CORRESPONDENTIE. AGENDA'S. BINNENLAND. KANTONGERECHT. KERKNIEUWS. BUITENLAND. RECHTZAKEN" GEMENGD NIEUWS. Dc Olympische Speien. Sport ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. v! p. r. o. V. A. R. A. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 6 AUGUSTl S 1936. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 193G. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: Overweldigende belangstelling. Ongekend groot sche opzet en verbluffend goede organisatie. Verschillende wereld- en Olym pische records verbeterd. Uit stekende prestaties van de Hol- landsche Athleten. De opening. Zaterdagmiddag zijn de Spelen der Xlde Olympiade te Berlijn niet de bij protocol voorgeschreven plechtigheden, welke werden bijgewoond door de hoog ste autoriteiten der Duitsche Republiek en der sportorganisaties van dc heele wereld en in tegenwoordigheid van rond honderd duizend toeschouwers, in het nieuwe Olympische Stadion geopend. In den langen stoel van circa 4000 deelnemers, vertegenwoordigend 50 lan den die aan deze Olympiade deelnemen, sloeg de Nederlandsche ploeg een kranig figuur. Bij de eere-tribune brachten zij den groet door de petten af te nemen en het hoofd stram naar rechts te wenden, zulks in afwijking van enkele andere lan den o.a. Frankrijk dat den Olympischen groet bracht n.l. met gestrekte arm. Door de Duitschers werd deze Olympische groet echter voor den Duitschen groet aangezien en dc landen die hem brach ten kregen een speciale langdurige ovatie. Nadat de groepen deelnemers der ver schillende naties in onafzienba^en stoet voor de tribunes hadden gedefileerd, sprak dc Führer en Rijkskanselier Hitler de openingsformule uit. Hierna kwam de laatste looper der •estafette Olvmpia-Berlijn met de bran dende fakkel de arena binnen en werd het Olympisch vuur op den Marathonto- ren ontstoken. Tenslotte heeft de Duitsche athleet Ismayr namens alle deelnemers den Olvmpischen eed afgelegd. De eerste wedstrijden. Dc eerste dag van het Olympisch ath- letiektournooi heeft den 100.000 toeschou wers, die in de middaguren het Bcrlijn- sche Stadion bevolkten, prachtige sport geboden. De ochtend begon voor de Nederland sche deelnemers zeer gunstig. In de eer ste plaats hebben niet alleen onze drie 100 meter sprinters Osendarp, Berger en Van Bcvcren, zich voor de kwarteindstrij den kunnen plaatsen, zij hebben allen hun serie gewonnen, een resultaat dat Neder land nog nimmer behaald heeft op Olym pische wedstrijden. Opmerkelijk was het succes der sprin ters uit de Vereenigde Staten. Japan, Zuid-Afrika en Nederland. Al deze lan den zager drie deelnemers naar de vol gende ronde overgaan. In den midag hij de kwart-finales wis ten Osendarp en Van Beveren zich voor de halve eindstrijden te klasseeren, onge twijfeld een fraaie prestatie. Berger viel af; zijn loopen was gedeprimeerd na den eersten valschen start, dien hij veroor zaakte Maar er was een sprinter, die een klas se op zich zelf vormde en dat was dc Amerikaan Jesse Owens. Des morgens liep hij in zijn serie, schier zonder tegen stand, en zoo op 't gezicht zonder zich in te spannen de 100 meter in 10,3 seconden en evenaarde daarmee het wereld- en het Olvmpiscli record. En 's middags over trof hij zijn prestatie door in de tweede serie van de kwart-finale den afstand te loopen in den tijd van 10,2 sec. Het was fenomenaal! Het oude record stond op naam van Williams, Tolan, Metcalfe, Ber ger en Peacock, allen met een tijd van 10.3 sec. (Dit nieuwe wereld-record van 10.2 sec. is, naar later bekend werd, niet als zoo danig erkend, omdat hij bij het behalen van dit recordreen vrij sterken wind in den rug had). Tn het nummer Hoogspringen vlotte het minder goed met de Nederlandsche deelnemers. Zoowel Brasser als Carlier bleven beneden hun beste kunnen. Carlier kon het niet verder dan 1.80 M. brengen, doch hij heeft hopelijk veel ge leerd van zijn concurrenten. Brasser nam slechts deel aan dit nummer om eenige oefening te hebben voor hij aan zijn tien kamp begint. De 1.85 M. haalde hij nog na eenmaal afwerpen, doch op 1.00 M. strandde ook hij. Tn den tienkamp zal hij deze hoogte echter dienen te halen, om de plaats te bezetten, die van hem ver wacht wordt. Winnaar in het numer hoogspringen werd Johnson (Ver. Staten) met 2.03 M. (nieuw Olvmpisch record) 2. Al Britton (Ver. Staten) met 2 M. 3. Thurber (Ver. Staten) met 2 M. Een gedecideerde over winning dus voor de Amerikanen. Bij het speerwerpen dames voldeed dc Nederlandsche deelneemster mei. De Koek niet geheel aan de verwachtingen. Wel liet zij talrijke concurrenten achtei zich, doch de 40 meter grens haalde zü lang niet. Zij werd negende met een worp van 36.93 meter. Winnares werd de Duitsche mej. Flei scher met 45.18 meter (nieuw Olympisch record); 2. mej. Krüger (Duitschland) 43.29 M. en 3. mej. Kwasnieuwska (Polen) met41.80 M. Tn het nummer kogclstootcn. waarin geen Nederlanders uitkwamen, verwacht te men een overwinning van den Ameri- kaanschen reus Torrance, die wereldre cordhouder is met 17.40 M., doch diens prestatie viel geweldig tegen. Hij bracht het niet verder dan de vijfde plaats met een worp van 15.38 M. Eerste werd de Duitscher Wöllke met 16.20 M. (nieuw Olympisch record); 2. Baerlund (Finland) 16.12 M.; 3. Stöch (Duitschland) 15.56 M. Een der fraaiste en spannendste num mers van Zondag was dc 10.000 meter- loep, die tenslotte op een zeer eenzijdige overwinning der Finnen is uitgeloopen, die alle 3 de bovenste plaatsen bezetten en alleen dc Japanner Murakosos heeft het deze geboren afstandloopcrs nog een beetje lastig gemaakt. Deze Japanner liep 6 van de 10 K.M. aan den kop, tot de Finnen hem gingen passeeren. Ook daar na wist hij nog eenmaal de leiding te nemen, doch tegen het prachtige team work der Finnen kan hij het alleen niet bolwerken. Het resultaat was 1. Salminen (Finland) 30 min. 15.4 sec.; 2. Askola (Finland) 30 min. 15.6 sec.; 3. Tsso Hollo (Finland) 30 min. 20,2 sec.; 4. Murakose (Japan) 30 min. 25 sec. Evenals voor de Amerikanen in het nummer hoogspringen, ging thans aan alle 3 de masten een Finschc vlag om hoog. Niet alleen in het groote Stadion zijn Zondagmorgen de eerste Nederlandsche Olympische deelnemers in liet strijdperk getreden, de drie Nederlandsche vijf- kampers, It. J. P. F. van der Horst, lt. jhr. A. van Geen en It. J.Serré, namen dien morgen deel aan het eerste onderdeel van den modernen vijfkamp: de tereinrit over 5000 meter met 20 hindernissen, welke gehouden werd op 't militair oefenter rein bij Dobcritz, even voorbij het Olym pisch dorp. Er waren 46 deelnemers ingeschreven, die allen aan den start verschenen. De afstand moest worden afgelegd binnen 11 minuten 6.66 sec. en de hindernissen waren niet hooger dan 1.10 M. Zooals bekend ontvingen de deelnemers 100 punten, waarvan dan gedurende den rit eventucele strafpunten werden afgetrok ken, zoodat 100 punten het maximaal be reikbare aantal is. Lt. Van Geen startte als derde en zijn verrichting was uitmuntend, want met 0 fouten en een tijd van 9 min. 34,8 sec. bleef hij niet alleen ver beneden dien van zijn voorgangers, maar ook de eerst volgende ruiters konden niet aan zijn prestatie tippen. Lt. Serré als nummer 20 startend, reed eveneens een foutloos parcours en zijn tijd van 10 min. 14.6 sec. is eveneens zeer goed. Lt. Van de Horst ten slotte deed den rit eveneens totaal zonder fouten in een tijd van 11 min. 5,3 sec. De tweede dag. De tweede dag der elfde Olympische Spelen is voor de Nederlandsche kolonie le Berlijn een hoogtepunt geworden. In het meest omstreden nummer der athle- liekwedstrijden, de 100 meter sprint, is Osendarp als derde geëindigd achter de Amerikanen Owens en Metcalfe. Niemand heeft van Osendarp verlangd dat hij dit nummer zou winnen, maar al len hoopten voor hem een plaatsje in de finale, daarmede was men voorloopig tevreden. Maar de kranige Hagenaar heeft de tanden extra op elkaar gezet geen drie Amerikanen op de eerste plaatsen, was zijn parool en hij sloeg Wykoff op over tuigende wijze. Nederland heeft een Olympischen me daille behaald, weliswaar een bronzen, maar een die, in het kader van deze sprintersélite gezien eigenlijk van goud is. Osendarp heeft er voor gezorgd als eerste maar wij hopen niet als laatste dat onze vlag aan een der drie Olym pische masten kwam. V. Beveren werd in zijn serie in de halve finale 4e achter Owens, Wykoff en Strandberg. Hij liep een prachtige race en liet befaamde sprinters als Haenni en Pennington achter zich. Al heeft hij dan ook de finale niet kunnen bereiken, hij mag op een uitstekende prestatie terug zien. Osendarp werd in zijn serie tweede met slechts 0,1 sec. verschil achter den befaamden Metcalfe en kwam dus in de finale. Tn de finale starten van de binnen- naar dc buitenbaan in deze volgorde: Owens (V. S.), Strandberg (Zweden), Borehmever (Duitschland), Osendarp (Ne derland).' Wykoff (V. S.), Metcalfe (V. S.) Voor dit zoo belangrijke nummer heerscht in het anders zoo roezemoezige stadion doodsche stille. Do loopcrs maken zich gereed. Starier Miller geeft het sein. Een prachtige start, maar dadelijk ne men de drie Amerikanen de leiding. Owens en Metcalfe nemen een kleinen voorsprong, te wijl Osendarp op ongeveer anderhalve meter achter Wykoff zit. Zoo blijft het tot ongeveer 50 meter, wanneer wij Osendarp plotseling zien inloopen. On 20 meter voor de finish liggen heiden gelijk, met onverzetelijkcn wil gooit onze landgenoot zich dan naar voren; hij ligt op 10 meter voor de finish een halven meter voor en weet deze te behouden Osendarp is derde achter Owens en Met calfe. Hoewel dc uitslag niet direct bekend gemaakt werd, zag toch een ieder, dat Osendarp derde was geworden. Hij zelf sprong een meter in de lucht, de landge- nootcn op de deelnemerstribune zwaai den met hun petjes. Lotsy, Quarles van T'fford en Wagoner, die op een andere tribune waren gezeten, juichten enthou siast over liet welverdiende succes van den Hagenaar. Toen kwam na een kwartier de „Céré monie protocolaire". Owens, Metcalfe en Osendarp gingen naar het kleine podium voor de eeretribune, Owens midden in, geflankeerd door Metcalfe en Osendarp en terwijl de speaker den uitslag hekend maakte en allen zich verhieven voor het Amerikaansche volkslied, ging aan den kleinen mast ook het rood-wit-blauw om- hoog, lot groot enthousiasme van het pu bliek. dat den Europeeschcn prijswin naar in dit zoo belangrijke nummer har telijk toejuichte. Het volledige resultaat was: 1. Owens (V. S.) 10.3 sec. 2. Metcalfe (V. S.) 10.4 sec. 3. Osendarp (Nederland) 10.5 see. 4. Wykoff (V. S.), 5. Borehmever (Duitschl.). 6. Strandberg (Zweden). In de 100 Meter Dames, stratten ook 2 Nederlandsche deelneemsters n.l. mej. Koning en mej. de Vries. Onze dames blo- ken niet bijster in vorm te zijn. Beiden werden in hun serie derde en hebben zich dus niet in de halve eindstrijden kunnen plaatsen. Hun tijden, resp. 12,9 en 13 sec. bewe zen wel dat het niet snel gegaan was. De favoriete in dit nummer Helen Ste phens (Ver. Staten) toonde zich gedeci deerd de sterkste en liep haar e'crste serie in 11,4 sec., een nieuw wereld- en Olym pisch record. Wat Owens bij de heeren is op de 100 M. is deze Amerikaansche bij de dames. Vanwege de sterke wind in den rug zal vermoedelijk dit nieuwe record wel r.iel officieel erkend worden. Van de eindoverwinning kan zij echter welhaast zeker zijn. Vermeldenswaard is de zege van Hein hij het Kogclslingeren. Het gaf een derde gouden medaille voor de Duitschers. In het nummer gewichtheffen half- zwaargewicht is de Fransche gewichthef- fer Louis Olympisch kampioen van 1932 halfzwaargewicht, er wederom in ge slaagd beslag te leggen op de gouden medaille. Hij noteerde 372.5 K.G. (druk ken 110 K.G., trekken 117.5 K.G., stooten 145 K.G.). De wedstrijden in het degenschermen ais onderdeel van de modene vijfkamp die gistermiddag werden gehouden moesten 's avonds worden voortgezet. De Hollanders die aanvankelijk goed begon nen waren, vielen misschien iets tegen Vooral Luit. van Geen was na een zeer goed begin, niet buitengewoon sterk in den loop van den dag, zoodat zijn totale prestatie onder zijn normale kunnen blijft. De uitslag luidt: 1. Lemp (Duitschland), 2. Weber (Ver Staten), 3. Ecuyer de le Court (België) 4. Handrick (Duitschland), 6. Scheere (België), 20. Van Geen (Nederland), 25 van der Horst (Nederland), 34. Serre (Nederland). Na de eerste twee onderdeelen van den modernen vijfkamp heeft de Duitscher Handrick de leiding met 6V2 punt voor Ecuyer de le Court (België) met 71/2 punt en Thofelt (Zweden) 14 punten. Voor het polotournooi hadden de sterk ste landen voor de eerste ontmoeting te gen elkaar geloot, n.l. Engeland en Mexi co, een weinig gelukige omstandigheid dus. De Engelschen wonnen de match met 1311. Er waren 10.000 toeschou wers aanwezig. De derde dag. Van Beveren en Osendarp hebben van daag ook op de 200 meter bewezen, dat zij tot de klasse der groote sprinters be- hooren. Nadat zij beiden hun series ge wonnen hadden, slaagden zij er ook bei den in, zich voor de demi-finales te kwa- lificeeren: Van Beveren door een fraaie overwinning in zijn kwart-finale in 21,7 sec., en Osendarp door een uitstekende tweede plaats in 21,3 sec. tweede met nauwelijks waarneembaar verschil! achter den snellen Amerikaanschen neger Robinson. Dat waren de feiten, die groote vreug de wekten in het Nederlandsche Olyym- pische kamp, dat overigens ook een te leurstelling kreeg: het gelijke spel (22) van de Nederlandsche hockey-ploeg tegen België. De Nederlanders gingen de twee de helft in met een 21 voorsprong, doch zij mochten ten slotte blij zijn, dat de Belgen in die helft niet meer dan één doelpunt konden scoren. De Nederlandsche discuswerpsters mej. Niessink en mej. Koopmans zijn beiden 11 dc voorronde uitgeschakeld; mej. Nies sink bracht het tot 35.21 M., mej. Koop- mans tot 33.54 M. Onze schermster mej. Van der Klauw bracht het tot de halve finale, doch den eindstrijd kon zij niet bereiken. Van de Nederlandsche zeilers, die van daag hun eerste races zeilde, bereikte Kagchclland nog het beste resultaat: hij werd 4e in de eerste reeks in de Olyni- pia-jollenklasse. Bij de zesmeters eindigde mr. Carp met de „De Ruyter" op de laat ste plaats. Bob Maas had pech: hij werd in de eerste race van de startklasse door het breken van den mast van de „Berm" uitgeschakeld. De Nederlandsche deelnemers aan den modernen vijfkamp van Geen en v. d. Horst staan na drie onderdeelen (terrein- rit, degcnschermen en schieten) resp. op de 13e en 17e plaats van de ranglijst. Klasema kon hij het verspringen de 7-15 meter niet halen en >verd dus niet in de halve finale geplaaist. Van de verdere uitslagen is verder nog van belang de record-verbetering van Jesse Owens op de 200 M. die hij in zijn series reeds in 21.1 sec. liep. Voorts verbeterde deze zelfde negcr- athleet hel Olympisch- en v ereldrecord verspringen, dat hij op niet minder dan 8.06 M. bracht. De Duitsche Gisela Maycrmever wierp het record discuswerpen omver met een worp van 47,63 M. Op de 800 M., dat steeds een nummer was waarin de Engelsche superieur wa ren, hadden zij ditmaal geen schijn van kans. Olympisch kampioen werd Wood ruff (Ver. Staten) in 1 min. 52.9 sec. De finale 100 M. Dames werd gewon nen door Helen Stephen (Ver. Staten) in 11.5 sec., terwijl ook de 400 M. horden een overwinning werd voor de Ver. Sta. ten. daar Hardin in 52.4 sec. Olympisch kampioen werd. Do Amerikanen smaken dus nog al eens het genoegen hun „stars-and-stripes" aan den middélsten mast omhoog te zien paan. Hedenmiddag komen de beide Ne derlandsche sprinters uit in de demi-fi nales. Van Beveren is ingedeeld in een serie met Grimbeek (Zuid-Afrika), Nec- kermann (Duitschland), Orr (Canada), Packard (Amerika) en Robinson (Ameri ka). Osendarp's tegenstanders zijn Owens (Amerika). Hannie (Zwitserland), Hum- her (Canada), Mcphce (Candada) en Theu- nissen (Zuid-Afrika). Koningspoule P. Maas. A.s. Vrijdag van 77Va uur n.m. in- korven van jonge duiven voor wedvlucht vanuit Quicvrain (170 k.m.). PAARDENSPORT. Uitvoerig verslag van 't Ruiter feest der R.K. Rijvereeniging »Rijdt met beleid« te Waspik in't volgend nummer. Red. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. DonderdagB uur repetitie Ge mengd Koor Oefening en Vermaak. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Quievrain. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «Nachten in Chinatown«. Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, »De moord in de trein«. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel uOefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zomercompetitie D.V.N.H. Uitslagen Zondag 2 Aug. Eerste klasse: Haarsteeg 1Sporters 1 Vlijm. Boys 2—SDO 1 Tweede klasse: Sporters 2Haarsteeg 2 SDO 2—Vlijm. Boys 3 DRUNEN. Goed spel van Sporters. Sporters speelde met één invaller een prachtmatch in Haarsteeg en won daar met schiterende cijfers 72. De Sporters opstelling voldeed goed, al wilde het voor de rust niet best vlotten. Haarsteeg neemt de leiding met 10, die Sporters gelijk maken tot 1—1, waarmede rust ingaat. Na de rust zijn Sporters op hun best en scoren zij zes maal tegen éénmaal vart Haarsteeg, 't Einde komt met een mooie 72 zege voor Sporters 1. Sporters 2 hielden zich ook hoog en wonnen voor de tweede maal van Haar steeg 2 in een mooie match. Voor rust scoorden Sporters twee maal en na rust nog één maal. Ook deze Sporters zetten hun beste beentje voor. V.J.C.-tournooi. V.J.C. wan na een harde strijd van Herpt met 10. Rust ging in met 10 voor V.J.C.terwijl Herpt onvolledig was opgekomen. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. Zondag speelde de R.K.V.V. Be Ready alhier haar derde wedstrijd voor het Nederlaag-Tournooi en wel tegen SNP 1 uit Geertruidenberg. Na een spannende en sportieve strijd is het Be Ready ge lukt met 75 de overwinning te behalen. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Waalwijksche Concoursbond. DRUNEN. Postduivenver. „De Postduif. Uitslag wedvlucht vanuit Mons (160 k.m.) 1, 5, 17, 13 P. Maas; 2, 3, 15 Gebr. van Rav'enstijn; 4, 6, 9 v. d. Hoven-v. Huiten; 8, 10, 11 v. Domelen-Veltman; 12 Viveen- v. Ravenstijn. WIJZIGING DER GRONDWET. Thans heelt üe ïegeeiing hij cie Staten-Generaal een aantal wets ontwerpen tot het in overweging nemen van verschillende voorstellen tot wijziging van de Grondwet in gediend. Deze voorstellen, ieder in een af zonderlijk wetsontwerp vervat,strek ken respectievelijk tot: wijziging en aanvulling van de bepalingen betreffende het inkomen van de Kroon wijziging en aanvulling van de bepalingen betreffende de schade loosstelling en het pensioen van de leden van de Tweede Kamer; het openen van de mogelijkheid, ministers te benoemen, niet belast met de leiding van een ministerieel departement aanvulling van de bepalingen be treffende het kiesrecht (evenredige vertegenwoordiging binnen door de wet te stellen grenzen); het openen van de mogelijkheid, leden van vertegen woordigendelicha- men, die een streven tot uitdrukking brengen, gericht op verandering van de bestaande rechtsorde met toepas sing of bevordering van onwettige middelen, van hun lidmaatschap vervallen te verklaren het openen van de mogelijkheid, openbare lichamen voor beroep en bedrijf in te stellen verandering van eenige andere artikelen in de Grondwet strekkende tot wijziging en aanvulling van de bepalingen van overgangsrecht. De grondwettelijke bepalingen in zake de drukpers wenscht de regee ring ongewijzigd te laten. DEN BOSCH. Uitspraken S. v. W. Vlijmen, arbeidswet, vrij spraak. J. K. Waalwijk, invalidi teitswet, 5 of 5 d.h. K. B. Sprang Capelle, gespan onbeheerd, 3 boet of 3 d. h. C. v. d. Ad Waalwijk loopen over weiland, berisping. f A. de L. Waalwijk, idem, 3 boete c 3 d.h. N. F. B., Drunen, verbliu dend licht 3 boete of 3 d.h. J. F P. D. Kaatsheuvel, dronken op rijwit 15 boete of 15 d.h. F: 'H'. M. Drunen. niet behoorlijk uitwijken boete of 2 d.h. P. J. K. Waalwijl auto onbeheerd, 3 boete of 3 d.h. 4 J. E. Sprang-Capelle, geen richtin aangeven, berisping. A. L. K., Looij op-Zand. te zware lading 3 boete c 3 d.h. Aa. M. v. B., Haarsteeg, rij wiel zonder licht 1 boete of 1 d.h. 4 A. J. M. v. M.. Dussen, J. C. H.. DuJ sen en D. v. d. M. Sprang, met drieë rijden, 1 boete of 1 d.h. C. J. V., Waalwijk, los rijden, 2 boete o 2 d.h. A. V. Kaatsheuvel, rijwiel oij beheerd, 2 boete of 2 d.h. F. W J. M. Waalwijk, idem, 1 boete of d.h. J. B. Kaatsheuvel, rijwiel onbc heerd, 2 boete of 2 d.h. R. C. I de R. Waalwijk, idem, 2 boete of| d.h. J. F. v. M., A. L., J. K. en H. v. H., allen Dussen, waterleiding verordening, 10 boete of 10 d.h. H. J. de F. Waalwijk, zich in portie ophouden 1 of 1 d.h. Wi M. 1] ML, Waalwijk, idem 1 boete of 1 dj G. A. de P. Waalwijk, rijden ov« voetpad, 3 boete of 3 d.h. T. v. Meeuwen, visscherijwet 6 boete c 6 d.h. H. J. K., Genderen, rijwii onbekeerd 2 boete of 2 d.h. BENOEMINGEN: - Zijne Hoogw. Exc. Mgr. A. F. Dij pen heeft o.m. benoemd tot Kapelaa te Geertruidcnberg den Eerw. Hei P. A. van der Velden; tot Kapelaan Kaatsheuvel (St. Jozef) de Weleer Heer E. Rietra; tot Kapelaan te Kaa heuvel (IJ. Joannes) den Weleer Heer J. A. van de W*el; tot Kapela te Volkel den Weleerw. Heer - J. G. van Houlert; tot kapelaan te Wasp den Eerw. Heer K. M. I. Brans; Kapelaan te Kaatsheuvel (H. Joanne den Weleerw. Heer A. F. L. van d Brekel. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 4 Augustus. T veemarkt waren heden aangevoe 2966 dieren, w.o. 217 paarden, 61 ve lens, 931 magere runderen, 673 ve runderen. 238 vette kalveren, 399 nuc tere kalveren, 313 graskalveren, 1 schapen of lammeren, 9 varkens en bokken of geiten. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. Volgens berichten afkomstig van de zijde der opstandelingen, wordt de ring, door de troepen van gene raal Mola om Madrid getrokken, steeds nauwer. Generaal Mola zou tien kilometer in de richting van Madrid zijn opgerukt. Volgens berichten van de radio stations Sevilla en Tetoean hebben de aanhangers van Generaal Franco op alle fronten vorderingen gemaakt. De nationale troepen zouden reeds vlak voor Malaga staan. Generaal Mola heeft in eeninter- vieuw verklaard dat het hoofddoel van den strijd de inneming van Madrid is, tot welk doel men lang zaam, maar zeker nadert. Eenmaal in Madrid, zal een militair directorium, uit 5 generaals bestaande, de teugels van 't bewind in handen nemen. De eerste taak van deze regeering zal de zuivering van het staatsorganisme van alle vergiftige elementen zijn. Leger, marine en luchtmacht zullen met alle energie en in overeenstemming met de eischen des tijds gemoder niseerd en uitgerust worden. De roofmoord te Hassum. Het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft Maandagmorgen arrest gewezen in de strafzaak tegen M. V. 30 jaar en boekhouder te Gennep, die door de rechtbank wegens moord was veroordeeld tot *20 jaar gevangenisstraf, omdat hij in den nacht van 17 op 18 Mei 1935 te Hassum in Duitschland den posl- kantoorhouder H. Janssen met voorbedachten rade door hamer slagen van het leven heeft beroofd en daarna een bedrag van ongeveer 4000 mark heeft ontvreemd. De advocaatgeneraal had wegens moord levenslang geëischt. Het gerechtshof heeft het vonnis van de rechtbank op formeele gronden vernietigd en verdachte wegens doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis veroordeeld. EEN OPLICHTER TE DEN BOSC Een dezer dagen liet zich in e hotel te 's Hertogenbosch een h inschrijven, die een buitenmo officiersuniform droeg. De man h een wijze van optreden, die v trouwen inboezemde. Op een via of zijn bagage moest afgehaald w den. antwoordde hij dat hij n wtst met welken trein deze komen. Met een garagehoui maakte hij, omdat hij voor zi dienstreizen een auto noodig h met een nieuwen auto proefrit en liet een radiotoestel inbouw De wagen moest den volgenden c aan het hotel afgeleverd word Na den nacht in het bewuste ho te hebben doorgebracht, belde hi den loop van den volgenden cl uit een ander hotel den hotellier en vroeg of deze hem wat g( wilde laten brengen, ^Jaar hij z bagage moest halen en geen g< op zak had. Dit bevond zich in zijn kamer het hotel en hij had geen tijd het te halen. De hotelier kon niet bij komen, daar het zich een kistje bevond op zijn kam waarvan bij den sleutel bij z droeg. De hotelier liet hem on veer f50,— brengen. De zj officier keerde daarna echter r terug en bij onderzoek bleek, er in het kistje geen geld zat dat er geen luitenant bfstönd den naam, dien de man had op geven. OVERREDEN EN GEDOOD In de Westfrankenlaiidscbé sti nabij de Rembrandtlaan'te Scbiec is het 5-jarig jongetje P. Zand uit de Jacob van Lennepsti het spelen onverwachts derj overgestoken. Het kind ifl tegen een paard en wagenjr<£n groentenhandelaar Abma' a.'» loopen. De koetsier, die het plotseling voor zich zag, hield paard in, maar kon niet vo komen, dat de wagen doorr waardoor een der wielen 'tkna over de borstkas ging. De spo ter plaatse zijnde geneesheer het kind naar het gemeentezie huis vervoeren, waar bet bij komst bleek te zijn overleden. Zaterdagavond is op't Stati plein te Apeldoorn de 20-ja kruier A. K. door een autobus den plaatselijken dienst overr en op slag gedood. De politie het lijk in beslag genomen en het lijkenhuisje bij het alge liekenhuis laten overbrengen. do 3,30 GramofoonniUïIek. 5.15 Het KRO-orkest. 0.00 Land- en tuinbouwcauserie. 0.20 Gramofoonmuziek. 0.:t0 Dc KRO-Boys. 7,15 De KRO-luchtUjn. 7,35 Gramofoonmuziek. 7,46 Musica Catliolica. 8,00 Nieuwsberichten. 8,10 Ue KRO-Mclodlsten. 8,10 Gramofoonmuziek. 8,50 Ue KRO-Mclodisten. 0,20 Johann Strauss-Festival. 10,50 Nieuwsberichten. 10.55 Gramofoonmuziek. 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 12,00 Gramofoonmuziek. 2,45 Orvltropia. 2,40 Gramofoonmuziek. 4.00 Dc Flierefluiters. 5,00 Gramofoonmuziek. 5,40 Letterkundig overzicht. 0,00 Orgelspel. 6.30 De Notenkrakers. 7,12 CaTcl Rijken draagt voor. 7,20 Gramofoonmuziek. 8,00 Herhaling van S.O.S.-bejichten. 8,02 Nieuwsberichten A.N.l'. 8,15 Gramofoonmuziek. 9,00 Eddy Walls en zün orkest. 9,45 Wij vragen uw aandacht voor,. 9,50 Louis Davids zingt. 10,00 Nieuwsberichten A.N.l'. 10.05 Muzieknummers op verzoek. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,15 Orgelspel. 11,45 Gramofoonmuziek. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,15 Morgenconcert. 19,00 Muziekuitzending voor fabrieken. 10,20 Gramofoonmuziek. 11,20 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Cinema-orgelconcert. 12,20 De KRO-Melodisten. I,00 Gramofoonmuziek. I,20 Het KRO-orkest. 2,00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd. 2,20 Gramofoonmuziek. 2,00 Kinderuurtje. 4,00 Kinderoperette: Eén dag Kallef. 5,25 Gramofoonmuziek. 5.20 Esperantonieuws. 5.45 Het KRO-orkest. 0.20 Journalistiek weekoverzicht. (1.45 Marek Weber orkest. 7,15 Hedendaagschc kerkelijke kunst crisis. 7,25 Actueele aetherflitsen. 8,00 Nieuwsberichten en Mededeelingen. 8,10 Lichtbakens. 8.25 Salzburger Fcstspiele. Relais met Radio Wien. 10.45 Nieuwsberichten. 10,50 Gramofoonmuziek. W'ijzieinc in programma voorbehouden. 8,00 Keulen. 11,20 Radio Parijs. 11,35 Droitwich. 2.20 Regional programma. 5.05 Droitwich. 0.20 Diversen. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. B. Operamuziek. A 2290 Roscnknvalier. Orkest. A 3523 Aida. Tenor en orkest. Der Troubadour. id. A 3199 Cavnlcria Rusticana. Sopraan en Ork. A 3198 Wilhelm Teil. Orkest. A 3419 Zaubcrflole. Koor en Orkest. Die cntfuhring aus dèm Serail. id. A 3418 Rigoletto. Orkest. Ein Maskenball. id, A 2355 Aida. id. A 3453 Maurer Und Schlosser. id. 8,20 Droitwich. 9,05 Regional programma. 10.25 Droitwich. 8,00 Keulen. II,20 Radio Parijs. 12.20 Droitwich. 0.20 Diversen. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van liet R. 1). R. Vroolijke Avond. A 3515 Aranjucz. Banjo Orkest. Ivelar Hela Perlen.id. A 3210 Die lustlgen fuhrlcut. Jodelen en guitaar. Kuckkunck Jod'ler. ld. A 2339 Gruss aus Schliersee. Oberbayern. Tiroler Holzhackerbaum. ld. A 3456 Een ouderwctsche feestdag. Strijkork. A .3371 Eine lustigen Seefahrt. Koor en Accordeon. Links da liegt der Ozean. id. A 3420 Mnrsch Internationale. Orkest. Groot Rotterdam. ld. A 3150 Straatliedergnpotpourri. Zang en Accordeon. A 3440 Setliner kreuz polka. Koor en orkest. Amboss PI oka. id. A 3434 Op Marsch. Orkest. 9.20 Droitwich. 9.50 Keulen. 10.20 Droitwich. 8,00 Keulen. II,20 Radio Parijs. 12,20 Keulen. 1,20 Droitwich. 0.20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het 11. D. II. Huitenlandsch Cabaret. A 3380 Wo 1st der Mann. Mariene Dietrich. Wnruin hast du mir Web getan. Tatjnna Birkigt. A 3201 Ausgerechtnet du. Greta Keller. Zwischen heute und morgen. id. A 3370 Mon bel Amigo. Charlotte Dauvia. Dans ses bras. ld. A 3107 Heebie Jeebie. Boswoll Sisters. Shine on harvest Moon. id. A 3100 Tiger Rag. Mills Brothers. Some of these days. id. A 3378 Licbestraume. Lys Gauiy met Orkest. In der Hnfenschcnkc. id. A 3433 Liebesfeier. Julius Pntzak. Sechsc, Slebe Oder Acht. id. A 3451 Bye-Bye. Herltza met orkest. Revenez. id. A 2281 Christcls Lied. Lilian Harvey. Ileurigcn Lied. Willy Frltsch. 8,20 Droitwich. 10.50 Regional programma. 2—7 5—2 3—0 5—4 De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 2 Augustus een wedvlucht vanuit Mons. Alstaud 157 K.M. In concours 322 duiven. Eerste dull' 12 uur ..'J min. -10 sec.; laatste duif 1.15.10 uur. De prijzen werden behaald als volgt: 1'. 1.. Pullens 1, 77, 105, 100; J. v. Bokhoven 2; A. van Hilst 3, 41, -18, 97; W. van Bokhoven 4, 75; J. Leijtens 5, 12, 18, 19, 20, 43; M. Leijtens ti, 28, 33, 00; A. van Riel 7; S. Sleenhofl' 8, 47, 50; P. van Heivoort 9, 85, 88, 93; J. Aicssie 10, 108; Th. de Ronde 11, 14, 15, 24, 52, 53; C. Hamers 13; 1). van den Boomgaard 10, 26, 59; Th. Duiven- kam 17, 70, 95; G. van Huiten 21, 37, 50, 03, 83; C. Witlox 22, 23, 25, 54, 58, 65, 84; J. Kipping 27, 30, 81; A. Verhoeven 29; A. van Eijck 30, 31, 72; J. Verhagen 32, 71; G. van der Kolk 34, 42, 73, 74; A. Stam 35, 64, 86; A. de Peffer 38, 70, 94, 101; II. v. d. Pennen 39, 16; P. Schoemans -10, 00, 99; L. Leijtens 44; A. Hensen 45, 51; A. Stok- wielder 19, 107; C. Verhuist 55, 08, 09, 78; K. Broumels 57, 89, 91, 102; M. Vrijhoeven 01, 02, 87; J. van Veldhoven 07; J. de Wit 79, 82, 100; H. Knippels 80; J. v. d. Hoven 90, 103; L. v. Gel der 92; Sjef Schoemans 90; Th. v d. Geld 98; A. van Eetcn 104. le overduif J. Kipping. Uitslag wedvlucht Dax: A. van Hilst 1; J. van Dongen K 2; A. Stok- wicldcr 3, 4; P. v. d. Velden K 5; C. Witlox 0. le overduif K. Broumels.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6