Gemeenteraad Waalwijk. Vervolg Plaatselijk Nieuws KERKNIEUWS. AGENDA'S. BOEKBESPREKING. Sportrubj-iek. Zaterdag 25 April 1936. No. 34 De Echo van het Zuiden Vierde Blad. Installatie van de raadsleden A. van Gent en J. van Loon. Jarenlang slechte spijsvertering. De raad der gemeente Waalwijk kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen onder presidium van burgemeester Moonen, De Voorzitter deelt mede, dat de heer v. d. Waerden bericht van verhindering heeft gezonden. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. 1 Installatie der nieuwbenoemde raadsleden A. van Gent en J. van Loon. In handen van den Voorzitter leggen de nieuwe leden de voorge schreven eeden af. De Voorzitter feliciteert de beide heeren en begroet hen als oude bekenden. Ik hoop, aldus spr dat u in het belang van de gemeente werkzaam zijt en de prettige vor men, die hier steeds in acht worden genomen, ook zult volgen. De heer van Loon dankt met een kort woord. De heer A. van Gent zegt met eenige aarzeling het raadslidmaat schap te hebben aanvaard, omdat men als zakenman in den tegen, woordigen tijd alle zeilen moet bijzetten om de zaken recht te houden. Spr. meende toch in het belang van de gemeente de be noeming aan te moeten nemen, doch hoopt, dat bij volgende ge meenteraadsverkiezingen zich meer zoogenaamde rustende burgers be- schikbaar zullen stellen om zitting te nemen in den gemeenteraad De Voorzitter hoopt, dat de heer van Gent thuis in zaken een duivel zal zijn en hier in de vergaderingen de mensch. 2 Ingekomen stuken. Alle ingekomen stukken, zooals in ons blad van verleden Zaterdag vermeld, worden voor kennisgeving aangenomen. 3 Vaststelling voorschot op de vergoeding ingevolge artikel 101 der lager onderwijswet 1920 over 1936 ten behoeve van de Nuts'—u.l.o. school. Aangenomen z. h. st. 4 Voorstel tot wijziging der be grootingen 1935 en 1936. Aangenomen z. h. st. Hierna werd de vergadering, welke slechts 6 minuten duurde, door den Voorzitter gesloten. K XVIII. Gisterenavond ging in hetR.D.B.- Theater de première van de K XVIII, waartoe door de directie verschil, lende uitnoodigingen waren verzon, den. De burgemeester, wethouders, gem secretaris met hunne dames, alle eerw. heeren pastoors en hunne kapelaans, tal van verdere autori teiten hadden aan de invitatie gevolg gegeven. Van het gebouw wapperde de nationale driekleur, en ook het podium was passend gedecoreerd, zoodat aan deze uit- voering een eenigszins bijzonder cachet gegeven was. De film K. XVIII in ons blad al meermalen beschreven is een echt nationale, in elk opzicht interessan te en indrukwekkende film, die dubbel veidient door allen te worden gezien, wat wij dan ook van harte hopen. Er is in de a.s. dagen ge legenheid genoeg voor. Aan het einde werd 't Wilhelmus gespeeld, dat door alle aanwezigen staande werd aanhoord. NOODLOTTIG ONGEVAL. Op de schoenfabriek der firma L. van Haren alhier, had de arbeider van H. het ongeluk met de hand onder een stanzmachine te geraken, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gewond. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp verleend. TEGEN EEN AUTO GEBOTST. Donderdag heeft bij de schoen fabriek van Haren een verkeers ongeval plaats gehad, dat gelukkig goed afliep. Toen de vrachtauto van v. Gend en jLoos de fabriek vanuit den weg indraaide, reed de heer H. de R. met zijn motor tegen de vrachtwagen aan. Ofschoon de motor over den kop sloeg bekwam de berijder geen noemenswaardig letsel. I-ET DREIGENDE CONFLICT IN DE E' HOEN INDUSTRIE TE DRUNEN. In verband met het dreigend con flict in de schoenindustrie te Drunen had de rijksbemiddelaar professor Aalberse metde 3 betrokken directies om een onderhoud te's Gravenhage verzocht. De rijksbemiddelaar heeft voorge steld, dat de arbeiders het ultimatum zullen intrekken op voorwaarde, dat de patroons zich in principe bereid verklaren, zich aan te sluiten bij het nieuwe met de federatie van schoen fabrikanten af te sluiten collectieve arbeidscontract. Partijen zullen zich over dit voor stel nader beraden BIOSCOOP. R.D.B.-THEATER. „20.000 mijlen over zee". De tocht van de K IS verfilmd. »Ferme jongens, Stoere knapen« is het hoofdmotief van de bijzonder t knappe film, welke Luit. Wijtema heeft gemaakt van den koenen tocht der bemanning van Hr. Ms. K. 18. Het was de langste reis, die ooit een onderzeeër heeft gemaakt. Men heeft veel kunnen lezen over deze locht maar beter nog dan het ge schreven woord laat deze fitm zien met hoeveel ontzaglijke moeilijkhe den de bemanning in de beperkte ruimte van den onderzeeër heeft moeten kampen. Luit. Wijtema heeft niet alleen minutieus het leven aan boord van de K. 18 verfilmd, hij heeft niet uitsluitend het filmapparaat gehan teerd tijdens de vele officieele plech tige ontvang,ten in de aanloop- havens. Hij is met zijn toestel mee geweest »passagieren« en hij heelt daarbij zijn film over deze wereld reis verrijkt met een groot aantal beelden van de steden die werden aangedaan. De film vertelt verder van de enorme belangstelling, die de K. 18 overal in het buitenland trok. Men volgt de tocht van het schip als het ware mijl voor mijl. Maar het ver veelt geen oogenblik. We ondergaan de spanning, die er aan boord heerschle toen de »Snip« op de Kerstvlucht naar West-Indië volgd" Wij slaan de slingerwaarneming proeven gade, die Prof Vening Meinesz aan boord en aan land heeft genomen; we duiken met het schip onder water, wij krijgen een voortreffelijk beeld van de ingewik kelde machine's. We vieren mee het feest van het passeeren van den evenaar en het bezoek van Neptunus met zijn echt genoote. We vieren het Kerstfeest mede aan boord, we slaan de goochel-toeren gade van den chef kok die wonderen doet op zijn electrisch fornuisje. We zien hoe de bemanning voor het aaiiloopen van een haven de K. 18 »'n haal« geeft, om netjes voor den dag te komen en arriveeren eindelijk na 8 maanden, na 23 000 mijl te heb ben afgelegd, te Soerabaja. Aan het slot van de film, waar van de Première gisteren-avond in het R.D.B. Theater voor een groot aantal autoriteiten werd vertoond, komt de heer Wijtema nog even aan het woord. Zoo zegt hij o. a.: «Eensgezind hebben wij er naar gestreeld in navolging onzer vaderen, onze mooie Nederlandsche vlag op waardige wijze over de Oceanen te voeren, tot heil van 'n krachtig en een drachtig Vaderland«. LUXOR BIOSCOOP. De groote schoonmaak. Auny Ondra zal in dezen schoon maaktijd eens even komen leeren, hoe er in de Langstraatsche huis houdens gepoetst moet worden. Natuurlijk kan men haar niet in alle opzichten navolgen, maarhrar vroolijkheid en opgeruimdheid ge durende «De groote schoonmaak» mag tot voorbeeld stsekken. Intusschen spelen zich om haar persoon heel wat leuke situaties af, vooral als zij een deftigen heer, dien zij voor een inbreker houdt, de be trekking van giazenwasscher aan biedt. Deze jongeman (WolfAlbach Retty) vindt haar optreden niet on sympathiek en trekt de overall aan. Hoe de filmklucht verder afloopt kan men yvel vermoeden. De guitige Anny Ondra en de sympathieke Wolf Albach Retty worden aardig bijgestaan door typen als Hans Richter, Fritz Odemar en Ernst Dumke, Vlotte muziek illustreert de vroo- lijke rolprent, welke wij bijzonder kunnen aanbevelen. Gevoegd bij een gevarieerd bij- programma zal «De groote Schoon maak» aan het publiek in deLuxor Bioscoop enkele genoeglijke uren bezorgen. DE „LEERDAM" BLIJFT VOL GENDE WEEK WERKEN. Naar de Tel. verneemt, hebben de bewindvoerders van de N.V. Nu voelt hij zich 10 jaar jonger. »Sinds einde 1918 tot twee jaar geleden, heb ik geleden aan een slechte spijsvertering. Ik heb alles geprobeerd waar ik maar van hoorde en toch leed ik steeds aan indigestie, pijnen in den rug en een gevoel van opgeblazenheid. Toén heb ik Kru- schen Salts geprobeerd en nu zou ik er niet meer buiten willen. Ik vaar al 42 jaar en ik ben gewend aan het ruwste voedsel. Kruschen heeft mijn leven tot een plezier gemaakt. Ik kan U de verzekering geven, dat ik mij nu 10 jaar jonger voel en veel frisscher. Voor die paar guldens per jaar, die Kruschen kost, zou ik het niet willen missen. J. F. B. te G. De oorzaak van Uw indigestie is, dat Uw inwendige organen hun werk niet naar behooren verrichten. Uw voedsel, in plaats van verteerd en door het lichaam opgenomen te worden, wordt in Uw maag en darmen opgehoopt en veroorzaakt daardoor schadelijke stoffen. Deze giftstoffen zijn niet alleen aanleiding tot lastige indigestie, maarzij onder mijnen Uw gezondheid, infecteeren Uw gewrichten met rheumatiek en jicht en maken den weg v£j voor een menigte andere ziekteverschijn selen. Kruschen Salts heeft een on middellijke aansporende werking op de inwendige organen, waardoor alle schadelijke stoffen geregeld en vol komen uit het lichaam verwijderd worden. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten h f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buUenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij Amster dam, voorkomt. Pastoor Schoenmakers ontving in de pastorie op een druk bezochte receptie talrijke autoriteiten uitkerk en gemeente. Zaterdag, Zondag Luxor Biosccop. »De Groote Schoonmaak«. Zaterdag, Zondag en Maandag Woensdagmiddag en -avond R.D.B.- Theater. 20000 Mijlen over en onder Zeecc. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei 'afel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl.O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport Colonne Roode Kruis O. L. Si hooi. Glasfabriek »Leerdam«, de heeren mr. E. J. J. van Lidth deJeudeen mr. G. van Hall te Amsterdam, besloten het bedrijf de volgende week op gang te houden. Over ver dere voortzetting zal dan de vol gende week beslist worden. WAALWIJK. Maandag voor zijn moeder alles, zoo zelfs, dut moeders zorgende liefde het kind lot kwelling wordt en Peter zijn moeder verlaat. Deze tragiek duurt slechts kortmoeder is verstandig genoeg, de fout l>ij zichzelf tc zoeken en haar zoon royaal tegemoet te treden. Natuurlijk is ook de toonfel- eld weer uitstekt-#1 beschreven. NV. V. Ernst Wiechert: „I)E MAJOORSCHE". Ing.: 2.2.1Gel».: 2.90. Teullng's l'.M., l)en Rosch. Avennls het reeds in ons blad aangekondigde werk van denzelfden auteur: „liet I.even ligt in Gods Hand" (Z.-H. Uitg. Mij., Den Haag), moet ook dit boek door ieder gelezen worden. De oor spronkelijke uilgaven haalden meer dan 60 op lagen. Na 20-jarige ballingschap kcerl een sol daat naar zijn ouden vader terug. Hij, de dood gewaande, wiens naam geschreven staat >j» i"'1 gedenkteeken voor de gevallenen, moet ervaren, l voor hem geen plaats meer is in de „geor- ule" maatschappijeen doode past niet meer ischen de levenden. Het is een lang proces, ...anr de „Majoorsche", langs wie hel leven ook niet onberoerd is heengegaan, weet hem weer tot het gewone leven terug te brengen; tenslotte zien we hem weer aan den arbeid gaan. Dit hoek, dat uitblinkt door prachtige natuurschilderin gen, wordt door den schrijver aangekondigd als •en Vertelling, maar het is veeleer een gedicht n proza. w_ v_ Ha ink: Willy Corsari: „ALLEEN MAAR PETER". Ing.: 2.90; Gel».: 3.90. H. P. Leopold's U.M., Den Haag. er Is liet zoontje van een tooneelspeelster. Willy Om sari tcckcnt in haar jongsten roman de -rhouding tussclien moeder en zoon. En ze doet at zoo. dat niet alleen een stoere en boeiende man ontstaat, maar «lat tevens deze paedagogi- sclie waarheid belicht wordtGeen enkel ouder ag altijd beslag op de kinderen blijven leggen: ms i.oint lirl moment van loslaten. Peter is „Het Mysterie van St. Eustache' A. W. Bruna Zn. U.M., Utrecht. Ing.: 1.2.1: Gel».: 1.90. „Havank" is een jeugdige Hollander, die door de uitgevers in staal is gesteld zicli langeren tijd in l'ransche en Engelsche detective-kringen op te houden. Nu geeft hij zijn eerste deteclive-ro- nian in het licht. En? Zeer, zeer spannend. Ge luk Hel is No. 1 «Ier Silvère-serie, die erin zal W. V. Sanne van Havelte: „MIEK'S MOEILIJKHEDEN". Ingenaaid: 2.90; Gebonden - 3.90. W. J. Thienie Cl.e, Zutphen. Na liet enthousiaste bock „Hun geheim" heeft de schrijfster met bekwamen spoed een dik ver volg gegeven (304 hlz.j. Mick is het jongere zusje van Jo uit „Hun Geheim", die met den driftigen Krans trouwde. Ze tobt over allerlei dingen, waarover ze zich tegen niemand kan uitspreken, totdat ze in Tim een levensgezel vindt, die tiaar helpt di- moeilijkheden onder «ie oogen te zien en niet langer te verzwijgen. Evenals „Hun Ge heim" zal ook dit werk «loor de bakvisschen worden verslonden. Hans Borrebach Illustreerde weer goed. PASTOOR A. SUYS. De Zeereerw. heer A. Suys, pastoor van de .Meerwijk" en vicaris van de H. Landstichting, die sinds eenigen tijd in het St. Canisius ziekenhuis te Nijmegen werd verpleegd, heelt dit Woensdag geheel hersteld kunnen verlaten. Bij zijn aankomst op de pastorie wachtte hem een treffende verrassing Z. H. de Paus heeit namelijk zijn verdiensten als priester en als stichter der H, Landstichting willen beloODen door hem te benoemen tot geheim Kamerheer van Z. H. De nieuwe geheim Kamerheer werd 23 December 1870 te 's Hertogen hosch geboren en na zijn studiën aan de seminaries te St. Michiels Gestel en Haaren te hebben voltooid werd hij den 30sten Mei 1896 priester gewijd. Op 11 October van het volgende jaar werd hij benoemd tot vice-prefect aan het klein.semi narie te St. Michiels-Gestel. Ruim een jaar bleef hij hier tot hij 14 November 1898 als kapelaan werd geplaatst te Waalwijk, waar hij ook langen tijd de functie van waar nemend pastoor heeft uitgeoefend. In zijn Waalwijkschen tijd maakte kapelaan Suys een paar maal een reis naar het H. Land en dit bracht hem op het zoo origineele idee van de H. Landstichting, welke thans het bezoek en de bewondering van zoo talloozen trekt. Voor zijn plannen vond hij bij den Bisschop een willig oor en mgr Van de Ven gal hem de gelegenheid ze tot uitvoering te brengen, waarbij kapelaan Suys tevens de opdracht kreeg tot het stichten van een parochie in de .Meerwijk bij Nijmegen, welke parochie op 6 Januari 1915 werd opgericht met den zeereerw. heer Suys als eersten pastoor. De hooge Pauselijke onderschei- ding, aan den vooravond van zijn veertig jarig priesterfeest, is een waardige erkenning van de groote verdiensten, die Vicaris Suys zich verwierf, DEN BOSCH TELT THANS ACHT PAROCHIES. 's Hertogenbosch heeft de achtste parochie gekregen door de in ge bruikneming van de nieuwe kerk op de Vliert, die op plechtige wijze geconsacreerd werd door mgr. A. F. Diepen, bisschop van s Hertogen bosch. In verband met deze plechtig. heid hadden vele omwonenden de vlaggen uitgestoken. Bij de installatie van den nieuw- benoemden pastoor Schoonmakers, hield de bisschop een korte toe spraak tot herder en gemeente. Luitenant ter Zee 2de klasse M. S. Wytema, de vervaardiger van het groote Nationale filmwerk «20.000 Mijlen over Zee«, de wereldreis van Hr. Ms. K. 18. (R. D. B. Theater.) WAALWIJK. W. S. C. WSCVlijmen. WSC krijgt morgen Vlijmen op bezoek. Afgaande op de fraaie resultaten van WSC in haar laatste wedstrijden en het peil waarop momenteel haar elftal staat, zijn we geneigd haar hij voorbaat een overwinning toe te wijzen. Toch mag men ook de gasten niet on derschatten en bedenken dat WSG tegen deze ploeg in Vlijmen slechts met de grootste moeite een overwinning uit het vuur kon sleepen. Maar op eigen terrein en met hun te genwoordigc opstelling zullen de sup porters hun favorieten morgen wel weer zien zegevieren. WSC zal er zeker een eer in stellen met het minimum verschil van één punt onder de kampioen te eindigen, waarbij haar doelgemiddeldc reeds thans, met nog 2 wedstrijden voor den boeg, dat van TOP verbeterd heeft. .67- 17). Het 3de elftal gaat morgen hij RWB op bezoek, terwijl WSC 4 thuis speelt tegen Baardwijk 3. De W.S.C.-reserves zullen deel nemen aan de promotiewedstrij den voor de Res. Ie klasse. In de j.l. Woensdagavond gehouden bestuursvergadering heeft het WSC-be- sluur besloten, ondanks de groote finan- cieelc offers, het 2de elftal tc laten deel nemen aan de promotiewedstrijden voor dc reserve eerste klasse. Wij hadden trouwens niet anders verwacht. Zeer ze ker, zijn het kostbare reizen, welke er gemaakt moeten worden, evenwel hoopt hel WSC-bestuur, dat sportminnend Waalwijk hij deze wedstrijden unaniem aanwezig zijn zal. temeer daar 't zoover wij kunnen nagaan, nog nimmer voorge komen zal zijn, dat een 2de giftal van een 3de Klasse vereeniging zulk een eer is te beurt gevallen. Inmiddels kunnen wij thans de defini tieve regeling vermelden omtrent deze promotiewedstrijden. Er zal in twee af deelingen worden gespeeld n.l. eene afdeeling bevattende de vereenigingen Bleijerheide 2 en Staats, mijn Maurits 2, de andere vereeniging met Tegelen 2, de Baronie 2 en WSC 2. De nummers één in deze tuschenafdee- lingen. spelen met nummer laatst der reserve 1ste klasse. (Dosko 2) inet zijn drieën wederom eene competitie voor één plaats voor de reserve 1ste klasse. Wil derhalve WSC 2 een kans maken, dun moeten de reserves in ieder geval beginnen te zorgen om in de voorronde als nummer één Ie eindigen. Gezien het enthousiasme, waarmede door haar ge speeld wordt, zien wij een en ander op timistisch tegemoet. Zijn wij goed ingelicht, dan zou de eerste wedstrijd gespeeld worden op Zon dag 3 Mei. R. W. B. Zondag a.s. zal RWB 2 haar laatste competitiewedstrijd spelen en wel tegen WSC 3. De eerste ontmoeting tusschen heide rivalen eindigde in een kleine overwinning voor RWB 2, zoodat nu zij in eigen huis spelen wederom een kleine overwinning in de lijn der verwachtin gen ligt. Zij moeten echter hun tegen stander niet onderschatten, maar vanaf het begin zich geheel in den strijd wer pen. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur, op het RWB-terrein. RWB 1 is vrij. Evenals vorig jaar zal ook thans RWB 2 deelnemen aan de BVB-bekerwcdstrij den en is voor de eerste ronde reeds vrijgeloot, zoodat zij tegen dc winnaar van den wedstrijd Kaatsheuvelsche Bovs 2— Longa 4 moeten spelen op een nader te bepalen datum. R.K.V.V. H.E.C. Voor Zondag a.s. is de laatste uitwed strijd van dit seizoen vastgesteld. De HEC'ers moeten n.l. St. M.-Gestel in eigen omgeving opzoeken. Dit is geen ge makkelijke opgave, want Gestel heeft de naam thuis onweerstaanbaar te ziin, en slechts een hoogst enkele keer gelukt net de tegenstander daar eenig sueces te be halen. Dit moet echter voor dc HEL ers "een beletsel zijn, dus allen Zondag eens flink aangepakt, want er dient toch een waardig slot aan de competitie gemaakt te worden. 4 Wij gelooven trouwens wel dat voor deze wedstrijd iets extra's in pelto Be houden is, zoodal de ficel-zwarten wel niet zonder meer de kaas van het brood zullen laten eten. Dus HFX'ers Bee" S'»P en futloos spel, zooals by de 2 laatste WWor'uitnTilburg komt hier nog 60 mi nuten bijspelen teRcn onze reserves Of schoon met 10 achterstand heen het 2de elftal wel kans op een succesje, maar dan moet er ook gewerkt worden en dc voorhoede ook eens flink van zich afbu ten. R.K. W.V.B. Na den zwaren strijd van Zondag J.L slaat IVVB thans voor de niet minder moeilijke laak St. Joseph in Tilburg te gaan bekampen. Toch nemen we met aan dat de Oranie-hemden 'n den stru l legen de wolstadbewoners een veer zm len laten. Hun kansen staani thans te mooi, en één enkel puntje te verspelen, zou hun tevens het kamnmenschap^kun^ non kosten. Al ligt een WVB-zegc het verschiet, toch dient men den ,egen stander niet te onderschatten, dit zou hun noodlottig kunnen worden. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. R.K.V.V. HERCULES. Zondag a-s. staal voor Hercules 1 een thuiswedstrijd vastgesteld, zij krijgen be zoek van Vios 2 uit Tilburg. Vios is voor Hercules een sterke tegenstander waar van zü het zoo gemakkelijk niet gewon nen hebben. Hercules-lui speetl Zondag een goed samenspel en gooit het spel goed open. Wanneer het weer een beetje meewerkt verwachten wij voor deze ontmoeting een flinke belangstelling. De wedstrijd vangt aan om 12 uur, en staat onder leiding van den heer P. van Herp uit Tilburg. De reserves van Hercules gaan een be zoek brengen hij Sarto 2 in Tilburg, wij verwachten van hen minstens een gelijk spel. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer Th. de Laure uit Tilburg, en vangt aan om 12 uur. Vertrek per fiets bij den heer M. van Daelen om 10.15 uur. DE SCHERMSPORT IN WAALWIJK. Op uitnoodiging van de Waalwijksche sehermclub „Athos" hebben wij Maan dag een vriendschappelijken wedstrijd bijgewoond, welke in de zaal Musis Sa crum tusschen deze vereeniging en de Bossche sehermclub plaats had. Vol bewondering en waardeering voor «leze edele port zijn we gekomen. Iedere leek moet daarvoor in begeestering ge raken en zich tot het schermen getrok ken gevoelen. Voornamelijk in dezen snellen tijd, waarin van eenieder snelle reactie gevraagd wordt in het heele da- gelyksche leven, zou het velen lichame lijk en geestelijk len goede komen, wan neer zij deze sport beoefenden. Iedere spier van het lichaam staat in spanning, de heele aandacht van den schermer is op elke kleine beweging van zijn tegenstander geconcentreerd om daarop zoo snel mogelijk te reagee- ren door een afwerende of aanvallende beweging. En wanneer er rake klappen zijn gevallen welke echter nooit ge voelig zijn, door voldoende bescherming dan drukken de partijen elkaar vriendschappelijk de hand. Deze sport kent geen rivaliteit of unfair optreden en daarom is schermen ook een sport in den waren zin des woords. Het is geen wonder, dat het schermen in leger en politiecorpsen is ingebur gerd en daar veel beoefend wordl; waar snel handelen, snel reageeren vereischt wordt, is deze sport een prachtige leer school. Ook voor degenen die lange uren op kantoor of fabriek werkzaam zijn is de schermsport uiterst nuttig, want naast de lichamelijke ontspanning en ontwikkeling vormt het schermen ook hel karakter, daar de sport kalmte, ge duld en zelfbeheersching in hooge mate aankweekt- Wij schrijven dit alles, omdat we er van overtuigd zijn, dat de schermsport hier in Waalwijk veel meer ingang moei vinden. „Athos" wenschen we een groo- ten groei in ledental toe. De bekwame instructeur, adjudant H. F. van Tilburg uil Den Bosch komt om de 14 dagen naar Waalwijk om deskundige leiding te ge ven. Dc heer E. F. v. d. Geer is de voor zitter van de jeugdige vereeniging. Met open armen zal de club de belang stellenden, die eens een kijkje willen ne men, ontvangen. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat scher men niet bepaald voor de jeugd, maar ook voor ouderen zeer geëigend is. Er zu') wel schermers van 50 jaar en ouder. Eenieder, die zijn kantoor- of fabrieks werk heeft en voelt, dat zijn lichaam en geest ontspanning behoeven, toone op de eerste plaats belangstelling voor de mooie schermsport. Wij laten hieronder den uitslag volgen van den vriendschappelijken wedstrijd, waaraan de twee besten van de Bossche club, de heeren van Alphen en v. d. Mee niet hebben deelgenomen om dc partijen eenigszins gelijkwaardig te doen zijn. Deze heeren hebben wel een prachtige demonstratie gegeven in sabel-, degen-en floret-schermen. Dr. Kolster uit Waalwijk was verhin derd op dezen avond aanwezig te zijn. Gedurende den Equipe-wedstrijd Athos -BSC Den Bosch werd goed sabel ge schermd. Vermelding verdient de partij Tim- mermans-Schippers die door Timmer mans, door keurig verdedigen met zeer snelle reposte met 31 werd gewon nen. De uitslag was: B. S. C gew. ont. geg. partij treffers Dr. Kortbeek 4 6 |2 Dr. v. Lieshout 3 7 11 Jamin 2 Schippers 1 Totaal 10 32 39 „Athos". gew. ont. geg. partij treffers q 7 11 Gompen 7 de Geer J jj Mr. Timmermans i, 7 Blom 11 Totaal 6 32 Dc Athos kan met genoegen terugzien op deze onderlinge ontmoeting. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Woensdagavond had omler 8r°°!e belangstelling in café City bij H. de Ruijter te Waalwijk, de laatste wed- strijd voor dc demi-finale plaats om het biljart-kampioenschap van "Ëf werf door de heeren Jan de Reus on Bart van Engelen niet ge speeld zooals wij van deze biljart-ma tadors verwacht hadden. De ser.e van 4(', in de 2c beurt van zijn tegenpartij schijnt de Reus overtroefd te hebben Jan de Reus, Waalwijk. 222 pun ten, 52 beurten; hoogste serie 21, ge middeld 4.26". qijp Bart van Engelen, Waalwijk. 300 punten, 52 beurten; hoogste ser.e 46. KCIDcd<h'er5I-eo van Schijndel kwam

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11