Plaatselijke Berichten Ede Bont-v, Huiten een daverend succes alle rangen uitverkocht Heereokleeding naar maat Zaterdag 18 Juli 1936. No 57 De Echo van het Zuiden. Derde Blad. R. D. B. T H E AT E R. JOE BROWN in „OP DE PLANKEN" is EXAMENS. Voor het eindexamen H.B.S. van het St. Canisius-College te Nijmegen slaag de de heer Giel van Delft Thzn. alhier. Voor het eindexamen aan de R.H.B.S. te 's-Bosch slaagden o.m. Henk Oudkerk alhier en J. Haverhals te Sprang, Bij het Maandag j.l. gehouden examen zijn geslaagd voor diploma „Lingerie knippen en naaien" de vol gende dames: Soeur Therese de Li- sieu, Gertha Fijan, Jeanne v. d. Klei ne-Mulder, Dina Maaywee, allen te Waalwijk; Mien Haverhals, met lof; Antje Mandemakers, Hester Dekkers, allen te Sprang; Ali Vos te Dronge- len; Nelly Mouthaan, Genderen; Jen ny Colet, Meeuwen; Adriana de Bruijn te Nieuwendijk. Alle candidaten zijn geslaagd. Ze genoten haar opleiding aan de vakschool „St. Theresiagesticht" te Waalwijk. Aan het Juvenaat der Eerw. Broeders te Maastricht slaagde voor het examen L.O. de heer Piet van de Ven. Voor de op Zaterdag 11 Juli te 's-Bosch gehouden examens in machi ne-schrijven door den Ned. R.K. Bond van Groote Schrijvers „St. Genesius", slaagden de volgende candidaten: de dames M. de Bont, F. van Erp en de heer G. Janson, allen te Waalwijk. Zij werden opgeleid door Mej. M. H. H. van Essen, Grootestraat 319, alhier. KON. SCHOOL VOOR KUNST, TECHNIEK EN AMBACHT. Eindexamen 1936. Op Zaterdag j.l. werden door Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van Den Bosch de diploma's voor het eind examen 1936 aan de Kon. School voor Kunst, Techniek en Ambacht, afdee- ling Middelbare Technische School, te 's-Hertogenbosch plechtig uitgereikt: Onder de geslaagden vermelden wij de volgende: Voor Burgerlijke Bouwkunde: G. Fijan, Waalwijk; Teunissen, Kaats heuvel; A. J. M. Veltman, Druuen. Voor Werktuigbouwlkunde: E. W. Treffers te Waalwijk. ST. PETRUSSCHOLEN. Wij vestigen met nadruk de aan dacht der ouders op de in het le blad voorkomende advertentie der St. Pe- trusscholen, waarbij worden medege deeld de dagen en uren, waarop de jongens kunnen worden aangegeven voor de St. Petrusscholen. Men wordt beleefd verzocht hiervan goede nota le nemen en zich aan deze data en uren te houden. Men zie dus bedoelde advertentie. VOOR VELEN WERK. De firma Spyer Brothers te Geer- truidenberg, die ieder jaar in verschil lende plaatsen, b.v. Geertruidenberg, Made en Oosterhout groote kwanti teiten zilveruien laat schillen, heeft het plan dit in het vervolg ook in Waalwijk te laten doen. Wanneer dit goed gaat zullen zij ieder jaar terugkomen. Het schillen van uien geschiedt gedurende onge veer 5 a 0 weken. Aangezien in deze periode in andere plaatsen een zeer groot bedrag met het schillen van uien wordt verloond, kunnen deze plannen van de firma Spyer van groot belang voor onze ge meente geacht worden. Wij vernemen verder, dat op den hoek van de St. Crispijnstr. reeds de zer dagen een uitgeefkantoor zal wor den gevestigd. Woensdag 22 Juli van 9 uur af zullen daar kaarten worden afgegeven aan hen die wenschen te schillen. Daarop kunnen dan waar schijnlijk reeds Donderdag 23 Juli de eerste uien worden afgehaald. Tevens worden daar dan de noodige inlich tingen over het schillen van uien ver strekt. Wij vernemen nog van bovenge noemde firma, dat zij ten deze van den burgemeester en het gemeentebestuur van Waalwijk volle medewerking ver kregen heeft om deze plannen te kunnen doorzetten. WAALWIJKSCHE KERMIS. Zoo slecht met het weer heeft de Waalwijksche kermis het nog nooit getroffen. Een strop voor de kermis- vierders, voor de exploitanten, maar niet minder voor degenen die deze vacantieweek benutten om een reis te maken naar zee of bosch, naar de stad of wat ook. Zondag zag het er onheil spellend uit, maar gelukkig werd het tegen den tijd dat de groote drukte komen moet, heel wat beter, zoodat de groote stroom zich niet liet weer houden en we een bezoek zagen als in geen jaren. Er waren enorm veel vreemdelingen, zoodat het kennis terrein en alle gelegenheden tot laat toe stampvol waren en allen goede zaken maakten. Het was een echte drukke kermisdag. De liedertafel „Oefening Vermaak" opende met het traditioneele kermis- matinée, dat aardig bezocht was. Spe ciale attractie was hier het onlangs op gerichte Gemengd Koor. Nu, we mo gen het eerste optreden een succes noemen, dat een goede belofte inhoudt voor de toekomst. Ook de overige nummers van het programma vonden een goede vertolking en werden zeer geapprecieerd. Des avonds opende schouwburg Dassi met „Amor in de Pastorie". Wij hebben er Zaterdag nog eens uitdruk kelijk de aandacht op gevestigd, dat hier het beste van het beste wordt ge geven en gelukkig dat men zulks ook begint te apprecieeren. Er is voor de tooneelstukken meer belangstelling ge weest dan andere jaren en terecht. Amor in de Pastorie is een sappig Vlaamsch stuk met prima spel. Actie, aankleeding, inhoud, alles was te lo ven. Vooral de Pastoor (Anton Roe mer) gaf een superieur spel en dito uitbeelding van z'n rol. Ook moei ge roemd de herbergier Blom. In 't kort h.ek geheel dezer opvoering stond op liftPg peil in elk opzicht. Hetzelfde kan ook gezegd worden van „Heilige Sammetje", een blijspel van J. H. Darnley, dat den talrijken belangstellenden een amusanten avond heeft bezorgd. Anton Roemer gaf hier 'n rake typee ring van een gewichtig doende domi nee, die denzelfden naam bleek te heb ben als het fuifnummer John Smith welke rol door Eduard Palmers werd uitgebeeld. Piet Rienks muntte uit door zijn guitige mimiek, terwijl Gerhard Alexander als vrijgezellend ooinpje- lief en Bob Oosthoek als Duffel, de „hoogst verstandige" detective, even eens uitstekend spel te zien gaven. De zeer geaffecteerde rollen van echtge- nooten der beide Smith's werden voor treffelijk gecreëerd door Elize Pisuisse en Ceesje Speenhof. Vermelden wij voorts nog het spel van Louki de Ko ning als de moderne actrice en Enny Heijmans-Snijders als de zorgvolle huishoudster. Er is onbedaarlijk ge lachen om de komische situaties en de geestige zinsneden. Het publiek toonde zich dan ook uiterst dankbaar. A.s. Zondag gaat „Amor in de Pasto rie" voor de laatste maal. Wij raden degenen die het nog niet zagen beslist aan, het niet te verzuimen. Maandagochtend gaven de harmonie St. Crispijn en de onlangs opgerichte Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. liedertafel De Vereenigde Zangers een kermis-matinée met een zeer geva rieerd programma. Hier was de groote attractie 't eer ste optreden der liedertafel onder lei ding van den heer Jan Kooien. Dit eéi'ste optreden viel zeer te loven; de nummers werden uitstekend afge werkt, wat ook gezegd kan worden van de harmonie. Ook de komische noten vielen zeer in de smaak. Jam mer was, dat er niet grootere belang stelling was; de uitvoerenden en het bestuur dat een en ander organiseert, mochten wel wat meer waardeering ondervinden. In v.m. Baardwijk werd Maandag door de scherpschuttersvereeniging De Eendracht koning geschoten. De oude koning, de heer J. van Mier, wist met 18 treffers van de 20 voor de 2e maal achtereen dezen titel te veroveren. De verdere uitslag was: 2. P. van Woensel met 18 p.; 3 L. van Woensel met 16 p.; 4 H. van Mierlo met 16 p.; 5 M. Pullens met 15 p. en 6 W. de Haan met 11 p. Woensdagavond, toen de tooneelver. D.V.S.V. yoor de leden der R.K. Werk- liedenvereeniging voor het voetlicht kwam, was de zaal geheel gevuld en alle bezoekers zullen zich uitstekend geamuseerd hebben. Opgevoerd werd: Aron Slootjes wordt filmster, een leu ke klucht van Piet Mossinhoff, waar in het goede en vlotte spel zeer te roe men viel. Namen der spelers zullen we niet noemen, elk droeg het zijne bij tot een goede vertooning en de regie was, zooals steeds, bij den heer Jac. M. Didden, in uitstekende han den. Men beleefde er een prettigen kermis-avond. Het slechte weer in aanmerking ge nomen, mocht het bezoek aan 't ker misterrein op Maandag, Dinsdag en Woensdag nog geroemd worden, ter wijl de café's met muziek betrekkelijk niet te klagen hadden en de dansge legenheden het werkelijk goed hadden. O.O.G. gaf Donderdagmorgen voor de stampvolle zaal van Thalia, een uit stekend geslaagd matinée; zoowel het optreden van O.O.G. als het duo was een groot succes. Donderdagmorgen gaf de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst in de zaal van den heer P. van Gromvoirt haar kermismatinée dat andere jaren ge woonlijk des Maandags gegeven werd. Doordat tal van trouwe bezoekers door werkzaamheden verhinderd waren, was het bezoek niet heel druk. De aan wezigen hebben van de mooie zang nummers der Liedertafel, maar voor al van de humoristische scènes van 't duo van Gils-van den Heuvel uit Breda zeer genoten, terwijl met een vroolijk danspartijtje dit kermismatinée beslo ten werd. Woensdag waren het kermisterrein en de overige gelegenheden goed be zocht en zoodra het weer Donderdag opknapte, zag men het bezoek zien- deroogen toenemen en nu we dit schrij ven is de traditioneele Vrijdag onder een mooi zomerzonnetje ingezet en belooft het een drukke dag. Moge dit zoo zijn en de twee laatste dagen niet minder; er is volop gelegenheid tot gepast amusement. Wij deelen nog mee, dat de kinder- vischwedstrijd van Visscherslust, die BLOEDVERGIFTIGING. De heer J. van M. aan den Parallel weg werd door een mug gestoken. Des nachts werd hij van de pijn wakker en constateerde vermoedelijke bloed vergiftiging in zijn arm. De geraad pleegde geneesheer, kon door direct ingrijpen nog tijdig erger voorkomen. BORGSTELLINGSFONDS. Ten overstaan van notaris Christ is de stichting gepasseerd van het Borg stellingsfonds voor den Kleinen Mid denstand in het ressort der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. POLITIEZAKEN. Zooals te doen gebruikelijk met ker misdagen zijn eenige kleine diefstal len geconstateerd. Hier zijn een paar jassen en mantels ontvreemd, daar 'n spaarpot gelicht. Optreden van de politie bleef be perkt tot het buitenzetten van eenige dronkemannen, het scheiden van een paar twistenden of van een paar vuist vechters. De kermis verloopt als steeds rustig. STORM. De storm heeft, als overal elders, ook in onze gemeente aardig huisge houden, tal van hoornen ontworteld, takken en pannen afgeslagen. Bij de fa. van Gend en Loos viel een stuk van het topgeveltje, waardoor een pas- seerend kind geraakt werd. Het werd binnengedragen, waar bleek dat het gebleken Voorstelling van gisteravond Bespreek vooral TIJDIG uw plaatsen. Woensdag niet door kon gaan, Zater dagmiddag gehouden wordt en vesti gen de speciale aandacht op de Kin- der-uitvoering van Het Sprookje op Zaterdagmiddag in den schouwburg van Dassi. „KOM JE OOK 'S KIJKEN?" Een vroolijke en kleurrijke revue van Meyer Hamel. Donderdagavond werd in de schouw- burgloge Dassi de première gegeven van Meyer Hamei's Revue „Kom je ook 's kijken?". Evenals andere jaren was ook deze amusante en kleurrijke revue, welke met flinke vaart voor het voetlicht werd gebracht, tot in alle onderdeelen uitmuntend verzorgd. Rijk gevarieerd waren de 24 tafereelen met de mooi opgebouwde scènes, de bonte kleuren mengeling van artistieke decors en rijke costumeeijing, ontworpen door Freddy Wittop te Parijs, de opgewekte muziek en de geestige grollen. Pim de la Fuente heeft het geheel met zijn kapel muzikaal geillustreerd. De bekende komiek Sylvain Poons heeft het meest voor den onbedaar- lijken lach gezorgd. Zijn optreden is steeds een succes. Slechts zijn eenige mimiek en geestig gebarenspel deden al schaterlachen. Kees Pruis heeft moppen verteld en in zijn liedjes tegenwoordige toestan den gehekeld. Hij Jeidde ook den re freinzang, welke door het publiek krachtig werd meegezongen. Marie Hamel gaf prachtige declama ties o.a. een hulde aan de Nederland- sche vlag, terwijl Jan Blok in de korte tooneelschetsjes aardig spel te zien gaf. Sophie Kohier en Arn. Stanowsky gaven solozang bij de groote balletten en show's. Rienke v. d. Voort heeft het publiek verbaasd met haar fijne en lenige acrobatische dansen, terwijl de danse res Tatjana Tamarova uitmuntte in de mooi gestyleerde Bolero, in de prachtige scène „Geheimen der Zee" en de pantomine „Modern Amerika", waarin het Amerikaansche gangster leven in den dans wordt uitgebeeld. Alex Ludowsky is de leider van een technisch goed afgerichte danstroep. In vele scènes toonde hij zich een be gaafd choreograaf, die snit, stijl en karakter in zijn dansen weet te leg gen. De girls waren uniform in haar rhythmische bewegingen, terwijl haar kostbare costuums van rood, blauw en groen fluweel, zachte zijde en met zil ver en goud doorwerkte stoffen een feest waren voor het oog. Wie nog niet in de gelegenheid was deze prachtig geënsceneerde fleurige en hoogst amusante revue te zien, ver- zuime niet de slotvoorstelling, welke heden en Zaterdagavond voor de laat ste maal wordt gegeven, bij te wonen. Wij roepen het gezelschap een wel gemeend tot weerziens toe. nog goed was afgeloopen. BEGIN VAN BRAND. In den nacht van Dinsdag op Woens dag ontstond een begin van brand in de keuken van café De Korenbeurs, doordat een goiYlijn in aanraking kwam met de vlam van een gascom- l'oor. De brand werd in zijn begin ge stuit. BURGERWACHT. Tot sectie-commandant van de Bur gerwacht in de sectie Waalwijk (cen trum) is benoemd de heer A. F. Tho mas, met gelijktijdige eervolle onthef fing als sectie-commandant in de sec tie Besoijen. De heer Thomas is op volger van den heer E. F. van de Geer die als zoodanig ontslag heeft geno men. Tot sectie-commandant van Besoijen is henoeind de heer A. C. J. Dalleu. PLOTSELING STERFGEVAL. De heer Gerrit Kroot, eigenaar van café Landzicht aan den Parallelweg alhier, voelde zich Zondagnacht plot seling onwel. Hij poogde nog op te staan, maar zakte buiten bewustzijn ineen. De ontboden geneesheer con stateerde hersenvlies-ontsteking en zonder tot buwustzijn te zijn gekomen is de heer K. Maandagmiddag op 34- jarigen leeftijd overleden. Iedereen is ten zeerste getroffen door dit plotselinge sterfgeval en gevoelt diep medelijden met weduwe en kind je. Deze deelname kwam wel zeer tot uiting in de groote deelneming bij de plechtige begrafenis en in de lijkdienst op Donderdagochtend. NAT. MILITIE. Van het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1937 uit deze gemeente werden er 31 besfemd tot gewoon- en 42 tot buitengewoon dienstplichtige. ONGEVAL. De heer v. O. uit de Stationsstraat werd in v.m. Baardwijk door 'n ach terop rijdende auto aangereden. Zijn kleeren werden gehavend en z'n arm dusdanig geblesseerd, dat hij in het St. Nicolaas Ziekenhuis moest worden verbonden. PROVINCIALE STATEN. In de Donderdag gehouden zitting der Provinciale Staten van Noord- Brabant werd tot buitengewoon lid der Ged. Staten herbenoemd het lid Mr. P. H. Loeff met 50 van de 53 stemmen. Voorts werd aangenomen .het ont- werp-besluit tot toekenning van een provinciale bijdrage over 1936, aan de Vereeniging „Ons Middelbaar Onder wijs in Noord-Brabant", groot ƒ2250, voor elk harer Handelsdagscholen in Bergen op Zoom, Waalwijk, Helmond, Eindhoven, 's-Hertogenbosch en Roo sendaal en van eene tegemoetkoming BAKKER KON ZIJN DEEG NIET KNEDEN. Stijve armen door rheumatiek. Nu weer gezond als een visch. „Ik had rheumatiek, zoo erg als het maar kon. De gewrichten in mijn ar men, beenen, handen en voeten waren verstijfd. Ik kon nauwelijks loopen, en als ik een paar minuten had gezeten, werd het een heele toer om weer over eind te komen. Ik ben bakker van be roep, dus U begrijpt wel dat ik al mijn kracht noodig heb om deeg te kneden. Mijn handen waren echter zóó mach teloos, dat ik mij bezorgd begon af te vragen of ik nog wel ooit zou kunnen werken. Ik probeerde verscheidene middelen, maar tevergeefs. Na een fla con Kruschen Salts ging ik mij een beetje beter voelen. Ik verbruikte nog twee flacons, en ik moet bekennen, dat ik weer plezier in mijn werk heb. Geen pijn of last meer, dank zij Kruschen Salts. Ik kan h^t niet genoeg roemen, want ik voel mij weer zoo gezond als een visch." A. T. H. te K. Indien Uw afvoerorganen op de juis te wijze tot betere natuurlijke werking worden aangespoord, voorkomt U op hooping in Uw lichaam van afvalstof fen, zooals het urinezuur, dat maar al te dikwijls de oorzaak is van rheuma tiek, ischias, spit e.d. Kruschen Salts bevat zouten, die zorgen voor een af doende verwijdering van afvalstoffen, doordat zij Uw afvoerorganen, inge wanden, lever en nieren, aansporen tot krachtiger werking. Zoodra Uw bloed zuiver is geworden, zullen de rheuma- tische pijnen verminderen om tenslotte geheel weg te blijven. Probeer het eens. U hebt Uw geluk in eigen handen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, ..omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij, Amster dam, voorkomt. voor elk der genoemde Handelsdag scholen, groot ƒ2250, als tijdelijken steun. Ook werd aangenomen het ontwerp besluit tot toekenning van een pro vinciaal subsidie van hoogstens 200 voor 1936 aan het Bestuur van de af- deeling Vlijmen van den N.C.B. in de kosten van een aan te leggen proef- hoptuin. MEDEDEELING. De Commissaris van Politie te Til burg, bij wie herhaaldelijk verzoeken om inlichtingen en klachten binnen komen over de „Superbe" en de „Re- gina wijst belanghebbenden er op, dat deze beide instellingen niet zijn gevestigd te Tilburg, doch te Baerle- Hertog( België). Klachten of verzoeken om inlichtin gen dienen dan ook gericht te wor den aan den Burgemeester van Baerle- Hertog (België). RIJ KSPOSTSP A ARBANK. Met ingang van 16 Juli a.s. zijn de poststations te Eethen, Drongelen en Meeuwen aangewezen voor den zelf standigen spaarbankdienst. Derhalve kunnen vanaf genoemden datum op die poststations gedurende de uren, waarop zij voor den post dienst zijn opengesteld, inlagen ge schieden en rechtstreeksche terugbe talingen worden verkregen zonder dat daarbij de tusschenkomst van het hoofdkantoor te Waalwijk noodig is. Dit beteekent voor de inleggers een aanmerkelijke bespoediging in de af doening van hunne spaarbankzaken. WAJT BIEDT HET KAMP? Het is voor de jongens natuurlijk een belangrijke vraag, wat het kamp geeft. Zonder bij elk onderdeel uitvoe rig stil te staan kan het volgende ge noemd worden: Gedurende 8 weken nuttige arbeid. Veertig uur wordt er per week gewerkt in de bosschen. Goede, degelijke voeding ontvangt men gratis. Er is gelegenheid voor ontspan ning, er kan ook wat geleerd worden. Voorts is men op het geestelijk wel zijn van de jongens steeds bedacht. De band aan het gezin blijft voortbe staan, omdat de jongelui van Zater dagmiddag tot Maandagmorgen naar huis gaan. Behalve dit alles wordt per week een zakgeld verstrekt van 1.75 terwijl ƒ0.25 per week als fietsvergoe- ding wordt uitgekeerd. Daarenboven worden overalls en werkschoenen in bruikleen gegeven. Ziet hier een relaas wat het kamp biedt. Hier vinden de jongens elkaar, hier kunnen zij zich nuttig maken, hier wordt hun levensmoed versterkt, kort om hier kunnen zij een tijd doorma ken die hun levenslang in aangename herinnering blijft. „Jong Holland snakt naar werk!" In het werkkamp „Het Putven" te Chaam is arbeid, voor velen. Met aan drang worden zij, die in aanmerking komen, opgewekt tot deelname. Er be-

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9