Plaatselijke Berichten TE WAALWIJK H. de Bont-v. Huiten Huldiging A. PRINCEN. Groot Brillont Vuurwerk op hel terrein. Heerenkleeding naar maat op 14,15,16 en 17 Augustus1936 Zaterdag 8 Augustus 1936. No 63 De Echo van het Zuiden Derde Blad ZATERDAG 15 AUGUSTUS. ZONDAG 16 AUGUSTUS. MAANDAG 17 AUGUSTUS. Eiken dag Kermesse d'ÉtéPrachtgelegenheid tot dansen GEERTRUIDENBERG. Vandaag heeft de huldiging plaats van den heer A. Priricen, als grond legger van de gymnastiek in onze ge meente, nu 40 jaren geleden. Wij behoeven niets toe te voegen aan hetgeen we in het begin van dit jaar schreven over de groote verdien- I sten, die de heer Pr ineen voor de gym nastiek gehad heeft; deze toch zijn van de allergrootste beteekenis ge weest voor dezen tak van sport en voor de lichamelijke ontwikkeling in onze gemeente. Het verheugt ons daarom van harte dal het initiatief genomen is om dezen man naar waarde openlijk te huldi gen en dat onze burgemeester zich gaarne bereid verklaarde deze huldi ging ten raadhuize officieel te ver richten en voorts dat tal van vooraan staande burgers der gemeente zitting hebben willen nemen in het desbetref fende eere-comité. Dat onze Waalwijksche gymnastiek- vereenigingen spontaan dezen huldi gingsmiddag organiseerden en in elk opzicht medewerking verleenden, spreekt natuurlijk vanzelf. De eenige kleine schaduw, als we het zoo noemen mogen, die op deze huldiging valt, is het zich-afzijdig- houden van de R.K. W.G.V. Wij zou den hieromtrent alleen willen zeggen dat wij het jammer en onbegrijpelijk vinden, dat de W.G.V., de oudste gym- nastiekvereeniging ter plaatse aan deze huldiging van den grondlegger der gymnastiek in onze gemeente, van den mede-oprichter barer eigen ver- eeniging voor 40 jaren, van haar eigen eere-lid, niet deelneemt. Niettemin, het feest wordt gevierd; de' huldiging zal spontaan en waar dig zijn en wij brengen hier nogmaals gaarne onze hulde en dank aan den sympathieken heer Princen, als grond legger der gymnastiek, maar ook voor de vele verdiensten, die hij ook op ander gebied zoovele jaren voor onze gemeente heeft gehad. Hier volgt nogmaals het volledig programma voor Zaterdagmiddag: De deelnemende gymnastiekveree- nigingen marcheeren van hunne resp. clublokalen af en zijn om 4 uur aan het einde der St. Antoniusstraat. Om half 5 vindt de gezamenlijke afmarsch plaats naar het stadhuis. 5 uur. Ontvangst door den Edel acht baren Heer Burgemeester en aanbie ding huldeblijk der vereenigingen, hierna défilé door de vereenigingen en stokoefeningen op de muziek van het Wilhelmus, geleid door den heer Prin cen. Vervolgens gymnastiekdemonslralic op een plancher. Volgorde marsch naar 't stadhuis 1. Harmonie St. Crispijn. 2. Tamboers en trompetters. 3. Vaandels der vereenigingen. 4. Dhr. Princen met Veteranen deV Ver. „Ons Huis". 5. Gymn. Ver. Kracht en Vugheid, Besoyen. Gymn. Ver. Kunst Kracht, Baardwijk. 7. Gymn. Ver. S.S.S., Waalwijk. Programma der demonstraties. (Bij ongunstig weer wordt deze in de zaal Musis Sacrum gehouden). Vrij entree. 1. Stokoefeningen door de geza menlijke aspiranten op het marktplein. 2. Opmarsch der vereenigingen. 3. Brug- en rekoefeningen aspi ranten. 4. Rythmische oefeningen dames S.S.S. 5. Brugturnen Heeren. 0. Brugturnen Dames S.S.S. 7. Athletiekstanden door Kunst Kracht. 8. Knotsoefeningen Dames K. V. 9. Vrije oefeningen Heeren S.S.S. 10. Vlagoefeningen Aspirant Dames K. V. 11. Rekturnen Heeren. 12. Groepen. Na afloop der demonstratie te pl.m. 8 uur: Concert door de Harmonie St. Crispijn. Het programma luidt als volgt: 1. Unter dem Siegesbanner. F. von Blon. 2. Marche de Riënzi. R. Wagner. 3. Lustspiel Ouverture. Iveler Bela. 4. Le Gamon du Paris. E. Rubin. Pauze. 5. The Stars and Stripes Forever. Sousa. 0. Le Rocher Fantome. F. v. Popy. 7. Cavalerie Légère. J. Briffaux. 8. Per Aspera ad Astra. E. Urbach. GESLAAGD. Voor het diploma A, Hoogduitsch M. O. slaagde te Den Haag de Eerw. Soeur Josine te Moerdijk, in de wereld mej. H. J. M. Witlox, alhier. Te Breda slaagde voorde Hooid akte L. O., de heer A. van Hoorn, wonende aan de Kerkstraat alhier. Geslaagd voor hoofdakte L. O., de eerw. Broeder Heraclius alhier, (in de wereld de heer A. Zeegers) van de Congregatie der Broeders van O. L. Vrouw Onbevl. Ontvangen. WAALWIJK EN DE GEWIJZIGDE STEUNREGELING. ^ooals elders in dit nummer wordt semeld, heeft de Minister van Sociale topb aan de Semeentebesturen doen e komen het communiqué betreffende ue w,Jziging in de steunregeling. Men weet, dat de huurbijslag zal komen te vervallen. Deze bedraagt thans twee derde van hetgeen de huur meer is dan het voor deze gemeente door den Minister vastgestelde bedrag van f3. Moest een steuntrekker vroeger bijv. f4.50 aan huishuur betalen, dan kreeg hij due tweederde van f 1,50 dus f 1 huurbijslag. Deze bijslag wordt nu met ingang van de week die 30 Augustus aanvangt, teruggebracht op f 0,50, terwijl dit laatste bedrag vervalt met ingang van de op 9 Mei 1937 beginnende week. Zoolang de huurbijslag niet geheel is vervallen is het maximum dat kan worden uitgekeerd voor Waalwijk be paald op f 1,25 In de maand Juli kregen van de 163 steuntrekkers 62 personen huurbijslag hetgeen per week ongeveer in totaal f28 beliep en in de vijf weken van Juli dus f 140. Berekend over 't heele jaar wordt in Waalwijk dus ongeveer f 1680 aan huurbijslag uitgekeerd, welke gelden de steuntrekkers dus na 9 Mei 1937 zullen moeten missen. Ook voor langdurig werkloozen heeft de Minister een nieuwe regeling be paald. Voor personen, die over een aaneengesloten tijdsduur van 4 jaar minder dan 26 weken hebben gewerkt, wordt voor zoover de loonnorm hooger is een standaardloon vastgesteld dat voor de gemeente Waalwijk (7e klasse) is bepaald op f 14. Voor de berekening van aen maxi mum—steun aan jonge arbeiders, die werkloos werden, toen ze een laag loon verdienden, doch die inmiddels, hadden ze in hun vak werk gehouden, in een hoogere loonklasse zouden zijn gekomen, mag 70°/o van het standaard loon van f 14 als loonnorm worden aangehouden. Van de door den Minister toegezegde voordeelen, welke de nieuwe regeling met zich zal meebrengen kan den eersten tijd niet veel worden verwacht, hoogst waarschijnlijk wel in de naaste toe komst. ZOMERPOSTZEGELS. De verkoop van Zomerpostzegels tol verstrekking van hulp in nood, bracht in het rayon Waalwijk in totaal op f 656,—. R.K. MIDDELBARE HANDELS AVONDCURSUS TE WAALWIJK. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende adver tentie tot opgaven van nieuwe leer lingen voor de R.K. Middelbare Handelsavondcursus alhier. Er be staat gelegenheid zich aan te mel den voor de eerste klas en voor een der vervolgcursussen voor op leiding Mercurius-diploma. VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING. Wij vestigen er de aandacht op dat in de hal van het Postkantoor naast 't loket een bus is aangebracht waarin de oude rijwielplaatjes ge worpen kunnen worden, die strek ken ten bate der T. B. C.-commissie in onze gemeente. Wij hopen dat velen hiervan ge bruik zullen maken, om zoo op weinig kostbare wijze mee te wer ken tot steun aan de T. B. C.be strijding. NED. ZOOLLEERFABRIKANTEN EN LEDERHANDELAREN. Tusschen de Nederlandsche zool leerfabrikanten en lederhandelaren is een overeenkomst gesloten, vol gens welke in de toekomst slechts reparatiezoolleer verkocht zal kun nen worden door de tot deze over eenkomst toegetreden 34 leerfabri- kanten aan zoogenaamde «erkende leerhandelaren». Tot dit doel is opgericht een stichting ter beharti ging van de belangen van Neder landsche Zoolleerfabrikanten en Le derhandelaren, verkort tot B.B. N.ZL. Het bestuur zal in Septem ber heslissen wanneer de regeling in werking zal treden. BATA CONTRA BOND VAN SCHOENMAKERSPATROONS c.a. Op de rol van de civiele kamer van hetHaagsche Gerechtshof kwam Donderdag het hooger beroep voor dat de N.V. Nederlandsche Schoen en Lederfabrieken Bata hadaange- teekend tegen de beslissing van den waarnemend-president der Haag sche Rechtbank in het kort geding, waarbij Bata, hangende een proces bij de rechtbank over de hoofdzaak, een gebod had gevraagd tot staking van de plaatsing van door haar beleedigend geachte artikelen in »De Schoen», het vak- en advertentieblad van den Nederl. Bond van Schoen makerspatroons- en Schoenwinke— liersvereenigingen.» Men zal zieh herinneren, dat de waarnemend president zich daarbij niet bevoegd had verklaard, ten eerste, omdat het buiten de competentie van een rechtbank-president valt, om te be. oordeelen of en in hoeverre de ge wraakte artikelen beleedigend, sma delijk of lasterlijk waren, ten tweede, omdat een verbod tot publicatie van nog niet verschenen artikelen in strijd met de wet zou zijn. De_zaak is aangehouden tot Maan. dag 7 September. VERKEERSONGEVAL. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur heeft in de Grootestraat een ver— keers ongeval plaats gehad. Zekere J. K. wonende alhier leidde zijn paard, gespannen voor een kar met stroo in de richting van de haven en moest een rechts van de straat staande vrachtauto passeeren. 1 erwijl hij daartoe het paard naar links trok, passeerde een luxe auto bestuurd door N. Q. uit Sprang— Capelle den kar met het gevolg dat de rechterdeurkruk van de auto den linkerneusvleugel van het paard openscheurde. De groote wonde moest dichtgenaaid worden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De chauffeur van de luxe auto had den passeerenden kar niet mogen inhalen en is dan ook schuldig aan het ongeval. Ned. Herv. Kerk te Waalwijk. De dienst op Zondag 9 Aug. zal aanvangen des middags om half 3 door Ds. Mühlnichel. EEN HERT GESCHOTEN. Door den heer D. de Bie te Sprang werd aldaar op een weiland aan de Oude Straat op 1.1. Dinsdag 4 Aug. een hert geschoten. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen Doublé damesarmband, zilveren armband en doublé armband horloge. PROV. STATEN VAN NOORD-BRABANT. De voorzitter van het centrale stembureau heeft den heer J. L. P. Dibbits, te Breda, tot lid van Prov. Staten van Noordbrabant benoemd verklaard. BIOSCOPEN. R.D.B.-Theater: „De moord in den trein". „Het weggeloopen bruidje". Het R.D.B.-theater biedt deze week weer een „elck wat wils"-programma. Voor liefhebbers van sensatie loopt de groote sensationeele thriller: „De moord in den trein", mengeling van spanning en humor. Op raadselach tige wijze verdwijnt de lioofdconduc- teur; een advocaat wordt vermoord' gevonden in den expresse-trein; een uit een circus ontsnapte gorilla loopt de coupé's in en uit; een met dyna miet geladen wagon dreigt in volle vaart op den personentrein te loopen; allen worden slechts op hel uiterste nippertje gered. Ziehier gegevens wel ke voor een prima sensatiefilm de hoofdgerechten vormen. Liefhebbers van goede sensatie-films kunnen hier smullen De film „De weggeloopen Bruid" is van een geheel ander genre. Een mil- lionairszoon, die juist van zijn reis om de wereld terug is, kaapt op hel verheven moment van een imponee- rende trouwplechtigheid het bruidje voor den neus weg van zijn eigen broer. Eer het zoover is, heeft de toe schouwer al veel gelachen om de waar digheid van den millionair Spear, tel kens in gevaar gebracht door den, als doodgewoon portier in dienst zijnde» en mislukten studiegenoot Spiggings, wiens dochter Josephine het geluk kige bruidje is. De film bezit alle hoe danigheden voor een welgeslaagde comedie op zijn Amerikaansch uitge sponnen en in entourage van verbluf fende grootheid en luxe. Een geestige teekenfilm en een in teressant journaal completeeren dit „elck wat wils" programma, dat onge twijfeld iedereen zal bevredigen. LUXOR BIOSCOOP. Nachten in Chinatown. Intiem schandaal. De Luxor—Bioscoop draait deze week twee interessante Paramount Pictures, waarvan de eerste «Nach ten in Chinatown» een sensationeel kijkje geeft in de Chi neezen wijk van Londen. Twee mannen vechten daar om de leiding in de smokke laarswereld, namelijk een kleurling (George Raft) en een ongure Lon denaar, die zijn stiefdochter (Jean Parker) slecht behandelt. Dit meisje gaat na den moord op haar stiefvader in de bar van den kleurling werken en als de liefde in het spel komt, wordt de jalousie opgewekt van een Chineesch dans meisje (Anna May Wong) Hoe het verhaal verder afloopt, willen we niet verklappen. De span. ning bereikt haar climax in den strijd met de politie. De namen der spelers waarborgen prachlig spel, terwijl de inhoud van deze rolprent eveneens handig in elkaar is gezet. Als tweede film draait «Intiem Schandaal». Er moet een moord op een architect opgehelderd wor ken De rechercheur, die met deze zaak is heiast, wordt leelijk voor de gek gehouden. Sleeds kostelijker worden de situaties, telkens doen zich nieuwe moeilijkheden voor. Voor den snuggeren speurder is de dramatische ontknooping een groote verrassingen vooraldegenen, die de film zullen zien, eveneens Mary Brian, Phillip Holmes en andere spelers van naam vertolken de hoofdfiguren van dit interessante verhaal. We kunnen het programma van de Luxor, bijzonder aanbeve len voor liefhebbers van sensatie, romantiek en humor. GEDENKBOEK PALEIS-RAAD-" HUIS TE TILBURG. Over het paleis-raadhuis, de olfi cieele opening, het openluchtspel en dc festiviteiten enz. te Tilburg heb ben wij reeds in verschillende nuni mers geschreven. Rest ons nog een ander te zeggen over het Gedenkboek dat bij de officieele in gebruikneming is ver schenen. Het boek opent met ee.. hoofd stuk: Tilburg als Dorp. Daaruit kan men o.a. vernemen dat Tilburg eerst voorkomt in een document dat dagteekent uit 709, toen een Salische Frank, Engelbertus geheeten, aan den H. Willebrordus een schenking deed. Geschetst wordt achtereenvolgens hoe Tilburg in 1152 van Philips de Groote het recht verkreeg om schepenen aan te stellen en Koning Lodewijk in 1809 deze gemeente tot stad verhief. Dan komen de wederwaardig heden van de opvolgende raadhuizen op het W.S.C.-terrein aan den Parallelweg. VRIJDAG 14 AUGUSTUS. 8 uur. Officieele Opening, waarna Avondconcert door „St. Crispijn'' met medewerking van de Liedertafel „De Vereenigde Zangers 1 uur. Officieele Ontvangst ten Gemeentehuize. 1.30 Marschwedstrijd in de Julianastraat. 2.30 Concertwedstrijd op het terrein. 8.30 Avondconcert door de Koninkl. Harmonie „Musis Sacrum", Dongen. uur. Officieele Ontvangst ten Gemeentehuize. 1.30 Marschwedstrijd in de Julianastraat. 2.00 Concertwedstrijd op het terrein. 8.00 Avondconcert door de Harmonie „Sophia's Vereeniging", Loonopzand. 8 uur. Sluitingsconcert door „St. Crispijn". Omstreeks 10.15 uur: EntréeTijdens concours 25 ct. Voor Kermis en Avondconcerten 10 ct. Doorloopende kaarten voor de 4 dagen 60 cent, Zie voor verdere bijzonderheden de keurig verzorgde feestgids, die verkrijgbaar is voor den prijs van slechts 10 cent. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. sedert 1683, toen de gemeentelijke administratie in de Heikensche Kerk was ondergebracht. Later werd ook nog in koffiehuizen vergaderd, om dat de burgemeester Vonk het neven- ambt van kastelein uitoefende! Het gemeentehuis, dat sedert 1 Augustus nog slechts tot secretarie dient, is in 1849, tegelijkertijd met het paleis van Willem II,gebouwd, en heeft toen f37.900 gekost. Maai de aannemer ging er aan failliet Over de geschiedenis van het thans gerestaureerde paleis raadhuis heeft de schrijver den architect Oscar Leeuw zei f aan het woord gelaten. Het tweede en zeker wel voor naamste deel van het met tal van uit het Kon. Huisarchief verkregen foto's verluchte hoek is geheel gewijd aan Koning Willem II en diens be trekking tot Tilburg. Met zorgvuldigheid verhaalt de schrijver hoe Willem II als Kroon prins kennis heeft gemaakt inet I ilburg, hoe hij er landontginningen heeftbevorderd 'n kanalen plan heelt ontworpen en hoe hij de industrie door beschermende maatregelen begunstigd heeft. Enhoe hij er ten slotte zijn paleis liet bouwen, dat nu na de restauratie daar in vollen luister praalt. De schrijver, de heer L G. de Wijs, heef! alle eer van z'n werk, zoowel van de onderzoekingen als van de samenstelling en voor de typogra fische verzorging door de firma H. Bergmans en Zn., hebben we niels dan lof. 't Is een schitterend stuk werk. TENTOONSTELLING JAN VAN ZELST. Na het debuut van Mej. Ria van Schijndel exposeert jan van Zeist vanaf hedenavond enkele van z-^n slukken bij den heer Jan van Mil in dezelfde entou rage van Perzische tapijten. Goed getroffen is hel spel van licht en schaduw in het Brusselsche straatje» dat perpectLisch zuiver is uitgebeeld. In het heide-landschaj. is het bij een streven nasr de derde dimensie gebleven hoewel het doek goed gecomponeerd is en vredig van coloriet. Verdie steliik is hel aquarel met vaas op een zwaar geplooid zacht - blauw kleed. Goed is het lijnenspel in de linoleumsnede mei 2 roerdompen temidden van riet; de zwart witte partijen en het oranje coloriet harmonieeren mooi samen. De expositie wordt nog gecom pleteerd met een ander goed ge slaagd aquarel en enkele conté teekeningen o.a. van den Roestel- berg. Wij raden eenieder aan het werk van dit veelbelovend jongmensch te gaan zien. Aanrijdingen. De heer H. H. alhier hotste met zijn luxe auto aan het Hoekeinde tegen een petroleumwagen, welke licht beschadigd werd. De jongejuffr. M. H. botste met haar fiets tegen een vrachtauto, welke haar had ingehaald en de Waveem-garage binnenreed. De fiets werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen in heide gevallen niet voor. Ongeval te Drunen. Vrijdag had op de Keiweg te Drunen een ernstig ongeval plaats. De aanhangwagen van de luxe auto van terazzowerker Marcolina uit Den Bosch raakte los en werd tegen een boom geslingerd en daarna in de sloot. Op de wagen bevonden zich een tweetal personen: 't zoontje van M. en een zwager, die met 't materiaal twee gootsteenen en een schuur machine van de wagen werden ge slingerd. Geneeskundige hulp van de dok. toren Akkermans en v. Seters waren spoedig aanwezig, 't Zoontje van M. had een sleutelbeen gebroken, terwijl de andere een hersenschud. ding had opgeloopen. Beide werden naar 's Bosch ver- voerd naar het Ziekenhuis. VeldwachterDekkers maakte proces-verbaal op. MUZIEKFEEST TE ELSHOUT. De fanfare in 't goud. 1936 beteekent voor de fanfare „Eendracht maakt macht" te Elshout een jubeljaar, want deze vereeniging werd reeds in 1881 opgericht en be staat dus 50 volle jaren, ter gelegenheid van welk feit Zatesdag en Zondag, 8 en 9 Augustus, groote muziekfeesten worden georganiseerd in den tuin van café H. van Hoorn te Elshout. Pastoor Willems schrijft in de feest gids een pittig, historisch voorwoord aan de hand waarvan wij ook enkele feiten willen noemen uit de geschiede- op hun bedetocht door Elshout, de jaar- lijksche plechtige omgang ter eere der Wonderbare Moeder en de processie Elshout c.a. naar den Brielle. Haar glorie is de zilveren medaille, die ze in Kevelaar 8 Sept. 1924 uit de handen van den Z.Eew. Directeur der nis der fanfare. De behoefte naar een muziekcorps werd reeds lang gevoeld in Elshout bij feestelijkheden in t dorp en op de con gregatie. In 1886 kwam men tot daden en on der directeurschap van Giel van Balen kwam in 886 een fanfare tot stand, die reeds in den winter van 1886 haar eer- st^ai uitvoering gaf in de congregatie- Aan concoursen en festivals werd zelden deelgenomen. Het hoofddoel der fanfare was, haar muzikale opluis tering te geven bij burgerlijke en ker kelijke feestelijkheden, want vooral de laatste jaren begeleidde ze de pelgrims piocessie HeusdenKevelaar mocht ontvangen voor haar 25-jarige deel name en opluistering der processie In 1921 werd de fanfare door eenige vooraanstaande autoriteiten een vaan del geschonken. Als directeur fungeerden achtereen volgens Giel van Baaien, Jan Kleijn en momenteel Jan Merkx, die tevens di recteur is der harmonie „Concordia" te Vhjmen en het Mannenkoor „Zanq en Vriendschap" te Drunen. Van de oprichters zijn nog in leven: Frans Brok te Drunen, M. Kempenaars en H. Kleijn te Elshout. Een eere-comité van vooraanstaan de geestelijke en wereldlijke autoritei ten bewijst de algemeene waardeering die de fanfare geniet. De feestelijkheden. Zaterdag houdt de fanfare een mu zikale wandeling door 't dorp. Om 7 uur wordt het muziekfeest geopend en om 8 uur begint een schitterend avond concert, dat welwillend aangeboden Wordw do°r de Kon' Erk' Harmonie „De Volharding" te Drunen. onder lei ding van Directeur A. van Huiten. Zondag is de eigenlijke dag van vie ring. Om drie uur worden de deelne mende vereenigingen en genoodigden ontvangen op het feestterrein en heeft de officieele opening plaats door Bur gemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden, waarna de eere-wijn zal worden aan geboden. De fanfare zal het eerst concerteeren en daarna achtereenvolgens: Liederta- fcl „Uitspanning na Inspanning" te Elshout; Fanfare „Tot Onderling Ge noegen" te Engelen; Zangver. „Oefe ning baart Kunst" te Nieuwkuijk; Har monie „Eendracht" te Herpt; Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst" Baard wijk; Harmonie „St. Cecilia" te Haar steeg; Zangver. „Vriendenkring" te Haarsteeg; Harmonie „Concórdia" te Vlijmen; Mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Drunen. Vermeldenswaardig is dat de Har monie T.O.G. uit Engelen, Zangver. Haarsteeg en Mannenkoor Drunen met hun concoursnummers optreden, waar mede zij 15 Aug. op concours gaan te Grave. En als waardig slot voor dit muziek feest zal om 8 uur een groot sluitings concert gegeven worden, welwillend aangeboden door de bekende Harmo nie der Jongens-Congregatie te Drunen. Hedenmorgen omstreeks elf uur had op de groentenzouterij der firma Spijer Brothers alhier, een huldiging plaats van den meesterknecht, A. Maas kant, die heden den dag mocht her denken waarop hij voor 30 jaar in dienst trad der firma. Deze huldiging werd met het oog op de drukke werkzaamheden in de cam pagne tijd slecht in besloten kring ge houden. Aanwezig waren de jubilaris met familie, een der firmanten, de heer W. Spijer, de bedrijfsleiders de heeren Bannel en van Meeuwen, alsmede verder personeel. Als genocdigde was tegen woordig de loco-bur emeester N. Mfcijers. Het werk werd voor eenige uren stopgezet waarna de heer Spijer den jnbilaris gelukwenschle en in welgekozen woorden releveerde hoe Maaskant bij de firma in dienst was gekomen en zich door trouwe plichtsbetrachting heeft weten op te werken tot een meester knecht die aller achting verdienl. Naast een fraaie bloemenkrans overhandigde de heer Spijer den jubilaris een ge sloten couvert. De waarnemend burgemeesteraeelde mede, dat hij de uitnoodiging om deze intieme huldiging bij te wonen met genoegen had aangenomen Hij wenschte den jubilaris die hij als een plichtsge trouw man heeft leeren kenr.en, geluk, en noemde hem een lid der oude garde, een man, die niet steeds over rechten spreekt doch op de eerste plaats zijn plichten wist te vervullen. Ook de firma Spijer wenschte hij geluk met dezen trouwen dienaar en sprak den wensch uil, dat uit hetgeen heden plaats vond, het overige personeel zal blijken dat de firma Spijer de diensten van het personeel wel weet te waardeeren. Daarna nam de heer Bannet het woord. Hij wenschte Maaskant geluk met zijn jubileum, wees op de aange name samenwerking en prees de werk lust en dienstvaardi heid van den jubilaris. Nog werden gelukwenschen uiige sproken door den ;i achinist Waas als een der oudere werkkrachten, door een der jongeren, door een vertegenwoor digstfr van de meisjesafdeeling en door W. Vermeeren namens de zoogenaamde buitenploeg. Bij al deze toespraken werd een passend cadeau aangeboden. Hitrna werd een tracfatie aangeboden. Na afloop der campagne zal deze op uitgebreider wijze worden herhaald. De jubilaris dankte in eenvoudige dcch

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9