WASPIK. Gemengd Nieuws. SPRANGCflPELLE. Sport. ADflMklgCDT II 0D RIT Dl An Asperen, werden de volgende prijzen toegekend le prijs, ieder 15.— H. den En gelsen, Lage-Zwaluwe, met Santine; J. C. van Rooij, Tilburg, met Pingle; Gebr. van der Schans, Drongelen, met Bolona. 2e prijs, ieder 10.— W. G. J. Bran" derhorst, Eefchen, met Rodonax en Udinia; A. A. Schoenmakers, R aains- donk(dorp), met Pomona; A. D. van Buuren, Meeuwen, met Kariba; Gebr. van der Schans, Drongelen, met Ma- line; J. Leijten, Tilburg, met Poolster. 3e prijs, ieder ƒ5.Gebr. van der Schans, Drongelen, met Carita; A. Oomen, Beek, met Seweria; H. Priems Tilburg, met Riek. Voor het nummer Verrichtingsproef voor N.S.Tg. landbouwtuigpaarden, dat om 3 uur namiddag aanving, wa ren opgekomen 53 paarden. Aan prij zen werd toegekend ƒ280.—. De ver richtingsproef moest worden afgelegd onder den man en wel 10 K.M. binnen 40 minuten, waarvan 10 minuten draf van 300 M. in de minuut, 5 minuten stap van 100 M. in de minuut, 10 mi nuten draf van 300 M. in de minuut, 5 minuten stap van 100 M. en 10 mi nuten draf van 300 M. Als eisch werd door de jury gesteld het met goeden uitslag afleggen van de hierboven ge noemde snelheids- en uithoudings- proef, en bij de keuring op exterieur en fokwaarde, de wijze van gaan en de conditie van het paard tijdens en na afloop van de proef, wordt op gelet. Door de Jury, die voor dit nummer bestond uit de heeren Dr. van Mans veld, Bergen op Zoom, C. Costermans, Eist en M. van Baaien, Asperen, wer den de volgende prijzen toegekend le Prijs, ieder ƒ20.— J. van Dam, Langeweg, met Vustia; J. C. v. Rooij, Tilburg, met Pingli; Gebr. van der Schans, Drongelen, met Polona; H. den Engelsen, Lage-Zwaluwe, met Vantina. 2e Prijs, ieder 10.— G. C. de Bont, Raamsdonk(dorp), met Susanna; A. A. Schoenmakers, Raamsdonk(dorp), met Pomona; D. van Wijk, Aalburg, met Phientje; Gebr. Smits, Waspik, met Lera; Gebr. van der Schans, Dron gelen, met Ottolina; A. Luijks, Breda, met Tabaria; H. den Engelsen, Lage- Zwaluwe, met Famila; H. van Enge len, Bavel, met Riet; J. van Dam, Lan geweg, met Gustia; A. D. van Buuren, Meeuwen, met Kariba; M. v. Campcn, Sprang, met Kalberta; W. G. Bran derhorst, Eethen, met Udinia; J. H. de Bont, Raamsdonk(dorp), met Umunda. 3e prijs, ieder ƒ5.— J. H. de Bont, Raamsdonk(dorp), met Ponta; A. v. Bilsen, Breda, met Numunda; Jac. v. Bilsen, Breda, met Odiana; W. G. Branderhorst, Eethen, met Rodona; J. Buijnsters, Heudenhout, met Pu- munda; Ant. Dirven, Beek, met Vrie- la; A. van Kuijk, Bavel, met Ulatra; J. Leijten, Tilburg, met Poolster; M. van Mersbergen, Drongelen, met Ulia- na; H. Priems, Tilburg, met Riek; Gebr. van der Schans, Drongelen, met Maline; C. H. Schoenmakers, Raains- donk(dorp), met Simona; W. Snoek, Nieuwendijk, met Sibina; I). van Wijk, Aalburg, met Vaalburga. Voor de keuring en verrichtings proef was van de zijde van het pu bliek veel belangstelling. De regeling liet niets te wenschen over. Het bestuur der Rijvereeniging Juliana had er voor zorg gedragen, dal alles tot in de puntjes in orde was. hebbende op het sportfeest, zullen nog nader worden bekend gemaakt. Motor botst tegen onverlichte boerenkar. Maandagavond omstreeks half 11 heeft op den Rijksweg tusschen den overweg en Keizersveer een verkeers ongeval plaats gehad, dat nog betrek kelijk goed is afgeloopen. De 20-jarige motorrijder H. N. Ver boom, afkomstig uit Dordrecht, kwam met zijn motor, waarop een duo-pas sagier was gezeten, vanuit de richting Keizersveer gereden. Op de Maasdijk kwam de motorrijder, die een snel heid had van c.a. 50 K.M., in botsing met de achterzijde van een' boeren wagen, welke bestuurd werd door den landbouwer A. v. D. uit Made, en wel ke wagen niet was voorzien van een roode lantaarn. Het gevolg was dat de motor met berijders tegen den weg werden ge slingerd en de bestuurder niet ernstig werd verwond aan zijn linkerhand, en zich onder behandeling moest stel len van dokter Jaspers te Geertrui- denberg. Na verbonden te zijn, kon de bestuurder, met de duo-passagier, die geen enkele verwonding had be komen, zich per auto naar Dordrecht begeven. De motor werd ernstig beschadigd overgebracht naar de garage Bakx te Geertruidenberg. Tegen den bestuurder van den boe renwagen werd door de marechaussee proces-verbaal opgemaakt. RAAMSDONKSVEER. Aan de Mulo te Breda slaagde voor diploma A: D. Kleijn, alhier. Geslaagd te Den Haag, voor Handteekenen L.O. de heer M. Dub belman, alhier. RAAMSDONKSVEER. Voorloopig programma groote Sportdag. Zooals we reeds eerder mededeel den zal alhier Zondag 16 Augustus a.s. een groote Sportdag worden gehou den, uitgaande van de R.K. Voetbal- vereeniging „De Veersche Boys", bij gelegenheid van het dezen zomer be haalde kampioenschap. Hieronder laten we het voorloopig programma volgen: Om 7 uur voormiddag Algemeene H. Communie der leden der Veersche Boys. Om 3 uur namiddag: Opstelling op het Heereplein van de twee elftallen, Sarto uit Tilburg, 2e klasser I.V.C.B., en de Veersche Boys, Raamsdonks- veer. Vandaar wordt in optocht op gemarcheerd, vergezeld van de Kon. Erk. Harmonie De Eendracht van Raamsdonksveer, naar het clubterrein. 3.30 uur namiddag: aanvang van den wedstrijd. Gezien het succes, dat de Veersche loys met den sportdag het vorig jaar lebben gehad, durven we reeds nu de hoop uit te spreken, dat dit jaar de portdag weer in alle opzichten zal lagen. Verdere bijzonderheden, betrekking SPRANG. Bij het dezer dagen te Utrecht van wege de Vereeniging van Leeraren te Amsterdam gehouden examen behaalde onze vroegere dorpsgenoot de heer B. L. Dalmaijer, thans Sergeant-fourier bij het Regt. Genietroepen te Utrecht, het diploma boekhouden. Eveneens be haalde hij te Utrecht bij het gehouden Federatief examen het diploma „Mer- curius" boekhouden. J.l. Donderdagavond kwam onder leiding van zijn voorzitter, Ds. W. Bousema, in het Chr. Schoolgebouw alhier, het Comité voor de viering van kinderfeesten op Koninginnedag (31 Aug.) in vergadering bijeen. Na opening met gebed en een wel komstwoord, werd door den Secr.- Penn.m. den heer W. Timmermans, ooi lezing gedaan van de notulen der laatst gehouden vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Na eenige bespreking werd besloten ook dit jaar met de schooljeugd den verjaardag onzer Koningin op feeste lijke wijze te herdenken. s Morgens zal met de kinderen een rondgang door het dorp gemaakt wor den terwijl des middags op een terrein kinderspelen zullen plaats hebben. Enkele dames zullen worden aange zocht om langs de huizen een collecte te houden om aan de plannen uitvoe ring te kunnen geven. In de vacature van den heer A. van Dongen, die bedankt heeft, zal de heer W Braspenning Gzn. worden aange zocht om in het comité zitting te ne men. Besloten werd 18 Aug. e.k. weer in vergadering bijeen te komen. Hierna sluiting met dankgebed door den voor zitter. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Juli 1936 Ril'ksPostsPaarbank ingelegd J 4559.37 en terugbetaald 8007.58. 7" Ds. J. C. Hagen, Geref. predikant alhier die een roeping aannam naar de Geref. Kerk van Zwijndrecht, zal waarschijnlijk op Zondag 27 Septem- er afscheid nemen van zijn gemeente alhier, om zich op Zondag 4 October d.a.v. aan zijn nieuwe gemeente te ver binden. CAPELLE. Vrijdag 31 Juli maakten de leer lingen der Christelijke School aan den Loonschendijk onder leidin« van het personeel hun jaarlijksch schoolreisje. Om 7 uur reed de bus van de school weg om de tocht naar Am sterdam aan te vangen. Onderweg moesten natuurlijk de dorstigekee- len gelaafd worden, waarvoor voor reis aanvaard en na een mooie tocht door het Gooi kwamen de kinderen om 10 uur vroolijk en in de beste welstand weer thuis. Bij het te 's-Gravenhage ge houden examen slaagde voor het MULO diploma A onze vroegere dorpsgenoote Willy van der Molen. Gedurende de maand Juli 1936 werd ter hulppostkantore alhier, in de_ Rijkspostspaarbank ingelegd 1 10295,28 en terugbetaald f 8248,84. Het aantal inlagen bedroeg 99, dat der terugbetalingen 47. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» maakte j.l. Zaterdag avond een muzikale wandeling over den Winterdijk (Westzijde) naar de Willem van Gentsvaart en vandaar over de Nieuwevaart tot aan de dreef en terug naar het repetitie lokaal. Mede door van het gunstige weer trok deze wandeling in de verschillende wijken heel wat belangstelling. Voor het examen handenar beid slaagde te Eindhoven onze dorpsgenoote Mej. J H. Cove, on- derwijzeres te Renkum. A.s. Zondag des voormidJags half tien zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk optreden Ds. Muhnickel te Waalwijk Naar de betrekking voor Hoofd der Chr. school aan den Loon schendijk hebben zich een 12 tal solicitanten aangemeld. Gedurende de maand Juli 1936 werden ter gemeentesecretarie voor den vleeschxeuringsdienst aangege ven 14 runderen en 64 varkens. Wegens vertrek naar Baren- drecht had Vrijdagmiddag j.l. in de Chr. School alhier het afscheid plaats van Mej. E. J. M. Verhaven. Terwijl alle kinderen bijeen waren in de hoog ste klas, werd na het zingen van Ps. 68 10 de scheidende onderwijzeres allereerst toegesproken door den heer A. P. Verhoeven, Voorzitter van het schoolbestuur. Namens Bestuur en Schoolvereeniging sprak hij woorden van hartelijken dank voor het goede onderwijs dat mej. Verhaven geduren de ruim anderhalf jaar aan de school had gegeven. Tevens overhandigde hij haar als bewijs van erkentelijkheid een zilveren servetring met inscriptie. Met enkele hartelijke woorden dank te Mej. Verhaven voor dit mooie blijk van waardeering. Namens de kinderen en 't personeel der school werd Mej. Verhaven ver volgens nog toegesproken door het Hoofd der school, den heer J. Dubbel man. Ook deze spreker uitte zijn groote waardeering voor het werk dat Mej. Verhaven met veel toewijding voor de school had verricht en roemde de ver houding die er tusschen het personeel onderling al dien tijd had bestaan. Spreker hoopte dat Mej. Verhaven in Barendrecht een prettigen werkkring zou vinden en er met veel zegen zou mogen arbeiden. Hij verzocht de kin deren aan mej. Verhaven Gezang 96, eenigszins gewijzigd, toe te zingen en sloot daarna met dankgebed dezen laat- sten schooltijd. raad in de bus aanwezig was. Om 11 uur werd de artis bereikt. Jam mer dat elk kind maar twee oogen had, want dat was werkelijk te wei nig om alles te zien. Vooral de apen vermaakten natuurlijk de kinderen erg. Een frisch regentje zorgde voor de noodige afkoeling. Nadat ook nog het aquarium be zocht was, werd de bus weer be stegen en trok men naar Oud- Valkeveen, Voor het water was het te koud, maar in de speeltuin was genoeg plezier te vinden. Ook hier liet de regen het gezelschap niet in den steek, maar er is veel water noodig om kinderpret te doven. VERDRONKEN. Te Nieuw—Loosdrecht in den Boonhoek *s een droevig ongeluk gebeurd. Kort nadat de familie Hulscher uit Velp (Geld) te Loos drecht was gearriveerd ten einde in een zomerhuisje aan de plassen de vacantie door te brengen, werd hun 21 /a jarig zoontje Hans vermist. Het bleek dat het kindje in het water achter het huisje was ver dronken. Zondagmorgen om half elf is n twaalfjarige jongen S. Goudsbeek, die bij de Maashaven te Rotterdam aan het spelen was, ten gevolge van de gladheid van den steiger in het water gevallen en verdronken. De jongen was met vriendjes aan het spelen bij den waterkant. Zij liepen hard een steenen trap af, die naar 't water leidt. De onderste treden waren glad en de jongen gleed te water. Zijn vriendjes hebben nog getracht hem te redden, maar het gelukte hun niet. Een schipper, die 20 minuten daarna het lijk ophaalde, paste nog kunstmatige ademhaling toe doch zonder resultaat. Te Kimswerd is de bejaarde landbouwer W. Tuinenga in de gracht bij zijn boerderij verdronken. INKOMSTEN DER NEDERL. SPOORWEGEN. De definitieve ontvangsten der Ned. Spoorwegen bedroegen over Ongeveer half *es werd de Thuis': met die maand van dit jaar werden f30,503,254,33, hetgeen bijna 2'/2 millioen minder is dan vorig jaar De uitgaven over April 1935 waren ruim 5 ton meer dan in dit jaar. TWEE SCHAPEN ETEN BANK- BILJETTEN, loen de heer f. J. Annema, veevervoerder te Broek onder Akkerwoude gem. Dantumadeel, Vrijdagavond van de veemarkt te Leeuwarden huiswaarts keerde, kwam hij tot de ontdekking, dat de inhoud van zijn portefeuille, welke hij in zijn jas naast zich had nggen, tot een bedrag van f55,— verdwenen was. Daar de heer A. het vermoeden had dat tweeschapen die hij vervoerde het geld, bestaande uit drie briefjes van 110 en 1 van 125 hadden opgegeten, besloot hij, aldus de N.U.C., in overleg met den eigenaar van de dieren deze in de gemeentelijke slachtplaats te Murwerwoude te laten slachten. Daar bleek inderdaad dat de schapen den diefstal gepleegd hadden, daar de bankbiljetten in gedeelten te voorschijn kwamen. Aangezien de nummers nog zichtbaar waren zijn de nil jetten ter inwisseling naar de Nederlandsche Bank gezonden. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. De 3öjarige spoorwegarbeider J. B. wonende te Uotlerdam, is op den spoorweg in de richting van Amsterdam, ter hoogte van de Binckhorstlaan in den Haag, door een trein gegrepen en op slag ge- dood. Omtrent de juiste toediacht van dit noodlottig ongeval tast men in het duister, omdat vermoedelijk niemand het ongeluk heeft zien gebeuren. De wagenbestuurder van den trein, welke om 12 u. 15 uil Den Haag naar Leidschendam was vertrokken, heett verklaard, dat hij plotseling een man de lijn zag oversteken. Otschoon hij uit alle macht remde, was niet meer te voorkomen, dat de man werd ge- gi epen en enkele tientallen meters werd meegesleuid. Hij is op slag gedood. Vermoedelijk heeft het slachtoffer uitgeweken voor den Pullmantrein, die ongeveer op hetzelfde tijdstip in de richting Amsterdam reed. Daarbij heeft hij den trein naar Leidschendam blijkbaar niet tijdig opgemerkt. ROEIBOOT OMGESLAGEN. Vader, dachter en een neef verdronken Op de Lek nabij het fort 't Spoel hij Lulemborg heell een ernstig on geluk plaats gehad, waarhij drie personen om het leven zijn gekomen. De heer J. Ulehake, hoofd van de openbare lagere school te Everdin- gen, was met zeven kinderen, eenigen van hemzelf en eenige logéljes in een ijzeren roeiboot op de Lek gaan varen. Toen zij, stroomopwaarts varende, buiten een krib kwamen, werd het vaartuigje overvaren door een passeerende motorboot. De roeiboot sloeg om en alle in zittenden kwamen inde rivier terech t. Zoodra op de motorboot het ongeluk werd bemerkt, wei d gestopt en werd een roeiboot uitgezet om te trachten de drenkelingen te redden. Het gelukte vier kinderen uit het water te halen en met een zuurstof toestel de levensgeesten weer op te wekken. Ioen men de boot omkeerde, kwam men tot de ontdekking, dat zich in het vaartuigje nog een der kinderen bevond. Een negenjarig meisje had zich, toen de roeiboot werd overvaren, aan een zitbank vastgeklampt en na een uur bevond het kind zich nog steeds in de om geslagen boot. Het had al dien tijd angstig in het omgeslagen vaartuigje gezeten en was dank zij de achter gebleven zuurstof in het leven ge- hieven. Het kind was ongedeerd. De heer J. Ulehake, ongeveer 50 jaar oud en twee kinderen zijn ver dronken. De man laai een vrouw en nog vijf kinderen achter. De beide andere slachtoffers zijn de zeventienjarige dochter van den heer Geertruida Paula en een jarige neef, de heer M. van Schaik uit Nijmegen. 2—0. Toen na de rust Capelle 21 maak te kwamen onze jongens fanatiek opzet ten met het resultaat dat de stand in een minimum van tijd tot 6—1 werd opge voerd, zoodat Blauw-Wit toen de scheids rechter die goed leidde het laatste fluit signaal liet hooren een schitterende re vanche had bevochten. ,|p!!lrÏMUn!ei' werden gescoord door den rechtsbuiten 2, rechtsbinnen 2, cen- ervoor 1 en linksbinnen 1. 7nnKgia'S' ïaal ecn uitwedstrijd naar °P program en zullen de spelers van begin tot het einde alles op tait tembee{,™ene"en °m g°ed resul" SPRANG. S.D.O. J.l. -Maandagavond speelde het 2e elf- tal eeu vr^ndsphappelyke wedstrijd tegen dj., I "u'ur-eJBal, welke wedstrijd ein- °de in een gelyk spel, n.l. 33 A-s- yriidag speelt het 2e elftal voor de competitie van den B.V.B. een thuis wedstrtegen NEO 2, hetwelk ecn span nende wedstryd belooft te worden. N.E.O. Het eerste elftal speelde j.l. Zaterdag middag voor de Zaterdagmiddagcompe- eJenT "m V'"' een'«uhwedsirlid wfik. "T uit Kaanudonksveer. welke wedstrijd eindigde in een 20 overwinning voor NEO/ WIELERSPORT. De ronde van Tilburg. Zondag is onder minder gunstige weersomstandigheden de HonSe van Jiemmfr ^rreuen' waarbij zich de Arn- umme. Hosmus en de Dongehaar Gom- nas Lrehppf" en' De eerste werd u aanu het einde winnaar, loen zim rivaaW"1 sprinter toonde dan zijn nvaal Gommers. De uitslagen waren: Nieuwelingen. Afstand 30 K.M.: 1. De 12ngv u ?Jnenburg; 11. G. Joósen; 12. v. Schilt; 13. De Rooy. Amateurs Afstand 72 K.M.: 1. Denime- \i% I1' Koppelmans, Dorst; 3. M. Schmitz, Amsterdam; 4. L. de Beer- i V'nd", VÜver; 6. Gemonden; 7.v. Tig- gelen; 8. Tilburgs; 9. Dijkstra; 10. Stoks; 11. Scherens; 12 Pistorius. Professionals. Afstand 120 K.M.: 1. C. Hosmus, Arnhem; 2. J. Gommers, Don gen, op Lo sec.; 3. C. Bronger, Voorburg- 4. v. Amsterdam, Leiderdorp. Op één ronde (1200 M.): 5. Heslinga; m ?N net^rS; 7' Hiddes; 8- Loopmans (Belg 9 M. v. Schil (Belg.); 10. Clignet; 11. Valentijn Jr. Op twee en meer ronden, o.a.: J. Sche pers (Belg.); L. Janssens (Belg.); Braspen- ninx Jr.; v. Sundert; Stuyts; Stobbink; Tillieu. De Tour de France. VOETBALSPORT. WAALWIJK. W .V .VBlauw-Wit. Na het gelijke spel dat ons elftal tegen de leiders NEO en de onverdiende neder* Jaag in Capelle tegen de club van dien naam boekte, waren onze jongens aange wezen om reeds aanstonds revanche te nemen. Blauw-Wit heeft kans gezien dank zij goed combineerend samenspel 'n 6 1 overwinning te behalen die ten vol le verdiend was. Blauw-Wit had met rust de leiding met Evenals vorig jaar is het ook ditmaal een Belg geweest die als winnaar deze monsterrace over 4.442 kilometer in 21 etappes, beëindigd heeft. Het was reeds enkele dagen te voor zien dat Sylver Maes de overwinning niet meer zou ontgaan. Een menigte van 56 a 60.000 toeschou wers was Zondag op de Wielerbaan in het Prinsenpark te Parijs samenge stroomd om de reuzen van den weg aan liet einde van hun laa'ste etappe te be groeten, terwijl de laatste kilometers van den weg die de 43 overgebleven renners hadden af te leggen, omzoomd was met een dichte haag van geestdriftig juichen de menschen. Er heefl zich op deze laatste etappe nog een felle strijd ontwikkeld en vooral den naijver tusschen de Belgen en de r-ranschen was interessant. De Belgen be- v aakten de Eranschen om elke posing van Le Grèves, de premie van 100.000 francs nog te bemachtigen direct in de kiem fe smoren en de Franschen bewaak ten de Belgen om te verhinderen dat ervaecke de tweede plaats weer aan Masne zou ontnemen. Van deze bewaking hebben andere ren ners geprofiteerd en het was tenslotte de Luxemburger Mersch die winnaar van deze laatste etappe werd. De einduitslag van deze Ronde van Frankrijk is: Winnaar: de Belg Sylver Maes in 142 u. 47 m. 32 s.; 2. Magne (Frankrijk), 143 u. 14 m. 27 s.; 3. Vervaecke (België), 143 u. 15 in. 25 c.; 4. P. Clemens (Lux.), 143 u. 30 m. 14 s.; 5. Mersch (Lux.) 143 u. 40 m. 24 s.; 6. Canardo (Spanje) 143 u. 50 m. 36 s.;7. Clemens (Lux.), 143 u. 58 m. 16 s.; 8. Amberg (Zwitserland), 144 u. 0 m. 45 s.; 9. Kint (België), 144 u. 9 m. 57 s.; 10 Level (indiv.) 144 u. 15 m. 29 s. Het klassement der Nederlanders luidt: 15. Albert v. Schendel 144 u. 39 m. 55 s.; 23. Middelkamp 145 u. 4 m. 5 s.; 32. An- toon van Schendel 146 u. 0 m. 55 s. Ter-vergelijking diene, dat de laatst aangekomene no. 43 Bertocco (indiv.) den Tour de France aflegde in 147 u. 36 m. 39 s. Het landenklassement luidt: België 430.12.54; LuxemburgSpanje 431.1.14; Frankrijk 432.32.34; Nederland 435.44.15; Zwitserland 441.20.3. Do Nederlandsche deelnemers hebben zich de eerste maal dat z(j aan deze gewel dige race deelnemen, door onbekende streken, over hooge bergen, in moeilijke klimpartijen en gevaarlijke afdalingen, buitengéwoon kranig gehouden. Bij de eerste deelname deze race geheel te kun nen beëindigen en zich zelfs op eervolle plaatsen te rangschikken mag een schit terende prestatie worden genoemd waar over de organisatoren en alle ingewijden vol lof zijn. Men verwacht van lien en van een meer complete Hollandsche ploeg bij vol gende gelegenheden een zware concur rentie.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3