PUROL er op! BURGERLIJKE STAND. Sportrubriek KANTONGERECHT. BOEKBESPREKING. RECHTZAKEN. KAATSHEUVEL. w. s. c. Het verzacht en geneest L. van Berkel 100 Ghr. van Berkel" 71 A. van Berkel 43 rd tot voorzitter van het waterschap Binnen de Oude Straat" gekozen Jhr. vjr Dr. B. de Roy van Zuijdewijn en t 'lid van het Dagelijksch bestuur in de vacature J. H. de Bruijn de heer B. van der Hoeven. De korfbalvereeniging „K.I.O.L. peelt a.s. Zaterdagnamiddag een com petitiewedstrijd tegen A.V.V. uit As- peren. Deze wedstrijd, welke voor K.I. qL. een thuiswedstrijd zou zijn, wordt vanwege den grooten afstand voor de bezoekende vereeniging gespeeld op bet terrein van A.K.C. te Almkerk. In verband met de op 16 dezer in onze provincie te houden luchtbescher- mingsoefening zal de burgemeester op Vrijdag 15 Mei a.s. des avonds 8 uur een bijeenkomst beleggen met de leden van de plaatselijke afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Deze vergadering wordt gehouden op het raadhuis te Vrijhoeve-Capelle. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond LOON-OP-ZAND. Voetprocessic. Op a.s. Zondag te uiterlijk drie uur in den morgen vertrekt van het Markt plein alhier de jaarlijksche voetproces sie naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. Naar ons wordt medege deeld zullen vermoedelijk ruim 260 per sonen aan den bedetocht deelnemen. De H. Mis van 6 uur zal tot intentie van de deelnemers aan de voetproces sie worden opgedragen, terwijl bij te rugkomst de tocht met een korte plech tigheid in de kerk zal worden gesloten. Gevallen. Woensdag klom een der zoons van den heer L., wonende aan den Klok- kenberg alhier, in een hoogen boom om te zien of in een ekstersnest daarin reeds eieren waren gelegd. Door toe vallige omstandigheden verloor de jon gen zijn evenwicht en tuimelde uit den boom. Hij verwondde zich ernstig aan den rug en de handen, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen, welke door den assistent van dok ter Smals verleend werd. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Om het landskampioenschap. Spannende derby in Til burg. Hoe zal T.O.P. de promotie-competitie inzetten? In dc competitie om het landskam pioenschap vraagt morgen vooral de NACEnschede onze aandacht. strijd NAC--Enschede onze u hri,Ks- „i, Zoowel Enschede als NAC hebben reeds i j nt c\o7P week 94 waarvan 64 getoond dat zij moeilijk te kloppen te- bedraagt deze week 94. waarvan o *tanders zijn. zij zullen elkaar in qeheel en 30 gedeeltelijk werkloos zijn, J?rac}1t weinig toegeven en een verdee- Hng der punten lijkl ons hier het meest waarschijnlijk. Ajax ontvangt Be Quick en we ver wachten wel dat deze ontmoeting op een overwinning voor Ajax zal uitloopcn. I)e strijd om een plaats in de 1ste klasse Zuid wordt morgen ingezet met een ontmoeting die reeds dadelijk ieders belangstelling vraagt en vooral in 1 il- burg heel wat beroering teweeg zal bren- hieronder waren 76 fabrieksarbeiders en 18 transportarbeiders. De werkloo- ;en welke zich niet bij de arbeidsbe middeling laten inschrijven, krijgen van je Werkloosheidskassen geen uitkee- ring meer. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. Keizer. In 't lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Muziekfeesten „Apollo". Nog slechts een 12-tal dagen schei den ons van de groote muziekfeesten welke de harmonie Apollo" op 21, 23 en 24 Mei a.s. organiseert. Op den con coursdag, die vastgesteld is op 21 Mei, (Hemelvaartsdag) komen 12 gezel schappen uit, w.o. 4 in zang en 8 in muziek. De zangvereeniging ,,Bel Can to" alhier schreef in met gemengd koor in de tweede afdeeling en als dubbel- mannenkwartet in de 3e afdeeling. Aan het festival dat Zaterdag en Zondag d.a.v. gegeven wordt, nemen een 20-tal vereenigingen op vocaal en instrumentaal gebied deel. Onder de deelnemers van Zaterdag zijn de beide bekende harmonieën van Loonopzand. De concoursdag wordt besloten met een concert van het Kon. 's-Hertogen- bosch' Mannenkoor onder leiding van den heer P. Kallenbach. Op Zaterdagavond wordt besloten met een concert welwillend aangebo den door het Kon. Muziekgezelschap huphonia en de Zangver. Bel Canto. Tot sluiting van den Zondagavond zal in de zaal van „Apollo een intie me avond gehouden worden, waarop de bekende familie „Hoffman" is g ën- gageerd. Aanrijding. Door 't plotseling spelenderwijs van het trottoir loopen werd Donderdag avond het 9-jarig zoontje van den heer P. van Es in de Hoofdstraat door een meisje met de fiets aangereden. Ver moedelijk werd het ventje door het voor-spatbord getroffen, waardoor een groote bloedende inscheuring in het linkerbeen ontstond. Hevig bloedend werd de jongen bij Dr. Vercauteren binnengedragen, die de eerste medische hulp verleende. Ongeval. Spelende op het terrein achter de schooltuin, kwam het 10-jarig zoontje van den heer P. Akkermans alhier op een afgesneden bremtak te vallen, waardoor het scheenbeen over een groote lengte werd opengescheurd en op 6 plaatsen gehecht moest worden. Jeugd-Luchtvaart-Club De „Kleine Wasserkuppe" vliegers. Maandag j.l. gaf de Jeugd-Lucht vaart-Club in de zaal van den heer v. Dun 'n luchtvaart-avond met filmver- tooning over de Nederlandsche vlieg tuigindustrie en de ontwikkeling der K.L.M. De zaal was slechts matig bezet. Allereerst gaf de heer Hagelen n uiteenzetting over de Jeugd Lucht vaartbeweging in Nederland. In deze rede bracht spr. dank aan den heer van Dun, die de zaal gratis aan de J.L.C. had afgestaan en aan 't patronaat, waarvan men t filmdoek had gekregen. Na de pauze werden de films ver toond. De film van de K.L.M. liet zien de ontwikkeling dezer Mij. vanaf haar oprichting, waarbij open oorlogsvlieg tuigen werden gebruikt, tot heden met de prachtige Fokkers en Douglassen. Hierna kwam de film der Ned. vlieg tuigindustrie. Deze liet de inrichting en bedrijven der vliegtuigfabrieken zien. Men zag o.a. geraamten van rompen en vleugels, de lasserij, montage, teeken kamer enz. burgw - - gen. NOAD vecht voor het behoud Willem II voor het heroveren van het lste klasserschap. Het zal er spannen en we weten niet wie we de overwinning moeten toeschrijven. Best kans dal ze de punlen samen deelen? TOP krijgt morgen ook haar eerste promotie-wedstrijd te spelen en krijgt daarvoor hezoek van FEC. We zijn be nieuwd naar den uitslag, maar dat 1 OP de sterkste in deze competitie zal blij ken gelooven we niet. VOS kan al aanstonds toonen dat zij haar 2de klasserschap te lief heeft om zich door de 3de klasser Helmondia te laten kloppen. In 3 D is slechts één wedstrijd vast gesteld n.l. Baardwijk—Nivema, waarbij we het op een overwinning voor de thuisclub houden. Programma voor Zondag a.s.: Kampioenschap van Nederland. AjaxBe Quick. NACEnschede. ZUID. Promotiecompetitie 2de Klasse. NOADWillem II. 2de Klasse A. TerneuzenDe Baronie. ZeelandiaGoes. BBCDOSKO. 2de Klasse B. VVV—Tegelen. Promotiecompetitie 3de Klasse. HulstBoeimeer. TOP—TEC. HelmondiaVOS. 3de Klasse D. Baardwijk—Nivema. WAALWIJK. Heden (Zaterdag)-middag W.S.C.-veteranen tegen A.V.W. Wij herinneren langs dezen weg nog even aan de aardige voetbalwedstrijd, welke hedenmiddag om 4 uur op het WSC-terrein gespeeld zal worden tus- schen het Veteranen-elftal van WSC en dat van de Ambtenaren Voetbalvereeni- ging Waalwijk. Bij het lezen der namen van het WM.- elftal bemerken wij, als curiositeit, dat niet minder dan zes van de acht be stuursleden hierin opgesteld zijn, n.l. de Voorzitter, Secretaris, Penningmeester, benevens 3 commissarissen. JULIANA. Zondag a.s. speelt het lste elftal haar laatsten thuiswedstrijd voor de compe titie en komt Nivema uit Den Bosch op bezoek. Wij vertrouwen dat onze Geel zwarten er Zondag nog eens alles op zullen zetten 0111 ook dezen wedstrijd tot een overwinning te brengen en zeer ze ker zullen vele sportliefhebbers dezen wedstrijd nog komen bijwonen. Aanvang om half drie. Juliana 2 speelt eveneens een thuis wedstrijd tegen Nivema 2. Aanvang om 12 uur. I. V. C. B. Kampioenschap van Nederland. SpartaanRKNAC. VolendamTreffers. Promotie 2de Klas. SchijndelLachapelle. jMEVOGennep. Promotie 3de Klas. NWCSarto. SDOESVD. WAALWIJK. R.K.VV. HERCULES. Het lste elftal speelde Zondag j.l. een vriendschappelijke wedstrijd tegen een combinatie 1 en 2 van de Sporters uit Drunen. Deze van beide zijden goed ge speelden wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor de Sporters. Het 2de elftal speelde den laatsteu competitiewedstrijd tegen Rapid 2 uit Kaatsheuvel, welke eindigde in een ver diende 42 overwinning voor Rapid. Voor Zondag zijn er voor Hercules geen wedstrijden vastgesteld. Het bestuur heeft dan ook getracht dezen Zondag niet stil te liggen en heeft om 12 uur een zeer interessante wedstrijd op het pro gram. Hercules 1 speelt namelijk een wedstrijd tegen de veteranen van Hercu les. Daar er onder de veteranen ver schillende goede krachten schuilen heeft Hercules nog niet zoo gemakelijk ge wonnen en het publiek kan dan ook op een pannenden wedstrijd rekenen. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer Schapendonk. Het bestuur heeft voor deze gelegen heid de entrée-prijzen verlaagd en ge bracht op 10 cent, zoodat het voor nie mand een bezwaar is dezen wedstrijd bij tc wonen. De opstelling van de Veteranen is als volgt Doel: C. van Weert. Achter: Jos Trimbach, N. N. Midden. Th. Pullens, N. Beerens, W. van Weert. Voor: J. van Helvoirt, J. v. Bokhoven. J. v. d. Wiel, H. v. d. Geld, P. de Haan. Het lste elftal der junioren speelt Zon dag een uitwedstrijd tegen WVB. Aan vang om 12 uur. Het 2de elftal speelt Zaterdag a.s. thuis tegen Quick B. Aanvang 3.30 uur. Rest nog te vermelden dat Hercu les 1 du grand complet tegen de Vetera nen in het veld zal verschijnen én spelen in blauwe shirts en zwarte broek, ter wijl de Veteranen uitkomen in roode shirts met gele baan en zwarte broek. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. Nauwelijks heeft ons eerste elftal de ontmoeting met HVV in eigen huis aciV- ter zich of opnieuw zien ze zich tegen over deze ploeg geplaatst. Thans zal HVV naar Raamsdonk komen stellig ook met het doel zoo mogelijk revanche te nemen op de 50 nederlaag welke ze verleden Zondag van onze jongens te slikken kreeg. Wij zullen dus nu in eigen huis partij moeten geven tegen de vertegenwoordigers uit Zevenbergsche Hoek. Of ons dat zoo goed zal afgaan als verleden Zondag is nog een vraag? Oogenschijnlyk zou men zeggen dat onze taak morgen, nu we in eigen huis spe len, lang niet zoo moeilijk zal wezen en toch zou de werkelijkheid wel eens an- .ders kunnen zijn. Want we mogen het ons niet ontveinzen dat de ploeg welke HVV verleden Zondag in het veld zond, maar kwalijk het aeheele eerste elftal van deze. club kon worden genoemd. Immers verschillende reserves hadden de plaatsen moeten aanvullen welke wa ren opengevallen vanwege het feit dat verschillende spelers van het eerste elfta. vrijaf hadden genomen om te Brussel den strijd BelgiëNederland te gaan zien. Zeer waarschijnlijk zullen we dus morgen een eenigszins andere ploeg voor ons zien dan verleden Zondag en hiermede meenen we wel terdege te mo gen rekening houden. Want het zou toch jammer zijn als we het aan onze eigen lichtvaardigheid zouden hebben te dan ken wanneer we morgen niet beslist als overwinnaar uit den strijd zouden ko men. We vertrouwen echter dat onze ploeg op haar qui vivé zal zijn en op heide punten beslag zal weten te leggen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Dussensche Boys-junioren spelen a.s. Zondag hun beslissingwedslrijd voor 't kampioenschap van de R.K. Lang- straatsche Jeugdcompetitie. De strijd gaat n.l. tegen Hercules A uit Waspik. Slagen de Boys-junioren erin dezen wedstrijd te winnen dan hebben zij een zoodanig puntenaantal bereikt dat door geen enkele andere club meer behaald kan worden. Zij behaalden uit 12 wedstrijden 21 winstpunten en verloren nog geen enkele partij. Aan spanning zal '1 a.s. Zondag op 't Boys-terrein niet ontbreken, zoodat ons een mooie kamp te wachten staat, die zeer zeker aller belangstelling \erdient. Deze belangrijke kamp vangt aan om 3 uur. De opstelling van 't Boys-elftal dat den strijd aanbindt tegen de ITerculanen is als volgt samengesteld: Doel: Joh. Wijtvliet. Achter: C. Hofmans en H. v. d. Pluijm. Midden: Joh. Heimans, A. Verhoeven en M. Schalken. Voor: G. Peterse, L. Glas, Joh. Sacht, W. Leenhouts en M. v. d. Broek. Reserve: H. Domeni. Als scheidsrechter zal fungeeren de heer W. Leenhouts. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". Het programma voor a.s. Zondag ver meldt slechts één wedstrijd in Haar steeg tusschen Hollandia en D\'\ uit Drunen, die niet zonder spanning zal \erloopen. De partijen zijn ongeveer even sterk, hoewel Hollandia met het voordeel van de thuiswedstrijd de pun ten wel voor zich zal houden. DRUNEN. Ondanks de overwinning van Juliana i 1 Zondag in den opnieuw gespeelden wedstrijd tegen de Boys-reserves van Vlijmen hebben de Drunensche r.port- enthousiasten nog lang niet alle hoop la ten varen. Voor Juliana is het echter nu maai een peulschilletje meer om 't kampiocn- Dlt moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen schap in de wacht te sleepen. Met Sporters en Haarsteeg staat Juliana gelijk in het aantal punten, doch de laatste .moet nog één wedstrijd spelen, terwijl de andere ploegen reeds geruimen tijd zijn uitgespeeld. Kan Juliana één van de beide punten hiervan bemachtigen, dan zijn zij de kampioen en gaat dit dus langs Sporters en Haarsteeg heen. Deze laatste wed strijd van Juliana spelen zij thuis in Boxtel tegen Jan van Arkel uit Ammcr- zoden. Het zal Juliana niet moeilijk vallen om J. v. Arkel na een 61 nederlaag in Am- merzoden thans met dezelfde cijfers klop te geven om daarmede tevens de kam pioenstitel tc behalen. 't Zou anders kunnen uitvallen, maar wij vinden het toch al zeer eigenaardig, dat juist J. v. Arkel deze laatste wed- r'rijd tegen de grootste kampioenscan- didaat van haar afdeeling moet spelen. Hiermede zal dan ook 't lot van Spor ters voor de komende competitie beslist zijn. Evenals in alles, kan het ook eigenaardig gaan in de voetbalwereld verzucht menig Druncnaar. Sporters 1 speelt thuis tegen HEG 1 uit Waalwijk een derde klasse I.V.C.B.'cr. Wij verwachten een spannende match van twee tegen elkaar opgaande ploegen. DVV zal haar krachten beproeven in Haarsteeg bij Hollandia, maar zal daar wel een nederlaag mee krijgen. SPRANG. S. D. O. A.s. Zaterdagmiddag half vijf zal op het terrein van de voetbalvereeniging SDO alhier een competitiewedstrijd ge speeld worden voor de Zaterdagmiddag competitie van den B.V.B. tusschen SDO 1 en Good Luck uit Raamsdonksveer. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Waal wij ksche Concoursbond. Zondag 5 Mei hield de W.C.B. een wed vlucht vanuit Neufvilles, afstand 148 K.M., los 9.30 uur, wind N.O.- Eerste duif 12.22.57; laatste duif 12.54.30. In concours 396. Uitslag is als volgt: Th. Duijvekam 1 2 13 33; Sjef Schoe- mans 3 14 38 40; Jac v. Engelen 4 92; J. Verhagen 5 15 17 88 93 121; Fr. Schoemans 6 26; J. v. Bladel 7 109 115; M. Leijtens 8 11 23 25 53; J. v. Veltho- ven 9 35 58 119; II. Knippels 10 67 68; A. v. Eijck 12 62 103; Th. v. d. Geld 16 24 104 131; W. v. Bokhoven 18 128; A. Stam 34 105; J. Kipping 20 32 37 41 42 57 63 70 96 99 100 111 114; A. van Hilst 21 22 78 79 110; A. Verhoeven 27 57 85 87: Th. de Ronde 28 30 44 54 59 66 112 125; K. Broumels 29 39 75; C. Witlox 31 118; J. Sleenhoff 36 64 80; Leo v. Gelder 43 71; G. v. Huiten 45 90 97 113 132; J. Leijtens 46 69; J. Schoe mans 47 123; P. L. Pullens 48 52 82 83 95 117 127; G. v. d. Kolk 49 en eerste overduif; P- v. Helvoirt 50; L. Strijk 51 126; G. Pullens 55 89 108; H. v. d. Pen nen 56 72; C. de Peffer 60; II. v.d. Wiel 61; G. Verhuist 65 81 94 98 116; M. v. <1. Griendt 73; G. Hamers 76 124; J. Ver hoofdstad 84; A. de Peffer 86; P. Schoe mans 91 101; II. Pullens 102 122; J. v. Bokhoven 106; J. Boot 107 130; M. Leen- heers 119; Leo Leijtens 120. BILJARTEN. Biljartwedstrijd. Dinsdag j.l. speelde dc biljartvereni ging „Z.H.B. BAR" gevestigd in het café van den heer Jac. Passier een vriend schappelijke wedstrijd tegen WBG 2 ge vestigd bij den heer A. van Berkel. De uitslag hiervan was als volgt: „Z.H.B. BAR". P. v. Huiten P. Verhagen .1. Voogd Jac Passier M. Brok M. Duquesnoy 56 100 100 75 75 59 Tataai 465 „W. B. C." B. Dollekens 35 M. Vugts 62 J. Hornes 75 Totaal 386 Hoogste serie W.B.C.L. van Berkel 14 caramb. Hoogste serie Z.H.B. BAR: J. Voogd 19 caramb. Uitspraken. W. F. P. G., Heusden, geen rijbewijs, 5 boete of 5 d.h. M. M. H. T., Waal wijk, linkerbocht houden, 5 boete of 5 {|.h. A. v. d. M., Sprang, leunen te gen gevel, /2 boete of 2 d.h. J. M. G. IJ., Drunen, steen schoppen, berisping A. G. S., Waalwijk, idem, 3 boete of 3 d.h. W. J. A. P., Waalwijk, loopen op weiland, berisping W. A. R., Waal wijk, idem, 3 boete of 3 d.h. G. A. de J., Sprang, straatschenderij, twee weken tuchtschool voorwaard. A. J. v. M., Kaatsheuvel, reflector, 3 boete of 3 d.h. Ga. v. d. S., Nieuwkuijk, rijwiel zon der licht, 3 boete of 3 d.h. WASPIK. Over de maand April 1936. Geboren: Cornelia P. dv. Johannes A. M. van Tilborgh en Paulina A. de Ruijler Adriana H. dv. Adrianus Langermans en Elisabeth J. Schapers Hendrikus zv. Lambertus Pols en Maria Krijnen. Gehuwd: Adrianus C. van Dongen 34 jaar en Geertruida M. E. van Etten 25 jaar Adrianus C. van Dongen 27 jaar en Maria Kemmeren 26 jaar. Overleden: Johanna Boom wed. van Petrus T. Gijsman 86 jaar Johanna Visscher wed. van Hendrikus G. Lu- kassen 85 jaar Petrus A. Smits 2 jaar. RAAMSDONK. Van 25 April tot en met 1 Mei 1936. Geboren: Maria H. dv. Godet'ridus J. Klerx en Cornelia van Geloof Hui bert D. zv. Adriaan Ottevanger en Elisabeth van Arkel Jacobus P. zv. Willem Joh. Butters en Geertrui Ro- senbrand. Huwelijken: Cornelis H. Klavers jm. oud 27 jaar en Johanna M. Broe ders, jd. oud 23 jaar. Overlijden: Johanna M. Fens, oud 4 maanden. Ingekomen: Frieda Fröndle, van Mannheim (Duitschland) naar aan boord Maria A. Staps, van Geer- truidenberg Stadsweg 1 naar K 107 Christiana A. van Alphen, van Gre- venbicht Boulevdrd 238 a naar F 78 Johanna M. Joore, van Amsterdam Prinsengracht 79 naar J 77 Johan nes H. van Dijk, van Bergh (Geld.) Leddam 9 F naar C 34 Cornelia.van Rijsingen, van Beekendonk A 76 naar J 45 Ludovicus T. van der Kaa, van Breda Bouwerijstr. 37 naar B 67 Cornelis M. Broos en gezin, van Oud- en Nieuw Gastel C 85 naar E 23 Susanna C. Boons, van Loonop zand Hoofdstr. 59 naar L 119 Pe- tronella J. Broeke, van Terhijden B 289 naar J 31 Hendricus B. C. A. van Beek, van Utrecht Laurens Reaal straat 52 bis naar J 31 Cornelia J. van Delft, van Drunen C 2 naar C 69 Hendricus J. M. Pols, van Maas- bree Blcrik Kloosterstr. 2 naar aan boord Cornelia J. van Hulst, van Huijbergen A 41 naar J 34. Vertrokken: Petronella van Strien, van K 115 naar Breda Comeetstr. 10 Friederika A. Snijders, van A 37 naar Breda Karrestr. 23 Pieter Drok, van F 18 naar Zwollerkerspel Laag Zuthem C 40 I Petronella A. Jansen, van A 82 naar Made Schans A 275 Gerardus C. van der Plas, van A 82 naar Oisterwijk Huize Ca- trienburg A 85 Cornelis J. van Strien en gezin, van L 79 naar Ooster- liout Bredasche weg G 80 Martijna W. van Bracht, van I 24 naar Eind hoven Parklaan 81 Diaconessenhuis Gijsbertus van Schouwen en gezin, van H 29 naar Teteringen Oosterhout- scheweg 103 Adriana de Wijs, van D 38 naar Gilze Johannes Hub. Vermeercn en gezin, van aan boord naar Rotterdam Herman Costerstr. 61 B Albert us Joh. van Schouwen, van H 29 naar Geertruidenberg Zuid- wal A 57 Antonius Job. van Vugt en gezin, van aan boord naar Rotter dam Beursplein Sch. beur. Adria nus M. de Meijer, van G 54 naar Loon opzand Kaatsheuvel St. Antoniusmis- siehuis Martinus P. Zijlmans, van D 32 naar Vreeswijk Molenstr. 17 Dieuwke A. Knol, van E 60 naar Leeuwarden Japikstr. 57. Ernest Claes: „Pastoor Campens Zaliger". Geb. ƒ2,90. Wereldbibliotheek A'dam. Ontroerend ernstig en tintelend van humor tevens is dit schoone boek, waar in het leven is beschreven van pastoor Campens. Hij was de ziel van zyn paro chianen, die leefde, werkte en bad voor hen. De teekening van dit platelandsle- ven is zoo schoon en zoo aantrekkelijk; het heeft ook immers slechts waarde voor hen, die het niet voor nóg zooveel wen- schen tc ruilen voor het nummerzijn in de groote stad. En dan met zoo'n pastoor als middelpunt! Hier hebt ge een boek, dat schoon is en verheffend. De rechtbank wees in hooger beroep vonnis tegen: K. S. de J., schilder te Eethen, over treding vogel wet, vonnis bevestigd. A. v. Z., Drunen, mollewet, vonnis in hooger beroep ƒ0.50 boete of 1 dag hech tenis. Ursula Parrott: „Het menschelijk Hart". Zuid-Holl. U. M. Den Haag. Het zijn blijkbaar louter stoere romans, die een plaats vinden in de „Cultuur serie". Willy Corsari is de bewerkster van dezen Amerikaanschen familieroman die loopt van 1877—1930 en drie deelen omvat. Het doel van de schrijfster is aan te toonen, dat, wat er ook in den loop der tijden mag zyn veranderd, het men schelijk hart, in zijn strijd en verlangen, hetzelfde is gebleven. Het is een boeiend, realistisch geheel geworden, dat nergens langdradig wordt door al te uitvoerige milieu-schilderingen, waardoor dergelij ke romans zoo dikwijls gevaar loopen te gaan vervelen; integendeel, het zal voor velen welkome ontspanningslectuur bie- den. w v

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7