Oom dooriio ADR. V. 0. BROEK BEL CANTO-ZAAL Cocktail Orchestra Dagelijks BAL SENSATIONEEL RUITERFEEST Kersen Voor a.s. Kermis Fa. A Frcderiks Mag. Je Zon" Kaatsheuvel. Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. ADVERTEERT IN DIT BLAD, GEMENGD NIEUWS KERMIS KAATSHEUVEL, 2-3-4 en 5 JULI goed stuk vleesch fijne vleeschwaren Ook voor de Heeren zijn wij gesorteerd. AFWEZIG. Terrein W. S. C. - WAALWIJK. De Drukkerij op ELK gebied, van 't gewoonste tot 't beste Dames en Meisjesjurken voorradig Uitslag 50ste, 100ste en 250ste klant. 3. compleete slaapkamer. Wat het Nat. Crisis Comité uitkeerde. Uit de gegevens van de gerechtelijke- en armenzorgstatistiek blijkt, dat liet Nationaal Crisis Comité gedurende zijn bestaan van December 1931 tot Mei 1936, te zamen met de plaatse lijke afdeelingcn, voor steunverlee- ning A en credietsteun heeft uitgege ven: in 1932 ƒ2.650.893 (December 1931 inbegrepen); in 1932 1.964.725; in 1934 1.899.566; in 1935 1.854.774 en in 1936 ƒ607.618. In totaal dus ƒ8.977.576. Oud-minister Verschuur rijksbemiddelaar. Naar verluidt is zeer binnenkort de benoeming van oud-minister mr. T. J. Verschuur tot rijksbemiddelaar in hel vierde district te verwachten, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van prof. mr. P. J. M. Aalberse als zoodanig. De rcisbelasting. In verschillende fracties der Tweede Kamer schijnt de meening te over- heerschen dat het geen zin heeft eerstdaags de reisbelasting te behan delen. Invoering in den loop van dezen zomer zou toch niet mogelijk zijn, invoering op een eenigszins later tijd stip zal vooral handels- en zakenrei zigers treffen, afgezien van enkele be zoekers van de wintersport. Men ver wacht dan ook dat de reisbelasting van de agenda zal worden afgevoerd. Kaderdag R.K. Werkliedenverbond. De groote markthallen te Amster dam waren Zondagmiddag geheel ge vuld door een menigte van ongeveer tienduizend arbeiders. Van alle pro vinciën waren zij bijeengekomen om den kaderdag bij te wonen, welken hel R.K. Werkliedenverbond bijeenge roepen had. Om twee uur marcheerde De Jonge Werkman op onder de tonen van het strijdlied van het Verbond, door alle aanwezigen meegezongen. Even later opende de voorzitter van het Verbond, de heer A. C. de Bruyn, de bijeen komst met een krachtige rede. Mgr. J. G. van Schaik, geestelijk adviseur van het Verbond, sprak o.m. over: Onze godsdienstig-zedelijke taak in dezen tijd. Jongens van De Jonge Werkman en meisjes van de K.J.V. uit Nijmegen vertoonden na de rede van mgr. van Schaik eenige volksdansen en zongen oude volkswijsjes. Derde spreker was Henri Hermans, dagelijksch bestuurder van het Ver bond, met het onderwerp: De Katho lieke arbeidersbeweging en de sociaal oeconomische positie van ons land in dezen tijd. Promotie tot Doctor en Magister. Maandag had in het Albertinum te Nijmegen, in hijzijn der kloosterge meente en familieleden, de officieele promotie tot Doctor en Magister in de H. Godgeleerdheid plaats van dr. F. A. Weve O.P., professor aan de Han- delshoogeschool te Tilburg en van dr. P. Krekeling O.P., professor aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. Disconto wederom verlaagd. De Nederlandsche Bank heeft haar rentetarieven over de geheele linie op nieuw met een half procent verlaagd. Het wisseldisconto wordt derhalve teruggebracht van 4 tot 3V2 procent. In ruim een jaar tijds is het discon to van de Nederlandsche Bank niet minder dan 21 maal gewijzigd. De toestand in Frankrijk. Volgens een mededeeling van het Fransche ministerie van binnenland- sche zaken te Parijs, bedroeg het aan tal stakers in geheel Frankrijk eind verleden week nog 153.794. Dit hooge cijfer vindt zijn oorzaak in het feit, dat dagelijks in de provincie nieuwe stakingen worden begonnen. In het Moezelgebied is een staking uitgebroken, die ongeveer 20.000 ar. beiders omvat. De Fransche Minister'van Fi nanciën Vincent Auriol heeft zich ge wend tol den Aartsbisschop van Pa rijs kardinaal Verdier, met het ver zoek om hem hij zijn economische cn finantieele maatregelen met raad en daad terzijde te staan. Verschillende leden van de beide Kamers van Afgevaardigden cn de Se naat hebben hun instemming betuigd met een oproep van den kardinaal tot de Fransche stakers. Nicaragua uit den Volkenbond. Nicaragua is Zaterdag uit den Vol kenhond getreden. Eenige verklaring voor dit besluit heeft de Nicaraguaan- sche regeering niet gegeven. Sinds 3 November 1925 is het land lid van den Volkenbond geweest. Roosevelt wederom president der Ver. Statenl Nadat 60 gedelegeerden uit de on derscheiden staten der Unie gespro ken hadden, heeft de democratische conventie Franklin Delano Roosevelt bij acclamatie opnieuw candidaat ge steld voor het presidentschap der Ver. Staten. Roosevelt heeft bij zijn aanvaarding der candidaatstelling voor een audito rium van ruim 100.000 personen een redevoering uitgesproken, waarin hij een overzicht gaf over de economische ontwikkeling van de Vereenigde Sta ten. Zijn slotwoorden waren: „In andere landen bestaan zekere \olken, die vroeger voor hun vrijheid hebben gestreden, maar die er genoeg van schijnen te hebben nog te strijden. Zij hebben hun democratie in pand gegeven. Zij beginnen te zien, dal wij hier in de Vereenigde Staten een groo- len veldslag voor de vrijheid leveren. Het is vooral een veldslag om het voortbestaan van de democratie. Wij strijden voor het behoud van deze prachtige en onschatbare regeerings- vorm, ten voordeele van ons zelf en van de geheele wereld." Verdere verovering in Abessynië. Te Rome wordt vernomen, dat een Italiaansche gemotoriseerde colonne dezer dagen is doorgedrongen tot Mega, dat vlak hij de giens van Britsch Kenya is gelegen. Door de bezetting van dit belang rijke punt in het Zuiden zijn de Ita liaansche troepen thans in staat alle toegangswegen naar het land te con- Irolceren. De voorziening van de onge regelde Abessynisclie troepen met wa. pens en munitie is hiermede afgesne den. Duitschland levert wapenen aan China. 1 Volgens een bericht uit Japansche bron, afkomstig uit Shanghai, is in Mei j.I. te Berlijn een Chineesch Duitsche overeenkomst onderteekend voor de levering van 100 millioen Chi- neesche dollars wapenen en munitie aan China. Nadere details dienaangaande wor den op het oogenblik te Nanking lus- schen de centrale regeering cn ge neraal von Reichenau besproken. De Japansche militaire leiders zou den dat accoord stilzwijgend hebben goedgekeurd, mits aan China geen al lermodernste model-uitrusting zou worden geleverd. Nieuwe sociale wetten in België. De Belgische Kamer heeft de discus sies over de drie sociale wetsontwer pen, welke de regeering ingediend had, beëindigd. Het resultaat is geweest, dat het wetsontwerp, dat het minimumloon per dag op frs. 32 vaststelt, en de wet met betrekking tot het betaald verlof van zes dagen, met algemeene stemmen werden aangenomen. Na eenige discussie werd het derde wets ontwerp dat i.z. de 40-urige werk week met 163 stemmen vóór en 23 onthoudingen aangenomen. Aan het slot van de debatten over de regeeringsverklaring heeft de Ka mer met 119 tegen 51 stemmen en 9 onthoudingen haar vertrouwen in het kabinet-Van Zeeland uitgesproken. Onder de tegenstemmers bevonden zich ook leden van de regeeringspar- tijen. Bloedige familietwist. Op den Stadionweg te Amster dam heeft zich dezer dagen een familiedrama afgespeeld. Er waren' in het gezin reeds meermalen woor den gevallen over het laat thuiskomen van een der gezinsleden. Ook thans was dit weer het geval. Het geheele gezin was door het optreden van den vader op de been. Een der zoons, een jongeman van 17 jaar, maakte zich daarbij driftig. In dien drift greep hij een mes en bracht er zijn vader een steek mee in de borst en in den rug toe. De jongeman, die het mes hanteer de, werd door de politie meegenomen. Gevaar voor het leven van den ge wonde is thans geweken. Autobus tegen een boom gereden. Twee inzittenden zwaar elf anderen licht gewond. Op den Boschdijk onder de ge meente Acht (Eindhoven) heeft zich Zondagavond omstreeks half tien een ernstig autobusongeluk voorgedaan. Op genoemd tijdstip keerde een bus van de firma Verhagen uit Gilze-Rijen van een uitstapje naar Deurne huis waarts. Op den Boschdijk in Acht lie pen drie mannen langs den weg. Een van hen, E. Sukkel, week plotseling naar het midden van den weg uit. Om een aanrijding te voorkomen gooide de chauffeur zijn stuur om met het noodlottig gevolg, dal hij in volle vaart tegen een boom opbotste. De autobus werd in elkaar gedrukt. Overal in 't rond lagen glasscherven. De 14 inzittenden werden allen meer of minder ernstig gewond, en naar het ziekenhuis in Eindhoven overge bracht. Vooral twee heeren bleken er ernstig aan toe. De man, die het ongeluk veroor zaakt had, werd door de autobus ge raakt en brak zijn been. De chauffeur G. Bieren uit Gilze-Rijen kwam er met wat schaafwonden af. Noodlottige ontploffing. Naar uit Belgrado wordt gemeld, is (e Werschlz de benzinetank van een autobus ontploft, waardoor 5 perso nen verbrandden cn 10 ernstig wer den gewond. De bus, welke nauwelijks meer bruikbaar was, viel bij een bocht door het weigeren van de remmen in een 6 meter diepen afgrond naast den weg. Hierbij ontplofte de ben zinetank en 4 der inzittenden verkool den geheel, terwijl een vijfde aan de hekomen brandwonden overleed na dat hij naar het ziekenhuis was over gebracht. Verdronken. Zaterdagavond geraakte aan den Catharijnensingel te Utrecht, vlak vóór het hoofdbureau van politie, de 8-jarige jongen J. C. K. uit de Lange Viest raat, spelende te water. De be kende zwemmer, de inspecteur van po litie Tetenburg, was terstond ter plaatse en begaf zich onmiddellijk te water. Spoedig doken ook de inspec teur Faber en de politiemannen van Dam cn v. d. Valk in het vrije diepe water, benevens eenige burgers. Men slaagde er evenwel niet in het knaapje te vinden. Na tamelijk lang dreggen werd de jongen ten slotte opgehaald. Ondanks lal van pogingen om de le vensgeesten op te wekken, mocht men daarin niet slagen. Door den bliksem getroffen. Vijf personen gedood. Maandagmiddag was het gezin van der Broek, te Abcoude, bestaande uit vader en drie zoons, in het hooiland werkzaam, toen een hevig onweer los barstte. De landbouwer v. d. Broek, die op eenigen afstand bezig was in het hooi land zag plotseling op de plek, waar zijn zoons aan het werk waren, vlam men oplaaien uit den hooiberg. Hij snelde terstond toe en slaagde erin, de drie jongens die door den bliksem getroffen, bewusteloos in het hooi la gen, aan een wissen vuurdood te ont rukken. Toen werd het den man te machtig en zonk ook hij bewusteloos ineen. Evenals de jongste zoon kwam hij echter spoedig weer bij kennis. De oudste zoon echter, Henk v. d. Broek, was zoodanig door den bliksem getrof fen, dat hulp niet meer kon baten. De derde jongen, de 26-jarige Gijs heeft ernstige brandwonden opgeloopen. Het ergste ongeluk is wel gebeurd in Nijeveen bij Meppel. Maandagmiddag is daar een hevig onweer losgebarsten, waarvan drie inenschen het slachtoffer zijn gewor den. Met een met twee paarden bespan nen wagen was de landbouwer Roe lof Karsten, vergezeld door zijn broer en een tweetal knechts, op weg naar het hooiland, toen de bui kwam opzet ten. De mannen zijn toen ijlings terug gekeerd, doch toen zij nog vijftig me ter van de boerderij van Karsten ver wijderd waren, werden zij door het noodweer overvallen en door den blik sem getroffen. Roelof Karsten werd bewusteloos geslagen, doch kwam later weer bij, zonder noemenswaardig letsel te heb ben bekomen. Zijn 39-jarige broeder Jan Karsten uit Ruinerwold echter werd door het hemelvuur gedood, evenals zijn knecht, de uit Weerwille afkomstige 17-jarige Jan Kragt en de 26-jarige landarbeider Geert Schoten uit Zwinderen. De twee paarden voor den wagen en een paard in hel land werden even eens gedood. Op denzelfden dag omstreeks 5 uur is te Weerdinge, gemeente Em- men, de 56-jarige echtgenoote van den arbeider Paalman tijdens een onweers bui door den bliksem getroffen en op slag gedood. Zij stond met haar man en zoon voor de woning naar het over trekken van de bui te kijken. De beide mannen bleven ongedeerd. IS VAN 6 TOT 27 JULI VOOR EEN of naar SLAGERIJ t.o. STATION - TELEF. 217. JAN VAN DUN - MARKT Opnieuw geëngageerd Kapelmeester JEF DE WINTER. Ook toegankelijk voor Vreemdelingen. door de wereldberoemde ZATERDAG 4 JULI a.s. te 2.30 en 8 uur MUZIEK I AVONDVERLICHTING I Over deze voorstellingen schrijft DAGBLAD VAN NOORD-BRABANT: De vele gewaagde staaltjes van acrobatiek werden herhaaldelijk met eenluid applaus beloond, terwijl de paardenkenners nog een extra schouwspel hadden aan het aanwezige paardenmateriaal en de dressuur die uit het berijden bleek. Prijzen der plaatsen: Overdekte tribune Fl.l,—staanpl. 1ste rang Fl.0.50, staanpl. 2e rang Fl.0.30, kinderen onder geleide half geld. De voorstellingen gaan door ongeacht de weersgesteldheid. Impressario MAX VAN GELDER, Amsterdam. vanaf heden verkrijgbaar in de van ouds bekende boomgaard van VERHAGEN TE MEEUWEN. Bestellingen worden ook aan genomen bij G. G. TIMMERMANS Veen Telef. No. 8. behoeft U niet in te zitten. Wij hebben een zeer ruime sorteering voor heel weinig geld. Komt U maar kijken. EEN KEURCOLLECTIE Overhemden met bij passende dassen, Polohemden met lange en korte mouwen, witte Overhemden, Bretelles met bijpassende Sokkenhouders. Het begincijfer waarmede wij onze klantenrecJame begonnen is't cijfer Dus de nummers 53-153-353-453 653-853-953 enz., enz. hebben recht op een waardebon van f 5.-. De nummers 103-203-303-403-503 603-703 803 enz., enz. hebben recht op een waardebon van f 10.-. De nummers 253 503-753-1003 enz., enz. hebben recht op een vanaf heden kunnen de boekjes met nummers worden ingeleverd, de op 1 Aug. niet ingeleverde nummers komen te vervallen. DJIOIIITEN KOZAKKEN Ook de kousen-reclame is hiermede af gesloten, ieder die 10 maal kousen kocht en deze lieten inschrijven hebben recht om één tiende der totaalwaarde gratis te besteden#

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 4