Muziekfeesten „Apollo", Kaatsheuvel. Sportrubriek SPRUTOL Zomer sproeten drunen. I. de Jong, 2e, 24 en 33eW. Ver steeg, 3e, 5e, 14e, 21een 37G.Vos, 4e, 34e en 3öe; C. Verhagen, 7e, 15e en25e; Gebr. van Onzenoort 8e en 23e; Adr. Klootwijk 9e en 28e Adr. Bakkeren lOeenlle; E. Haverhals \2e en 42e; S. van Peerl3e; J.Ver steeg, 16e, 17e en 23e; H.Vos, 18e, 19e en 38eC. Rosenbrand, 20e; ^dr. Blom en 27e; H. Spierings, 99e; W. Mandemakers 30; J. Meter 32; P. de Boon, 35e; H. Dekkers, 39e; Arn.de Jong, 41e; P.Nieuwen- huizen 43. Voor de Ned. Herv. gemeente hoopt a.s. Donderdag (Hemelvaarts dag) des morgens half tien op te treden Ds. Cuperus. De jaarvergadering van het „Fonds tot stichting en instand houding der muziektent» zal plaats hebben a.s. Vrijdagavond 8 uur in het café van Mej. Wed. A. van der Haart. Aan de orde komt o. m.de verdwijnen spoedig door een pot 1 Bij alle drogisten. jaarverslagen t n rekening en verant woording van den penningmeester J.l. Zaterdagavond werd door den gemeenteveldwachter tegen W.K. G. M. en S. v. d. G. proces-verbaal opgemaakt wegens het tijdens de luchtbeschermings-oefening niet be plakt hebben van de rijwiellantaarn. Sedert de laatste verantwoor ding is voor de actie tot stichting van een ziekenhuis te dezer plaatse weer ruim flUU.binnengekomen, waardoor het totaal bedrag tot heden reeds meer dan f 18UÜ bedraagt. C. de Vries, J. N. de Vries, A. J. van Wezenbeek, P. van Wezenbeek, J. van der Heijden. R. Brent, C. Gubbens, C. van Dongen, A. Ververs, H. Vrinten. Morgen begint het groote Muziek feest, dat ons de Harmonie Apollo gaat bereiden. Wil het heerlijke Meiweer constant blijven, dan wachten ons dagen, waar op eenieder zal kunnen genieten van muziek, zang en vroolijkheid, zooals Kaatsheuvel die reeds enkele malen heeft beleefd. Met recht brengt het inlei dend woord in den feestgids van den voorzitter van het feestcomité een woord van hulde aan de gouden jubilarissen, de heeren: M. v. Riel, C. F. Brands, Alex, Rud en Louis Hol- lants en J. Berzeveld, en aan den emi- nenten Directeur den heer P. B. Bisse- Ünk, die gedurende 25 jaren het corps diende en zeker wel het grootste deel voor zich mag opeischen van de bloei, waartoe de harmonie gedurende de laatste kwarteeuw is gestegen. Terecht brengt Apollo's Bestuur in zijn voorwoord in den feestgids een woord van dank voor-', het veelomvat tend werk door de comité's verricht. Met rechtmatigen trots mogen zij neerzien op wat er bereikt is en op hetgeen met hunne medewerking aan Kaatsheuvel en de vele bezoekers, die ongetwijfeld van het muziekfeest ge tuigen zullen zijn zal worden aangebo den. Het Bestuur bestaat momenteel uit: M. A. van der Wee, Voorzitter; Th. G. van den Hoven, Vice-Voorzitter; Th. P. Schellekens, Secretaris J. A. Schalken, J. N. Steenbergen, J. B. Steenbergen, M. Steenbergen, J. A. M. Witlox, C. F. Brands, A. J. van Wezenbeek, Commissarissen. P. B. Bisselink, Directeur. Memoreerden wij de namen van de zes gouden jubilarissen, die in goede gezondheid nog getuigen mogen zijn van Apollo's hulde door dit grootsch festijn, wij zouden te kort schieten als wij tevens niet de namen noemden van de niet minder dan 15 leden, die onaf gebroken een kwarteeuw het corps hun krachten boden en de kern mogen ge noemd worden van het jubileerend ge zelschap. Zilveren Jubilarissen: Ant. J. Schalken, J. A. Schalken, P. I B. Bisselink, J. Brokx, J. Steenbergen, De feestviering zal Donderdag 21 Mei om 11.30 uur een aanvang nemen. Na een muzikale wandeling, vhnuit de zaal van het feestvierend gezel schap, zal op het Raadhuis de officieele opening plaats hebben, waar na de ge bruikelijke speeches de eerewijn zal worden geoffreerd. Wederom onder de tonen der har monieën, wordt daarna gemarcheerd naar het concoursterrein, waarvoor het gunstig gelegen Don Bosco-terrein in de Marktstraat is ingericht. Hier wordt ingezet met het spelen van den ge- meenschappelijken feestmarsch, dank baar opgedragen aan den tamboer van het corps, de heer Mart. van Riel, een gouden jubilaris, die nog steeds zijn plichten als werkend lid met een voor beeldige nauwgezetheid volbrengt. Na dit officieel gedeelte neemt het concours een aanvang, twaalf vereeni- gingen nemen hieraan deel. Tot slot van den concoursdag gecil de Harmonie Apollo, mei vereerer.ae medewerking van 's-Hertogenbosch Mannenkoor, een groot feestconcert, dat om half acht zal aanvangen. Terwijl op het Don Bosco-terrein het concours plaats vindt, zal op de markt gelegenheid zijn zich te vermaken in een der vele kermisattracties die voor deze gelegenheid geëngageerd zijn. Het kermisterrein is voor een ieder gratis toegankelijk, terwijl voor het concours terrein een zoo lage entrée geheven wordt, dat niemand die iets voor zang of muziek voelt om de kosten zal be hoeven terug te blijven. Op Zaterdag a.s. wordt het muziek feest vervolgd met de opening van een groot Festival, waarvoor 21 gezel schappen inschreven. Om 3.30 uur zal dien dag worden aangevangen met een officieele opening in de Apollo-zaal.. Tot slot van den avond zal de har monie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia en de Zangvereeniging Bel- Canto een feestconcert aanbieden. Sprang. 3.30 uur: Finale. De voetballiefhebbers kunnen hier dus volop genieten; hen wachten spannende wedstrijden en we twijfelen er dan ook niet aan of er zullen Donderdagmiddag vele sportliefhebbers op het S.l).O.-ter rein aanwezig zijn. N. E. O. J.l. Zaterdag speelde het le elftal van N.E.O. een cunipuiitieweustryd op haar terrein voor de Zaïerclagmiuüagcompe- titie van den Brab. Voeioaiboiui tegen S.V.W. uit Werkendam. N.E.O. wist na een matig gespeciüen wedsiryd een ver diende 5z overwinning te behaien. A.s. Donderdag zal het le elftal deel nemen aan de seriewedstrijden, uitge schreven door haar zusiervereeniging S.D.Ü. alhier en zal dan den strijd aan binden tegen W.S.G. uit Waalwijk. Wij zijn benieuwd hoe N.E.Ü. zich te gen deze sterke club zal houden. I. V. C. B. De uitslagen: Kampioenscompetitie SpartaanYoiendam 13 brabantia'lreners 11 Promotie 2e klas: SchijndelGennep 50 MevoLacüapene 15 Promotie 3e klas: SartoS.D.O.E. 11 3e klas: ZVVVirtus 12 St. Mich. Gestel—OSC (38 min.) 2—2 ln de landscompetitie is Volendam, zooals we verwachtten, ook Zondag weer met de punten gaan strijken, terwijl Bra bantia het slechts tot een gelijk spel kon brengen. We vreezen dat de Brabanters een zware, misschien wel te zware, con current aan de wijdbroeken zullen heb ben. De stand is: Volendam 2 2 0 0 4 102 Brabantia 3 1 2 0 4 10o Spartaan 4 2 0 2 4 9 12 II KNAC 3 0 2 1 2 6—9 Treffers 4 0 2 2 2 8lo In den strijd om een plaats in de le klasse zal het wel gaan tusschen Schijn del en Lachapelle, die beiden weer ge wonnen hebben. Voor Mevo lijkt ons de kans om in de le klasse te blijven, wel geheel verloren. De stand is: Schijndel 4 3 1 0 7 10 2 Lachapelle 3 2 1 0 5 9 3 Mevo 3 0 12 1 2—8 Gennep 4 0 13 1 1 9 BESTUUR EN WERKENDE LEDEN DER KON. ERK. HARMONIE „APOLLO". VOETBALSPORT. K. N. V. B. Feijenoord geklopt. Ajax slaat N.A.C. Zoowel NOAD als Willem II verliezen. V.O.S. wint van T.O.P. Het is Zondag een voetbal-dag vol ver rassingen geworden. Zoowel in de lands competitie als in de verschillende pro motiewedstrijden werden uitslagen ge noteerd, die tegen alle voorspellingen in gingen. Zoo hield men het algemeen op een overwinning van Feijenoord op Be Quick, doch het liep voor hen op een 42 nederlaag uit. De gedoodverl- de kampioen Feijenoord zal nu nog da nig op moeten passen. Enschede heeft nu de leiding en alles is nog mogelijk in deze hoogste competitie. Van N.A.C. valt ons de 2—1 nederlaag tegen Ajax niet zoo erg tegen. Het was te voorzien dat de Zuidelijke ploeg in deze lands competitie geen sterk figuur zou slaan. De stand is nu Enschedé Feijenoord Ajax N. A. C. Be Quick 0 0 6 11—5 4 9—5 4 7—8 2 5—8 2 8—14 Groote verrassingen mogen ook de ne derlagen van NOAD en Willem II ge noemd worden resp. tegen Palemig en TSC. Wij hadden van deze Tilburgsche clubs hoogere verwachtingen. Er valt nu nog geen voorspelling omtrent den einduitslag te doen. De stand is nu: 2 2 2 2 Palemig T. S. C. N. O. A. D. Willem II 1 1 53 5—3 3—5 3—5 Dat TOP het tegen VOS niet zou kun nen bolwerken, hadden wij verwacht. De uitslag 1wijst echter op weinig krachtsverschil. Helmondia en TEC speel den voor de 2e maal gelijk, waarmee VOS het meest gediend is. De stand luidt hier: V. O. S. 2 1 1 0 3 43 Helmondia 2 0 2 0 2 44 T. E. C. 2 0 2 0 2 6—b T. O. P. 2 0 111 56 In 3D besloot WSC de competitie met een bescheiden 31 overwinning op de Kaatsheuvelsche Boys. De uitslagen zijn: Om het landskampioenschap: Be QuickFeijenoord 42 N. A. C.Ajax 12 Promotie 2e klasse Afd. IV. NOADPalemig 24 TSC—Willem II 4—2 Promotiecompetitie 3e klasse. De ZeeuwenHulst 20 DOSCOBoeimeer 54 TEC—Helmondia VOS—TOP 1—° 3e klasse D. NivemaVlfjmen 12 WSCKaatsheuvelsche Boys 31 WAALWIJK. W. S. C. W.S C.Kaatsheuvelsche Boys 31. Zooals te verwachten was, heeft WSC de competitie besloten met een overwin ning en eindigt zij met 1 punt minder dan TOP, doch met een veel fraaier doelgemiddelde. De gasten, hoewel slechts met 10 man spelend, gaven flink partij en al was het spel der WSC-ers individueel superieur aan dat der Kaatsheuvelsche Boys, toch wisten zij door hun afbraak-taktiek ge durende langen tijd doelpunten te voor komen. WSC zag geen kans om haar meerder heid voor de rust in doelpunten uit te drukken en met blanken stand werd ge draaid. Na de hervatting vlotte het aan vankelijk al evenmin bij WSC. De tal rijke aanvallen werden door de voor hoede zeer slecht afgewerkt. Bij verrassing scoorde Ch. Aarts op mooi aangeven van v. d. Ven 5 min. na de rust het eerste doelpunt, binnen een paar minuten werd de Kaatsheuvelsche keeper nog 2 maal gepasseerd, n.l. door mooie schoten van Bogaert en Ch. Aarts, 3—0. Het ziet er niet naar uit dat het spel der gasten, hoe flink ze ook stand hou den, hun doelpunten zal opleveren, doch een penalty komt hen daarbij te hulp, die netjes wordt ingeschoten, 31. De resteerende tijd verstrijkt met een overwicht van W.S.C., doch van de vele kansen weet men niet meer te profitee- ren en komt het einde zoodoende met een bescheiden 31 overwinning van WSC. R. W. B. Op Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) zal R.W.B. 2 deelnemen aan de serie wedstrijden, uitgeschreven door de ver- eeniging S.D.O. te Sprang. De loting bracht tot resultaat, dat er gespeeld moet worden tegen J.P.S. uit Tilburg. SPRANG. S. D. O. Op Donderdag 21 Mei (Hemelvaarts dag) zal alhier een seriewedstrijd wor den gehouden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging S.D.O., waaraan door 4 verecnigingen zal worden deelgenomen. Een 2-tal prachtige prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld, n.l. een beker ais le prijs en een lauwerkrans als 2e prijs. Door loting komen de volgende elf tallen tegen elkaar: 1 uur: R.W.B.WaalwijkJ.P.S., Til burg. 2 uur: W.S.C., Waalwijk—N.E.O. te WAALWIJK. R.K. Jeugdcompetitie Waalwijk. Van de 2 vastgestelde competitiewed strijden werd hercules AliEC uitge steld, terwijl Quick B—WVB door niet opkomen, van de WYB-jnioren niet kon doorgaan. Reglementair .boekte Quick B hiermede een 5—0-overwinning. Programma voor Donderdag (Hemel vaartsdag): Hercules AH.E.C.; 12 uur; J. Damen. W.V.B.Quick A; 12 uur; M. Beerens. Programma voor Zondag 24 Mei Hercules BW.V.B.J. van Delft. H.E.C.—Quick B; J. Brekelmans. Het Juiiiorentournooi. De vastgestelde wedstrijd V.J.C. tegen Holiandia Kon om bijzonüere reuen geen doorgang vinden, zoouat op het laaisie nippenje nog Vlijmen als eerste gast kwam. Reeds spoedig blijkt VJC in de meer derheid le zijn en scoort het eerste punt daardoor. Tegen de rust scoort VJC vooi de 2e maal en de rust gaat in met een 20 voorsprong voor V.J.C. Na rust konn Vlijmen er beter in en krijgt dan ook gelegenheid om liet eer ste ïegenpunt te scoren, zoodat de stand 21 wordt. Even voor het einde breekt Vlijmen door en scoort de gelijkmaker. 22, waarmede het einde komt. Met flink werken had V.J.C. een kleine over winning kunnen behalen, hoewel de druk van Vlijmen steeds zwaarder werd. De Sporters hadden een bijzonder vruchtbare dag. Sporters 1 speelde in Loon op Zand tegen de 3e klasse lVCB-er Uno Animo. Ondanks het feit, dat I no Animo een klasse liooger speelt, hadden Sporters vrij psoedig de leiding van den .wedstrijd op zich genomen. Met de rust drukte zij dit uit met een 62 voorsprong op de thuisclub. Na de rust had I no Animo niets meer in te brengen en was het werkelijk een spel van kat en muis. Bekend moet worden, dal Sporters een reuze partij voetbal speelden. Evenals het eerste elftal een mooie prestatie leverde, kon dit ook Sporters 2. Deze speelden in Waalwijk tegen HEC - een wedstrijd waarbij de partijen mooi tegen elkaar opgingen. Sporters kon de leiding nemen met 10, doch direct daarop zorgt HEC voor den gelijkmaker. Sporters nam met de 2e goal wederom de leiding, terwijl HEC even voor rust den gelijkmaker scoorde, zoodat half time met een 2—2 stand ingaat. Na de rust zijivde partijen van gelijke sterkte en mag het gerust een geluk ge noemd worden, dat Sporters kan scoren om daarmede met 3—2 de overwinning voor zich te nemen. Een gelijke eind stand zou de juiste verhouding hebben weergegeven. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Onze verwachting dat onze reserves in Oosterhout weinig kans op succes zouden hebben is niet bewaarheid ge worden. Op de serie-wedstrijden der RKVV RODA zijn ze er in geslaagd het sterke MAAS uit Princenhage met 32 er onder te houden. Direct wordt stevig aangepakt en de achterhoede der tegenstanders wec-t haar gebied voorloopig te zuiveren. Langs den rechtervleugel wordt dan een aanval goed opgezet, de rechts buiten neemt het leer langs de lijn mee, zet op het juiste moment voor en met een keurig kopballetje geeft Lan- germans zijn ploeg de leiding. Nog voor de rust ingaat wordt echter de gelijkmaker gescoord. Na de thee zien onze tegenstanders kans onzen doelman te verschalken en de leiding te nemen. Wanneer echter even later de bal door de onzen wordt voorgezet wil een der achterspelers van MAAS het leer in het veld schop pen, maar de bal komt echter verkeerd op zijn schoen met het gevolg dat hij hem in eigen doel deponeert. Nu wordt er gezwoegd voor de winnende goal en het is de Moor die deze voor zijn reke ning neemt en even voor het einde 3—2 maakt. Scriewedstrijden R.K.V.V. W. S. C. Evenals andere jaren heeft onze vereeniging dit jaar wederom getracht een voetbaltournooi te organiseeren. Dc datums waarop de seriewedstrij den zullen worden gehouden zijn vastgesteld op a.s. Donderdag 21 Met Hemelvaartdag en a.s. Zondag 24 Mei. De clubs welke er zullen verschij nen zijn: Hercules uit Waspik; SSS uit Udenhout; WVR uit Raamsdonk en mogelijk ook nog WVB uit Waal wijk. Verleden Zaterdag heeft ue loting reeds plaats gehad. A.s. Donderdag zal onze plaatsgenoote uitkomen te gen SS uit Udenhout, n.l. van 3 tot 4 uur. WVR uit Raamsdonk behoeft dus voorloopig nog niet uit te komen, tenzij er van WVB nog bericht van deelname zou worden ontvangen. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld: lste prijs drie voetballen; 2de prijs 2 voetballen en 3de prijs één voetbal. R.K.V.V. Waspik. Ons eerste elftal zal a.s. Donderdag weer eens in het geweer komen, zooals we hierboven vermeldden n.l. tegen SSS uit Udenhout in de seriewedstrij den van WSC. Van hare prestaties op voetbalge- bied zijn we totaal onkundig. Ons elftal zal nu niet direct zoo uitmun ten door kracht. Het feit dat twee on zer beste spelers de voetbalschoenen aan de kapstok hebben gehangen, wet tigt deze veronderstelling maar al te zee£. Ons B-elftal van de Juniores was Zondag op bezoek bij Victoria te Raamsdonksveer. Met 30 bleven ze de baas. Quick uit Made, dat tegen het A- elltal partij zou geven, liet verstek gaan. Nader vernemen we nog dat on langs aan de Seriewedstrijden zullen deelnemen WVB en HEC heiden uit Waalwijk. Het programma voor a.s. Donder dag is thans als volgt. 1.30—2.30 uur WSC—WVR, Raamsdonk. 3.004.00 uur WaspikSSS, Udenhout. 4.00—5.00 uur WVB—HEC, Waalwijk. RAAMSDONKSVEER. Onze reserves waren naar Ooster- nout getogen om daar den strijd aan (e binden met de RKVV Duitenhuis. Spoedig bleek dat hier twee ploegen tegenover elkander stonden, van vol komen gelijkwaardige kracht die el kaar in evenwicht hielden totdat in een onbewaakt oogenblik de onzen de doelman aan de overzijde weten te ver schalken en de leiding te nemen. Voor de rust scoort Duitenhuis ech ter nog den gelijkmaker. Ieder doel punt nog eenmaal, zoodat het einde komt met een gelijk spel. Van de drie elfmeterschoppen weet Duitenhuis er één in een doelpunt om te zetten, terwijl aan onzen kant niet werd gedoelpunt, met het gevolg dat we het onderspit moesten delven. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready ondernam de verre reis naar Zevenbergen en gaf aldaar Virtus 2 par tij. Na een aardige wedstrijd werden de punten broederlijk gedeeld. Elk der partijen wist 3 maal het net te vinden. R.K.V.V. Dussensche Boys. Naar we vernemen heeft de bevoegde instantie der Dussensche Boys een fraai zomerprogramma vastgesteld, zoodat we ook gedurende de zomermaanden niet van voethal zijn verstoken. BILJARTSPORT. WAALWIJK. Biljartkampioenschap v. d. Langstraat. Heden Woensdagavond zal de laatste, doch voornaamste wedstrijd van het Biljartkampioen schap van de Langstraat in café City bij H. dc Ruijter te Waalwijk plaats hebben tusschen de heeren Cor Qulrijns uit Capelle en Frans v. Hel- voirt uit Waalwijk. Wie van deze rivalen zal winnen dat weten wij niet. Belden hebben ln heel het kampioen schap geen een wedstrijd verloren. Wel staat dc lieer Qulrijns boven met zijn gemiddelde, doch dit wil nog niet zeggen dat dc heer v. Helvolrt de bekende speler van bet bandspel zich hier door laat Intimldeeren. Wij hopen dat de beste speler zal winnen en raden de blljartllefhebbers aan bijtijds ln café City aanwezig te zUn om deze laatste spannende partij van heel het kam pioenschap te kunnen meemaken. Aanvang half negen. (Zie vervolg Sport 2e blad).

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3