Een Winkelhuis dCoui&x k&ciame. Voor reizen per LuxeT ouringcar W. VAN DER HEIJDEN H. SPEET k KANTONGERECHT. RECHTZAKEN. BRIEVEN UIT WASPIK. INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS op besten stand van Waalwijk Voor dc Pinkster 44 59 69 j9 89 98 125 GARAGE DE VALK. OOSTERHOUT MARKT - WAALWIJK DAMESTASSEN Mooi gebruinde Huid Advertentiën Te Huur Onze bekende Bloemenkousen won ledigen werkkring kunnen krijgen met perspectieven voor de toekomst, dan mogen de jongens op geen enkele wij ze moeilijkheden in den weg worden gelegd. Het tewerkstellen van twee jongens aan één taak zal o.i. ook voor de werkgevers dikwijls verrassende gevol gen hebben. Waar er gelegenheid is voor méér productie, zal het werk soms ook als 't ware komen toegevallen; als de interesse voor méér werk wordt verhoogd, zal de prikkel worden ver sterkt om het te zoeken. We voorzien de mogelijkheid dat hier en daar uit de aanwezigheid van twee werkkrachten voor één taak, ge leidelijk de verdubbeling van de taak wordt geboren. De wacht is thans allereerst op de oprichting van plaatselijke commissies! van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA zonnebruinciême. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 et* DEN BOSCH. Uitspraken. De kantonrechter te Den Bosch wees de volgende vonnissen: M. J. P., Vlijmen, verblindende ver lichting, ontslag van rechtsvervolging. D. B., Waalwijk, veiligheid verkeer, 7,50 boete. A. H. M., Waalwijk, rijden over afgesloten overweg, 10 boete. J. A. D., Kaatsheuvel, ver blindende verlichting, 5 boete. M. P. de B., Waalwijk, linkerbocht houden, 3 boete. J. Br., Sprang, driewieler zonder licht, 4 boete C. A. van E., Vlijmen, driewieler zon der licht, 3 boete. J. F. M. van E., Vlijmen, driewieler zonder licht 4 boete. C. P. de R., Sprang, gespan zonder licht, ƒ10 boete. Th. P., Waalwijk, gespan zonder licht, 10 boete. P. C. R., Waspik, rijwiel zonder rem, 3 boete. J. T., Vlij men, rijwiel zonder rem, 4 boete. P. van R., Kaatsheuvel, rijwiel zonder reflector, 3 boete. H. H., Nieuw- kuijk, rijwiel zonder licht, 3 boete. J. J. K., Drunen, rijwiel zonder licht, 3 boete. J. A. K., Vlijmen, straat verontreinigen, 5 boete. A. E. Z., Kaatsheuvel, venten, ƒ4 boe te. W. F. P. G., Heusden, geen rij bewijs, ƒ4 boete. A. M. S., Waspik, geen richting, 3 boete. J. M. V., Kaatsheuvel, te zware lading, 3 boe te. J. Van K., Drunen, rijwiel zon der reflector, 2 boete. Doodelijke aanrijding te Dussen. Voor het Gerechtshof te 's-Bosch stond in hooger beroep terecht C. I)., chauffeur te Haarlem, die door de rechtbank te Den Bosch was veroor deeld tot drie maanden hechtenis, om dat hij in den avond van 30 Sept. 1935 te Dussen als bestuurder van een auto bus, daarmee in snelle vaart over den openbaren rijweg BredaGorinchem gereden had, zonder acht te slaan op het verkeer langs den weg, waardoor hij tegen een kar met paard aanreed, die zich rechts van den weg bevond, en waarop vader en zoon M. en S. Pruissen zaten. Deze beiden werden op den grond geslingerd en de zoon overleed aan de verwondingen. De Advocaat-Generaal Mr. Massink eischte drie maanden hechtenis met intrekking van rijbewijs gedurende 1 jaar. Uitspraak op 10 Juli a.s. „We zullen het samen eens afwerken!" Voor de rechtbank verscheen J. v. E., 23 jaar, landbouwer te Vlijmen, terzake dat hij op 19 Maart 1936 te Vlijmen J. Kuijs en Q. Kuijs had be dreigd met een misdrijf, tegen het le ven gericht, door onder de woorden: „Vrind, we zullen het samen hier eens afwerken!" een flesch te nemen en daarmee meerdere malen in dreigende houding te slaan naar deze personen, waarbij hij ze trof. Daarna sloeg hij met de stukgeslagen flesch naar die personen. De officier van Justitie Mr. Dubois, requisitoir nemend, noemde het zeer ernstig wat daar in Vlijmen gebeurde: daar bestaan toestanden van eigen recht die men tevergeefs bij de wilden van Afrika zou gaan zoeken, zei hij. Spr. had er over gedacht, om die heele groep van ruziemakers» maar samen op te sluiten, doch had hier voorloopig nog maar van afgezien. Hij eischte zes maanden gevangenis straf tegen verdachte. Uitspraak op 11 Juni a.s. Waspik, 28 Mei '36. Geachte Lezer, Vanzelfsprekend willen wij dezen brief beginnen met 'n welgemeende felicitatie aan den ZeerEerw. Heer Pastoor Huijbers, die dezer dagen zijn 40 jarig Priesterfeest hoopt te vieren. Sinds de jubilaris in 1915 zich het bestuur onzer parochie St. Bartholomeus zag toegewezen, heeft hij zich in Waspik velen, om niet te zeggen allen, lot vriend weten te maken. Toegankelijk voor ieder een, voorkomend jegens allen, bijzonder hartelijk en vrijgevig voor de armen, steeds belangstellend voor zijn zieken, enfin, we zouden zoo nog lang door kunnen gaan, waren we er niet van overtuigd dat de jubilaris zeer zeker geen prijs stelt op lofspraak. Slechts op aandriDgen zal er thans een receptie plaats hebben, welke naar wij durven voorspellen wel druk bezocht zal worden. Het zal dan ook de eenigste feesluiting bij dit jubilé zijn. Wij herinneren ons nog het zilveren jubilé in Mei 1921. Ook toen wenschte ZijnEerw. geen huldebe- tooging, en bleef de viering vrijwel beperkt tot een kinderfeest. De eenigste wenscb van ZijnEerw. was toen het stichten van een fonds om eventueel te kunnen komen tot een eigen parochie in Waspik—Boven, welk fonds ook inderdaad gesticht werd. Enkele vooraanstaande pa rochianen spanden zich er voor en reeds in 192b kon met den bouw van een nieuwe kerk en klooster (thans de wijd vermaarde Theresia- kerk) worden begonnen. Bestuurd door de Eerw. Paters Carmelieten, berust de zielzorg uiteindelijk nog thans bij den jubilaris, en wij kunnen ons dan ook voorstellen dat ook in WaspikBoven het huidige jubilé de noodige belangstelling zal hebben. Van groot en klein zullen dan ook in beide parochies gebeden ten hemel stijgen, om van God te ver krijgen dat Pastoor Huijbers nog zeer vele jaren in ons midden moge verblijven, om daar te werken voor de eer van den Allerhoogste en het heil onzer zielen. Hedenavond 7 uur zal ten raad- huize een openbare vergadering worden gehouden van de commissie bedoeld bij art. 158, of korter ge zegd, van den z.g. dubbelen raad, om te spreken over de houding inzake de vereeniging van onze gemeente met Baamsdonk. Reeds in een onzer vorige brieven schreven wij dat de belangstelling voor deze annexatie zeer gering, om niet te zeggen nihil is. Welke houding men dan ook zal aannemen is voor ons nog een raadsel Ook in de open- bai e Gemeenteraadsvergadering van morgenavond zal volgens de agenda deze questie besproken worden, hoewel wij van meening zijn dat ook daar niet veel nieuws betref fende deze zaak zal verteld worden. Het pro- of contra zal o. i. hoofd zakelijk afhangen van de juiste olficieele cijfeis, die de eventueele voor. en nadeelen van't plan zullen moeten aanwijzen. De bezwaren over volksaard, verlegging van het centrum, enz enz. spelen thans zeker geen rol meer, en 't eenigste dat misschien nog eenigen invloed op de besprekingen zou kunnen hebben, is wel de vrees dat »Ge. deputeerden« bij verwerping van dit plan mogelijk weer met t eerste plan »Geertruidenberg - Raams donksveer Raamsdonk—Waspik« voor den dag zouden komen. Wij voor ons zijn van meening dat dit gevaar niet zoo buitengewoon groot zal zijn; daarvoor is de actie des tijds te fel geweest. Dezer dagen ontvingen wij weder om het langzamerhand bekend geworden reclameblad »De veilige gids«, een uitgave van de R. K. Winkeliersvereniging, hier ter plaatse. Het bevatte thans in hoofd, zaak advertenties van de aangesloten leden, waarin zij ons wijzen op hetgeen er zooal in hunne zaken te koop is. Wij kunnen niet anders zeggen als »er is te kust en te keur« en wij zijn er van overtuigd, dat deze winkeliers, die het belang van vereenigen begrepen hebben, ook zeer wel het belang van een goede, eerlijke concurrentie hegrijpen, zoodat onze inwoners, voor wat prijs en service betreft zeker niet naar buiten behoeven te gaan. Wij willen het streven van onze winke liers, die eigenlijk nog steeds pioniersarbeid verrichten ten zeerste waardeeren, en zijn er van over tuigd, dat »de-kat-uit-den-boom- kijkers« ook te eeniger tijd tol deze vereeniging zullen toetreden, ten minste indien ze dan nog zullen worden geaccepteerd. Wij wenschen de Winkeliers intusschen goed succes en een goeden Pinkster- verkoop. ADEPT. Bij het 40-jarig Priesterfeest van den ZeerEerw. Heer H. J. J. Huijbers Pastoor te Waspik. Pinksteren 1936. Als de jaren ons verglijden volgt er ééns een jubilé Zulk een tijdstip in het leven maakt Gij, Eerwaarde, thans dan mee. Veertig jaren Priester-arbeid hebt Gij met liefde thans vervuld, en nooit hebt Ge eenige verslapping in Uw zware taak geduld. Het is voorwaar een hooge roeping Priester, Dienaar Gods, te zijn Zegeningen uit te deelen aan de menschen, groot en klein. Wij herinneren ons Uw juichwoord bij ons eerst' Communiefeest, maar ook Uw mee leven in kommer komt ons thans weer voor den geest. Wat deed Gij in die veertig jaren niet voor den armen medemensch? En was veredeling door't jeugdwerk niet altijd steeds Uw hartewensch? Gij leerdet ons: «Christus is Koning!» «in ons huis en in ons hart!» En menig onzer kwam door U Uit zijn ellende-en.zondensmart. De Missie geest, die U doordrenkte, stak ook Uw parochie aan, en veel werd onder Uwe leiding voor het missiewerk gedaan. Actief was steeds Uw Priesterleven! Het stichten der Theresia-kerk - wij mogen dankbaardit herdenken - behoorde tot Uw levenswerk. Niet alles willen wij releveeren. - (Wij kunnen 't toch volledig niet) Uw meeste «goed-doen» gaat in stilte. Geen onzer die het hoort of ziet. U wenscht geen feest en geen [cadeautjes, geen wereldsche gloriedag, 't Is daarom dat met'n enkel woord bij dit jub'lé wel zeggen mag. Het is DE trek uit Uw karakter: «Geen feest, waar 'n ander armoe [lijdt» Gij gaaft het duidelijk te kennen: «geen kosten in deezJ sombre lijd.» Mijnheer Pastoor, wees toch [verzekerd ieder parochiaan feest mee! maar thans op and're, bet'rewijze: volgens 't geestelijk idee. Moge God nog vele jaren, dit is de wensch van groot en klein - U voor de parochie sparen Om ons «herder» daar te zijn. Hiervoor zullen vele beden stijgen tot des Hemels' troon, en wij zullen Gode smeeken om een eind'loos, zalig loon. Waspik, 30 Mei 1936. R. (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de Redacteur, Van algemeene bekendheid mag worden geacht de harde strijd om het bestaan van de arbeiders in den tegenwoordigen tijd, nog te harder voor de werklooze arbeiders. Het zal dan ook niemand verwonderen als ik beweer dat zij trachten te be zuinigen, waar dit maar eenigszins mogelijk is. Waar nu het gas in onze gemeente niet juist goedkoop is, weet ik namens vele lotgenooten te spreken, wanneer ik de wensch uitdruk, dat de huur der gasmeters moge afgeschaft worden, al was het maar alleen voor de werkloozen Zou niet één der raadsleden het initiatief willen nemen om daartoe te geraken Met beleefden dank, Een werklooze. Waalwijk, Mei '26. ZEDENSCHANDAAL IN DEN HAAG. De Haagsche politie is een uit gebreid zedenschandaal op het spoor gekomen waarmede een achttal Hagenaars zijn gecompromiteerd. De verdachten zijn aan het einde der vorige week en begin dezer week gearresteerd. Onder de aangehou. denen bevindt zich de thesaurier generaal van het departement van financiën mr. L. A. Ries, mr. W. F. Fruin, raadsadviseur van het Dep. van Justitie, P. commies bij de Al gemeene Rekenkamerden literator C., student te Leiden; den pianist A. v. d. L. e.a. Het onderzoek wordt voortgezet en hoogstvermoedelijk zullen er dezer dagen nieuwe arrestaties, ook in andere steden volgen. Ingevolge de bepalingen van het Ambtenaren-reglement, is mr. R. van rechtswege geschorst als thesau rier—generaal, in verband met het feit dat hij in preventieve hechtenis is gesteld. Mr. F. is intusschen op vrije voeten gesteld. De zaak is aan het rollen gebracht doordat een 17-jarige jorgen, een leerling van een der middelbare scholen, bij een verhoor door de mand viel en verschillende feiten bekende waarbij hij tal van namen noemde. Het bleek, dat ook nog andere jongens, allen 17 jaar en oude er bij betrokken waren. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ons zilveren jubileum, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. MOEDER-OVERSTE en SOEUR JOANNINA. St. Theresia Gesticht. Voor de vele bewijzen van belangstelling, die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen, betuigen wij hiermede, ook namens onze familie, onze op rechte dankbaarheid. J. v. d. Broek. R. v. d. Broek- Verhoeven. Heusden, Mei 1936. 55849 met gezellige bovenwoning. Huurprijs f7.50 per week. Thans verhuurd aan deSin- ger-Maatschappij. Te bevragen Stationsstraat 6, Waalwijk, Buitengewoon voordeelige prijzen. Partij zijden dames kousen met kleine weef- ft foutjes, uitzoeken J Partij zijden kousen r\Qk mooie tinten Partij mat-zijden dames kousen, pracht Oft modekleuren O NARCIS geplatteerd DAHLIA matzijde DOLLY alle mode-tinten CHRYSANT fijne waschzijde Anjer de nieuwste zonnebrand kleuren EDELWEIS Bemberg-zijde PAPAVER Natuurzijde ZeerfijneNaluurzijden da meskousen in cello- A phaan verpakt 149 11U Kinderkousen in grijs, beige, zwart en bruin vanaf 12 ct. KINDERSKISOKJES, alle modekleuren vanaf 12 ct. Groote partij Jongens sportkousen pr. boorden vanaf 19 ct. wende men zich tot TELEFOON 103 WAALWIJK. Vertegenwoordiger van TELEF. 235. VOOR DE PINKSTERDAGEN brengen wij een schitterende collectie in de goedkoopste soorten en ook in de fijne kwaliteiten. ALLES ZEER MODERN. Gaat ge met de Pinksterdagen naar familie of vrienden en kennissen. Vergeet dan niet een klein cadeautje mede te nemen, een aardige attentie. SPEET kan U deze leveren, die heeft in alles het nieuwste en IS ZEER GOEDKOOP. tin wi Loop even langs onze etalages en ge zult vinden wat U past. KOMT GE IETS TE KORT GA DAN EVEN NAAR SPEET.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2