EETHEN. GEERTRUIDENBERG. HERPT. HEUSDEN. MEEUWEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. VLIJMEN. WASPIK. KAATSHEUVEL. alhier, is opgedragen aan de aan nemers W. Pellikaan en W. v. d. Broek alhier. Zondag j.l, had te Mariapolder (Gem. üussen) de jaarlijksche groote processie plaats ter eere van de Martelaren van Gorcum. Om tien uur werd een Plechtige Hoogmis opgedragen met assistentie. Te 6 uur had 't Plechtig Lof plaats, waaron der de groote H H. Martelaren van Gorcum Processie. Na 't Lof werd de relikwie vereerd aan de Martela ren Kapel. Ondanks 't minder gun stige weer was er veel belangstelling, ook van buiten de parochie. Alles had een keurig verloop Meermalen is 't den laatsten tijd voorgekomen dat uit de polders in deze omgeving koeien werden ontvreemd. Dil geschiedde wederom op Zaterdag j.l in den Broekschen Polder en wel op klaarlichten dag. De dieven zagen kans met twee koeien toebehoorende aan een Was- pikschen boer, in een vrachtwagen te ontkomen. Later zijn de daders te Eindhoven aangehouden en de koeien opgespoord. Hiermede heeft men een goede vangst gedaan Voor den herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente zitting worden gehouden in het gymnastieklokaal der openb. lagere school in het dorp Eethen op Dinsdag 21 Juli 1936 des voorm, van 9 12 uur des namiddags van 13 uur Zomertijd. DOEVEREN. A.s. Zondag 19 Juli 's namiddags om 3 uur (Z.T.) hoopt Ds. P. I. Hage, thans Emeritus Predikant te Maar tensdijk, alhier voor de tweede maal zijn intrede te doen. 's Morgens zal genoemde Predikant D.V. bevestigd worden door Ds Kuyper uit Gen- deren. De morgendienst vangt aan om 10.30 ure (Z T.) Op 8 Augustus a.s. zal te G'berg op het Sportterrein der voetbalvereeniging S.N.P. gelegen achter de Haven, een groote kring schietwedstrijd worden gehouden, uitgaande van de Bijzondere Vrij willige Landstorm, afdeeling Geer- truidenberg, Raamsdonksveer en Raamsdonk. Aan dezen schietwedstrijd zullen ongeveer 200 schutters deelnemen, n.l. de afdeeiingen Wagenberg, Made en Drimmelen, Hooge Zwaluwe, Lage Zwaluwe, Zevenbergsche Hoek, Oosteind, den Hout, Geertruiden berg, Raamdonksveer en Raams donk. De leiding berust bij den heer J. P. G. v. d. Meer, plaatselijk leider van de afdeeling G'berg. De wedstrijd vangt aan om 1 uur n.m. terwijl op 10 banen zal wor den geschoten. Na afloop van de wedstrijd, om circa 6 uur zal in de bioscoopzaal van hotel Centraal een vergadering volgen, waarbij tevens de prijsuit reiking zal plaats vinden. De prijzen bestaan uit medailles, kunstvoorwerpen en geldprijzen. Het ligt in de bedoeling op ge noemden datum des middags 4 uur op welk tijdstip dan zeker alle officieele instanties aanwezig zullen zijn, een officieele ontvangst te doen plaats vinden op het gemeente, huis van Geertruidenberg. Enkele comité's zullen worden gevormd, terwijl uitgenoodigd zullen worden de gemeentebesturen van de mededingende afdeeiingen, enkele vooraanstaande personen uit die gemeenten, alsmede de vertegen woordigers van de Nationale Land stormcommissie te 's-Gravenhage. Verder zullen tegenwoordig zijn luitenant-kolonelBeets, commandant van de afdeeling Noordbrabant van den B. V. L. alsmede pastoor van Genok, gewestelijk secretaris. Ook hier heeft de storm, welke Woensdagmiddag woedde hevig huis gehouden. Ongeveer een dertigtal boomen waaide om terwijl tenge volge van den zwaren regenval het woonhuis van Burgemeester Bianchi gedeeltelijk onder water liep. Enkele straten stonden blank daar de riolen het water niet konden verzetten. Binnen zeer korten tijd is de aanbesteding te verwachten van de vernieuwing van den Stationsweg. De weg zal vanaf het Plantsoen tot aan de Leerthouwerdraat worden gemaakt van beton. Aan weerszijden Van den weg zullen beplantingen worden aangelegd, terwijl aan den linkerkant van den weg een fietspad van 2 Meter en aan den rechterkant een voetpad zal worden gemaakt. Door een autobestuurder werd nabij het onderstation van de N.V. Burgemeester Mallens van Loon-op-Zand verricht de burgerlijke huwelijks-voltrekking tusschen den heer Jos Eibers, oudsten zoon van wethouder Eibers van Waal wijk en mej. Tonny van der Velden te Kaatsheuvel, dochter van den directeur der Emza-schoenfabrieken te Kaatsheuvel op 14 Juli 1936. P.N.E.M. een paal van het G.E.B.Jom ver gereden met het gevolg dat zeven achtereenvolgende palen eveneens om ver vielen. Onmiddellijk werd de technische ambtenaar van het G.E.B. gewaarschuwd die de stroom uitschakelde waardoor ongelukken werden voorkomen. Met behulp van een noodkabel wer den de bewoners van Statendam van licht voorzien zoodat deze hiervan geen hinder ondervonden. Tegen den autobestuurder werd pro cesverbaal opgemaakt Zondagavond om half zeven ver trok uit deze gemeente een plezierboot met bestemming Dordrecht, waa van de passagiers een bezoek hadden gebracht aan Breda en omstreken. Een tienjarig meisje had door de drukte de kans gezien onder de va derlijke macht uit te komen en op haar eentje een bezoek te brengen aan het stedelijk schoon van Geertruidenberg, in de veronderstelling dat de boot eerst om zeven uur vertrok. De vader, in de veronderstelling zijnde dat zijn dochtertje aan boord was was dus gewoon met de boot vertrokken. Tegen zeven uurarriveerde het meisje aan de Dongekade van waaruit de boot was vertrokken. Toen kwam zij tot de minder aangename ontdekking dat zij de boot verloopen had. Met een auto is zij door den gemeenteveldwachter la'er naar haar ouderlijke woning te Dordrecht over gebracht. Voorde Evangelisatie Eben Hae- zer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Vroegindewei uit Middelharnis. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. Voor de tweede maal werd door de biljartvereeni ing «Geertruidenberg*, gevestigd in het café van de wed. Meschede den Reijer, het biljarttournooi gehouden, waarvoor een gewaarborgd zilveren broodmand beschikbaar werd gesteld. Deze broodmand moet drie achtereenvolgende jaren, of vijf maal in totaal worden gewonnen vooraleer zij definitief eigendom wordt van den winnaar. De eerste winnaar van dezen prach tigen prijs voor het jaar 1935-36 werd de heer P. Heesters die er met 46 punten beslag op wist te leggen. Hier door kwam deze voor een jaar in zijn bezit. Thans moet hij haar wederom afstaan aan den heer van Berkel die met 129 punten winnaar werd van de brood mand voor het jaar 1936—37 Geslaagd voor het diploma ma chine-schrijven te 's Hertogenbosch de dames A. Dohmen, M. Stallen en Ph. Mulders allen te Geertruidenberg. Bij het onweer van Woensdag avond omstreeks half elf is van de Wed. van Bokhoven een zware vette os in de weide door den bliksem geraakt en gedootf. De Weleerw. Heer L. G. de Bruijn Ned Herv. predikant te Heeteren heeft voor 't beroep naar deze gemeente bedankt. De heer Adr. de Graag, damkam- pioen van Heusden, Altena en de Langstraat zal een match spelen tegen den kampioen van N. Brabant, den heer Hoogland te Breda. 2 partijen worden gespeeld te Breda en te Heus den. De collecte voor blinden te Wolf heze bracht op f 16.15, iets meer dan verleden jaar. De heer Joh. v. Laarhoven, thans hoofdman der brandweer, herdenkt 17 Juli den dag, waarop hij voor 60 jaar bij de brandweer in functie kwam. In de Oranjevereeniging werd in 't bestuur gekozen (vacature Meerman) de heer Kik, opperwachtmeester Kon Maréchaussée. Namens den N. Brab brandweer- bond werd door eenige heeren een inspectie gehouden van het brandweer materiaal, dat alles in orde bleek. Gisteren was het 12'/2 jaar gele den dat onze H.E. Heer pastoor Wou t rs werd benoemd tot Deken in dit dekenaat. Overeenkomstig ziin uitdruk kelijken wensch hebben de parochianen zich van iedere huldebetuiging onthou den. Van harte wordt gehoopt, dat Hij nog vele jaren zijn dekenale functie bij goede gezondheid moge uitoefenen. Donderdagavond om 8'/4Uurn.m. kwam de Raad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een agenda, omvattende 12 punten. We hopen in het volgend nummer een uitvoerig ver slag te geven. Op de Maas had iemand uit Waalwijk het ongeluk nabij den bag germolen Merwede II met zijn zeiljacht te kantelen Hij wist zich aan zijn vaar tuig vast te houden en werd spoedig opgepikt door het personeel van gen. baggermolen. Het bleek, dat zijn mast gebroken was, doch met vereende kracht slaagde men er in, alles weer in orde te brengen, zoodat na een groot op onthoud de terugreis kon worden aan vaard. Te Vught slaagde voor einddiplo ma M.U L.O. Mej. L. Meijer alhier, leerlinge van de St. Josef school 's Bosch. Tijdens het hevige onweder, Woensdagmiddag j.l. sloeg de blik sem in den toren van de Ned. Herv. Kerk alhier. Het vuur liep langs den spits naar beneden en onder geweldig geraas werden aan een zijde van den toren alle leien afge rukt. Verder werd een stuk van een der wijzerborden afgeslagen en een binnenbalk beschadigd. Geluk kig ontstond geen brand. De voorstraal en den donderslag waren zoo geweldig, dat de om wonenden als 't ware verlamd van schrik werden. Ieder dacht dat het onweder bij hen was ingeslagen. Bovendien hadden tegelijkertijd in verschillende woningen vuurver- schijnselen en zware knallen plaats op de lichtleidingen en meters, waardoor de ontzetting nog grooter werd. Verschillende meters werden ver nield, terwijl tal van draden smol ten en radio's onklaar werden. Veel schade werd door de op een orkaan gelijkende wind aangebracht aan fruitboomen en veldgewassen. Onder architectuur van den heer Nic. de Bont werd voor rekening van den heer W. Verhoeven alhier aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis. Er werd als volgt ingeschreven J. v. Oosterhout, Haarsteeg f4179.x J. de Bont, Nieuwkuijk f4150.— J. v. Liempde, Nieuwkuijk f4117.—^ M. Luijben, Vlijmen f4100.— J. Blankers, Nieuwkuijk f4087._ J. van Veluw, Haarsteeg f3779 Het werk is aan den laagslen in schrijver gegund. RAAMSDONKSVEER. lot hoofd der Chr. School alhier is met ingang van 1 September a.s. benoemd de heer L. van Aalderen, hoofd der Chr School te VVanne- perveen. Pastoor Berkelmans. De toe stand van den Zeei Eerw. Heer H. J. Berkelmans, Pastoor dezer parochie, die sedert eenigen tijd lijdende is aan chronische Bronchips, is ten spijt der gausche parochie zoodanig verergerd, dat hem uit voorzorgs maatregel de H.H. Sacramenten der Sterven Jen toegediend zijn Met belangstelling vernemene we dat zijn toestand thans vooruit gaande is. Door de gemeentepolitie werden een caféhouder en een viertal bezoekers bekeurd, die na sluitingsuur onder het genot van een lekker glaasje in de keuken van het café werden aangetrof fen. Tegen eenige personen uit deze ge meente is door de gemeentepolitie pro cesverbaal opgemaakt, wegens het on bevoegd voorhanden hebben en het verkoopen en afleveren van vuurwape nen. De toestand van den Zeereerw- Heer Pastoor H. J. Berkelmans is wel iets vooruitgaande. HAARSTEEG. Zondag hielden de besturen der stierhouderij en van Vlijmen, Nieuw- kuyk, Haarsteeg en Hedikhuizen, eeu gecombineerde vergadering, waar besloten werd den jaarlijkschen fokveedag wederom te Haarsteeg te houden en wel op Woensdag 23 September a.s. De heer F. van Oyen, secretaris der Stierhouderij "van Haarsteeg en de heer N van Mierlo, secr. der Stierhouderij van Nieuw- kuyk, zullen resp als secretaris en penningmeester van dezen fokvee dag fungeeren, welke heeren direct met de voorbereidende werkzaam heden zullen aanvangen. Zondag herdacht in het noviciaat der E. E. P. P. Ongeschoeide Car- melieten te Waspik-Boven de Eer waarde Pater Vincentius Meckina den dag waarop hij voor 50 jaren de heilige geloften aflegde. Deze feestelijke hereenking had plaats volgens het plechtig cere monieel der orde in den intiemen kring zijner medebroeders. Den volgenden morgen droeg de jubilaris in de St. Theresiakerk een plechtige H. Mis op uit dankbaar heid, geassisteerd door den Hoog Eerwaarden Pater Tomotheus Vic. Prov. als presbyter assistens, den Zeereerwaarden Pater Honorius Ge lissen, prior van het noviciaal als diaken en den Zeereerwaarden Pater. Avertanus als subdiaken. De Weleerwaarde Father Jos. Broekmans, die 1.1. Zondag te Mill- Hill de H. Priesterwijding ontving en a.s Zondag in de parochiekerk zijne eerste plechtige H. Mis zal op dragen is benoemd tot missionaris in Engelsch—Borneo. Zooals reeds onlangs werd medegedeeld, hoopt onze dorps genoot, de Weleerw Frather J. Broekmans, die 1.1. Zondag te Mill- Hill de H. Priesterwijding ontving, op Zondag 19 Juli in de parochie kerk zijne eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk opdragen. Om ongeveer half tien zal de Némist aan de woning zijner ouders worden afgehaald en vergezeld van de harmonie «Volksvlijt en Volks vermaak^ bruidjes en jcugdver- eenigingen naar de kerk worden begeleid. De plechtige H. Mis met assistentie zal aanvangen om 10 uur. Na d ze H. Mis zal door het zangkoor en feestcantate worden gezongen, waai na aan het ouderlijk huis het c 'deau der huurtcommissie zal worde i aangeboden. De ZeerEerw. Heer Pastoor alhier oi.lving telegrafisch bericht dat zijn broer de Zeereerw. Pater Flavianus Huijbers O. M. C. Mis sionaris in Ned. Borneo van de laatste H. Sacramenten is voorzien. Predikbeurten Zondag 19 Juli. Ned. Herv. Kerk v.m half lien Ds. G. Lans Jr. Door verschillende ingezetenen dezer gemeente is aan Heeren Gedeputeerde Staten het verzoek gericht om de vereeniging dezer gemeente met Raamsdonk(dorp) te willen bevorderen. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den ge meenteraad va nLoon-op-Zand. te hou den op a.s. Woensdag 22 Juli, des avonds om 7 uur t engemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbe woonbaar verklaarde woning, staande aan de Verlengde Hoofd straat no. 4 te Kaatsheuvel, toebe hoorende aan L. Verbaandert, be woond do or J. Klijsen. 4. Aanbieding der gemeenterekening over het dienstjaar 1935. 5. Benoeming van een commissie tot onderzoek der rekening. 6. Voorstel vaststelling kohier riool belasting voor het dienstjaar 1936. 7. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten inzake wijziging der bouwver ordening dezer gemeente. 8. Voorstel tot vaststelling eener ge meenschappelijke regeling inzake de hulpverleening bij brand door de brandweer der gemeente Til burg. 9. Voorstel wijziging begrooting voor het dienstjaar 1936. 10. Voorstel tot heffing van een ver goeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister, als bedoeld in art. 105 van het besluit bevolkings boekhouding (Staatsblad 1936, nr. 342). 11. Voorstel vaststelling plan van uit breiding met bebehoórende stuk ken. 12. Schrijven van het bestuur van het Waterschap „Beoosten de 's-Gra- vemoersche Vaart", houdende verzoek een jaarlijksche bijdrage aan het Waterschap te willen ver- leenen in de kosten van onder houd en vernieuwing van de sluis deuren aan de Hooge Brug. 13. Voorstel om voor de door het Hoofd der Openbare lagere school te de Moer aan te wijzen kwee- kelinge met akte een vergoeding van 400.per jaar te willen disponibel stellen. 14. Voorstel om de Gasthuisstraat te Loon-op-Zand te ontsluiten voor het verkeer met motorrijtuigen in Joe E. Brown, Patricia Ellis en William Gargan in een scène uit de groote jlachschlager „Op de. planken". (Kermisprograinpia R.D.B.-1)ieatef).

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11