Sportrubriek BIDPRENTJES. moderne preoljes lolo-prtnljes .riüMSDONK. Hoe word ik snel bruin! SPRANG—CAPELLE, Wij herinneren RAAMSDONKSVEER. Op de j.l. Maandag onder flinke belangstelling gespeelden damwed strijd in hotel Heessels aan het Heereplein tusschen onze Vereeni ging D.G.V. tegen V.D. uit Heusden, wist onze Veersche Damclub met de cijfers 17—5 te winnen. Uit deze cijfers blijkt afdoende dat onze damclub prachtige vorde ringen maakt in de edele damkunst. De uitslag was als volgt DG.V. V.D J. C. Schot A. de Graag J. Lankhaar A. Deurloo J. Steigenga C. Bax M.Timmermans G. Jonker 0-2 1.1 2 0 1-1 2-0 G. v. Beek G. Jonker G. v. Erk A.Lampenhout2-0 N. Snijders H. Brouwers 2-0 W. Piederiet G. Schaap 2 0 H. Heurter W. v. Bruijnen 2 0 H. Blom K. Dollekens 1-1 D. Blom D. v. d. Stoep 2-0 17-5 De Eerw. Zuster Lid win ain de wereld genaamd H. van Breda, verpleegster aan het St. Theresia Ziekenhuis alhier is overgeplaatst naar St. Oedenrode. De onderwijzeres aan de St. Theresiaschool, Mej. Th. A. van Gerwen, is benoemd aan de R.K. Meisjesschool te Eindhoven. Het aantal steuntrekkers van de gemeente bedraagt 197. Bij de werkverschaffing zijn te werk gesteld 65 werkloozen. De onvermengde margarine is voor rechthebbenden verkrijgbaar bij de volgende winkeliers (tijdvak 8 tot en met 20 Juni a.s.): Adr. J. N. Snijers, J. M. v. d Kieboom, Coop. Broederhulp en Adr. de Bont. De 17-jarige dochter van A.J. M uit de Suikerstraat kreeg bloed vergiftiging aan haar lip. waaraan zij enkele dagen een wondje had. De toestand verergerde zoodanig, dat de dokter overbrenging naar het R.K. Ziekenhuis alhier noodza- kelijk oordeelde. Nader vernemen we, dat haar toestand ernstig is. Nog denzelfden dag is ze van de laatste H.Sacra menten voorzien. Maandagmiddag omstreeks 4 uur had in de Julianalaan een ernstig ongeval plaats Het 6 jarig zoontje van G. uit de Julianalaan, die met de ijscowagen van P uit Geertruidenberg meeliep, kwam ongelukkiger wijze onder den wagen terecht. De wielen van den grooten ijsco wagen gingen de kleine over de beentjes. Een dokter die direct aan wezig was, constateerde dat een beentje boven de knie was gebro ken. Op ad vies van den dokter werd de kleine naar het B K. Ziekenhuis overgebracht. De gemeentepolitie heeft de zaak in onderzoek. SPRANG. Het bestuur van den Clir. Bestu renbond Sprang-Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr, Volksbond in vergadering hijeen. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werd door den se cretaris verslag uitgebracht van de hij- gewoonde Districtsvergadering te Dor drecht. Een aantal belangrijke ingeko men stukken werden behandeld, waar bij o.m. ter sprake kwam de mogelijk heid om te komen lot oprichting van een afdeeling Sprang-Capelle en Om streken van den Ned. Chr. Landarbei- dersbond, Verder werden besprekin gen gevoerd omtrent de wenschelijk- lieid van het houden van een bloemp- jesdag ten hate van het T.B.C.-Fonds „Draagt Elkanders Lasten". Aan het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Mei 1936 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd ƒ4935.23 en terugbetaald ƒ6970.85. CAPELLE. In de zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve- Capelle werd j.l. Vrijdagavond onder leiding van den heer P. de Rooy een algemeene ledenvergadering gehouden van de vereeniging van paardenhou- ders „Ons Belang". De vergadering werd geopend met een welkomstwoord van den voorzit ter, waarna deze eenige treffendt woorden van waardeering sprak ter nagedachtenis van den overleden voor zitter, den heer J. van Pelt. Bij de daarop volgende verkiezing van een bestuurslid ter aanvulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. van Pelt, werden 7G stemmen uitgebracht, waarvan de heer A. A. Michaël er 59 verwierf, terwijl 12 stemmen waren uitgebracht op den heer L. van Pell, 1 op den heer Adr. Timmermans en 4 ongeldige stemmen. De heer A. A. Michaël nam onder dankzegging voor het in hem gesteld vertrouwen zijn benoeming aan. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. Met een woord van dank voor de belangstelling werd de vergadering vervolgens gestoten. Door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle werd j.l Zaterdagmor gen 11 uur ten gemeentehuize aanbe steed hel uitbaggeren der Capelsche- on Labbegatsche haven, waarvoor als- volgt werd ingeschreven: (C. Capel- sclie, L. Labbegatsche en M. Massa.) C. A. Sehoondermark Sprang 0.76 (L.); B. Timmermans Sprang 0.75 (L.); M. Boeser Capelle 0.75 (M.); A. van der Stelt Capelle ƒ0.60 (C.) A. Heurter Capelle ƒ0.60 (C.); G. Ockers Capelle ƒ0.30 CL.); H. Wer- her. Capelle ƒ0.65 (M.); Gommers Waspik 0.57,5 CC.)P. J. Hommel Capelle ƒ0.53 CM.); Cr. Bax Capelle ƒ0.48 CL.); ƒ0.53 CC.); L. Timmer mans Capelle ƒ0.48 CL.); A. van Wij len Capelle ƒ0.47 CL.); Arn. Boeser Capelle 0.47 CL.), ƒ0.43 CC.); K. Roo mer Capelle ƒ0.44 (L.), ƒ0.45,5 (C.) 0.44,5 CM.)M. Wagemakers Capelle 0.44 CL.); G. P. de Rooy Capelle 0.42 CM.); M. Roomer Capelle ƒ0.39 (L.); CM.); M. Roomer Capelle ƒ0.39 (L.), ƒ0.44 (C.); C. Prinsen Dussen ƒ0.39 CL.); J. Heurter Capelle ƒ0.39 (M.); W. Kanters Raamsdonksveer 0.39 CM.); J. Meter Capelle 0.38 CL.); J. Snijders Raamsdonksveer ƒ0.38 (L.), ƒ0.36 (C.)Th. Kluitenaar Capelle ƒ0.37 CL.), ƒ0.35 (C.), ƒ0.36 CM.); H. van Schijndel Raamsdonksveer 0.36 CL.), 0.35 CC.)R. J. Seeters Raams donksveer 0.34 CL.), 0.32 CC.), 0.33 (M.); L. Zijlmans Raamsdonk 0.28V, (M.). De inschrijvingsbedragen zijn per M3. I)e gunning heeft nog niet plaats gehad. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte ten bate van de Zending heeft ƒ68 opgebracht. De korfbalvereeniging KIOL speelde j.l. Zaterdag te Tilburg een vricndschappel ijken wedstrijd tegen J.P.S., welke wedstrijd niettegenstaan de KIOL met 4 invallers, waarvan 3 nog nimmer een wedstrijd gespeeld hebben, speelde, door haar met 8—6 gewonnen werd. Ruststand 33. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Donderdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Moulins. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor Oefening en Vermaak. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »De Blonde Christl«. Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, »Uit het leven van een Millionnair«. Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel «Oefening en Vermaak». R.K. VOETBALBOND. Wij hebben nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma Hoogachtend, 19—8 17—6 10—13 13—23 10—19 0 10 0 8 4 3 4 1 16—6 15—7 4—12 3—13 20—12 10—6 8—13 7—14 er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per weekeveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik, Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. VOETBALSPORT. DE OLYMPISCHE DAG. Voor een bijna uitverkocht stadion te Amsterdam, werd Zondag het afwisse lend wedstrijd-programma van den z.g. „ülympischcn Dag'' afgedraaid. Hoewel het weer zich aanvankeiyk zeer dreigend liet aanzien, viel het gedurende de wed strijden nogal mee. De stemming onder het publick was echter opvallend mat. Behoudens enkele fraaie prestaties van onze athleten vermochten de verschil lende wedstrijden weinig enthousiasme en medeleven hij het publiek te wekken. Zelfs de hoofdschotel van het program ma: de voetbalwedstrijd Ned. Bonus-elf talSparta (Praag) kon er de echte sfeer niet in brengen. Daarvoor moet men toch maar een echte, officieele interlandwed strijd hebben van het vertegenwoordigend Nederlandsch elftal. Voor deze gelegenheid had men enkele nieuwelingen een kans gegeven om hun kunnen in dit milieu te demonstreeren, doch de meesten hebben maar matig aan de verwachtingen beantwoord en ieder toeschouwer zal wel van oordeel zijn geweest, dat hun opname een groote verzwakking zou bcteekenen van ons geduchte Nederl. elftal. Pelikaan, die eigenlijk geen nieuwe ling in dit milieu kan genoemd worden, voldeed verreweg het beste van de proef konijntjes en ook het spel van Plenier was behoorlijk al mag hij nog geen ver vanger voor Weber genoemd worden. Den Hoed van MVV viel wel het meest tegen, doch ook Lungen bracht er wei nig van terecht. Vrauwdeunt kon al even min Drok doen vergeten al was hij nog niet de minste. Alet dat al heeft deze wedstrijd geen nieuwe sterren aan het licht gebracht die een verbetering van ons nationale voet- bal-team zouden kunnen vormen. Wij houden het dan ook voorloopig op het Ned. elftal in zijn huidige soliede samen stelling, dat zeer zeker een heter figuur zou hebben geslagen tegen deze Tsjechi sche kampioensclub Sparta, die Zondag een pracht-partij voethal heeft gedemon streerd. Zij won verdiend met 20, hoewel de onzen wel een tegenpuntje verdiend had den. Het eerste doelpunt ontstond 18 mi nuien na het begin uil een voorzet van Faszinek die door Pelcher fraai werd benut. Hel Iweede werd 7 min. na de rust door Roda gescoord. Een penalty aan het Ned. Bondselftal toegewezen werd door Wels tegen den paal geschoten, zoodat ook deze mooie kans om de eer te redden verloren ging. De gasten hadden bij het verlaten van het terrein een hartelijk applaus van het publiek in ontvangst te nemen, dat daar mee zijn appreciatie toonde voor hun bewonderenswaardig spel. K. N. V. B. N.A.C. weer geklopt. NOAD blijft eerste klasser. V.O.S. degradeert. Hoewel Enschede niet haar beste spel ontplooide wist zij er N.A.C. toch met 3—2 onder te houden, waardoor onze Zuidelijke kampioenen nog wat vaster op de laatste plaats zijn gekomen, terwijl Enschede voorloopig weef aan den kop gaat, maar het zit nog altijd met 2 ver- liespunten meer dan haar concurrente Feijenoord. De stand is thans: Enschede 7 5 2 10 19—13 Feijenoord 5 4 0 1 8 16—7 Ajax 6 3 0 3 6 14—13 Be Quick 6 2 0 4 4 15—21' N. A .C. 6 1 0 5 2 7—14 In Tilburg is dan het pleit beslecht ten gunste van NOAD dat door een 43 zege op Willem II zich in de le klasse heeft weten te handhaven. Willem II zal scoren (12). Het was toen dus nog een open vraag wie dezen wedstrijd zou win nen, doch direct na dezen voorsprong kwam de inzinking en zoo kon het ge beuren, dat Stm. Maurits in de resteeren- <le speeltijd nog 7 maal de WSC-verde- diging, die toen een zeer slappen indruk maakte, wist te passecren en de gast- heeren zoodoende een 82 overwinning wisten te behalen. We zijn benieuwd naar de return match van a.s. Zondag als Stm. Maurits hier op bezoek komt. Het lijkt ons dat de W.S.C.-nf.erves dan evenveel kans op een overwinning hebben temeer waar zij er wel op gebrand zullen zijn zich na deze smadelijke nederlaag te rehabilitee- ren. W.S.C.-veteranen. De W.S.C.-veteranen speelden Vrijdag j.l. een vriendschappelijk partijtje tegen de Willem Il-veteranen, met als resultaat een gelijk sjicl 44. A.s. Vrijdag half 8 spelen zij tegen dc NOAD-veteranen. R. W. B. R.W.B.-veterlanen Baard wijk-veteranen 44. Deze onder flinke belangstelling ge- speelden wedstrijd is in een gelijk spel (44) geëindigd. Een uitslag die de krachtsverhouding goed weergeeft. Er werd dikwijls aardig gecombineerd aan weerszijden, zoodat er dikwijls goe de spelmomenten voorkwamen. By ver schillende spelers kwam hun routine en goede kijk op het spel dan ook tot uiting en zij gaven blijk het voetballen nog niet verleerd te zijn. Binnenkort zal dc re- turnwedstrijd op het Baardwykterrein plaats vinden. Hollandia-elflal. Dinsdagavond speelde het Hoïlandia- elftal tegen de Kaatsheuvelsche Boys I op het terrein te Kaatsheuvel. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een flink spel waarin de Boys het eerste doelpunt na een kwartier spelens wisten te maken. Nu zetten de Hollandia-mannen er alles op en weten den stand gelijk te maken. I ot aan de riist Blijft het zoo doorgaan Na de hervatting weel Hollandia de lei ding te nemen door een 2e doelpunt te maken. Enkele minuten voor liet einde wisten de Hollandia-mannen nog 'n der de doelpunt te maken. Zoo kwam het einde met een verdiende overwinning voor de Hollandia-mannen. SPRANG. S. D. O. J.l. Zaterdag speelde het eerste elftal van S.D.O. een thuiswedstrijd voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den B.V.B. tegen W.V.V. uit Werkendam. In een zeer spannenden wedstrijd, waarin W.V.V. tot een half uur voor het einde de leiding had, wist S.D.O. in het laatste half uur de gelijkmaker te scoren en in de laatste minuten de winnende goal le maken, resp. door de rechts- en linksbinnenspelers. Het einde kwam al- zoo met een 21 overwinning voor SDO. Het 2e elftal speelde j.l. Vrijdag avond een competitiewedstrijd voor den B.V.B. tegen de Kaatsheuvelsche Boys op het terrein van de Boys. S.D.O. wist de puntjes mee naar Sprang te nemen, dooi den wedstrijd niet 43 te winnen. A.s. Vrijdag speelt het 2e elftal voor de competitie van den B.V.B. een thuis wedstrijd tegen Kaatsheuvelsche Boys. A van haar jongste clubgenoote Quick R met 74 te winnen. Voor Zondag a.s. is vastgesteld: H.E.C.—Quick A; 12.30 uur; Nic. BeP reus. ^Hercules A—W.V.B.; 12.30 uur; J. Vau W.V.B.Quick A; Vrijdagavond 7.3n uur; Nic. Beerens. Een nieuw district. Reeds lang waren er plannen om een nieuwe indeeling te verkrijgen in dt. R.K.V.B. Bisdom 's-Bosch voor de veree- nigingen in de Langstraat. Thans vernemen wy van de zijde van Sporters te Drunen, dat zij zullen trach ten deze plannen te verwezenlijken. Tegen Zaterdagavond 8 uur hebben zij een vergadering bijeen geroepen in café Bogaerts tc Drunen en hebben daarbij uitgenoodigd de R.K.V.V. Uno Animo Loon op Zand; Rapid, Kaatsheuvel; HEC WaoluriiL-- \V\TX3 \\T1...SS1.rr U Bosch. Op deze vergadering zal tevens de mo gelijkheid onder de oogen gezien wor den of men kan komen tot oprichtiiu' van een derde klasse I.V.C.B. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Door omstandigheden, die helaas ook voor het Boys-bestuur niet te definiee- ren zijn, vond de aangekondigde wed strijd tegen W.V.B. geen doorgang. Door de slechte weersgesteldheid werden ook de daarna nog vastgestelde ontmoetin gen Duss. Boys comb.—Be Beady II en Be Ready junioren—Duss. Boys junioren niet gespeeld en naar een lateren datum verschoven. R.K.V.V. Be Ready. De wedstryd tegen W.S.C. uit Waspik voor de Waspik-seriewedstrijden werd wegens de minder gunstige weersgesteld heid uitgesteld, en evenzoo de beide ont moetingen tegen Dussen. Bisdom Den Bosch. Het rapport omtrent (te wijzi- ping in de samenstelling der Algemeene Jaarvergadering i$ verschenen. ('e algemeene jaarvergadering van 193o werd besloten te overwegen of in de samenstelling der algemeene verga dering van de R.K.V.B. Den Bosch een wijziging kon worden gebracht, zooais dit in verschillende andere diocesen reeds is gebeurd. Het bestuur van de R.K.V.B. benoem de voor het onderzoeken van deze kwes tie een commissie, waarin zitting na' men de heeren C. P. Wijers uit Ntfme- aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. 13—14 7—7 16—14 9—10 zich het volgend jaar weer «iet nieuwen moed op de herovering van haar le klas- serschap kunnen toeleggen. T.S.C. besloot deze promotie-competi tie met een 52 zege op Paleinig, zoo dat hier de eindstand luidt: N. O. A. I). 6 4 119 17—10 Willem II 6 3 1 2 7 15—12 T.S.C. 6 2 1 3 5 14—17 Palemig 6 1 1 4 3 8—15 Hel is VOS dat er zoo mooi voor stond tenslotte toch niet gelukt zich in dc 2e klas te handhaven. Een gelijk spel op eigen terrein tegen Helmondia was vol doende geweest, doch zij verloren mei 0 1, waardoor Helmondia promoveert naar de 2e klas. I .O.P. won haar laatsten wedstrijd met i0 van T.E.C. zoodat de eindstand luidt: Helmondia 6 3 2 1 8 V. O. S. 6 3 12 7 T. O. P. 6 2 13 5 T. E. C. 6 12 3 4 De uitslagen zijn: Kampioenschap van Nederland EnschedeN.A.C. 32 Prom. Comp. 2e klasse Zuid. T.S.C.Palemig 52 Willem IINOAD 34 Prom. Comp. 3e klasse Zuid. V.O.S.Helmondia 01 T.E.C.T.O.P. o—l WAALWIJK. W. S. C. Stm. Maurits 2W.S.C. 2 82. Na een 21 voorsprong voor W.S.C. wint Stm. Maurits ver diend doch met zeer geflat teerde cijfers. De W.S.C.-reserves hebben van hun verre reis naar Lutterade waar ze de Limhurgsch'e kampioene moest gaan be kampen voor een plaats in de reserve le klasse, niet veel plezier beleefd. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat deze ontmoeting met zoo'11 groote nederlaag voor de Waalwykers zou eindigen, maar het laatste half uur van den wedstrijd openhaarden zich de vermoeienissen van ten lange bus-reis, waarvan vooral de verdediging den nadeeligen invloed scheen te ondergaan. Met rust was de stand 1—0 in het voordeel der gasthee- ren en binnen 10 minuten na de hervat ting wisten de WSC-ers reeds 2 maal te L V. C. B. Brabantia heeft haar positie aan den kop weer versterkt door een klinkende overwinning (5—0) op Treffers. De wed strijd R.K.N.A.C.Volendam werd afge last. De stand luidt: Brabantia 6 3 3 Volendam 4 3 0 Spartaan 5 2 1 Treffers 6 1 2 R.K.N.A.C. 5 0 2 Schijndel wist Mevo met I3 er onder ie houden en zou dus eigenlijk le ldasser zyn. Het verluidt echter dat de wedstrijd LachapelleMevo zal moeten worden overgespeeld wegens het medespelen van een ongerechtigd speler hij Mevo. In dil geval zou Lachapelle nog gelijk met Schijndel kunnen komen, daar het Zon dag ook wist te winnen. De stand is thans: Schijndel 6 4 2 Lachapelle 5 2 2 Gennep 6 11 Mevo 5 0 1 S.V.D. leed op eigen terrein een neder laag tegen SDOE wat echter van geen belang meer is. De stand is hier: S. D. O. E. 6 4 2 0 10 •Sai;lT° 5 2 3 0 7 S. V. D. 5 10 4 2 N. W. C. 4 0 13 1 Jubileumwedstrijd. De jubileum wedstrijd van het Districts elftal van Tilburg tegen dat van Breda, eindigde in een verdiende 4—3 overwin ning voor liet elftal van hel Tilhurgsche district. Ruststand was 3—2. De uitslagen zijn: Kampioenscompetitie. TreffersBrabantia 05 Promotiecompetitie 2e klasse: Zuid 2: MevoSchijndel 13 GennepLachapelle 13 Prom.competitie 3e klasse: Zuid 2: SVDSDOE 45 Bisdom Den Bosch. Jubileumwedstryd. Districtselftal TilburgBred. Elftal 4—3 R.K. Jeugdcompetitie Waalwijk. Uitslagen van 5 en 7 Juni: Quick BHercules A 21 Quick AQuick B 74 I)e Quick B junioren slaagden er in de kampioenen een verdiende 21 neder laag loe le brengen, een uitstekende pres tatie van de jeugdige garde van Quick, wat zeker een complimentje waard is. De strijd om de onderste plaats is door deze overwinning in hoogspanning toe genomen en wij zijn waarlijk benieuwd wie ten slotte als hekkesluiter in deze competitie zal fungeeren. In een gemoe delijke onderlinge wedstryd wist Quick gen, namens het Hoofdbestuur; Mr. P Kruse uit Vught en P. Baest uit Tilburg, namens de districten en H. Smots uit Eindhoven en G. Koop uit Eindhoven namens de clubs. De commissie heeft haar resultaten in een rapport vastgelegd. Daarin spreken zij hun overtuiging uit, dat de algemeene vergadering in veel een voudiger vorm zou kunnen worden sa mengesteld. Zij gaan van het standpunt uit, dat de nieuwe algemeene vergadering de kern inoet vormen van de huidige vergade- nng, ongeveer als volgt: De algemeene vergadering zou moeten bestaan uit ten hoogste 60 afgevaardig den der aangesloten vereenigingen. Deze afgevaardigden zouden moeten •worden aangewezen of gekozen op de districtsvergaderingen. Hel aantal der afgevaardigden uit een district zou naar evenredigheid bepaald kunnen worden naar hel aantal senio ren-elftallen uit dat district, die op een officieelen datum hij den Bond staan in geschreven. Men was tegen het opleggen van een mandaat aan de afgevaardigden. Zij moeten vrij blijven in hun conclusies. In ieder geval mogen de rechten der vereenigingen niet beknot worden. Door deze wijziging in de samenstel ling der algemeene vergadering moet ook noodzakelijk hel huishoudelijk reglement herzien worden. Ook hierin heeft de commissie voor zien, door het samenstellen van een con cept-wijziging van dit reglement. Het geheel geeft een indruk van nauw- keurige en met zorg overwogen wijzi gingen, die geen ander doel beoogen, dan een grondige verbetering. Een enquête onder de Katholieke Jonge Sportbeoefenaren. In een conferentie, die het bestuur van dc R.K. Voetbalbond van het Bis dom Den Bosch had met het Dag. Be stuur van de Diocesane Standsorganisa tie van de R.K.W.V., werd het verlan gen en de wenschelykheid te kennen ge geven, eens een onderzoek in te stellen naar het lidmaatschap der Katholieke .longeren, georganiseerd in de R.K. Jon ge erkman, R.K. Jonge Boerenstand, enz., ten opzichte van de Katholieke Sportbeweging. Naar aanleiding van deze conferentie werd besloten een enquête in den vorm van een vragenlijst in te stellen en deze aan al^e aangesloten vereenigingen van de R.K.V.B. ter beantwoording toe te zenden. Deze lijst is in twee deelen, A en B, gesplitst. A heeft betrekking op het lidmaatschap enz. van de leden der R.K. Jonge Werk man, R.K. Jonge Boerenstand, R.K. Jon ge Middenstand, van een neutrale sport organisatie. B heeft betrekking op het lidmaat schap van een neutrale sportorganisatie van B.K. Leeraren, Onderwijzers en leer lingen, der R.K. inrichtingen van Mid delbaar en Voortgezet Onderwijs en La- gere scholen.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6