Sportrubriek. BOEKBESPREKING. SPRANG—GflPELLE. JULIANA. WASPIK. R.K.V.V. „WASPIK". R.K.V.V. „W.S.C.". GEERTRUIDENBERG. Koor dan ook een goede reis en een spoedig -weerzien. Werkloosheid. pe werkloosheid in ons dorp is mo menteel wel geweldig groot, de aan tallen ingeschrevenen zijn zelden zoo hoog geweest. Bij de R.K. Fabrieks- .„•beidersbond afdeeling Loon op Zand stonden op het einde der vorige week niet minder dan 105 leden ingeschre ven. Hiervan waren 69 geheel en 36 .«edeeltelijk werkloos. De toestand u-ijst uit dat deze aantallen in de ko mende weken eerder zullen vermeer deren dan verminderen. R. O. S. Aan het te Tilburg gehouden exa men van de Landelijke Federatie van Rijvereenigingen werd door een 9-tal leden van de Rijvereeniging R.O.S. al hier deelgenomen. Dit examen werd met goed gevolg afgelegd door: F. Kuipers, C. Brabers, C. van Kuipers. Rooij, P. Brabers en H. v. Verslagen die Woensdag zijn blijven liggen. WAALWIJK. R.K.W.V.B. Trots alle pessimisme, hebben de» Oranje-hemden in een even spannendeu als fraaien wedstrijd tegen de Berkdyk- bewoners, een kostbaar punt weten te behalen. Het geluk is in deze wedstrijd zeker niet aan de zyde van WVB geweest. Vooral in de tweede helft toen een doel punt meer dan eens zeker scheen, was liet toch nog een Rapid-been ofwel lat en palen die het rood-witte heiligdom op onbegrijpelijke wyze aan doorboring deed ontkomen. Maar ook met het gelyk spel zijn we meer dan tevreden, en een compliment aan het geheele elftal is hier wel op zijn plaats. Zelden hebben we het WVB-elftal met zulk een trio zien spelen, en met een ge rust hart kunnen we thans de komende wedstrijden tegemoet zien. Zouden beide elftallen in staat zijn de nog resteerendc wedstrijden te winnen, dan krijgen we een beslissingswedstrijd op een onzijdig terrein. Er staan sportlievend Waalwijk in ieder geval nog enkele interessante ontmoetingen te wachten. Over den wedstrijd zelve kunnen we kort zijn. Onder groote belangstelling wordt af getrapt, en Rapid trekt het eerst ten aan val. Er wordt in een snel tempo gespeeld en beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar. Na ruim twintig minuten neemt eindelijk Rapid de leiding met een verradelijk schot van hun rechtsbinnen. We noteeren dan verschillende WVB- aanvallen, en bij een hiervan kanjerde de Oranje-linksbinnen juist over den hoek van het Rapid-doel. Met onveran derde stand komt de rust. Aanstonds na de thee neemt WVB het spel in handen, en reeds na 8 minuten is de stand gelijk als de WVB-rechtsbin- nen de bal in het verlaten doel loopt 1-1. Weer zijn de Oranje-hemden terug en is de naar midvoorplaats verhuisde spil die uit een fraaie voorzet van den rechts buiten ineens inkogelt 21. Tien minu ten voor het einde maakt Rapid gelijk, met een geweldig schot wederom van de voet van hun rechtsbinnen. R.K.V.V. Hercules. Het 1ste elftal speelde in Drunen een vriendschappelijke wedstrijd tegen een combinatie van de Sporters 1 en 2, welke eindigde in een gelijk spel 22. Het 1ste elftal der junioren speelde Za terdag een wedstrijd voor de jeugdcom petitie tegen Quick B en Zondag tegen Quick A. De 1ste wedstrijd eindigde in een 41 en de 2de wedstrijd in een 60 over winning voor onze junioren. Tot lid van het voorloopig he- Hercules staat thans ongeslagen boven de een dezer dagen 15 gespeeld, 13 gewonnen en 2 ge SPRANG. - Predikbeurten Zondag 26 April: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Bediening H. Avondmaal. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 3 uur Ds. J. C. Hagen. VRI.JHOEVE-CAPELLE. De stoomschoenfabriek der fir ma Gebr. van Drongelen in de Hei straat, welke sinds December j.L 4 dagen per week werkte, gaal thans wederom met volle weken producee- ren. In de Geref. Kerk aan het Brug getje treedt a.s. Zondag op Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag lees- dienst. Door het bestuur der Chr. Oran- jc-vereeniging is besloten om op Don derdag 30 April een Oranje-avond te organiseeren voor een ieder toeganke lijk. Een onderwerp zal worden inge leid en zangnummers met voordrach ten ter afwisseling worden gegeven. Tevens zal een lintenspel worden uit gevoerd. CAPELLE. stuur van de een dezer dagen Utrecht opgerichte Landelijke Bond van Pluimvee- en Konijnenfokvereeni- gingen is benoemd de heer L. J. Dijk stra alhier. De heer G. J. Heijmans te Vrij- hoeve-Capelle heeft bedankt als voor zitter van het waterschap „Binnen de Oude Straat". De heer J. Kraak, die in de vacai- ture, ontstaan door het bedanken van den heer G. A. S. de Bas, tot lid vjjn den Raad der gemeente Sprang-Capel- le is benoemd, heeft deze benoeming aangenomen. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 en des namiddags half 3 op te treden Ds. Cuperus. J.l. Woensdag ontstond bij H. W. in de Nieuwstraat een begin van brand in den schoorsteen. Gelukkig dat dit bijtijds ontdekt werd, zoodat door het krachtdadig optreden van enkelen het vuur spoedig gebluscht was en erger voorkomen werd. Naar men ons mededeelt, zal het Woensdag 6 Mei a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. van Raamsdonk bij den heer J. Huijsman alhier in be trekking trad. Ongetwijfeld zal deze dag niet onopgemerkt voor den jubi laris voorbijgaan. Toen de bakker J. O. een dezer dagen met zijn kar op de Nieuwevaart was, braken plotseling de heide hur ries van zijn kar, zoodat zijn voorraad brood over den weg rolde. De hakkel en zijn zoon, die in de kar zaten, als mede het paard, liepen geen letsel op, zoodat dit ongeval, behoudens eenige materieele schade, zeer goed afgeloo- pen is. A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Louwe Kooymans uit Baardwijk, 's Morgens half tien leesdienst. De algemeene vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Binnenpolder van 's-Grevelduin-Capelle" zal gehouden worden op Dinsdag 5 Mei des nam. 3 uur in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen. Behalve vaststelling der' rekening over het deinstjaar 1934-1935 en der begrooting voor het dienstjaar 1936 1937 komt nog aan de orde de verkie zing van een lid van het dagelijksch bestuur en een schrijven van Ged. Sta ten dezer provincie in verband met 'n voorgenomen reorganisatie en grens wijziging van het waterschap. witten, er twee in de verdediging ont braken. Vry spoedig na 't begin weet Hurindo langs Iiiiks uoor te breien en wordt de linKsbuiten in staat gesteld, door een misverstand in de i3oys-uetensie, op vrij gemakkelijke wijze te scoren.. Zijn noud- uaar sctiot is Hoiimans te maciuig en 't is 1. Daarna domineert ue lioys-voor- noede eenigen tijd en uit een toegestane strafschop scoort Ramakers de geiyk- maker 11. De Boys worden steeds sieiker en 't is alleen aan de slordige al- werking te danken dat voorloopig doel punten uitblijven. De goedspe.enue nnks- nuiteu üeelt inj een üoog uoogscuot suc ces en Ramakers loopt op eeu der wei nig goed aangegeven voorzeilen uoor en vergroot de voorsprong. Voor de rust aannreekt verkleint nurindo den acnter- siaud. Met den stand 32 wordt ge draaid. Direct na 't begin der tweede helft maakt de Roys-doeiman, blijkbaar ge milderd door de ïene zon, een tweetal groote blunders viax acuter ernaar, die voor Hurindo evenveel uoelpunten ople veren. Zoo hebben de iiuiiauo-iui een z achterstand in een 34 voorsprong omgezet. oe Boys willen zich wel herstellen, maar voortdurend vervallen zy in nuu oude fout, door ui de balien precies voor ue voelen van hun tegeiisiauuers te plaatsen. Voor 't einde daar is maakt Roosendaal uil een der veie Boys-aanvauen den stand gelyk 44. Alles wordt nog ge probeerd om een overwinning uit 't vuur te sleepen, maar 't lukt mei meer en zoo eindigde deze zeer sportiel en vriendschappelijk gespeelden weustryü, waarbij we aneen 't liuiije van den a» ni ter hoorden wanneer de Hurindo-voor- hoede in 't bekende valletje liep, a ia van Boxtel. Zoo behaalden de Zwaluwnaren een zeer gehaiteerd gelyk spel daar de stand 42 de verhouding beter weergegeven zou hebben, maar n paarlouien van oen boys-doeiman, en de overwinning ging fluiten. Doch ook de spelers gaan niet vryuit. Het plaatsen moet verbeterd worden, an ders loopt 't mis. Herhaaldelijk kwam een goed aangegeven bal precies voor de voe ten van een tegenstander, en de aanval werd begrypelyk dan weer aigeslagen. Wanneer ue isoys in hun volgende wed stryd zien hier nu eens op toeieggen, en zij geven zich dan wederom voor de volle honderd procent dan zal 't wel gaan. de spanning uit de competitie is gewe ken vertrouwen wij toch dat de Juliana- spelers er nog eens alles op zullen zetten voor een gunstige uitslag. Juliana 3 moet voor de competitie naar WSC 4. I.V.C.B.-Competitie. Standenlijsten: 2de Klasse Z. Lachapelle 18 14 4 0 32 56-22 Roosendaal 18 13 1 4 27 59-29 SCO 18 11 3 4 25 50-40 Gilze 18 8 4 6 20 53-37 DESK 16 6 4 6 16 39 36 RAG 18 4 6 8 14 27-32 BSC 18 4 5 8 13 32-40 N.-Borgvliet 18 5 2 11 12 31-53 HKI 17 3 3 11 9 33-51 Roda 18 4 0 14 8 37-66 3de Klasse Z Sarto 16 12 2 2 26 53-16 Velocitas 16 11 2 3 24 36-29 OSC 16 9 3 4 21 35-28 St. M.-Gestel 17 9 1 7 10 55-39 Uno Animo 17 8 2 7 18 37-29 (;SS 16 8 1 7 17 46-39 RKTVV 2 18 5 3 10 13 35-52 HEC 16 5 2 9 12 35-43 WIK 17 5 2 11 10 28-53 Vlijm. Boys 17 2 2 13 6 34-63 lijk. Voorwaar een Prachtige prestatie van onze junioren. Het schoolelftal ,.St. Petrus" bestaande Het schoolelftal „St. Petrus" bestaande Hercules en Quick behaalde op het Jeugdtournooi uitgeschreven door de schoolclub „Visio" uit Kaatsheuvel den lsten prijs, zijnde een prachtige beker. Deze beker is te bezichtigen bij M. v. d. Velden, sigarenmagazijn St. Antonius- siraat 106. De opstelling van dit elftal was als volgt: Doel: K. v. Haaren (Hercules). Achter: G. Slaats (Hercules), J. ten Haaff (Hercules). Midden: M. v. Delft (Hercules), B. van Iersel (Quick), J. Verharen (Hercules). Voor: G. de Bruin (HEC), W. v. Gor- cum (Hercules), M. Verhoofstad (HEC), F. Hensen (Hercules), J. Rombouts (HEC). Schoolvoetbal. Maandag ontmoetten de vertegenwoor digende elftallen van de II.H.S. te Waal wijk en de G.W.H. van 't Klein Semina rie te St. Michielsgestel elkaar in 't Sportpark te Kaatsheuvel. De H.H.S.'ers behaalden 'n klinkende 74 overwin ning. Een mooie revanche op de 5- nederlaag 2 jaren geleden. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys 1H.V.V. 6-1. In onze voorbeschouwing van Zater dag j.l. spraken we het vermoeden uit dat naar de reeks overwinningen die ons eerste elftal reeds tot het kampioenschap hadden gebracht, thans HVV uit Zeven- bcrgsche Hoek het slachtoffer worden zou en geen schijn van kans zou krijgen r,,„ r»r»L' innnr ppn nuntie machtig te wor- om ook maar één puntje machtig den. De uitslag van deze ontmoeting heeft deze opinie in het gelijk gesteld en we kunnen ons levendig voorstellen dat het voor HVV geen pretje is wanneer men een dergelijke nederlaag te 'incas- secren krijgt. Zij zullen echter wel niet al te optimistisch gestemd geweest zyn over de evenlueele uitslag van deze ont moeting en vandaar dan ook dat ze on danks het groote overwicht van onze ploeg, de moed niet geheel en al lieten zinken en van de wedstrijd nog hebben gemaakt wat van een kamp tusschen twee zoo ongelijke krachten nog te ma ken is. Het is daarom dan ook dat ze nog kans hebben gezien de eer te redden. Overigens waren de onzen den geheelen wedstrijd door meester van het veld. Te genover HVV hebben ze de gelegenheid gehad hun spehvyze bewust in toepas sing te brengen, en van deze gelegenheid hebben ze ook gebruik gemaakt. Hun sa menspel, hun plaatsen, hun aanvallen en verdedigen, dat alles droeg het stempel van overdacht spel, dat geen enkel ge vaar vreesde. En zoo werd niet minder dan zes maal de HVV-doelman gepas seerd. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Al spoedig was bij de opstelling der spelers in 't'veld te zien dat beide ploe gen enkele invallers telden. Zoo hadden de Boys invallers voor linkshalf, rechts half en linksbuiten, terwijl bij Hurindo uit Lage Zwaluwe, want deze fungeerden ditmaal als tegenstanders voor de rood- De junioren waren vrijaf en zoo werd de beslissing voor 't kampioenschap hun ner afdeeling nog een week opgeschort. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 hield zich kranig en sloeg 't Waspiksche WSC met 3—1, waardoor zy hun ongeslagen record op eigen ter rein handhaafden. Zondag j.l. had te Raamsdonk, op neutraal terrein dus, de beslissingswed strijd tusschen Be Ready 2 en Veersche Boys 3 om 't kampioenschap der 3de klasse district Tilburg-Langstraat plaats. Deze wedstrijd werd door Veersche Boys 3 met 21 gewonnen, nadat de rust met dubbel blanken stand was ingegaan. Vermoedelijk heeft Veerscne Boys 3 een ongerechtigde speler in dezen wed strijd mede laten spelen, zoodat dit nog wel een staartje zal hebben. VOETBALSPORT. K.N.V.B.-Competitie. N.A.C. voor een uiterst zware taak. Zal V.O.S. den dans ontspringen? Om de onder ste plaats in 3 D. In den strijd om het landskampioen schap staat NAC voor een haast hope- looze taak. Zij moet n.l. Feijenoord in eigen huis gaan bekampen. Als resultaat hiervan wordt algemeen een klinkende overwinning van Feijenoord voorspeld. We zijn benieuwd hoe onze Zuidelijke vertegenwoordigers zich in Rotterdam zullen houden. In den wedstrijd Ensche deAjax lijken ons beide partijen van gelijke kracht en valt er niets omtrent den uitslag te gissen. In 2 A is de wedstrijd HeroDosko van groot belang. Hero kan zich door een overwinning met TSC aan den kop plaatsen en moet een beslissingswedstrijd uitmaken wie van beide kampioen wordt, terwijl Dosko de puntjes hard noodig heeft om het degradatie-spook te ont- loopen. Bij een gelijk spel of nederlaag van Hero is TSC hier kampioen. In 2 B heeft VOS de kans van het de gradatiegevaar te ontsnappen als ze Wil- helmina een of beide punten weet af handig te maken. Nu Wilhelmina veilig slaat lijkt ons dit niet onmogelijk. In 3 D zal WSC dat Vlymen op be zoek krijgt vermoedelijk wel weer een overwinning incasseeren. De wedstrijd Bossche Boys-Nivema is van belang voor de onderste plaats. Het programma voor a.s. Zondag: Kampioenschap van Nederland. Feijenoor 1NAC EnschedeA lux. Afdeeling 4 Zuiden, lstc klasse. R'u verheideLongu. 2de Klasse A. ZtelandiaRBC. JIcroDosko. 'De BaronieVlissingen. 2de Klasse B- F.redaVVV. WilhelminaVOS. 3de Klasse D. W SCVlijmen, bevoBaardwijk. Bossche BoysNivema. Zondag a.s. moet het 1ste elftal naar Den Bosch om tegen Devo den strijd aan te binden*. Deze wedstrijd werd enkele maanden geleden met de rust wegens re gen gestaakt met den stand 1—1, hoewel Programma Kampioenschap van Nederland. Brahantia—Spartaan. TreffersRKNAC. Promotie- en degradatie 1ste klas. SchijndelMevo. LachapelleGcnnip. lste Klasse Z DongenMulo. Venlosclie BoysKolping. 2de Klasse. DES—HKI. 3de Klasse. OSS—Sarto. St. M.-GestelHEC. Vlijm. BoysVelocitas. OSCUno Animo. Roosendaal 2Internos. WaspikSNP. Morgen zal ons eerste elftal zijn laatste competitiewedstrijd spelen. Het zal op treden als gastheer van een oude bekende namelyk van SNP uit Geertruidenberg. Wij krijgen daarmede geen gemakke lijke taak te vervullen, want SNP heeft .in dit seizoen werkelijk meer gepres teerd dan onze ploeg, dat heeft gekund Nu is het ons wel gelukt de ontmoeting hij SNP in eigen huis puntloos te doen eindigen, waarmede we dan toch één kostbaar puntje wisten te veroveren, maar dit is voor ons toch nog geen vol doende reden om ervan overtuigd te zijn dat het ditmaal evenzoo zou verloo- pen. Het zal juist voor SNP een prikkel zyn om met alle macht te trachten de overwinning weg te sleepen Een en ander plaatst onze ploeg voor een zware taak, die nog des te meer drukt nu het gevaar van nog op de on derste plaats terecht te komen verre van denkbeeldig is. Wil onze ploeg zich vedig stellen dan moet tegen SNP een gelijk spel worden bovoehten. Nu willen wij niet zeggen dat de kans daarvoor geheel uitgesloten zou zijn. Het tegendeol is waar. Er be staat zelfs een redeüike kans dat in het eind samen zal worden gedeeld. We heb ben dat in Geertruidenberg klaarge speeld en het feit dat we nu op eigen veld uitkomen, blijft 'och altijd een voor- doel aan onzen kant- Dit s'aat och er wel vast dat onzerzijds a"es in het werk zal moeten worden gesteld om de re vanche-geest der SNP-olocg aan banden te leggen en zoowel in de aanval- als in verdedigingslinie alle zei'en bij te zetten. Redelijkerwijze mogen we dit ook wel van onze ploeg verwachten. Niét minder fel zal er gevochten war den door onze reserves. Deze krijgen de Duss< nschc Rovs op bezoek en het hett er allen schijn van dat ook in deze ont moeting harde noten zullen worden ge- kr.-akt. De ontmoeting in Dussen eindigde in een overwinning voor de onzen en wy kregen toen den indruk dat de jongens van van Dijk deze nederlaag maar kwa lijk konden verzetten. Het zal een aardig partijtje voetbal worden met een span nend verloop. Moesten we verleden Zondag ervaren dat tegen Be Ready te Hank niets te wn- ncn viel morgen is onze hoop gesteld op de ontmoeting tegen HVV. We rei/en morgen af naar Zevenbergsche Hoek met nieuwe moed bezield en met de vaste wil al het mogelijke in het werk te stel ten om van HW de beide puntjes af te troggelen. Er bestaat daarop naar onze meening ook een redelijke kans. De re sultaten welke deze ploeg in liet seizoen dat bijna geheel achter ons ligt. wist te behalen zyn nu juist niet zoo schitterend en wat dit betreft kan onze ploeg een vergelijking met HVV glansrijk door staan. De verpletterende nederlaag we'ke ze verleden Zondag te incasseeren kreeg zegt over de kracht van haar spelers nok wel iets, al moe'en we direct er aan toe voegen dat het hier een kamp gold tegen een ploeg die, we mogen wel zeggen, op bijna weergalooze wijze beslag wist te leggen op den kampioenstitel nog voor dc 'competitie voor haar geheel was uit gespeeld- Een en ander doet ons echter wel eenigszins optimistisch gestemd zijn over de kansen welke ons eerste elftal morgen heeft- Wanneer eenieder zirli an zijn taak bewust is en alle krachten leden Zondag daarvan op jammerlijke wijze het slachteffer. Morgen is Virtus 2 aan de beurt. In eigen huis zullen de re serves van Virtus onze jongens ontvan gen en met de kampioenen den strijd aanbinden. En wat voor een strijd? Zal Virtus 2 in eigen omgeving in staat zijn de geestdrift van onze spelers eeniger- mate te bedwingen. We gelooven van niet. Wat ook zal worden gedaan en hoe ook de krachtsontplooiing der jongens van Dumoulin wezen mocht, toch zal de zege wederom aan ons zijn. Daarom kunnen we voor Virtus 2 niet veel goeds voorspellen en het eenige wat ze naar onze meening doen kan is dit, trachten de nederlaag zoo klein mogelijk te houden. Morgen zal ons eerste elftal haar slui tingswedstrijd van dit seizoen gaan spe len. Daarvoor zal het naar Wapik moeien cm daar de stryd te gaan aanbinden met de club van dien naam -Waspik is voor ons geen onbekende. Tegen onze verwachting in moesten we op eigen veld met Waspik "de buit deelen en het is nu de vraag hoe morgen de uitslag wezen zal. Zijn we goed inge licht dan is deze ontmoeting voor Was pik van bijzonder belang, met het oog op de onderste plaats. We zijn er daarom zeker van dat het in deze ontmoeting aan spanning niet zal ontbreken. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. A.s. Zondag spèelt het eerste elftal der Boys haar laatste wedstrijd In deze competitie. Pe reis gaat ditmaal naar Waspik, alwaar dc re serves van het elftal van dien naam haar zullen ontmoeten. Een voorspelling van deze match ls moeilijk tc doen en die willen we ons dan ook liever Vdtirbehouden. Alle omstandigheden zijn zoo gewijzigd dat een basis moeilijk te vinden is. We willen echter de hoop uitspreken, dnt de rood-wltten het seizoen 19351930 op waar dige wijze zullen besluiten. Met het bekende recept en een klemvastcrcn doelman en met ja, met nog zooveel, zal het wel gaan. R.K.V.V. Be Ready. De gcel-zwarten ontvangen morgen het Mocr- dijksche M.V.V., dat als een flinke ploeg bekend slaat. Toch gelooven wc niet dat dc mannen van Ileerc zich van de wijs zullen laten brengen en rekenen dan ook vast op een, wellicht kleine, Be Ready overwinning. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". D.V.V. wacht a.s. Zondag een zeer zware match tegen dc kampioenen van haar kring: Vlijmen- schc Boys B. D.V.V. behoeft hier niet op de punten te re kenen en wij gelooven dnt zij deze match meer als een huldigingswedstrijd zullen beschouwen en Vlijmen een kleine hulde brengen in den een of anderen vorm. VJ.C. speelt in Haarsteeg tegen Hollandln. Ook deze ploeg zal de punten voor haar neus moeten laten weggaan, want Hollnndia is een van de sterkste ploegen van haar kring. Zoo goed als V.J.C. In het begin van dc com petitie speelde, zoo slecht zijn zij op het oogen- bllk. KORFBALSPORT. CAPELLE. K.I.O.L. contra „Een Waalwijksche veteranenploeg" Hedenmiddag speelt KIOL een vriendschappe lijke thuiswedstrijd tegen een veteranenploeg uit Waalwijk. Voor dc aardigheid vermelden wij, dat in deze veteranenploeg spelers staan uit: „BLEI" uit Geertruidenberg, „Dwars Er Door" uit Tilburg en „Het Kersenmandje" uit Apel doorn. Voorwaar een aardige combinatie. Het ge heel belooft een aangename en spannende wed strijd tc worden. De wedstrijd vangt aan om half ■1 op liet sportterrein aan de Willem van Gents vaart. Voorts zal na afloop van den wedstrijd een al gemeene Jaarvergadering gehouden worden bij Van der Haart. Voor KIOL de eerste. Laten wc hopen, dat er nog velen mogen volgen. SPRANG. S. D. O. Zaterdagmiddag 1 uur zal het eerste elftal van de voetbalverccniging S.D.O. een competitiewed strijd voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den Brab. Voetbalbond spelen tegen Sparta 1, Vrij- hoeve-Capelle, op het terrein van laatstgenoemde club. inspanl om een zoo goed mogelijk.resul tant te bereiken, dan is een ge.'jk spel zelfs een kleine overwinning niet geheel uitgesleten. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Het feit dat onze ploeg zich reeds van her kampioenschap van haar afdeeling heeft meester gemaakt en we mogen er aan toevoegen op schitterende wijze, heeft haar overwinningsroes blijkbaar geenszins kunnen stuiten. HVV werd ver- H. A. van Andel: „PER VLIEGPOST". Gec.: 2.20; Gebonden: 2.90. Zuid-Holl. U.M., Den Haag. Een echt eerlijk en waar vliegersbock, dat een goede kijk geeft op het interne leven Van het luchtvaartbedrijf. Het zou interessant zijn te we ten. wMke piloot op de luchtlijn naar Indie zich achter dezen schuilnaam verbergt. Toch is het zeer begrijpelijk, dat dc schrijver liever zijn naam schuil houdt. Wat hij ons hier op boeiende wijze vertelt, is zoo echt doorleefd, dat wc ook eens gewaar worden, hoe het met de belangen der vliegers is gesteld. De alom-hekendc vlieger- schrijver Viruly is vol lof en bewondering over dit werk. Het verscheen in dc „T.T.-scrie", oor spronkelijke Ned. romans en haalde reeds den 2en druk. w v Jan Ublnk: „DE ROODE PASSAGIER". Gec.: 2.20: Gebonden- 2.90. Zuid-Holl. U.M., Den Haag. Ubink is een ingewijde in de schfeepsbouw- wereld. Mei dc spanning van een detective-roman schrijft hij over een schccpsbouwmaatschnp'uj, die een oceaan-stoonier op stapel zet. Het moet iets geweldigs worden, om andere maatschappijen daarmee te overtroeven. Wanneer het schip vol tooid is, maken wc de eerste tocht mee: een prachtige beschrijving van het leven aan boord, tot tenslotte de „roode passagier" alle pracht en 's menschcn trots in vlammen doet opgaan. Een heel goed nummer uit de „T.T.-serlc". Sigrid Undset: „ELF JAAR". J. M. Meulenhoff, Amsterdam. De tank. welke zich S. U. in haar jongsten ro man gesteld heeft, was niet licht: een roman over of liever van het kind. Heel die wereld van groote en kleine menschen wordt bezien vanuit ,1e wereld van het kind. Zoo heeft ze ons ge schilderd de wereld van haar jeugd, zij het dan door herinnering mlssrh1"n wat gekleurd, maai toch steeds eerlijk. Ingvi'd Is geen modelmeisje geworden, maar uit al de kleine '?9des leeren we haar kennen als een resoluut en kopnig kinti, dat de „vriiheld wil om opstandig te ziin .cen ten gapt van lianr moeder, enz. Mooi Is kend de langzame groei in het bewuStzijnslesen van dit kind. Symnathiek is vooral de vader wiens sleepende ziekte steeds dreigender haar cehaduwen wernt over het verarmende gezin. Gaaf is de beschrijving van de >™«b-r, bewuste, die er wel voor zorgt, dat haar hinde ren vroeg op eigen bcenen lecron staan. Wie belang stelt In den ontwikke'inesgnng van deze bekende schrijfster, za dit hoek n et on gelezen kunnen laten. Wie slechts van detectiie- verlialen kan genieten, late het rusten.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7