Plaatselijk Nieuws Nieuws uit de Langstiaat en Omgeving. Woensdag 1 Juli 1936 No. 53 De Echo van het Zuiden Tweede blad Bruin staat gezond. HET 35-JARIG BESTAANSFEEST VAN „HALLELUJAH". BEGRIJPT HET BELANG ,.DE ECHO VAN HET ZUIDEN' DRUNEN EXAMENS. Voor het le deel van het notarieele examen is geslaagd C. A. M. v. Ham te Kaatsheuvel. Bij de examens der Vereen, van Ge meentebelangen zijn o.a. geslaagd voor: gemeente-administratie J. Th. van Woensel, Kaatsheuvel; gemeente-financiën G. J. van den Wildenberg, Loon op zand en H. de Wit Drunen. Bij het laatstgehouden examen voor adjunct-commies der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen zijn o.m. geslaagd de rijksklerken J. de Boer te Waalwijk en M. den Dunnen te Waalwijk. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. Bij de in 1936 gehouden examens ter verkrijging van het diploma gemeente administratie slaagden van den cursus, gegeven door den heer J. Verwiel, Bur gemeester van Oisterwijk, de volgende candidaten: C. J. van Brakel te Geldermalsen, P. J. Bruijsten te Heusden, C. H. v. Maa- nen te Wamel, T. Nieuwenhuis te Vught, H. Th. Schoonenbeek te Zalt- bommel, J. Th. van Woensel te Kaats heuvel en A. v. d. Wouw te Oisterwijk. GESCHENK BURGEMEESTER. Wij zagen dezer dagen het ontwerp voor het bouwwerkje met versieringen dat naast de uitbreiding van 't park aan de Burg. van der Klokkenlaan, het geschenk der gemeentenaren zal vor men bij het koperen ambtsjubileum van den burgemeester. Wij mogen verklaren dat 't o.i. een zeer kunstzinnig en smaakvol geheel vormt, een werkelijk mooie versiering van dit park en een waardige herinne ring aan 't feit, dat alsdan zal worden herdacht. Wij hopen het binnenkort aan 't pu bliek te kunnen toonen. COLLECTIEF CONTRACT IN DE SCHOENINDUSTRIE. Naar wij vernemen is door de werk gevers va nde schoenindustrie besloten het collectief contract te verlengen. INZAMELING VOOR DE ARMEN. Zaterdag 4 Juli zal de Katholieke Jonge Middenstand haar inzameling houden van gedragen kleeding, schoei sel, ledikanten, dekens, kachels, enz., welke goederen door de Vincentianen onder de armen der parochies St. Jan en St. Antonius zullen worden ver deeld. Wij bevelen deze inzameling ten zeerste in de milddadigheid van onze lezers aan. H. KINDSHEID. Het jaarlijksche Kindsheidfeest wordt a.s. Zaterdag ingezet met een H. Mis, welke om half negen in de parochie kerk van St. Jan Baptist voor de leden van het Genootschap der H. Kinds heid wordt opgedragen. Zondag d.a.v. om 6 uur zal de op tocht plaats hebben met nieuwe groe pen en figuren. VERGADERING VAN BUITEN EN BINNENPOLDERS VAN WAALWIJK. In de gisteren gehouden vergadering van den Buitenpolder van Waalwijk werd de rekening 1934—1935 vastge steld met 'n nadeelig slot van 184.35. De begrooting voor den dienst 1935 1936 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 1320. Voor het nieuwe dienstjaar zal een omslag worden ge heven van 3.per H.A. Ten slotte werd het bestuur gemachtigd de on derhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. In de gisteren gehouden vergade ring van den Binnenpolder van Waal wijk werd de rekening 1934—1935 vastgesteld met een batig saldo van 425.62. De begrooting 19361937 werd goedgekeurd in ontvangst en uit gaaf op 2678.12. Aan het bestuur werd machtiging verleend de onder houdswerken in eigen beheer uit te voeren. De omslag werd vastgesteld op het bedrag gelijk aan het vorig jaar. Inplaats van den heer van de Sandt, die de gemeente heeft verlaten, werd benoemd tot secretaris-penningmees ter de heer J. H. J. van Iersel Jr. UITSTAPJE VAN OROVA. Zondag maakte de Dames-gymnas- tiekvereeniging „Orova" een uitstapje naar Rotterdam. Om acht uur marcheerden de 85 deelneemsters naar Drongelen om daar bij ,,Reederij Thor" scheep te gaan. Ook Dordrecht werd even bezocht. Te Rotterdam bezochten de meisjes den dierentuin en enkele mooie stadsgedeel ten, waarna zij om 5 uur den terugtocht aanvaardden. De kleinsten werden vanuit Dron gelen met een autobus van Timtur naar Waalwijk gebracht. De dag verliep in opgewekte stem ming en groote gezelligheid, terwijl het zonnig weer het uitstapje nog beter deed slagen. JUBILEUM „HET PUILOOG". De Waalwijksche Vischclub ,,Het Puiloog" heeft haar 2e lustrum Zater dag en Maandag j.l. op gezellige wijze gevierd en er een buitendag van ge maakt, waarop het Puiloog -getrouw allerprettigst toeging en waarop we derom vele successen op het gebied der vischvangst werden bereikt. Aangezien het feest een week werd uitgesteld, kon van het filmen door Po lygoon niets komen. Van verschillende vereenigingen en vooraanstaande personen mocht de club gelukwenschen, telegrammen en bloemen ontvangen. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM AFDEELING BESOIJEN. Uitslag van den jaarlijkschen onder- lingen schietwedstrijd met k.s.o.-patro nen van de afdeeling Besoijen van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm, op 27 Juni 1936. 1 e serie 2e serie 1. G. F. Couwenberg 49 47 2. N. A. v. d. Schans 49 47 3. H. W. W. Klerkx 49 46 4. D. Verschuren 49 44 5. A. van Heijst 49 43 6. A. J. van de Ven 48 50 7. W. A. Smid 48 48 8. C. A. v. d. Gouw 48 47 9. R. Treffers 48 44 10. J. v. Heijst 47 49 11H. L. v. Seist 47 49 12. J. Treffers 47 48 13. A. A. Smolders 47 48 14. J. G. Verhulst 47 46 15. M. Sulsters 47 45 16. J. G. Witlox 47 44 17. A. J. Boezer 47 44 18. A. A. Faro 47 43 19. C. A. P. Musters 46 48 20. B. A. v. Dongen 46 48 Er waren 64 deelnemers aan dezen Alleen AMILDA zonnebruincrême, welke Pigmentol bevat, geeft Uw gelaat, hals en armen, óók bij weinig of geen zon, direct een sportief bruine teint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. schietwedstrijd, die allen een prijs ver wierven. De wedstrijd werd bijgewoond door den commandant van het Landstorm korps ,,De Meijerij". Res. Luitenant- Kolonel W. M. C. J. Hafkemeyer. VECHTPARTIJ. Dinsdagmiddag was de 20-jarige landbouwer C. P., wonende aan het Laageinde, op het land aan het werken. Hij maakte zekeren v. W. er op attent, dat diens zoon Zaterdag een stuk pla vuis op de pannen van de woning van P. had gegooid. Van W. ontkende dit en liep weg. P. ging v. W. achterna en sloeg dezen met een bietenhaak, waar door v. W. aan zijn linkerwijsvinger en rechteronderarm werd verwond. Nadat G. S., die zich met het geval bemoeide, P. den haak had afgenomen, kwam de politie, die proces-verbaal opmaakte en het strijdmiddel in beslag nam. Een onderzoek wordt ingesteld. KRING-WEDSTRIJDEN B.V.L. TE DRUNEN. De landstormkring, waaronder de afdeelingen Drunen, Elshout, Nieuw- kuijk, Vlijmen, Haarsteeg en Herpt ressorteeren, houdt Zondag een kring wedstrijd in den tuin van café Th. Els- hout. De schutters zijn ingedeeld in A en B klasse. De wedstrijd vangt om half 2 aan. De volgorde van schieten is bij lo ting vastgesteld als volgt: Drunen, Nieuwkuijk, Haarsteeg, Herpt, Elshout en Vlijmen. Geschoten wordt met K.S.O.-patro nen. TUSSCHEN DE BUFFERS VAN DE TRAM. De stoker der B.B.A. stoomtram raakte Zondagnamiddag tusschen de buffers van een tweetal wagens be kneld. Hij liep daarbij ernstige kneuzingen op en moest naar dokter v. Seters wor den vervoerd, alwaar 't slachtoffer de eerste hulp werd verleend. Hij werd door dokter v. Seters per auto naar huis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Op waardige wijze heeft de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Halle lujah" Zaterdag haar 35-jarigbestaan gevierd. In een zaal van de Chr. Bewaar school aan de Besoijensche Straat verzamelden zich 's middags om streeks half drie de afgevaardigden van de plaatselijke zang- en muziek- vereenigingen, de beide Wethouders Eibers en Smolders Burgemeester Moonen was verhinderd de ge meentesecretaris, de heer J. van Mierlo en de jubileerende vereeni ging. De Voorzitter van het Festival- comité, de heer Wilzing, zeide dat comité geslaagd was in zijn pogingen om ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van »Hallelujah» een feest te organiseeren. Het feit, dat de vereeniging thans nog zoo llink en levenskrachtig is gebleven, deed he( comité deze taak met nog meer ijver volbrengen. De impuls was dus aanwezig, doch een moeilijkheid leverded de financiën. Door de bereidwilligheid van den gemeenteraad werd de vereeniging echter een subsidie verleend, waar voor spr. het gemeentebestuur na mens het comité van harte dank zegt. Het verheugde spr. de eerste te mogen zijn, die de jubileerende vereeniging zijn hartelijke felicitaties mag aanbieden. Spr. wenschte, dat het de Zangvereeniging steeds «excelsior» mocht blijven gaan en dat de hoofdtoon Hallelujah, Looft den Heer steeds bewaard mocht blijven. Spr. hoopte dat de directeur, het bestuur en de leden met ge noegen op dit jubileum mochten terugzien, en dankte hen voor de wijze, waarop zij zich in het ver leden steeds van hun taak hebben gekweten. Vervolgens droeg spr. de leiding van het feest over aan Ds. Hoffman, eere—voorzitter, die psalm 100 las en voorging in gebed. In zijn openingswoord, waarin ds. Hoffman de aanwezigen verwelkom de, zeide hij, dat de vereeniging meende het 7de lustrum niet onop gemerkt te mogen laten voorbijgaan, daar het als een bijzonderheid mag worden aangemerkt, dat Hallelu h aanvankelijk een dorpszangvereeni- ging, zoo lang bleef bestaan. Dit feit legt getuigenis af van de onder linge vriendschap der leden, waar van spr. hoopte, dat deze blijve. De staal van dienst der jubileeren de vereeniging is een eervolle: op het concours te Sprang behaalde zij in de eere afdeeling den eersten prijs, zoodat zij thans in de superieure afdeeling mag uitkomen. De organisatie van dit festival is een uiting van dankbaarheid aan de vereeniging. Dat B. en W. en de raad »Hallelujah» financieel steun den, achtte spr. een bewijs van hun groote belangstelling voor de ver eeniging, waarvoor spr. hartelijk dankte. Dank bracht spr. voorts aan de verschillende vereenigingen, die haar m dewerking -wilden verleenen op dit festival. Zij moge verzekerd zijn van de bereidwilligheid van Halle lujah om gaarne een tegenprestatie te leveren Ten slotte dankte spr. het festival comité voor zijn moeitevollen ar- beid en eindigde met een beroep te doen op aller welwillendheid om feest zoo goed mogelijk te doen slagen. Vervolgens werd de eerewijn rond gediend en een heildronk op de jubilaresse uitgebracht. Wethouder Eibers deed mede, dat Burgemeester Moonen verhinderd was tegenwoordig le zijn. Namens B. en W. feliciteerde spr. de jubi leerende vereeniging en uitte de beste wenschen voor de toekomst. Ds. Hoffman dankte met eenige woorden voor de gelukwenschen van B. en W. Aan de jubileerende vereeniging uitte spr. vervolgens hartelijke geluk wenschen en hoopte, dat zij in alle opzichten haar roeping en taak zou blijven verstaan om te zingen tot lof van God en dat zij daartoe van den Allerhoogste kracht en steun zou moge ontvangen. Telegrafische gelukwenschen waren ontvangen van Waalwijks Belang, van den heer van Driel, een der mede-oprichters en den heer ir. de Hoop, gemeente architect. Een bloemenmand werd aange boden door de Gymnastiekvereni ging »Kracht en Vlugheid.» De heer W. v. d. Mee, voorzitter van de Liedertafel «Tot Bloei der Toonkunst» roemde de goede ver standhouding tusschen deze ver— eeniging en «Hallelujah», hetgeen herhaaldelijk tot uitmg is gekomen. Spr. wenscht de jubileerende ver - eeniging van harte geluk met haar 35 jarig bestaan en hoopt, dat haar toekomst onder Gods zegen even vruchtbaar mag zijn als het ver leden en dat de goede verstand houding tusschen haar leden onder ling in lengte van jaren moge blijven bestaan. Spr. vraagt de medewerking van »Hallelujah» bij het as. door de Liedertafel l ot Bloei der Toon kunst» te vieren gouden jubileum, hetgeen door ds. Hoffman in zijn dankwoord wordt toegezegd. De heer C. .1. Pullens, Voorzitter van de Harmonie »St. Jan» tev.m. Baardwijk wijst eveneens op de goede verstandhouding tusschen dit muziekkorps en de jubileerende ver. eeniging. Bij tal van feestelijkheden is met succes een beroep gedaan op de medewerking van «Hallelu jah» welke vereeniging steeds voor den dag kwam op een wijze, die boven allen lof verheven is. De sympathie in v.m. Baardwijk voor de jubileerende vereeniging is groot. Spr. is er van overtuigd, dat men aangename herinneringen bewaart aan de avonden, waarop Hallelujah optrad. Dank zij den ijver van directeur, bestuur en leden heeft de vereeniging de grootste lauweren kunnen oogsten. Spr. wenschte «Hallelujah» van harte geluk met't jubileum en uitte de beste wenschen. Ds. Hoffman sprak een dankwoord tot den heer Pullens en zeide, dat men nooit tevergeefs een beroep op de vereeniging zal behoeven te doen. Spr. dankte het gemeentebestuur en de vertegenwoordigers van de ver schillende gezelschappen voor hun aanwezigheid enslootde bijeenkomst waarna de jubileerende vereeniging voorafgegaan door de Harmonie St. Crispijn naar hetR.W.B terrein trok. In een aldaar opgeslagen kiosk hebben de Waalwijksche Zang- en Muziek vereenigingen ach tereen vol gens, na het optreden van jubi- leerend »Hallelujah« geconcerteerd. De belangstelling voor de middag concerten had grooter kunnen zijn Om acht uur begon op hetzelfde terrein het avondconcert, dat werd gegeven door de bekende fanfare »St. Cecilia« uit Ammerzoden. Reeds eerder heeft men in Waalwijk getracht dit muziekgezelschap te engageeren. Aan Hallelujah is dit eindelijk gelukt. De publieke belangstelling was goed te noemen. Men heeft genoten van het prachtige en rijk gevarieerde programma, dat de uitstekend musiceerende fanfare op onverbeterlijke wijze ten beste gaf. 't Was een concert zooals we zelden te genieten krijgen. Hallelujah mag met voldoening op den door haar georganiseerden herdenkingsdag terugzien I DE DJIGUITEN RUITER KOZAK KEN TE WAALWIJK. 'J- De beroemde ruiter-acrobaten, de Djiguiten Ruiter Kozakken zullen op Zaterdag 4 Juli a s. des middags en des avonds een voorstelling geven te Waalwijk op het terrein van W.SC. Wie zijn deze Djiguiten Kozakken? Het zijn officieren van de voor malige Wit-Russische ruiterregi. meuten, welke zich na de revolutie vereenigden onder leiding van »Hetmann« Remeleff. Zij reizen thans door alle landen van Europa en toonen overal met het grootste succes hun onovertroffen staaltjes van paardrijkunst en ruiter acrobatiek. Velen zullen zich nog hun op treden van vorige keer herinneren, toen zij een ieder versteld deden staan van hun onbegrijpelijke durf, hun geweldige stoutmoedigheid, waarbij zij de Wild West-ruiters, die wij van de film kennen, verre overtroffen. Hoe kan het ook andersde Kozakken zijn vanaf hun jeugd met hun paarden opge. groeid en zij brachten 't grootste deel van hun leven in het zadel door. Vrees kennen zij niet en het lijkt of man en paard één geworden zijn,- Toeren zooals de groote pyramide, de dolkendans en de saliomortale zijn voor de ware liefhebbers een attractie. Het is geen hoogeschool- rijden, noch circusvoorstelling, doch een sportief en tevens leerzaam evenement. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de voorstellingen der Djiguiten Ruiter Kozakken,welkedoor muziek zullen worden opgeluisterd, zullen ook hier ter plaatse zeer veel be langstelling trekken. van uw eigen krant en ABONNEERT U OP ,De Volharding" vierde feest. Op zeer grootsche wijze werd Zaterdag en Zondag het festival ge houden ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan der Kon. Erk. Har monie »De Volharding» te Drunen Het muziekfeest werd gehouden in den prachtig versierden tuin van café Th. Elshout. Zaterdag 27 Juni. De Volharding opende met een pittige raarsch het festival, waarna de heer P. Jansen, voorzitter van het festival-comité in goed gekozen woorden de aanwezigen een welkom toeriep en dank zegde aan de plaat selijke overheid, eere comité, deel nemende vereenigingen en mede leden voor hun medewerking. Als eerste deelnemende vereeni ging trad op het Mannenkoor »Zang en Vriendschap. Ondertusschen was naast de vele andere gelukwenschen, van den Beschermheer der Volharding Graaf Herman d'Oultremont uit Brussel, 't volgende telegram binnengekomen: »Mijn hartelijke gelukwenschen «aan Harmonie. Zou gaarne Uw »feest hebben bijgewoond, doch »kan helaas thans regiment niet «verlaten Graaf d'OULTREMONT. De heer Piet Elshout sprak als voorzitter van «Zang en Vriend schap» de beste wenschen uit voor de Volharding en spoorde vooral de jongeren aan de naam der har monie hoog te houden door de muziek ter degete blijven beoefenen. Hierna namen de concerten een aanvang en achtereenvolgens traden op: «Eendracht maakt Machte te Elshout, harmonie «Kunst na Ar beid», 's Grevelduin-Capelle, lieder. tafel «Tot Bloei der Toonkunst», v m. Baardwijk, fanfare «Si ren a Vrijh. Capelle.Mannenkoor Oefening baart Kunst, Nieuwkuijk en de Chr. Gemengde Zangvereeniging «Voor uitgang zij ons Doel«, vm. Besoijen. Al deze vereenigingen boden hun gelukwenschen aan, terwijl de heer Mkkers hun wederkeerigdank bracht daarvoor en voor hun gulle mede werking aan dit muziekfeest. Het avondconcert werd op dezen dag schitterend verzorgd door de bekende harmonie «St. Sophias- vereeniging« uit Loonopzand onder leiding van den heer van Abeelen met medewerking van het Mannen koor «Zang en Vriendschap« onder leiding van den heer Jan Merkx Tijdens de pauze werd het woord gevoerd door den heer v d Heuvel uit Loonopzand, die in fraaie woor den de schoonheid en noodzakelijk-

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5