Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. KING ZO, ZO zien de afzonderlijke UW KRANT DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. „De Echo van het Zuiden' ;rejken sprong de huzaar van der fide te water 0111 te trachten de Haan het droge te brengen. De Haan ;ft?p van der Reide echter bij een der uien, zoodat beiden naar de diepte üden zijn gegaan, ware het niet, dat wachtmeester Mensink te hulp ^m. Hij slaagde er in van der Reide jt den greep van de Haan te bevrij- tji en dook daarna verscheidene kee- ;1, helaas tevergeefs, naar de Haan. ft gelukte eerst later de Haan boven brengen. Kunstmatige ademhaling oCht toen niet meer baten. V1EISJE DOOR AUTO DOOD GEREDEN. Op den Loosdrechtscheweg te Hil- tfsum is de 21-jarige mej. C. P. uit n,sterdam, door een auto gegrepen gedood. Het meisje was met eenige kennis- u per fiets uit Amsterdam gekomen u in Loosdrecht het week-end door l brengen. Bij een kruising van het jjwielpad met den weg is zij zonder •ht te slaan op het verkeer den rijweg vergestoken. Zij werd door een auto jgrepen en op slag gedood. Het bleek, ,t een halswervel was gebroken. Het lijk is naar de Noorderbegraaf- |aats te Hilversum overgebracht. Den autobestuurder, zekeren A. K. jt Hilversum, die signalen gaf, treft een schuld. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag omstreeks t) uur jaren twee jongelieden in het Wilhel- ainakanaal onder Hilvarenbeek met [en kano aan het varen. Bij het afdu- nen van den wal sloeg de kano om, waardoor heiden te water geraakten. Een hunner wist zich te redden, doch je 27-jarige H. v. St., wonende op het Lieve Vrouweplein te Tilburg, ver dween in de diepte. Toen hij eenigen lijd later was opgehaald, heeft een lokter nog langdurige pogingen ge daan om de levensgeesten op te wek ken, doch zonder resultaat. Toen Zaterdagmorgen j.l. de brie venbesteller J. Donjacour te Veghel niet op het uur volgens dienstrooster was verschenen, had men goede reden om aan te nemen, dat er iets niet in orde was. In den namiddag kreeg men een aanwijzing doordat melding was gemaakt dat een dienstpet der Ned. posterijen werd gevonden op den Ka naald ijk nabij sluis 4 op ongeveer 100 nieter afstand van den voormaligen overzet naar Zijtaart. Weldra werd nu I lijk van D. opgehaald. De ongeluk kige was 37 jaren oud, gehuwd, en •ader van een kind. Zaterdagavond is te Herpen een on geluk geschiedt waarvan het 7-jarig zoontje van den heer A. Biermans het slachtoffer is geworden. Omstreeks zeven uur waren eenige kinderen aan het spelen bij de brug over de Hertogs wetering, toen plotseling een van hen, de 7-jarige B. uit de boot viel en in het water terecht kwam. De jongen werd niet de stroom die ter plaatse nogal sterk is medegesleurd en verdween in de diepte. Een speelmakkertje, een dochtertje van den heer van den B. trachtte het knaapje nog te redden, hetgeen niet mocht gelukken. Na eeni gen tijd slaagde men er in het lijk van het slachtoffer op te halen. INSTORTINGSRAMP TE BOEKAREST. Tijdens een padvindersparade voor koning Carol is te Boekarest een twin tig meter hooge tribune, waarop zich niet minder dan drieduizend menschen bevonden, ingestort. Een ontzettende paniek maakte zich van de aanwezigen meester. Koning Carol verliet onmid dellijk zijn loge juist tegenover de in gestorte tribune en spoedde zich naar de plaats van de ramp. Uitgebreide reddingsmaatregelen werden in koortsachtig tempo geno» men. Uit alle ziekenhuizen werden am bulances naar de plek van het ongeluk gezonden, roode kruis-auto's loeiden door de straten der stad, waar het nieuws van de ramp zich onmiddellijk in alle wijken verspreid had. Voor zoover tot nu toe hek end, zijn 24 personen gedood, 400 zwaar en een 300 personen licht gewond. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Uit Belgrado wordt gemeld, dat te Dubrovnik (Ragusa) een militair vlieg tuig midden in de stad is neergestort. De gevolgen waren ontzettend. Het sloeg te pletter op een huis, waarbij de benzine-tank van het toestel explodeerde. De brandende benzine stroomde in de nauwe straat, waar het verkeer op dit middaguur zeer druk was. Verscheiden voorbijgangers geraak ten in brand en stoven als levende fak kels uiteen. Drie personen kwamen ter plaatse in de vlammen om, terwijl dertien an dere met .verschrikkelijke brandwon den naar het ziekenhuis moesten wor den overgebracht. Vier hunner ver- ketren in levensgevaar. Het huis, waarop het vliegtuig te recht kwam, is totaal uitgebrand, ter wijl drie andere huizen ernstig door hel vuur werden geteisterd. De heide vliegers waren verkoold. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. In de gemeente Nistelrode nabij Oss is Zaterdag de 22-jarige monteur M. van der Velden, die werkzaamheden verrichtte aan de bovengrondsche electrische geleiding, met den draad die onder stroom stond in aanraking gekomen. Hij was vrijwel op slag dood. Ter plaatse wordt thans de kermis opgebouwd en om ongeveer twee uur was de monteur bezig, de diverse kra men op het provinciaal electrische net aan te sluiten. De electricien beging echter de onvoorzichtigheid om den stroom niet uit te schakelen en deze onachtzaamheid is hem noodlottig ge worden. Een ontboden geneesheer consta teerde den dood. De monteur was kost winner van een gezin bestaande uit vijftien personen. Werkeloosheid. Het aantal werkloozen is als volgt: 111 werkloozen, waarvan 105geheel. Een fiets gekraakt. Door een onfortuinlijke manoeuvre kwam J. Marecheal in botsing met een tegenligger. 't Resultaat was een kapotte tiets voor M. Aan de politie is opgedragen den schuldigen te zoeken. Jubileum A. Hooijmaaier. Zaterdag herdacht de heer A. Hooijmaaier de dag waarop hij voor 12'/a jaar benoemd werd tot chef- werkmeester der tramremise, alhier. Dit jubileum viel samen met zijn zilveren huwelijksleest. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankzegging in zijn parochiekerk te Elshout. Door het personeel der remise was 't kantoor tot een feestzaal ingericht door de rijkelijk aange brachte versieringen. Te ruim half elf verzamelde zich het personeel in 't kantoor. Door t oudste lid van het personeel werd den heer Hooijmaaier onder toe passelijke woorden een Iraai cadeau aangeboden. De heer v. d. Heuvel, controleur der B. B. A. voerde nog het woord, waarna de heer Hooijmaaier zijn mannen en den heer v. d Heuvel hartelijk dank zegde voor degeluk- wenschen en het fraaie cadeau, dat zij hem hadden aangeboden. Spreker hoopte nog vele jaren in hun mid den te mogen zijn. In de namiddag kwamen nog ver schillende deputaties den jubilaris gelukwenschen, waarbij wij o. m. opmerkten 't personeel der werk plaats te Tilburg; afgevaardigden der Kon. Erk. Harmonie »De Vol harding», Zwemclub D. Z. C.hand boogschutterij »Constantia» die hun gelukwenschen vergezeld lieten gaan van fraaie cadeaux. Wij wenschen dhr. Hooijmaaier nog vele jaren als hoofd der remise en van zijn huisgezin. De Nakermis. De nakermis heelt zich mogen verheugen in een overgroote be langstelling van 't pubsiek vooral van buitendorpschen. Voor de kermisexploitanten en de café-houders heel t deze goed gemaakt wat de eerste drie dagen was be dorven door 't weer. Alles bijeen een uiterst gezellige kermis, die een rustig verloop had. De Jonge Boeren op excursie. De afdeeling van de Jonge Boeren, stand der afdeeling Drunen maakte haar jaarlijksche excursie. Ditmaal was het een tocht door de Meijer ij. De reis werd gemaakt per B.B.A. bus en allereerst werden bezocht de bedrijven van de Coöp. Handels vereeniging der N C. B. daarna de proefboerderij en bemesterij van de N. C. B. te Boxtel en tenslotte de N. C. B. destructor te Son. jubileum van den heer M Schapen donk werd in zijn tuin door de handboogschulterij »Constantia» een schietwedstrijd gehouden, nadat den jubilaiis bij monde van dm heer J. Veltman een fraai cadeau was aan geboden. De uitslag voor de wedstrijd was 1 A van Delft. 2 J. Veltman, 3 M. de Wit, 4 Jos. van Leest, 5 Jac. van Gorcum, 6 C. Bruurmijn, 7 Jac. v. d. Putten, 8 J. Klomp, 9 Th. Els- hout. Opdracht. Het verbouwen van het woonhuis van F. v. d. Wiel is opgedragen aan de Firma L. van Oers. alhier. ELSHOUT. Plechtige professie. Op het feest van den H. Norberlus had in de kapel van't St. Norbertus- gesticht alhier, de plechtige professie plaats van den eerwaarden broeder Bonifacius (G. Swans.) Om 7 uur werd door den Zeer- Eerwaarden Heer Pastoor Willems in de kloosterkapel een plechtige H. Mis gecelebreerd, waarbij 't zangkoor der Eerwaarde Broeders onder leiding van Sjef Kleijn een drie stemmige Mis van Kuijpers uit voerde. Pastoor Willems hield de feest- predicatie en verrichtte de professie, plechtigheid. Elshouts oudste inwoner overleden. De oudste inwoner van Elshout, C. v. Sanden, overleed in den ouder dom van 94 jaar. Zaterdag 6 Juni j.l. organiseerde de Pluimvee- en Konijnenfokvereeniging voor 1)ussen en Omstreken een ten- toonstelling van Jonge Dieren in den tuin van hotel „De Koppelpaarden" alhier. Er waren niet minder dan 185 in zendingen, waarmede de gestelde ver wachtingen verre werden overtroffen. De belangstelling was zeer bevredi gend en ook dit mag gerust als een goed succes worden aangemerkt. De heer Fens uit Oosterhout had als keurmeester een zeer zware taak, waarvan hij zich uitstekend heeft ge kweten. De gedetailleerde uitslag bij de prij- zentoekenning was aldus: Groep I: Nest met voedster: a. Witte Vlaamsche Reus, M. Sacht Dussen 3de pr.b. Gele Vlaamsche Reus, Fr. Leeggangers Dussen 2de pr.; c. Havannas, L. Dijkstra Capelle, eere- prijs en eersteprijs; d. Blauw van Be- veren, W. v. Deursen Dussen 3de pr.; W. Schalken Dussen Z.E.V.; e. Zilver Vos, J. Heiihans Dussen 1ste pr.; f. Blac an Tan, M. Sacht Dussen 3de pr. Groep II: Nest zonder voedster: Witte Vlaamsche Reus: J. Schalken Dussen le pr.; Gele Vlaamsche Reus, Fr. Leeggangers Dussen le pr.; Black an Tan, L. Dijkstra Capelle 2e pr.; Havannas, L. Dijkstra Capelle le pr.; Chinchillas D. v. d. Pluym Dussen le pr.; Zwart Weener: L. Dijkstra Ca pelle 2e pr.; Belgian Haris: L. Dijkstra Propaganda Zuivelproducten. Dinsdagmiddagwerd indeMeisjes- congregatie door bemiddeling van de Eerste Kangstraatsche Stoom zuivelfabriek een groote propaganda vergaderinggehouden voordedames. De opkomst was enorm en na een kort woord van den heer M. van Halder, voorzitter van de boter— fabriek werd door den heer de Kok uit Breda op duidelijke wijze uiteen gezet de voedzaamheid en het groote nut der zuivelproducten, wanneer deze in 't dagelijks leven worden gebruikt. Door Mej. Hoevenaars uit Dongen werden de noodige dingen gedemon streerd en toegelicht. Jubileumwedstrijd. Ter gelegenheid van het zilveren eereprijs en eerste prijs. Groep III: Eenlingen: Witte Vlaamsche Reus: A. Peterse Dussen le pr. en 2e pr.; C. Leemans- v. Balkom Dussen 2e pr., drie 3e prij zen, Z.E.V. en E.V.; W. van Deursen Duslfen Z.E.V. en E.V.; C. Roozendaal Dussen 2e pr. en E.V.; J. Schalken Dussen 3e pr. en E.V.; Fl. van Hees Dussen 3e pr.; B. Heimans Dussen le pr. Gele Vlaamsche Reus: L. Borstlap Dussen le, 2e, 3e, le en eereprijs en 2e pr.; C. Leemans-v. Balkom Dussen Z.E.V., EV, EV, EV; D. van der Pluym Dussen 3e pr.; A Peterse Dussen EV; J. van Wijk Dussen Z.E.V. 3e pr.; B. Schalken Dussen ZEV en EV; J. van Dijk Dussen 2e pr.; J. Domeni Dussen 3e prijs. Haaskleur Vlaamsche Reus: L. Dijk stra Capelle 2e pr.; H. Stupers Dussen 1 KING-PEPERMUNT PEPERMUNT •TONNEMA C'E SNEEK 2e pr.; B. Schalken Dussen 3e pr.; C. Leemans-van Balkom Dussen eereprijs en eerste prijs met mooiste dier dei- tentoonstelling. Zwarte Vlaamsche Reus: J. Hel- mans Dussen EV en 2e pr.Blauwe Vlaamsche Reus: C. M. v. d. Beek Bah.Broek 3e pr.; Konijn Grijs Vlaam sche Reus: C. Leemans-van Balkom Dussen 2e pr. en 3e pr. Frans Hangoor (grijs): J. Heimans Dussen le en 3e pr.; G. v. Dijk Dus sen 2e pr.; C. Leemans-van Balkom 3e pr.; Frans Hangoor (wit): J. Hei- mans Dussen 2e pr.; Blauwe Weener: C. Roozendaal Dussen le en 2e prijs; Bas Schalken Dussen le en 2e prijs. Blauwe van Beveren: C. Leemans-van Balkom Dussen le pr.; J. van Wijk Dussen le pr., Z.E.V.; B. Heimans Dussen 2e en 3e pr.L. Meyers Dussen 2e pr., E.V.; G. v. Dijk 3e prijs. Chinchilla: H. Stupers Dussen eere prijs, le, 2e, 3e pr. en Z.E.V.; C. Lee mans-v. Balkom Dussen 2e pr.; J. v. Wijk Dussen 2e pr.; Zilver Vos: B. Heimans Dussen le pr.; J. Domem Dussen 2e pr.; Fl. van Hees Dussen Z.E.V. en 3e pr.; M. Sacht Dussen 2e prijs; Hollander (Zwart): L. Dijkstra Capelle le en 3e pr.; Black an Tan: B. Heimans Dussen eereprijs en le pr.; A. Peterse Dussen le pr.; Lotharingen A. Peterse Dussen 2e pr.; C. Leemans van Balkom Dussen 3e pr. Blauwoog Pooltjes: L. Borstlap Dussen eereprijs en le en 2e prijs. Het bouwen van een landbouw- schuur voor rekening van den heer B. van Dijk alhier is opgedragen aan den beer P. van Mierlo, timmerman- aannemer alhier. De bakker J. J. alhier, had het ongeluk, door 't terugloopen van het paard, met kar en paard boven van een zeer hoogen dijk te tuimelen. De kar sloeg over den kop, doch de heer J. wist er nog bijtijds uit te springen. Wonder boven wonder bekwam noch de heer J., noch 't paard eenig letsel, alleen aan 't paardentuig werd flinke materieele schade toegebracht. Later is de kar door een ander paard tegen de helling van den dijk opgetrok ken. Mej. Offermans is benoemd tot onderwijzeres te Heusden. Op 8 Augustus a.s. zal in deze gemeente een kringschietwedstrijd plaats vinden vanwege de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Ongeveer 200 schutters zullen aan deze wedstrijd deelnemen. Maandag j.l. had in hotel Centraal de aanbesteding plaats van het bouwen van een drukkerij met kantoren en daarbij behoorende werken. Architecten Frans Renniers en Zoon. lngèschreven werd als volgt Gebr. Oome, Raamsdonk f5085 Gebr. Naglé, G'berg f 4998 Piet van Beek, Oosterhout f 4950 Ch. P. v. d. Ploeg, G'berg f 4925 J. van Uijen en Kerremans, f 4918 G. A. v. Wietmarschen, G'berg f 4800 Gebr. de Grauw, Waspik f 4859 Gebr. van Uijen, G'berg f 4819 J. W. Gorisse, Oosterhout f 4810 Jac. Blijleven, G'berg f 4800 Arie Dubbelman. Zwaluwe f 4796 J. W. v. d. Heiligenberg, Teteringen f 4701 Joh. Broekhoven, Oosterhout f 4750 la. Wed. A. J. du Pont en Zn., G'berg f 4082 D. van Rijsbergen, Zwaluwe f 4046 J. J. van den Broek, Waspik f 4611 Th. van Velthoven, G'berg f 4606 G. Goverde, Zwaluwe f 4600 Gebr. du Pont, G'berg f 4499 Jan Bakx, Raamsdonksveer f 4446 P. W. van Alphen, G'berg f 4291 Gunning volgens bestek. Voor de Evangelisatie »Eben Haezer« te Raamsdonksveer hoopt Zond ig a.s. des voorm. 9,30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer Vroegindewei uit Middelharnis. De Z.Eerw. Heer Ph. Peter, predikant bij de Nederl. Ilerv. Gem. te Rijnskerk, heeft voor een zelfde beroep naar hier bedankt. Het tournooi voor de 2e kl. bij de damvereeniging V. D. alhier om het persoonlijk kampioenschup voor het Land van Heusden en Altena en de Langstraat is aldus geëindigd M. Bergmans in 2 parlijen 16 p R Timmermans 15 p., W. Schilders 11 p., J. Deurloo 10 p., N. Snijders 10 p., K. Kramer 8 p., M. Krop 7 p., Jac. Timmermans 6 p., W. Doreman 5 p. en E v. Dalen 3 p., zoodat Bergmans uit Nieuw- kuik den kampioenstitel behaalde. Op de druk bezochte jaarver gadering der fanfare der H. Familie bracht de secretaris het jaarverslag uit en de Penningmeester het finan cieel dito, waaruit bleek, dat de financien er ongunstig voorstaan, waarom aan het R.K. Kerkbestuur gevraagd zal worden de oude sub sidie te handhaven. Herbenoemd werden de aftr. bestuursleden A. v. Bladel (penningm.) en Jac. v. Dhm (bibliothecaris), evenals bodeJ.Dol- lekens. De zomerconcerten zullen 3 keer worden gegeven en zoo mogelijk wordt deelgenomen aan het festival te Grave en dezen zomer een Vlaam sche kermis georganiseerd. Zaterdag 13 Juni geeft de Heusd. Fanfare (Dir. J. v. Berkel) op de Vischmarkt haar le Zomerconccrt. Zondag had hier na het Lof met veel plechtigheid de le instal latie plaats van Jonge Wachters (St. Tarcisius groep), nadat de jon gens om 7 uur des morgens ter H. Communie w^ren gegaan. Om 5 uur maakte de nieuwe J. W 'ers met genoodigden een rondgang door de stad, terwijl om 7 uur een leuke feestavond werd gegeven voor de ouders en patronaatsleden. De op komst der belangstellenden was goed te noemen evenals de zang nummers en de voordrachten. Zaterdag speelden hier een comp.-wedstrijd Longa contra Zni- lichcm. De laatste V V, won met 1—3. Zondag had te 's-Bosch op het Wilhelmina terrein de eind-wedsti ijd plaats tusschen Z.-Bommel II en Juliana (Heusden), heide kampioen der le kl. van den B.V.B. De laatste wist te overwinnen met 5—1. De heer Calame, Voorz. der afd. Heusden-Woudrichem, die als zoodanig ontslag nam, is vervangen door den Eeiw. Heer Ds. Chr. de Bruijn le Woudrichem. Onze damclub V. I) speelde Maandag tegen D. G. V. te R'veer. De eerste, die verzwakt uitkwam, verloor met maar eventjes 5—17. MOET Z IJ N die behartigt de belangen van plaats en streek 7*7" riet het zakje er uit, waarin Uw winkelier per ons verkoopt, en tabletten er uit. Indien U dus hier op let, ontvangt U de originele enU leert de edele eigenschappen kennen van het onvervalste natuurproduct,

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3