Sportrubriek. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. RAAMSDONKSVEER. SPRANG—CAPELLE. WASPIK. menteerd door de R.K. Fanfare, welks vice-voorzitter sprak namens je vereeniging, en bedankt werd door den voorzitter der V. V.. die er tevens aan herinnerde, dat Zater dag 18 April de dag was geweest der wedergeboorte van Juliana, wat eerlang feestelijk herdacht wordt en waarvan de R.K. Fanfare, naar hij hoopt, getuige zal zijn. Op Vrijdag en Zaterdag a. s. wordt in hotel »Het Wapen van Amsterdam« een bazar gehouden ten voordeele van de Heusdensche Fanfare. De 4e ronde van 't kampioen schap dammen voor het Land van Heusden en Altena der Langstraat, bad het volgende verloop: J. Deurlo H. Kramer 0—2, M. Timmermans-M. Krop 2-0, W Schilders W. Doremans 2—0, N. Snijders—B. Bergmans 2—0. De partij Timmermans—Van Dalen kon niet gespeeld worden door ziekte van eerstgenoemde. Kaatsheuvel, 21 April 1936. Ria-Rago-Film. De bekende Missie-film RIA-RAGO werd heden, Dinsdag, om half 5, voor de jeugd en om half 9 voor de volwas senen in de zaal van het Patronaat ge draaid. Beide malen was de zaal zoo goed als uitverkocht. Een der Paters v. h. Goddelijk Woord van Steijl-Uden in wier missie de film werd opgeno men,'gaf een korte uiteenzetting voor af. Ria-Rago is 'n Oostersche geschie denis, die zich op Flores, 'n tropisch eiland op slechts 8 graden ten Zuiden van den Evenaar liggend afspeelde, 't Is de weergave van den ontzettenden strijd van 'n christen meisje, dat door haar vader zou gedwongen worden, in 't huwelijk te treden met 'n Mohame- daansch gezinde heiden, die reeds ge trouwd was, en wiens vrouw nog leef de. Maar zij wederstaat. Onbeschaam de tafereelen spelen zich af in de wo ning van Ria's vader, een hebzuchtige wreedaard en haar moeder een hard vochtige vrouw. De weelderige rijkdom van de natuur, de geweldige majesteit van het woest-vulkanische bergland, de grilligheid der snelstroomende rivie ren, het bruingeblakerde volk met zijn zeden en gebruiken, bieden met het stuk huwelijks-adat, dat de film laat zien, een bekoring, die eiken bezoeker beroert. Het succes was beide voorstel lingen zeer groot. Verkooping. Ten overstaan van Notaris J. v. Ham werd heden in Hotel Snoeren-v. Heesch bij publieke verkooping het woonhuis met fabriek van de firma Wijdemans- Dudar in de Hoofdstraat alhier, ingezet voor slechts 3050. Bekroond. De heer B. de Vries alhier behaalde op de Winner te Amsterdam met zijn Duitsche Dog teef in de open klasse den tweede prijs Z.G. Mazelen. Reeds geruimen tijd heerscht in onze plaats onder de kinderen de be kende kinderziekte de mazelen. Was de ziekte den eersten tijd vrij onschul dig, de laatste week komen gevallen voor van meer ernstigen aard, n.l. in complicatie met longontsteking. Geval len met doodelijken afloop kwamen tot heden niet voor. LOON-OP-ZAND. De Kon. Erk. Harmonie „Con cordia" heeft in princiep besloten deel te nemen aan het op 19 Juli a.s. te geven internationaal muziekconcours te Roosendaal. „Concordia komt alsdan in de superieure afdeeling met het ver plichte nummer, ouverture „Carnaval Romaine" van Berlioz. Zondagnamiddag had gedurende het lof in onze parochiekerk de aanneming plaats van een zestal nieuwe leden der Jonge Wacht. Ter bevordering der volkszang in onze Parochiekerk zal voortaan één Zondag in de maand het zang koor zich vóór in de kerk begeven en met de geloovigen samen de litur gische gezangen zingen. De Stierenvereeniging hield in café Siegers haar algemeene jaar vergadering. Alvorens over te gaan tot afhan deling der agenda acht de Voor zitter 't zich tot plicht een woord van dank te richten als nagedachtenis aan het zoo juist overleden bestuurs lid Th. van den Besselaar Spr. prees den overledene als vader in zijn gezin en om zijn goede hoedanigheden die hij in het orga nisatieleven en in de gemeenschap als bestuurslid vertegenwoordigde. Hierna gaf de Voorzitter een uit gebreid verslag over het afgeloopen jaar. De totale inkomsten bedroegen f 1037.21 de uitgaven f830.31. Het kasgeld bedroeg f 186,91. De schuld bedroeg f164, met een ledental van 62. Op voorstel van het bestuur werd als secretaris candidaat ge steld de heer N. van Mierlo. Met zoo goed als algemeene stemmen werd hij door de vergadering als zoodanig gekozen. In de uren, waarin het hulp kantoor te Raamsdonkdorp voor het voeren van celgesprekken ge sloten is, bestaat bij den heer H. J. Carl, Molenstraat 54 b aldaar gelegenheiu tot het voeren van telefoongesprekken. Dit geldt zoowel voor werkdagen als voor Zon- en Feestdagen. Donderdag a.s. wordt de vierde ronde om het persoonlijke kampi oenschap voor het Land van Hius- den en Altena en de Langstraat voor de le klasse gespeeld in Hotel C. Heessels aan het Heereplein al hier. De volgende partijen zullen ge speeld worden: C. de Joode—J. C. Schot. Joh. Pellikaan C. Bax. Joh. LankhaarA. de Graaf. Vooral voor de partij Joh. Lank haar en A. de Graaf, welke beide nog ongeslagen zijn, zal het wel niet aan, belangstelling ontbreken. Op Zaterdag 9 Mei a.s hopen de echtelieden J. Henrter van der Wiel, wonende in de Julianalaan, den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaren in den echt vereenigd werden. Maandagnamiddag had inden bocht aan de Julianalaan bij v. S. een aanrijding plaats die nog be trekkelijk goed alliep. Een luxe auto van C. uit Capelle, komende van de richting Raams donkdorp), wilde een vrachtauto voorbij rijden, toen op hetzelfde moment van tegenovergestelde rich- t ng een kar en paard van K uit Geerlruidenberg naderde. Daar de weg aldaar niet te breed is, was een aanrijding onvermijdelijk. De kar werd door de luxe auto gegre pen. K. werd van de kar geslingerd en kreeg lichte verwondingen, zoo dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De kar en de luxe auto werden ernstig be schadigd. Door de marechaussees die direct ter plaatse waren, werd proces verbaal opgemaakt tegen den bestuurder van de luxe auto. Op Donderdag 23 April a.s. zal de Rijksontvanger zitting houden Ie Raamsdonkdorp in 't voormalig gemeentehuis van 9-12 uur v.m. en 1—4 uur n.m. voor de afgifte van weggeldkaarten. In deze gemeente is weer een geval van de besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd en wel bij een 11-jarig dochtertje van J. v. D. in de IJzersteeg. Hel aantal steuntrekkers van de gemeente bedroeg alhier j.l. Zaterdag 205 en het aantal tewerk gestelde bij de werkverschaffing 65. Het lijk van den schippers knecht C. van Vessem. uit deze gemeente, die sinds j.l. Woensdag vermist wordt, is tot heden nog niet gevonden. Vermoedelijk is hij onder Crevecoeur nabij Hedel overboord geslagen en verdronken. De familie van Vessem looft f25,— uit bij het vinden van't lijk. De uitslag der in hotel C. Heessels aan het Heereplein alhier gespeelde 4e ronde voor het kam pioenschap tweede klasse van het Land van Heusden en Altena in de Langstraat is als volgt: J. Deurlo, HeusdenH. Kramer, Genderen 0—2; M. Timmermans, Raamsdonksveer—M. Krop, Gende. ren, 2—0; W. Schilders, Drongelen- W. Doremans, Nieuwkuijk 2—0; N. Snijders, Raamsdonksveer—B. Bergmans, Nieuwkuijk 2—0. De pai tij Timmermans, Heusden- van Dalen, Drongelen, werd wegens niet opkomen van Timmermans door ziekte, niet gespeeld. De talrijke belangstellenden hebben van het spannende spel genoten. SPRANG. Vergadering der A. R. J. A. »Mr. Th. Heemskerk« op a.s. Vrijdag avond 7,45 uur in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde: Onderwerp»De verhouding tusschen Kerk en Staat«, in te leiden door dhr. Adr. Bras. penning. De Geref. Mannenvereeniging alhier houdt Donderdagavond 8 uur vergadering in de veigaderzaal der Geref. Kerk. CAPELLE. Tot lid van den raad der gemeente Sprang-Capelle is door den voorzitter van het Centraal Slembureau in de vacature, ont- staan door het bedanken door den heer G. A. S. de Bas, benoemd de heer J. Kraak alhier. Tengevolge van den storm- achtigen wind en den hoogen waterstand in het talud van de Binnen haven, dat onlangs geheel gereed gekomen is, j.l. Zaterdag namiddag op verschillende plaatsen ernstig beschadigd. De postduivenvereeniging »De Luchtvaart«, gevestigd in het café van mej Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude duiven j.l. Zondag baar eerste wedvlucht vanaf Lier met den volgenden uilslag: Adr. Klootwijk 1 25 35 37, J. Versteeg 2 13 19 34 39, Adr. Ver steeg 3 15 31 32, H. Nieuwenhuizen 4, S. van Peer 5 9 38, P. de Roon 6, Adr. Bakkeren 7 11) 28, H. Spie rings 8 20 36, G. Vos 11 22 23 29, J. Nieuwenhuizen 14, C. Rosen brand 16 17 24 40, J. de Jong 18 30. J. Meter 21, C. Broeks 26 27, E. Haverhals 33. Aangetoonde duiven Adr. Bak keren, S. van Peer en P. Nieuwen huizen. cordia" gevestigd bij den heer Chr. Montens werd j.l. Zondag de tweede winteruitvoering gegeven. Opgevoerd werd het tooneelspel „De Hellas' Met de opvoering van dit stuk heeft „Con cordia een groot succes geoogst. De jaarlijksche processie van Waspik en omstreken naar Scherpen- heuvel zal dit jaar plaats vinden op Woensdag 27 Mei. Het verbouwen van een woon huis voor rekening van den heer Jac. Rosenbrand in de Tolsteeg is onderhands opgedragen aan den aannemer Adr. Rosenbrand. Op het j.l. Zaterdag 18 dezer te Schoonhoven gehouden solisten concours behaalden de volgende solisten van het muziekgezelschap »Sirena« te Vrijhoeve-Capelle een prijs C. de Cloe, baryton mei »Morceau de Salon« No. 7 van P. Painpa.é in de 2e afdeeling met 344 punten een len prijs, A. Dekkers met »Morceau de Salon« No. 6 in de 2e afdeeling met 268 punten een 2en prijs en J. van Oversteeg sax. sopraan met »Morceau de Salon« No. 8 in de 3e afdeeling een 2en prijs. Deze solisten werden begeleid door den pianist, den heer Adr. van den Linden, terwijl 't muziek gezelschap »Sirena« op het concours vertegenwoordigd was door den instructerr der solisten, den heer J. van Weesenbeek uit Kaatsheuvel en door den secretaris der vereeni ging, den heer T. M. Pronk. De heer M. van der Hoeven heeft bedankt als voorzitter van de Chr. Gemengde Zangvereeniging »Hallelujah« alhier. Op Dinsdag 28 dezer des nam. 2 uur zal in de zaal van den heer L. F. van Dongen de jaarlijksche vergadering plaats hebben van stemgerechtigde ingelanden van hel waterschap »Ten Westen van de Capelsche Vaart en ha Veerpad«, waarop o.m. aan de orde komt de verkiezing van een voorzitter van het Dagelijksch bestuur, wegens periodieke al li eding van den ht er J. Huijsman en een voorstel van Ged. Stalen van Noord-Brabant tol reorganisatie van het waterschap, waarbij de afdeeling »Het Voorland» alsmede de afdeeling »De Westen- sche Buitendellen« van het water- schap en de Oostensche- en Wes* tensche Buitendellen« en de afd. »Over Vrouwkensvaart« van het waterschap «Klein Waspik« tot één waterschap worden vereenigd en de afdeeling »De Waardjes* en »De Aanwassenbij een ander water schap worden gevoegd. VRIJHOEVE-CAPELLE. Men deelt ons mede, dat niet Dinsdag maar Donderdag avond 23 April des avonds 7 uur in het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart hoopt op te treden Ds. Lamain van Rotterdam. De collecte voor »Jong Holland snakt naar werk« heeft in Vrijhoeve opgebracht f27,45 en in Capelle met Heistraat en Nieuwe vaart inbegrepen ruim f82,- Gevers en geefsters dank voor hun gave en den collectanten voor hun mede- werking. Onder architectuur van den heer A. de Bruijn werd aanbesteed het ver bouwen van een woonhuis voor reke ning van den heer H. Tabbers alhier. Hoogste inschrijvers Gebr. de Graauw alhier voor 2147.—, laagste inschrij ver Adr. Mutsaers voor 1841.—. Ge gund aan den laagsten inschrijver. Door de tooneelvereeniging „Con- VOETBALSPORT. Hoewel het seizoen ten einde loopt, moeten wij nogmaals al onze voetbal verslaggevers dringend verzoeken zich te beperken. Wij zullen er anders toe moeten overgaan zelf de verslagen in te krimpen of alleen de uitslagen te vermelden. RED. K. N. V. B. r Fijenoord favoriet voor het landskampioenschap. In 2 A nog geen be slissing. W.S.C. klopt de kampioenen. In de competitie om het landskam pioenschap heeft Feijenoord, geheel vol gens onze verwachting, zich de meerdere getoond van Ajax, dat zij op eigen ter rein met 14 versloeg. Feijenoord is reeds na deze eerste overwinning alge meen favoriet voor den hoogsten eere- lïlel. Be Quick kreeg haar tweede neder laag in deze kampioens-competitie te slikken, ditmaal op eigen terrein van Enschede. De vertegenwoordigers van het Noorden zullen in dezen kamp slechts een zeer bescheiden rol spelen. Door overwinningen van TSC, Hero en Middelburg is er nog geen beslissing in zake het kampioenschap van 2 A. Toch staat TSC er het beste voor, alleen Hero kan, als ze haar laatste wedstrijd wint nog met haar gelijk komen. Voor de on derste plaats zijn hier nog 3 gegadigden niet Goes in de slechtste positie. Ook in 2 B is de strijd van de onderste plaats nog niet beslist. Wilhelmina heeft zich veilig gesteld door een gelijk spel tegen Tegelen, het gaat hier tusschen ESV of VOS. In 3 D is het voornaamste feit dat WSC een welverdiende overwinning be haalde op de kampioenen, die hiermede hnn eerste nederlaag te slikken kregen en nog wel in eigen huis. De uitslagen luiden: Kampioenschap van Nederland. Be QuickEnschede 36 AjaxFeijenoord 14 Afdeeling IV Zuid. 2de Klasse A. BaronieHero 12 Dosko—TSC 2—4 MiddelburgRBC 62 VlissingenGoes 51 2de Klasse B. Breda—VOS 2—2 WV—Picus 2—3 TegelenWilhelmina 3 3 3de Klasse D. TOP—WSC 0—3 Kaatsh. BoysRWB 4 3 BaardwijkBossche Boys 63 NivemaDevo 4 4 WAALWIJK. W. S. C. W.S.C. tegen T.O.P. in top-vorm! De WSC-reservcs in de promotie voor de reserve eerste klasse! WSC beleeft na hare terugslag van vorig iaar thans wederom hoogtij-dagen. Niet alleen de schitterende overwinning van het 1ste elftal j.l. Zondag in Oss, doch op de voornaamste plaats kunnen wij thans melding maken, dat de WSC- reserves na hare keurige verrichtingen in de 2de Reserve-klasse, thans gerech tigd zijn deel te nemen aan de pro motie-wedstrijden voor een plaats in de Reserve 1ste klasse. Zou het ooit voorgekomen zijn, dat de reserves van een 3de klasse-vereeniging promotiewedstrijden kunnen spelen voor de eerste klasse? Werkelijk een unicum in de voetbal wereld en geen wonder dan ook, dat WSC met trots op zulk een belangrijk feil neerziet, hetwelk wel een hartelijke felicitatie waard is. Hieronder de gegadigden voor den eere- titel, waarvan Dosko 2 de degradant is: Blijerheide 2. Staatsmijn Maurits 2 (Lutterade). Tegelen 2. De Baronie 2, (Breda). Dosko 2, (Bergenopzoom). WSC 2. Een geweldig sterke kampioens-com petitie derhalve. Voor WSC zijn hiermede groote finantieele offers gemoeid. Van avond zal het bestuur definitief beslis sen, of in verhand hiermede al of met deelgenomen kan worden. Ook hier za! het WSC-bestuur, dat wel meer voor zware offers gestaan heeft, zich wel doorheen slaan en twijfelen we er geen oogenblik aan of de beslissing zal gunstig uitvallen. Wij hopen Zaterdag a.s. nog nader op deze belangrijke sportgebeurtenis terug te komen. Wat de wedstrijd van het eerste elftal tegen TOP betreft, hier heeft WSC Zon dag een kranige, sportieve prestatie ge leverd door, hoewel er voor haar van de overwinning weinig afhing, zich toch ge heel te geven en haar beste kunnen te demonstreren, met als resultaat een wel verdiende overwinning op den kam pioen TOP, die daarmede dit seizoen voor het eerst geklopt werd- Over den wedstrijd in het kort het vol- SeTnede eerste helft had TOP het voor deel van den vrij sterken wind, doen hoewel het daardoor verschillende ma len in den aanval was en er soms gevaai - Hike momenten voor het WSC-doel ont stonden, hield de WSC-achterhoede dap per stand. De schoten van de TOP-voor- hcede zijn trouwens zeer slecht gericht en slechts zelden behoeft de keeper daarbij zijn capacititen te toonen. De WSC'ers bouwen enkele goede aan vallen op en als na 25 minuten de links binnen Cor Aarts een kans krijgt weet hij deze fraai te benutten 01. Tien minu ten later wordt deze voorsprong ver groot als een wegens hands toegekende vrije schop keurig door v. d. Ven wordt ingeschoten 02, met welken stand de rust aanbreekt. Na de rust met den wind in den rug volgen de WSC-aanvallen zich steeds sneller op, doch de schoten gaan meestal over en naast. De TOP-aanvallen stranden alle op onze hechte verdediging die alles re tourneert en met een enkel schot weet de keeper wel raad. Als WSC weer een van haar snelle uit vallen onderneemt weet de linksbuiten Poi handig door de verdediging heen te glippen en nummer 3 in het net te jagen, waarmee de overwinning van WSC wel haast verzekerd was. Tal van goede aanvallen worden nog door de WSC'ers opgezet, doch tot doel punten kunn'cn ze het niet meer brengen en komt het einde met een fraaie en ver diende 30 zege voor WSC. dat er zich op beroemen mag de kampioen de eerste nederlaag en dit nog wel op hun eigen veld te hebben toegebracht. HeusdenWSC 2 32 (Heusden kampioen). Vlijmen B—WSC 4 4—1 Programma voor a-s. Zondag: WSC—Vlijmen. WSC4Baardwijk 3. RWB 2—WSC3. JulianaBossche Boys 53. Juliana speelt met 2 invallers en in het begin gaan de partijen gelijk op. Toch weet Bossche Boys door een fout van den .Tuliana-keeper te doelpunten 10, terwijl hij een volgende aanval Bossche Boys 26 maakt. Nu komt ook de Julia- na-voorhocde gevaarlijk opzetten en de rechtsbuiten weet met een hard schot de achterstand te verkleinen 21. Bin nen enkele minuten is de stand reeds ge lijk, als de linksbuiten onhoudbaar in schiet 22. Juliana is nu in de meerder heid en de centervoor geeft den Bovs- keeper het nakijken 32. Met deze stond komt rust. Na de rust is Bossche Boys met hel voordeel van den sterken wind even in de meerderheid, maar Juliana-achter- hoedc waarin ook de aanvoerder slaat ongesteld, spelen een goede partij en zet ten de voorhoede aan het werk, waar weer de linksbuiten met een schitterend doelpunt de voorsprong vergroot 4—2, terwijl even later een hard schot van den zelfden speler tegen de doelpaal heler lot had verdiend. Wanneer de Juliana- keeper een bal uitschopt, komt deze bij een ongedekt staanden Boys-speler, welke onhoudbaar inschiet 43. Bij een Julia- na-aanval wordt een Boys achterspeler zoo ir. het nauw gedreven dat hij niet anders kan dan de bal in eigen doel te schoppen 53. Met deze stand komt het einde en is door Juliana een goede wed strijd gespeeld. Juliana 3 kon het niet tot een over winning brengen tegen Vlijmen A, op gelukkige wijze kwam Vlijmen A aan de overwinning met 32. R. W. B. Kaatsheuvelsche BoysR.W.B. 43. Het is RWB niet gelukt dezen wed strijd te winnen, hoewel zij technisch be ter spel leverde dan de thuisclub, ge tuige de 03 voorsprong met de rust. Na de thee pakte de thuisclub steviger aan en direct werd een vrije schop in een doelpunt omgezet, waarna nog drie maal werd gescoord, zoodat het einde kwam met 43 voor de thuisculb. De leiding was zeer slap. W.V.V. BLAUW-WIT. Zordag j.l. heeft Blauw-Wit 2 hare competitie beëindigd met een uitwed strijd tegen Kaatsheuvelsche Boys en moest met een 51 nederlaag beide pun ten aan de Bovs laten. Was de stand met de rust 20, in de 2de helft wisten de Boys mede dank zij den scheidsrechter die ver van onpartijdig leidde nog drie maal te scoren. Daarentegen wisten onze jongens slechts 1 maal het net te vinden. Vele opgelegde kansen om te doelpunten bleven door te peuterig spel der voor hoede onbenut. Waalwijksche Jeucrd-Comnetitie. J.l. Zaterdag werd de huldigingswed- strijd gespeeld tusschen WSC en een elftal samengesteld uit de aangesloten vereenigingen. Vóór den wedstrijd werden de kam pioenen gehuldigd, door het bestuur der W.J.C. met bloemen, tevens werd hun het diploma, met een toepasselijk woord uit gereikt. De wedstrijd eindigde in gelijk spel 1_1, wat o.i- de juiste verhouding weer- gaf. Na den wedstrijd werden beide elftal len op limonade getracteerd. Wegens het ongure weer was er maar matig belangstelling. A.s. Zaterdag om 4 uur zullen de kleinste junioren van WSC een vriend schappelijke wedstrijd pnnn spelen tegen die van RWB op het RWB-terrein. Scheidsrechter G. de Jong. SPRANG. S. D. O. J.l. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van de voetbalvereniging SDO al hier een vriendschappelijke match ge speeld tusschen SDO en De Regenboog uil Tilburg. De wedstrijd eindigde in een 2_l overwinning voor laatstgenoemde vereeniging. I.V.C.B.-Competitie. Brahantia bracht het er nog zoo slecht niet af in haar eersten wedstrijd om hel kampioenschap, door de R.K. N.A.C. in Kerkrade een puntje af te snoepen. L>e

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7