I Sportrubriek KANTONGERECHT. GEMENGD NIEUWS ABONNEERT U OP DIT BLAD. KAATSHEUVEL. uit te voeren. Daarenboven zal het zangkoor voor gelegenheid van de intocht van den bisschop het Ecce sacerdos Magnus van Kreitmaiyer in studie nemen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei 1936 ingelegd f18651,38, terugbetaald f 19455,46. Uitgegeven werden 4 nieuwe boekjes. jauw Het kan nog - Lr de winkels sluiten nog even jen: 3 pakken 1.2.3. aarde 54 ct. - nu slechts «30 ct. het kan morgen ook nog, maar m vergeet U het misschien, asch beter, vlugger en voor- eliger met het zelfwerkende waschmiddel 12. 3. De waterleiding houdt haar intocht. Dat gaat nog niet overal even ge- Tiiakelijk en de intocht is vaak een al lesbehalve feestelijke. Hel is al meer voorgekomen, dat, vooral op de dor pen, men moest overgaan lot massa- bekeuringen vooraleer de ingezetenen de desbetreffende verordeningen lot aansluiting aan d waterleiding wilden opvolgen. En ook al meerdere malen stonden groote groepen tegenstanders van de waterleiding hun zaak tever geefs voor den kantonrechter te be pleiten. Het „oud-water" was goed en kostte niets zoo zeiden zij terwijl het „nieuwe water" duur betaald was. Hoe goed het is, dat dat „oud-water" aan een strenge keuring onderwor pen is en waar het niet aan de eischen voldoet, door het zorgvuldig gezui verde leidingwater vervangen wordt, hoe goed dit voor de volksgezond heid en de bevolking daarvan is, we ten zij niet. Ook komt men altijd weer voor den dag met de verontschuldi ging, dat men het niet kan betalen, doch dit bezwaar kan weinig afdoende worden geacht wanneer het ge meentebestuur proces-verhaal doet opmaken tegen diegenen, die naar hun financieele draagkracht daartoe in staat moeten worden geacht. Men zegt het ook al gauw, als men tegenover een dergelijke nieuwe re gelmatig terugkeerende uitgave komt te staan, maar meestal leert de onder vinding, dat dat toch wel gaat en dat men het gemak en de gerieflijkheid van het leidingwater tenslotte gaat waardeeren. Maar inderdaad: het is een zware tijd, en niet iedereen zal even gemakkelijk de aansluiting kun nen betalen. Deze keer stond er weer eens een heele rij onwilligen of nalatigen te recht uit de gemeenten Sprang-Capel- le, Dussen en Heusden. 't Eerst kwamen die van Sprang- Capelle aan de beurt, erf, die waren ook het talrijkst. En, wat erger is: dit is al de tweede keer dat er te Sprang- Capelle zulk een „levée en masse" ge houden wordt. Het vorig jaar heeft er ook eens een flinke groep ingeze tenen uit deze gemeente terecht ge staan, en de kantonrechter gaf toen boeten van ten hoogste 10.Maar dit schijnt niet afdoende geholpen te hebben en toen er nog - steeds een groot aantal onwilligen bleken te zijn, die, te oordeelcn naar de gegevens welke men over hun draagkracht had, geacht moesten worden, in staat te zijn den aanleg van de waterleiding tc betalen, ging men wederom tot be keuringen over. Burgemeester Smits van de gemeente Sprang-Capelle trad voor het kantongerecht als getuige op. Als eerste verdachte verscheen de landbouwer A. K., die zich voor zijn nalatigheid verontschuldigde, door te zeggen, dat hij maar huurder was. „Als huurder ben je ook ver plicht, aan te sluiten", aldus de kan tonrechter. Verdachte was ook de vorige keer voorgeweest en had toen 10.boete gekregen. „Was dat niet genoeg?" vraagt de kantonrechter. „Ja, dat was veel te veel!" zei verdachte. Hem wordt nog vier weken gelegen heid tot aansluiting gegeven. Na die vier weken wordt uitspraak gedaan en dat zal, ingeval van niet aansluiten, wel 25.boete worden. Ook F. A. v. d. B. was al eens tot 10.veroordeeld wegens hetzelfde feit Hij beweerde niet te kunnen beta len. „Dat vertrouw ik niet; ik heb meer aan het onderzoek van Burgemeester en Wethouders", aldus de kanton rechter. De eisch luidde 25.boete. Ver dachte werd veroordeeld tot ƒ20.— Verdachte A. W. zei, dat hij aange sloten was geweest. Maar ze hadden het zelf weer afgesloten, toen hij wei- Muziekfeesten Apollo. Naar men ons mededeelt, zijnde muziekfeesten van Apollo ook finan- lieel geslaagd. Hiermede bedoelen wij natuurlijk niet, dat Apollo zijde gesponnen heeft met de organisatie, doch dat het gezelschap zooals men dat pleegt te noemen, «er uit ge sprongen is». Wij mogen dat, gezien het weer en de ongunstige tijdsom standigheden een prestatie noemen. Dat het comité er ondanks den strop van den eersten dag, toen weer en wind in alles tegenspande, hierin is kunnen slagen, moeten we toeschrij ven aan het feit, dat de zaak zeer voorzichtig is opgezet. De begrooting was zoodanig opgesteld, dat de entrée slechts een uiterst klein bedrag van de creditzijde behoefde uit te maken om de balans te doen kloppen. Dat deze tactiek geen verkeerde is ge weest, heeft de opzet geleerd. Wij mogen Apollo en het feestcomité met dit succes complimenteeren. Het zal ongetwijfeld voor het gezel schap en tevens voor anderen, die in dit opzicht plannen mochten koesteren, aanleiding zijn om niet terug te schrikken voor de organi satie van iets, dat in elk geval voor de plaats een paar dagen van ople ving brengt, waarvan verschillende middenstanders in dezen niet te rooskleurigen tijd eens kunnen pro fiteeren. Bisschoppelijk Bezoek. De laatste dagen van de maand Juni zal onze plaats met het bezoek van Zijne Exc. Mgr. Diepen vereerd worden. Zooals bekend, wordt op den laatsten Zondag van Juni in onze parochie een dekenaatcongres van de H. Familie gehouden. Het bedoelt een groote demonstratie te worden, die, als het weer 't toelaat, in de open lucht zal plaats hebben. De z.g. Wielerbaan in ons R.K. Sport, en Wandelpark is als een zeer geschikt terrein voor deze de monstratie aangewezen. Naar wij vernemen, zal onze grijze bisschop deze plechtigheid met zijn tegen woordigheid opluisteren. Na afloop van het H. Familie-congres zal de officieele intocht van Z. Exc. wor den gehouden, die een deel uitmaakt van de plechtigheden, die de con secratievan een kerk met zich brengt. Vermoedelijk aan het begin der Vaartstraat bij café W. v. Berkel zal de Bisschop ontvangen worden en in stoet begeleid worden naar de nieuwe St. Jozefkerk. Op Maan dag zal de plechtigheid der con secratie plaats vinden. Zooals ge bruikelijk zal het zangkoor der I geide te voldoen aan de nieuwe ver moederkerk hierbij de liturgische j ordeningen. Ze komen op plm. 24 gulden per jaar. Conform den eisch werd hij veroor deeld tot 15.boete of 15 dogen hechtenis. Ook bij G. D. de B. was de leiding afgesloten, Hij had nog water te goed, dat hij al betaald had, zei hij. Toen ze met den nieuwen meter kwamen, wiide hij die niet accepteeren. De ambtenaar van het O.M. eischic ook tegen hem 25.boete. Hij kr jeg 15.boete of 15 dagen. Dan was er K. S. een oude man van 70 jaar met een even oud vrouwtje. Hij was ook bang van de kosten en had zich z'n lange leven door best be vonden bij het eigen water, 25.- - was de eisch. J. A. de J. zei, werkloos te zijn. llij kreeg gemeente-steun en kon daar van geen zes gulden per drie maan den weer teruggeven. De burgemeester echter was van meening, dat dit wel ging. Tegen hem werd ƒ5.boete geeischt. De kantonrechter hield de uitspraak nog even aan en zal over 8 dagen von nis wijzen. Verdere vonnissen, allen te Sprang- Capelle zijn: M. v. d. S., 3.— boete of 3 dagen; J. J. S., schuldig verklaard zonder toe passing van straf; A. K., ƒ3.boete; J. K., 3.00 boete. Deze lichtere boete's werden gegeven, als de verdachten in middels tot aansluiting waren over gegaan. A. S., 25.— boete of 25 dagen; F. H., 4 weken uitgesteld; G. voor de P., 25.boete of 25 dagen; J. van P., 25.boete of 25 dagen; H. J. P., vrijspraak. De eisch was 3.boete of 3 dagen; L. S., ƒ25.— boete of 25 dagen; C. O., ƒ25.boete of 25 da gen; P. v. B., 3.boete of 3 dagen; Fr. J. M., ƒ3.00 boete of 3 dagen; A. I)., 3boete of 3 dagen; P. A. S., /25boete of 25 dagen; Johanna v. B., ƒ25.— of 25 dagen; W. J. P., 3.of 3 dagen; W. de B., 3.— of 3 dagen; W. H., ƒ25.— of 25 dagen; J. W., ƒ3.— of 3 dagen; A. K., ƒ3.— of 3 dagen; C J. W., 3.— of 3 dagen; D. de B., ƒ3.— of 3 dagen; A. W., v. O., ƒ3.— of 3 dagen; A. O., ƒ3.— of 3 dagen A. G. G. O., 3.— of 3 dagen; H. de B., ƒ3.— of 3 dagen; D. W., 25of 25 dagen; Maria F. de R., weduwe v. d. B., 3.of 3 dagen; A. K., ƒ3.of 3 dagen; C. M., ƒ3.of 3 dagen; Antonetta V., 3.of 3 da gen; J. N., ƒ5.of 5 dagen; A. A. de B., ƒ3.of 3 dagen; J. de B., ƒ3.— of 3 dagen. Dan waren er een klein aantal uit de gemeente Dussen, tegen wie bur gemeester J. Snijders als getuige op trad. Hier was het nog de eerste keer, zoodat de kantonrechter hier nog niet tot de hooge boete's van 25.ging. Verdachte J. H. van E. beweerde, dat hij geen gelegenheid gekregen had om aan te sluiten. In Februari was de desbetreffende gemeenteverorde ning pas aangenomen en in Maart kwam men hem al bekeuren. Daar hij echter ook sindsdien nog niet aange sloten was, kreeg hij 10.boete conform den eisch. J. v. d. P., vond het erg, in een tijd van hooge belasting en lage inkomens iets te koopen, wat zij niet noodig had, maar kreeg er nu nog de uitgave van ƒ10.boete bij. L. v. M. en J. J. v. B. kregen dezelfde boete Als derde en laatste in de rij was de gemeente Heusden aan de beurt met burgemeester M Wijs als getuige. Ook hier was het de eerste keer. C. M. v. M. te Heusden is rentenier maar kan toch niet betalen, zei hij, „U staat bekend, goede inkom sten te hebben" meende de kanton rechter. „Ik wou, dat 't waar was!" riep verdachte uit, die 10.boete opliep. Ook de andere boete's waren alle 10.- of 10 dagen hechtenis. De verdachten waren de volgenden: L. S.,; Anna W. N.,; F. J. N.,; A. C. K.; J. van S.; S. J. van C.; A. van D.; J. Th. C.; J. M. B.; A. J. B.; Cornelia B. Alleen J. J. van der B., die al lang werkloos was en in zijn gezin veel met ziekten te stellen heeft gehad, kwam er af met 3. boete of 3 da gen. Enkele minuten voor het einde krijgt S.D.O. nog een strafschop te nemen, die door den N.E.O.-doelverdediger op keu rige wijze gestopt wordt. Na nog enkele aanvallen op beide doe len, komt het einde van dezen wedstrijd. Ga zoo voort, jongens, en steeds spor tief. I. V. C. B. Zal Volendam de leiding ne men? Sehijndel kan morgen le klasser zijn. In de kampioenscompetitie krijgt de R.K. N.A.C. morgen Volendam op be zoek. üp papier is Volendam veel sterker doch na zoo'n lange reis en gezien het terrein-voordeel van N.A.C., blijft een verrassing nog mogelijk. Brabantia zou het heel aardig vinden als Volendam in het verre Zuiden een veer liet. We geven Brabantia tegen Treffers wel een kans. Sehijndel moet bij Mevo op bezoek en gezien de overwinning die Mevo Zondag op Lachapelle wist te behalen zal Sehijn del bli| mogen zijn als zij deze klip goed omzeild heeft en daarmee in veilige ha ven, in dit geval de eerste klasse, be landt. Lachapelle, dat het tegen Gennep wel tot een overwinning zou kunnen briyigen, heeft daarvan alleen nog maar nut als Sehijndel morgen zou verliezen. Programma. Kampioenscompetitie. R.K.N.A.C.Volendam, 2.30 uur; Tref fersBrabantia, 2.30 uur. Promotie-competitie 2e klasse: MevoSchyndel. 2,30 uur; Gennep Lachapelle. 3e klasse SVDSDOE; Juliana—HVC. Districts-elftal Tilburg tegen Districts-elftal Breda. Bij gelegenheid van het 20-jarig be staan van het district Tilburg speelt mor gen op het Sarto-terrein een districts- elftal van Tilburg tegen het Bondselftal uit Diocees Breda. Als vóór-wedstrijd zal een treffen plaats hebben tusschen twee elftallen uit de overige beste spelers en wel uit 't Oos ten en Westen van het district. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Districts-elftal Vloemans (DES); Populier (RKTVV); Janssens (RKTVV); M. Gooien (RKTVV), W. van Dongen (Roda); B. Jansen (Lino Animo); Willemen (Sarto); van Beers (Sarto); J. van Nieuwstadt (DES); De Kok (RKTVV); Boomans (Velocitas). Reserves: A. van Hout (WIK); W. Jan sen (Velocitas) en L. van de Wouw (Vin cent). Oostelijk elftal: J. Brekelmans (Berkel); H. van der San- den (Volharding); A. Mathijsen (Wik); P. Bommel (VVM); J. Spijkers (VIOS); gezangen uitvoeren, 't Plan bestaat bij deze gelegenheid de Mis voor gemengd koor (2 kinderstemmen en 2 mannenstemmen) van Viadana kwamen met een nieuwen meter, zei hij, en die had hij genomen. Maar hij wilde niet meer water betalen, als hij verbruikte. De kosten voor waterleiding-gebruik VOETBALSPORT. K. N. V. B. Enschede kan weer winnen. De groote strijd in Tilburg. Blijft V.O.S. 2e klasser? Voor onze Zuidelijke kampioene NAC ziet het er morgen weer niet erg hoop vol uit als zij Enschede in haar eigen huis moet gaan bekampen. Enschede zal wel zorgen dat zij de punten voor zich houdt en daardoor mede aan de leiding blijft. In Tilburg is de groote strijd Willem II—NOAD natuurlijk het gesprek van den dag. De NOAD-aanhangers zouden hun favorieten gaarne het eerste klasserschap zien behouden, terwijl de niet minder talrijke Willem II supporters hun oude, roemruchtige club weer graag in de nj der eerste klassers zagen terugkeeren. Wij zullen ons als buitenstaanders maar afzijdig houden en hopen dat de beste club wint, want beide elftallen zijn eigen lijk, wat hun spelpeil betreft, een plaats je in de eerste klasse waard. T.S.C.Palemig is van geen belang meer. IT V.O.S. ontvangt haar rivale Helmondia. Een gelijk spel is voor haar voldoende om 2e klasser te blijven. Verliest V.O.S. dan komt Helmondia haar in de rij der 2e klassers vervangen. T.E.C.—T.O.P. heeft alle belang ver loren. Programma voor Zondag a.s. Kampioenschap van Nederland. EnschedeN.A.G. Promotie-degradatie. 2e klasse Zuid: 'iTs.C.—Palemig; Willem IINOAD; 3e klasse V.O.S.Helmondia; T.E.C.T.O.P. WAALWIJK. W. S. C. De W.S.C.-reserves zullen morgen de verre reis naar Lutterade gaan maken om daar de kampioenen der Limburgsche af deeling, Staatsmijn Maurits 2, te gaan bekampen. Het is voorzeker een groote eer voor de reserves van een 3e klas vereeniging om mede te mogen dingen naar een plaats in de Res. le klasse en de Waalwijkers zullen dan ook in Zuid- Limburg hun beste beentje voor zetten om een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Deze eerste opgave lijkt ons echter al een heel zware en we zijn uiterst be nieuwd hoe W.S.C. II zich in deze nieu we omgeving zal hotiden. R. W. B. R.W.B.-veteranen Baar dwfl k-veteranen. Op Maandag 8 Juni a.s. zal op het R.W.B.-terrein bovengenoemde wedstrijd plaats vinden. Voor dezen wedstrijd be staat flinke belangstelling, daar dit de eerste maal is dat beiden elkaar in een veteranenkamp zullen ontmoeten, zoodat er met geen zekerheid is te voorspellen wie zegevierend uit den strijd zal ko men. Met dit al.is dit een gang naar het R.W.B.-terrein ten volle waard daar bei de elftallen zoo sterk mogelijk zullen verschijnen. De wedstrijd zal geleid wor den door den heer M. van Vugt. De op stelling is als volgt: R.W.B. Doel: J. Klerkx. Achter: J. Nieuwenhuizen, P. Treffers. Midden: W. van Vugt, P. van Hilst, A. van Es. Voor: J. van Osch, H. Veltmeijer, B. Treffers; P. van Tilborgh, A. van Buk. Voor: M. Leijtens, H. Verhoeven, M. Slaats, Jac. de Haan, C. Krol. Midden: A. van den Anker, J. Leijten, Jac. de Werd. AchterH. Slaats, A. Krol. Doel: H. van den Heuvel. Juliana. Waahvijksche Jeugdcompetitie. Programma voor Dinsdag 9 Juni. HeusdenBaardwyk; A. Deurloo. R.W.B. bW.S.C.Jac. van Zeist. S.D.O.R.W.B. a; G. de Jong. Voorloopig programma voor 16 Juni: N.E.O.—R.W.B. b. BaardwijkW.S.C. R..W.B. a—S.D.O. Wedstrijduitslagen van 2 Juni: W.S.C.Heusden 14. S.D.O.—N.E.O. 1—1. R.W.B. a—R.W.B. b 7—4. De kleine W.S.G.ertjes konden het ook nu niet bolwerken en verloren ditmaal van de stevige ploeg Heusden, wat te verwachten was. S.D.O. kon het niet ver der brengen dan gelijk spel, al speelde NEO na de rust maar met 10 man. De kleine R.W.B.-ertjes konden het te gen hun grootere clubmakkers niet bol werken en verloren met groote cijfers. Dinsdag j.l. hebben de kleinste WSC- ertjes het niet kunnen bolwerken tegen de stugge Heusdenaren en konden zij ook den wedstrijd niet tot een overwin ning brengen. In de eerste helft gingen de partijen goed tegen elkaar op cn werd gedraaid met de stand van 11. Maar na de rust kwam meer de wed strijdroutine der tegenparijt naar voren en zij verloren dan ook met 41. SPRANG. S. D. O. Zaterdag speelt het le elftal van S.D.O. alhier een thuiswedstrijd voor de Zater dagmiddagcompetitie van den B.V.B. te gen W.V.V. uit Werkendam. Dat belooft een zeer spannende match te worden. Het 3e elftal van S.D.O. speelde j.l. Dinsdagavond een competitiewedstrijd voor de Jeugdcompetitie op haar terrein tegen N.E.O. 3. Deze wedstrijd eindigde met een gelijk spel 11. N. E. O. J.l. Dinsdag speelden onze junioren een uitwedstrijd tegen de S.D.O.-junioren. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een snel opgaand spel met S.D.O. het meest in den aanval. Tot aan de rust blijft het zoo doorgaan, maar tot doel punten weet geen der beide partijen te komen. Na de hervatting is N.E.O. ver plicht met 10 man verder te spelen, daar de aanvoerder van S.D.O. geen invaller toelaat voor den middenvoor, die tijdens de rust het veld moest verlaten. (Dit is niet erg sportief te noemen en wij ho pen dat zooiets niet meer voor zal ko men). Maar dit geeft onze jongens de noodige geestdrift en ze laten het er ook niet bij zitten. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar het eerst heeft SDO fortuin, als een kalm schot door onzen rechts-achter verkeerd wordt genomen en in eigen doel verdwijnt. Nu zetten onze jongens er alles op, en door een vrije schop weet de links-achter de stand gelijk te maken. van A. Hendriks (Volharding); Witters (Ju liana); C. Zoontjes (Adelaars); W. v. d. Loo (VVM); A. Weytens (SSS); L. Kaay (Sarto). Reserves: De Jong (SSS); Smits (Roda), Jansen (Adelaars). Westelijk elftal: C. Wagenmakers (Rapid); Verhofstad (HEC); H. Mols (Uno Animo); J. Mathieu (Hercules); II. van der Velden (Uno Ani mo); Th. van Hout (DES); C.Vugts (HEC) J. van den Boogaard (WVB); A. de Jong (WVB); Netten (Rapid); W. Didden (DES). Reserves: W. Mutsaarts (RKTVV), A. van Raak (Roda); Pijnenburg (Vios). INBRAAK TE ROERMOND. Bij den vroegeren hotelhouder Teriel aan de Kapel in 't Zand te Roermond is ingebroken. Er wordt een bedrag van ruim f 6.000 aan contanten vermist. De dieven, die zich toegang hebben verschaft door de achtertuinen van de nabijgelegen woningen, zijn aan vankelijk bij een buurman van den heer T. terechtgekomen. Toen het bleek, dat zij verkeerd waren,hebben zij de woning door een raampje verlaten. Aan de achterzijde van het huis van den heer T. hebben zij een ruit ingedrukt. I)e brandkast hebben de dieven met beitels opengebroken en al het zich daarin bevindende $eld meegenomen. De dadersmoeten jeen onbekenden zijn geweest. ANECDOTE. Boekhouder. Onder welk hoofd moet ik het bedrag boeken waarmee de kassier ervan, is vandoor gegaan. Patroon. Boek het maar onder de loopende uitgaven. Allemaal uit. Een heer die zijn vriend over zaken moest spreken ging naar diens huis en belde aan. De meid deed de deur met een kiertje open en zei Mijnheer is uit. O, dan zal ik de zaak wel met mevrouw afwerken. Die is ook uit. Ik heb een heel dringende zaak, ik zal dus maar even binnengaan, en wat wachten bij de kachel. Dat treft U slecht mijnheer, de kachel is ook uit. Liza: Moeder, waarom eten de generaals nooit met vork en lepel? Moeder Hoe kom je daar nu aan Liza: Wel, daar staat in de krant de generaal gebruikte het diner met zijn staf Handelsonderneming ARSOL, Apeldoorn

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7