VLUG I VEILIG e. GOEDKOOP BAUSENBACH DRUKWERK HMilsclie Sloomdrukherii Moon Helen AGENDA'S. OP ELK GEBIED VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Sport Laatste Berichten. Advertentiën Het aantal waterverbruikers per me ter vermeerderde met 57, de abonne menten met 15 en het aantal verbrui kers volgens andere tarieven met 4, Fabricagekosten Distributiekosten Alg. kosten zoodat het totaal aantal verbruikers bedroeg 2168. De kostprijsberekening was als volgt: Bedrag. 8923.25 8218.80 13467.31 Pei 100 Ms. 4,42 4.07 6,67 In °/c van den kostprijs 29 27 44 30609.36 Openbaar Slachthuis en Keuringsdienst „Kring Waalwijk". De vermindering in de vleeschcon- sumptie is uitsluitend aan het mindere gebruik van varkensvleesch toe te schrijven. Het versche vette spek schijnt niet meer in trek te zijn. Bij gratis verstrekking aan minder bedeel den moest men ervaren, dat het spek in afvalemmers werd teruggevonden. De consumptie van blikvleesch trad meer op den voorgrond, terwijl de in voer van versch geslacht varkens vleesch stationair bleef. In 1934 werden totaal gedistribu eerd 29.629 kg. blikvleesch en in 1935 98.265 kg. dus 68.638 kg. meer. Het totaal aantal kg. bedraagt on geveer 18 °/o van de totale vleeschcon- sumptie. Niettegenstaande de zeer zwaar drukkende accijnsbelasting op runds- en kalfsvleesch is in 1935 het aantal van deze slachtingen toegenomen. Voor de gemeente Waalwijk mag men de bedrijfsresultaten gunstig noe men. Daarin kan nog verbetering wor den gebracht döor de voorgestelde verhooging van het tarief bij invoer door te voeren. Spoed in deze kwestie is zeker gewenscht, daar momenteel de plaatselijke slagers, die hun varkens in het gem. slachthuis laten slachten, hun varkensvleesch zwaarder belast zien," dan degenen, die hun varkensvleesch van de exportfabrieken betrekken. Circa 25000 kg. werd door der} dienst van den kring Waalwijk aan den destructor'van den N.C.B. te Son geleverd. De veehouders zijn vol lof over den ophaaldienst van cadavers en afvaldeelen. Wat de aanvoer van de cadavers betreft valt op te merken, dat de vee houders ook voor hun gestorven klein vee aangifte behooren te doen. Met eenvoudig begraven kan niet worden volstaan. Van de gemeenten Loon-op- Zand, Sprang-Capelle en Drunen werd geen enkel gestorven schaap of geit aangegeven. Ook doodgeboren kalveren moeten aangegeven worden. Op 31 Dec. bedroeg het aantal in woners van den kring Waalwijk 31.443, n.l. Waalwijk 10.805, Loon- op-Zand 10.959, Sprang-Capelle 5061 en Drunen 4618. In totaal oefenden op 31 Dec. 74 slagers het slagersbedrijf uit, waarvan 30 te Waalwijk, 18 te Loon-op-Zand, 15 te Sprang-Capelle en 11 te Drunen. Het totaal aantal slachtingen be droeg in 1933 2675 en sedert de inger bhuikneming van het slachthuis 21.146. Buiten de gem. slachtplaats werden in totaal 139 slachtingen verricht, te genover 177 in 1934 en 200 in 1928. Sedert de ^ingebruikstelling van het slachthuis werden in totaal f 9007.40 ontvangen aan invoerrechten voor keu- ring. Twee gevallen van Miltvuur bij een rund werden gesignaleerd. Geconstateerd werd, dat van de 1732 runderen 274 tuberculose waren en \an de 3501 varkens 113. In totaal werden 14 processen-ver baal opgemaakt wegens overtredingen. Het verslag maakt uitvoerig mel ding van de resultaten der uitgevoerde keuringen en onderzoekingen. Gemeentewerken, woningbedrijf, bouw- en woningtoezicht en brandweer. Gemeentewerken. De zorg van de gemeentewerken strekt zich uit over de reiniging en ont smetting, wegen en verkeer, rioleerin- gen, plantsoenen, wegbeplanting en bosschen, haven, gebouwen en lande rijen en buitengewone werken. In totaal werden 30 woningen ont smet, waarvan te Waalwijk 23, te Sprang-Capelle 3, te Waspik 3 en te Loon-op-Zand 1. Het onderhoud der wegen eischte veel arbeid. Tal van straten werden van nieuw wegdek voorzien, terwijl vele fietspaden werden aaiTgelegd. Verwerkt werden 26.506 kg. we- genteer, 1533 kg. koudteer, 1546 kg. koolteer, 2115 Veeva, 2922 kg. Cold- Chow, 220 ton basaltslag, 50 ton split en 315 ton edelsplit. Ook aan de verkeersteekens werd de noodige zorg besteed. De loozing der rioleeringen geschiedt op 6 plaatsen in de buitenpolders en uiteindelijk op 2 plaatsen in de Haven. De Baardwijksche straat werd uit gebreid met 300 M. rioolbuizen en de Burgem. v. d. Klokkenlaan met 56 M. In totaal waren op 31 Dec. in de 15,16 100 gemeente 165 schepputten en 460 straatkolken. De plantsoenen werden naar be hoefte onderhouden en bijgeplant. Het verslag meldt uitvoerig wat aan gebouwen en landerijen, aan onder houdswerken werd verricht. Woningbedrijf. In totaal bezat de gemeente 300 wo ningen, waaraan de noodige onder houdswerkzaamheden plaats vonden. De huuropbrengst had het volgende resultaat: normale opbrengst 60786.65, scha de door leegstaan en oninbare huur 2518.80, te ontvangen in 1935 59.766.45 en achterstand op 31 Dec. 1449.95. Het verloop van het onderhouds- fonds is als volgt: aan werkelijke onderhoudskosten werd uitgegeven 10908.98, waar van 3039 aan verfwerk en 7869.98 aan onderhoud. Bouw- en woningtoezicht. Het algemeen toezicht wordt uitge oefend door den gemeente-architect. Geen gebouw mag in gebruik worden genomen, dan nadat het is getoetst aan de verleende bouwvergunning en de bouwverordening. De politie spoort de overtredingen op. Op last van B. en W. werden 13 verbeteringen aangebracht aan wonin gen en erven. Gebleken is dat tegen 495 M. be- tonschutting nog 1675 M. groene be planting aanwezig is. Ter verhooging van het landschapschoon zal geen ver gunning meer worden verleend voor het plaatsen van betonschuttingen aan de Winterdijk. Brandweer. De gemeente is, wat de brandweer organisatie betreft verdeeld in 7 secties, nl. Haven, Markt, Hoekeinde, St. An- toniusparochie, v.m. Besoijen, Laag einde en Hoogeinde-Min. Loeffstraat. Ter beschikking van de brandweer zijn 1 motorbrandspuit, 1 handbrand spuit, 1 uitschuifbare ladder, 7 slan genwagens, 300 M. slang in de cen- traalpost, 750 M. slang verdeeld over de hulpposten en 12 brandbluschappa- raten. Er hadden plaats 10 schoorsteen branden, 9 binnenbranden, 6 uitslaan de en 3 buitengewone branden, in to taal 28. Er waren op 31 Dec. 119 stuks brandkranen. De afdeeling behaalde den 4en prijs bij den jaarlijkschen wedstrijd van den Prov. Brandweerbond te Den Bosch ge houden. GEMEENTEREKENING 1935. Naar wij vernemen is het resultaat der gemeenterekening over 1935 als volgt: Inkomsten 701.223.91 Uitgaven 690.748.43 Batig saldo 10.475.47. De kapitaaldienst sluit met een na- deelig saldo van 51.158.33, n.l. 486.147.42 aan inkomsten en 537.301.75 aan uitgaven. Voor 't tweede halfjaar 1936 zijn de steungelden op 18.000 hooger ge raamd moeten worden. Dit belangrijke bedrag is gevonden door 1300 meer opbrengst der kermis, 1450 meer-op- brengst der straatbelasting, 6752 hoogere bijdrage Werkloosheidssubsi- diefonds, 11.000 uit gemeente-fonds belasting, terwijl de overschietende 4498 zijn genomen van onvoorzien, dat thans nog 688.9lx/2 telt. Was bij de begrooting aan steun geld geraamd een bedrag van 50.000 voor 1936, dit zal nu niet minder wor den dan 68.000. EXPOSITIE VAN WERKEN VAN RIA VAN SCHIJNDEL. In de etalage van den heer Jan van Mil aan de Grootestraat alhier heeft mej. Ria van Schijndel enkele van haar werken geëxposeerd, welke door een achtergrond van Perzische tapijten prachtig gemarkeerd worden. Twee bloem-stillevens vallen bijzonder op door hun fleurigheid, terwijl op andere werkstukken teer glaswerk en blin kend koper tezamen met andere in grediënten tot harmonisch opgebouwde doeken in verf zijn gebracht. Ook treft de markante kop van een ouden man. Het eenige landschap „Vlijmensche- dijk" is in stemmig coloriet gehouden. De belangstelling voor de expositie was gisteren op den eersten dag reeds bijzonder groot. Geen wonder, want een dergelijke schilderijtentoonstelling te Waalwijk is een slechts zeer spora disch voorkomend feit, vooral als deze komt van eene veelbelovende Waal- wijksche schilderes. JUBILEUM „KARELTJE" DE VRIES. Zooals te verwachten was mocht de heer K. de Vries zich bij gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum als lijk bezorger in de St. Clemensparochie in een groote belangstelling verheugen. Zoowel van de Eerw. heeren parochie geestelijken, de heeren kerkmeesters, van tal van ingezetenen als van ande re zijden mocht hij vele blijken van sympathie en erkentelijkheid ontvan gen, in den vorm van cadeaux, bloe men en gelukwenschen. Wel een bewijs dat „Kareltje", die tevens het ambt van koster vervult, zich om zijn accurate plichtsbetrachting veler achting en sympathie heeft ver worven. WAALWIJKSCHE WIELERBAAN. De Waalwijksche Wielerbaan, waarover onderhandelingen van onder- handschen verkoop gaande waren, zal weldra publiek worden verkocht. AANRIJDING. Donderdagmiddag liepen twee schoolgaande kinderen achter een wa gen aan. Op een gegeven moment scho ten beiden van achter den wagen uit, juist toen een luxe auto van de tegen overgestelde richting naderde. Aan de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder is het te danken, dat hier niet twee slachtoffers zijn te betreu ren. Het eene kind liep tegen den bum per van de auto op, terwijl het andere kind met het eene voetje reeds onder een der wielen van den wagen zat. Door het terugrijden van de auto kon het nu worden bevrijd. Het kind had geen letsel bekomen. Ook het andere kindje kwam met den schrik vrij, waar door een en ander gelukkig is afgeloo- pen. Burgemeestersfeest. Zooals steeds heeft het R.D.B.— Theater zijne volle medewerking aangeboden aan Waalwijks Belang bij gelegenheid der a.s. Burge meestersfeesten. Zoo zal het gesprokene tijdens de otficieele raadszitting door luid sprekers—installaties aan de luiste raars op het Raadhuisplein enz. worden overgebracht, terwijl ook de aanbieding van het geschenk der gemeentenaren door allen zal kunnen worden meegemaakt. Daarenboven zal door hare be middeling Polygoon uit Haarlem ter plaatse zijn om de festiviteiten te verfilmen. Polygoon heeft ook indertijd de installatie van den burgemeester, en de opening van het uieuwe gemeente huis opgenomen. Het zal dus mogelijk zijn een mooie zuiver Waalwijksche film—avond daar te stellen met als hoofdnummers: de installatie van den burgemeester op 1 Maart 1924, de officieele opening van het nieuwe raadhuis en de herdenking van hel koperen ambts jubileum van den burgemeester. Naar wij kunnen mededeelen zal ons monumentale Raadhuis ter gelegenheid van 't burgemeestersfeest met een geheel nieuwe electrische illuminatie schitterend worden ver licht. Wij zagen de teekening en kunnen zeggeD, dat het een zeer bijzondere illuminatie zal worden, die door de bedrijven wordt geïn stalleerd. De prachtige contouren van 't mooie hoofdgebouw zullen één electrische lijn vormen, terwijl lampions in de boomenrij voor den zijgevel het geheel zullen com- pleteeren. Bedrijfsvereeniging lederbedrijf. In de vergadering van de bedrijfs vereeniging voor het lederbedrijf werd in plaats van den heer Th. S. Roes te Delft, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wilde komen, tot bestuurslid gekozen de heer Rob Roes Jr. De leden van den lederraad, de heeren J. Prakke en Ir. J. van Gijn werden als zoodanig herkozen. De heer Adr. Jansen alhier werd tot plaatsvervangend lid benoemd. Besloten werd vervolgens zich tot den Minister van Sociale Zaken en de Federatie van Bedrijfsverenigin gen te wenden met het verzoek goed te keuren, dat de helft van de premie van het -loon van de arbeiders mag blijven afgetrokken. Er zijn Raden van Arbeid die de premie hebben verlaagd. De Welpen uit kampeeren. De welpen van de Andreas-Zijl- mans groep alhier, gaan van 36 Augustus te Bladel kampeeren. Het kampadres isKraaijvanger Sr., Bladel. Dringende boodschappen kunnen eventueel per telefoon bericht wor den onder no. 5, Bladel. Bezoekdag: Woensdagmiddag na 4 uur. Ongeval. De heer R. v. I. alhier, econo misch student te Tilburg, thans tijdelijk werkzaam bij het Rijks bureau voor de Statistiek, afd. onderzoek't vischgebruik in Neder land, had deze week het ongeluk bij controle te Volendam met zijn fiets van een dijk te schuiven en een vijftal meters naar beneden te storten Hij kwam zoo ongelukkig terecht dat hij zijn elleboog brak en naar een ziekenhuis te Amster dam moest worden overgebracht; later is hij naar Den Bosch getrans porleerd. DE TOUR DE FRANCE. Gisteren, Vrijdag, werd de derde rit (Chalet—Augers) gewonnen door Maye, Frankrijk. De Hollanders ein digden: 13. Middelkamp, 22 Albert v. Schendel en 28 Antoon van Sehendel. Het algemeen klassement luidt: 1 Sylver Macs ,126 uur 40 min, 46 sec.; 2 Vervaecke, België, 127 uur 8 min. 39 sec.; 3 Magne, Frankrijk, 127 uur 10 min. 15 sec. Het klassement der Nederlanders luidt: 15 Albert van Schendel 128 uur 31 min. 29 sec.; 23 Middelkamp 128 uur 54 min. 40 sec.; 33 Antoon van Schendel 129 uur 48 min. 19 sec. Het landenklassement luidt: 1 Bel gië- 381 uur 51 min. 35 sec.; 2 Gemeng de ploeg Luxemburg-Spanje 382 uur 41 min. 11 sec.; 3 Frankrijk 384 uur 13 min. 43 sec.; 4 Nederland 387 uur 14 min. 28 sec.; 5 Zwitserland 392 uul 51 min. 2 sec. - Men ziet dus dat de Belg Vervaecke den Franschman Magne weer van de tweede plaats verdrongen heeft. De Belgen hebben gisteren weer 'n groote gedisciplineerdheid aan den dag ge legd en van de 3 ritten er 2 gewonnen. De Fransche ploeg daarentegen scheen geheel ontredderd te zijn. De Hollan ders lieten zich weer kennen als on vermoeibare temporijders. 's Morgens heeft Albert van Schen del het kunststukje uitgehaald zich op het laatst van den rit alleen uit het hoofdptfeton los te werken om nog net bijtijds een 8-tal vluchtelingen te bereiken en met hen alle anderen in te halen. Pijnenburg-Slaats te Hilversum. De uitslagen van de gisteravond op de Gooische wielerbaan te Hilversum gehouden wedstrijden waren o.m. als volgt: Eigen krachtwedstrijd voor profes sionals en onafhankelijken over 40 ronden: 1 Pellenaars, 16 punten tijd 13 min. 21,6 sec.; 2 F. Slaats, 14 pun ten; 3 Jan van Kempen, 10 punten; 4 L. van Schijndel, 10 punten. Koppelwedstrijd over 60 K.M.: 1 Pijnenburg-Slaats 8 punten, tijd 1 uur 19 min. 32 sec., gein. uursnelheid van 45.460 K.M.; op 1 ronde: 2 Wals- Petlenaars 7 punten; 3 Van Schijndel- v. d. Broek 5 punten; op 2 ronden: 4 Piet en Jan van Kempen 1 punt; 5 v. d. Heijden-Hiemstra 0 punten; op 3 ronden: 6 Pelser-Westermeyer, 4 pun ten; 7 Jazet-Schotman 4 punten; op 4 ronden: 8 v. d. Linden-Verstek 1 punt. Italië en Duitschland hebben de uitnoodiging om deel te nemen aan besprekingen van de vijf Locarno- Mogendheden aangenomen. De Spaansche radio-stations, die zich in de handen van de nationalis ten berinden, deelen mede, dat een colonne van Mola thans tot op 18 K.M. van Madrid is genaderd en steeds ver sterkingen ontvangt. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag R D.B.-Theater. »Plankenkoorts«. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop, »De schrik van Texas«. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. rijdt men TAV,! met een van LAAGEINDE 30A TELEFOON 242. I I I I I I I I I I I I I I I I I I R I I I I I I I Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. De Drukkers voor het betere werk.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 12