Plaatselijke Berichten Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Ode aan „de Prins" Woensdag 5 Augustus 1936 No 62 De Echo van het Zuiden Tweede Blad A/OG C) k\AGE!R G£WacUV DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. KAUIO PkOIiHAMMA. BENOEMINGEN. Majoor H. C. van der Bijl-Sneep, hoofdinstructeur van het regiment wielrijders te 's-Hertogenbosch, zal 1 November a.s. bevorderd worden tot luitenant-kolonel en tot commandant van dat corps worden benoemd. Bij beschikking van den minister van financiën is de inspecteur der be lastingen enz., Frans J. Spijkerman, toegevoegd aan het hoofd van de in spectie der directe belastingen te Gro ningen. Ie afdeeling, verplaatst naar Zaandam en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen al daar. Bij resolutie van den Minister van Financiën is met ingang van 1 Augus tus bevorderd tot assistent der belastin gen en accijnzen onze oud-plaatsge- noot de komies de heer J. M. van Lan gen te Wellerlooi (L.). GESLAAGD. Voor het 2e gedeelte notarieel staats examen slaagde te 's-Gravenhage, de heer K. A. J. Bierlaagh, alhier. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. In de Parochiekerk van St. Jan heeft de Weleerw. Pater G. J. Ehlert van de Congregatie der H. Familie te Gra ve, Zondag j.l. zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Op het kerkplein lag een lange loo- per, terwijl de palmen een mooie laan vormden, waardoor de neomist, verge eld van zijn familie, de eerw. geeste- hkheid en een groote stoet bruidjes, naar de kerk en het altaar werd geleid. Om 10 uur ving de plechtige H. Mis aan, welke door den neomist werd op dragen, die daarbij geassisteerd werd 'door den ZeerEerw. Pastoor Heeze- iDans als presbyter assistens en de Weleerw. heeren Kapelaans van Rooij, Vólker en van Lierop, resp. als diaken, 'subdiaken en ceremoniaris. Pastoor Heezemans hield een gevoe lige en indrukwekkende feestpredika tie, waarin Z.Eerw. de verhevenheid kan het H. Priesterschap en de zware 'taak van den Missionaris den pries- |ter uiteenzette. Z.Eerw. wees daar op den toestand in Spanje, waar uist de strijd gaat tegen den priester. Het zangkoor zong onder leiding jn den heer A. Duyvelaar de vier- emmige Mis Sancta Trinitatis van ubert Cuypers. Na deze indrukwekkende plechtig- id begaf de neomist zich naar de oning van zijn vader aan de Put- :aat waar een groep bruidjes den igdigen priester huldigde. Namens buurtbewoners hield Leny Wester ner een mooie toespraak, waarin zij ter Ehlert gelukwenschte en hem geschenk der buurt, namelijk een aar verguld zilveren ziekenpateen nbood. De neomist sprak een hartelijk dank- )ord tot de bruidjes en de buurtbe- ners, waarna de receptie aanving, lke zeer druk werd bezocht, o.m. de eerw. geestelijkheid van de or rochies St. Jan en St. Clemens, oud- isgenooten van den pater en enkele Paters uit Kaatsheuvel. Daar- ast werd de neomist met talrijke emstukken gehuldigd, terwijl er orts enkele cadeaux (superpli's) van i missie-naaikring van v.m. Besoijen van dien der parochie St. Jan wa- Ma het plechtig meerstemmig Lof om ur zong het zangkoor het vierstem- Te Deum van Haller. let feest werd in intiem huiselijken ng verder gevierd. Zoowel voor den jongen pater als br zijn vader is deze dag tot een vergetelijke gebeurtenis gemaakt. Ook wij bieden hen gaarne onze ge- :wenschen. COLLECTE BESCHENK BURGEMEESTER. De collecte voor 't geschenk der ge- entenaren aan den Burgemeester bij a.s. 12J^-jarig ambtsjubileum heeft v.m. Baardwijk opgebracht 84.30, v.m. Besoijen 95 en in de St. tonius-parochie 120. Nagekomen t Centrum" 1 Wij mogen zeker namens het col- te-comité en het bestuur van Waal- ks Belang dank brengen aan al de- ïen die een bijdrage gaven, die in aal beloopt 713.60. £eer zeker voor deze tijden een aan- nlijk bedrag; niet minder dank aan dames- en heeren-collectanten. Werkeloosheid en steun- UITKEERING. Y .aantal werkeloozen te Waal- I „imt no9 steeds toe. Einde Juli \in totaal 558 werkeloozen in- i in, waarvan 367 geheel en 191 eeltefjk. £at de werkeloosheid in de schoe- ranche betreft bedroeg het aan werkzoekenden op het einde dier and 389, waarvan 217 geheel en gedeeltelijk werkeloos. Deze cij- 5 bedroegen einde Juni in totaal 422 rvan 217 geheel en 205 gedeeltelijk keloos. an steun werd in de maand April ekeerd over 5 weken 5708.36, ijl over Juli dit bedrag 6348.05, 639.69 meer beloopt. TENTOONSTELLING DER MISSIE-NAAIKRINGEN. ran 5 7 September a.s. zullen de sienaaikringen der vier parochies te alwijk, vermoedelijk in Musis Sa- een groote tentoonstelling houden van de hand- en borduurwerken der leden. Voor diverse attracties zal tijdens deze expositie zorg worden gedragen, zoodat er dus een groote fancy fair, waaraan een theeschenkerij is verbon den, zal worden gehouden. Ongetwijfeld zal deze tentoonstel ling veel belangstelling trekken. HULDIGING PRINCEN. Aan de lijst van eere-comité-leden die wij in ons blad van Woensdag 1.1. publiceerden, kunnen intusschen nog worden toegevoegd de heeren: Ivo van Haren, Schoenfabrikant. C. Raming, Schoenfabrikant. F. Passier, Voorz. R.K.W.V. A. Froklage, Hoofd der O.L. School. Aan het reeds gepubliceerde pro gramma kan nog*worden toegevoegd dat bij ongunstig weer de gymnastiek- demonstraties niet op het plancher op het raadhuisplein, doch in de zaal Mu sis Sacrum zullen worden gegeven, eveneens vrij toegankelijk voor belang stellenden. De officieele huldiging door den burgemeester blijft in ieder geval bepaald op 5 uur ten gemeentehuize. Des avonds na afloop der demon stratie zal de Harmonie St. Crispijn een concert geven op de kiosk op het Raad huisplein, terwijl er daarna vermoede lijk een bal in Musis Sacrum" zal worden gehouden. Het volledige programma van een en ander zullen wij a.s. Zaterdag in ons blad publiceeren. GEMENGD KOOR OP HET BURGEMEESTERSFEEST. Tijdens de Zondag in verband met het Burgemeestersjubileum in Musis Sacrum gehouden repetitie van .Oefe ning en Vermaak" en ,,De Vereenigde Zangers" de liedertafel van v.m. Baardwijk was verhinderd heeft do: voorzitter der Liedertafel, de heer A. C. v. d. Heijden een opwekkend woord tot de aanwezigen gericht, dat wij be langrijk genoeg achten om hier even te vermelden. Men weet, dat het door den heer v. d. Heijden gecomponeerde feestlied door het gemend koor, tesamen met de hiervoren genoemde zangvereeni- gingen, zal worden uitgevoerd. Het aantal dames, welke lid van „Oefening en Vermaak" zijn, is bij lange na niet voldoende om tegen de goed bezette tenor- en baspartijen opgewassen te zijn. Indien niet meer dames komen zingen, dan zal er geen goede verhou ding tusschen de verschillende partijen zijn te bereiken. Daarom verzocht de heer v. d. Heijden den leden der man- nenzangkoren zooveel mogelijk hun dames te willen meebrengen op de a.s. Donderdag om half negen in Musis Sacrum te houden eerste repetitie van bedoeld gemengd koor. Wij vestigen hierop speciaal de aandacht, omdat het 't Burgemeesters- feest betreft, dat in alle opzichten, dus ook in het onderdeel: de uitvoering van het feestlied door het gemengd koor, schitterend moet slagen. R. K. KINDERWERK. Ruim 100 kinderen van alle standen bezochten Zaterdag de bijeenkomst van 't kinderwerk. Wij hopen dat deze kin deren a.s. Zaterdag weer allen zullen komen, om met hun groepje te genieten van den heerlijken vacantietijd. De moeders, die ons, door hunne kinderen te sturen, zulk een grooten steun verleenden, danken wij. Wij hopen dat nog velen Uw goed voorbeeld mogen volgen. Het Bestuur van 't Kinderwerk. UITSTAPJE MISSIE-NAAIKRINGEN. A.s. Zondag zullen de dames van den Missie-naaikring te v.m. Baard wijk haar jaarlijksch uitstapje maken, ditmaal naar Brussel en Antwerpen. De Missie-naaikring van v.m. Be soijen maakt Zondag 16 Aug. het jaar lijksch uitstapje naar Nijmegen en Arn hem en omstreken, terwijl ook Amster dam en Utrecht per autocar zullen wor den aangedaan. GEGUND. Het plaatsen van het plancher voor de huldigingsfeesten van den heer A. Princen op Zaterdag a.s. is opge dragen aan den heer J. Mahieu alhier. R.K. WERKLIEDENVEREENIG1NG. Iedere dag langer beteekent minder vrije tijd en meer 0 moeiten. Dus voortaan gas W voor het koken ons uitdrukkelijk hebben verzocht te publiceeren. dat zij van elk feestbetoon of i.d. wenschen verschoond te blijven. Wij *hopen dat allen aan dezen wensch gevolg zullen geven en deze dag dus onopgemerkt moge voorbij gaan. AANBESTEDING. Uitslag van de gehouden aanbeste ding der verbouwing van 't café City voor rekening van den heer H. de Rui- ter-Moonen te Waalwijk. Architect A. van Huiten Jr. A. Kramer. Heusden 4950. J. Fitters, Waspik 4596. J. Kooien, Waalwijk 4376. G. Koenen, Capelle 4177. J. Michaël, Capelle 4165. C. Maas, Waalwijk 4080. G. v. Heesch, Waalwijk 4080. Dijkstra, Capelle 4051. Gebrs. Spierings, Capelle 4050. Kleinloog en Verhagen 4040. J. Hoogendoorn, Waalwijk 4034. A. Willems, Capelle 3995. Gegund aan den laagsten inschrijver. DE R.K. W. G. V. NAAR GEERTRUIDENBERG. De luisterrijke feestviering van het veertig-jarig bestaan van de R. K. Waalwijksche Gymnastiek - vereeni- ging heeft dermate succes gehad en propagandistisch voor de katholieke sportbeweging gewerkt, dat de ver- eeniging verschillende'nieuwe aspiran ten onder haar gelederen mocht opne men. De roem van de vereeniging is zelfs tot buiten Waalwijk doorgedron gen. Te Geertruidenberg wordt name lijk Zondag 23 Augustus a.s. een groo te katholieke sportdag voor gymna stiek en athletiek gehouden. De Waal wijksche vereeniging nu ontving de vereerende uitnoodiging op dien dag gymnastiek-demonstraties te geven. GEWESTELIJKE LANDDAG R.K. STAATSPARTIJ. Zooals men weet, was de plaatselij ke afdeeling der R. K. Staatspartij voornemens te Waalwijk een landdag te houden. Het partij-bestuur te Den Haag deelde echter mede, dat men het gewenschter achtte daaraan een mas saal karakter te geven. Na den land dag te Bergen-op-Zoom zal thans op Zondag 11 October a.s. te s-Herto genbosch een gewestelijke landdag worden gehouden, waarop ongeveer 15000 bezoekers verwacht worden. De verschillende afdeelingsbesturen zullen tot het houden van een bespre king worden uitgenoodigd om dien dag zoo goed mogelijk te doen slagen. Door het bestuur van de plaatselijke vereeniging zal nog besproken moeten worden, of in verband hiermede thans van het houden van een landdag voor de statenkieskring Heusden zal moe ten worden afgezien. Maandagavond 10 Aug. a.s. verga dert de R.K. Werkliedenvereeniging in het Bondsgebouw. Er zullen o.m. be- langrijke mededeelingen worden ge daan aangaande het concours der Har monie St. Crispijn. BAKKERSVEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". A.s. Donderdag zal de Bakkersver- eeniging „Eendracht Maakt Macht" haar jaarlijksch uitstapje maken om de collegiale verstandhouding onder de leden te bevorderen. Per autocar zul len de leden ditmaal naar Antwerpen gaan. 65-JARIGE BRUILOFT. Op 27 Augustus a.s. zal het echt paar F. van Delft-Wertz aan den Dijk zijn 65-jarige echtvereeniging her denken. Zeer zeker een zeldzame ge beurtenis, temeer waar de 87en 88 ja rige echtgenooten nog kras zijn. Niet temin brengt hun leeftijd mee dat zij VER. „ORANJE BOVEN". De vereeniging „Oranje Boven" te v.m. Baardwijk kreeg verlof om op Zondag 30 Aug. a.s. een speldjesdag te houden. PRIJSVERSCHIETING. De Waalwijksche Burgerwacht hield 1.1. Zondag op de speelplaats der O.L. school een onderlingen schietwedstrijd, waaraan door 25 leden der sectie Cen trum werd deelgenomen. Prijzen werden geschoten door H. v. Oudheusden, L. Kolsteren, A. Meijs en Chr. van Balkom. BILJARTCONCOURS. L.l. Zaterdag speelde de E. B. Bil jartclub tegen N.A.S. uit Kaatsheuvel. De uitslag was als volgt: E.B.C. II: H. Pullens 100 p., H. Slaats 100 p., M. v. Mierlo 78 p., Adr. Vèrheiden 100 p., K. Leijtens 100 p. Totaal 478 p. Hoogste serie Adr. Ver heiden 25 p., gemiddeld 3.—. N.A.S., Kaatsheuvel: Laros 98 p., Schalken 77 p., v. Berkel 100 p„ Brok 36 p., De Louw 70 p. Totaal 381 p. Hoogste serie Schalken 14 p., gemid deld 2.40. IN DE HAVEN GEVALLEN. Maandagmiddag omstreeks 1 uur liep de zoon van den heer Jan Kool met een kruiwagen steenen langs den rand van de haven. Vermoedelijk stiet de wagen tegen een der meerpalen, geraakte uit het evenwicht en stortte in de haven, terwijl de jongen werd meegesleept. De heer van Engelen schoot toe, terwijl de heer Trots met een lat kwam aanloopen, waarmede hij den drenkeling boven water wist te houden. Hij had zelf de grootste moeite om zich op den wal te houden. De heer Mooij heeft tenslotte de red ding doen slagen, door den jongeman een reddingsboei toe te werpen. Gelukkig heeft dit ongeval dus geen ernstige gevolgen gehad. ONGEVAL. Het dochtertje van V. kwam zoo danig met haar glijer te vallen, dat door den geneeskundige lichte hersens- schudding werd geconstateerd. JUBILEUM P. KALLENBACH. De ook hier bekende en gewaar deerde musicus de heer P. Kallenbach te 's-Bosch. herdacht 1.1. Zondag onder zeer groote belangstelling zijn 40-jarig jubileum als directeur-organist van de basiliek van St. Jan. DE PALEIS-RAADHUIS-FEESTEN TE TILBURG. Het gemeentebestuur van Tilburg hield Zondagmiddag om 4 uur een officieele receptie in het paleis-raad huis. Even te voren was de ten toonstelling Willem II geopend. In zijn openingsrede bracht de burge meester dank aan H.M. de Konin. gin voor de bereidwilligheid om verscheiden voorwerpen, herinne rend aan Koning Willem II, uit het Koninklijk huisarchief beschikbaar te stellen. De tentoonstelling staat onder auspiciën van het Oranje-Nassau- museum. Bij de receptie waarbij o.m. te genwoordig waren de Commissaris der Koningin, de minister van On derwijs Kunsten en Wetenschappen en Burgemeester van Lanschot uit Den Bosch, werd het gemeentebe stuur een marmeren borstbeeld van Koning Willem II voor de hal van het raadhuis aangeboden. Het cu ratorium van de R.K. Handelshooge. •school bood een drietal gebrand schilderde ramen aan Verder schonk de Tilburgsche Textielschool een fraai stuk werk van weefkunst, Ook de Pv.K. Werkliedenbeweging ver eerde het paleisraadhuis met een drietal ramen. Namens de burgerij bood de leiding van de feesten, de vereeniging Tilburg—Vooruit, de ameublementen van de burgemees terskamer en de kamer van B. en W. aan. Het waterschap vereerde den voorzitter met een groenen zetel. Tevens had de aanbieding plaats van het gedenkboek van het paleis-raadhuis. De burgemeester bracht aan de verschillende schen kers dank voor hun bewijs van burgerzin. Zaterdagmiddag werden de gilde- dagen geopend met de traditioneele schietwedstrijden. De gildebroeders defileerden Zon. dagmorgen in origineele costuums langs het nieuwe raadhuis, terwijl ook de Tilburgsche vereenigingen in den stoet liepen. Op de Koningshoeve werden 'smid dags demonstraties in vendelzwaaien en standaardlijden gegeven. Verder trokken belangstelling de sterrit van de Tilburgsche Motorclub f.M.C. en de Ronde van Tilburg om den grooten Kaveeweepiijs. Het historisch openluchtspel. Zaterdagavond werd de gala-pre mière gegeven van het door Jan Vuysters geschreven en door Hans van Meerten geregisseerde histori sche openluchtspel «Koning Wil lem II in Tilburg». De ruim driehonderd executanten,' welke in hun spel terzijde worden gestaan door enkele beroeps-acteurs Hans van Meerten speelt zelfde figuur van Willem II doen de historie op eclatante wijze herleven. Vooraf zij opgemerkt, dat men van het stuk geen dramatisch spel moet verwachten, dat op het einde zijn ontknooping vindt. De auteur heeft slechts de historie gegeven van Koning Willem II in zoover deze in nauw verband staat met Tilburg. Prachtig komt hierin tot uiting de groote liefde van den Prins en Koning voor de Tilburgsche bevol king en het enthousiasme waarmede geestelijkheid, industrieelen en boe ren den Vorst ontvangen. Het spel is immers bedoeld als een hulde aan de nagedachtenis van den Ne- derlandschen Koning en daarom is door den regisseur en den auteur de nadruk gelegd op hel massa spel. Zeker, er komen intieme tafe reeltjes voor tusschen den Koning en allerlei vertegenwoordigers van de bevolking, waar men mist toch de innigheid van dergelijke bij andere spelen uitgebeelde scènes. De grootschheid van de speelruimte is daaraan debet, ook al weet de re gisseur door middel van keurige belichting de aandacht van het publiek op de kleine dramatische gedeelten te concentreeren. Overigens is de opvoering een feest van licht en kleur. We noe men denglorieuzen intocht van Prins Willem in Tilburg, de hulde der gildebroeders, de allerkoddigste hu moreske «er is brand bij Jan van der Pas», waarbij een ouderwetsche brandspuit te pas komt, welke op de plaats des onheils verschijnt, als het vuur is uitgebrand, en verder de folkloristische dansen bij het bal-champêtre. Prachtige bereden paarden galoppeeren over het speel vlak, terwijl de rijke costumeering ring nog meer luister aanhetlicht- festijn bijzet. Indrukwekkend is de slotscène, wanneer het Tilburgsche volk een stillen en laatsten groet brengt aan den Koning, die den dood nabij is. Het Wilhelmus zwelt, de vaandels stijgen, het licht wordt sterker en als het hoogtepunt is bereikt, sterft het geheel weg in stilte en duister, nis. Daarmede eindigt het spel en de levensepisode van Koning Willem II in Tilburg. We zijn ervan overtuigd dat deze historische opvoering, welke wij bijzonder kunnen aanbevelen, ook in de vier reprises, welke nog vol gen, groote belangstelling zal trek ken. 12 -Jarig Pastoorsjubileum. Op zeer bescheiden, doch harte lijke wijze werd j.l. Zondag door de parochie hel 1272-jarig jubileum van Pastoor Goossens herdacht. De dag werd begonnen met een algemeene H. Communie van alle geloovigen,terwijl reeds vroeg in den morgen van huis tot huis ten teeken van leest de vlaggen wapperden. Pastoor Goossens droeg de Hoog mis op geassisteerd door kapelaan Vogels en Pater Gregorius M. C. Het Zangkoor voerde de vierstem. mige Mis uit van Cuypers onder leiding van den heer J. van Rooij, terwijl door Jo Verhoeven 't orgel werd bediend. In alle H. Missen werd gecollec teerd om te komen tot instelling van een studietonds voor een jonge, man uit Drunen om tot Priester te worden opgeleid. Oud-dorpsgenoot A. van Bladel. Heden herdenkt onze oud dorps, genoot A. van Bladel het feit dat hij voor 25 jaar werd benoemd als verpleger—portier van bet Maria— Paviljoen te Amsterdam. Kindsheid. Dinsdag werd het Kindsheidfeest gevierd. Onder leiding der Eerw. Zusters, Broeders en Zelatrices woonden de leden de H. Kindsheid, mis bij om 9 uur, terwijl zij den na middag doorbrachten in de Congre gatie-zalen met spel enz. en daarbij gul werden getracteerd. 1896 Onze stadgenoote, de 16-jarige mej. C. du Pont slaagde voor het diploma Fransche Handelscorre spondentie. Het verbouwen van de militaire kazerne aan de Markt alhier, is opgedragen aan de aannemers gebrs. C. en Ih. du Pont, voor de som van f5850,—. Donderdagavond had in hotel Stal alhier, de aanbesteding plaats van het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. Beerens alhier. Architect de heer A. G. Renniers te Raamsdonksveer. Ingeschreven werd als volgt: Ch. v. d. Ploeg, Geertruidenberg f3333 Gebrs. du Pont, Geertruidenberg f3482 C. J. Kerstens, Raamsdonksveer f3490 Wed. A. J. du Pont, G'berg f3520 Broeken, te Made f3520 J. Broekhoven, Oosterhout f3624 Gebrs. v. Uijen, G'berg f3685 J. Bakx, Raamsdonksveer f3710 A. Roovers, Oosterhout f3710 A. van Alphen, G'berg f3715 de Graauw en Fitters, Waspik f3847 Heiligenberg, Teteringen f3895 M. Blom, Raamsdonksveer f3899 C. Krols, Geertruidenberg f3950 Onze oud-dorpsgenoot, de heer C. P. de Reus, die hier dezen zomer met verlof was, is bij terugkomst in Ned.- Indië benoemd tot schoolhoofd aan de H.C.S. te Siboga. In het Vereenigingslokaal had een bijeenkomst plaats der R.K. Mid denstanders. Aanwezig waren er pl.m. 30, alsook de II.E. Heer Deken en de Burgemeester. Spreker was de heer J. van Driel, directeur van het Bureau v. d. Mid denstandsbond, die bepleitte hel nut en den plicht van principieele vak- en standsorganisatie. Daarna ging men over tot de op richting van een afdeeling, waarvoor zich 20 leden hadden aangemeld. Tot voorloopig bestuur werden gekozen de heeren H. Crijns, J. van Laarhoven en J. Boom, resp. als voorzitter, secre taris en penningmeester. De eerstvol gende vergadering wordt gehouden begin September. Inlichtingen zijn te hekomen hij: Bureau R.K. Midden stand, Verwerstraat 40, 's-Bosch. De uitslag van het Bondsconcours van de scherpschuttersvereeniging De Langstraat, Zondag alhier gehouden, is als volgt: le prijs Baardwijk, 2e pr. Besoijen, 3e pr. Kaatsheuvel, 4e pr. Heusden, 5e pr. Herpt, Ge pr. Elshout en 7e pr. Vlijmen. De wedstrijd om de personeele prij zen kon door den regen geen door gang hebben: de prijzen werden daar om verloot. Zaterdag speelde Heusdensche Boys tegen de voetbalver. Woudri- chem aldaar en verloor met 30. Zondag speelde Juliana 2 tegen een veteranenclub alhier. De laatste ver loor met 72. 1936 De Zaterdag die nu gaat komen zal voor U een feestdag zijn, veel turners zullen samenstroomen op ons prachtig Raadhuisplein. De bazuinen zuilen schallen U ter eer heerscht vreugd alom defileeren zullen allen met banier en slaande trom. Gij, de Nestor dezer schare zult herdenken 't heugelijk feit dat gij nu ruim veertig jaren voor hun sport in 't harnas zijt. Veertig jaren leiding geven veertig jaren trouw Uw sport veertig jaren jong gebleven veertig jaren tijd te kort. Veertig jaren luid bevelen veertig jaren paedagoog veertig jaren hootdrol spelen veertig jaren 't hoofd omhoog. Hoeveel onzer jonge mannen danken energie en kracht aan wat gij hun ingespannen met Uw sport hebt bijgebracht. Al wat Waalwijk kan presteeren op athletiek en turngebied hebt gij moeten importeeren komt geheel op Uw crediet. Hoe vaak maakte je gewonden metterdaad geheel weer fit, en hoe vaak bereid gevonden als deskundig Jury-lid? 't Is te veel nier te verklaren wat gij deed voor Uwe sport mooier is 't straks te ervaren hoe gij steeds geëerd nog wordt. Moge U deez' huldiging schenken de schoonste dag nog ooit beleefd waaraan gij steeds vol trots zult denken zoolang er God U kracht voor geelt I Wil mij toch niet ijdel noemen als ik vraag op dezen dag of ik bij de vele bloemen 'n simpel roosje leggen mag. Niet van turners noch athletenj is dit roosje het symbool maar van ons die nooit vergeten wat gij deed voor hen op school. Voor Uw zorgen onverdroten spreekt dat roosje innig dank Namens al mijn klasgenooten Maar vooral van „d'herste bank" 1 H. VAN ENGELEN. DONDERDAG G AUGUSTUS 193G. HILVERSUM 1875 M. V. R. O. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. VRIJDAG 7 AUGUSTUS 193G. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. A. V. R. O. V. A. R. A. A. V. R. O. v- p- R- °- i- I j fï| V. A. R. A. HILVERSUM 301.5 M. O. K. R ■Vr:.yr^r .00 Nieuws van de Olympische Spelen. i,00 Het ensemble Jonny Kroon. ,00 -Morgenwijding. ,15 Gewijde muziek. .30 liet ensemble Jonny Kroon. ,00 Orgelconcert. ,00 Orgelconcert. ,00 Concert door I)e Minstreels. ,00 Voordracht: liet Hofje. ,30 Jetty Cantor en haar ensemble. ,00 Voor zieken en thuiszittenden. >30 Gramofoonmuzlek. 'J Hoorspel: Het Sabi-dlamantcnavontuur. 5,30 Laatste nieuws van de Olympische Spelen. 0,15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7,00 Nieuws van de Olympische Spelen. 8,00 Nieuwsberichten en Mededeelingen. 8,15 Het Residentie-orkest. 10,30 Het AVRO-dansorkest. 11,00 Nieuwsberichten. 11,10 Dansmuziek. 11,30 Greta Keller zingt. 11,-15 Orgelspel. 8,00 Gramofoonmuzlek. 8,15 Morgenconcert. 10.00 Johan de Heer zingt. 10,15 Morgendienst. 10.-15 Leger des Hellskwartlertje. 11,00 Graniofoonniuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Gramofoonmuzlek. 12,30 liet KRO-orkest. 1,00 Gramofoonmuzlek. 1,10 Het KRO-orkest. 1,30 Gramofoonmuzlek. 1,10 Het KRO-orkest. 2,00 Gramofoonmuzlek. 3,00 Zangrecital. -4,00 Bijbellezing. 5,00 Cursus handenarbeid. 5,30 Orgelbespeling. 6.45 C.N.V.-kwartiert Je. 7,00 Persberichten van het Néd. Chr. Persbur. 7,15 Gramofoonmuzlek. 7,45 lien kwartiertje radio-reportage. 8,00 Weer- en Nieuwsberichten. 8,1.» De Arnhemsche Orkestvereeniging. 9,10 Lezingllenry Deterding's schenking. 9,40 De Arnhemsche Orkestvereeniging. 10,35 N ieuwsberichten. 10,40 Gramofoonmuzlek. 8,00 Gramofoonmuzlek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Carel Rijken draagt voor. 10,35 Grnmofoonniuziek. 11,00 Carcl Rijken draagt voor. 11,20 Gramofoonmuzlek. 12,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2,00 Gramofoonmuzlek. 2,50 Folkert Kramer draagt voor. 3,15 Het AVRO-dansorkest. 4,00 Gramofoonmuzlek. 4,30 Orgelspel. 5,00 Voor dc kinderen. 5,30 De Nolenkrakers. 0.30 Gramofoonmuzlek. 6.45 Eddy Walls en zijn orkest. 7,30 Gramofoonmuzlek. 7,50 Nieuwsberichten A.N.P. 7,57 Herhaling van S.O.S.-herlcliten. 8,00 Nieuws van de Olympische Spelen. 9.00 Godsdienstoefening. 10,00 Lezing. 10,30 Gramofoonmuzlek. 10.40 Avondwijding. 11,00 Nieuwsberichten A.N.P. 11,05 Gramofoonmuzlek. Gramofoonmuzlek. Morgenconcert. Muziekuitzendlng voor fabrieken. Gramofoonmuzlek. Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen Het KRO-orkest. Gramofoonmuzlek. Het KRO-orkest. Orgelconcert. Gramofoonmuzlek. 1 Orgelconcert. T l De KRO-Boys. i I 8,00 8,15 10,00 10,30 11,30 12,15 1.00 1.20 2,00 2,25 2,35 3,00

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5