OLIEBOLLEN Laatste Berichten. Sport. men niet zwemmen dan is men genoodzaakt in het zand te gaan liggen. De Voorzitter meende, dat dit voorstel te verwezenlijken niet op den weg van de vereeniging ligt. De gymnastieksport is heel mooi maar er dient voldoende toezicht bij het verrichten van de oefeningen te zijn. Er worden zoo gauw gevaarlijke toeren gemaakt, waarbij ongelukken kunnen gebeuren. De badmeester kan het toezicht niet op zich nemen. De heer Spijkerman voegde aan het betoog van den Voorzitter toe. dat het zwembasin bij goed weer overbevolkt is en men het lang durig bezoek door turnmateriaal nog gaat bevorderen. Bovendien zeide spr. het ook te gevaarlijk te achten. De heer Knepflé legde zich bij de meening van het bestuur neer. De voorzitter zeide meer voor de roeisport te voelen. Mettertijd zou men dit eens kunnen overwegen. Men had den heer Bossaerts, naar deze mededeelde, ingefluisterd, dat het voor de zwemsport in het alge meen en voor de financiën der ver eeniging in het bijzonder zeer goed zou zijn enkele groote zwemsterren naar Waalwijk te laten komen om demonstraties te doen houden en aan wedstrijden te laten deelnemen. Dat kan voigens spr. zonder kosten geschieden. De voorzitter antwoordde zeer sympathiek tegenover dit voorstel te staan te meer waar de vereeniging, als lid van den Nederl. Zwembond, eigenlijk ieder jaar zwemwedstrijden behoort te organiseeren. Dit heeft tot nu toe nooit kunnen plaats hebben, omdat de vereeniging niet de beschikking heeft over banen met startplaatsen. Deze aan te leggen zal wederom te kostbaar worden en is in het verleden dan ook meermalen afgestuit op finan cicele moeilijkheden. De heer Bossaerts meende, dat vrij goedkoop een vastliggend vlot aangebracht zou kunnen worden. De heer Spijkerman voelde veel voor het voorstel. Dit jaar zal men echter geen zwemsterren kunnen krijgen in verband met de Olym pische spelen. De voorzitter zegde toe met het bestuur een kostenberekening voor het aanbrengen van een vlot te zullen maken. De heer Knepflé pleitte voor het hier in Waalwijk populair maken van de zwemsport, daar deze niet voldoende genoeg beoefend wordt. Telken jare heeft spr. geconstateerd, dat er betrekkelijk weinig nieuwe zwemmers van de gelegenheid ge bruik maken. De voorzitter, de heer Spijkerman en de badmeester wezen erop, dat de badinrichting den laatslen tijd een enormen toeloop kreeg, vooral door jongeren. De heer Bossaerts bracht hulde en dank aan den badmeester voor de wijze, waarop deze het toezicht over de inrichting houdt. De voorzitter sloot zich bij deze woorden volkomen aan, en merkte op, dat van de 35 personen, die een diploma voor zwemonderwijs wilden behalen slechts 4 personen slaagden. Tot hen behoorde ook de Waalwijk sche badmeester, aan wien dan ook met recht hulde mag gebracht worden. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter de vergadering. „MOTORDAG WAALWIJK" 10 MEI. Hard is er de laatste weken door het bestuur en leden van M.G.W.O. gewerkt om de Waalwijksche Motor dag op Zondag 10 Mei te doen slagen. Voor de sterrit, die door den hoofdprijs den titel draagt van »Gouden horloge rit» zijn honderden deelname formulieren verzonden en ongetwijfeld zullen zeer veel auto mobilisten en motorrijders de reis naar Waalwijk ondernemen, daar ook door talrijke motorclubs en particulieren uit ver verwijderde plaatsen als Leeuwarden, Veisen, Maastricht etc. deelname-biljetten aangevraagd werden. De namiddagrit is ook uitstekend verzorgd, door enkele met het wegen net in onze omgeving buitengewoon goed op de hoogte zijnde leden, is een prachtig parcours uitgezet, met geraffineerde controles, zoodat het moeilijk zal zijn het traject straf— puntloos te rijden. Het parcours loopt door prachtig natuurschoon en er is volop tijd gegeven om daar van te genieten, zoodat het een in alle opzichten genoeglijke namiddag, rit wordt. We kunnen dan ook motor en auto bezitters in onze plaats en omgeving niet genoeg aan raden niet alleen aan de sterrit doch ook vooral aan deze rit deel te nemen die om 3 uur aanvangt. Zoowel voor auto's als motors is de eerste prijs een prachtig zilveren horloge en zijn er nog tientallen andere zeer mooie prijzen, als acessoires, bekers, medailles dee's door particulieren beschikbaar ge steld, zoodat het de moeite dubbel loont. Bovendien geeft deelname aan een der ritten recht op gratis entrée voor het gezellige bal met prijsuitreiking dat 'savonds om 8uur gehouden wordt. We hopen dus dat èn het weer èn de auto of motorbezittenden uit Waalwijk en omgeving zullen mee werken om dezen motordag evenals den vorigen 'n succes te doen zijn. PAASCHCOLLECTE BIO-VACANTIE-OORD. Blijkens ontvangen mededeelingen van den Nederl. Bioscoop Bond heeft de Paaschcollectie voor het Bio-Vacantieoord, die in de Paasch- week in de bioscopen is gehouden te Waalwijk, opgebracht, in het B.D.B. Theater f20,70 en in de Luxor Bioscoop f 14,92 NIEUWE LUXE BAKKERIJ. Blijkens aankondiging onder de advertenties in dit nummer opent de heer Gérard Sars vandaag zijn nieuwe luxe bakkerij. Het pand Stationsstraat 40 is daartoe gemetamorfoseerd in een naar de eischen des tijds ingerichte winkel annex een modern geoutil leerde bakkerij. De heer A. C. Raaymakers, de ontwerper en uitvoerder dezer ver bouwing, heeft hier 'n fraai staaljte van zijn kunnen geleverd. De moderne etalage en stofvrije vitrines, alsmede de smaakvolle^ eiken winkelbetimmering trekken' zeer de aandacht, terwijl de groote verscheidenheid van gebak, luxe jroodjes, koekjes, bonbons en andere lekkernijen deze aantrekke lijkheid nog verhoogen. Den ondernemer 't beste succes. KOOPT HEDEN OLIEBOLLEN. U kent toch allen het bekende Afri kaanse volkswiisje Mijn Sarie Marais.... Dit liedje en nog vele anderen zult U kunnen hooren bij 't flikkerend schijnsel van 't kampvuur van de verkenners hedenavond om 8.30 op de markt, want de verkenners hebben zich direct bereid verklaard om mede te werken aan 't slagen van de T.B.C. actie. Kent U het phantastische schouwspel van het sprookjesachtige kampvuur? Wij zouden het kunnen beschrijven, maar zeer onvolledig en omdat we weten, dat U allen komt kijken, laten wij dat achterwege. U wist 't reeds. Het is vandaag de dag van den oliebol Vandaag zal zich ook een mechanische buikspreker door onze straten voortbe wegen en ook 's avonds zal deze het oliebollen festijn met populaire klanken opvroolijken. Onder mechanische buikspreker dan wel te verstaan een auto uit welke binnenste muziek zal opstijgen. «Aanmoedigend nieuws van het olie bollen front De voorverkoop van bonnen kan geslaagd genoemd worden. Nu we toch bezig zijn met te slagen kunt U er voor zorgen dat alles slaagt we voor zorgen En daar zullen Niet? U kent allen de gezegden eet meer brood, eet meer fruit enz. Denkt U er nu aan dat voor vandaag't parool luidt EET MEER OLIEBOLLEN. LUCHTBESCHERMING OOK IN SCHOENFABRIEKEN EN LEERLOOIERIJEN. Naar de heer P. van Vliet, hoofd van den Waalwijkschen luchtbescher mingsdienst ons mededeelt, heeft hij zich in verbinding gesteld met de leerlooi ers en schoenfabrikanten, omdat ook de industriebedrijven aan zelfbescherming zullen moeten doen in tijd van oorlog. Zoowel overdag als des nachts zullen de fabrieken tegen luchtgevaar beveiligd moeten zijn Hoe grooter het bedrijf is, des te intenser moet ook de luchtafweerorga nisatie zijn. De heer van Vliet zal nu voor de leiders en het toezichthoudend perso neel op 13 Mei a s. een uiteenzetting geven over het luchtgevaar, dat in oorlogstijd is te duchten, waarna de kwestie, hoe de fabrieken en bedrijven zich het best zullen weren door de hoofden dezer vitale bedrijven het best onder de oogen kan worden gezien. Zoowel de schoenfabrikanten als de leerlooiers hebben hun volle medewer king toegezegd om te komen tot een eigen luchtbeschermingsdienst. FEDERATIE VAN NEDERL. LEDERFABRIKANTEN. A.s. Maandag houdt de Federatie van Ned. Lederfabrikanten eene algenieene vergaderingen de Looiers beurs te Tilburg. Aan de orde komeno.m. uniform* leverings- en betalingsvoorwaarden informatie-bureau, contact orgaan voor de schoen- en lederindustrie RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Waalwijk en het daaronder4behoorende ambts gebied werd gedurende de maanc April 1936 ingelegd f 44,959,21 en terugbetaald f 77,323,94. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 16479 HET CONFLICT IN DRUNEN. In verschillende bladen o.a. N. Rott. Ct., Telegraaf e.a. wordt een bericht gelanceerd dat Waalwijksche fabrikanten zijn opgeroepen door Rijksbemiddelaar inzake het uitge broken conflict. Wij willen er maar even op wijzen dat bier natuurlijk bedoeld worden Drunensche fabrikanten, daar in onze gemeente van een conflict geen sprake is. Men laat zich toch al heel vreemd soortig inlichten 1 BEDRIJFSRAAD VOOR DE SCHOENINDUSTRIE. Bij Koninklijk Besluit is ingesteld een bedrijfsraad voor de schoenin- dustrie. Blijkens dit besluit worden ge acht te behooren tot de schoen industrie de ondernemingen of ge deelten van ondernemingen, waar de vervaardiging van schoenen, laarzen en pantoffels langs fabriek, matigen weg geschiedt. Het aantal leden en plaatsver vangende leden van den bedrijfsraad zal acbt bedragen. KIND AANGEREDEN. Zekere V. uit Amsterdam reed met een luxe-auto kalm door de Besoijen- sche straat. Plotseling kwam vanaf het linkertrottoir het 4 jarig dochtertje van den heer H., den straatweg opgeloopen. De bestuurder van de auto haalde nog naar rechts uit, doch kon niet verhin deren, dat het kind tegen zijn wagen opliep en enkele hoofdwonden bekwam welke echter niet van ernstigen aard bleken te zijn. De heer V. is zichzelf gaan aanmel den bij de politie en heeft hoegenaamd geen schuld. Dokter Langemeijer verleende genees kundige hulp. BIOSCOPEN. R. D. B.-THEATER. „De Dubbelganger". Het doek nauwelijks droog van de vele golven uit de K 18 film, toont ons deze week een film van een geheel ander genre, n.l. «De Dubbelganger», een vroolijke paro die op de detectivefilm naar den gelijknamigen roman van den be kenden Engelschen schrijver Edgar Wallace. George Alexander als de verstokte vrijgezel, die door vrouwen belegerd wordt, Camilla Horn als de verwen de, temperamentvolle en bijdehande millionairsdochter, Fritz Odemar als de deftige onverstoorbare butler, Jacob Tiedtke, de doorzijn dochter getiranniseerde millionair en niette vergeten Theo Lingen als detective, leveren 'evenzoovele geslaagde cre aties, die den toeschouwer zullen boeien en alleraangenaamst bezig houden. Het verhaal van de film is vrij simpel en toch zeer interessant en biedt alle mogelijkheden voor tal van amusante en geeslige scènes. De verwikkelingen ontstaan door dat de meer voortvarende, den succesvolle detective Superbus (Theo Lingen) Harry Selsborg (Georg Alexander) voor diens eigen dubbel ganger aanziet 1 Tot overmaat van ramp is hij zóó gesterkt in zijn overtuiging dat hij zelfs de millioenairs-dochter, die op Harry verliefd is, zijn meening doet deelen 1 Vanzelfsprekend ontstaan dolver makelijke situaties. Dat deze eerst opgelost kunnen worden, nadat geheimzinnige gebeurtenissen en inbraken hebben plaats gehad en nadat er revolverschoten gevallen zijn, verhoogt de spanning in deze zéér geslaagde film. In totaal een film, die in zeer vele opzichten de moeite waard is gezien te worden, en die oud en jong eenige genoeglijke uren bezorgen kan. Het bijprogramma is goed ver. zorgd. LUXOR-BIOSCOOP Het geheim van de blauwe kamer. Een sensatiefilm in den waren zin van het woord 1 In een kasteel be vindt zich een blauwe salon, waarin ongeveer 20 jaar geleden binnen drie maanden drie menschen op onverklaarbare wijze om het leven kwamen. Drie jeugdige mannen ma ken het plan, op de beurt in het geheimzinnige vertrek te overnach ten en daarmede begint de gruwel geschiedenis. Het zou aan het succes van de rolprent afbreuk doen, wanneer we het einde reeds zouden vermelden. Het mysterieuze drama ontknoopt zich in de arrestatie van den ge- heimzinnigen moordenaar. Het verhaal biedt aan de filmster ren als Theodor Loos, Else Elster, Oscar Sima e.a. volop gelegenheid tot uitstekend en expressief spel. Daarin ligt de verdienste van deze film, die bovendien met muziek ge illustreerd wordt. Wie enkele uren in spanning wil doorbrengen en van een goed ver zorgd bijprogramma wil genieten moet deze week de Luxor Bioscoop bezoeken. (Zie Vervolg Provinciaal 4e pagina). RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. Wijzigingen voorbeohuden. ZONDAG 3 MEI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: MAANDAG 4 MEI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG 5 MEI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: WOENSDAG 6 MEI 1936. Programma 1 Hilversum '301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: Oliebollen Oliebollen, heerlijk kermisgerecht zonder Uwe walm en geuren was de kermis toch niet echt Maar nu worden ze gebakktn voor een minder prettige zaak al zijn ze dan vast niet kleiner en zelfs fijner nog van smaak. Nu krijgen we oliebollen van ons damescomité, dat zooveel al reeds gedaan heeft ter bestrijding van T. B C. Waalwijkers! en wij vooral hoor zijn verplicht aan onze naam, dat we nu eens volop »schranzen» aan de oliebollenkraam Want ik heb het meerdere malen in den vreemde al beleefd, dat ze denken dat heel Waalwijk heelemaal op olie leeft Nu zullen wij eens bewijzen, wat onz' olielust vermag, hulp aan stumperts en aan de dame; 'n Reuze oliebollendag H. VAN ENGELEN Tijdens de 1 Mei-demonstratie ii den Lustgarten te Berlijn heeft Hillti een rede gehouden, waarin hij ander maal Duitschlands vredeswil tot uit. drukking bracht. Bij Neu Ulm is een zwan bommenwerper verongelukt. De et inzittenden zijn om het leven gekomen In Madrid is een complot ontdek tegen minister-president Azana. Ver scheidene arrestaties in verband hier mede hebben plaats gehad. Nog steeds duren de bloedige woelingen in Palestina voort. Di opperste Arabische raad zou eet ultimatum gesteld hebben aan dec Britschen hoogen commissaris. Gistermiddag is een gedeelte vat het dak van de Cunera-kerk te Rhener die gerestaureerd wordt, ingestort. Di preekstoel werd ernstig beschadigd Er zijn geen persoonlijke ongelukket gebeurd. Er is besloten tot uitbreiding vat het marine personeel in ons land. Daartot zullen drie inplaats van twee ploeger van 90 man in opleiding worden ge nomen- Extra detachementen marine personeel en mariniers zullen binnenkort naar Indië vertrekken. R. W. B. De eerst vastgestelde Bekerwedstrijd' van RWB 2Longa 4 is wegens de radio- uitzending van den wedstrijd België- Holland uitgesteld door den B.V.B. WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. De laatste competitiewedstrijd tegen OSS voor HEG 1 is uitgesteld. Hierdoor kan dus alle belangstelling gericht wor den op de zeer belangrijke ontmoeting welke voor de reserves is vastgesteld. Onze plaatsgenoote, WVB, zal dan om 12 uur op het HEC-terrein operecren. Voor de Besoijenaren staat er zeer veel op Let spel. Voor het behoud van hun kampioenskans is 't noodzakelijk er zon der kleerscheuren af te komen daar hun dit zeer waarschijnlijk den hoogsten titel zou kosten, 't Zou voor hen ook te erg zijn in het gezicht van de haven te stranden. Terwille van de sportiviteit zijn ds IIFC'crs verplicht zoo goed mogelijk par tij te geven. Echter heeft deze wedstrijd voor ons tweede elftal nog een zeer bij zondere heteekenis. Dpor het succes van den laatslen tijd is de mogelijkheid ge schapen den dans te ontspringen- Indien Zondag a.s. heide punten veroverd wor den, komt hoogstwaarschijnlijk Ber- kei op de laatste plaats. De HEC'ers hebben de punten dus broodnoodig. Vol gens het verschil in stand op de lijst zijn de partijen zeer ongelijk, maar toch gc- looven wij dat WVB niet zoo heel gerust is. in ieder geval zal het aan spanning, niet ontbreken, en daar de wedstrijd om 12 uur aanvangt, is iedereen in de gele- genhheid bij te wonen. R.K.V.V. HERCULES. Zondag j-1. speelde Hercules met 4 in vallers tegen Vios 2 uit Tilburg welke volledig in het veld verscheen waardoor Hercules danig gehandicapt was. De Hercules-lui speelden een goed sa menspel, waartegen Vios 2 schijnbaar niet opgewassen bleek te zijn. Reeds na circa 15 minuten had Hercules succes, De bal belandde bij den linksbuiten, die hem op keurige wijze naar den midvoor plaatste en met een schitterend schot den doelman van Vios wist te passeeren. Vios werkte zich wel los, maar tot doelpunten konden zy het niet brengen. Nog voor de rust intrad wist Vios den gelijkmaker in het net te fabriceeren. Na de rust is Hercules geregeld in de meerderheid en wist onze midvoor nog 3 goals voor zijn rekening te nemen en den stand te brengen op 41. De Hercu les-lui vonden het schijnbaar niet genoeg met dezen voorsprong en het is de links binnen die er 51 van wist te maken. Vios werkte zich los en ging op het doel van Hercules af en verkleint haren ach terstand tot 52. 10 Minuten voor het einde weet onze linksbuiten het laatste doelpunt voor Hercules te noteeren en de stand werd 62 voor Hercules. Hiermede Hallo, hallo 8.30 Brussel Vlaanisch. 11.50 Droitwich. 3.50 Regional programma. 3.50 Regional programma. 5.35 Droitwich. 0.05 Regional programma. 7.30 Brussel Franscli. 8.20 Droitwich. 10.15 Berlijn. 8.00 Brussel Vlaamscli. Deutschlandsender. Keulen. Radio Parijs. Brussel Vlaamscli. Regional programma. Droitwich. Diversen. Droitwich. Regional programma. uur: Gramofoonmuziek van het R. D. u. Lichte Muziek, llja Spielt. deel 1 2. Dansorkest. Luna, Frau, deel 1 2. Zang en Ork. Bravo, Bravo, deel 1 2. Dansorkest. Murmelndcs Luftchen. 3 zingende zagen Leise, Leise fromme Weis. id. Gcburtstagfeier bei der Nachtig. James hok. Parade der Xylofonisten. id. Hong. Rhapsodic van Popper. B Cello en orkest. Mein Herz hat heutc Sonntag. Zigeunerorkest. Romania. Suite No. 2. id. Sic sind so liubsch. Viool en piano. Flagelett Walzer. idem. A 1G53 Liedjes die men nooit vergeet. orkest. 8.00 Droitwich. 11.20 Ralio Danmark. 0.20 9.50 10.20 11.20 1.20 3.50 5.20 5.50 0.10 7-8 A 3437 A 3212 A 1810 A 1102 A 3302 A 2811 A 3436 A 2175 3550 3152 A 3381 A 3553 232 I 3120 8.00 Brussel Vlaamscli. 0.20 Keulen. 0.50 Deutschlandsender. 10.20 Radio Parijs. 11.20 Brussel Vlaamscli. 12.50 Droitwich. 1.20 Regional programma. 4.35 Droitwich. 6.15 Regional programma. -8 uur Gramofoonmuziek van liet R. D. Wals- en Marsch-muziek. A 1806 Parischer Einzug Marsch. Orkest. L'nter dein Siegcnbaiincr. ld. 1722 Hoffballtanze. Wiener Bohème Orwst. Donausagen. id. A 1853 Radetzkyiiiarsch. Orkest. Torgauer Marsch. id. An der schonen blauen Donau. DaiisorK. Bad'nér Mad'len. Orkest. Wiener Burger. id. Royeal Court Ball Dances. Paul Godwin, In good old times. idem. Sommernacht am Starnberger See. Oberbayorn. An dor Scliirie War Grün. id. Kling-Klang. Zang en orkest. l)er Socman, ja der Seeman. id. Florentiner Marsch. Orkest. Einzug der Gladiatoren. id. .00 Driotwicli. .00 Beromunster. .10 Droitwich. .20 Radio Danmark. 8.00 Brussel Vlaamscli. 9.05 Keulen. 10.20 Radio Parijs. 11.20 Keulen. 12.20 Brussel Vlaamscli. 12.35 Droitwich. 1.20 Regional programma. 2.20 Droitwich. 5.20 Diversen. ;T.50 Droitwich. 6.10 Regional programma. 7s uur- Gramofoonmuziek van het R. D. 1$. Dansmuziek. 2336 Heut' küiinte ich. Zang en orkest. Nur du bringt mir das Glück. id. 3551 Zartlich eine Weisc klingt. Dansorkest. Eine Serenade klingt hei Nacht. id. A 3202 Zuckerschnutt. id. Wonnemond Hotel. id. A 3206 Hallo Madame. Zang en orkest. So Kiist nur die Katja. id. 3238 Ah Paris. Orkest Musette. Dans le p'tit Rristot. id. A1566 Pipsv my black baley. Dansorkest. Zwei Guitarren. id. A 2325 Heute inöclit' ich. Orkest. .\dieu. Adieu, ich geh'. id. 2323 Heut mein Schatz. id. Zigeunerblut. id. A 3382 Wir Ziehen durch die Heimat. id. Uns geh's immer fabelhaft. id. 8.00 Regional programma. 10.50 Droitwich. 11.00 Radio Danmark.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 10