RECHTZAKEN SPRANGCflPELLE. RAAMSDONK. VLIJMEN. Wijherinneren Raamsdonksveer. Over Horst, Tramlaan, Gasthuis straat, ging het door de Leo-straat naar de kerk. Op den hoek Gasthuisstraat— Leo-straat bood de jongejuffrouw Mientje Mallens, dochtertje van den Burgemeester, onder het opzeggen van een aardig versje, aan Monseigneur, een prachtig paars-wit bouquet aan. Aangekomen voor de pastorie ont ving de Bisschop omringd door de gees telijkheid in een goed geordend défilé de huldebetooging der diverse vereeni- gingen. Na het défilé trad burgemeester Mal lens naar voren om in een keurige rede op het gewaardeerde verzoek van de feestcommissie, Z.Exc. te verwelkomen. Hij memoreert daarin, de volgzaamheid der Kaatsheuvelsche ingezetenen aan 't kerkelijk gezag, die alleszins wordt ge steund en geleid door de vertegen woordigers en mededragers van het hierbedoelde gezag, den Hooggeachten Eerw. heer Deken, de ZeerEerw. H.H. Pastoors en Kapelaans. Daarom werd ook het besluit van Z.Exc. om de stichting van een nieuwe parochie in de gemeente op te dragen aan een dier Heeren, algemeen toege juicht. De zorgen, die ongetwijfeld op de nieuwe parochie rusten, worden, in de wetenschap, dat zij bij Pastoor de Klijn op schouders gelegd zijn die veel ver mogen te dragen, doch waarnaast we de zekerheid kunnen uitspreken, dat allen met hem gaarne de last zullen mededragen, zeker niet verzwaard. Ook namens het bestuur der gemeen te drukt spreker dezelfde gevoelens uit. Spreker sluit met den wensch, dat de stichting van deze nieuwe parochie Z. Exc. steeds de grootst mogelijke vreug de, dankbaarheid en genoegdpqning, moge geven. Terwijl Mgr. zich naar de Pastorie begaf ter kleeding voor de eerste plech tigheid in de Kerk, werd de .kerk open gesteld voor de deelnemers van den stoet. Direct bij het binnentreden van den Bisschop in het kerkgebouw, hief het zangkoor, versterkt met de zangver- eeniging Bel Canto, het Ecce Sacerdos Magnus van Kreitmayer aan, waarna ook het publiek de kerk binnenstroom de. Na 'n kort gebed van Z.H.Exc. Mgr. Diepen, sprak pastoor de Klijn een kort woord tot den Hoogedelen Gast. waar in hij memoreerde hoe voor ruim een jaar bij gelegenheid van de plechtigs consecratie van de Kapel der Eerw. Paters van de H. Familie, de situatie van de nieuwe parochie werd vastge legd. Hij riep Mgr. een welkom toe in de nieuwe kerkbouw op den vooravond van de grondvesters der Kerk, St. Pe trus en Paulus, in het jaar dat Kaats heuvel juist een eeuw geleden haar eer ste parochiekerk zag ingewijd. Hij steit zijne kerk onder de bescherming van den H. Joseph, de Patroon van de ar beidende bevolking, die ook het groot ste gedeelte van zijn parochie vormt. Hij verzoekt het Gebed van Z.H.Exc. meer bijzonder voor zijn parochie, iom te verkrijgen, dat, zijne parochianen braaf en aanhankelijk hem zullen vol gen. Het zangkoor zong alsnu ter eere van den Patroon der Kerk, de hymne van St. Joseph „Te Joseph celebrent". Alsnu sprak Mgr. Diepen een kort woord, waarin hij er op wees, da,t;, hij in een kort tijdsbestek reeds driemaal te Kaatsheuvel feestelijk was ontvan gen en dat dit gebeuren heden een tweeledig doel had, n.l. het dekenaal congres der H. Familie en de plechtige consecratie van dit nieuwe kerkge bouw. Hij dankte hartelijk voor de be toonde belangstelling, voor de diverse toespraken, voor de medewerking van kerkelijke, sociale en profane vereeni- gingen en voor de spontaniteit van de bevolking, jong en oud. Hij bracht dank aan hen die bijgedragen hadden aan het tot stand komen, tot de stich ting dezer nieuwe parochie, aan de Moederkerk, aan vele edele weldoe ners, aan de overheid en alle geloovi- gen; dank aan den nieuwen Herder, die in edelmoedige opoffering het moeilij ke werk der stichting aanvaardde. Hij deed een beroep op de parochianen om in volgzaamheid en aanhankelijkheid hun Herder te steunen met Gebed en het ontvangen van de H. Sacramenten, met devotie tot den Patroonheilige der Kerk, tot bloei en groei van de paro chie. Terwijl het zangkoor de Psalm Lau- date Pueri Dominum zong schreed de grijze Bisschop de kerk uit. Mgr. logeerde bij Deken van den Brekel op de Pastorie St. Jan, las he den, Maandagmorgen, in de Moeder kerk ter intentie van Zijn diocees een stille H. Mis, waarna om half 8 de groo- te plechtigheid der kerkconcecratie een aanvang nam. Mgr. werd bij deze plechtigheid geassisteerd als crucifira- rius, door den ZeerEerw. Pater Wel ling, rector Missiehuis alhier, als dia conus conc. door den WelEerw. heer Rietra, als sub diaconus door den Wel Eerw. heer v. d. Heuvel, kapelaans St. Jan; Ad baculum, kapelaan Allard, Baardwijk; Ad mitram, kapelaan van Rooij, Waalwijk; als cantores, kapelaan Manders, Oisterwijk en kapelaan Kus- ters, Tilburg, als ceremoniaris. De ZeerEerw. heer van Loon, secre taris en als turifer, Kapelaan Maas uit Loon op Zand. Om kwart voor 10 was de plechtig heid zoover gevorderd, dat de Kerk voor het publiek kon worden openge steld en de consecratie van het altaar kon aanvangen. Het was ongeveer 11 uur, toen tot slot de plechtige H. Mis opgedragen werd met Pontificale assis tentie van Z.H.Exc. Mgr. Diepen. Celebrant, de Zeereerw. Pastoor F. J. de Klijn; presb. assist, de Hoog Eerw. Heer A. J. v. d. Brekel, Deken; diaconus ad missam, ZeerEerw. heer de Klijn, Pastoor te Tilburg; sub diac. ad missam de WelEerw. heer Manders, kapelaan te Oisterwijk; diac. ad thro- num, de WelEerw. Pater A. Kouwen- hoven, Missiehuis ceremoniaris de Z. Eerw. heer van Loon, secretaris, ad librum de WelEerw. heer van Hou- tert, kapelaan Waspik; ad baculum de Weleerw. heer Allard, Baardwijk, Ad mitram de WelEerw. heer van Rooij, St. Jan, Waalwijk; ad candelam, de ZeerEerw. Pater Welling Missiehuis; cerofer de WelEerw. heer van der Bult, St. Antonius, Waawijk en A. Völker, Waalwijk, turif., WelEerw. heer Maas, Loonopzand. Nagenoeg de geheele geestelijkheid uit het Dekenaat en de oud-kapelaans van de Parochie St. Jan woonden de plechtigheid bij. Het zangkoor der Moederkerk met het knapenkoor voer de op verdienstelijke wijze de vierstem mige Mis voor gemengd koor Sine No- mine van Lud Viadana uit. Na de H. Mis zong het mannenkoor der parochie Tu es Petrus van Michael Haller. Dekenaal Congres der H. Familie te Kaatsheuvel. 't Was een geweldige drukte toen Zondagmiddag, begeleid door 7 harmo niecorpsen de afdeelingen der H. Fa milie van Kaatsheuvel, Berkdijk, Loon opzand, Besoijen, Waalwijk, Baardwijk en Antoniusparochie in onze plaats kwamen gemarcheerd om in een groot- sche betooging te getuigen van hun groot geloof in onzen godsdienst en hunne aanhankelijkheid aan de H. Fa milie Jezus, Maria en Jozef. Om drie uur was de groote massa in de kerk verzameld, die in hare machtige groot heid feitelijk nog te klein was om allen te herbergen. Imposant klonk de mach tige zang van de duizenden mannen door de geweldige ruimte. De feestpre- dicatie van den ZeerEerw. Pater v. d. Velden C.s.s.R. vormde het glanspunt van den middag. Niet onze majestu euze Basiliek van St. Jan in den Bosch, niet onze Brabantsche Volksmissiona ris Petrus Donders in Tilburg, doch de Aartsbroederschap de H. Familie was, is en moet blijven „de glorie van Noord-Brabant". Spreker maakte een vergelijking van de Heilige Familie in Noord-Brabant met de bloeiende af deelingen in Ierland en Brazilië, doch ons klein Brabant staat met zijn 80.000 leden aan de spits. Hij noemde de H. Familie de meest nuttige instelling voor kerk en maatschappij, omdat een goed huisgezin de kern is van beide. Hij wijst op het voorbeeld te Nazareth, dat in alles als een topmodel kan dienen. Te gen de gevaren van onze doodzieke maatschappij door de leer der huwe lijksbeperking, de genotzucht en het communisme is slechts één afdoend middel, n.l. de aartsbroederschap der H. Familie. Hij sluit met de hoop uit te spreken, dat de aartsbroederschap zooals zij was en is, ook zal blijven de glorie van ons Christelijk Noord-Bra bant en het Christelijk huisgezin. De bijeenkomst in de kerk sloot met de gebruikelijke oefeningen, waarna zich de stoet formeerde om begeleid door de verschillende harmoniecorpsen naar het R.K. Sportpark te marchee- ren, waar om kwart voor vijf de open luchtmeeting aanving in de z.g. wieler baan. Intusschen was Z. D. H. Exc. Mrg. A. F. Diepen, afgehaald door een auto der firma Zacht op de pastorie gearriveerd. Behalve de 2500 leden der H. Familie waren naar schatting nog wel 1500 be langstellenden getuigen van de groot- sche demonstratie, die bij schitterend zomerweer gegeven werd. Het was een majestueuze aanblik, de opstelling op de Zuidzijde van talud: de versierde H. Familiegroep, waarnaast een baldakijn voor Mgr. A. F. Diepen, omgeven door 'n schaar van misdienaars en bruidjes. De diverse vaandels der H. Familie wa ren als achtergrond geflankeerd. Op de middenvlakte en tegen taludzijde, ston den en zaten de duizenden belangstel lenden, aandachtig luisterend naar wat gesproken werd. De HoogEerw. Heer Deken opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan Mgr. Diepen, aan de Directeuren, prefecten en leden der H. Familie en aan de honderden belangstellenden die aanwezig waren. Hij verklaarde, dat de tegenwoordig heid van den Bisschop zeer gewaard werd en een aansporing zou zijn om met meer ijver dan voorheen het apos tolische werk der H. Familie te be trachten. Hij deed een beroep^ op het Hoogepriesterlijke gebed van Z.Exc., om van God te verkrijgen dat door de navolging van het voorbeeld der H. Familie de Zegen en bescherming daarvan over ons zou neerkomen. Na het zingen van het lied van het Doopverbond, begeleid door de Har monie Apollo", besteeg de ZeerEerw. heer H. F. Heezemans, pastoor te Waalwijk het spreekgestoelte. Een ge boren redenaar met een groot talent en voor deze gelegenheid met een stof hem uit het hart gegrepen: De H. Fa milie in dienst van de Kath. actie.' Daarbij een dankbaar gehoor, dat ent housiast werd onder de gloedvolle rede van den gevierden redenaar. Zijn in leiding was een vergelijking van de in genieuze werking van een in bedrijf zijnde kolenmijn met de H. Kerk op aarde, geleid en bestuurt door Gods plaatsbekleeder te Rome. Pastoor Heezemans sprak als volgt Zaagt gij ooit een kolenmijn? Zoo'n ingenieus werk te bezichtigen is duize lig en interressant. Een groep arbeiders is boven, een andere groep is in de diepe diepte, elkaar op regelmatige tfjden wis selend voor het zware werk, dat in de ingewanden der aarde gewrocht wordt. Met wonderbare regelmaat gaat het werk zijn gang. Boven op de schacht staat een man, die waakzaam en zelfbeheerscht dt centrale bestuurt, waar alles door gere geld wordt; alles op de seconde. Wij kunnen de wereld met zoo'n ko lenmijn vergelijken. Haar centrale is Rome! De Paus is de beweger, dier centrale. Zijn woord is wet, zijn wil is gebod. Van af de Vaticaansche toren kijkt hij met arendsblik de wereld over, waarschu wend bevelend, vermanend, gebiedend. En keer op keer luidt hij de noodklok over de verwordende wereld met for- sche zwaai. God is vreemdeling in de wereld geworden, moest Paus Benedic- tus XV getuigen. En luide verkondigt de Paus: Zonder God zal de wereld nooit vrede kennen. Pius XI verklaart: De hoofdzaak van alle wanorde tusschen de volken, standen en families, is, dat God is uitgestooten uit de maatschappij. De groote kanker van onzen tijd is, dat de wereld aan God niet meer geeft wat Hem toekomt. Overal staat met bloe dige letters het „verboden toegang" voor alle christelijke beginselen en moraal ge schreven. En toch moet de wereld terug naar God. Terug naar God en eerst te rug naar God. Mozes moet opnieuw op de wereld verschijnen in fabriek, op de markt op de banken, in de beurs. Niet met een andere wetgeving, doch met de zelfde tien geboden, waarmede hij van Sinaï bij de Joden tefugkeerde. St. Jan de Dooper moet terugkomen tot de menschheid om boete en verloochening te prediken op straten en pleinen, in maga zijnen en café's, in zalen en vergaderloka len! St. Jan Evangelist moet opnieuw verschijnen tot prediking van het groote gebod der liefde in onze wereld vol haat en wraak. De Pinkstergeest moet weer neerdalen op onze stadspleinen en onze groote volkcentra tot bezieling en ople ving, tot opwekking en aanmoediging van de volkeren. Want immer dreigender schrijft de bloedige hand van Sovjet Bus- land het: mane tekel phares op de wan den van alle volksvergaderingen, fabrie ken en plaatsen van bijeenkomst. Doch als een vliegmachine in de lucht moeten wij daartegen met groote letters schrij ven: Terug naar God en eerst naar God. Als er toestanden zijn, die om wraak schreien, vergeten wij dan niet, dat de maatschappij eerst verbeteren kan, als het individu zich verbeterd heeft. De moderne mensch kent de wetten van God niet meer: bemint elkander en zoekt eerst het rijk Gods. De moderne mensch heeft vergeten, dat godsdienstzin het ce ment is, waarmede het gebouw der sa menleving wordt bijeengehouden; dat het kruis het anker is dat de muren stevige verbinding geeft. Een nieuwe mensch is noodig. Een mensch, die eerst naar God teruggaat. Alleen Christus leer is de weg, de waarheid en het leven. Het eeuwige behoedt en behoudt het tijdelijke! De maatschappij vraagt mannen, die een voorbeeld willen en kunnen geven. Die 't terug naar God naar buiten willen en dur ven brengen. In al onze sociale vereeni- gingen beoogen wij katholieken wel dat doel, doch geen enkele vereeniging kan dit beter doorvoeren dan de H. Familie. Wij moeten mannen hebben, die naar de kerk gaan omdat zij hongeren naar gees telijk genot in plaats van naar de vol doening van hun driften en zinnen zoo als dat de wereld predikt. Alom domi neert de ik- en geldzucht. Wij moeten op naar God op naar de kerk om ons te leeren verloochenen en eerst geestelijke goederen na te jagen. Wij moeten men- schen heben, die te wapen loopen tegen de wereldomvattende actie om de menschheid van God af te trekken. Die mannen vinden wij in de aartsbroeder schap der H. Familie. Ik weet en ver trouw, aldus spr., dat er onder myn ge hoor veel boeren zijn lid van de mach tige boerenorganisatie de N.C.B. Die boe ren vormden en vormen nog het hecht- ste deel onzer volksgemeenschap, onzer kerk en van ons familieleven. Daar was steeds traditie getrouw elke man lid van de H. Familie. Hij hoopt en vertrouwt dat deze toestand nog zoo is en blijven zal. Spreker is er van overtuigd, dat er onder zijn gehoor een massa zijn uit den arbei denden stand lid van onze R.K. Arbei dersbeweging. Hij is daar blij en trotsch op. Hij roept deze arbeiders toe, dat zy er aan moeten denken, dat de strijd in de wereld gaat om hunne ziel, om hun ge loof. Hy roept hen toe deze ziel, dat ge loof te beschermen niet alleen in hunne vakorganisatie, doch op de eerste plaats in de Aartsbroederschap der H. Familie. Ook de Middenstand en de andere standen moet spreker waarschuwen. Ook voor hen bevat het leven niet alleen so ciaal-economische vraagstukken, doch op de eerste plaats de kennis van den godsdienst. Ook hen roept spreker toe: terug naar God en eerst terug naar God. Een krachtige aansporing richtte hij tot de vaders die voor het behoud van het familieleven, dat van alle kanten be dreigd wordt, niet moeten luisteren naar de valsche leerstellingen die alom wor den verkondigd maar naar het woord van Christu's plaatsbkleeder. Denk zoo zegt hy aan uwe jongens van 1718 jaar, wapen ze tegen de gevaren van de groote verleidingen die hen wachten. Leer hen zelfverloochening, plichtsbetrachting, godsdienstzin en eerbied voor kerkelijk en wereldlijk gezag. Terug naar God voor het behoud van uw gezin! Een krachtige aansporing liet spreker hoorcn om de jeugd voor het geloof te behouden er» voor de katholieke actie te winnen. Met de Paus roept hij ook de jeugd vooral te hulp. Onze jeugd moet zich van haar kracht bewust zijn ook in het gods dienstig leven. Zij moeten de plicht be grijpen van te moeten medewerken. Daarom moet onze jeugd gevormd wor den, gesterkt in het geloof, gesteund in standvastigheid, en bemoedigd in den ijver voor de verspreiding van het Rijk van Christus. De H. Familie kan hiertoe veel bijdragen. Daar leeren zij trouwe volgzaamheid aan de kerkelijke overheid, die hen voor de gevaren weet te waar schuwen. Niemand mag passief blijven. Wij moeten ons geloof uitdragen en be schermen door deel te nemen aan de katholieke actie. Dat is de georganiseer de werkzaamheid van leeken aan de uit breiding van het Godsrijk. Spreker her innert er zoo gaarne aan op den Vigilie dag van den feestdag der Grondvesters der kerk St. Petrus en Paulus, dat Chris tus eenmaal gezegd heeft en tot heden door alle tijden zijn woord schitterend gestand deed De poorten der hel zullen haar de kerk niet overweldigen. Als allen hunne taak begrijpen dan zal ook thans de om de kerk in alle hevig heid woedende storm breken, zooals hij reeds 20 eeuwen gebroken is geworden. Met een enkel woord leidt Z. H. Exc. Mgr. Diepen de door hen te verrich ten toewijding aan de H. Familie in. Speciaal wijdt hij daarbij een woord aan het opkomend geslacht, dat hij op roept lid te worden van de aartsbroe derschap der H. Familie. Hij noemt dit een middel om den band in het huisge zin te behouden, hij wijst op de groote kracht die uitgaat van het bidden van het rozenhoedje in het gezin, op het bij won ender H. Mis. Hierna volgt de toewijding aan de H. Familie, met als slot het lied: „Aan U o Koning der eeuwen". De Eerw. Directeur der afd. Kaats heuvel, de heer v. d. Heuvel, dankte Mgr. Diepen voor zijne tegenwoordig heid en de bereidwilligheid de toewij ding te willen verrichten. In goede orde loste de menschen- massa zich op om huiswaarts te keeren, den indruk van een goed geslaagd De kenaal Congres der H. Familie met zich dragend. Kermis. Donderdag 2 Juli a.s. vangt alhier de kermis aan, die duurt tot en met Zon dag. Er is reed sgroote drukte op het Marktterrein en de omliggende straten waar de kermis-exploitanten hun di verse vermakelijkheden, kramerijen etc. opbouwen. De zaalgelegenheden der vereenigingen hebben evenals andere jaren voor ontspanning gezorgd in den vorm van engagementen voor matiné en dans. Ook de andere caféhouders bieden de danslustigen gelegenheid tot dansen. Hoewel de tijdsomstandigheden niet gunstig mogen genoemd worden, verwachten we toch bij eenigszins gunstig weer ook dit jaar de steeds stij gende toeloop van vreemdelingen. CAPELLE. Bij het te Utrecht gehouden examen slaagde onze vroegere dorpsgenoote, mej. To Treffers Pd. als onderwijzeres. Geslaagde en familie onze hartelijke gelukwenschen. In de j. 1. Zaterdagavond in h?t café van mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieu^evaart gehouden jaarlijk sche vergadering van de Spaarkas «Vele kleinIJes maken één groote» bleek uit het finantieel verslag, dat in hat afgesloten vereenigingsjaar door de leden een bedrag van f 365 was gespaard. De heeren H. van der Plas en A. de Rooy, die door het Classikaal be stuur in de Classis Heusden tot ouder ling der Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk benoemd zijn, hebben deze benoeming aangenomen. Met genoegen vernemen we, dat de N. V. voorheen A. L. Sneep Co. alhier, voornemens is haar bedrijf aan de haven weder uit te breiden. Op Maandag 13 Juli a s., des avonds half acht, zal in de Ctir. School aan den Loonschendijk onder leiding van Ds J. Cuperus een algemeenever gadering worden Qehouden van den Ring 's Grevelduin Capelle e.o. van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsver- eenigingen op Geref. grondslag. De postduivenvereeniging «De Luchtvaart», gevestigd in het café van mej. Wed. A. van der Haart, hield met oude duiven op Zondag j.l. een wed vlucht, waarvan de uitslag alsvolgt luidt C Verhagen, le 8e 11e en 13e, G. Vos, 2e 3e en 6e, A. de Jong, 4e en 16e, Adr. Versteeg, 5e, H Vos, 7e en 19e, Gebr. van Onzenoort, 9e en 15e, G. Treffers, 10e en 14e, J. Versteeg, 12e, S. van Peer, 17e en Adr. Bakkeren, 18e De j 1. Zaterdagavond op h-t sportterrein aan de Willem van Gents vaart voor de competitie van den Dordtschen Korfbalbond gespeelden wedstrijd »KI.O.L.«-»A.K.C.« uit Almkerk, eindigde in een 6 2 over winning voor de gasten. Deze wedstrijd trok vrij veel belangstelling. Reeds in de eerste mlinuten kwam »K.I.O L.« met 1 - 0 voor te staan, welke voorsprong zij evenwel niet lang wist te behouden, want al spoedig maakte »A.K.C.» gelijk, en voor de rust wisten de gasten nog eenmaal te doelpunten, zoodat de stand bij de rust 2—1 was. Na de rust bewees »A.K.C.«, dat jarenlange ervaring toch een groot voordeel is, en hoewel ook «K.I O L.« in deze tweede helft een mooi partijtje korfbal speelde, kon zij toch niet ver hinderen, dat-«A.K.C.* nog vier maal doelde, en zij zelf maar éénmaal Met een welverdiende 6—2 overwinning voor «A-K.C.» kwam het einde van dezen aantrekkelijken wedstrijd. Tot Hoofd der Veerscho Mulo werd benoemd de heer Aalderink. Hoofd der Chr. School te Wapenerveen. Openbare vergadering van aen ge meenteraad op Donderdag 2 Juli 1936 des nam. ten half zeven uur ten raad- huize der gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1 Ingekomen stukken. 5 Adres van den Nederlandschen Bond van Gemeente Ambtenaren betreffende de bezoldiging van de Ambtenaren t r Secretarie. 3 Voorstel van B. en W. tot het intrekken van het raadsbesluit van 21 November 1935 tot verkoop van het bouwterrein Bernsche Hoeve Sectie 1 no. 887. 4 Voorstel van B. en W tot vast stelling van de aan de bijzondere scholen toe te kennen vergoeding der kosten van instandhouding over 1934. 5 Voorstel van B. en W. tot herziening der verordeningen op de heffing en invordering van hondenbelasting. 6 Voorstel van B. en W. tot her ziening der verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld. 7 Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de begrooiingen 1935 en 1936. 8 Voorstel van B. en W. tot onder handsche verkoop van het raadhuis van de voormalige gemeente Hedikhuizen. Doodslag op zijn neef. De rechtbank te 's Hertogenbosch veroordeelde J. J. v. B. te Oss we. gens doodslag op zijn neef G. van Galen te Oss tot 10 jaar gevange nisstraf. De eisch luidde 14 jaar en 6 maanden. Aanrijding te Sprang-Capelle. C. A. K., monteur te Waalwijk, stond terecht omdat hij op een avond in April op den Winterdijk te Sprang Capelle niet voldoende naar links was uitgeweken met zijn auto, waardoor hij met een tegen ligger in aanrijding kwam. Hij beweerde dat de ander hem verblind had door met groot licht te rijden. »Dan had je onmiddellijk moeten remmenoordeelde de rechter. Getuige Poppelier, de bestuurder van den aangereden wagen ver klaarde dat hij met klein licht had gereden; als hij het groote inscha kelde kreeg hij kortsluiting. De aangereden wagen werd tegen een boom geslingerd. De ambtenaar eischte f 20 boete. »Nogal dom gereden, is 't niet?« vroeg de rechter, die hem tot f 20 veroordeelde. er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per weekeveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3