Nieuws uit de Lang itraat en Omgeving SPIERPIJNEN in zijn arm genezen KLOOSTERBALSEM DRUNEN. ELSHOUT. SPRANGCAPELLE. KAATSHEUVEL. wielrijder J. Staats, wonende in de Hendrik de Keyserstraat te Tilburg, op den Bredascheweg aldaar bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen en tegen den grond geworpen. De man bekwam ver schillende gapende hoofdwonden Burgerlijke bouwkunde. De heer A. M. Veltman alhier, slaagde te 's Bosch op de M. T. S. voor het diploma burgerlijke bouw kunde. 30 Steuntrekkers bijgekomen. Met het bëindigen der werkzaam heden van de waterleiding is het aantal steuntrekkers met 30 ver meerderd. St. Aloysiusfeesten. De viering van den feestdag van St. Aloysius, den patroon der beide congregatiën is bepaald op Maandag 20 Juli. De dag wordt begonnen met een H. Mis gezongen door decongrega- nisten en een algemeene H. Com munie. In de namiddag zal voor de leden der beide congregatiën een feestelijke bijeenkomst gehouden worden in hunne zalen. R.K. Jonge Boerenstand De R.K. J. B. hield Zondag na de Hoogmis een algemeene ledenver gadering waar onder leiding van den heer Jos. Peijnenburg, voorzitter, diverse huishoudelijke zaken be sproken werden, benevens de plan nen voor de a.s. groote Kringten toonstelling, die te Vught gehouden wordt. Festival. Het Festivalcomité kwam in ver gadering bijeen, waarbij door den waarnemenden voorzitter den heer Velthuizen den leden dank werd gebracht voor hun activiteit en ^medewerking. Een voorloopig flnantieel verslag werd uitgebracht, terwijl de trekking der verloting werd bepaald op Zondag 26 Juli des avonds om 8 uur in café Th. Elshout, alhier. Machineschrijven. Mej. Rieka Verdiesen alhier, slaagde voor het diploma machine- schrijven. Zij genoot hare opleiding bij de Eerw. Zusters te Vlijmen. Naar Lourdes. De bekende tourist en reiziger Frans Elshout, die vorig jaar met zijn metgezel Jan Dekkers met succes een reis per tandem naar Rome volbracht, zal a.s. Woensdag per tandem starten voor Lourdes. Thans heeft hij als reisgezel den heer Cor. van Rieï Zij hopen enkele weken weg te blijven en over Zwit serland terug te keeren. De A. N. W. B. zorgde wederom voor de noodige papieren, enz. en wij wen- schen hun een goede reis. R.Kj Jonge Boerenstand. De R. K. J. B. maakte 16 Juli een excursie onder leiding van den technisch adviseur A. Willems naar Wieringmeerpolder. Verschillende proefboerderijen werden bezocht, terwijl de werken van den afsluitdijk eveneens werden bekeken, waarna terug gereden werd naar Amsterdam, terwijl Schip hol werd bekeken. 't Was een fraaie en leerzame tocht, SPRANG. Predikbeurten Zondag 19 Juli'36. Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. Hofman uit Waalwijk; nam. 2 uur Diacoon Smit, prop. voor de Vereeniging »De macht van het kleine», waarvoor een collecte ge houden zal worden. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. J. Hagen. Bediening H. Avondmaal. De Ned. Herv. Mannenvereeni. ging «Troffel en Zwaard» kwamj.l. Vrijdagavond in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk in vergade ring bijeen. Na opening op ge bruikelijke wijzedoor den Voorzitter dhr. C. Nieuwenhuizen, werd door dhr.W. J. Nieuwenhuizen een onder werp ingeleid over Lucas 6: 1 11 Door den heer Joh. v. d. Schans werd gesproken over «Opstaan en en bovendien diverse schaafwonden, terwijl hij aan het linkerbovenbeen gekneusd werd. Door den G.G. en G.D. werd hij naar het St. Elisabeth- ziekenhuis overgebracht. Zijn toe stand is tamelijk ernstig. DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM 'n Pijn om razend te worden bij ft bewegen van den arm „De pijn begon in mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm qeweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster balsem, den grooten pijndooder." E, v. C. te A. AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snjjwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schrocfdoos 35 ct. Potten: 62'/2 ct. en f 1.04 Gaan.» Op beide onderwerpen volgde een aangename bespreking, waarna de vergadering met dank gebed werd gesloten. De geldelijke inzameling ten bate van het Lectuurtonds van het Ned.Werkl.Verbond «Patrimonium» die door eene commissie uit de Afdeeling Patrimonium alhier werd gehouden, heeft f55.30 opgebracht. Het 8-jarig zoontje van dhr. W. Nieuwenhuizen alhier kwam j.l. Dinsdagavond zoodanig te vallen, dat het ernstige verwondingen aan het hoofd bekwam. Door Ds. Win. keiman werd geneeskundige hulp verleend. Tijdens den storm van j.l. Woensdagmiddag werden alhier verschillende boomen ontworteld. Bij V. alhier knapte een boom midden door. Van een schuur bij de Wed. B. waaide een muur in. Veel schade werd aangericht aan fruitboomen enz. De leden der Chr. Gemengde Zangvereeniging «Excelsior» alhier maakte j.l. Woensdag per autobus een plezierreis naar Den Haag en Scheveningen. In de Residentie werd o. a. een bezoek gebracht aan het het Mauritshuis de Gevangenpoort, Panorama enz. Verder werd de dag doorgebracht aan zee, waar het ge zelschap zich uitstekend wist te ver maken. De leden der Geref. Knapenver- eeniging »Samuel» maakten, even eens per autobus onder leiding van den leider, den heer Boer, een uit stapje naar Nijmegen en omstreken, waar de verschillende bezienswaar digheden werden bezocht. Donderdag gingen de dames der Ned. Herv. Meisjesvereen. »Persis» per autobus naar Apeldoorn. VRIJHOEVE CAPELLE. Naar we vernemen is op de Stoomschoenenfabriek der firma Kerst—Oerlemans wegens slapte aan een 20-tal arbeiders ontslag aange zegd. Bij de schoenenfabriek »Rio» is het geheele personeel ontslagen, terwijl bij de Gebr. van Drongelen de werktijd is ingekrompen tot 32 uren per week. Bij de firma Moonen wordt reeds geruimen tijd minder gewerkt. Een slapte als thans mo menteel in de schoenindustrie heerscht heeft men nog nimmer gekend. De heer Jac. Vos alhier is benoemd tot lid der Controle— en Balans—Commissie der Bedrijfs— vereeniging tot uitvoering der Ziekte wet in de Nederlandsche Schoen industrie. Op den de volgende week Zater dag 25 Juli alhier te houden landdag, uitgaande van den ring van Herv. Jong. Vereenigingen op G.G. hopen als sprekers op te treden Ds. van Grieken van Rotterdam Ds. de Geus van De BiltDs. Fokkema van Amstelveen en Ds. Zandt van Delft. Ds. Cuperus alhier, zal een openings- en slotwoord spreken. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbei dersbond bedraagt deze week 121, waarvan 68 geheel en 53 gedeelte, lijk werkloos waren, hieronder waren 102 fabrieksarbeiders en 19 transportarbeiders. In de Dinsdagavond gehou den vergadering van hel feest comité ter viering van Koninginne dag is besloten om dit jaar op 2 plaatsen volkspelen te organiseeren n.l. in Capelle en in Vrijh.-Capelle. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. Gemeente aan de Hoogevaart lees- dienst. De Bedrijfsvereeniging voor uitvoering der Ziektewet in de Nederlandsche Schoenindustrie zal a.s. Dinsdag 21 Juli te Tilburg haar jaarvergadering houden. Het ligt in de bedoeling op Zaterdag 25 Juli a.s. in de gemeente een bloempjesdag te organiseerenten bate van het steunfonds voor uit getrokken werkloozen van den Chr. Besturenbond SprangCapelle. Door het bestuur van den Ring 's Capelle en Omstreken van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op G G. werd vergunning verleend op het terrein waar dien dag de jaar- lijkschen Landdag wordt gehouden tijdens de pauze bloempjes voor dit doel aan te bieden. CAPELLE. J.l. Vrijdag 10 dezer des avonds 8 uur werd in het café van den heer J. Quirijns de jaarvergadering gehouden van de aldaar gevestigde Spaarkasvereeniging, waarop de administrateur, de heer J. Kraak, verslag uitbracht omtrent den finan- cieelen toestand der vereeniging, waaruit bleek, dat een bedrag van f 477.35 aan de leden kon worden uitgekeerd. In intiemen familiekring vierde het echtpaar C. van Tilborg—de Bruijn aan de Willem van Gents- vaart j.l. Maandag 13 dezer zijn gouden huwelijksfeest. Het aantal inschrijvingen voor het ter gelegenheid van het 30.jarig bestaan der Muziekver. »Sirena» te Vrijhoeve-Capelle te organiseeren concours waarborgt, naar we ver - nemen, doorgang van dit muziek feest, dat zal plaats hebben op Zaterdag 15 Aug. a.s. Vrijdag 14 Aug. des avonds half acht zullen de muziekfeesten worden geopend met een Openingsconcert, terwijl Zater dag 22 Aug. d. a. v. het geheel be sloten zal worden met een festival Tijdens den hevigen storm van j.l. Woensdagmiddag, welke gepaai d ging metzwaaronweeren geweldigen regenval, werden aan den Vaartkant een tweetal populieren ontworteld, die in hun val terecht kwamen op de draden van het electrisch net met het gevolg, dat daar ter plaatse tus- schen het café van dhr. J. Quirijns en den spoorwegovergang'n achttal palen van het lichtnet afknapten. Gelukkig was op dat oogenblik nie mand op den weg, zoodat geen per soonlijke ongelukken voorkwamen. Ook verschillende woningen kregen door het afwaaien van pannen meer of minder belangrijke stormschade. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des avonds half zeven op te treden Ds. Cuperus. 's Morgens half tien leesdienst. De jaarlijksche Landdag van Ring »'s Grevelduin Capelle e. o.» van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag zal gehouden worden op Zaterdag 25 Juli a.s des namiddags half drie onder leiding van den Ringvoorzitter, Ds. J. R. Cuperus, Ned. Herv. predikant alhier,opeen weiland van dhr. Adr. Verhoeven, tegenover het kasteel «Zuidewijn» aan de Hoogevaart. Behalve de Ringvoorzitter, die een openings- en slotwoord zal spreken, hopen als sprekers op te treden Ds. M. van Grieken, Ned. Herv. predi kant te Rotterdam, onderwerp: »Schild en Pijl«, Ds. H. A. de Geus, Ned. Herv. predikant te De Bildt, onderwerp: »In het Voorportaal», Ds. J. Fokkema, Ned. Herv. predi kant te Amstelveen, onderwerp: »Hooren en Zien« en Ds. P. Zandt, Ned. Herv. predikant te Delft, on derwerp: «Zwak en toch Machtiger. De Chr. gemengde zang ereeni- gingen »Excelsior« uit 's Gravemoer en «Excelsior» uit Sprang, beiden onder leiding van den heer Alb. Christ, zullen hun welwillende me dewerking verleenen. Bij ongunstig weer wordt de sa menkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk. In de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. J. R. Cuperus. Kaatsheuvel, 14 Juli 1936. Aangehouden. Dinsdagmorgen werd door de ge- meente-politie aangehouden en over gebracht naar Breda zekere W. v. M. uit Tilburg wegens overtreding van art. 247. Uitvaart oud-Burgemeester J. L. van Besouw. Onder groote belangstelling had Dinsdagmorgen de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den Weled. Achtb. heer J. L. van Besouw, Oud- Burgemeester van de gemeente Loon- op-Zand Kaatsheuvel. Om half elf formeerde zich voor Huize Horst een lange stoet van deel nemers, die den overleden Magistraat de laatste eer gingen bewijzen. Voorop gingen de beide harmonieën Euphonia en Apollo met de Zangvereeniging Apollo. Daarachter volgde het stoffe lijk overschot van den sympathieken Burgemeester, die bijna 33 jaren aan het hoofd stond van zijne geliefde ge meente. De kist was versierd met een krans van het gemeentebestuur. Achter de prachtige lijkkoets schreed de familie, gevolgd door Burgemeester Mallens van Loon-op-Zand en de Bur gemeesters van Waalwijk en Helvoirt. Verder het dagelijksch bestuur der ge meente, de gemeente-secretaris en de raadsleden, de ambtenaren ter Secreta rie, van de Gem. Gasfabriek, de Ge meentewerken, Politie etc. Onder de vrienden en kennissen van buiten de gemeente mochten we verschillende priesters en ordegeestelijken aantref fen, o.a. de Eerw. heer v. Beurden, Pa ter Simon Govaerts, Pater Silvester de Kok. Pater Arthuur, de Paters der H. Familie, de Eerw. Broeders van Liefde alhier, voorts de vroegere schoolhoofden v. Rooij en v. Gennip en verschillende onderwijzers uit de ge meente. Om goed elf uur arriveerde men aan de St. Jozefkerk, waar een solemneele H. Mis voor de zielerust van den over ledene werd opgedragen door den Z. Eerw. heer F. de Klijn, Pastoor, geas sisteerd door de Eerw. Kapelaans Riet- ra en v. d. Heuvel, van de Parochie St. Jan. Het priesterkoor was geheel in rouwkleur. Onder leiding van den heer Tuerlings zongen de vereenigde zang koren van de Parochie St. Jozef en St. Jan de 3-stemmige Requiemmis van L. Perosi, aan het harmonium begeleid door den heer Fr. v. d. Ven, uit den Berkdijk. De kerk was geheel gevuld met geloovigen, die hierdoor hun sym pathieken oud-burgemeester de laatste eer bewezen. Na de absoute zette de stoet zich in beweging naar het kerkhof der St. Janskerk, onderweg deelnemend ge volgd door de in dichte drommen op gekomen burgerij. De beide muziek korpsen speelden afwisselend treur- marschen. Op het kerkhof werden de laatste gebeden door de celebranten van de H. Mis verricht. Toen het stoffelijk overschot in de grafkelder was neergelaten zong de zangvereeniging Bel Canto als laatste afscheidsgroet het Beati Mortuï van Mendelshon Bartholdy, waarmede de roerende plechtigheid geëindigd was. Op uitdrukkelijk verzoek werd aan het graf niet gesproken. Van het gemeentehuis waaide de vlag halfstok. Een vechtpartij tusschen vrouwen. De wijk Berkdijk beleefde Zaterdag avond een vechtpartij, nogwel tusschen leden van het zwakke geslacht, die fei telijk thuis behoort onder de geschie- nis van Kaatsheuvel van voor een hal ve eeuw terug. Eenige maanden geleden overleed in de Berkdijk zekere N. die een aar dig centje achterliet. Reeds bij de be grafenis ontstond er over de erfenis eenige strubbeling, doordat een zekere Sm. die goed bevriend was met vrouw L. die gescheiden leeft van haar man, op handige wijze beslag had weten te leggen op de spaarduiten van de vader van de vrouw van L. Tactisch ingrij pen van veldwachter v. d. D. voor kwam, dat deze centjes aan de recht matige verdeeling onttrokken werden. Voor een tiental dagen is met bemoei ing van de wettelijke macht, de erfenis toegewezen aan de rechthebbenden. L. de van zijn vrouw gescheiden levende man kreeg alzoo ook een deel in han den, waarop zijn vrouwke A. N. ge rekend had. Met deze centen werd mooi weer gespeeld, en 't was voor L. geen kunst om zich een partij vrienden om zich te verzamelen. Het gescheiden vrouwke bleef alzoo alleen in de buurt met niemand dan Sm. als vriend. De gevolgen van het royaal leven van L. bleven niet uit. Nu en dan vielen er woorden, zoo ook Zaterdagavond, toen zekere vrouw v. W. D. de partij op nam van L. tegen diens wettige vrouw. Tegen de kracht van juffr. Mina bleek vrouwke L. niet opgewassen. In een minimum van tijd lag vr. L. gevloerd en is toen bewerkt met een hard voor werp op een wijze, dat zij zoo goed als gescalpeerd was. De politie werd eerst een goed uur later gewaarschuwd. Dokter Vercauteren had veel werk om het deerlijk geblesseerde hoofdje met naald en draad weder bijeen geregen te krijgen. Uit het politieonderzoek bleek, dat ook zekere vrouw v. B. v. W. de be hulpzame hand gereikt heeft om vrouw L. te bewerken. Aanvankelijk zag de dokter de toestand van de gewonde niet zonder gevaar in. Door den dag bleek echter, dat het zwakke geslacht heel wat meer kan verduren dan de mannen verdragen kunnen. De op het politiebureau in arrest gestelde dade ressen werden Dinsdagmorgen op vrije voeten gesteld. LOON-OP-ZAND. Geslaagd. Voor het examen coupeuse van de Vereeniging tot bevordering van in dustrie- en huishoudonderwijs St. Anna (Examen Ned. R.K. Schoolraad) ge houden op 13, 14 en 15 Juli te den Bosch slaagde o.m. onze dorpsgenoote Mej. M. van den Wildenberg. Op de eerste Ned. Slagersvakschool te Utrecht slaagde onze dorpsgenoot Th. Dankers voor het diploma behan deling van fijne vleeschwaren. Auto-ongeluk. Zaterdag-namiddag had op den pro vincialen weg nabij de Finantiën een auto-ongeluk plaats dat wonder boven wonder zonder persoonlijke ongevallen is afgeloopen. Uit de richting Tilburg kwam te ruim 6 uur een tractor met aanhangwagen aanrijden van de Nordens Autotrans port-onderneming te Arnhem, welke werd bestuurd door den chauffeur Daa- men. Naast dezen waren nog een twee tal employees der vervoeronderneming gezeten, t.w. de heeren Zuydon en Ger ritsen. beiden eveneens uit Arnhem. De wagen was op weg van Tilburg om via Waalwijk de dagelijksche dienst op Twente te onderhouden. De tractoj met goederenwagen, die een totaal gewicht van 3500 kg. ver voerde. begon, toen hij ongeveer ter hoogte van de Finantiën genaderd was vervaarlijk te slippen. Zeer waarschijn lijk vond dit zijn oorzaak in de glad heid van den weg als gevolg van de aanhoudenden regenval gedurende den middag. Het ongeveer 10 m. lange gevaarte begon te slingeren, temeer nog werd dit door de zware lading in de hand gewerkt. De chauffeur bleef het geval echter nog een korte poos meester, doch kon ten slotte niet voorkomen dat de wagen slagzij maakte en omkieper de. Doch niet alleen de wagen sloeg om, ook de tractor werd omgevrongen, zoodat de drie inzittenden dooreen werden gesmeten. Het is onbegrijpelijk dat van deze drie niemand ëenig letsel bekwam. Inmiddels arriveerde een autobus van de B.B.A., waarin toevalligerwijze inspecteur van politie van Helsland was gezeten. Met de veldwachters van der Steen en Pulles alhier, werden oogen- blikkelijk maatregelen genomen om het op dezen weg zeer drukke verkeer ach ter de boomen om te leiden en voort gang te doen hebben. Over de provin cialen weg zelf was het onmogelijk te passeeren. De wagen zoowel als de tractor waren naar omstandigheden goed terecht gekomen. Alsof het was uitgerekend, zoo was de wagen ach terwaarts tusschen twee dikke boomen in geschoven, zonder deze noemens waardig te beschadigen. Het is zeker hieraan te danken dat de wagen zoo weinig averij bekwam. Inmiddels was een transport-onder neming uit Tilburg gewaarschuwd, die met de opruimingswerkzaamheden be gon. Alvorens het echter mogelijk was om de wagen en tractor weder op te vijzelen, moest de geheele lading wor den uitgeladen. Deze werd tijdelijk op geslagen in een schuur van de nabijge legen boerderij van den heer Pijnen burg. Na veel moeite wist men ten slotte met een kraanwagen het gevaarte overeind te krijgen en naar Tilburg te vervoeren. De weg werd hierdoor we der voor passage geschikt, zoodat ook een inmiddels gearriveerde tram met een stagnatie van ruim 1J^> uur kon verder stoomen. De tijdelijk opgeslagen bagage is la ter met een andere wagen verder ge bracht.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7