WASPIK. AGENDA'S. UW KRANT „De Echo van het Zuiden" GEMENGD NIEDWS. NIEUWKUIJK. HEU30EN. MEEUWEN. Laatste Berichten. Sport. op Maandag omstreeks 12 uur was net herstellingswerk zoover gevor derd dat het plaatselijk" net wederom met de hoofdleiding kon worden verbanden. Naar wij vernemen is kortsluiting met zulke ernstige gevolgen als hier het geval was, bij de P. N. E. M. nog nooit voorgekomen. Door de veiligheidsmaatregel van een automatische schakelaar werden verdere onheilen voorkomen. Berkdijk bleef niet achter, doch kwam in den namiddag opzetten met een mooie optocht, het werk van het Witte Kruis vertolkend. De Broeders van Liefde gaven met de jongens, onder grooten toeloop op de speelplaats, een leuke televisiever- tooning, zooals zij alleen dat voor el kaar kunnen brengen. 's Avonds waren de danszalen, al weer ten bate van het zelfde doel, overvol. In den Gildenbond werd een Bonte Avond gegeven, waar onze plaatselijke humoristen andermaal hun best deden en succes hadden. De t.b.c.-dag 1936 is in alle opzich ten een prachtsucces geweest. De uit komsten zullen het dezer dagen nader leeren. Duivensport. !n samenwerking inet de Dongcn- sche Postduivcnvereeniging hield de K.C.C. alhier, Zondag j.l. een wed vlucht voor jonge duiven vanuit Qui- vrain. De le duif werd geconstateerd om 10,37,24 uur met een gem. snel heid van 1023 M., de laatste prijswin nende om 11.21.1 uur, met een snel heid van 858.70 M. De uitslag was: 1. 9, 41, 74, 101, 116 Jac. Koenen D.; 2 M. van der Wee D.; 3 M. van Box tel K.; 4, 17, 24 J. Opperman K.; 5, 73, 79 H. Netten K.; 6 M. de Bondt D.; 7, 90, 91 P. Rademakers D.; 8, 18, 83, 105 A. Pijnenburg K.; 10, 49, 52, 54, 57, 84, 89 G. van der Linden K.; 11, 76, 114 C. van den Assem K.; 12, 27, 58 H. Bullens D.; 13 L. van Rven D.; 14, 97 A. de Bie K.; 15, 25, 40,'l00 W. de Bondt D.; 16 A. Schaafstra K.; 19, 30, 88, 98 A. Emmen D.; 20, 77, 103 A. Verharen D.; 21, 37 H. Hendriks K.; 22, 51, 55 P. Stokkermans K.; 23, 66, 71 J. van der Linden K.; 26 S. Smans D.; 28 A. van Rijzewijk D.; 29 A. van Kuyk K.; 31, 115 H. Ansems D.; 32 B. Pols K.; 33, 64, 78 C. de Bondt K.; 34, 96 C. Weterings D.; 35, 95, 117 C. van Rooy K.; 36, 78, 82, 104 A. Zwaans K.; 38 Jac. Vloemans K.; 39 J. van Dongen D.; 42 M. v. d. Box- Ie! K.; 43, 60 A. Priems Iw; 44, 102 A. Zacht K.; 45, 80 Jac. van Woensel K.; 46, 112 J. Heerkens D.; 47, 93, 111 H. Vermeulen D.; 25a 48, 65 Vic. van Dis seldorp; 51 B. Blijlevens D.; 53, 68 C. Aarts D.; 56, 94 B. Kemineren K.; 59, 72, 85 J. Weterings D.; 61 H. Fijne mans D.; 62, 67, 70, 82 A. Pruimboom K.; 63 Fr. Damen K.; 69, 106 M. Soe- terhoek K.; 86, 87 Fr. van den Assem K.; 92 Jac. Broeders D.; 99, 108 Jos. Schrauwers K.; 107 Jac. de Wit K.; 109 St. Dekkers K.; 110 G. v. d. Wee D.; 113 P. Akkermans D. Opbrengst T.B.C.-dagen. De opbrengst van de t.b.c.-propa- ganda-dagen alhier op 8 en 9 Augus tus j.l. gehouden, bedraagt 1443.57. Geslaagd. Voor liet te Utrecht gehouden exa men Fransch L.O. slaagden o.m. de heer Jos. Gerlag, onderwijzer te Waal wijk en de Eerw. Broeder Alardus van de Eerw. Broeders van Liefde alhier, (A. van Helfteren). Beiden genoten hun opleiding van den heer Antoon Mulsaers, leeraar Fransch M.O. alhier. Zondag werd hier voor de Zomer competitie gespeeld door Heusd. Boys contra Nova (Werkendam) de eerste werd geslagen met 3—0. Juliana speelde Maandag vriend schappelijk tegen Olympia (Vlijmen) doch keerde terug met een 6-3 nederlaag. Tot hulpkommies met stand plaats Alphen (N.-Br.) is aangesteld de heer A. G. Baaijens. Onze stadgenoot de Meester Dammer, de heer A. de Graag, speelde Zaterdag te Nieuwkuijk een simultaan-partij. Van de 18 partijen won hij er 15, speelde 2 partijen remise en verloor er slechts één. Wederom een flinke prestatie. A.s. Zondag 16 Aug. is de heer L. Wassen juist 25 jaar in dienst der gemeente belast met 't geregeld opwinden der torenklok. Bereids heeft zich een commissie geconsti. tueerd omdat jubileum eenigszins heugelijk te vieren. Zaterdagavond werd ons dorp opgeschrikt door een hevige knal, terwijl op hetzelfde oogenblik alle lichtpunten van het electrisch nel uitdoofden. Na onderzoek bleek dat het trans formatorhuisje, waarschijnlijk door kortsluiting uit elkaar was gespron gen. Oogenblikkelijk werd de elec- trische Centrale te Geertruidenberg gewaarschuwd, waarna maatregelen werden getroffen om het dorp Meeuwen weer van eleclriciteit te voorzien. In den nacht van Zondag Op Dinsdag 18 Aug. a.s. hoopt onze dorpsgenoot de Eerw. Frater Bonitatius, in de wereld Jan Ver hoeven, van de orde der Cister- ciënsers, de H. Priesterwijding te ontvangen in de Kapel van het Klooster der Eerw. Paters Kruis- heeren te St. Agatha. Op 30 Aug. d.a.v. zal hij in onze parochiekerk zijn eerste H. Mis opdragen. Er heelt zich een huurtcommissie ge vormd om dit priesterfeest op luisterrijke wijze te vieren Door de Tooneelvereeniging »O.K.K.B.«, onderafdeeling van de R.K. Werkliedenvereeniging St. Jo seph®, werd 1.1 Zondag voor de dames en 1.1. Maandag voor de Heeren in het parochiehuis een uitvoering gegeven, waarbij werd opgevoerd het missiespel in 3 be drijven »Sanguis Martyrum«. Beide uitvoeringen werden zeer druk bezocht, zoodat voor velen geen plaats meer was te verkrijgen. Er werd goed spel geleverd. De geheele opbrengst der uitvoering komt ten bate van den Weleerw. Heer Jos. Broekmans, die in No vember a.s. naar de Missie in En. gelsch Borneo hoopt te vertrekken# Op Zondag 16 Augustus a.s. houdt de postduivenvereniging »De Reisduifcc, gevestigd bij den Heer Chr. van Dongen alhier haar jaar- lijksch missieconcours vanuit Lou vrain (België), met oude en jonge duiven. De inkorving geschiedt a.s. Vrijdag bij de Heeren Chr. van Dongen alhier, Antoon van Alfen, Kloosterstraat Made en J. Kamp, Keizersdijk Raamsdonksveer. Een lijst van ongeveer 70 eer prijzen zal de liefhebbers uit den omtrek wel aanmoedigen een kans te wagen. De Weleerw. Heer J.P. C. van Houtert, vanaf December 1933 ka pelaan dezer parochie, is door Z.H.E. den Bisschop van 's Hertogenbosch benoemd tot kapelaan te Nolkei (gemeente Uden). Kapelaan van Houtert heeft zich in deze parochie doen kennen als een ijverig en voorbeeldig Priester, voor wien gee- ne moeite of opofferingen te groot waren. Vooral op het gebied der jeugdbeweging heeft kapelaan van Houtert vele verdiensten verworven. Naar wij vernemen zal a.s. Woens dagavond in het parochiehuis de huldiging der jeugdvereenigingen plaats vinden. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 10 runderen, 24 varkens en 5 kalveren. Op 15 Augustus a.s. (Maria Hemelvaart) is het hulpkantoor na 12.30 voor den postdienst gesloten. De avondbestelling komt te ver vallen. Het publiek heeft gelegenheid de aangekomen correspondentie van 19 tot 19.30 kosteloos af te halen. WAALWIJK, W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie der 3 Waalwijksche Gemengde Koren in Musis met de Dames die hare ge waardeerde medewerking willen verleenen. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Noyon. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Den Diessel Expresses Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, »Op het kantje af«. Zaterdagmorgen inkorven duiven voor oefenvlucht vanuit Tilburg van 8,30 tot 10 uur. Zaterdag en Zondag GEEN repe titie Mannenkoor O. en V. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". MOET Z IJ N Naar aanleiding van de stappen der Fransche regeering inzake non. interventie ten opzichte van Spanje, heeft de Nederlandsche regeering den Franschen zaakgelastigde mede gedeeld, dat zij, in afwachting van een gemeenschappelijk accoord, binnen het raam der Nederlandsche wetgeving geen vergunning zal ver. leenen voor den uit. en doorvoer van wapenen en munitie naarSpanje. Hitler's bijzondere raadsman voor buitenlandsche aangelegen heden, von Ribbentrop, is tot Duitsch ambassadeur te Londen benoemd. Men verheugt zich over deze benoe ming zoowel te Londen als Berlijn. De troepen van generaal Mola zijn gisteren op 't Guipuzcoca-front een groot offensief begonnen. Reeds werd de stad I olosa door hen bezet. Aan regeeringszijde sneuvelden 1300 man. De generaals Goded en Buriel, die zich, zooals bekend, van het begin af aan aan de zijde van Franco hebben geschaard, zijn door een krijgsraad te Barcelona ter dood veioordeeld. Sedert 8 Augustus j.l zijn vijf en dertig Fransche bommenwerpers en jachtvliegtuigen te Barcelona afge leverd. In een interview heeft generaal Franco de hoop uitgesproken, dat hij Madrid door hongersnood, dorst en eventueel een opstand der be volking tegen het bewind van pre sident Azanatot overgave zal kunnen dwingen. Franco is niet van plan, een op- marsch zijner troepen naar Madrid te leiden, doch zal van het nationa listische hoofdkwartier te Sevilla uit alle militaire operaties leiden en controleeren. De reden, dat generaal Franco een aanval en een bombar dement wil vermijden, is dat er in Madrid honderdduizenden wonen, die met de nationalisten sympathi- seeren. Wel is hij van plan, die genen, die direct verantwoordelijk zijn voor de vreeselijke misdaden, op vrouwen en kinderen gepleegd, streng te straffen. ONSPORTIEVE POSTDUIVEN- LIEF HEBBERS. Fraude met constateur. Een der vele postduivenliefhebbers uit Oss heelt zich aan weinig fraaie practijken tegenover zijn collega's schuldig gemaakt. Door fraude te plegen met het constateeringsappa- raat is de man er in geslaagd zich twee malen den hoofdprijs te laten toekennen van een vlucht uit Chatelaine-Warve (B) en uit Vil voorde (B). aldus de P. B. Crt, Dit ontrouwe lid van den Neder- landschen Bond van Postduiven- liefhebbers, de landbouwer J., was teleurgesteld dat hij nimmer met zijn duiven een prijs kon bemach tigen. Plotseling won onze duifjes vriend zelfs den koningspoule. Het bestuur werd achterdochtig en con troleerde nauwkeurig het materiaal. Zekerheidshalve liet men den boer nog eenmaal zijn onjuiste hande. lingen verrichten en toen werd het net dichtgehaald. Bewezen werd dat de man iets had uitgevoerd met den constateur waardoor het hem mogelijk werd een ander uur aan te geven dan dat waarin werkelijk zijn dieren waren thuisgekomen. Een flauwe stip in den constatenr- strook verraadde hetgeen 't, boetlje had gedaan. Het bestuur heeft den trouwelooze onmiddellijk geschorst. De op prijs beluste bekende het feit en verklaarde zoo gehandeld te hebben omdat hij 't niet langer aan kon zien steeds zonder prijs te blijven. De hem door de fraude ten deel gevallen bedragen zijn van f 19,en van f25,— welke gelden door het geschorste lid in de kas zijn teruggestort. HET ONWEER EISCHTE SLACHTOFFERS. Bij de hevige onweders, die gis teren boven het heele land hebben gewoed, zijn helaas ook weer enkele dooden te betreuren. Op vele plaat, sen brak brand uit welke ernstige schade aanbracht. Op de grens van Amsterdam en Zaandam bij de Fordfabriek is de chauffeur van een motorbakfiets, W. Meyns, uit Zaandam, door den bliksem getroffen en gedood. Te Goes is de 24-jarige C. Zandee die in den Goeschen polder aan het ploegen was door den bliksem ge troffen en gedood. Tengevolge van blikseminslag ont- stond er brand in een korenmijt, staande achter de boerderij van den landbouwer van M. in de Witte Hoef te Oss. De brandweer was spoedig ter plaatse en slaagde er in het vuur tot de korenmijt te beper- ken. Een groote hoeveelheid koren is verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. Ook sloeg de bliksem in de groo te schuur van de landbouwer A. H. de Bekker te Enipel. in een oog wenk stond deze in lichter laaie. De inhoud van de schuur, Oü.UUU pond hooi, landbouwwerktuigen, een pracutige stamboekstier en vijl var kens gingen in het vuur verloren. De hooiberg, die naast de schuur stond en 4U,UÜU pond bevatte, werd door het vuur aanget ist en ging eveneens in vlammen op. De brand weer van 's Herlogenbosch, die in de nabijheid aan net oefenen was, spoedde zich naar den brand en nam het blusschingswerk ter hand. V ElLiNGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van lü Aug. Yellow 1024 c.; The (Jueen 714 c.; Grenadiers 916 c.; Early Victo rie 617 c.; Keswick 815 c.; Claps 616 c.; N.-H. Suikerperen 49 c.; Dirkjesperen 37 e.; Zwaanhalzen 7- 13 c; Druven 4048 c.; Roode bessen 1017 e.; Frambozen 2533 c.; Prui men 1543 c.; Krombek 818 c.; Erwten 716 c.; id. zonder draad 11 —15 c.; Renlegevers 8—12 c.; Wage naars 35 e.; Boterboonen 36 c.; Pronkboonen 45 c.; Dubbele bonen 710 c.; Spinazie 26 c.; Breekpeen 15 e.; Uien 45 c.; Sjalotten 36 e.; Rabarber 11.5 c.; Aardappelen 1.52 c.; Tomaten 28 c.; Zilveruien 211 c., alles per kg. Bloemkool 1.514 c.; Roode kool 1.55 c.; Savoyekool 15 c.; Spits kool 23 c.; YVilte kool 35 c.; Me loenen 724 c.; Komkommers 1 l'/« c., alles per stuk. VOETBALSPORT. WAALWIJK. W.V.V, Blauw-Wit. Blauw-Wit heeft <le zware uitwedstrijd tegen Zandschel na een harde spannende match gewonnen met 21. Direct na aftrap neemt Blauw-Wit liet spel in handen en na een half uur spe len is de stand reeds 20, terwijl een strafschop wordt naastgeschoten. Voor rust komt geen verandering meer in den stand. Na de rust heeft Blauw-Wit weer met een inzinking te kampen en de achterhoede moei alle zeilen bijzetten om doelpunten te keercn. Toch wordt de druk uiteindelijk te zwaar en met een onhoudbaren kogel weet Zandschel te scoren. Onze jongens langzaam hun in zinking te boven komend gaan weer tol hel offensief over. Enkele malen moet paal en lat Zandschel redding brengen. Deze trachten door al te hard spel de bordjes te verhangen, waardoor de strijd een ruw karakter aanneemt. Toch weet Blauw-Wit stand te houden, daarmedt een magere, doch verdiende 21 zege in de wacht slepend. Scheidsrechter H. van Oversteeg leidde naar behooren. Woensdag speelden de junioren tegen RWB B en moesten verliezen met 4—1, terwijl zij Donderdag met 41 over de verkenners uit Rotterdam zegevierden. Vrijdag a.s. Blauw-Wit—SDO Sprang hetwelk een spannende strijd belooft te worden. Aanvang half acht. BaardwijkDe Trekvogels 35. Maandagavond werd op het Baard wijk-terrein bovengenoemde wedstrijd gespeeld, welke eindigde in een ver diende 53 overwinning der gasten. Van het begin af waren de Trekvogels in de meerderheid en namen na onge veer een kwartier spelen de leiding, doch kort erop maakte Baardwijk gelijk. Opnieuw doelpunten de gasten, doch weer maakte de thuisclub gelijk. Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting kwamen de Trekvo gels sterk opzetten en voerden de stand geleidelijk op tot 5—2. In de laatste mi nuien scoorde Baardwijk nog eenmaal, zoodal het einde kwam met 53 voor de Trekvogels. SPRANG. S. D. O. Hot 1ste elftal speelde j.l. Zaterdag middag voor de Zaterdagmiddag-Compe titie van den B.V.B. een thuiswedstrijd tegen SVW uil Werkendam, welke wed strijd onder veel spanning verliep en waarvan het einde kwam met een 21 overwinning voor SDO. Het 2de elftal speelde j.l. Vrijdag avond voor de Competitie van den B.V.B. een thuiswedstrijd tegen NEO 2, welke wedstrijd in een gelijk spel 33 eindig de. A.s. Vrijdag speelt het 2de elftal een uitwedstrijd voor de competitie van den B.V.B. tegen Blauw-Wit 2 te Waalwijk op het terrein aldaar. DRUNEN. V.J.C.-tournooi. VJC—JW 4—5 Na een zeer spannende match wist JW toch de overwinning te behalen op de VJC'ers ondanks het feit dat zij herhaal delijk even achter stonden. Rust ging in met een 32 stand voor VJC. R.K. Zomercompetitie D.N.V.H. Uitslagen 9 Augustus: lste Klasse. SDOIHaarsteeg 1 64 2de Klasse. Haarsteeg 2SDO 2 41 DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. Zondag speelde het eerste elftal van de RKVV Be Ready een vriendschap pelijke wedstrijd te Wagenberg tegen W VC 1. Na een spannende wedstrijd moest Be Ready met 4—3 het onder spit delven. KORFBALSPORT. CAPELLE. Zaterdag 3 Aug. speelde KIOL al hier tegen „Rust Roest" uit Nieuwe- dijk, haar 8ste competitie-wedstrijd. Deze wedstrijd, welke onder leiding stond van den heer A. M. Versteeg, eindigde met een 81 nederlaag voor KIOL. Stand bij de rust 40. Zaterdag 15 Augustus: KIOL-GVK (Gorinchem). Van 5—7 uur. Scheids rechter dhr. P. Koekkoek. WATERPOLO. Waterpolo-dag te 's-Hertogenbosch. Na een niet voorspoedige competi tie heeft de W.Z.V. zich prachtig ge rehabiliteerd, door Zondag 1.1. in het waterpolotournooi, gegeven door „De Dieze" in de „IJzeren Vrouw" te Den Bosch, beslag te leggen op de eerste plaats in haar afdeeling. In de twee wedstrijden, resp. tegen O.R.B. uit Oss en Surae uit Breda, be wezen de Waal wij kers, dat wanneer zij voltallig zijn, wat dit seizoen bijna met is voorgekomen, zij flink partij kunnen geven. De eerste wedstrijd tegen Oss was al zeer spannend. Beide partijen wa ren goed tegen elkaar opgewassen. Waalwijk opende het offensief met 'n paar goede aanvallen, die echter door naast cl over schieten geen succes opleverden. Dan is het de Ossche voor hoede, die er van door gaat en van Roessel moet al z'n keeperstalenten aan den dag leggen om z'n doel voor een doorboring te behoeden. De aalwijksche achterhoede komt er echter spoedig goed in, en vormt oen lastig obstakel voor de tegenpartij. Het wegwerken gaat steeds beter en zij geven verre worpen naar voren, waar de voorhoede dankbaar gebruik van maakt en probeert het vijandelijk doel te doorboren. Hel schieten lukt echter nog niet best en voor de rust worden dan ook geen doelpunten gemaakt. Na de hervatting van het spel is het succes eerst aan Ossche zijde, want voor de Y\ aal wij kers het goed besef- len, heeft Tecklenburg na een fraaie race gedoelpunt. Het is nu van beide zijden hard wer ken. maar er schijnt geen verandering in den stand te zullen komen. l egen liet einde echter komt de bal hij den YY aalwijkschen midvoor, die hem rugwaarts prachtig in het net doel verdwijnen en daarmede den ge lijkmaker scoort. In de tweede wedstrijd die YVaal- wijk heeft te spelen, binden zij den strijd aan tegen Surae, die even te vo ren Oss een 8—0 nederlaag heeft be zorgd. Hel zag er dus weinig hoopvol uit voor Waalwijk. Spoedig bleek ech ter, dat de YY'.Z.V.-ers van plan wa ren hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen en zij waren het daii ook die het eerst scoorden, n.l. door Mom bers die zich vrij had gezwommen en zoo Waalwijk de leiding bezorgde. Aangemoedigd door deze goal loopt Waalwijk wederom hard van stapel en het is Horst die voor de tweede maal de bal in den linkerbovenhoek doet verdwijnen. Na de rust is Surae nog steeds de zwakste ploeg en wanneer een van haar verdedigers binnen het straf- worpgebied ongeoorloofd aanvalt, krij gen zij een strafworp tegen zich, die door Horst onberispelijk in een doel punt wordt omgezet. Dit wordt hun te bar en zij begin nen zoo forscli te spelen, dat de scheidsrechter zich genoodzaakt ziet een van hen liet water uit te sturen. De andere spelers zijn het hiermede niet eens en verlaten eveneens 't wa ter. YYrel een zeer onsportieve daad en een jammerlijk einde van deze mooie polo-dag. DUIVENSPORT. DRUNEN. Uitslag wedvlucht van de postdui venvereniging „De Postduif" vanuit Quivrain. Afstand 176 K.M. 1, 2, 5 P. Maas; 3, 4, 8, 9 Gebr. van Ravenstijn; 6, 11 v. Hoven; 7, 12 van Dommelen-Veltman10 Viveen-van Ravensteijn. Speciaal: Gebr. v. Ravensteijn. Yr rij da ga vond 77.30 uur n.m. in korven voor Nyon. Afstand 270 K.M.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7