Harmonie „St. Crispijn" lit.fN DE PIJP 7 Nieuws uil de Langstraat en Omgeving GENIET VAN UW VACANTIE MET DOUWE EGBERTS DRUNEN Thans is verschenen het uitvoerige programma-boekje van het groote mu- ziek-concours ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der harmonie ,,St. Crispijn", op 14, 15, 16 en 17 Augus tus a.s. Het feit dat dit officieele program ma van niet minder dan 64 bladzijden, verschijnt veertien dagen voor den aanvang der feestelijkheden, is o.m. een duidelijk bewijs van de prima regeling van dit a.s. concours. Zoover wij uit een en ander kunnen nagaan, is de voorbereiding in handen van den heer C. P. Didden op de goe de plaats. Nog zelden heeft onze gemeente een dergelijk Muziek-concours gehad en daarom zal het groote belangstelling trekken, temeer waar zulke uitstekende gezelschappen aan de wedstrijden zul len deelnemen. Voeg daarbij de omvangrijke ker- raesse d' été, de prachtige avond-con certen, het schitterend vuurwerk en iedereen zal met ons instemmen dat ons een paar mooie, genotvolle dagen te wachten staan, onze gemeente, de har monie St. Crispijn en haar ijverig feest comité waardig. Laten we nu een en ander ontleenen aan het uitgebreide en smaakvolle programmaboekje, dat een reclame op zichzelf is, een reclame die ook flink en royaal is aangepakt en hare uitwer king niet zal missen. De heer C. P. Didden, algemeen- secretaris, schreef het voorwoord, waarin hij vooreerst met groote piëteit enkele woorden wijdt ter nagedachte nis van een drietal overleden leden van de Harmonie, namelijk de heeren J. Schalken, F. Bataille en Jos. Kort hout, en dan als volgt verder gaat: In het voorwoord van den feest gids, uitgegeven ter gelegenheid van het festival dat bij het 12^-jarig be staan werd georganiseerd, schetsten wij hoe een vijftal muzikanten, nadat de beide vroeger bestaande Harmoniën waren opgeheven, het initiatief nam tot oprichting van een nieuwe Harmonie in ons Bondsgebouw en hoe hun po gingen op 30 Augustus 1911 met het gewenschte resultaat bekroond werden. In de oprichtingsvergadering werd het volgende bestuur gekozen: J. Bijl hout, Voorzitter; C. P. Didden, Secre taris; Bergmans, Bibliothecaris; J. Maaijwee en P. Smolders, Commissa rissen. Reeds op 1 October 1911 werd als voorzitter gekozen N. v. Gorcum, die ruim 20 jaren deze functie vervul de. Deze werd opgevolgd door onzen tegenwoordigen Voorzitter, F. Passier. De eerste ledenlijst vermeldde de vol gende namen: N. v. Gorcum, J. Bergmans, J. Schal ken. G. P. Didden, W. v. d. Lee, P. De bekroningen welke achtereenvol gens te Princenhage, Wychen en Schiedam werden behaald wakkerden den moed om verder te gaan telkens opnieuw aan. Reeds kort na de viering van het 12j/2-jarig bestaan, in Augustus 1924, werd weer opnieuw aan een concours deelgenomen en wel te 's-Gravenhage, waar met succes een eerste prijs werd behaald in de 3e afdeeling. De datum van 23 Mei' 1926, waarop we deelnamen aan het concours te Gra ve, bracht ons haast ongelooflijke suc cessen. Behalve de eerste prijzen in marsch- en concertwedstrijd, werd een eere-prijs verkregen voor het hoogste aantal punten van het geheele concours, een eere-prijs voor het hoogste aantal punten van de deelnemende Harmonie- corpsen, een voor het hoogste aantal punten in den marschwedstrijd, een voor de meest muzikale opvatting in den marschwedstrijd en een Direc- teursprijs voor het hoogste aantal pun ten muzikale opvatting in den concert wedstrijd. Op 20 Mei 1929 wer dte Oosterbeek een 2e prijs behaald in de le afdeeling concertwedstrijd en een le prijs in de le afdeeling marschwedstrijd, bene vens een eereprijs voor 't hoogste aan tal punten over den geheelen marsch wedstrijd. Al hadden we de eerste maal dat we in de le afdeeling concertwedstrijd uitkwamen, nog niet op den hoogsten prijs beslag kunnen leggen, dit benam ons den moed niet en op 16 Mei 1932 gingen wij wederom opnieuw ons ge luk beproeven op het concours van het Koninklijk Zeister Muziekgezelschap te Zeist. En waarlijk niet tevergeefs. We wisten daar op onzen eersten lau werkrans als len prijs in den concert wedstrijd beslag te leggen en behaalden bovendien nog een eere-prijs voor op een na het hoogste aantal punten van 't geheele concours. Met deze bekroning werd ons den plicht opgelegd, in 't vervolg in een hoogere afdeeling en wel in de afdee ling Uitmuntendheid uit te komen en dat dit ondanks den ijver en ambitie der leden, ondanks het ijverig studee- ren, niet altijd meevalt, bewees ons wel de deelname aan het concours te Loon- op-Zand, op 10 Juni 1934, waar wij in deze afdeeling geen prijs konden beha len. Dit zal ons echter niet weerhouden om met denzelfden ijver op den inge slagen weg te blijven doorgaan om ook eenmaal in deze afdeeling de hoogste bekroning te mogen behalen. Tegenslagen werden ons geenszins bespaard, doch werden ook steeds overwonnen, dank zij de leden die on danks alles trouw bleven aan de ver- eeniging en vooral dank zij de voort varendheid van den heer A. Stravers, sidie den strijd om het bestaan verge makkelijkte, aan den Eerw. Overste en Broeders der St. Petrusscholen, van wie wij al die jaren zulk een hartelijke medewerking op elk gebied mochten ondervinden. Dank tenslotte aan de in gezetenen onzer gemeente, wier sym pathie voor ons een spoorslag was om op den ingeslagen weg te blijven voort gaan. Wij staan thans aan den vooravond van de feestelijke herdenking van ons 25-jarig bestaan. Aanvankelijk stond de meerderheid van het bestuur zeer pessimistisch te genover de grootsche plannen van en kele optimisten om dit feit te herden ken door het organiseeren van een Fe deratief Concours, wat, gezien de groo te financieele offers en de zeer groote werkzaamheden aan een dergelijke or ganisatie verbonden, dan ook alleszins verklaarbaar was. Na veelvuldige en langdurige besprekingen echter, na veel wikken en wegen werd de knoop doorgehakt en werd besloten dit Fede ratief Concours te organiseeren. De loyale medewerking tot heden daarbij van vele zijden ondervonden, overtreft de stoutste verwachtingen en versterkt in ons de hoop en het ver trouwen dat onze feesten naar wensch zullen slagen. Wij stellen deze medewerking op zeer hoogen prijs en zeggen daarvoor hartelijk dank. Wij danken allen die hun moreelen en finantieelen steun ver leenden aan het welslagen van onze grootsche plannen en die medewerkten aan het totstandkomen van den feestgids. Wij roepen tenslotte alle deelnemen de corpsen, onze medeleden van de Nederl. Federatie, die van verre ko men om ons zilveren feest mede te vie ren, een hartelijk welkom in ons mid den toe. Wij zullen al het mogelijke doen om hun verblijf in Waalwijk zoo aangenaam mogelijk te maken. Wij wenschen alle het beste succes toe in den vreedzamen strijd en hopen dat deze dagen bij allen een aangename herinnering mogen achterlaten. Na dit voorwoord opent Burgemees ter Moonen de reeks van bijdragen voor dezen feestgids, gevolgd door den Z.Eerw. heer H. Heezemans, Dioce saan Adviseur B.D.W.B., den heer v. Rijen, voorzitter Bosschen Dioc. Werk- liedenbond en den heer Jan Tielen, secretaris van ..Waalwijks Belang". In het Eere-comité hebben zitting de volgende heeren: E. C. J. Moonen, Burgemeester van Waalwijk, Voorzitter. F. J. van Lanschot, Burgemeester van 's-Bosch. A. C. de Bruijn, Voorzitter van het Werkliedenverbond, lid der Eerste Kamer, Utrecht. Ant. van Rijen, Voorzitter van den Bosschen Diocesanen Werklie- denbond, lid der Gedep. Staten van Noordbrabant, Tilburg. Werkende leden Harmonie „St. Crispijn". Dielmann, J. Maaijwee, J. Bijlhout, B. de Peffer, Jac. Pennings, C. v. d. Wiel, P. Smolders, Jac. v. d. Pennen, H. v. d. Pennen, P. Duquesnoy, C. v. Oos trum, G. v. d. Wiel, S. v. d. Pennen, A. v. Mier en H. v. Mier. Als directeur trad op C. v. d. Wiel, die korten tijd na de oprichting als zoodanig werd opgevolgd door Ed. Hurkmans, terwijl de heer A. Stravers als instructeur fungeerde. Vele moeilijkheden moesten worden overwonnen om de vereeniging staande te houden. Was t eerst de mobilisatie die een spaak in 't wiel stak, die ons een slag toebracht, die bijna onover- komenlijk was, later was 't weer de slechte toestand waarin de reeds zeer oude instrumenten verkeerden, die de leden den ambitie benam. Tenslotte was 't vaak de overdreven sportbeoe fening op elk gebied, die ons parten speelde. die bijna 25 jaren, tot 1 October 1935, onze leider, onze instructeur en direc teur was en die daarna om zijn bui tengewone, zijn bijzondere prestaties voor de vereeniging tot eere-directeur werd benoemd. Een welgemeend woord van dank aan dezen kundigen leider, die zich bovendien geheel belangeloos wijdde aan het practisch en theoretisch onderricht der leerlingen, mag hier niet achterwege blijven. Moge hij nog tal van jaren getuige zijn van den bloei zijner vereeniging, onder de leiding van den tegenwoordigen directeur, den heer G. Duyvelaar. Wij beschouwen het tevens als een plicht dank te brengen aan het bestuur van de R.K. Werkliedenvereeniging, dat steeds een open oog had voor het welzijn van hare ontspannings-ver- eeniging. Dank verder aan het Gemeentebe stuur, dat ons door een jaarlijksche sub- H. Heezemans, Diocesaan Adviseur van den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond, Pastoor der parochie St. Jan Baptist, Waal wijk. A. Verhagen, Pastoor der St. Anto- niusparochie, Waalwijk. W. Eibers, Wethouder, Waalwijk. F. Smolders, Wethouder, Waalwijk. J. van Mierlo, Gemeente-Secretaris, Waalwijk. J. R. van Rooij, Adviseur der R. K. W. V., Kapelaan, Waalwijk. Jud. Timmermans Phzn., Voorzitter „Waalwijks Belang", Waalwijk J. Tielen, Redacteur-Uitgever van ,,De Echo van het Zuiden", Waalwijk. Dr. H. G. Langemeijer, Arts, Waal wijk. Dr. M. H. C. Kolster, Artè, Waal wijk. L. W. J. C. CHRIST, Notaris, Waalwijk. A. C. van der Heijden, Voorzitter der Liedertafel „Oefening en Vermaak", Waalwijk. A. Stravers, Eere-Directeur van „St. Crispijn", Kaatsheuvel. De feestgids geeft voors de namen van de bestuurs- en werkende leden van de jubileerende harmonie: Bestuur: F. Passier, Voorzitter; F. Smolders, Vice-Voorzitter; C. P. Didden, Secre taris; Ant. Dalleu, Penningmeester; A. Kelder, Bibliothecaris; W. v. d. Lee; J. W. de Graauw, P. Hurkmans.- Directeur: G. Duyvelaar. Eere-Directeur: A. Stravers. Werkende leden: A. Hurkmans, Fr. Verhoeven, W. v. d. Lee, Fr. v. d. Lee, C. Verdiessen, P. Hurkmans, C. Pennings, Adr. Ma- hieu, Jac. M. Didden, J. van Riel, M. v. d. Wiel, C. Eekels, C. P. Didden, J. van Loon, G. v. d. Sanden, J. de Graauw, J. de Vaan, S. van Boxtel, J. Sleenhoff, A. Kelder, G. Voogd, H. v. d. Pennen, J. Vugts, S. v. d. Pen nen, A. Alessie, A. Balgooy, Joh. Schal ken, C. v. d. Ven, G. Schalken, P. v. d. Hoven, B. Stokwielder, J. v. Don gen, A. Dalleu, J. Schellekens, J. v. d. Avoort, J. v. d. Meijdenberg, A. v. d. Avoort, H. Stokwielder, W. Stokwiel der, M. v. d. Meijdenberg, Th. Kelder, L. de Louw. Vaandrigs: M. Kasteleijns, P. Kip- ping. Volge hier de lijst van schenkers van eere- en andere prijzen: Hare Majesteit de Koningin der Ne derlanden. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. Bossche Diocesane Werkliedenbond. R.K. Werkliedenverbond in Neder land. Afd. Waalwijk van den Nederl. R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willi- brordus". Ziekenkas van de R.K. Werklieden vereeniging. Tooneelvereeniging „D. V. S. V.", Ontspanningsvereeniging der R. K. Werkliedenvereeniging. Firma Van Oven, Den Haag. H. F. Heezemans, Pastoor der Pa rochie „St. Jan", Waalwijk. J. R. van Rooij, Geestelijk Adviseur der R. K. Werkliedenvereeniging. A. van Rijen, Voorzitter van den Bosschen Diocesanen Bond. E. C. J. Moonen, Burgemeester, Waalwijk. W. Eibers, Wethouder, Waalwijk. F. Smolders, Wethouder, Waalwijk. J. van Mierlo, Gemeente-Secretaris, Waalwijk. Jud. Timmermans Phzn., Voorzitter van Waalwijks Belang. J. Tielen, Redacteur-Uitgever van „De Echo van het Zuiden'. Dr. H. G. Langemeijer, Arts, Waal wijk. L. W. J. C. Christ, Notaris, Waal wijk. Fa. J. Vesters, Schoenfabriek, Waal wijk. Afd. Waalwijk van de R.K. Bouw vakarbeidersbond „St. Joseph". Afd. Waalwijk van den Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Afd. Waalwijk van den Ned. Kath. Grafischen Bond. Liedertafel „De Vereenigde Zan gers Ontspanningsvereeniging der R. K. Werkliedenvereeniging. Steenkoleninkoopvereeniging „Broe derhulp". A. Verhagen, Pastoor St. Antonius- parochie, Waalwijk. Algemeen feestprogramma. Vrijdag 14 Augustus: 7.30 uur. Muzikale wandeling der feestvierende vereeniging naar het ter rein. p jA 8.uur. Officieele Opening door den Voorzitter van het Eere-Comité, den Weled. Achtb. heer E. C. J. Moo nen, Burgemeester. 8.30 uur. Openingsconcert door de feestvierende vereeniging, met mede werking van de Liedertafel „De Ver eenigde Zangers". Zaterdag 15 Augustus: I.-uur. Officieele ontvangst van de deelnemende vereenigingen ten ge meentehuize, door den Weled. Achtb. heer E. C. J. Moonen, Burgemeester. 1.30 uur. Marschwedstrijd, in de Julianastraat. Aan dezen wedstrijd, welke in de Julianastraat wordt gehouden, doet mede „U.D.I." uit Bemmel (G.). Om 2.30 begint de concertwedstrijd waaraan deelnemen „U.D.I. uit Bem mel met 29 werkende leden, het Til- burgsche Politiekorps met 40 werken de leden, „Kunst na Arbeid" Arkel (Z.H.) met 29 werkende leden, „Oefe ning en Uitspanning", Goirle met 39 w. leden, „Tweka", Geldrop met 42 w. leden, „Ad Astra", Asperen (Z.H.) met 31 werkende leden en „St. Stepha- nus-Harmonie" te Borne. Om 8.30 uur wordt een groot avond concert gegeven door de Kon. Har monie Musis Sacrum uit Dongen. Zondag 16 Augustus: 1.uur. Officieele ontvangst van de deelnemende vereenigingen ten ge meentehuize, door den Weled. Achtb. heer E. C. J. Moonen, Burgemeester. 1.30 uur. Marschwedstrijd in de Julianastraat, waaraan wordt deelge nomen door „Na Arbeid Gezelligheid", Weurt (G.). 2.uur. Aanvang van den Con certwedstrijd, waaraan deelnemen: „St. Cecilia", Vessem (N.B.) met 24 wer kende leden, „Crescendo", Wilp gem. Voorst (G.) met 22 werkende leden, „Na Arbeid Gezelligheid", Weurt (G.) met 33 werkende leden, „Eendracht", Eerbeek, met 33 werkende leden, „Arti et Amicitia", Oirschot (N.B.) met 35 werkende leden, „Excelsior", Diever (Dr.) met 21 werkende leden, „Nij- meegsche Postharmonie" met 34 wer kende leden, „Sempre Crescendo Laag Soeren (G.) met 34 werkende le den, „Olden Keppel", Hoog Keppel (G.) met 25 werkende leden en Mu ziekvereniging „Wilhelmina" te Span keren. 8.uur. Avondconcert door de Harmonie „Sophia's-Vereeniging", te Loon-op-Zand. Maandag 17 Augustus: 8.uur. Sluitingsconcert, door de feestvierende vereeniging. Omstreeks 10.15 uur wordt Maan dagavond op het feestterrein een groot brillant vuurwerk gehouden met niet minder dan 12 afdeelingen. Daarmede is het feest geëindigd. Nieuw gymnastieklokaal. Voor de R.K. gymnastiek-vereeniging St. Herman Joseph, zal een nieuw gymnastieklokaal worden ingericht. De plannen zijn reeds aan 'n bouwkundige opgedragen. Oude belastingplaatjes. Door den heer C. Koks, agent der arbeidsbemiddeling, woiden de oude belastingmerken verzameld voor de T.B.C.-bestrijding. Beenfractuur. De heer Alphons Roxs uit Waalwijk kwam bij het ver-springen zoo ongelukkig terecht, dat hij een enkelfractuur opliep. Dr. Akkermans verleende de eerste hulp en vervoerde de heer Roxs naar zijn woning te v.m. Besoijen. Koe uit de weide verdwenen. Het koebeest van H. Timmermans, dat op zijn eentje in de weide liep ten Zuiden van den Heidijk, is daar sinds Woensdag uit verdweden. Men heeft 't beest nog niet terug gevonden, zoodat diefstal niet uitgesloten is- Werkloosheid. In de afgeloopen week bedroeg het aantal werkloozen 123, waarvan er 51 in de steunregeling waren opgenomen. Piet Elshout. De heer Piet Elshout, die heden 8 Augustus den dag herdenkt dat hij vóór veertig jaren voor 't eerste als ver- ECHTE FRIESCHE HEER EN-BAAI en BAAI-TABAK P 50 'ANNQ. 1755

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6