Koken, wasschen en strijken op een Toch zóó zuinig!.:. 1» H.deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten RADIO-PROGRAMMA. faterdag 16 Mei 1936. No. 40. De Echo van het Zuiden. Derde Blad ieo school voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Waalwijk. geeft zóóveel bespa ring, dat U van deze besparing voor tien tallen guldens andere noodige dingen kunt koopen. Meer dan 150 „Demon"-koopers in Waalwijk en Om geving hebben teza men vorig jaar op deze wijze minstens 7500 gulden kunnen besteden aan kleeren, schoenen enz. Fa. ANTON HOLTGREFE Heerenkleeding naar maat Ieder onderwijzer kent ze: de „stief- jnderen der natuur", wier geestver- |o<*ens hen niet in staat stellen het >wone lager onderwijs te volgen, de |f. of twaalfjarige leerlingen, die in ft eerste, tweede, hoogstens derde lerjaar der lagere school blijven han- L veel te groot zijn voor hun omge- jng, vaak onhandelbaar, de remmen i de klas, de plaag voor de onderwij- U, evenzeer als de school de nacht- lerrie voor deze geestelijk-misdeelde jnderen is. Die z.g. domme kinderen hebben al jveel onaangenaamheden op en hij [hooi maar al te vaak ook in huis L medegemaakt, dat ze geestelijk- (echt toegerust en met een verbitterd prakter het leven ingaan, soms het ledelijden opwekken, ondergebracht mrden in gestichten of althans be- fceld worden, meestal echter kennis jaken met het harde maatschappelijk jven, dat hen maar al te vaak tot mis tigheid drijft. [Nu mene men niet, dat zulke ge- pllen slechts zeldzaam zijn, gemiddeld ehoren VI» a 2 procent van de school- hande kinderen tot de verstandelijk- \isdeelden. Een percentage veel hoger an dat van blinden, doofstommen en mstig-lichamelijk gebrekkige kinde- En te zamen, die veel meer het mede- jjden opwekken en vooral in onze rovincie op uitnemende wijze worden Lgevoed en verzorgd. Wordt er dan iets voor de geestelijk-abnormale jnderen gedaan? En ieder, die wel ens de onovertroffen inrichtingen oor jongens en meisjes te Udenhout e Gent en Lokeren in Vlaanderen) iteft bezocht, weet, dat ook op dit ge- iied prachtig sociaal werk is verricht, jovendien zal te Nijmegen een nieuw hstituut worden geopend, nauw ver- Ionden met de psychologische studie jan de R.K. Universiteit. Nu zullen we niet in discussie tre- en in hoeverre de huiselijke-, in hoe» erre de gestichtsopvoeding ook voor jeze stakkerds de voorkeur verdient, imdat zo verbazend veel afhangt van |c individuele eigenschappen van de jinderen, de opvoedkundige kwalitei ten der ouders en de aard van het hilieu. We willen aannemen dat in be- jaalde gevallen de gestichtsopvoeding 'ollediger kan zijn dan de huiselijke, baar dan zullen toch de financiële Imstandigheden van de ouders, de ge- jieenschap of de gemeentebesturen iet in de meeste gevallen onmogelijk jiaken den kinderen het betere te ge- [en en zullen we ons met het goede Roeten tevreden stellen. Gestichtsop- jie (oeding kost ƒ500 k 1000 per kind, <rt) jet bezoek aan een aan alle eisen vol- dg loende lagere school, zoals deze door er iet Kerkbestum^van St. Jan te WaaN ad wijk wordt gewenst 50 per leer- uö 'ing- (Natuurlijk kost de school meer, :e- (naar het Rijk vergoedt de salarissen in, tan het personeel). iat Voor de oprichting van een derge- lijke school is een minimum aantal eerlingen van 24 vereist. De gemeen- Waalwijk heeft ruim 1600 leerlin- ;en op de lagere scholen en kan dus, iet percentage geestelijk-achterlijke kinderen op VI» gesteld, alleen reeds ten school bevolken. Enige jaren gele ien is dan ook overwogen, de oprich- ing van dergelijke scholen voor bui- engewoon lager onderwijs in gemeen ten van 10 k 12.000 inwoners verplich tend te stellen. Het Kerkbestuur van St. Jan wenst echter vooral in deze tijden geen risico te aanvaarden en rekent voor de oprichting op de steun van gemeente- en schoolbesturen in de omgeving, hoopt daardoor te ko men tot een drie klassige school voor de gewone achterlijke kinderen en een z.g. „bezinkingsklasse" voor imbecie len. De eersten krijgen nog gewoon la- gei onderwijs, de laatsten speciaal voor hen berekende vaardigheids-oefenin gen. Juist de bezinkingsklasse is een groot economisch voordeel voor ouders en gemeentebesturen, de gewone ach terlijke kinderen kunnen desnoods op de lagere school nog iets opdoen, de imbecielen kunnen anders alleen in gestichten worden onderwezen, wat zeer hoge kosten meebrengt voor de ouders of meestal de gemeente. Aan onze scholen voor gewoon lager onderwijs wordt vaak verweten, dat zij te zeer een leer- te weinig een doe- school zijn. Geldt dit reeds voor nor male leerlingen, voor geestelijk onvol waardige kinderen moet elke vorm van intellectualisatie worden weggelaten. Tekenen en slöjd (handenarbeid) spelen een voorname rol, de meisjes leren werken in de keuken. Veel zorg, dc meeste zorg, wordt besteed aan de opvoeding: evenals het verstand is ook vaak het schuldbesef te weinig ont wikkeld, zij vallen gemakkelijker voor de verleiding. Reeds daarom hebben zij meer opvoeding nodig dan de nor male schoolkinderen, terwijl zij als lastige elementen op de gewone school, die voor hen meer een straf- dan een opvoedingsinstituut is, vaak stenen voor brood krijgen. Op deze speciale scholen met speciaal daarvoor opge leide onderwijzers(essen), die roeping hebben voor deze moeilijke tak van onderwijs (anders houden ze het niet vol); wordt juist aan de opvoeding godsdienstig, zedelijk en maatschappe- lijk grote zorg besteed, zodat dez*- jongens en meisjes later nog „nuttige leden van Kerk, Staat en Maatschap pij" kunnen worden, waartoe een goe de „nazorg" nog kan medewerken. Mgr. Hermes, directeur van het Doof- stommeninstituut te St. Michielsgestel, heeft eens gezegd, dat zo vele ouders zelf door (onbewuste) schuld oorzaak zijn geworden van de doofheid der kinderen. Evenzo is de weinige zorg, vroeger aan de achterlijke kinderen besteed, dikwijls oorzaak geworden van de misdadigheid in later leven en ieder van ons is, binnen de grenzen van zijn kunnen, verplicht, mede te werken aan het geestelijk en maat schappelijk heil van zijn medebroe ders. We hopen, dat door samenwerking van gemeente- en schoolbesturen van de Langstraatse gemeenten het Kerk bestuur van St. Jan te Waalwijk erin moge slagen, hier te stichten een cen trale school voor buitengewoon lager onderwijs voor jongens en meisjes (in aparte klassen), toegankelijk voor ka tholieke en niet-katholieke kinderen, wat zal betekenen: een weldaad voor de geestelijk-zwakkere kinderen, een troost voor de bezorgde ouders en een sociale verbetering voor gemeenschap en staat. G. J. DE VRIES CRISIS-COMITE. Dinsdag 11. werd aan de leden van 't plaatselijk crisis-comité na mens het Nationaal Crisis comité ter gelegenheid van de opheffing m dit instituut een herinnerings. medaille uitgereikt. Deze medaille bevat aan de voorzijde de beeltenis der presidente Prinses Juliana en aan de achterzijde een opdracht. Deze medaille was vergezeld van sen dankschrijven van de burge meester voor de aan de gemeenschap bewezen diensten is uitgereikt aan: deZeerEerw. heeren Pastoor Heeze- mans, Ds. Louwe Kooymans en de peren J. C. van Eijkelenburg, J. C. Spapens, Adr. de Graaff, H. van ier Hammen, C. Witlox, Jos. Loeff, h F. Dalleu. I KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waalwijk, zal eene felgemeene vergadering houden op donderdag 28 Mei a.s. A. C. VAN DER HEIJDEN 70 JAAR. De heer A. C. van der Heijden, bekende musicus, de man die :t muzikale leven in onze enom- ggende gemeente ongeveer een ialve-eeuw heeft gediend en die hans voorzitter is der Lieder afel ^Oefening en Vermaak« her- Tacht 1.1. Woensdag onder zeer vele dijken van belangstelling z'n zeven- iigsten verjaardag. De liedertafel huldigde haar voor zitter met bloemen. Wij bieden den heer v. d. Heijden nze gelukwenschen en nog vele ren. RFRAAIïNG DER GEMEENTE. Wij hebben er onlangs op gewezen fat de totale afwerking van het Raadhuisplein met de plaatsing van [jen monumentalen lantaarn z'n beslag had gekregen. Ook in andere deelen der gemeente wordt aan verdere afwerking van straten enz. druk gearbeid. Zoo is thans het trottoir aan de Noordzijde van de Burgemeester van der Klokkenlaan tusschen Mr. van Coothstraat en Stationsstraat gereed gekomen. Zeer zeker een verfraaiing en verbetering van dezen drukken wandelweg, terwijl ook door de rioleering de water-afvoer, die daar zeer te wenschen overliet, thans geheel is geregeld. Wij zagen ook met genoegen dat in het parkje aan de Putstraat een rustbank is aangebracht inden geest als bij het station. LUCHTBESCHERMING. Voor de laatste maal vestigen wij de aandacht op de algemeene Luchtbe- schermings-oefening die Zaterdag 16 dezer in West Noordbrabant, dus ook in onze gemeente gehouden wordt. Door ons blad en geschriften zijn de menschen op de hoogte van 't geen er heden gebeurt en gebeuren moet en ook de vóór-oefening voor een paar maanden heeft ons veel geleerd. De laatste aansporing onzerzijds is nu dat alle ingezetenen zoo krachtig mogelijk medewerken om alles naar wensch te doen slagen, 't Is een lands- maar zeker een persoonlijk belang, dat de oefening zoo goed mogelijk -slaagt, opdat wat God verhoede als de nood aan den man komt wij gereed zijn om ons leven en dat der onzen zooveel doenlijk te sparen. Laat ieder dus heden tot in de kleinste bijzonderheden z'n best doen, vooral met de verduistering van z'n huis, zoo boven als benoden, voor en achter. Ook zij die zich met auto of fiets op straat begeven, zorgen voor doelmatige afscherming. Trouwens men leze er ons artikel van Woensdag nog maar eens op na, of de verspreide circulaires. Men werke dus alleszins mee, zij niet hinderlijk bii oefeningen en diensten, volge alle bevelen op enz. en onthoude wel dat ieders hulp en steun gevraagd wordt, maar dat ook anderzijds voor niet medewerking proces-verbaal met ernstige straf kan worden opgelegd. Zorgt dat Waalwijk in de rappor ten kan worden aangeduid als totaal «onvindbaar» en ten slotte: sirene geloei geeft den gevaartoestand aan, klokgelui bericht ons als 't gevaar voorbij is. CONCOURS HARMONIE ST. CRISPIJN. Het Uitvoerend Comité voor het Concours der Harmonie «St. Crispijn» is thans definitief samengesteld als volgt F. Passier, Voorzitter; N. v. Gorcum, vice-Voorzitter; C. P. Didden, algem. Secretaris; Jac. Didden. 2de Secretaris; G. Duijvelaar, algem. Penningmeester; Ant Dalleu, 2de Penningmeester; F. Smolders, Jac. Fransen, P. Buykx, C. van Hoof, A. Stokwielder, A. Kelder, P. Hurkmans, J, de Graauw, W. v. d. Lee. Verschillende Commissies zijn reeds gevormd. Talrijke vooraanstaande perso nen hebben reeds toegezegd ziiting te nemen in het Eere-Comité, wat wij later ook in zijn geheel hopen te ver melden. De grootsche plannen der Harmonie, waarop we nader zullen terugkomen, zijn dus in volle voorbereiding. CONCERT ST. CRISPIJN. Op uitnoodiging van de vereeniging «Waalwijks Belang» zal de harmonie St. Crispijn op Hemelvaartdag de rij der zomer concerten openen met een concert op de kiosk op het Raadhuis plein. DE ZOMERPOSTZEGELS TOT HULP IN NOOD. Men schrijft ons Er is veel op cultureel en sociaal gebied, dat onder üe ban der hui dige tijdsomstandigheden in 't ge drang komt. In deze tijd van versobering raken allerlei bronnen van inkomsten voor culturele en sociale doeleinden ver stopt; de Overheid moet haar uit gaven op elk gebied beperken en tal van particulieren kunnen zich geen groote bijdragen meer veroor loven. Toch kan een beschaafd volk niet straffeloos zekere culturele en sociale belangen verwaarlozen. Het enige middel om de zaken in stand te houden, is het verdelen van de lasten over dé gehele volksge meenschap. De regering heeft toe stemming gegeven tot verkoop van weldadigheidspostzegels in de zomer en houdt daar ook toezicht op. Steunt allen de verkoop van zo- merpostzegels. Als ieder schrijvend Nederlander maar 5 cent zou offe ren, zou 't doel volledig bereikt worden. Verleden jaar heeft de ex tra opbrengst van zomerpostzegels f87.000.bedragen. De zomerpostzegels zijn geen be lasting, want deelname is vrij. Maar vervult toch allen Uw gemeenschaps plicht en koopt zomerpostzegels. Het is hulp in nood. De extra opbrengst der zomer, postzegels komen dit jaar ten goede voor de helft aan noodlijdende kun stenaars. Van de andere helft wordt 3/4 bestemd voor verpleging van on- en minvermogende t.b.c.-patiënten en '/4 voor de arbeidszorg voor on- volwaardigen. De vier postzegels zullen prijken met de beeltenissen van vier welbe kende Nederlanders, twee op cultu reel en twee op sociaal gebied, n 1. Erasmus, Prof. Dr. H. Kamerlingh Onnes, Dr. Schaepman en Ds. Talma. De- actie voor de verkoop der zomerpostzegels zal dit jaar staan in het teken van het toerisme en 't reizen in eigen land. Het Comité heeft te dien einde samenwerking gezocht met verenigingen en licha men op 't gebied van toerisme en verkeer. Een serie van zes fraai gekleurde prentbriefkaarten,kosten de 6 cent per stuk en 25 cent per serie is uitgegeven De prentbrief kaarten zijn gewijd aan toerisme en zomersport en zijn samengesteld in overleg met de A.N.W.B. De verrassing: Een bijzonder aardige verrassing is aan't koopen der zomerpostzegels verbonden. Op de kermis zou men 't aankondigen met «altijd prijs». Wij verzoeken daarom uw aan dacht, vooral ook die van de school jeugd, voor 't volgende: Ieder die een gedrukte bestelkaart k 5 ct. of een gewone briefkaart, met min stens drie zomerpostzegels met de frankeerwaarde van 6 ct. (prijs 10 ct.) beplakt en aan 't Hoofdcomité voor Zomerpostzegels, Overtoom 187 Amsterdam W. zendt, ontvangt een waardevol zakatlasje van Nederland eveneens samengesteld in overleg met de A.N.W.B, De ontvangen briefkaarten of bestelkaarten worden op volgorde genummerd en op het zakatlasje, dat ieder inzender ont vangt, wordt hetzelfde nummer ge stempeld. Dit nnmmer geeft recht op deelname aan een loterij met massa's prijzen, w.o. auto, fietsen, fotografie—toestellen, kampeertent, kano, rondvluchten, reisjes in eigen land, etsen, schilderijen, enz. enz. Altijd krijgt u dus een zakatlasje en hebt daarnaast nog veel kans op een prachtige prijs. Doet allen mede I Koop nog heden uw zomerpost zegels en briefkaarten I De verkoop van de zegels is reeds begonnen. Ze zijn slechts gedurende Mei en Juni aan alle postkantoren verkrijgbaar en blijven 5 jaar geldig. In Waalwijk zijn ze ook nog ver krijgbaar bij Mevr. v. Loon-de Jong. Waalwijkers en allen die deze courant leest, ook op u wordt een beroep gedaan. Werkt allen naar vermogen meel Ieder Nederlander doe zijn gemeenschapsplicht en ver- strekke door 't koopen van zomer postzegels «Hulp in nood.» VOORKEURING K.N.P.V. Op de goederen van »Noord- Braband« bij Galgenwiel had Woens dag onder veel belangstelling de voorkeuring plaats voor de groote keuringen in 't najaar van de Kon. Ned. Politiehonden—vereeniging. Waterwerk werd bij deze voorkeu ring niet gedemonstreerd. De jury bestond uit de heeren van Helsland, Langenberg en van de Griendt. Eerstgenoemde deelde den uitslag mede en moest constateeren dat de prestaties over 't algemeen niet be vredigend waren Rivieren,manwerk appel, was bij verschillende verre van voldoende, laat staan goed. De volgende punten werden toe gekend Lubbers, Kaatsheuvel, 41,28,119, 4. Totaal 192 Toegelaten. Kuipers, Waalwijk, 35, 39, 126,4, totaal 204. Toegelaten. Koster. Teruggetrokken. Eijckens, Waalwijk, 44, 24, 87, 4. Totaal 189. Niet toegelaten. Klerks, Waalwijk, 36, 10, 84, 4. Totaal 134. Niet toegelaten. Soeters 38, 18, 145, 5. Totaal 206. Toegelaten. Zomerdijk 45, 33, 60, 4. Totaal 142. Niet toegelaten. marine hoort by mij. Betty laat dus zijn hand los en wil het oorlogsschip ('t is juist bezoekdag voor het publiek) onmiddellijk verla ten, maar. er gebeurt wat. Een geheimzinnige moord. Een raadselachtig revolverschot. En nog een moord. Nu met een bajonet. Tom moet uitvisschen wat dit alles te beteekenen heeft. Niemand mag in- tusschen van boord. Alle dames en heeren worden vriendelijk verzocht, gevangen te blijven. Gelukkig beseffen ze niet, wat voor ontzettende dingen zich achter de schermen en pantser platen afspelen! Alles draait om een nieuwe machi ne, waardoor het richten en afvuren van kanonnen mechanisch zal geschie den. Er zijn concurrenten en kapers van fabrieksgeheimen op de kust. Som mige lieden hebben er belang bij, dat de montage van de machine niet op t(jd klaar komt. Het eene oogenblik gelooft men: die is de moordenaar; dan weer denkt men: deze moet het zijn. Dit geeft aan de film een intense spanning. Hoogspanning brengt het verschrik kelijke drama in de kruitkamer, waar Tom definitief tot held wordt bevor derd en dan tenslotte zegt Betty: Ik begrijp nu, waarom je zoo van de marine houdt. Ik doe het ook. Zoo'n schip is toch fijn, zeg! Dat is dus een komisch einde van een prachtige sensatie speelfilm. LUXOR BIOSCOOP. In de Luxor Bioscoop loopt deze week de film „Morgen begint het Le ven", waarin de hoofdrollen gespeeld worden door Erich Hausmann en Hil- de Stolz. Het is een dramatisch gegeven waar in de man, om zijn vrouw te redden voor de intriges van een schurk in de Dèiarvan ziet iedereen tegenwoordig de betee- keniswel in!Temeer, waar de Demon elke maand, ia, elke dag voor U bezuinigt, 'n Uitkomst, die Demon hoor! NED.PATENT 23664. ff v.h. BI E R LAAG H—VAN DER HEIJDEN, „DE GROOTE IJZERHANDEL" WAALWIJ K. HOEK RAADHUISPLEIN. TELEFOON 72 lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: 1 paar bruin-glacé Motorhandschoe- ZONDAG 17 MEI 1936 HILVERSUM 301.5 M R. A. Orgelspel. Postduivenberichten. Tuinbouwhalf uurtje. Postduivenberichten. Doe het veilig. Orgelspel. Postduivenberichten. Grainofoonmuziek. Lezing: De crisis in de ontwik keling van het intern, recht. Hollands Strijkkwartet. Van Staat en Maatschappij. Hollands Strijkkwartet. R. O. De Octophonikers. Het schilderij van de maand. V. A. 8.55 9.00 9.05 9.30 9.31 9.45 10.00 10.01 10.30 10.45 11.13 11.28 A. V 12.00 1.00 1.20 2.00 2.30 4.00 4.30 4.45 V. A. 5.00 5.30 5.45 V. P. 0.00 6.30 6.45 7.00 A. V 8.00 8.15 9.05 9.20 9.40 11.00 11.10 RIJWIEL-DIEFSTAL. Dezer dagen deed men bij den rijksveldwachter Speelman te Sprang aangifte dat op den weg Waalwijk- Sprang, onder de gemeente Waalwijk een rijwiel was gevonden. Later bleek den politie te Waalwijk dat deze fiets te Waalwijk was vermist. Ze was ter leen afgestaan door v. D. alhier aan een reiziger om mee naar 't station te rijden. Zij zou daar later worden teruggehaald, maar toen men ze kwam zoeken was ze verdwenen. In de Besoijenschesteeg heeft de dief zeker berouw gekregen en ze daar in den slootkant gede poneerd, maar eerst na ze ontdaan te hebben van lantaarn enz. BIOSCOPEN. R.D.B.-THEATER. „Moord op het Schip". Ph. jouw salaris is nauwelijks voldoende om mijn hoeden te betalen! zegt Betty (Joan Parker) tegen haar marine-luitenant Tom (Robert Tay lor). Zij wil, dat hij de marine vaarwel zegt en een betrekking bij haar vader in Ecuador aanvaardt. Neen! antwoordt Tom beslist. Mijn hart hoort bij de marine en de gevangenis terecht kwam. Als de morgen aanbreekt waarop de gevangenisdeuren zich weer voor hem openen en hij hoopvol de toe komst tegemoet ziet wacht hem een groote desillusie. Ook zijn vrouw ondervindt door een misverstand diepe teleurstelling. De film beeldt verder op aangrijpen de wijze den strijd van deze zwaar be proefde menschen en het einde brengt den zonnigen morgen van een nieuw leven. Het is een fijne speelfilm die zeker den toeschouwer zal boeien en met het uitstekend verzorgd hijprogramma een bezoek waard is. AAW JCIHMHiy UC lllititUU. Kovacs Lajos en zijn orkest. Boekenhalfuur, liet Omroeporkest. Kort nabeschouwing over den voetbalwedstrijd Be QuickFeije- noord. Nieuws van het Olympisch front. Sportberichten. Gramofoon. R. A. Gramofoonmuziek. Voetbal. Nabeschouwing over Bc QuickFeyenoord. Sportuitslagen A.N.P. Gramofoon. R. O. Cursus. Lezing. VPRO-kwartet. Kerkdienst. R. O. Nieuwsber. en Sportuitslagen. Het Concertgebouworkest. Radiojournaal. Del. K. R. 8.30 N. C. 9.30 9.56 Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het Politiebureau alhier zjjn in- Heï AVRO-Aeolian-orkest. Nieuws- en Sportberichten. Kovacs Lajos en zyn orkest. HILVERSUM 1875 M. O. Gezongen H. Mis uit de Parochie kerk van St. Joannes den Dooper te Langendijk. R. V. Gewijde muziek. Kerkdienst uit de Ned. Hcrv. Kerk, Groote of St. Laurenskerk, te Rotterdam. K. R. O. 12.15 Het KRO-orkest. 1.00 Boeken en Schrijvers. I.20 Het KRO-orkest. 2.00 Godsdienstonderricht voor oude ren. 2.30 Philips-harmonie Eindhoven. 3.10 De kunst der jongeren in België. 3.30 Philips-harmonie Eindhoven. 4.30 Ziekenhalfuurtje. N. C. R. V. 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk, Nieuwe Zuiderkerk, Den Haag. K. R. O. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 Bruiloftsgedachten. 8.10 Nieuwsberichten en KRO-Mede deelingen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 De Kon. Militaire Kapel. 9.00 De KRO-Bovs. 9.15 De Kon. Militaire Kanel. 9.45 De Volkenbond in nood. 10.00 Hot KBO-orb«at. 10.30 Nieuwsberichten. 10.40 Epiloog door het klein Koor. 11.00 Lezing in het Esperanto. MAANDAG 18 MEI 1936. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 liet ensemble Jonny Kroon. 10.00 Morgenwyding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het ensemble Jonny Kroon. II.00 Orgelconcert. 12.00 Het Lyra-trio. 12.45 Kovacs Lajos en zyn orkest. I.30 Gramofoonmuziek. 2.30 Voordracht. 3.U0 Het Omroeporkest. 4.00 Vrouwen Vredesgang 1936. 5.00 Piano-voordracht. 5.25 Gramofoonmuziek. 5.30 The Continental Five. 6.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.10 Sonate-recital. 7.45 P.T.T.-kwartiertje. 8.00 Nieuwsberichten. Médedeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.15 Het Concertgebouw-orkest. 9.15 Hoorspel: De dag ging voorbij.. 10.00 Het Omroeporkest. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Micha Novy's Russisch Zigeuner orkest. HILVERSUM 1875 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Het Klein orkest der H.O.V. 2.00 Wenken voor de keuken. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45Ujtzending van een gedeelte der 23e Maranatha-conferentie welke van 16-19 Mei gehouden wordt in de groote zaal van Tivoli, Utrecht. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Het ensembel v. d. Horst. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Persber. v. h. Ned. Chr. Persbur. 7.15 Een kwartiertje radio-reportage. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Weer- en Nieuwsberichten. 8.15 Tiel's Mannenkoor. 9.15 Z.Exc. Mr. J. Schokking: Waarom volhouden? II.00 Gramofoonmuziek. 9.45 Het Haydn-kwartet. DINSDAG 19 MEI 1936. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Klassieke muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Jetty Cantor's Ensemble. 12.15 Orgelconcert. 1.00 Het Omroeporkest. 3.00 Begin knipcursus. 4.00 Vioolspel. 4 30 Radio kinderkoorzang. 5.00 „Van een kleine bulldog". 5^30 De Octophonikers. 6.30 Dansplaten. 7.05 Zang door een kinderkoor van de Ver. Zanglust. 7.30 Lezing: Iets over cosmische stra len. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 Interview met Dr. Ch. F. Win- ckel, leider van de Ned. Roode Kruis Ambulance in Abessinië. 8.20 AVRO's Bonte Dinsdagavond-trein rijdt met snelle vaart door vele streken.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9