Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. BURGERLIJKE STAND. DUSSEN. Wij herinneren DRUNEN. 2. 3. 4. 7. Jedigt Dt eer der kwam het einde van dezen wedstrijd. Hercules 2 speelde tegen Sarto 4 wel ke wedstryd eindigde in een 31 neder laag voor Hercules 2. Zondag a.s. speelt Hercules 2 thuis een competitiewedstrijd. Zij krijgt bezoek van Rapid 2 Kaatsheuvel. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer W. Jansen „it Tilburg en vangt aan om 12.30 uur, terwijl om 2.30 Hercules 1 bezoek krijgt van de Sporters 1 en 2 uit Drunen. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". Voor a.s. Zondag vermeldt het pro gramma slechts één wedstrijd en wel in Xieuwkuijk tusschen SDO en Hollandia. Deze ontmoeting zal zeer spannend zjjn want de ploegen zijn van gelijke sterkte. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Daar de Boys met hun senioren-elftal uitgespeeld zijn, zullen zij enkele weken rusl moeten houden. De junioren spelen a.s. Zondag hun be slissingswedstrijd. Dat zal er spannen. Aanvang drie uur. R.K.V.V. Be Ready. De aanvankelijk vastgestelde wedstrija tegen MVV is, doordat deze reeds Zondag j l, gespeeld is, komen te vervallen, waar door Be Ready rust heeft. Binnenkort zullen zij met hun nedêr- laag-tournooi een aanvang nemen. Veel succes. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Woensdagavond had onder groote be langstelling in café City bij H. de Ruyter te Waalwijk de 2de Biljartwedstrijd plaats voci de 4de finale om het Biljartkampi oenschap v. d. Langstraat. De jeugdige Capcllenaar Cor Quirijns zegevierde over zijn oudere partner Bart v. Engelen en plaatste zich hierdoor voor de 5e finale met een mooi gemiddelde van bijna 10. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt Bart v. Engelen Waalwijk 165 punten, 31 beurten, hoogste serie 21, gem. 5,32-'. Cor Quiryns Capelle 304 punten, 31 beurten, hoogste serie 40, gem. 9,80". Tevens staat Cor Quirijns nog steeds aan het hoofd met de hoogste serie 63, en op een na met het hoogste gemiddelde 1-3.20. De heer Leo v. Schijn del staat tot toe nog steeds als no. 1 met het hoogste gemiddelde namelijk 13.30. Maandagavond de laatste wedstrijd voor de 4de finale tusschen de heeren Leo v. Schijndel uit Waalwijk en Karei Dekkers uit 's-Bosch. Voor biljartliefhebbers een zeer span nende avond. BILJARTEN. Zondagmiddag om 12 uur komt in café City bij H. de Ruyter te Waalwijk het pas ontdekte amateur-biljartwonder een par tij spelen van 600 punten cadre tegen een van de beste spelers uit de Langstraat n.l. de heer Cor Quirijns uit Capelle. Wat diverse dagbladen over dezen 20- jarigen Helvoirden-speler den heer J. Kastelein geschreven hebben zal ieder Biljartliefhebber zich wel herinneren en zij zullen wel benieuwd zijn met hem kennis te maken. Biljartwedstrijd. Dinsdag speelde het 2e zestal van „Ons Genoegen" gevestigd in het café van den heer M. Kemperman een wedstrijd tegen „Z.H.B.-Bar" in het café van den heer Jac. Passier. De uitslag was alsvolgt: „Ons Genoegen" „Z.H.B.-Bar". Jos KlerkxP. Verhagen 10092 Sj. DijkstraP. v. Huiten 5875 W. v. d. HeijdenJac. Passier 3175 G. RomboutsAlf. Roxs 6675 J. RomboutsJ.Voogd 4475 P. HormanM. Brok 4975 348 467 Hoogste serie „Ons Genoegen", J. Rom bouts 11 carb. Hoogste serie „Z.H.B.-Bar", P. v. Hui ten 15 carb. Heusden. Vertrokken: Catherina P. M. J. Hob belen naar Made c.a. J. J. Kampman naar Meppel. Johanna v. d. Lee naar Vlijmen. DRUNEN. Van 19—26 April 1936. Geboren: Petr. Corn. dv. A. Kiviets- v. d. Wiel. Mart. Corn. z.v. M. v. Sluis- veld-Kempenaars. Huwelijken: Joh. v. d. Wenscli 24 jaar en Joh. Joozen 21 jaar. RAAMSDONK. Van 18 tot en met 24 April 1936. Geboorten: Jenneke d.v. Lammen v. Tilborgh-de Rooij. Cornelis Mart. z.v. Rocus S. van Seeters-Wintermans. Ro- cus S. z.v. Rocus S. van Seeters-Winter mans. Elisabeth A. Th. d.v. Antonius R. B. Bouwens-Schelle. Huwelijken: Embertus G. Berende, jm. oud 31 j. en Gerdina A. van Loon, jd. oud 30 j. Petrus M. Otjens, jm. oud 23 j. en Theodora E. Broeders, jd. oud 18 j. OverlijdenGodefridus Jac. Zagers, echtgen. van Johanna Smits, oud 48 jaren. Cornelia de Nijs, wede. van Marinus Remmeren, oud 77 jaren. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen te houden op Maandag, 4 Mei a.s., des nam. te 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken, w.o.: a. besluit van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verhuring van de voorm. onder- wijzerstvoning; b. mededeelingen van Gedeputeer de Staten dat de volgende be lastingverordeningen Koninklij ke goedkeuring hebben beko men: 1verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting; 2. verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting; 3. verordening tot heffing van secretarieleges. c. besluit van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van de raadsbesluiten tot vaststelling en wijziging der Bouwverorde- door een bekende harmonie of ander gezelschap een eere-concert gegeven worden. Behalve de voornoemde dingen zul len ook eenige attractie- en andere ker mistenten op het festival-terrein aan wezig zijn, zoodat er geen sprake is van een kermesse d' été, zooals reeds gemeld werd van bepaalde zijde. Het festival-comité zal Zaterdag avond in café Elshout in vergadering bijeen komen om 8 uur, ter bespreking der diverse aangelegenheden. Nieuwe Stationchef. Tot chef van het station Drunen Heusden is mefingang van 16 Mei be noemd dhr. L. Trommelen, thans in ge lijke functie op het station S. S. Hel- voirt. Werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkloozen 1 y2'. Peterselie 1%—2%; Radijs IJ/2 33^; Keelen J/2—-134: Asperges 20—50; Tulpen 35; Rabarber 2 5; Prij 2 8; Kervel 13—30, alles p. kistje; Buiten- landsche appel 4.359.38, Sinaasappel 5.005.60 p. kist. Gisteren 1 Mei vierde de heer Mimpen, alhier, zijn 75sten verjaardag. In 1935 herdacht de jarige zijn 50-ja- rig ambtsjubileum als onbezoldigd Rijksveldwachter en als gemeentelijk Polder-opzichter. Vele jaren was de heer Mimpen secretaris-penningmees ter van het Burgerlijk Armbestuur, ter wijl hij thans nog bestuurslid van het plaatselijk crisis-comité is. Bij zijn 40ste dienstjaar ontving de jarige de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau. Wij feliciteeren den heer Mimpen met zijn geboortedag en hopen, dat hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust zal moge genieten. ELSHOUT. De Bijzondere Vrijwillige Land storm hield haar jaarlijksch prijsschie ten op haar banen in den tuin van café H. van Hoorn. De Edelachtb. heer Mr. Th. v. d. Heijden, burgemeester van Drunen en tevens eere-voorzitter der afdeeling, was bij dezen wedstrijd aanwezig, ter wijl de fanfare der Jongens-congrega tie met haar aanwezigheid en muziek de wedstrijden opluisterde. Geschoten werd met K.S.O.-patro nen voor de corps, met een maximum van 100 punten, en op de vrije baan met een maximum van 50 punten. De uitslag van de corpswedstrijd is: geveer gereden kon hebben, een on derzoek in. Inderdaad vond inen op het erf van den café-houder A. L. een tweetal kof- Iers met gesmokkelde margarine en 6500 boekjes sigarettenpapier. De heer L. werd gearresteerd en in voorloopig arrest gesteld, ondanks zijn bewerin gen niets met deze smokkel-affaire uit staande te hebben. Volgens den heer L. kwamen tegen sluitingstijd een tweetal personen in zijn café, alwaar zij eenige consump tie gebruikten. Kort daarna arriveer de nog een 2-tal personen, waarna zij gezamenlijk in de richting Breda vertrokken. Het blijkt nu, dat deze individuen kans hebben gezien de smokkelwaar ongemerkt vanaf den auto op het erf van den heer L. te plaatsen, daar zij in hun aanvankelijke bedoeling, deze over te laden in een anderen wagen, werden gestoord. Op hun terugweg werden zij inge haald, maar toen was de wagen ledig. De niet onbelangrijke partij smokkel waar werd in beslag genomen, terwijl de heer L. den volgenden dag vrijge laten werd. Bijna was een onschuldige de dupe van de smokkelaarspractijken ge worden. Blijkens het verslag betreffende den toestand van het Kroondomein gedurende het jaar 1935, zijn de gron den van het Rentambt Werkendam Dordrecht Oosterhout (1741.84.44 H.A.) gelegen in de gemeenten Wer kendam, Dussen, Sliedrecht, Made c.a. (afd. Werkendam), Dubbeldam (afd. mng. 9. steeq met een respectabel aantal en de 1 L. Kleijn 93; 2 C. Pelders 93; 3 P. Dordrecht), Dussen, Made c.a., Heus- stand op de laatste Zaterdag van April v Huiten 93; 4 A. van Beek 93; 5 H. dcn, Geertruidenberg, Herpt, De Wes- 10S wprkloozen. waarvan 92 qe- Muskens 93; 6 A. v. d. Wiel 92; 7 M. ten en Oud-Heusden (afd. Oosterhout). er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per weekeveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik. WAALWIJK. Van 24 April1 Mei. Geboren: Elisabeth H. d.v. H. J. van Heijst-Geenen. Henricus A. A. z.v. J. A. de Bont-Verhoeven. Johanna A. d.v. P. M. v. d- Loo-Vermeer. Hilde- brand z.v. H. de Hoop-van Donk. Overleden: F. Oosterhout 78 j. echtg. van Antoinetta Ros. Huwelijksaangiften: Jacob Pot 30 j. en Elisabeth C. M. van Heumen 28 j., bei den Waalwijk. Johannes J. Kops 30j. Loon op Zand en Johanna A. J. Klevsen 28 j. Waalwijk. Marinus v. d- Mee 30 j. en Theodora L. v. d. Bogaart 27 j. beiden Waalwijk. Huwelijken: Johannes v. d. Heyden 28 j. en Teuntje H. Kramer 16 j- beiden Waalwijk. Johannes v. Gelder 27 j. en Francisca M. H. Sommers wed. van L. A. van Gelder 34 j. beiden Waalwijk. Gra- dus J. Sars 30 j. en Petronella M. Raay- makers 26 j. beiden Waalwijk. Jose- phus A. van Nunen 28 j. en Louisa M. Hurkmans 25 j. beiden Waalwijk. IngekomenJ. H. Kortekaas van Beek en Donk. Elisabeth A. F. Hüsken van 's-Hertogenbosch. B. G. Rooyman» van Dinteloord. H. J. Wels en gezin van Machtiging tot het doen van uit gaven op de posten der gemeente- begrooting 1936. Aangehouden verzoek van Adr. v. d. Wiel om verbetering van een woning met Rijks- en Gemeente steun, met voorstel van Burge meester en Wethouders. Vaststelling instructies gemeente geneesheer en -vroedvrouw. 5. Vaststelling raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening. 6. Wijziging verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch. Wijziging verordening op de hon denbelasting. Verzoeken om vermindering van pacht. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om voor reparatie- werk enz. aan de woning van het Hoofd der School te Elshout een crediet toe te staan van 400. Aanbesteding. Woensdag-voormiddag werd ten gemeentehuize alhier, aanbesteed de verbouwing van de R.K. Bijzondere Jongensschool en veldwachterswoning te Elshout, onder architectuur van den heer J. van Vlijmen te Vlijmen, voor rekening van het gemeentebestuur van Drunen. De bedragen zijn met inbegrip van een post van 400.— voor reparatie- werk aan de woning van het Hoofd der school. De raming was 5000.— buiten den post van 400.—. Er werd ingeschreven als volgt: J. v. Liempde, Nieuwkuijk 6476. J. Blonkers, Nieuwkuijk Fa. v. Iersel en Merkx, Drunen G. de Bont, Nieuwkuijk H. de Wit, Drunen Gebr. Jehoel, Drunen P. Kramer, Genderen M. v. Loon, Drunen F. Fressen, Drunen L. J. v. d. Staak, Heusden J. v. d. Loo, Drunen P. Groffen, Haarsteeg L. Kooien, Waalwijk Gunning volgens bestek. Festival. Het plan, dat door het festival-comi té 1936 werd ingediend, is heden goed gekeurd. Hiermede kunnen thans de vele nog te verrichten werkzaamheden voor het organiseeren van het festival voor goed een aanvang nemen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de verschillende comité-leden zullen door innige samen werking onderling en met de overheid een prachtig feest voor mekaar bren gen. Uit het goedgekeurde plan kunnen wij ontleenen: De opening van 't festival zal plaats hebben Zaterdag 27 Jïuni op het festi val-terrein in den tuin van café Th. Elshout, terwijl de officieele opening en en ontvangst van gezelschappen en autoriteiten op Zondag 28 Juni zal ge schieden. Op de beide festival-avonden zal was 105 werkloozen, waarvan 92 ge heel en 13 gedeeltelijk werkloos. Inzegening nieuwe kapel. De inzegening der nieuwe kapel van het St. Franciscus-gesticht alhier is vastgesteld op Zaterdag 9 Mei. Deze plechtigheid zal verricht worden door Pastoor Goossens, door wien ook de Eerste Plechtige H. Mis in de nieuwe kapel zal worden opgedragen. Het Zangkoor der Eerw. Broeders zal dan de drie-stemmige Mis van Pe- rosi uitvoeren. Wij vernemen dat alles in alle een voud en stilte zal verloopen. Ongeval. De arbeider J. V. kwam op de werk verschaffing met zijn voet onder een zandkar en liep daarbij ernstige kneu zingen op, zoodat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen en in een paar weken zijn werkzaamheden niet zal kunnen hervatten. Poging tot inbraak. In den nacht van Woensdag op Don derdag trachtten indringers bij de kin deren v. D. het huis binnen te dringen door een deur of raam. Zij probeerden reeds een en ander te forceeren, doch zijn waarschijnlijk door het hevig aan slaan van den hond op de loop gegaan. De bewoners konden zich intusschen dank zij hun hond, voorbereiden op een ontmoeting met de ongenoode gasten. Naar Pater Damiaan. 6354.— 6250.- 6150.- 6065.- 6050.— 6000.— 5998.- 5992.- 5992.- 5985.- 5879.- 5399.- De dappere Rome-reizigers van vo rig jaar, Frans Elshout en Jan Dekkers, respectievelijk hoofdleider en leider der plaatselijke Jonge Wacht, vertrekken Zondag per tandem naar Leuven. Zij zullen daar heen gaan als afge vaardigden der Pater Damiaan-groep van de Jonge Wacht, alhier, om Maan dag a.s. tegenwoordig te zijn bij de laatste eerbewijzen, die gegeven wor den aan 't stoffelijk overschot van Pa ter Damiaan, den held der Melaat- schen, bij de bijzetting daarvan te Leu ven. D. W. V. De watersportvereeniging D. W. V. hield een algemeene vergadering Don derdagavond in Uitspanningsoord ,,De Steegerf" van v. Keulen. Besloten werd het voorloopig be stuur te handhaven. Een concept-regle ment werd samengesteld, terwijl beslo ten werd het seizoen te openen met een kano-wedstrijd op Tweeden Pinkster dag a.s., waarvoor de noodige goed keuringen van de betrokken instanties nog moeten worden aangevraagd. Een drietal nieuwe leden traden wederom toe. Veiling Langstraat Drunen. Veilingbericht van 30 April 1936. Goudreinetten 2633, II 1320; Culemans 8—10, II 4—5; Smeets 13— 16; Klumpkes 16—20; Wijnzuur 13— 15; Tomaten 3942; .Witlof 11 17, II 7—10; III 4—6; Spinazie 2—5; As perges 55—66, II 35'50, III 20—30; Juin 2^/2—4; Sjalotte 6—10; Postelijn 13—16; Slavellen 2—4; Aardbeien 60 —80, alles per kg.; Bloemkool 11 16, II 6—10, III 3—5; Knolselderij 3—9; Sla 24II 1—2; Andijvie 1 1%; Witte Komkommers 1013; Groene Komkommers 1011; Aardbeien 1% 1/4- 1134—'1J4- aHes Per stuk- Peen 10—13, II 7—9; Selderij 6—8, Selderij pluk 1%, Selderij snij 1 Kleijn 87; 8 C. Kleijn 87; 9 A. Kem penaars 83: 10 C. Hamers 82; 11 G. Pulles 80; 12 Th. v. d. Besselaar 77; 13 A. Ceelen 76: 14 J. Brok 73; 15 H. v. d. Besselaar 65. De uitslag van de vrije baan is: le prijs P. v. Huiten 48; 2 C. Pelders 48: 3 L. Kleijn 47: 4 H. Hoorn 47; 5 H. Muskens 47: 6 A. v. d. Wiel 46. Na deze gezellige wedstrijden wer den de prijzen in café H. v. Hoorn uit gereikt, waarna de leden der B. V. L. nog lange tijd gezellig bijeen bleven. De voorbereidingen voor de vie ring van het gouden huwelijksfeest van het'echtpaar v. Son-Muskens zijn thans in volle gang. Een dameskoor en man nenkoor is samengesteld uit de buurt bewoners van het gouden echtpaar. Dit alles staat onder leiding van den heer P. Jansen. De Maria-vereering. Met de Meimaand komt ook de Ma ria-vereering wederom in Elshout meer op de voorgrond, dan op andere tijden van het jaar. Massa's pelgrims zullen dan optrek ken naar dit genade-oord van Maria, om aan de Wonderbare Moeder hun wenschen en verlangens bekend te maken of om Haar op bijzondere wijze te vereeren, zooals elk jaar gebruikelijk is. Terwijl P. Biekens even zijn rij wiel onbeheerd voor zijn woning liet staan, werd dit ontvreemd. Toen een broer van B. den weg op reed naar Drunen, namen plotseling een paar personen de vlucht van de berm van de weg, terwijl zij een fiets achter lieten. Dit bleek 't eigendom te zijn van B. De dieven waren bezig de lantaarn er af te schroeven. Op de Sluis alhier had een aanrij ding plaats tusschen den wielrijder P. van Tilburg en den opzichter dei- Heide Mij. mét zijn motor. De wiel rijder bekwam enkele verwondingen en moest verbonden worden. Het voor ste gedeelte van zijn rijwiel werd ge heel vernield. De motorrijder kwam er met eenige lichte ontvellingen af. Dezer dagen traden een tweetal dorpsgenooten, t.w. mej. N. v. Moer gestel en mej. D. Eichhout, in 't kloos ter der Eerw. Zusters van Liefde le Tilburg. Omtrent de smokkelaffaire aan de Keizersveersche brug kunnen we alsnog het volgende melden. Nabij bedoelde brug hadden crisis ambtenaren zich verdekt opgesteld, daar een auto, geladen met smokkel waar, uit de richting Breda werd ver wacht. Inderdaad verscheen na eenigen tijd de gesignaleerde auto, doch wist in de richting Gorcum te ontkomen. Na kor ten tijd keerde dezelfde wagen weder om terug! Aan het stop-bevel werd evenwel geen gehoor gegeven en in snelle vaart verdween de auto in de richting Breda. Een achtervolging werd ingezet en onder Raamsdonksveer slaagde men erin de auto tot staan te brengen. Bij onderzoek bleek deze evenwel geheel ledig te zijn! De chauf feur kon dan ook zijn weg vervolgen. De rijksambtenaren keerden terug ln voorbereiding is de oprichting van een waterschap van den Bies- bosch. De uitvoering van bedoelde plannen is nauw verbonden aan die van daarmee samenhangende werken, als de afsluiting van de Donge en Oude Maasje en de verzwaring van de bedijking en de wijziging van den loop van de bedijking ten Zuiden van Amer—Holl. Diep, Volkerak, Een dracht, enz., tot de Belgische grens. Over het algemeen zijn de gronden van middelmatige tot goede kwaliteit ter wijl ook de rietlanden een goeden naam genieten. De wegen verkeeren in goeden toestand en voldoen aan be paalde eischen. HANK. De R.K. Werkl. Vereen, vierde het feest van haar patroon St. Jozef. De dag werd begonnen met een algemee ne H. Communie. Des avonds had in het Bondsgebouw een algemeene le denvergadering plaats. De geest, advi seur sprak een hartelijk openings woord, waarna de secretaris zijn jaar verslag voorlas, hetwelk onveranderd werd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den pen ningmeestér ontleenen we het volgen de: De inkomsten bedroegen 1401.90, de uitgaven 1371.05, zoodat de kas sloot met een batig saldo van 30.85. Per 1 Jan. 1935 telde de vereeniging 172 leden. In het afgeloopen jaar tra den 4 personen als lid toe, terwijl er 8 de R.K.W.V. verlieten. De Jonge Werk man telde per 31 Dec. 1935: 13 leden. In den loop van het jaar werden 41 verzoekschriften ingediend, waarvan 29 met gunstig gevolg. In 15 geboorte- gevallen werd een bon van 3.uit gereikt. Vanaf 1 Maart 1935 was bij de Kleinvee-Centrale aa ncontributie ontvangen 81.—. Aan inleggeld 3.60. Aan gestorven dieren uitbetaald ƒ80.26. de Kleinvee-Centrale aan contributie 66 leden. Vanaf 1 Aug. 1935 was als agent voor de Mij. Concordia aange steld de heer H. W. Rijkers. De in komsten hiervoor bedroegen 700.47, de uitgaven 179.—. Voor de zieken kas waren de ontvangsten over 1935: 1258.03. Aan zieken uitgekeerd 623.38. De kas sloot met een batig saldo van 579.46. Op 15 October was een plaatselijke Commissie voor Jeugd- werkloozenzorg benoemd, bestaande uit het bestuur van de R.K. Werkl. Ver. en Jonge Werkman. De plaatse lijke collecte bracht 32.— op, welk bedrag naar het hoofdbestuur werd gezonden. Na het uitbrengen van dit keurig verzorgde jaarverslag van den pen ningmeester werd door de leden van de Jonge Werkman een aardig tooneel- stukje opgevoerd, dat zeer in den smaak viel. Hierna was aan de orde de verkie zing van 3 nieuwe bestuursleden in de ontstane vacature J. Rijkers, P. Verheijden en M. Wintermans, die zich niet meer beschikbaar stelden. Gekozen werden P. van der Pluijm, J. v. Dortmont en M. Huigen. De af tredende secretaris, de heer C. de Wit, werd als zoodanig wederom herkozen. In de kascommissie werden geko zen de heeren A. van Hees en M. de Wit. Hierna werd deze vergadering op de en stelden ter hoogte van de plaats tot waar de wagen op de heenreis on- gebruikelijke wijze gesloten.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11