H.deBont-v.Hulten Gemeenteraad Geertruidenberg. Plaatselijke Berichten ^-r ABONNEERT U OP DIT BLAD. Zaterdag 6 Juni 1936. No. 46. De Echo van het Zuiden. Derde Blad Heerenkleeding naar maat PAnifLPPflfïPAMMA H. WIJDING. Heden ontvangt in de Kathedrale Ijsiliek van St. Jan, deEerw. Heer W. J. Verwiel Pzn. uit Waalwijk j Wijding van het H. Subdiaconaat il handen van Z.H. Exc Mgr. A. Diepen, terwijl 28 theologanten jerJ t H. Priesterwijding ontvingen. DE :ze- P van nb- apt, ko mt- /er« ;nst :>nd den leze n de nts- mist ;wa- ;ren j BIJ alf 8 tuig, n en ;ven ma- veer een twee igel, sche heer slag ern- lort- ling, voor min- leed, •rtte. igen d in ield, men i der iood van ende i van vezig ïrde. n fa- :nnis omsl t om :aten de n de mei ende omst het g ge ldige dief n tal >elas- 'egen >r de aring het per- ïgens SECRETARIAAT VAN HET BISDOM. De le secretaris van den Bisschop ,n Den Bosch, de Z.Eerw. Heer M. an de Ven, is benoemd tot pastoor Meerveldhoven. De WelEerw. Heer Jacq. van Loon uit Waalwijk neemt thans diens laats in als le secretaris, terwijl als e secretaris van het bisdom is be- oemd de Weleerw. Zeergel. Heer Dr. J. Loeff Pzn. uit 's-Bosch, thans ka pelaan te Nijmegen. UITREIKING DIPLOMA'S HANDELSAVONDCURSUS. Donderdagavond werden ter be ëdiging van den Middenstands- Handelsavondcursus de diploma's aan je leerlingen uitgereikt. Onder de vele autoriteiten die deze bij enkomst bijwoonden, bevonden zich uii. B. en W. van Waalwijk, een depu tatie van den plaatselijken R.K. Mid- jenstandvereeniging en de Directeur de Hoogere Handelsschool drs. de Vries. Bericht van verhindering was ingekomen van den afgevaardigde vnn de Kamer van Koophandel, van den Inspecteur van het gymnasiale on derwijs, den heer M. v. d. Weijst en van den voorzitter van den R.K. Mid denstandsbond. De heer van Liempt, voorzitter van 1- lezer 2 per- iacbt ij het 'lage- aatst- ïsche den jheid het schoolbestuur opende de bijeen komst, heette allen welkom en felici teerde de leerlingen met hun hehaald cusses. Burgemeester Moonen sprak zijn waardeering uit voor de Avondschool, huldigde den directeur, den heer van Well en de leeraren, die de jongens tot een succesvol beeindigen van den cursus hebben gebracht en feliciteer de degenen, die een diploma hebben weten te halen. Voorts wees spr. op de mogelijkheid, dat de avondschool contact treedt met de vertegen woordigers van industrie en handel, hetgeen de onderwijsinstelling en haar leerlingen ten goede zal komen. Tot dot dankte spr. het bestuur, directeur m leeraren voor hetgeen zij voor de Waalwijksche Middenstandsjeugd hebben gedaan. Directeur van Well wenscht de leer lingen, die een diploma ontvingen eveneens geluk en wekte hen op tot erdere studie. Directeur de Vries prees o.m. de goede verstandhouding tusschen de Hoogere Handelsschool en de Handels avondcursus. De heer van Well heeft nog dank gebracht aan den WelEerw. heer, ka pelaan van Lierop, die ontslag heeft genomen als godsdienstleeraar en wordt opgevolgd door den WelEerw. heer Völker. Voorts dankte spreker het bestuur en den directeur van de Hoogere Handelsschool voor de aan gename samenwerking en richtte nog speciale dankwoorden tot den heer drs. de Vries, die spreker bij het begin zijn directeurschap als waarne mend directeur tijdelijk verving. Tot slot zij nog vermeld, dat het exa menwerk van de leerlingen ter inzage was gelegd en druk werd ingezien. Voor het eindexamen van de R. K. Middelbare Handelsavond cursus 3 j. c. alhier zijn geslaagd P. Klerkx, L. de Leijer, J. Leijtens. L. v. üudheusden, M. Raaymakers, H. Westerburger en F. Wilmont te Waalwijk, G. Pijnenborg en J. Willemse te Drunen Afgewezen 4. Voor het examen Machineschrij- ten van de R.K. Middelbare Han- ïelsavondcursus alhier zijn geslaagd L. de Leijer, L. Burmanje, L. v. Loon, H Otto, L. v. üudheusden, T. van üudheusden, B. Pullens, A. Verappe en P. Verhoeven te Waal- lijk en G. v. Boxtel te Kaatsheuvel Afgewezen geen. Voor het examen Stenografie van ie R.K. Middelbare Handelsavond, cursus alhier zijn geslaagd J. Bergmans, A Pulles en W Pulles te Waalwijk. Afgewezen geen. WERKLOOSHEID. ALLEN NAAR DE FORD-TEN TOONSTELLING. In .Musis Sacrum wordt, zooals vroeger in ons blad aangekondigd, momenteel door de Fordfabrieken te Amsterdam een hoogst interes sante tentoonstelling gehouden. Vooraf zij opgemerkt, dat de verte genwoordigster voor de Langstraat (vroeger de Graaff en Co.) in ver band met een nieuw toegetreden firmant, den heer J. Teninga uit Tilburg, onder een nieuwen naam werkt namelijk N V Centraal Auto. mobielbedrijf, voorheen De Graaff en Co. De N.V. is gerechtigd om het praedicaat »Nederlandsch Fa brikaat« te voeren Op het podium van de tentoon stellingszaal prijkt een groote Lin coln Zephyr-wagen (12 cylinders) waarin chassis en carosserie tot één constructie zijn vereenigd. Aan de wanden hangen groote opnamen uit de fabrieken te Am sterdam. Men kan verder vele V 8 modellen bewonderen terwijl ook een 7-per soonswagen te zien is. Ook het kleine wagentje met4-cylinders, het comfort van een grooten en de zuinigheid van een kleinen auto, vraagt de aandacht. Interessant is de tentoongestelde chassis, waarvan vele werkende onderdeelen in doorsnede te zien zijn. Men krijgt een inzicht in de nieuwe uitvindingen, welke zijn toegepast aan den V 8 motor, zooals gedwongen carterventilatie, tweeling carburateur, dubbele uitlaatleiding, smering onder druk enz. Buiten de zaal zijn Ford trucks te zien, waarvan de lengte der wielbasis 4,70 bedraagt. Doordat de chauffeur naast den motor plaats kan nemen, blijft er een groote ruimte voor het vervoer van goe deren over. Vermeld zij nog, dat in de avond uren een film vertoond wordt van het uitgestrekte bedrijf te Amster dam. Men maakt de vervaardiging van de Ford van het kleinste on derdeeltje tot den volledig afge werkten wagen mede. Niemand verzuime deze tentoon stelling te bezoeken. Zij is in elk opzicht interessant en leerzaam. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. helpt niet, omdat zijn kameraadjes het feit niet verzwijgen. Dinky deserteert, komt op de weezenschool, welke naast de pu pillen-school is gelegen, en organi seert daar het rugby-team dat een overwinning op de cadetten weet te bevechten. Alles keert zich dan ten goede. Dinky's mama wordt on schuldig bevonden, de jongen keert naar de cadetten school terug en wordt zelfs bevorderd. De film is hier en daar aangrijpend mooi, zonder sentimenteel te zijn. Ook veel komische momenten ko men er in voor. Henry Armetta is weer de clown van het gezelschap. Wat hij als oud roestkoopman in deze film presteert, is bijzonder geestig. Het spel van Mary Astor is even eens zeer te prijzen. In het voorprogramma draait een showfilmpje »Een handige ver— koopster«, die het bijzonder goed doet. In totaal weereen bezienswaardig programma. LUXOR BIOSCOOP. In duizend gevaren. De Pas in het Dooden- woud. De eerste film, welke de Luxor Bioscoop deze week brengt, is getiteld In duizend gevaren». Richard Talmadge de held, die zich aan die gevaren blootstelt en staaltjes van moed en durf ten beste geeft als jeugdig aviateur, die het door een bende gestolen vliegtuig van den vader van zijn beminde ten koste van heel wat wedervaardigheden opspoort. Men maakt sensationeele achtervolgingstochten mede, zware wor stellingen, verwoedde gevechten in de lucht en tot slot de arrestatie van den bendeleider. Een rolprent dus, vol sensatie, actie en natuurlijk ook de onontbeerlijke romantiek. De voornaam ste sterren in deze film zijn Richard Talmadge, Gertrude Messinger en Eddie Davis. Als tweede hoofdnummer draait »De Pas in het Doodenwoud», een echte cowboyfilm uit het Wilde Westen met robuuste kerels, wilde schietpartijen, hollende paarden en sensationeele situaties. Tom Tyler, Wally Walis en Buffalo Bill |r. zijn de acteurs van naam, die de hoofdrollen in deze film vertol ken. Beide rolprenten, die de Luxor— Bioscoop deze week vertoont, zijn het aanzien, van degenen die van spanning en sensatie houden, ten volle waard. Biljart-sport A.s. Zondagmiddag om 12 uur zal de beroemde Biljartmee9ter Soliëo een biljart.9eance geven in 't bekende café City bij H. de Ruijter, Markt, Waalwijk tegen den heer Cor Quirijns uit Capelle. In vier jaar i9 deze uit- muntende biljarter niet meer in Waalwijk geweest omrede hij in café Calant op den Coolsingel over 12 biljarts als biljartmeester i9 aangesteld. De heer de Ruijter heeft kosten nog moeite gespaard om dezen biljart matador weer eens in Waalwijk te krijgen. Wat deze speler op het gtöêHë laken presteert grenst tegen het ongelooflijke. Biljartliefhebbers raden wij aan om bijtijds Zondag in café City aanwezig te zijn om verzekerd te zijn van een goede plaats. Volksconcert. Maandag 8 Juni a.s. 's avonds 8 uur geeft de Harmonie St. Jan in samenwerking met de Liedertafel «Tot Bloei der Toonkunst» haar eerste volksconcert op de muzieknis te v.m. Baardwijk. Dp stand der werkeloosheid is op „edenGeheel werkeloos 350, ge. deeltelijk 125 tegen 319 geheel en 80 gedeeltelijk op 3 April 1.1. Zij waren verdeeld als volgt: J W. G. W. G. Bouwvakarbeiders Houtbewerkers 55 7 53 5-6 4 5 7 223 112 189 14 - 13 8-11 3-3 28 1 37 VERGADERING R.K. WERK LIEDEN-VEREENIGING. De al.emeene vergadering der R.K. Werkiiedenvereeniging wordt niet gehouden 15 Juni a.s. zooals in ons vorig nummer vermeld, maar a s. Maandag 8 Juni. WAARSCHUWING. Er zijn weer verschillende proces sen-verbaal opgemaakt tegen overtre ders van het verbod om per fiets uit een dam te komen rijden. Men zij nogmaals gewaarschuwd. MOTOR- EN AUTO-GESPETTER IN DE LANGSTRAAT. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de firma Joh v. Raste ren te Vught is daarheen een sterrit en kegelrit uitgeschreven, waarvoor reeds honderden inschrijvingen bin nen kwamen. Wij vernemen, dat in Waalwijk voor de kegelrit een con trolepost is vastgesteld, zoodat mo tor- en autogeronk de straten van Waalwijk en andere plaatsen in de Langstraat Zondag wederom zullen vullen. NIEUWE BOSSCHE REVUE. Wij vestigen de aandacht op de in ons eerste blad voorkomende aankondiging van de opvoering van een nieuwe Bossche revue ge. titeld»Ge kunt me nog veul meer vertellen« van Nico de Boo Jr. in het Concertgebouw op Zaterdag, Zondag, Maandag en Dinsdag. Wie zich 't enorm succes her innert van de vorige revue zal zich ongetwijfeld getrokken gevoelen om deze nieuwe creatie te zien, temeer waar steeds gezorgd is dat vreemdeling evengoed kan ge nieten als stadgenoot en aan ensceering, costumeering enz. als steeds de uiterste zorg is besteed. BIOSCOPEN. R. D. Kleermakers lederbewerkers leerlooiers Metaalbewerkers Typografen Div. werkkrachten Totaal 350 125 319 80 K.O.B. WAALWIJK-HEUSDEN. De K.O.B. Waalwijk—Heusden komt op Dinsdag 9 Juni a.s. in ver gadering bijeen in Hotel Verwiel te Waalwijk. Bij die vergadering zal door den heer Thijs v. d. Griendt uit Vught een lezing gehouden worden over den bekenden schilder Vincent van Gogh. B.-THEATER. „Voor Moeders eer' Jackie Cooper, de populaire jon gens-acteur vervult in de film »Voor moeders eer« de hoofdrool en het is het knappe en gevoelige spel van dezen jongen acteur, welke onswel het meest in deze film treft. Men kan in deze rolprent genieten van voetbal en andere takken van sport, maar tegelijk ook meevoelen met de diep menschelijke handelingen. Het gegeven behandelt de weder waardigheden van een jongen, die aan een cadetten-school voor^ den militairen dienst wordt opgeleid en wiens moeder onder verdenking van fraude-pleging wordt gearre steerd. Geheimhouding voor den jongen i t> Uit protest tegen de benoeming van den Secretaris tot plaats vervangend burgemeester, ver laten vier raadsleden de ver gadering. Donderdagavond 0111 acht uur kwam de raad der gemeente Geertrui- (lenberg in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van Burge meester J. Bianchi. Secretaris de heer N. Meijérs. De publieke tribune is tjokvol, als de Voorzitter de vergadering opent en de voorlezing van de notulen aan de orde stelt. Deze worden ongewijzigd goedgekeurd. Weth. Voermans vraagt hel woord 0111 eenige dingen van persoonlijken aai'd naar voren te kunnen brengen. De Voorzitter vraagt hiermede te wachten lot punt 1 der agenda: ken nisgeving van het overlijden en nage- t dachtenis van den heer M. J. Timmer mans is afgehandeld. De Secretaris leest de notulen voor de buitengewone algemeene ver gadering, welke bij gelegenheid van het 12'/2-jarig jubileum van Burge meester Bianchi werd gehouden. Üok deze notulen worden vastgesteld. 1. Kennisgeving van overlijden van len heer M. J. Timmermans. De Voorziler doet mededeeling van hel overlijden van den heer M. J. Tim mermans op 22 Mei j.l. Dil bericht, aldus spr., zal U allen diep hebben ge troffen. Wij wisten, dat de heer Tim mermans ziek was, maar toch hoop ten de velen, die hem graag mochten, dat verandering in deze ziekte zou in treden, opdat de heer Timmermans voor zijn familie en voor de gemeente zou gespaard blijven. Het heeft echter niet mogen zijn. De overledene was een goed en kundig raadslid, dat in de vergaderingen steeds op wettige en behoorlijke wijze het woord heeft ge voerd. Spr. gelooft in naam van allen te spreken, wanneer hij den heer Tim mermans dank brengt voor het vele, dat hij voor de gemeente heeft gedaan als raadslid. Ook op ander gebied heeft hij zich als ingezetene van Geertruidenberg verdienstelijk gemaakt. Nooit werd te vergeefs een beroep op hem gedaan; Talrijk waren (le functies, die hij be kleedde. Dat Timmermans geacht werd, bleek o.m. op zijn begrafenis, waar spr. de eer had den raad te ver tegenwoordigen en het woord te voe ren. Het moge een troost zijn voor zijn familie, dat zeer velen den heer Timmermans hoog achtten en dat zijn nagedachtenis in hooge eere en dank bare herinnering zal blijven voortbe- staan. Weth. Voermans protesteert. Weth. Voermans vraagt dan het woord voor een persoonlijk feit en brengt het volgende naar voren: Mijnheer de Voorzitter, Wanneer ik thans het woord ge vraagd heb voor een persoonlijk feit, dan is dat om uiting te geven aan de gevoelens van verontwaardiging en ontgoocheling, die inij hebben beslo pen bij de ontvangst van Uwe kennis geving van de vervanging van Uw per soon door den Gemeentesecretaris tij dens Uwe afwezigheid. Vooraf merk ik op, dat het hier niet gaat 0111 den persoon van den plaats vervanger; het gaat hier over het teit, ,jat in tegenstelling tot de usance in tegenstelling tot de normale ver wachting in tegenstelling tot de in. dit geval bijzondere verwachting onze oudste wethouder is gepasseerd. Ware het hier een machtsdaad van hooger hand zonder meer, gewis mijn heer de Voorzitter, zouden we ons niet lot U richten. Maar dit is hier niet een daad van hooger hand, in casu van den heer Commissaris der Koningin alléén, maar zij is mede voorbereid door U, mijnheer de Voorzitter. Als te doen gebruikelijk is hebt U Uw vanzelfsprekend meest betee- kenende-advies gegeven, waarin U gezien de genomen beslissing te gen onzen eersten wethouder moet hebben stelling genomen. Het feit, dat niet de eerste wethou der Uw plaatsvervanger is, maar wel de gemeentesecretaris, is vrijwel een unicum. Tot nog toe werd een dergelijke be slissing genomen, wanneer de poli tieke verhoudingen in een gemeente die beslissing noodzakelijk maakte, of wanneer de voor de vervanging in aan merking komende persoon onbe kwaam daartoe was door onvoldoende ontwikkeling, oneerlijkheid, niet goed zedelijk gedrag, onvoldoende leiding van ondergeschikten of anderszins. Wat dit laatste betreft, het zal wel in geen ernstig en eerlijk brein opko men om onzen eersten wethouder op dat gebied in gebreke te stellen. En wat het eerste aangaat, wij leef den in de overtuiging, dat wij hier als] gemeentebestuurders van Geertrui denberg-open en eerlijk met elkander omgingen, respecteerende elkanders verscheiden inzicht, doch èèn van zin in het behartigen van de Gemeentebe-1 langen. En mochten voorheen wrijvingen niet zijn uitgebleven, dan meenden wij toch, dat bij Uw burgemeester- feest allen meer dan ooit tot elkaar ge komen zijn en een oprechte eensge zindheid hebben gedemonstreerd. Het was juist de eerste wethouder, die bij de officieele huldiging daarvan gewaagde, dezelfde, die nu op zoo sma delijke wijze door U mijnheer de Voor zitter, en den heer Commissaris der Koningin wordt behandeld. Juist omdat op de persoonlijke an tecedenten van den eersten wethouder r,fiiytÜü Vtflt aan te merken, doch wel ernstige reden aanwezig is om te ver onderstellen, dat private politieke mo tieven U gedreven hebben 0111 tegen den eersten wethouder stelling te ne men, beschouw ik deze kwestie niet als minderwaardige bejegening van den eersten wethouder, maar ook van de meerderheid van den Raad, die den heer Sassen bij zijn verkiezing zijn volle vertrouwen gegeven heeft. Een dergelijke bejegening kan hij zich niet laten welgevallen, waarom hij dan ook verklaart, dat het hem onder deze omstandigheden niet mo gelijk is aan deze beraadslagingen ver der nog deel te nemen. Weth. Sassen zegt, hieraan niet veel te behoeven toe te voegen: „Al leen dit zeg ik U vooral in herin nering aan Uw burgermeesterfeest dat ik mij ten zeerste gegriefd gevoel. Dat mijn collega in den raad op deze wijze mijn partij heeft opgeno men is mij een groote voldoening. Ook dank ik velen uit de bevolking voor hun sympathie. Nu U, mijnheer de Voorzitter de oude frontstelling van voorheen geko zen hebt moet ik die in hemelsnaam maar aanvaarden. In verband hiermede wensch ik eveneens niet verder aan de discussies deel te nemen. De Voorzitter antwoordt, dat hem iedere lust ontbreekt om op deze be- toogen in te gaan. Het is gemakkelij ker beschuldigingen te uiten dan ze te bewijzen. De wijze, waarop de beide wethouders zich hebben geuit en hun meeningen hebben verkondigd ten op zichte van zijn persoon, acht spr. on gepast. Van een smadelijke bejegening is hier absoluut geen sprake. Dat op den heer Sassen hoegenaamd niets is aan te merken, valt geheel buiten de zaak. Spr. herhaalt, dat 't hem door de wijze, waarop de beide wethouders hun afkeuring over het door den Com missaris genomen besluit te kennen hebben gegeven, aan lust ontbreekt om daarop te reageeren. We hebben hier te maken met een besluit van den Com missaris, dat behoort geëerbiedigd te worden. De heer Sassen verklaart, dat de be schikking van den Commissaris niet zonder invloed van den Burgemeester is genomen. Spr. weet heel goed, wat er door B. en W. over deze zaak is besproken en voelt er niets voor in te gaan op de verdediging van den Voor zitter, welke 70 op niet rechtvaar dige gronden berust. De heer Jansen betreurt, dat de goede verstandhouding tusschen den Burgemeester en den Raad, zooals op het feest is gebleken, thans veranderd is. Dit kan niet dan tot nadeelige ge volgen voor de gemeente leiden. Ook spr. heeft niets tegen den persoon van den secretaris, doch zegt weinig ge hoord of gelezen te hebben, dat den len wethouder werd gepasseerd. Iedereen heeft fouten, ook de heer Sassen, doch noch op de capaciteiten, noch op de levenswijze van den heer Sassen valt iets te zeggen. Spr. veron derstelt dat de Commissaris over den heer Sassen niet goed is ingelicht en dat het kliekje menschen weer aan het werk is geweest, dat den heer Sassen meermalen heeft willen treffen. Moch ten de beide Wethouders de vergade ring verlaten, hetgeen spr. niet hoopt, dan zal ook spr. zich verplicht gevoe len niet aanwezig te blijven. De heer Okkerse vraagt, hoe een dergelijk feit in een democratisch land mogelijk is. De Voorzitter zegt, dat de motie ven van den Commissaris hem niet be kend zijn. Heeft men bezwaren, dan zal men zich tot Z. Exc. hebben te wen den. Spr. wijst op de gemeente Zun- dert, welke bij afwezigheid van den burgemeester, bestuurd werd door den burgemeester van een buurgemeente. Ook daar werd deze functie niet aan den len wethouder verleend. Spr. er kent, dat dergelijke gevallen een uni cum zijn. De heer Okkerse geeft als zijn mee ning te kennen, dat de gemeenteraads leden, die toch de bevolking vertegen woordigen in ieder geval van bestuurs wijziging gehoord zouden moeten wor den. Daarop verlaten de beide wethou ders de raadzaal. De heer Jansen acht de overgeble ven raad niet competent om beslissin gen, voornamelijk inzake punt 8, te ne men en wil de vergadering eveneens verlaten. De Voorzitter wijst er nog op, dat punt 8 desgewenscht van de agenda kan gevoerd worden. De heer Jansen acht dit niet noodig en verlaat de zaal met den heer Ok kerse. De vergadering wordt voortgezet. De Voorzitter merkt op. dat de hee- ren, die weggegaan zijn zullen denken, dat de vergadering geen voortgang zal vinden. Daarin vergissen zij zich ech ter. Spr. uit zijn afkeuring over de wij ze, waarop de raadsleden protesteeren tegen het besluit van den Commissaris. Ook van de wethouders, die toch ook gezagsdragers zijn, had spr. een der gelijke houding niet verwacht, ofschoon spr. per ..draadloozen dienst" tevoren over het voorval was ingelicht. De Voorzitter leest de betreffende artikelen der gemeentewet voor en zegt, dat de vergadering kan worden voortgezet omdat met een wettelijk aantal leden werd begonnen. Geldig stemmen kan men echter niet. Dc agenda-punten waarover echter geen stemming verlangd wordt, kunnen worden aangenomen. De vergadering wordt voortgezet en o m. behandeld Request van 5 arbeiders. De Voorzitter doet voorlezing van het volgende ingekomen request: Aan Edelachtbare Raad der gemeente Geertruidenberg. ündergeteekende wenden zig met eene klagt tot uw dat ons inziens voor de gemeente groote nadeelige gevol gen heeft. Zoo is hier ter plaatse geves- tigt een kunstmestzaak waar onge veer de laatste 5 maanden 10 tot en met 13 steuntrekkende arbeiders on geveer 10 weken hun werk hebben verricht en ook het werk naar behoo- ren hebben afgelevert. Nu is ons dit werk ontnomen zoodat wij ons ver- pligt gevoel de bij den heer D. Kom- mers te gaan invormeeren waarom wij op hoven genoemde werkplaats niet neer onze ouwde werkzaamheden mog- te komen verrichte. Toen gaf den heer Kommers aan F. v. d. Kieboom en M. Snijders ten antwoord alsdat wij dit hadden te danken aan ons ge meenteraadslid den heer L. Jansen. Nu vragen ondergeteekende Uw of een gemeente raadslid zoo er wel aan mede werkt aan de gemeente belangen Ja dan neen zoo wij dit inzien kost dit de gemeente per jaar ongeveer 1000. Daarom vragen ondergeteekende aan Burgemeester en Wethouders en dc andere raadsleden om bovenstaande geval voor ons en onze Bergsche ge zinnen weer in het reine te brengen waar voor bij voorbaat onze Harte lijke dank want een raadslid als den heer Jansen welke nu blijkt geen in tieme vriend was van de Bergsche ar beiders of is den heer Jansen Nu zoms al bezig 0111 stemmen te winnen op Raamsdonksveer Nu de samenvoeging der Gemeentes misschient al in zicht is doch de arbeiders zullen hun ooren goed open doen. Volgt onderteekening: F. A. v. d. Kieboom; M. Snij ders; B. Sweep; Th. Kroos- wijk; C. Goossens. Onderschrift. Aan de Heeren Verslaggevers ver zoeke ondergeteekenden Beleeft 0111 dit schrijven in alle bladen te willen vermelden. Bij voorbaat onze Harte lijke dank. (Letterlijk overgenomen. Redactie). Het spijt den Voorzitter, dat de heer Jansen niet aanwezig is. Aan spr. is bekend, dat tengevolge van de in diensttreding van een nieuwen beheer der het werk aan den Statendam aan een nieuwe ploeg is opgedragen, om dat de heer van Dijk over het werk van de oude ploeg niet tevreden was. Spr. had er evenwel bij den heer van Dijk op aangedrongen zooveel mogelijk arbeiders en steuntrekkers uit G'berg in dienst te nemen. De heer de Kroon stelt voor het re quest in de volgende vergadering te behandelen. Wordt aangenomen. De Voorzitter leest de mededeeling voor. dat de Commissaris der Konin gin den heer N. G. E. Meijers, secre taris der gemeente, heeft aangewezen als plaatsvervangend burgemeester. Spr. wenscht den secretaris geluk met zijn benoeming en met het in hem door den Commissaris gestelde ver trouwen. Spr. hoopt, dat de secretaris de volle medewerking van den raad zal mogen ondervinden. De Secretaris hoopt, dat, als de bur gemeester teruggekeerd zal zijn, deze tevreden over sprekers werkzaamheden zal kunnen zijn en dat de zaken een normaal verloop zullen hebben. Rondvraag. De heer de Kroon wenscht den Bur gemeester en zijn echtgenoote een voorspoedige reis naar Indië en een be houden terugkomst. De Voorzitter zegt nogmaals te be treuren dat deze vergadering een der gelijk verloop moest hebben en ten sterkste af te keuren de wijze, waarop tegen het besluit van den Commissaris werd geprotesteerd. Tenslotte hoopt de Voorzitter dat 't de gemeente gedurende zijn afwezig heid in alle opzichten goed moge gaan. Mededeeling v. d. redactie. Naar ons ter oore kwam zou de heer Jansen, indien hij ter vergadering was gebleven, het request van de arbeiders met een ander schrijven hebben weer legd. ZÜNDAG 7 JUNI 1936. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8.55 Orgelspel. 9.00 Postduivcnbcrlchten. 9.03 Tulbouwhalfuurtje. 9.32 Orgelspel. 9.45 Lezing. 9.59 Nagekomen postduivenherlchcn. V. P. R. O. 10.00 Voordracht. 10.30 Kerkdienst. 11.45 Lezing. A. V. R. O. 12.00 Fllmpraatjc. 12.30 Het Omroeporkest. I.40 Het gemengd koor .,Dle Ilnghe", 2.00 Boekcnhnlfuurtje. V. A r«. A. 5.00 Gramofoonmuzlck. 5.15 Sportultzndlng. 5.40 Sportuitslagen. 5.45 Tooneel. 7.00 Populair programma. A. V. R. 8.00 Nieuwsberichten. 8.15 Wcensch Opcretteprogrnmmn. 9.00 Ijzing. 9.10Zangrccitnl. 9.25 Radiojournaal. 9.40 Pianoconcert. 10.20 Gramofoonmuzlck. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. II.00 Nieuwsberichten. 11.10 Kovacs Lajos en ziin orkest. HILVERSUM 1875 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding. -IV. R. 9.30 Grnmojponmuzlek. 10.30 Hoogmis uit de Parochiekerk Theresia te Rotterdam. 12.00 Gramofoonmuzlck. •2.15 Het KRO-orkcst. LOC Causerie. l.Lfl Het KRO-orkest. 2.10 Het KRO-orkcst. R.K. Gem. Zangver. Hoorn. Grnmofoonmuzlek. „Virlhus Unitls" 3.20 3.40 Vervolg R.K. Gem. Zangvereniging. 4.00 Zlekenlof uit Rloemendaal. N. C. R. V. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Kerkdienst. K. R. O. 7.45 Voetbaluitslagen. 7.50 De Mica 1936: door J. P. Bralland 8.10 Nieuwsberichten. 8.20 Bioscooporgel. 8.30 Dc KRO-McHodlstcn. 9.10 Muzikale zomerstemmingen. .40 Het KRO-Orkest. 10.30 Nieuwsberichten. 10.40 Epiloog. MAANDAG 8 JUNI 1936. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8.00 Grnmofoonmuzlek. V. 1'. R. o. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Voordracht. 10.35 Solisten-concert. 11.40 De Flierefluiters. 12.00 Dc Flierefluiters. 12.45 Gramofoonmuzlek.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9