Nieuws uit de Langstraat en Omgeving H.de Bont-v. Huiten Plaatselijk Nieuws MARKTBERICHTEN. KOERSEN. RECHTZAKEN AGENDA'* BURGERLIJKE STANG. Zaterdag 27 Juni 1936. No. 52. De Echo van het Zuiden. Derde Blad Heerenkleeding naar maat DRUNEN DUSSEN. EETHEN, HEUSDEN. MEEUWEN. RAAMSOONK. WASPIK ZWEMBAD EINDEXAMEN GYMNASIUM. Aan de R.K. Lycea afd. Gymnasium te 's-Hertogenbosch slaagde voor 't diploma A o.m. A. Duquesnoy, alhier. GESLAAGD. Aan het Conservatorium van de Maatschappij tot Bevordering van Toonkunst te Rotterdam, slaagden voor het einddiploma M.O. de heeren A. v. Amelsfoort, organist der R.K. Kerk te Kaatsheuvel en Jo Verhoeven, organist der R.K. Kerk te Drunen. HERDENKING AMBTSJUBILEUM BURGEMEESTER. In de vergadering van 1.1. Dinsdag van 't bestuur van »Waaiwijks Belang« met de verschillende comi té's heelt de heer A. C. van der Heijden toegezegd, voor dezegelegen heid een speciaal toonwerk te zullen vervaardigen, zoowel muziek als tekst, uit te voeren door de geza menlijke mannenkoren uit onze gemeente op 1 September a.s. Ook de dames-koren zullen ge meenschappelijk optreden en de gymnastiek vereenigingen gezamen lijk vrije oefeningen, groepen en standen uitvoeren. ZANG- EN MUZIEKFEEST HALLELUJAH. Zooals bekend zal ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Christ. Gem. Zangvereeniging «Hal lelujah® te Waalwijk op het R. W. B.-terrein heden Zaterdag een groot Zang- en Muziekfeest worden gehou den, waaraan tijdens het middag concert van 3'/a—7 uur wordt deelgenomen door de volgende vereenigingen Chr. Gem. Zangvereeniging «Hal lelujah®, Liedertafel «Tot Bloei der Toonkunst«, Gem. Zangvereeniging «Vooruitgang zij ons Doel«, Zang vereeniging van den W erkliedenbond Harmonie »St Crispijn«, Dubbel- mannenkwartet «Zang en Vriend schap«, Liedertafel «Oefening en Vermaak«, Harmonie «St. Jan.« Om half drie houdt de jubilee, rende vereeniging receptie in de zaal der Chr. Bewaarschool, waarna om 3 uur afmarsch naar het feest terrein. Om 8 uur begint het Avondcon cert door de bekende Fanfare «St. Cecilia« van Ammerzoden. Het programma luidt als volgt a. Indië Vlucht (marsch) Alphons Dreisser. b. Orphée aux Enfers (Ouverture) J. Offenbach. c. 3e Marsch aux Flambeaux G Meyerbeer. d. Royal Chasseur H. Farnand. Pauze. e. Le Calif de Bagdad Boieldieu. f. Ouverture »Egmond« L. v. Beethoven. g. Le Tresor Joh. Strausz. h. Marschpotpourri Willem Ciere. VERGADERING COMMISSIE VAN OVERLEG. Te Utrecht vergaderde de Commis sie van Overleg voor de leder-, schoen en aanverwante branches. Op deze bij eenkomst bleek, dat alle aangevraagde organisaties besloten hadden toe te treden. Inzake de leverings- en betalings voorwaarden voor den verkoop van leder, schoenen en reparaties, werden commissies ingesteld, welke op zeer korten termijn zullen handelen. DE TOESTAND IN DE SCHOEN INDUSTRIE. De ministers van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Sociale Zaken, hebben voor een aantal weken een au diëntie verleend aan het dagelijksch bestuur der Federatie van Nederland- sche Schoenfabrikanten en vertegen woordigers der drie betrokken arbei dersorganisaties. Tijdens deze bespreking werd voor beide ministers de noodtoestand in de schoenindustrie blootgelegd. Er werd door de vertegenwoordigers der in dustrie op gewezen, dat de werktijd in de fabrieken is ingekrompen tot ge middeld 35 uur per week, en dat in een periode, die als het officieele hoog seizoen te beschouwen is. De gevolgen zijn bekendreeds moesten verschil lende fabrieken worden stopgezet, ter wijl het aantal faillissementen en sur séances steeds toeneemt. De belanghebbenden moesten welis waar erkennen, dat het ook voor de Regeeiing zeer moeilijk is de schoen industrie geheel te bevrijden van haar -moeilijkheden, doch zij waren van meening, dat de Regeering een aantal maatregelen op korten termijn kan .'treffen, waardoor een belangrijke ver betering der huidige toestanden zou kunnen worden bevorderd. Verschillende der misstanden, waar tegen van regeeringswege zou behoo» ren te worden opgetreden, werden met \ame genoemd. Op de eerste plaats üerd de nadruk gelegd op de noodza kelijkheid van algemeen verbindend verklaren van collectieve arbeidsover eenkomsten, waardoor een einde zou kunnen komen aan de steeds verder doorvretende loonconcurrentie. Bovendien werd de wenschelijkheid bepleit om bepaalde getalsverhoudin gen bij de personeelsbezetting ver plicht voor te schrijven. De verdere vervanging van volwassen arbeids krachten door jongere en van mannen door vrouwen dient hierdoor te wor den voorkomen. Ter bestrijding van het euvel der huisindustrie werd gevraagd het on verwijld toepassen der huisarbeidswet en het vaststellen van minimum loo- nen voor huisindustrie. De aangekondigde bedriifsvergun- ningswet wordt door de fabrikanten met groote belangstelling tegemoet gezien, daar de overproductie voortdu rend blijft toenemen. Voorts werd aangedrongen op ver dere beperking van den invoer door verlaging der contingenten en het vast stellen van specifieke invoerrechten. Een belangrijk punt, dat werd te» sprake gebracht, was de algemeen verbindend verklaring van uniforme leverings- en betalingscondities voor schoenen De Federatie zal hiertoe spoedig een verzoek tot de Regeering richten. Aan de Regeering werd mede werking verzocht aan de pogingen, die in het werk zullen worden gesteld om het prijsniveau voor schoeisel, dat thans catastrophaal laag is, op rede lijk peil te houden. Dc ministers hebben met belangstel ling kennis genomen van de uiteenzet tingen der industrie-vertegenwoordi- gers, en hebben ernstige overweging der aangehaalde punten toegezegd. VRIJW. LANDSTORM BESOIJEN. Heden, Zaterdagmiddag, houdt de afdeeling Besoijen van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm van half 3 tot half 7 uur op de speelplaats van de Chr. School haar schietoefeningen. R. K. FABRIEKSARBEIDERS (LEDERBEWERKERS) In de groote zaal der R.K. Werk liedenvereniging vergadert Woens dagavond om 8 uur de afdeeling Waal wijk van den R.K. Fabrieksarbeiders- bond St. Willibrordus (Lederbewer kers). Als voornaamste punt staat op de agenda: mededeelingen aangaande va- cantieloon en collectief contract. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. ARM GEBROKEN. Zekere v. H., wonende aan de Bur gemeester v. d. Klokkenlaan, had Woensdag middag het ongeluk van zijn fiets te vallen, toen hij van het zwem bad kwam. De jongen brak een arm. AANRIJDING. Toen de 16-jarige O. K., schoen- stikster bij de fa. van Haren, Woens dagnamiddag omstreeks 6 uur de fa briek verliet, werd zij aangereden door een auto, welke links van den weg reed en toebehoorde aan zekeren N. v. d. P. uit Zwijndrecht. De wielrijd- ster bekwam geen noemenswaardig let sel. Haar fiets werd grootendeels ver nield. De politie heeft de zaak in on derzoek. AANRIJDING IN DE PUTSTRAAT Wij plaatsten 1.1. Woensdag een be richt omtrent een aanrijding in de Put- steeg. Van andere zijde schrijft men ons dat daarin de ware toedracht niet geheel juist is weergegeven en ver zoekt, men ons deze als volgt te willen geven, waaraan wij bij deze voldoen. Op het moment dat beide voertuigen elkaar zouden passeeren sprong het paard terzijde en werd de bestuurder van voornoemd voertuig afgeslingerd, zoodat beiden dwars over den weg kwamen, vlak voor de automobiel. De chauffeur van de bedoelde auto bezat de tegenwoordigheid van geest om de aanrijding te voorkomen en verkoos de sloot boven een aanrijding met paard en bestuurder, zoodat het dan ook ge lukte dat beiden er zonder eenig letsel afkwamen. De bestuurder van bovenbedoeld paard gaf zelf te kennen dat hij onher roepelijk onder de auto zou zijn ge raakt, wanneer de chauffeur zijn wagen niet in den sloot had gereden. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Twee kostelooze rijwielbelasting- merken, gouden scapuliermedaille met doublé kettinkje, vulpen (merk Mata dor), bruin lederen etui met riempje. JAN VAN DELFT. Deze week heeft H. K. H. Prinses Juliana, op het paleis het Loo, gepo seerd voor den kunstschilder Jan van Delft, die haar portret schildert voor 't nieuwe stadhuis van Tilburg. KAREL AZIJNMAN. In den leeftijd van 62 jaar is te Ros malen overleden de heer Karei Azijn- man uit 's-Bosch, conservator van 't Provinciaal Museum, kunstkenner en kunstverzamelaar en zeer gezien Bos schenaar. BIOSCOPEN. R.D.B.-THEATER. „Een vrouw die weet wat zij wil." Onder deze titel draait deze week in het R.D.B.-Theater een zeer geslaagde speel-film met Lil Dagover en Adolf Wohlbruck in de hoofdrollen. Feitelijk is het overbodig hieraan toe te voegen dat de voornaamste rollen bij deze ar- tisten in zeer goede handen zijn. Beide toch hebben hun sporen als filmartist reeds lang verdiend en bewezen her haaldelijk groote spel-kwaliteiten te be zitten. Heeft Lil Dagover in het verleden misschien geen rollen gespeeld, die furore maakten, haar creatie als ,,de vrouw die weet wat zij wil" is bewon derenswaardig goed. Adolf Wohlbruck moge geen oude film-rot zijn, de films waarin hij op trad werden alle een succes, dank zij zijn sympathieke verschijning en zijn keurig beheerschte speltechniek. Van hem kan naar waarheid wor den getuigd dat hij een filmspeler pur- sang is, wiens spel zich volkomen bij het filmisch element aanpast. In ,,Een vrouw die weet wat zij wil", welke film het leven van een beroemde ?qn~ geres tot onderwerp heeft, is het spel van Adolf Wohlbruck wederom uit muntend. Elk van zijn gebaren, hoe zeker overigens, heeft zijn beteekenis, terwijl elke scène waarin hij optreedt, bewondering wekt door de suggestieve kracht die er van uit gaat. De ensce- neering van de film is grootsch en te gelijk stemmig en getuigt van een ge distingeerde smaak. Trouwens de ge- heele film verraadt meter na meter het vakmanschap der samenstellers, Spel, regie, fotografie, ensceneering en ook het manuscript zijn af, en brach ten tesamen een film tot stand van werkelijk groote allure. Wij twijfelen er dan ook niet aan. of velen zullen de gelegenheid aangrijpen om deze film te gaan zien. Zij genieten dan tevens van een bij zonder geslaagd bijprogramma. KING-ATLAS. Dc fa. Tonnema Co. te Sneek, fabrikante van de bekende King- pe permunt, heeft blijkbaar het monopolie van origineele en practische reclame. Zij geeft nu voor haar clientèle een at las uit voor school en toerisme in een bijzondere en uitvoerige bewerking. Het is een aardrijkskundige uitgave, (die haast de deskundige medewer king van een onzer ingezetenen ver raadt), zooals in ons land nog nimmer is verschenen en die in een werkelijke behoefte voorziet. Het is een samen vatting van alle deugden, die men elk voor zich in de verschillende goede at lassen vindt. Daarbij is zij zeer actueel, daar ze is bijgewerkt tot op 1 Mei '36. De verkeerskaartjes spreken duidelijk tot iedereen en passen aan bij de eischen van t moderne verkeer. Het aardrijkskundig overzicht is beknopt en de sociaal-economische aardrijkskunde is niet vergeten, kortom een atlas die de geologische, economische en toeris tische aardrijkskunde vereenigt tot een voor ieder duidelijk geheel. 't Is een schat, zoo'n atlas te bezit ten. Hoe dat gaat vindt men in de aan kondiging in dit nummer. En dat er velen over denken zooals wij, blijkt uit t feit, dat de eerste oplaag van meer dan 100.000 ex. reeds lang is uitgege ven en de 2e oplaag in druk is. DE CENTRA VAN HET TOERIS ME IN BRABANT. Onder bovenstaande titel verscheen bij het Alg. Publiciteits-kantoor te Am sterdam een uitgave, die de voornaam ste plaatsen van Noord-Brabant in woord en beeld brengt, 't. Is een zeer verzorgd werk, waarin wij uit deze streek a,m. Dongen, Loon-op-Zand, Kaatsheuvel en Waalwijk aantreffen. Onze burgemeester schrijft een inlei ding en een artikel handelt over de schoen- en leder-industrie, Wij meenen dat in dit seizoen een drietal dergelij ke nummer-a zullen verschijnen; voor Brabant zeer zeker een pracht-reclame. DE BOSSCHE SCHOUWBURG. Wegens faillissement moest de nieu we Bossche Schouwburg te Den Bosch eenigen tijd geleden gesloten worden. Naar wij vernemen zal het gebouw thans in gebruik worden genomen door den heer Martens, die in Den Bosch de bioscopen exploiteert. Vermits de „sociëteit" gedurende 3 maanden gesloten is geweest, heeft „Casino de beteekenis van „sociëteit" verloren. Oud-Pastoor Schellekens. Wij meldden reeds, dat den ZeerEerw. Heer O. A. Schellekes zijn intrek zal nemen in 't St. Fransiscusgesticht, alhier. Omtrent Z.E. vernemen wij nader: hij werd in 1869 geboren te Tilburg, studeerde op de gewone seminaria en werd in 1892 tot Priester gewijd. In 1894 volgde zijn benoeming tot kapelaan van Millingen, van waaruit hij in 1899 benoemd werd tot kapelaan te Cuijck a.d. Maas. In 1902 werd hij benoemd tot pastoor der parochie Woudrichem, waar hij tot 1913 verbleef en be noemd werd tot pastoor te Megen. In 1926 werd deze parochie op geheven en toevertrouwd aan de Paters Fransiscanen, aldaar. Van daar uit werd hij in 1926 benoemd tot pastoor te Enschot, alwaar hij tot Mei van dit jaar bleef om daarna te gaan genieten van een welverdiende rust in 't St. Ludovicusgesticbt te Heesch. Pastoor O. A. Schellekes zal ech ter per 1 Juli zijn intrek nemen in 't St. Fransiscusgesticht, alhier. Deze stille werker zal dan naar wij hem toewenscheij nog vele jaren mogen genieten van zijn welverdiende rust en tevens zorgen voor 't geestelijke deel van dit gesticht, voor zoover dit van hem gevraagd wordt. Geslaagd. Onze dorpsgenoote mej.Adr. Joh. Verdiesen slaagde voor het examen L.O. Zij genoot haar opleiding te Hoogerheide bij de Eerw. Zusters van het Philsmenagesticht. Het rijwielpad links en het ongeval in de Drunensche Overlaat. Omtrent de aanrijding in de Drunensche Overlaat vernemen wij, dat twee jongelui op weg naar de school in 's Bosch in de bocht van de stoep van de spoorwegovergang in de Overlaat naast elkaar reden op het rijwielpad, terwijl een groote vrachtwagen hnn achterop kwam, terwijl een wielrijder uit de tegen overgestelde richting naderde. De vrachtwagen nam blijkbaar de bocht te korten bedreigde daar mede de wielrijders zoodanig, dat zij met elkaar in botsing kwamen, waarbij de Lange uit Waalwijk kwam te vallen en bewusteloos bleef liggen. Dr. van Seters was spoedig ter plaatse en constateerde hersen schudding. Het slachtoffer moest per auto naar huis worden ver voerd. Dit is naar wij menen 't eerste ongeval sinds 't rijwielpad naar deze zijde van de weg is verlegd. Wij gelooven dat dit een bevesti. ging mag genoemd worden van datgene, waarvoor wij onze vrees uitspraken op deze plaats in ons blad van 17 Juni j.l. Wij achten toen deze verkeers regeling reeds niet zonder gevaar, terwijl wij nog de scherpe bochten toen buiten beschouwing hebben gelaten. Had de tegemoetkomende fietser rechts van de weg moeten rijden, dan was er niets gebeurd. De toekomst zal toch wel moeten beslissen of onze conclusies waar heid bevatten. ELSHOUT. Rijvereeniging „De Echo", Allereerst moeten wij even een zettout herstellen. De rijvereeniging behaalde de eerste prijs te Haaren en niet Maaren zooals wij Woens dag meldden en zooals het even eens voorkwam in 't Huisgezin van Donderdag 25 Juli j 1. (Ra, ra hoe komt men daar aan die zelfde zet fout). De rijvereeniging hoopt op 5 Juli deel te nemen aan 't concours te Udenhout en zal daar voor de eerste maal uitkomen in de 2de klasse. Door 't overlijden van de wed. Dirkse, als ouilste inwoonster onzer gemeente, is thans de heer M. Ver- bunt, die onlangs zijn een en negensle verjaardag vierde, de oudste inwoner onzer plaats. Deze week zijn in het Land van Heusden en Allena de jonge ooievaars wederom van een ring aan den poot voorzien. Men mag zich verheugen in het feit dat de ooievaars zich de laat ste jaren uitbreiden. Bij G. Boender te Hank is dit jaar een nieuwe ooievaars familie gevestigd op een hooiberg, wat een zeldzaamheid mag worden ge noemd. Thans heeft de heer Boender op zijn woonhuis een nieuw nest laten maken, waaraan de ooievaars reeds zijn beginnen te bouwen. In totaal zijn 37 jonge ooievaars geringd. Gevonden voorwerpen; Een blauw kindér-manteltje met paarl- moeren knoopen. Inlichtingen bij den rijksveldwachter te Meeuwen. Een drinkenskan, inlichtingen bij den ge meente-veldwachter te Eethen. De heer P. Bruijsten, ambte naar ter secretarie, slaagde Dinsdag te 's Hage voor het examen candi- daat gem -secretaris. Het jaarlijks ringen der ooie vaars heeft ook hier weer plaats gehad, doch er was niet veel te ringen, slechts één exemplaar. Bovendien was er in het nest een dood jong en een bedorven ei Nu het broeden heeft ook plaats gehad onder ongelukkige omstandigheden daar voor 3 weken een der ouden plotseling verdween en de over schietende alle zorgen voor zijn rekening kreeg. De Wandelsportclub Leo XIII neemt deel aan den tocht, die uit gaat van de vereeniging te Breda. Zaterdag speelt Nova, Werken dam tegen Heusdensche /Boijs en Zondag komt een combinatie uit Eindhoven spelen tegen Juliana alhier. Gisteren speelde hier SDG Sprang tegen Noad alhier. Ze deelden eerlijk de punten n.l. 2—2. Drie weken hulpeloos in bed. Rheumatische rugpijn nu absoluut verdwenen. »Ik wil graag dat U weet wat ik aan Ki usciieu dalis te danken üeb. Een jaar geleden Had ik verschrik kelijke rhcuuialiscüe pijnen in mijn rug, en ik moest drie weken liggen. Ik kdïi in bed niet eens opzitten, ik uesteedde een paai guiuen aan pillen, maar het gat niets, loen schreelik mijn moeder en vertelde mijn misère. Per keerende post ried zij mij dringend aan Kruschen Salts te piuheeren. Ik kocht onmiddellijk een kleine ilacon en kan op eerewoord verklaren dat, voordat ik nujn vijfde dosis had gebruikt, ik al weer kon zitten Ik ging ermee door en binnen twee weken was ik weer op de been, zonder uie verschrikkelijke pijn. Ik heb Uw wonderbaar middel altijd bij mij, en ik ben overtuigd dat de kleine dagelijksche dosis mij levens lustig en gezond houdt. Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen, en telkens als zich de ge legenheid voordoet, raad ik het aan«. Mevr. A. G. te F. Indien de afvoerorganen in Uw lichaam te traag werken, ontstaat een ophooping van afvalstoffen, welke Uw bloed verontreinigen. Schadelijke stoffen zu.len zich vor men, o.a. het gevreesde urinezuur, dat maar ai te dikwijls oorzaak is van rheumatische pijnen. Kruschen Sails bestaal uit zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen tot betere werking aansporen, waardoor de af valstoffen op geheel natuurlijke wijze volkomen en geregeld worden ver wijderd Uw lichaam wordt van overtollig urinezuur bevrijd en de rheumatische pijnen zullen geleide lijk afnemen om tenslotte geheel weg te blijven. Kruschen Salts is uitsluitend ver- krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 5 fü.7U ep fl.öü per ilacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de tlesch, zoowel als op de buiten ver pakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. De heer Joh. Vos, voorzitter van de Heusd. Winkeliersvereen., heeft als zoodanig ontslag gevraagd. A.s, Zaterdag zal de kersenboom gaard zooals andere jaren voor het publiek worden opengesteld. De hoo rnen zijn goed beladen met deze heer lijke vruchtjes. Men verwacht bij mooi weer veel volk, tevens zal men op het terrein wederom een muziekcorps aan treffen. RAAMSDONKSVEER. Zondag treedt Ds. Oost om hall tien op in de Veersche Here. Kerk. Om half drie zal in de Dorpsche Kerk, wegens vacature geen dienst zijn. Onze oud-dorpsgenoote, mej. D. Ruigtenberg behaalde den graad van mr. in de Rechten. W. van Raamsdonk Wz. alhier .Doctorandus in de Wis- en Natuur kunde, werd voor tijdelijk benoemd als Leeraar aan de R.H.B.S. te Hel mond. As. Zondag zal in beide H. Missen in de parochiekerk Z. H. E. Monseigneur Tarcisius v. Valenberg een predikatie honden over Zijne Missie in Borneo. Predikbeurten Zondag28 Juni Ned. Herv. Kerk nam. 2 uur Ds. Mühlnickel van Waalwijk. Naar we vernemen zal candidaat G. Lans Jr. als predikant onzer gemeente op 5 Juli a.s worden bevestigd door zijn vader Ds. G. Lans Sr. van Huizen. Gedurende deze week bedroeg het aantal bezoekers 1650. Temp. 24'/,°. Waalwijk 26 Juni 1936, Eieren 3-3'/, cent. Biggen f 10.— f 13 50 Opgaaf van de Roiterdamsche Bankuereeniging N.V. Kantoor Waalwijk. Datum 25/6 26/6 Londen 7.42 '/2 7.40'/2 Berlijn 59.45 59.44 Parijs 9.75 9.74'/2 Brussel 24,98 24,94 New. York l-47Vs 1.47'/2 Stockholm 38.43 38.30 Beischeques 41.— 41.— Marken Zilver 42.- 42.— BIJ IIET PLOTSELING OVERLIJ DEN VAN MEJ. THERESIA KUIJ- TEN, KRAAMVERPLEEGSTER TE WASPIK. Wat is het leven eens menschen, o mcnsch? Wat is de kracht van het jeugdige geslacht? ""rots snijdt de dood door de kiemende halmen Maait hij door armoede rijkdom en macht! Niets kan zijn zwaaiende zicht wederhoudea Onmisbaar? Bemind? Och mensch tochbedenkt Zelfs geen zelf-opoff'rende-liefde- voor-anderen Géén eigenschap, die de rechtvaar digheid zwenkt. F- - Treesje, gij zijt ons ontvallen In des levens lentetijd, God wenschte U in Zijnen Hemel, Beëindigde Uw aardschen stryd. Wij moeten in Gods wil berusten (Al leek het ons onmooglijkheid Dat wij U zouden moeten missen In der vrouwen bangsten tijd.) Wij denken aan de dagen, nachten, Toen gij met eindeloos geduld Uw zware taak aan d'arme mcnschheid ■icht en gemakk'lijk hebt vervuld. Vij weten dat, als gij bij ons waart, Bij het bange scheppingswerk Door Uw woord en Uw vertroosting Voelde meen'ge vrouw zich sterk. Vader, Moeder, Broer en Zusjes, Gij zijt een zus en dochter kwijt Maar niet alleen gij werd getroffen. Menig huisgezin nu schreit De herinnering zal bij vele vrouwen Lange jaren nog bestaan. Weest sterkGod gaf, God heeft genomen Draagt licht Uw kruisDat had' ook Trees gedaan R. Waspik, 24 Juni 1936. Schoen», in welke zaak Balaf20 000 schadevergoeding eischt wegens be- leedigende, althans smadelijke uit latingen in genoemd vakblad. De zaak werd tot 8 September aangehouden. BATA CONTRA SCHOENMAKERSPATROONS. Voor de civiele kamer der Haag- sche rechtbank heeft Dinsdag ge diend de procedure van de N.V. Bata schoenfabrieken le Best tegen den Ned. Bond van Schoenmakers patroons- en Schoenwinkeliersver- eenigingen en de redactie van «De WAALWIJK. Zaterdag, en Zondag LuxorBioscoc p, «Grootstad Bandieten«. Zaterdag, en Zondag U D.B.-Theater. «Een vrouw, die weet wat zij wil«. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei ;alel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S. W oensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Itoode Kruis O. L. School. Woensdag Clubavond Schaakclub Waal wijk Café-Rest. «Molenvliet» VEILING „DE LANGSTRAAT" DRUNEN. Veilingbericht 26 Juni 1936. Aardbeien 416 c.; Madams 412 c.; Ober Selesien 1016 c.; Jecunda's v.h. vat 13.3/414 c.; Kersen 1222 c.; Kruisbessen 4.1/3—4.1/2 c.; Snijboonen 2027 c.; Snijboonen stam 1719 c.; Wagenaars 1923 c.; Dubb. boonen 24 28 c.; Stamboonen 1723 c.; Tuinboonen 36 c.; Krombekken 913 c.; Erwten 710 c.; Erwten II 35 c.; Groentjes 47 c.; Peulen 37 c.; Asperges 1218 c.; Asperges II 811 c.; Asperges II 5 7 c.; Breekpeen 513 c.; Sjalotte 5—7 c.; Aaidappelen 4.1/25.1/2 c.; Aardappe len Drielingen 3.1/44 c.; Blauwputten 77.1/2c.Aardappelen (oud) 22.1/2 c.; Rabarber 1.1/22.1/2 c.; Spinazie 26 c.; Postelijn 27 c.; Tomaten 14 22 c., alles per K.G. Bloemkool 46 c.; Bloemkool II 1.1/2 3 c.; Savoyekool 1/22 c.; Spitskool 12.1/2 c.; Roodekool 49 c.; Slakool 1/2—1.1/2 c.; Andijvie 1/2—2 c.; Wille Komkommers 23.1/3 c.; Witte Kom kommers II 1.1/2—2.1/4 c.; Witte Kom kommers III 11.3/4 c.; Groene Kom kommers 1.1/22 c. Groene Komkom mers II 11.1/4 c.; Meloenen 1123 c., alles per stuk. Peen 58 c.; Peen II 24 c.; Kroten 1.1/2—2.3/4 c.; Selderij 1/3—1 c.; Pe terselie 1/21.1/2 c.; Boonenhuid 1.1/4 2 cent, alles per bos. WAALWIJK. 19—26 Juni. Geboren Gerdina L. A. dv A. A. Sinolders-van Wijk. Antonia C. dv C. A. C. van Berkel-Hoffman. Marcellis G. zv M. G. Remic-van Delft. Gode- fridus C. zv F. Heesters-van Dongen. Mat- thcus P. zv M. M. Schoofs-van Ham. Hcndri- kus H. zv H. A. Knippels-Danien. Bernurdus P. II. zv H. P. C. Hens-Klijberg. Hendrikus A. zv M. Bergmans-van der Meijden. Johannes A. L. zv A. G. Verstijncn-Mulders. OverledenGcene. Huwelijks-aangiften: Johannes A. Dekkers 25 jaar te Udenhout en Gcrarda H. Dekkers, 22 Jaar te Waalwijk. Gehuwd Marinus J. Janson, 36 jaar te Waalwijk en Hcdwig Dombrowski, 29 jaar te Hilversum. Ingekomen Godefridus A. Knepflé van Breda. W. van Hoofd van Znndvoort. Vertrokken J. G. Musters en dochter naar Boxtel. P. van der Mierden naar Loon op Zand. Wed. A. de Folter en gezin naar Loon op Zand. Maria C. van Delft naar Drunen. Maria A. C. van Heijst naar Loon op Zand. A. M. van Berkel naar Tilburg. P. C. van der Made naar Loon op Zand.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9