BINNENLAND. INGEZONDEN STOKKEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. R. K. DIENSTBODE Boekbespreking Gemengd Nieuws. Sport. Advertentiën Voor direct gevraagd: Notaris CHRIST Notaris CHRIST maakt; ze kwamen neer op de uitgifte door de regeering van z.g. waarde bons, waarop de betrokkenen goedkoop vleesch bij den vleeschhandel zouden kunnen verkrijgen. Men raakte het vrijwel eens met het departement en alleen over de wijze waarop een en an der moest worden geregeld, bestond nog verschil van zienswijze. Besloten werd, dat de bonden de controlemaat regelen nog eens onder de oogen zou den zien en dat in de vier groote ste den een proef zou worden genomen. Plotseling werden de slagers echter opgeschrikt door het bericht, dat toch tot inblikken zou worden overgegaan. De minister van Landbouw heeft ech ter bericht, dat hij van het bericht niets afwist en dat het afkomstig zou zijn van den minister van sociale zaken. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw deelde mede, dat... de bonden zich maar met een briefje tot den minister van sociale zaken moes ten richten met de vraag, of het bericht juist was! De departementen zelve schijnen zelfs niet aan elkaar te durven vragen, of het waar is, dat de een den ander in de wielen rijdt! De bonden hebben er feestelijk voor bedankt en intusschen verscheen in de pers een nader bericht, dat reeds een bestelling voor het inblikken is geplaatst. De spreker, die dat alles mededeelde, verklaarde dat hij niets verwachtte van een nieuwe conferentie met minister DeckersjBHij is er van overtuigd, dat de minister van Landbouw tegen inblikken is, maar de landbouwminister kan er blijkbaar niets tegen doen, dat zijn col lega van sociale zaken besluit zon der overleg! om op eigen gelegen heid tot inblikken over te gaant Mensch, erger je niet! MR. W. UMMELS. f Donderdagmiddag is ie 's Bosch op 65 jarigen leeftijd overleden mr. W. M. Ummels, vice president der recht bank aldaar. DE TOESTAND IN INDIë. Bij de behandeling van de Indische begrooting in de Eerste Kamer heeft minister Colijn o.m. 't volgende ge zegd Indië is armer dan Nederland, doch de budgetaire positie is daar veel beter. De nu getroffen regeling is de meest juiste: Nederland heeft Indië van 125 millioen schuld ontlast, betaalt hiervan 4 pCt. rente en zal die na consolidatie in 40 jaren aflossen. Hiertegenover kan Indië gedurende 3 jaren over telkens f 8'/3 millioen kasgeld beschik ken. Hoofddoel voor 's ministers financieel beleid is van den aanvang af geweest het stopzetten van de schuldtoeneming op de Indische begrooting. Aan de be grooting 1934 kon spr. niet veel meer doen. Toen was er een tekort op den gewonen dienst van f83 millioen, het volgende jaar was dit f 49 millioen, voor 1936 f 11 millioen. Erwaren gelukkig eenige overschotten op buitengewone diensten en zoo zijn voor 1934, 1935 en 1934 op de reke ning ten slotte de tekorten nog ver dwenen. De minister hoopte, dat de begrooting 1937 ook zonder d:ze bij zondere omstandigheden, geen tekort zal vertoonen. Daarmede is het volgend jaar hopelijk de eerste mijlpaal geslagen. Uit de voorloopige cijfers putte de minister het vertrouwen, dat dit zal lukken (bravo's) Dj ministerraad zal a.s. Dinsdag over zijn defenisevoorstellen voor Indië beslissen en de benoeming van een nieuwen gouverneur generaal kan in Juni tegemoet worden gezien. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De 68 jarige landbouwer T. N wo nende te Doezum, gemeente Groote- gas, is, toen hij gistermiddag per rijwiel langs de vaart reed, doordat er een steen op den weg lag, te water geraakt en verdronken. Nabij het veer over de Maas te Oeffeit is mej. D uit Gennep te water geraakt. De veerman wist de drenkelinge op het droge te trekken, doch het is niet gelukt haar tot be wustzijn te brengen. Eenige uren later is zij overleden. KINDJE IN WASCHTOBBE VERDRONKEN. Donderdagmorgen was vrouw B. te Dongen, in de Kanaalstraat, bezij het waachgoed op de bleek te leggen. Haar tweejarig zoontje A. J. speelde achter het huis bij de waschtobbe Toen de moeder weg was, heeft het ventje een kinderstoeltje gepakt waarna hij er op klauterde om een speelgoedbootje te laten varen Daarbij heeft hij het evenwicht verloren en is voorover in de tobbe gevallen, die gevuld was met dekens en water Het kereltje heeft nog getracht zich op te richten, maar woelde zich daarbij in de dekens vast. Toen de moeder terug kwam was het ver dronken. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Vrijdagnacht is de 40 jarige hotel portier C. van Oosterhout op het kruis punt Wilhelminastraat Nieuwe Ginni- kenstraat te B'eda, aoordat hij een naderende taxi geen voorrang verleende, door deze taxi gegrepen en tegen den grond geslingerd. In hopeloozen toe stand werd hij naar het St. Ignatius ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Hij laat een vrouw en negen kinderen achter. OPLICHTER MET FANTASIE. Hotelhouder en chauffeur de dupe. Een sluwe oplichter heelt dezer dagen verscheidene hotel-en restau ranthouders leelijk bij den neus genomen. Ook een taxi-onderneming te Oss is het slachtoffer van 's mans bedriegelijke ptaktijken geworden, meldt De Telegraaf. Dezer dagen vervoegde zich bij een hotelhouder te Oss een elegant gekleed heer, die den wensch te kennen gaf in het hotel te over. nachten. De vreemdeling gaf voor een broer te zijn van een bekend medicus uit Nijmegen en vertelde verder, dat hij als verslaggever verbonden was aan een dagblad uit Rotterdam, waarvoor hij weten, schappelijke excursies moest maken De avond werd in het restaurant gezellig doorgebracht. De vreemde ling scheen zich zeer op zijn gemak te voelen en door het g^ven van verschillende consumpties wist hij spoedig de harten van de overige gasten te winnen. Er werd een kaartje gelegd en een glaasje wijn geschonken, kortom hef ging er tot laat in den avond gezellig toe. Den volgenden morgen belde de hotelgast een taxi-ondernemer ter plaatse op, waar hij een taxi bestelde om, zooals hij voorwendde, een inspectiereis van ca. 300 K.M te maken. Eerst onderhandelde hij nog wat over het tarief, doch spoedig werden beide partijen het over den prijs eens. De auto kwam voor en de vreemdeling deelde voor zijn vertrek aan den hotelhouder nog mede, dat hij dienzelfden avond weer in het hotel zou terugkeeren. Daarop ving de reis aan. De tocht ging eerst naar Arnhem, waar de reis werd onderbroken om in een groot hotelrestaurant nabij het station een diner te gaan gebruiken. Ook voor den chauffeur werd een voortreffelijk middagmaal besteld. Terloops informeerde de pseudo verslaggever eens bij den ober- kellner naar de prijzen voor logies in dit hotel. Nadat hem de ge wenschte inlichtingen waren ver strekt, verzocht de »jouinalist« twee kamers te reserveeren voor den komenden nacht, een voor hemzelf en een voor den chauffeur. Ook hier noemde de vreemdeling zich weer verslaggever. De kosten voor de diners zou hij dan wel, zoo zeide hij, tegelijk met de hotel rekening voldoen. Nu ging de reis verder naar Amersfoort, nadat in diverse plaatsen onderweg halt was gehouden. Hier stapte de passagier even uit om eens bij couranten kiosken en boekwinkels te gaan informeeren naar het aantal exem plaren, dat van »zijn blad« weke lijks werd verkocht. In Amersfoort aangekomen het was inmiddels avond geworden verklaarde de pseudo.verslag gever, dat hij de reis voor dien dag wilde beëindigen en in een hotel bestelde hij twee kamers voor dien nacht. Nu ging de chauffeur argwaan koesteren en vroeg eens heel voorzichtig aan zijn cliënt om een voorloopige afrekening. De reiziger toonde hem toen een aan. stelling van het blad, waarop ver meld stond, dat hij als inspecteur daarbij in dienst zou zijn. Hij verzocht den chauffeur zich niet bezorgd te maken en den volgenden morgen om acht uui gereed te zijn om hem naar Oss terug te brengen, waar dan zou worden afgerekend. Zoowel de chautfeur als de pseudo- verslaggever betrokken daarop hun kamers, doch wie schetst de ver. bazing van den chauffeur, toen den volgenden morgen om acht uur bleek, dat zijn cliënt was ge vlogen. Volgens den hotelportier had hij hel hotel reeds om zeven uur verlaten en den chauffeur bleef derhalve niets anders over dan zijn eigen logies te betalen en naar Oss terug te keeren. Vooraf deed hij echter bij de recherche in Amersfoort nog aan. gifte van 't geval. Een signalement werd verspreid en gisteren is men er in geslaagd de identiteit van den man vast te stellen. Het is een zekere A. v. d Sch. uit Tilburg, wiens opsporing en aanhouding thans wordt verzocht. Men zal zich herinneren dat voor eenigen tijd te Waalwijk hetzelfde spelletje werd uitgehaald en we! door hetzelfde heerschap Hij schijnt dus dat avontuurlijke en goedkoop leventje nogal een heelen tijd te kunnen volhouden. Misschien kan hij nu binnenkort wat uitrusten van al dat trekken (Buiten verantwoording van de Red.) Waalwijk, 15 Mei 1936. Aan de Echo van het Zuiden te Waalwijk. Mijnheer de Redacteur, Mag ik U beleefd verzoeken om op name van het volgende, waarvoor ik U bij voorbaat dank zeg. Met belangstelling heb ik kennis ge nomen van het bericht ,.De Schoenin dustrie in Nood" in Uw blad van Woensdag 13 Mei, waarbij gewezen wordt op de activiteit der Pers, met uitzondering echter van de groote bla den, tot wie de noodtoestand in de schoenindustrie blijkbaar nog niet is doorgedrongen. Verder wijst U erop, dat de te voe ren actie langs andere banen moet worden geleid en niet zooals thans, dat hier en daar in de pers noodkreten op stijgen, waarvoor de gegevens uit ver schillende bronnen worden geput. Mijnheer de Redacteur, ik kan het met U eens zijn. dat de stuwende kracht moet uitgaan van de federatie, doch waar deze tot heden in gebreke blijft, is het toe te juichen, dat buiten de federatie om de aandacht op dezen onhoudbaren toestand in de schoenin dustrie wordt gevestigd. Het is ook toe te juichen, dat schoen fabrikanten individueel zich tot den Minister wenden en wijzen op den toe stand in deze industrie en vooral is het te waardeeren, dat de Provinciale en Plaatselijke Pers, daar, waar de fede ratie in gebreke blijft, uit eigen bewe ging wijst op den nijpenden nood en hierdoor mogelijk een actie voorbereidt, die er mijns inziens reeds lang had moe ten zijn. De tijd is thans voorbij, dat maar steeds besprekingen achter gesloten deuren worden gevoerd, doch wel is het de hoogste tijd. dat een actie wordt ingeluid, waarvan een zoodanige kracht zal uitgaan, dat de Regeering in Den Haag zich bewust wordt, dat" de Ne- derlandsche Schoenindustrie groote be langen te verdedigen heeft en zij hier voor eischt den volledigen steun en medewerking van ons Landsbestuur. Dat de Federatie van Schoenfabri kanten alle belanghebbenden in de schoenindustrie tot een bijeenkomst oproepe, óók die, welke buiten de Fe deratie staan. Laat hen daar vaststellen, wat nood zakelijk gebeuren moet! Niet uitstellen, doch onmiddellijk aanpakken en zoo noodig allen opgetrokken naar Den Haag, om cfaar getuigenis af te leggen, dat de vertegenwoordigers dezer indus trie bereid zijn tot het laatste stand te houden wanneer het gaat om de ver dediging der hoogste rechten en belan gen van dit eens zoo nijver deel onzer Nederlandsche bevolking. Ook de Nederlandsche Pers moet in zijn geheel bij dezen oproep worden be trokken. Laat ons toch vooral niet doodstaren op de mislukking van het groote ordeningswerk, dat de Centrale H.L.S. trachtte te verwezenlijken. Het is thans niet mijn bedoeling om hier te bespreken, welke oorzaken tot deze mislukking hebben geleid. Onge twijfeld zal de schoenindustrie nog meer teleurstellingen te verduren heb ben, alvorens de atmosfeer, waarin zij gehuld is, zal gezuiverd zijn. Hierom echter niet geaarzeld. EEN SCHOENFABRIKANT. Wij zijn het volkomen met inzen der eens, dat zoo krachtig mogelijk actie moet worden gevoerd. Daarop hebben we reeds vroeger gewezen, toen we „den geest van 1934" in ons blad op riepen. Wy juichen het toe dat van alle zijden de aandacht op den noodtoestand wordt gevestigd, maar naast de pers en de individueele actie moet de gezamen lijke actie; daarom lijkt ons dan het idee van inzender, n.l. een algemecne bijeen komst der industrie, zeer aanbevelens waardig en dan hoe eerder hoe beter. I)e bedoeling van ons artikeltje was vooral er op te wijzen dal men duidelijk moet vaststellen wat noodzakelijk ge béuren moet. Er zijn zooveel wenschen, eischen misschien, die men toch niet alle verwezenlijkt krijgt. Laat men daar om duidelijk aangeven het eerst noodigc voor het behoud der industrie en daar op in de pers, in de algemeene actie, in de individueele pogingen z'n kracht zet ten. Wij bedoelenallen werken voor dezelfde wenschen of eischen. RED. WAALWIJK. Van 8—15 Mei 1936. Geboren Antonius J. zv J. van Ravenstein-Kort- hout. Elisabeth P. M. dv P. L. van Engelen-van de Wiel. Catharina J. P. M. dv F. A. J. M. Baars-Röwer. Nico- laas J. A. M. zv W. Th. Verhoeven-Ligt- voet. Elisabeth M. dv II. G. Pulles van der Linden. Overleden Cornelia v. d. Bijl, echtg. van C. .1. Mutsaerts, 59 jaar. Hendricus Win- gels, echtg. van Aa. Kuijpers, 86 jaar. Huwelijks-aangiften W. H. Schoondermark, 27 jaar en E. W. van Herwijnen, 29 jaar, beiden alh. J. J. Smulders, 29 jaar, wonende te Utrecht en W. M. Fooy, 26 jaar, alhier. M. Mens, 33 jaar, wonende te Loon op Zand en M. A. C. van Heijst, 29 jaat», alhier. Gehuwd P. C. Trimbach, 28 jaar en M. A. P. van Heel, 33 jaar, beiden alhier. W. P. C. de Bont, 46 jaar en C. M. van Kem pen, 50 jaar, beiden alhier. J. Pot, 30 jaar en 1-2. C. M. Heumen, 28 inar, beiden alhier. J. F. van den Broek, 28 jaar te Heusden en M. J. M. Verhoeven, 28 jaar, alhier. Ingekomen Ca. Ma. Hagelaar van Engelen. A. J. M. Kuijsten van Sprang-Capelle. Ma. Fa. H. J. Gronen van Amsterdam. P. Petroff van Amsterdam. G. C. C. van Somcren van Velp. Aa. A. W. M. van Delft van Dongen. Aa. Binder van Salzburg. G. P. Rekkers en gezin van Waspik. Ha. Muller van Oisterwyk. Vertrokken Ga. H. L. Hendriks naar Alkcmade. Ba. J. M. van Dartel naar Rosmalen. Chr. van Rooye naar Zevenaar. Anto- nia Ros naar Tilburg. H. v. d. Bij! naar Dordrecht. Ga. C. Pulles naar Eindhoven. DRUNEN. Geboren Benrica Johanna Cornelia, dv Petrus Houdyk en Cornelia Henskens. Chris- tiaan Johannes Maria zv Joannes Ma theus Joseph Tielemans en Arnolda Hen- drika Hamers. Gerarda Antonia Lu cia dv Cornelis Aufridus Radbodus van Drunen en Maria Lucia van den Bosch. Kendrika Agnes Maria dv Adrianus J(/hannes Nicolaas Ketels en Jojianna Antoinetta de Gouw. Overleden: Antonius Adrianus Josephus van Kin deren, 62 jaar. Paulus de Werd, 75 jaar. Geh uwd Johan van der Meijden, 38 jaar en An- toinetta Smits, 32 jaar. Antonius Jo hannes van Drunen, 30 jaar en Maria Cornelia van de Wiel, 24 jaar. RAAMSDONK. Van 2 tot en met 8 Mei 1936. Geboren Willempje J. C. dv Willem Blok en Elisabeth A. van Zoest. Petronella dv Petrus Ger. van den Kieboom en Hui- berdina A. van Dongen. Carolina W. dv Johannes de Geus en Arina van Ben- nekom. Huberta P. dv Hubertus Joh. Kuysters en Hendrica P. van Strien. Gehuwd Johannes L. Verschure, jin. oud 32 j. en Maria A. Boons, jd., oud 26 jaar. Huibertus Toebok, jm. oud 30 jaar en Adriana G. Oome, jd. oud 27 jaar. Pe trus A. Emmen, jm. oud 29 jaar en An- tonetta P. van Seters, jd. oud 26 j. Overleden: Arnold'us Adr. Konings, wedr. van Cornelia J. Verhoeven, oud 85 jaar. Petronella van den Kieboom, oud 2 dagen. BILJARTEN. WAALWIJK. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Woensdagavond had in Café City bij H. de Ruijter te Waalwijk, de wedstrijd plaats om den 3en en 4en prijs om het biljarlkampioenschap van de Langstraat tusschen de heeren Karei Dekkers uit Den Bosch en Bart van Engelen uit Waalwijk. De Waalwyker liet zich van zijn oude zijde kennen, daar hij werke lijk dezen avond in bijzonder goede con ditie was. Hij maakte n.l. in zijn 21e beurt een mooi opgezette serie van 95 ca ramboles, waarmee hij tot op heden met de hoogste serie no. 1 staat. De uitslag van deze partij was als volgt: Bart van Engelen, Waalwijk: 300 pnt., 37 beurten, serie 95, gem. 8.10. Karei Dekkers, 's-Bosch: 173 pnt., 37 beurten, serie 36, gem. 4.67s. A.s. Woensdagavond de slotparty tus schen de heeren Cor Quiryns uit Capelle en Frans van Helvoirt uit Waalwijk om den len en 2en prijs. Op dezen laatsten wedstrijd komen wij in het blad van a.s. Woensdag nader terug. Waalwijk 15 Mei 1936. Eieren 21/3 3 cent. Biggen f 10 13 VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van 14 Mei 1936. Aardbeien 0582 c.; id. II 4000 c. id. Ill 2032 c.; Asperges 1724 c.; id. II 1010 c.; id. Ill 59 c.; id. blauw 715 c.; Spinazie 23 c.; Wor telen 1 y23 c.; Sjalotten 09 c.; Pos- telijn 4—7 c.; Tomaten 48—52 c.; Snij- boonen 00 c.; Rabarber 12)4 c.; al les per kg. Bloemkool 1015 c.; idem II 09 c.; idem III 1 )4 5 c.; Sla 12 c.; Knolselderij 08 c.; Andijvie 11)4 c.; Witte komkommers 79)4 c.; id. II 57)4 c.; id. Ill 34)4 c.; Groene komkommers 08 c.; id. II 4)46 c. id. Ill 34 c., alles per stuk. Bos peen 710 c.; id. II 20 c.; Radijs y21)4 c.; Keelen ,/31 c.; Sel derij 40 c.; idem pluk J/31)4 c>; idem snij Va1 c.; Rabarber 1— 3U c.; Preij 1)46 c.; Tulpen 24 c.: Peterselie 11% CG alles per bos. Peterselie 1015 et. per kistje. Sinaasappelen ƒ0.507.00 p. kist. M. A. Aldanov: „De Sleutel" (2e druk). Ing. 1,—; Geb. 1,50. Van Holkema Warendorf Amsterdam. Nog een deeltje uit de „Echo-serie". In het centrum staat een moord, toch is het geen crimineele roman. Voor een groot gedeelte is het een spannende de tective-roman, meer is het niet. Deze Russ. roman is veel meer dan dat alles. Hij schildert in boeiende tafereelen de Russ. intelligentia, d.z. de hoogere, zgn. ontwikkelde standen, vlak voor het uit breken van de revolutie, in den tijd van den moord op Raspoetin. Hij eindigt niet bet uitbreken van de catastrofe, waardoor de geheele Russ. samenleving in den af grond zal worden gesleurd. W. V. lnplaats van kaarten. ONDERTROUWD BERNARD DE RONDE en TRUUS VAN DER WIEL. Waalwijk, 15 Mei 1936. Stationsstr. 17 Putstraat 21. Huwelijksvoltrekking4 Juni a.s. Degenen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen den heer FRANS OOSTERHOUT, gewoond heb bende te Waalwijk aan de Stalionsslraat 44 en aldaar overleden 24 April 1936, ge. lieven daarvan opgave en be taling te doen ten kantore van den Notaris CHRIST te Waal wijk vóór 1 Juni 1936. zelfstandig kunnende werken. Aanmelden 55786 BAARDWIJKSCHESTR. 72. te Waalwijk, zal op Dinsdag 26 Mei 1936 des nam. 2 uur voor en ten huize van Mejuffrouw CLASINA M. PULLENS te Baardwijk Laag einde 23, om contant geld, publiek verkoopen EEN GEDEELTELIJKEN INBOEDEL, waaronder: tafeltje, stoelen, schilderijen, spiegel, cocos loopers en matten, petroleum kacheltje, petroleumstelletjes, trappen, vegers, waschmand en waschketels, emmers, vergiet, potten en pannen, glas— en aardewerk en hetgeen verder ten verkoop zal worden aan geboden. De goederen zijn te bezichtigen een uur voor den aanvang der verkooping. 55788 te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer N. C. VAN DONGEN te Waalwijk publiek verkoopen EEN PERCEEL BOUW TERREIN gelegen aan de Zuidzijde van de Juliana- straatteWaalwijk, kadaster Gemeente Waalwijk Sectie B no. 2951 groot 12 Aren 75 centiaren, bij verkooper in gebruik. Aanvaarding in gebruik door kooper bij betaling der koop- penningen. Betaling der kooppenningen voor of op 22 Juli 1936. Lasten voor kooper van de aanvaarding. De veiling zal worden ge houden te Waalwijk in Hotel VERWIEL Woensdag 27 Mei '36 bij inzet, en Woensdag 10 Juni 1936 bij toeslag, telkens des avonds 7 uur. 55789

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2