg, de heer J. A. Maris, Cand. Notaris te 's-Grevelduin-Capel- le en Mej. Dra. B. Geers, Apothekeres Wie thuis achter de tobbe wascht Krijgt eens met zijn gezondheid last Of wie laat Wasschen builen de deur Brengen de kosten uit zijn humeur Maar wie een EASY heeft besteld Heeft nimmer last en spaart veel geld. compleet met autom. electrische wringer. v/h. BIERLAAGH-v. d. HEIJDEN DE GROOTE IJZERHANDEL Hoek Raadhuisplein - WAALWIJK. den Zeer Eerw. Heer Kemps als volgt toe: ZeerEerw. Heer Pasioor 't Is voor mij een eer en een vreugde ii naam van alle leden van den Missie- naaikring een kort woord van welkom tol U te richten. Nog voelen we zoo diep het plotselinge heengaan van Pastoor van der Made. Als Herder, als Priester is hij ons voorge gaan in Missieliefde en Missieijver. Door woord en voorbeeld heeft hij ons aange spoord het ideaal van ons werk steeds voor oogen te houden. Met dezelfde be langstelling, die hij toonde voor onze vereeniging, in haar werk en ontspan ning, zal hy ongetwijfeld ook op haar blijven neerzien. In U ZeerEerw. Heer Pastoor begroe ten wij onzen nieuwen Directeur. We zien in U een Priester, een anderen Christus, wien niets meer ter harte gaat, dan de uitbreiding van het Rijk Gods in de zielen. Ook wij willen Apostelen zijn, willen zielen helpen gelukkig maken door den steun van onzen nederigen handenar beid in den naaikring. Ook ons hart klopt warm voor de ar beiders in den wijngaard des Heeren, want we weten, dat zij zich geven, ge heel belangeloos. Zij lieten alles achter, wat hun dierbaar was en lijden nu mis schien gebrek en ontbering. Wij willen hun zorgen en offers ver lichten vooral ook door den stoffelyken steun van ons werk. Mocht onze ijver verflauwen, dan zal Uw Priesterlijk woord, Uw Missieliefdc ens een nieuwe prikkel zijn tot volhar ding- Op deze wijze zal de Missie-naaikring van Besoijen een krachtbron blijven van Missie-geest en liefde, zal hij, bijdragen ook tot geestelijken bloei van de parochie en voor U, ZeerEerw. Heer Pastoor als haar directeur zal hij aldus een ware voldoening zijn. Dit hopen we in lengte van dagen. De Zeer Eerw. heer Kemps bracht vooreerst den Zeer Eerw. Pater Wijn berg dank voor alles, wat bij voor de parochie beeft gedaan. Voorts dankte spr. mej. Verboeven voor de treffen de woorden, welke zij wijdde aan de nagedachtenis van Pastoor van der Made z.g. Hierbij wilde spr. zich gaar ne aansluiten. In het kort zette spreker het mooie doel van den Missie-naaikring uiteen en hoopte nog lange jaren in prettige onderlinge samenwerking in het be lang van den kring te kunnen werken. De Zeer Eerw. Pater P. Larsen, ver ving den Missieprocurator, den Zeer Eerw. Pater A. Kouwenhoven, om de toelichting te geven bij de vertooning van de prachtige Missie-film, welke de reis van Nederland naar Borneo en 't bloeiende Missiewerk onder de Dajaks in beeld brengt. De aanwezigen heb ben de schitterende' smalfilm zeer ge waardeerd. Gedurende de pauze werd een verlo ting gehouden. Menigeen kreeg een mooien prijs in zijn bezit. Tot slot van den avond werd nog een teekenfilmpje gedraaid. Zaterdagmiddag werden de films voor de jongens en meisjes vertoond. Ook voor ben werd een verloting ge houden en wel gratis. De Missie-naaikring van v.m. Be soijen kan op een geslaagden avond terugzien. na de loftuigingen die hem overal in den lande door de pers zijn toege zwaaid, kunnen we volstaan met te zeggen dat hij met zijn machtige en toch beheerschte en zuivere tenorstem zijn gehoor in verrukking bracht. Zoo wel zijn klassieke nummers als de en kele ooerette schlagers en het humoris tisch 'liedje, oogstten een daverende 'Een zeer gewaardeerd en hoog staand onderdeel van het programma vormde voorts het optreden van den jeugdigen violist Jos Bielefeld uit Veghel, die getoond heeft over een reeds zeer fijn ontwikkeld talent als violist te beschikken. Vooral in zijn Czardas had hij gelegenheid zijn groote vaardigheid op dit mooie instrument te demonstreeren en het publiek met ^ijn spel te boeien. Ook met zijn andere met zorg gekozen nummers oogstte hij een welverdiend spontaan applaus. Het accompagnement van den zan ger, zoowel als van den violist was bij den heer v. d. Weijden, musicus uit Veghel in vertrouwde handen. Zijn voortreffelijke begeleiding droeg niet weinig bij tot het succes dezer num mers. Een aardige attractie vormde het op treden van den heer J. Mol, die op saxophoon en clarinet diverse schlagers ten gehoore bracht, geaccompagneerd aan de piano door den heer Jos Lom- barts Jr. Beide jeugdige excecutanten zijn leden der harmonie en blijken over groote muzikale aanleg te beschikken. Ten slotte mogen met lof vermeld worden den heeren E. v. Lier, H. Kol- steren, J. v. Lier en M. Hoevenaars, leden der harmonie, die met een paar aardige komische nummers voor de vroolijke noot in het programma zorg den en veel succes met hun optreden oogstten. te Waalwijk. Deze voordracht is door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedgekeurd. MISSIE-NAAIKRING v.m. BESOIJEN. Installatie van den directeur, den Zeer Eerw. Heer Kemps. Onder auspiciën van den Missie- Naaikring in v.m. Besoijen werd in de zaal van het Meisjespatronaat door de Eerw. Paters van de H. Familie te Kaatsheuvel Zondagavond om half 7 voor talrijke belangstellenden de ver tooning gegeven van de Borneo-film. De Zeer Eerw. Pater Wijnberg riep in zijn openingswoord den aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bij zonder den Zeer Eerw. Heer W. Kemps pastoor der parochie van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, die zou worden geinstalleerd als directeur van den Missie-Naaikring. Omdat dit door een der leden geschiedde, wilde spr. hier op niet verder ingaan. Met enkele woorden kondigde^spre- ker de film „Dwars door Borneo" aan, welke van groote cultureele waarde, in alle opzichten leerzaam en hoogst interessant is. Voorts wilde spreker waarschuwen voor zakkenrollers, die zeer zeker in de zaal aanwezig zijn. In de pauze zal een verloting ten bate der Missie wor den gehouden en dan zal men dit zelf kunnen ondervinden. De dames van den Missie-Naaikring hebben er zoo'n slag van de centen uit de zakken te rollen, dat men er plezier in heeft en met genoegen geeft. Spr. hoopt ten slotte, dat de aanwe zigen een genoeglijken avond mogen hebben. Installatie van den directeur. Het jongste lid van den Missie-naai kring, mej. Daatje Verhoeven, sprak C.A.O. IN DE SCHOENINDUSTRIE OPGEZEGD. Naar wij vernemen heeft de Fede ratie van Schoenfabrikanten de met de werknemers gesloten collectieve ar beidsovereenkomst opgezegd. HET ST. JOZEFSFEEST DER R.K. WERKLIEDEN. Op Zondag 26 April en Maandag 27 April zal de R.K. Werkliedenver- eeniging haar St. Jozefsfeest op waar dige wijze vieren. Zondagmorgen zal in de St. Jan om kwart voor 7 een H. Mis worden op gedragen, waaronder de leden ter H. Tafel zullen naderen. Maandagavond om 8 uur wordt in het Bondsgebouw een groote feestver- gadering gehouden, waaraan de KAJV en de J.W. met voordracht en tooneel hun medewerking zullen verleencn. Voorts staat op het programma een toespraak van den WelEerw. heer Ad viseur en de jaaroverzichten van de R.K.W.V. en J.W. EMMA-BLOEMPJE. De verkoop van Emma-bloempjes ten bate der T.B.C.-bestrijding heeft de totale som opgebracht van 92.—. Een woord van dank tot degenen, die het liefdadig werk door den koop van een bloempje steunden, is hier wel op zijn plaats. LEZING IN DE NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zevende lezing op Woensdag 22 April 1936, des avonds te 8 uur pre cies. Spreker: de Weleerw. Heer Dr. J. C. Roose, Pred. der Ned. Herv. Ge meente te Groningen. OnderwerpHoe komen wij tot echte gemeenschap. Entree vrij. De lezing wordt gehou den in de kerkzaak

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5